Malá oranžová recenze – snadno použitelný hosting – aktualizováno do roku 2020

Malá oranžová recenze

Small Orange je jedním z mnoha webových hostitelů vlastněných společností EIG, a jako takový přichází s řadou problémů s ochranou soukromí. To je škoda, protože jinak je to docela slušná služba, jak si můžete přečíst v naší úplné recenzi A Small Orange.


Small Orange je jednou z mnoha webhostingových společností vlastněných společností Endurance International Group a bohužel to brání tomu, aby byl v našem nejlepším průvodci webhostingem. Je však blíž než většina ostatních, má přímou, nízkou cenu a dokonalý uživatelský zážitek. Soukromí je však příliš špatné na to, aby se přehlédlo.

V tomto přezkumu A Small Orange projdeme všechno, včetně minim v soukromí a maximálního dojmu uživatelů. V průběhu kontroly budeme hovořit také o rychlosti testování našich zkušeností, kontaktování podpory a používání některých funkcí A Small Orange.

Nakonec doručíme verdikt, který bohužel končí stejně jako mnoho jiných značek EIG. Pokud jste ochotni se vypořádat s otázkami ochrany osobních údajů, malá oranžová je slušná hodnota. To znamená, že pokud si chcete hrát s kartami blízko hrudníku, znepokojující zásady ochrany osobních údajů EIG jsou příliš velké na to, aby se ignorovaly.

a-small-orange-slider1

a-small-orange-slider2

a-small-orange-slider3

a-small-orange-slider4

a-small-orange-slider5

Předchozí

další

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro malé oranžové

Funkce

Mnoho funkcí A Small Orange je zaměřeno na výkon vašeho hostingu. Přestože to není tak vzrušující jako reklamní kredity nebo další dobroty, je důležité zajistit, aby vaše webové stránky fungovaly dobře a důsledně. Existuje také mnoho funkcí zabezpečení, které zajišťují, že váš web bude v bezpečí.

Váš web je hostitelem úložiště SSD. SSD jsou rychlejší a konzistentnější než tradiční rotující pevné disky, což pro váš web znamená kratší dobu načítání a kratší prostoje. Sdílené servery jsou navíc vybaveny duálními šestijádrovými procesory Intel Xeon E5 nebo lepšími, což by mělo poskytnout dostatek energie všem webovým serverům hostovaným na serveru.

Malý oranžový sdílený hosting

Nic z toho však není jedinečné. Vzácné je, že A Small Orange poskytuje sdíleným uživatelům vyhrazené zdroje. Vaše šířka pásma a úložiště jsou omezeny na základě úrovně sdíleného hostingu, který si vyberete, což zajišťuje, že webové stránky na sebe navzájem nečekají.

Servery jsou navíc chráněny pomocí ModSecurity, distribuované ochrany proti odmítnutí služby, hotlink a pijavice, adresářů chráněných heslem, blokování IP a denních záloh. Přestože si ceníme všech funkcí, které nabízí Small Orange, rádi bychom jim více, pokud servery používají LiteSpeed.

LiteSpeed ​​je alternativou serverového softwaru Apache, který se může pochlubit působivým výkonem na platformě, na které je založen. Sdílí schopnost používat mnoho nástrojů, díky nimž je Apache tak skvělý, včetně ModSecurity, ale při instalaci na sdílený server má za následek méně chyb.

Jak uvidíme v sekci „rychlost“, malá oranžová by mohla být lepší, pokud jde o časy načítání. Ačkoli to není špatné, snížená režie LiteSpeed ​​by pomohla Small Orange ubytovat více uživatelů bez chyb.

Malý oranžový webový tvůrce

Small Orange usnadňuje instalaci libovolné platformy pomocí instalačního programu Softaculous. Pokud byste však raději použili tvůrce přetahování, je k dispozici Weebly. Každý hostingový balíček přichází s přístupem k bezplatné verzi Weebly, která je vázána na vaši doménu, která obvykle běží kolem 5 $ za měsíc.

weebly rozhraní

Jak můžete vidět v naší recenzi Weebly, je to jeden z nejlepších tvůrců webových stránek, takže skutečnost, že k ní získáte bezplatný přístup, je skvělá. Pokud chcete přidat e-mail, odstranit značku A Small Orange a používat neomezené stránky, existují také speciální balíčky hostování webových stránek..

Přehled malých oranžových funkcí

Malé oranžové logoasmallorange.com

Začíná od 592 $ za měsícVšechny plány

Typy serverů

Sdílený hosting

VPS Hosting

Spravováno WordPress

Cloud hosting

Vyhrazený hosting

Reseller Hosting

Použitelnost

FTP přístup

SSH přístup

cPanel

Rootový přístup

Denní zálohy

Tvůrce webových stránek

Služby

SEO

Marketing

Design webových stránek

Bezpečnostní

Ochrana soukromí domény

SSL šifrování

Odstranění malwaru

Brána webové aplikace

Dvoufaktorové ověření

Ochrana DDoS

sFTP

Podpěra, podpora

E-mailová podpora

Telefonická podpora

Podpora živého chatu

Výukové programy

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Podpora 24/7

Ceny

Small Orange vypadá dražší než spousta trhu s webovým hostingem. Na rozdíl od svého sourozence Bluehost však A Small Orange inzeruje správnou cenu (přečtěte si naši recenzi Bluehost). Cena, kterou zaplatíte za svůj čas s A Small Orange, je cena, která je zobrazena na stránce pokladny.

To bohužel znevýhodňuje malou oranžovou ve srovnání s jinými webovými hostiteli na papíře. Trpí podobným osudem jako 1&1 IONOS, což, jak můžete číst v našem 1&1 Recenze IONOS, vypadá dražší na papíře, ale je dlouhodobě levnější.

Například Arvixe je přibližně stejná cena jako A Small Orange a je to jeden z nejdražších webhostingů v okolí. Jak si však můžete přečíst v naší recenzi společnosti Arvixe, její cena za obnovení je ještě vyšší. Naštěstí se u A Small Orange nemusíte starat o to.

Navíc nejste nuceni uzavřít víceletou smlouvu. Nejlevnější levný plán je omezen na jeden, dva nebo tři roky, ale všechny ostatní úrovně mají také měsíční možnost. Za peněžitou měsíční možnost také nebudete penalizováni. Nejen, že je měsíční cena stejná jako u jiných dob trvání, ale také neexistují žádné směšné instalační poplatky, pokud se rozhodnete pro kratší dobu.

To ale přichází s nevýhodami. Na rozdíl od Hostinger a Hosting24 nemáte příležitost ušetřit velké peníze, pokud jste ochotni koupit několik let hostingu předem (přečtěte si recenze Hostinger a Host24). Každoročně přicházíme s náskokem bezplatné domény, ale kromě toho existuje malá pobídka k placení měsíčně.

Záleží na tom, co vaše peněženka zvládne, ale my bychom měli spíše flexibilitu než ne. Plus, Small Orange nabízí vynikající politiku vrácení peněz. Získáte 90 dní na vrácení peněz, stejně jako u InMotion Hosting (přečtěte si naši recenzi InMotion Hosting). Po uplynutí tohoto období může mít váš účet nárok na poměrné vrácení peněz.

Snadnost použití

Small Orange je radost používat. Kýčovitý, clementinem nasycený web je praštěný, ale není urážlivý jako FatCow (přečtěte si naši recenzi FatCow). Místo toho jsou barvy jasné, rozložení je čisté a nikdy není otázkou, kam musíte něco najít.

Předtím, než se ponoříte do sestavy plánu, můžete využít systém doporučení A Small Orange. Na domovské stránce můžete kliknout na tlačítko na liště „nevíte, co hledáte“. Odešle vás na stránku se čtyřmi otázkami o tom, jak jste zkušený a jaký typ webu chcete vytvořit.

doporučení - malá-oranžová - recenze

Na základě vašich odpovědí vydá Small Orange doporučení. Očekávali jsme, že nástroj přehlíží nepotřebné balíčky a vydá vznešená doporučení, ale k našemu překvapení byly návrhy v souladu s tím, co doporučujeme. To je obzvláště překvapivé pocházející ze značky EIG.

Existuje pětistupňová pokladní procedura, kterou lze snadno projít. Můžete jít přes palubu, když segmentujete pokladnu do kroků – přečtěte si naši Namecheap recenzi, například – ale malá oranžová to neznamená, že se cítí příliš jako fuška. Před dokončením platby také nastavíte heslo k účtu, což znamená, že se můžete okamžitě přihlásit k cPanel.

check-check-a-small-orange-review-checkout

Malá oranžová klientská oblast

Po zpracování platby naleznete odkaz pro přihlášení do klientské oblasti bez nutnosti hesla. V oblasti klienta se zobrazují vaše aktivní služby, informace o účtu, domény a další. Nejedná se o úplný ovládací panel webhostingu, ale má více možností než většina. Je to stejná klientská oblast jako Site5. Pokud jste si přečetli naši recenzi webu 5, víte, že je to dobrá věc.

a-small-orange-review-client-area

Pokud používáte doménu zaregistrovanou jinde, měli byste zkontrolovat uvítací e-mail před kopáním do oblasti klienta. Tam najdete servery DNS, které budete muset směřovat ke svému registrátorovi domény.

Po nastavení domény můžete svůj hosting spravovat kliknutím na pole „služby“ a vyhledáním domény, kterou hostujete. Jak jsme viděli u hostování serverů Site5 a InMotion, přehled hostování je silnější, než na první pohled vypadá. Můžete vidět využití vašeho disku a šířky pásma a přístup k běžně používaným položkám v cPanelu.

správa-malý-oranžový-přezkum-hosting-management

I když milujeme cPanel – můžete vidět, kolik toho v našem nejlepším webhostingu s průvodcem cPanel – to může být ohromující. Malá oranžová dá na dosah ruky mnoho důležitých informací a zároveň zlikviduje další cizí, nika možnosti, které má cPanel.

Malý oranžový cPanel

cPanel je tam, pokud tyto možnosti potřebujete. Přístup k němu získáte kliknutím na tlačítko „přihlásit se do cPanelu“ v přehledu správy hostingu. Rozložení je klasické cPanel. Existují kategorie a ikony, které usnadňují nalezení toho, co potřebujete, stejně jako vyhledávací lištu, pokud se ztratíte v rozruchu.

a-small-orange-review-cpanel

Jsme rádi, že i Small Orange má sekci pro instalační program Softaculous. Mnoho značek EIG používá výhradně instalační program MOJO Marketplace – například si přečtěte naši recenzi JustHost – kterou jsme zjistili, že je i přes modernější rozhraní méně konzistentní než instalační program Softaculous.

Softaculous je vyzkoušen a pravdivý, a instalace WordPress s ním tentokrát šla bez zádrhelů. Přestože některé značky EIG mají příliš velké hloubky pro korporační drápy, Small Orange si dříve udržoval některé z toho, co z něj udělalo tak skvělého hostitele.

Typy hostování

Small Orange nabízí sdílené, cloudové VPS a vyhrazené hostingové balíčky. Pokud vám nic z toho nedává smysl, přečtěte si přehled typů hostingu. Tyto typy hostingu jsou to, co očekáváme od většiny webových hostitelů, ale přidání cloudových plánů VPS způsobí, že A Small Orange vynikne.

Sdílený hosting je středem sestavy, kterou jsme viděli u nesčetných značek EIG (pro příklad si přečtěte naši recenzi v iPage). Na rozdíl od toho řekněme: HostMonster (přečtěte si naši recenzi HostMonster), Small Orange nenabízí neomezené zdroje na své sdílené plány.

Ačkoli kontraintuitivní, je to dobrá věc. Vzhledem ke struktuře sdíleného hostingu, mít vyhrazené množství úložiště a šířku pásma znamená, že webové stránky nebudou šlápnout na druhé prsty. Můžete hostit tolik webů, kolik chcete, ale tyto weby jsou omezeny na množství úložiště a šířku pásma, se kterou je balíček dodáván.

V zásadě si můžete také koupit balíčky sdílených plánů s balíčky prodejců. Jste omezeni úložištěm, šířkou pásma a hostitelskými weby, ale plány nabízejí webovým designérům snadný způsob, jak nabídnout hostování svým klientům..

Malý oranžový VPS

Sdílené plány jsou skvělé, ale Small Orange vyniká svými cloudovými plány VPS. Viděli jsme spoustu skvělých plánů VPS – přečtěte si naši recenzi A2 Hosting pro jeden příklad – ale Small Orange nenabízí jen skvělé balíčky VPS. Nabízí cloudové VPS balíčky, které, jak si můžete přečíst v přehledu typů hostování výše odkazovaných, poskytují vynikající zabezpečení a rychlost.

Small Orange nabízí osm úrovní cloudového VPS hostingu, ale můžete přidat nebo odečíst zdroje podle potřeby. Platforma je škálovatelná, což znamená, že svůj plán můžete upgradovat uprostřed fakturačního období bez prostojů. Někteří hostitelé, například MDDHosting, nabízejí cloudhosting pouze z tohoto důvodu (přečtěte si naši recenzi MDDHosting).

Proto často najdete cloudovou strukturu spárovanou s hostingem WordPress. Small Orange nenabízí vyhrazený hosting WordPress, ale cloudové plány VPS jsou přirozeným domovem pro systém správy obsahu. Stejně jako náš nejlepší webhosting pro výběry WordPress nabízí Small Orange pro WordPress spoustu energie.

Viděli jsme architekturu cloud VPS, která byla pro WordPress využívána ve velkých efektech od Kinsta a Pagely (přečtěte si naši recenzi Kinsta a Pagely). Small Orange je z hlediska ceny a síly blíže ke Kinsta, ale Pagely nabízí vynikající alternativu pro podnikové aplikace.

Nad plány VPS v cloudu jsou vyhrazené servery a Small Orange má na výběr solidní výběr. Přestože nenajdete servery tak levné jako WebHostingBuzz’s (přečtěte si naši recenzi na WebHostingBuzz), horní část je impozantní. Small Orange nabízí dedikované servery stejně výkonné jako LunarPages bez dodatečných nákladů (přečtěte si naši recenzi na LunarPages).

Rychlost & Uptime

Rychlost webových stránek je složité téma – přečtěte si náš návod, jak zlepšit průvodce časy načítání webových stránek – při testování rychlosti webhostingu je proto důležité snížit proměnné. Používáme dva nástroje, Pingdom Speed ​​Test a Load Impact, k testování rychlosti webových stránek, což poskytuje komplexní pohled na výkon webového hostitele.

Naše metoda je přímá. Spouštíme web s nejlevnějším sdíleným plánem, instalujeme WordPress bez pluginů nebo motivů a pomocí URL porovnáváme URL. Místo toho, abychom se zaměřili na rychlost webu, která se může lišit v závislosti na mezipaměti, komprimaci a dalších, bereme stupně podle našich dvou nástrojů.

Malá oranžová dosáhla slušných výsledků, ale rychlost nebyla blízko našich nejrychlejších webhostingových služeb. Z Pingdom Speed ​​Test jsme obdrželi 90 ze 100, což zní skvěle, ale je to méně než ideální. Je důležité si uvědomit, že náš web nemá žádný obsah, takže rychlost se po přidání obsahu ještě zpomalí.

a-small-orange-review-speed-test

Pingdom Speed ​​Test navrhl, abychom přidali vyprší záhlaví, což znamená, že nedochází k ukládání do mezipaměti. I když si můžete na svůj web WordPress nainstalovat ukládání do mezipaměti – přečtěte si naši příručku pro začátečníky, jak zjistit, jak používat WordPress – ukládání do mezipaměti na straně serveru by také pomohlo zkrátit dobu načítání.

Malý oranžový provoz

Load Impact přinesl neuspokojivé výsledky. Používáme jej jako nástroj pro testování zátěže tím, že během pěti minut pošleme na náš testovací web 50 virtuálních uživatelů. Zjistili jsme, že u většiny sdílených plánů bude počet uživatelů kolem bodu zlomu, takže se očekává několik chyb HTTP nebo nesplněných požadavků ke konci testu..

Bohužel, Small Orange vystupoval jako GreenGeeks, což, jak vidíte v recenzi GreenGeeks, není dobrá věc. O něco méně než čtvrtina našich požadavků na HTTP se setkala s chybami, což naznačuje, že je příliš mnoho uživatelů a není k dispozici dostatek prostředků k jejich vyřízení.

a-malý-oranžový-přezkum-zatížení-dopad

To je obzvláště zklamáním, když uvážíme, že inzerce Small Orange poskytuje uživatelům vyhrazené zdroje. Web byl stále načten pro všechny naše virtuální uživatele, ale sloučení v požadavcích HTTP může znamenat, že web zpomalil na procházení nebo se určité prvky nikdy nezobrazily.

Bez ohledu na to, na váš hostingový balíček se vztahuje záruka 99,9% dostupnosti, ale stojí za zmínku, že se vztahuje pouze na sdílený hosting. Po prvních 45 minutách prostojů obdržíte kredit za jeden den služby za každých dalších 45 minut, maximálně však jeden měsíc služby. Stejně jako u většiny webových hostitelů budete muset podat žádost o využití záruky.

Bezpečnostní

Při hodnocení bezpečnosti hledáme tři věci: certifikát SSL, denní zálohy a skenování malwaru. Zabezpečení serveru je také důležité, ale v některých případech, například u Bluehost a HostMonster, nemůžeme ověřit, které funkce zabezpečení webový hostitel funguje..

Naštěstí to není případ A Small Orange. S podporou jsme dokázali ověřit, že servery Apache, které používá Small Orange, mají nainstalovaný ModSecurity, což je vysoce přizpůsobitelný firewall webové aplikace s otevřeným zdrojovým kódem a ochrana DDoS. Navíc heslo Small Orange chrání vaše adresáře a poskytuje podporu blokování IP.

Váš web je dále zabezpečen denními zálohami. Small Orange provede snímek vašeho účtu sedm dní v týdnu a umožňuje vám obnovit zálohu jedním kliknutím. Pokud se stanete obětí nepříjemností souvisejících s počítačovou kriminalitou, můžete svůj účet obnovit.

Bohužel, malá oranžová vás nechrání tak, jak bychom chtěli. Přestože bezpečnostní opatření přijatá na úrovni serveru by měla stačit k odradení většiny, ne-li všech, malwaru, vyhrazeného skenování a odstranění je vždy plus. Je nabízen program SiteLock, který je jako antivirový program pro váš web, ale za něj budete muset zaplatit navíc.

Je však nepravděpodobné, že se stanete obětí něčeho, a když budete mít připravené denní zálohy, malá oranžová je schopna zachytit váš web, pokud spadne.

Malý oranžový SSL

Přestože Small Orange je skvělý, pokud jde o denní zálohy a zabezpečení serveru, chybí jedna důležitá bezpečnostní funkce: bezplatný SSL certifikát. Viděli jsme, že mnoho webových hostitelů zahrnuje bezplatné Pojďme šifrovat SSL certifikáty s plány hostování, což dává prohlížeči vědět, že váš web může být důvěryhodný.

Tím se otevře šifrované spojení mezi webem a uživatelem. Přestože se zdá, že opatření potřebná pouze pro weby, které přijímají osobní informace, mnoho prohlížečů zobrazí varování na nezabezpečených webech.

Z tohoto důvodu je důležité, aby byl každý web zabezpečen pomocí certifikátu SSL. Malý pomeranč bez jednoho je nepřijatelný a skutečnost, že za jednu účtuje téměř 40 $ ročně, je záležitost ještě horší. Pokud se přihlásíte k účtu pomocí služby A Small Orange, podívejte se na Získat certifikát zdarma v části Pojďme se zašifrovat.

Soukromí

Malá oranžová má svá nahoru a dolů, a přestože by to normálně dopadlo vysoko na náš seznam recenzí, soukromí utváří své místo směrem dolů. Setkali jsme se s pocitem hrůzy, když se podíváme na zásady ochrany osobních údajů, protože jsme se až příliš obeznámili s znepokojivými podmínkami EIG..  

Jak si můžete přečíst v naší recenzi HostGator – nebo jakékoli recenzi produktu EIG – zásady ochrany osobních údajů všech jejích značek umožňují prodej vašich osobních údajů dlouhému seznamu třetích stran. Je také důležité poznamenat si „osobní“ část vašich údajů. Přestože jsme viděli, že jiní weboví hostitelé sdílejí neosobní identifikační údaje, A Small Orange sdílí vše.

Tím myslíme EIG. Data, jako je vaše IP adresa, otisk prstu prohlížeče, zeměpisná poloha a metadata, jsou zachycena, ale EIG si zachovává vaše jméno, e-mailovou adresu, poštovní adresu a telefonní číslo. Abyste si byli jisti, že má k dispozici každý kousek dat, vyhrazuje si právo sledovat „jakékoli zařízení nebo jiný způsob komunikace, který používáte pro interakci se službami.“

Všechna tato data jsou sdílena se značkami, jako jsou Facebook, Google Ads, Salesforce, Verizon, WPBeginner, Yahoo a Commission Junction. Rozumíme sdílení dat s, řekněme, Commission Junction pro účely přidružení, ale některé z ostatních značek nedávají smysl, pokud se domníváte, že by společnost EIG mohla prodávat vaše data za účelem zisku.

Ve všech našich revizích EIG jsme tyto praktiky překonali a tato politika smrdí stejně jako v minulosti. Zásady ochrany osobních údajů ještě zhoršuje skutečnost, že Small Orange nenabízí soukromí v doméně zdarma.

Neočekali bychom, že to bude, jak většina webových hostitelů ne, ale někteří poskytovatelé převzali odpovědnost za zahrnutí ochrany soukromí domény zdarma (například si přečtěte naši recenzi Midphase). Ochrana osobních údajů v doméně nahrazuje osobní údaje, které jsou obvykle nutné k registraci domény, informacemi od registrátora. Bohužel u A Small Orange vám ročně poběží 7 $.

Podpěra, podpora

Všechny značky EIG mají podobnou zákaznickou podporu, která se skládá ze dvou možností kontaktu. V případě A Small Orange jsou tyto možnosti e-mailem a živým chatem, které probíhají nepřetržitě. Ačkoli její kvalita podpory není tak dobrá jako SiteGround’s (přečtěte si naši recenzi SiteGround), Small Orange je lepší než mnoho ze svých sourozenců EIG.

Během naší kontroly jsme mnohokrát hovořili s živým chatem a na rozdíl od některých webových hostitelů EIG, které jsme testovali, byl zástupce vždy přímý s odpovědí. V minulosti jsme se setkali s webovými hostiteli, jako jsou JustHost a HostMonster, kteří tančí kolem našich otázek ve snaze prodat další produkty. Naštěstí se to nestalo u A Small Orange.

Pokud chcete řešit problémy sami, je tu databáze znalostí. Small Orange je zde lepší než většina značek EIG a nabízí znalostní základnu, která se snadno naviguje a je plná článků. Navíc články mají odpovídající množství detailů. Jednoduché kusy poskytují jednoduché odpovědi, zatímco složitější návody se hodí ke snímkům obrazovky a krok za krokem.

K dispozici je také solidní rovnováha mezi články o řešení problémů, návody a vysvětlení, díky čemuž se znalostní databáze malé Orange cítí lépe zaoblená než většina ostatních. Většinu odpovědí, které budete potřebovat, najdete tam, s živým chatem a podporou založenou na lístcích, pokud to není možné.

Verdikt

Small Orange má své silné stránky, včetně nízké ceny, slušný seznam funkcí a vynikající snadné použití. To znamená, že je těžké to doporučit. Ačkoli hostitelská stránka služby není špatná, soukromí její vedoucí společnosti je. Naštěstí některé z nepříjemnějších trendů u značek EIG nejsou přítomny, ale není žádná záruka, že to tak zůstane.

I přesto není Small Orange u webhostingu špatnou volbou, zejména pokud se vám líbí rozhraní a ceny za nesmysl.

Co si myslíte o malé oranžové? Zkuste to? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map