Recenze FatCow – aktualizováno do roku 2020

FatCow Recenze

Podíváme se na webhosting FatCow, což je non-nesmyslná hostingová společnost, o které se domníváme, že je nejvhodnější pro začátečníky nebo prostě lidi, kteří nechtějí dlouhodobou investici. Zkušení uživatelé však budou otráveni pomalou rychlostí; Přečtěte si naši podrobnou recenzi FatCow.


FatCow je další webhosting od Endurance International Group, což je webhostingový konglomerát, který také dohlíží na Bluehost a HostGator. Stejně jako její sourozenci není FatCow špatnou nabídkou, ale není to ani nejlepší webhostingový materiál. V této recenzi FatCow vysvětlíme proč.

Přestože to není hrozné, FatCow nemá kotlety, které by obstály u našich nejlepších poskytovatelů. Rychlost je průměrná, cena je vysoká a funkce chybí. To znamená, že má spoustu integrací s jinými platformami, díky kterým může být pro začátečníky lákavý.

O našich zkušenostech budeme hovořit po spuštění webu WordPress se sdíleným plánem hostování FatCow. Předtím, než vydáme náš výrok, budeme hovořit o tom, co se nám líbilo a nelíbilo ve funkcích, cenách, zabezpečení, soukromí a dalších.

fatcow-slider1

fatcow-slider2

fatcow-slider3

fatcow-slider4

fatcow-slider5

Předchozí

další

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro FatCow

Funkce

FatCow se zaměřuje na funkce, a to navzdory honosným marketingovým kreditům a stavebním nástrojům. Tyto funkce se více podobají reklamám na jiné produkty EIG, a to za cenu základních funkcí, díky nimž se balíčky budou cítit lépe zaoblené.

Počínaje tím, co dostanete, nabízí FatCow 100 USD za reklamy Google a Bing, což je běžné u levných hostitelů. Tyto kredity vás dostanou málo, ale pokud chcete začít inzerovat prostřednictvím vyhledávačů, FatCow vám dává podporu.

Stavební nástroje jsou působivější. Jste omezeni na WordPress, tvůrce webových stránek FatCow nebo Weebly, pokud nechcete instalovat platformu ručně, ale přidání Weebly je velká věc. Je to jeden z nejlepších tvůrců webových stránek, který jsme zkontrolovali, s dlouhým seznamem funkcí a více integrací (přečtěte si naši Weeblyho recenzi).

weebly rozhraní

Nakonec získáte Constant Contact, což je e-mailový marketingový nástroj, který, jak je překvapivé, vlastní společnost EIG.

Chybí však tolik základních funkcí. Denní zálohy například nejsou zahrnuty. Přestože seznam funkcí FatCowu říká, že je udržována denní záloha serveru, musíte si k němu získat zálohu a obnovit doplněk, abyste k němu měli přístup..

Totéž platí pro certifikáty SSL / TLS. FatCow tvrdí, že zahrnuje bezplatný sdílený certifikát SSL / TLS s vaším plánem, ale kliknutím na kartu na ovládacím panelu certifikáty se dostanete na stránku produktu.

Bohužel, to je téma s FatCow. Existují zbytky předchozí verze hostitele, které nebyly přepsány moderními aktualizacemi. Je to nespokojené a obtížné se orientovat, což je důležité zejména při pokladně. Klíčové funkce chybí, přestože je FatCow slibuje.

Přehled funkcí FatCow

Logo FatCowwww.fatcow.com

Začíná od $ 375Všechny plány

Typy serverů

Sdílený hosting

VPS Hosting

Spravováno WordPress

Cloud hosting

Vyhrazený hosting

Reseller Hosting

Použitelnost

FTP přístup

SSH přístup

cPanel
cPanel

Rootový přístup

Denní zálohy
Zaplaceno

Tvůrce webových stránek

Služby

SEO

Marketing

Design webových stránek

Bezpečnostní

Ochrana soukromí domény

SSL šifrování
Zaplaceno

Odstranění malwaru

Brána webové aplikace

Dvoufaktorové ověření

Ochrana DDoS

sFTP

Podpěra, podpora

E-mailová podpora

Telefonická podpora

Podpora živého chatu

Výukové programy

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Podpora 24/7

Ceny

FatCow vypadá levně, ale pokud levný webhosting je to, po čem jdete, nebude to fungovat. Počáteční cena je nízká a FatCow je velkorysý, protože vám dává na výběr několik dob trvání, ale míra obnovy, která je vyjasněna pouze v temných rozích webu, je mnohem vyšší než konkurence..

Sdílený hosting nebo FatCow hosting, jak se říká, začíná na 5 $ měsíčně. Naštěstí to nese bez ohledu na to, jaké trvání si vyberete. Je nabízen měsíčně, jednou ročně, jednou za dva roky a jednou za tři roky, pouze s malou slevou, pokud skočíte na víceletý plán. Ďábel je však v detailech, a to platí zejména zde.

Měsíční plány se obnovují téměř na 15 USD, takže i když FatCow vypadá ještě levněji než Hostinger (přečtěte si naši hostingerskou recenzi), obnovení je ve vaší peněžence tvrdší. FatCow se chystá prodat pouze počáteční období a je snadné se podívat na vyšší než průměrnou míru obnovy, když se odhlašujete.

Plány WordPress jsou zvláštní. Namísto čísel zaokrouhlených při oceňování ostatních plánů používá FatCow jiný systém stanovení cen a stránku pokladny. Je pravděpodobné, že pochází od společnosti EIG, protože jiné značky v síti, jako je Bluehost, mají plány přibližně za stejnou cenu (přečtěte si naši recenzi Bluehost).

fatcow-review-wordpress-plans

VPS a oddané plány jsou, upřímně řečeno, špatné. Ceny jsou dostatečně nízké, ale specifikace nezaujímají, a to zejména bez nespravovaných možností, jak zachránit několik kostí. Doporučujeme hostování A2, pokud hledáte VPS nebo vyhrazené plány (přečtěte si naši recenzi A2 Hosting).

Přestože se FatCow jeví levně, je to mnohem dražší než zbytek trhu. 15 $ měsíčně za sdílený plán je téměř neslýchané, navzdory velkorysé slevě, kterou jste dostali v počátečním období. Záruka vrácení peněz nezpůsobí dojem ani u poskytovatelů, jako je InMotion Hosting nabízející trojnásobek 30denního trvání, které vám společnost FatCow dává (přečtěte si naši recenzi v InMotion Hosting).

Snadnost použití

FatCow sdílí hodně s Arvixe, pokud jde o snadné použití, a pokud jste si přečetli naši recenzi Arvixe, víte, že to není dobrá věc. Web je datován, navigace v plánu je obtížná a pokladna je překvapivě složitá. Přestože ovládací panel je vynikající, všechno ostatní o FatCow je boj.

Jakmile si vyberete plán, budete požádáni o registraci domény. Je důležité si uvědomit, že budete požádáni o registraci domény, aniž byste museli přidat svou vlastní. Z tohoto důvodu jsme po odhlášení museli kontaktovat podporu a přidat naši testovací doménu k účtu.

fatcow-review-checkout

Vyhledání dostupných domén trvá také navždy. Web FatCow je pomalý, což není dobré znamení, když kupujete webhosting.

Po dokončení platby obdržíte e-mail s náhodně vygenerovaným uživatelským jménem a odkaz na nastavení hesla. I když dáváme přednost inkluzivnímu nastavení Kinsta (přečtěte si naši recenzi Kinsta), e-mailový systém FatCow není příliš špatný.

Ovládací panel je stejný jako u iPage, což nepřekvapuje, že jsou obě značky EIG (přečtěte si naši recenzi na iPage). Stejně jako iPage se FatCow zeptá, jak stavíte svůj web, když poprvé přistoupíte na ovládací panel. Je to příjemné gesto, zejména pro nováčky, kteří nemusí znát všechny své možnosti.

fatcow-review-cpanel

Místo tradičního cPanelu se FatCow stahuje zpět (přečtěte si náš nejlepší webhosting s průvodcem cPanelem). Přestože je navigace jednoduchá, vypadá to, že FatCow vytváří více zábradlí, než potřebuje. Nalezení základních oblastí, jako je správa domén, je fuška a omezený počet aplikací v cPanel vás může nutit k používání platformy, kterou nechcete.

Navíc neexistuje žádný instalační program Softaculous. Používá se k instalaci WordPress, Joomla a dalších s většinou webových hostitelů, ale FatCow své instalace řeší prostřednictvím MOJO Marketplace, což je další značka EIG. Při kontrole Arvixe, který používá stejný systém, jsme měli problémy s instalací WordPress prostřednictvím MOJO Marketplace a oni zde přetrvávali.

Ovládací panel není špatný, ale nenabízí flexibilitu plné implementace cPanelu nebo patentovaného designu, jako jsou Kinsta nebo DreamHost. Mimo to je proces placení pomalý a matoucí, což není vylepšeno datovaným designem webových stránek..

Typy hostování

FatCow nabízí tři typy hostingu: sdílený, VPS a dedikovaný. Na webu jsou nabízeny plány WordPress, ale jsou to jednoduše sdílené plány s předinstalovaným WordPress a několik témat a pluginů.

Pro většinu uživatelů mají sdílené plány smysl. Sdílený hosting je místo, kde je na stejném serveru hostováno více webů. Webové stránky sdílejí prostředky serveru. Přestože je skvělý způsob, jak začít s webem, sdílený hosting má často méně konzistentní provozuschopnost a rychlost, protože jiné weby na serveru dosahují stejného zdroje zdrojů.

Plány WordPress používají sdílenou architekturu, ale mají několik funkcí specifických pro WordPress. Ve své doméně budete mít předinstalovaný program WordPress spolu se seznamem témat s kurátory. FatCow také obsahuje základní pluginy WordPress, jako je W3 Total Cache a Jetpack, o kterých se můžete dozvědět v našem průvodci pro začátečníky o používání WordPress..

Nic z toho není špatné, ale náš nejlepší webhostingový průvodce pro WordPress je lepším výchozím bodem, pokud hledáte tuto platformu..

VPS je zkratka pro virtuální soukromý server, což znamená, že váš web je na sdíleném serveru, ale získává vlastní sadu zdrojů. Na fyzickém serveru je virtuální server, který vám v podstatě poskytuje určité procento výpočetního výkonu. Plány VPS společnosti FatCow nejsou špatné, ale specifikace serveru nejsou objasněny.

Vyhrazené plány však poskytují pohled na to, jaké by specifikace mohly být. Na rozdíl od sdíleného hostingu vám vyhrazený hosting poskytuje server pro sebe. Tento server lze použít pro jeden nebo více webů, ale zdroje, které má, jsou vyhrazeny pro vás.  

fatcow-preview-dedikovaný hosting

Nejdražší specializovaný balíček společnosti FatCow je vybaven procesorem Intel Xeon E3-1230V2, který, i když je slušný, není nejlepším procesorem pro servery. Přesto jsou vyhrazené plány většinou v souladu s tím, co nabízejí další weboví hostitelé.

Chybějící z sestavy je však hosting cloudu. Tento typ hostingu vám stále poskytuje server, ale server využívá zdroje jiných serverů v síti a efektivně vám poskytuje neomezené zdroje. Pokud to hledáte, přečtěte si naši recenzi Pagely.

Rychlost & Uptime

Otestovali jsme FatCowovu rychlost pomocí Pingdom Speed ​​Test a Load Impact. Testy byly provedeny na prázdné instalaci WordPress na sdíleném plánu FatCow. Tímto způsobem můžeme posoudit výkon nejlevnějšího balíčku a porovnat jej s našimi dalšími výsledky.

FatCow bohužel nefungoval dobře. Pingdom Speed ​​Test dal 84 ze 100, což je průměr pro prázdnou kopii WordPress. Při kopání do podrobností, které vidíte v níže uvedeném grafu, jsme zaznamenali mnohem vyšší než průměrnou čekací dobu, která měří, jak dlouho trvá, než server začne odesílat data do prohlížeče..

fatcow-review-speed-test

Vzhledem k těmto výsledkům lze bezpečně říci, že za rychlostní zásah je zodpovědný FatCow. Je to pravděpodobně proto, že ukládání do mezipaměti není součástí vašeho plánu na straně serveru ani na straně klienta. Pokud by tomu tak bylo, mohlo by to zvýšit vaši rychlost, ale je třeba dalších optimalizací z FatCow, aby se rychlost zvýšila na par.

Load Impact měl lepší výkon, než se očekávalo. Za pět minut poslalo na náš testovací web 50 virtuálních uživatelů, což simulovalo, jak by server reagoval při zatížení. Na rozdíl od mnoha levných sdílených hostitelů FatCow vydržel a během našeho testování nevrací HTTP chyby.

tuk-recenze-zatížení-dopad

To naznačuje, že servery nejsou nacpané na okraj. Chyby HTTP obvykle znamenají nedostatek výpočetních prostředků, což naznačuje, že na serveru je příliš mnoho uživatelů. Přestože se FatCow nevrátil, stále se objevila určitá nekonzistence, protože se zvyšovalo zatížení uživatelů. Přesto byl v našem testu dopadu na zatížení lepší výkon než GreenGeeks (přečtěte si naši recenzi GreenGeeks).

Během našeho testování jsme nezažili prostoje, to však neznamená, že váš web bude vždy aktivní. FatCow nemá záruku dostupnosti, takže pokud váš web klesne, máte štěstí. Vzhledem k nevýrazné rychlosti nebudeme s FatCowem zadržovat dech na vynikající dobu bezporuchovosti.

Bezpečnostní

Zabezpečení je pro FatCow slabou stránkou, dokonce ve srovnání s nevýrazným výkonem v některých z výše uvedených sekcí. Ve všech plánech chybí základní bezpečnostní funkce, a to natolik, že se zdá, že při sestavování služby nebyla bezpečnost zohledněna..

Certifikát SSL / TLS je nezbytný pro všechny webové stránky a, bohužel, FatCow žádný neobsahuje. Přestože je na stránce s funkcemi zahrnut sdílený certifikát, není zahrnut nebo se nezdá být. Při pokusu o povolení certifikátu jsme byli přesměrováni na stránku produktu.

Totéž platí pro denní zálohy. FatCow opět na své produktové stránce říká, že jsou zahrnuty denní zálohy, ale při procházení webu jsme se setkali s další obrazovkou, která nás požádala o nákup.

Navíc nedochází k skenování ani odstraňování škodlivého softwaru. Jako značka EIG vám FatCow poskytuje rychlý přístup k SiteLock, což je v podstatě antivirus pro váš web. I váš základní plán skenování však není součástí vašeho hostingu. To je podivné, zvláště když to ostatní hostitelé EIG zahrnují zdarma.

Soukromí

FatCow je součástí EIG, a pokud jste si přečetli naše recenze ostatních značek EIG, víte, že soukromí pro ně není silnou stránkou (například si přečtěte naši recenzi hostgátora). Vaše osobní údaje jsou používány jako komodita, jsou obchodovány a prodávány několika značkám, které nepřijímají soukromí.

Nejprve bychom však měli projednat soukromí domény. Při registraci domény musíte zaznamenat své osobní údaje. Záznam WHOIS, jak se říká, obsahuje informace, jako je vaše jméno, telefonní číslo a adresa, a je veřejně přístupný online.

Ochrana soukromí domény nahrazuje tento záznam informacemi o registrátorovi. Někteří weboví hostitelé jej zahrnují zdarma, jako je DreamHost (přečtěte si naši recenzi DreamHost), a to je směr, který bychom rádi viděli jinými poskytovateli. FatCow, bohužel, poplatky za soukromí domény.

To pravděpodobně přišlo od EIG. Jiné značky EIG, jako například Arvixe, zahrnuly soukromí domény před tím, než je pohltí konglomerát..

Pokud jde o zásady ochrany osobních údajů, FatCow sdílí stejné zásady jako všechny ostatní značky EIG. V zásadě umožňuje vedoucímu společnosti shromažďovat tolik dat, kolik o vás chce, a sdílet je. Přestože zásady uvádějí, že sdílejí pouze údaje umožňující identifikaci osob se specifickými třetími stranami, seznam se týká.

Seznam zahrnuje Google AdWords, Facebook, Salesforce, Verizon, WPBeginner a Yahoo. Přestože některé položky, jako jsou PayPal a Google Maps API, mají smysl pro vytváření webových stránek, výše uvedení partneři to nemají. Jediné, co můžeme předpokládat, je, že vaše osobní údaje jsou prodávány nebo sdíleny pro marketingové účely.

Navíc mohou být vaše informace sdíleny interně. EIG je masivní společnost s více registrátory domén, webovými hostiteli a periferními službami zachycenými na webu. Z tohoto důvodu budou vaše osobní informace z FatCow pravděpodobně sdíleny s MOJO Marketplace, SiteLock a dalšími.

Ochrana osobních údajů se netýká FatCow nebo EIG, a přestože většina webových hostitelů pohřbí to, co se o vás shromažďuje, jsou postupy EIG obzvláště urážlivé. Nemůžeme vyčarovat žádné rozumné vysvětlení pro jeho seznam partnerů a na základě našich vlastních zkušeností můžeme po kontrole jedné z jejích služeb potvrdit výrazný nárůst reklam EIG..

Podpěra, podpora

Podpora je slušná, stejně jako u všech ostatních značek EIG. Stejně jako jeho sourozenci má FatCow nepřetržitý live chat, který jsme měli s potěšením testovat a zároveň se snažili nastavit náš web. Je to funkční, ale vzdálené. Na rozdíl od SiteGround, který dává tváři jméno, jednoduše zíráte na blok textu pomocí FatCow (přečtěte si naši recenzi SiteGround).

K dispozici je také telefonická podpora, ale kupodivu žádný e-mail. To je v rozporu s, samozřejmě, drzou přísahou, kterou má FatCow, která říká, že bude reagovat nepřetržitě přes live chat, e-mail a telefon. To se opět zdá být zbytkem FatCowovy předchozí formy.

Pokud jde o svépomoc, existuje znalostní základna. Vlastně existují dvě databáze znalostí. Během našeho testování jsme narazili na různé verze stejné databáze znalostí v závislosti na tom, jak jsme k němu přistupovali. Pokud narazíte na novější hledající, jednoduše vás přesměruje na starou.

fatcow-review-knowledgebase

Proč je FatCow takto nastaven, je mimo nás. Kliknutím na kategorii v nové databázi znalostí se nepřesměrujete na tuto kategorii ve staré kategorii. Přesměruje vás pouze na obrazovku výběru kategorie.

Navigace není nejlepší, FatCow přijímá známý levý seznam témat a dlouhou nabídku článků. Články jsou stručné, ale stále plné detailů, aby byly užitečné. Některá z hlubších témat mají také snímky obrazovky, což je dobré vidět.

Verdikt

FatCow není nutně špatný, ale vysoká cena není v nejmenším ospravedlněna. Je pomalá, obtížná navigace a drahá, což znamená, že za své peníze můžete získat mnohem více. Má však silné stránky, pokud jde o integraci, což vám umožňuje získat slušný hosting a zároveň stavět na platformě, jako je Weebly.

To znamená, že skok na tvůrce webových stránek, jako je Wix, může být lepší, pokud se do tohoto tábora vejdete (přečtěte si naši recenzi Wix). Pokud hledáte větší flexibilitu hostingu, přečtěte si naše další recenze webhostingu.

Co si myslíte o FatCow? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me