WiTopia personalVPN Review – Aktualizováno 2020

WiTopia personalVPN Review

WiTopia personalVPN se zdá být spojena s myšlenkou, že funkce jsou jen matoucí. Výsledkem je nesmyslná, vysoce funkční VPN, která by mohla využívat zvýšení rychlosti, jakož i několik možností k zabezpečení a snadnému použití. Přečtěte si naši podrobnou recenzi WiTopia.


nejlepší recenze VPN

WiTopia personalVPN existuje již od roku 2005, takže to není nové dítě v bloku. Může to vypadat jako návrat z poloviny 20. let, ale je funkční. Tvrdí, že je „bezpečný a soukromý“ a má jednoduché zásady ochrany soukromí bez žargonu, které neslibují žádné protokolování.

Tato osobní recenze VPN bude procházet svými klady a zápory. Podíváme se na nabízené funkce a vyzkoušíme jejich rychlost a bezpečnost. Než poskytneme náš verdikt, zkontrolujeme také jeho cenu, umístění serveru, zákaznický servis, výkon streamování, soukromí a snadnost použití.

„Funkční“ je nejlepším slovem pro popis personalVPN. Díky zásadám nevracení peněz může být vhodné provést zkušební provoz, ale postrádá funkce, které byste našli u některých svých konkurentů za stejnou nebo nižší cenu. Mobilní zařízení se cítí jako dodatečná myšlenka, pokud nejste mocný uživatel, takže pokud hledáte nejlepší VPN pro mobilní zařízení, není to.

witopia-splash-1

witopia-splash-2

witopia-splash-3

witopia-splash-4

Předchozí

další

Alternativy pro osobní WiTopiaVPN

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

personalVPN není vybaveno funkcemi, ale my projdeme to, co má. Má stolního klienta pro MacOS, Windows a Linux. Je to ošklivé, ale funguje to a je to jednoduché.

personalvpn-advconnect

Klient usnadňuje uživatelům přizpůsobit jejich připojení, s nastavením zvolit preferovaný protokol nebo server. K dispozici je technický protokol, který vám pomůže zjistit problémy s připojením, které můžete mít. Rovněž získáte mapu světa s kolíky, která ukazuje rozšíření osobních serverů VPN po celém světě.

To je stejně vzrušující a užitečné, jak získává desktopový klient.

Pokud jde o mobilní zařízení, máte smůlu, protože neexistují žádné osobní mobilní aplikace VPN. Pokud se chcete připojit k smartphonu nebo tabletu, musíte přijít na to, jak používat konfigurační soubory nebo nabízené pokyny..

Nejsou k dispozici základní funkce, které byste mohli očekávat od VPN zaměřené na ochranu soukromí, jako je killswitch. Pokud se odpojíte nebo ztratíte připojení, vrátíte se ke svému stávajícímu připojení k internetu, takže vezměte WiTopii tvrzení, že osobní VPN je „skutečně soukromá“ služba se špetkou soli.

Alespoň byste mohli očekávat, že split tunnel bude funkcí, když si všimnete, že klient má nastavení pro „odesílání veškerého provozu“, ale budete zklamáni, pokud tak učiníte. Zdá se, že nic nedělá. To se dotkneme později v této recenzi.

Web tvrdí, že nabízí „stealth módy s technologií Tor“ na svých dražších balíčcích. Jak vysvětlujeme v našem průvodci VPN vs. proxy vs. Tor, je možné přerušit šifrování kolem Tor. Pokud hledáte síť VPN, která nabízí další soukromí a zabezpečení, pravděpodobně to není funkce, za kterou by stálo za to zaplatit.

Pokud jste přihlášeni k odběru balíčku Basic, nemůžete používat připojení OpenVPN. Jak jsme zmínili v našem rozpisu VPN, OpenVPN je nejlepší protokol pro většinu uživatelů, nabízející rychlost i bezpečnost, takže zastavení těch, kteří používají základní balíček, se jeví jako špatné rozhodnutí.

Díky základnímu předplatnému se také nebudete moci těšit z jeho režimu stealth Tor, ale stejně to není moc prodejní místo..

Pouze Premier, nejdražší balíček osobní VPN, nabízí co do funkčnosti cokoli navíc. Službu budete moci používat přes router, připojit osm zařízení současně a získat šifrovací službu SecureMyEmail WiTopia zdarma.

WiTopia personalVPN Přehled funkcí

WiTopia osobníVPN Logowww.personalvpn.com

Začíná od 417 $ za měsícVšechny plány

Všeobecné

Platební metody
PayPal, kreditní karta

Přijímá kryptoměnu

Současná propojení
8

Podporuje rozdělení tunelů

Neomezená šířka pásma

K dispozici je bezplatná zkušební verze

Doba vrácení peněz
30 dní

Celosvětová částka serveru
65 serverů ve 42 zemích

Stolní počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilní operační systémy
Android, iOS, Blackberry

Rozšíření prohlížeče

Lze nainstalovat na směrovače

Streamování

Může přistupovat k Netflixu v USA

Má přístup k iPlayeru BBC

Má přístup k Hulu

Může přistupovat k Amazon Prime Video

Bezpečnostní

Typy šifrování
256-AES, Blowfish-128

Dostupné protokoly VPN
IPSec, OpenVPN, PPTP, L2TP

Povoleno při spuštění zařízení

Umožňuje torrentování

Zásady bez protokolování

Úspěšný test úniku DNS

Killswitch k dispozici

Včetně blokování malwaru / reklam

Podpěra, podpora

Živý chat
24/7

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Ceny

personalVPN se vás může těžce snažit prodat tříleté balíčky, ale pouze nejnižší úroveň, Basic, má cokoli, co je blízko dobré hodnotě. Pokud se chcete zavázat ke službě VPN dva nebo tři roky, měli byste se lépe podívat na naši recenzi NordVPN.

Neexistuje žádná bezplatná zkušební verze s osobním VPN, takže nejlevnější způsob, jak vyzkoušet službu, je přihlásit se k odběru základního balíčku za 5,99 $ měsíčně. Pokud chcete své peníze zpět, můžete využít její 30denní zaručené vrácení peněz.

Pokud chcete vyzkoušet pokročilejší funkce, budete muset zaplatit za delší předplatné. Balíček druhé úrovně, Pro, stojí po dobu šesti měsíců 39,99 $ a po dobu tří let se zvyšuje na 149,99 $.

Za peníze získáte přístup na servery OpenVPN a režim Tor stealth. Počet současných připojení zůstává stejný. Pouze Premier, který stojí tři roky 209,99 $, nabízí cokoli dalšího, s připojením routeru a osmi současnými připojeními.

Můžete platit pomocí PayPal a většiny hlavních kreditních karet, což je typické. Nepřijímá kryptoměnu, takže nebudete moci používat bitcoiny k platbě za balíček VPN, jako je to možné u ExpressVPN (přečtěte si naši recenzi ExpressVPN).

Za 5,99 $ měsíčně pro základní balíček se na první pohled zdá osobníVPN za rozumnou cenu. Vezměme to do kontrastu s Private Internet Access, dalším z našich vysoce hodnocených poskytovatelů, abychom zjistili, zda je to pravda. Nejdříve se ale podívejte na naši recenzi PIA.

Pouze za dolar déle než měsíc má PIA killswitch, což z něj dělá lepší volbu pro soukromí, rychlé servery a více než 3 000 z nich ve srovnání s přibližně 60 s osobními VPN. Můžete také získat blokátor malwaru a OpenVPN jako standardní, nikoli prémiovou funkci.

personalVPN prostě není velká hodnota, když se podíváte na to, co nabízí za cenu, zejména když ji porovnáte s jinými službami. I přes 30denní vrácení peněz v nabídce se personalVPN těžko snaží spojit s delšími termíny u balíčků vyšší úrovně a získat funkce, které by byly jinde standardní, například připojení OpenVPN..

Díky omezeným funkcím a základnímu klientovi VPN nemají šestiměsíční až tříleté balíčky za peníze v porovnání s VPN v našem seznamu nejlepších poskytovatelů VPN jen dobrou hodnotu..

Snadnost použití

Registrace pro osobníVPN je jednoduchá. Na stránce produktů si můžete vybrat ze tří nabízených balíčků a různých cenových plánů.

Když uvidíte stránku pokladny, můžete se obávat. Vzhledem k veškerému zaměření na soukromí si web stále vyžádá vaše fakturační údaje. Nevyjasňuje se, že jejich poskytnutí je volitelné, ale my jsme byli schopni zaplatit, aniž bychom tak učinili.

U služby VPN zaměřené na ochranu soukromí je to špatná forma, která vyžaduje tyto podrobnosti, zejména proto, že formulář vybízí k zadání vašich údajů, aniž by bylo jasné, že jsou volitelné. Naše obavy týkající se nakládání s daty WiTopia rozložíme později v sekci „Ochrana osobních údajů“.

personalvpn-checkout

Jakmile se zaregistrujete a zaplatíte, získáte odkaz, který potvrdí váš účet a přihlásíte se. Poskytnutý odkaz vás odešle do oblasti vašeho účtu, kde je uvedena služba, do které jste zaregistrováni, a odkazy na stažení VPN klienta, upgradujte nebo změňte své heslo.

Je to jednoduché a přímočaré, ale před použitím služby si musíte zapamatovat aktivaci služby v části „Akce“. Po aktivaci získáte kliknutím na možnost „Stahování / nastavení“ možnosti stažení klienta pro váš operační systém.

personalvpn-download

Jak jsme již zmínili, pro mobilní zařízení není moc. Obdržíte konfigurační soubor OpenVPN nebo pokyny k nastavení dalších protokolů VPN. Pokud jste šli na základní balíček, nebudete moci používat soubor OpenVPN.

Naštěstí je proces instalace stolního klienta mnohem jednodušší. V systému Windows máte spustitelný instalační soubor a nezatěžuje vás možnosti.

Instalace je rychlá, ale pomocí odkazu ke stažení jsme měli problémy. Neustále se nám zobrazovala chyba 404, což trvalo několik pokusů o vyřešení klepnutím zpět a vyzkoušením instalačního odkazu systému Windows, dokud stahování nefungovalo.

personalvpn-main

Používání osobníhoVPN

První věc, kterou si po instalaci klienta všimnete, je, jak se zdá zastaralý. Z velké části je však jednoduché použití. Kliknutím na „rychlé připojení“ se automaticky připojíte k nejbližšímu serveru VPN k vašemu umístění.

Klient také poskytuje mapu světa, takže můžete vidět, na kterých serverech jsou umístěny. Nemůžete však na ně kliknout, abyste se připojili, a nemusíte se přibližovat příliš daleko.

personalvpn-settings

Sekce předvoleb umožňuje zvolit preferovaný bezpečnostní protokol VPN, oblíbený server brány a změnit další nastavení. Každá možnost má vedle ní užitečný popis svého účelu. To je užitečné, zejména u některých pokročilých nastavení.

V této části najdete také možnost „odeslat veškerý provoz“, což je funkce děleného tunelování, která nic nedělá. Obrátili jsme se na zákaznický servis společnosti WiTopia, abychom se na to zeptali, jak uvidíte v sekci „zákaznická podpora“ níže.

personalvpn-traffic

Klient není honosný, ale není obtížné najít to, co potřebujete najít, protože vše je přístupné z hlavního okna.

Skutečným zklamáním je rozhraní. Není to přitažlivé a může uživatele uvést v omyl, zejména s nastavením funkcí, které neexistují. Další funkce, jako je mapa světa, se jeví jako zbytečné doplňky, které by mohly uživatele frustrovat.

Rychlost

WiTopia tvrdí, že díky své „rychlé výhodě“ je osobní VPN jednou z nejrychlejších služeb VPN v oboru. Chtěli jsme tento nárok vyzkoušet, a tak jsme z naší základny ve Velké Británii provedli testy rychlosti na několika jeho serverech po celém světě. Výsledky jsou uvedeny níže.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (Spojené království)1128.654,28
Amsterdam2327,593,97
Toronto17626,762,71
San Francisco2775.163,02
New York City15226.613,38
Los Angeles30318,802,76
Moskva10827.193.53
Tokio46515.021,50
Káhira1241,361,86
Jeruzalém12524,354,06

Výsledky jsou dobré, špatné nebo ošklivé, v závislosti na tom, kde se podíváte. Problém s PersonalVPN je nekonzistentnost v rychlosti a výkonu ze serveru na server.

Pojďme se podívat na Amsterdam a Toronto, které měly téměř stejné rychlosti jako nechráněné spojení, navzdory jejich vzájemné vzdálenosti. Toronto je asi 3 400 mil od Velké Británie, takže výkon serveru je obzvláště působivý.

Bohužel to je místo, kde nekonzistence chová svou ošklivou hlavu. Los Angeles a San Francisco jsou v Kalifornii, jsou asi 5 000 kilometrů od Velké Británie a jsou od sebe vzdáleny jen 310 kilometrů, rychlost stahování mezi nimi se však pohybovala od 5 do 18 megabitů za sekundu.

Totéž lze vidět se sousedním Egyptem a Izraelem, které jsou od sebe vzdálené jen 250 mil. Rychlosti mezi nimi se pohybovaly v rozmezí 1-24 Mbps. Při rychlosti 1 Mb / s bude načítání webových stránek zápasem, natož streamováním filmu.

WiTopia nedoporučuje servery. Ty, které jsme se rozhodli zkontrolovat, byly vybrány náhodně. To znamená, že se vám zdá, že kvalita vašeho připojení se bude lišit v závislosti na zvoleném serveru.

Časy latence na většině serverů, které jsme testovali, byly také docela špatné, kromě nejbližšího. Pokud chcete nejlepší VPN pro hraní her, tak to není.

Pokud máte štěstí s výběrem serveru, máte dobrý den. Dosažení rychlostí, které téměř odpovídají nechráněné rychlosti na serverech vzdálených více než 3 000 mil, je působivé. Pokud se však rozhodnete špatně, budete nuceni nakupovat, dokud nenajdete server, který funguje stejně jako jeho „rychlostní výhoda“.

Bezpečnostní

PersonalVPN nabízí standardní protokoly VPN, ale omezuje připojení pomocí OpenVPN na své zákazníky v rámci plánů Premier a Pro. OpenVPN je protokol, který doporučujeme pro většinu uživatelů, takže omezení je zklamáním.

Pro základní uživatele WiTopia doporučuje použít místo toho L2TP / IPSec. IPSec zajišťuje vaše data pomocí 256bitového šifrování AES, ale vědci našli v protokolu chyby zabezpečení. Mějte na paměti, že IPSec pochází z americké národní bezpečnostní agentury, která má při vládním dohledu nejasnou pověst.

Pokud dáváte přednost paranoii před rizikem, nemusí to být ten nejlepší protokol. personalVPN nabízí protokoly, jako jsou PPTP a IKEv2, ale jak vysvětlujeme v našem PPTP vs. OpenVPN showdown, PPTP je nejistý a neměl by být používán. IKEv2 je založen na IPSec, a přestože je rychlý a docela bezpečný, má podobné zranitelnosti.

Abychom viděli, jak dobře funguje osobní zabezpečení VPN ve skutečném světě, provedli jsme testy, abychom zkontrolovali úniky DNS a IP a také test WebRTC. VPN je předala bez problémů.

Pokud jde o bezpečnost, nejsou to však všechny dobré zprávy. Neexistuje žádný zabiják, takže se vrátíte k nechráněnému připojení a ztratíte svou polohu, pokud ztratíte připojení k VPN.

To je velká chyba pro službu VPN, která se zaměřuje na zabezpečení a soukromí.

Soukromí

WiTopia tvrdí, že osobníVPN je soukromý a bezpečný. Stejně jako většina hlavních poskytovatelů VPN slibuje nemonitorovat ani ukládat informace, které by mohly identifikovat uživatele nebo co by mohly dělat.

personalvpn-privacy

Zdá se, že pohled na jeho zásady ochrany osobních údajů to potvrzuje. Nezaznamenává nebo neříká data svých uživatelů a podle vlastních slov je to „záměrně“.

Tak tomu však vždy nebylo. Rychlý pohled na stroj Wayback ukazuje, že alespoň v roce 2015 společnost WiTopia zaznamenala čas, umístění a trvání uživatelských připojení. Byla také připravena tyto informace zveřejnit pod zákonným tlakem.

Jak ukazuje naše recenze IPVanish, zásady ochrany osobních údajů ne vždy vykreslují přesný obrázek o záměrech společnosti. Bohužel se pod tlakem vládních agentur rozpadnou i ty největší VPN služby a nabídnou informace, o kterých tvrdí, že je neuchovávají.

WiTopia sídlí v USA, která je členem zpravodajské smlouvy 14 Eyes, která umožňuje sdílení citlivých osobních údajů mezi jejími členy. Obecně lze říci, že služby VPN mimo 14 očí se budou lépe chránit před vměšováním vlád s předvoláním, než jsou ty v ní.

Z hlediska ochrany soukromí vás může WiTopia – a zdůrazňujeme „mohli“ – vystavit většímu riziku.

Můžeme jen zkontrolovat, co dnes zásady ochrany osobních údajů společnosti WiTopia říká. Nedokázali jsme najít záznamy, které by naznačovaly, že spolupracovala s úřady, ale jak ukazuje její předchozí politika, byla v minulosti připravena tak učinit.

pokud chcete zachovat svou identitu skrytou. Budete-li chtít stáhnout bez objevení, musíte se podívat na náš seznam nejlepších VPN pro torrenting.

Streamování výkonu

Použití osobního VPN pro streamování obsahu z Amazon Prime Video, BBC iPlayer, Netflix nebo Hulu je smíšená taška. Test každé ze streamingových služeb zjistil, že některé s tím dobře fungovaly a jiné nefungovaly vůbec, takže se to nedostane do naší nejlepší VPN pro seznam streamování.

To je o to více zklamáním, když vidíte, že osobní VPN nabízí čtyři americké servery speciálně pro streamování na Netflixu a Hulu. Je zřejmé, že se na ně zaměřuje streamování uživatelů.

To však nejsou všechny špatné zprávy. Všechny čtyři americké datové servery fungovaly s Netflixem skvěle, přestože jsou označeny pouze dva z nich. Nebyly zaznamenány žádné problémy s vyrovnáváním nebo zpomalení – zkušenost byla bezproblémová.

U našeho seznamu nejlepších VPN pro BBC iPlayer však neuvažujeme o osobním VPN. WiTopia nenabízí ve Velké Británii server přátelský k streamování a žádný z těchto serverů tam neumožňuje streamování BBC iPlayeru, takže budete muset nechat svého doktora, který napraví jinde.

Umístění serveru

personalvpn-map

WiTopia neukazuje, kolik serverů má, ani počet zemí, ve kterých se nachází, ale poskytuje seznam. Započítali jsme 65 míst ve 42 zemích, takže nenabízí nikde v blízkosti dostupnosti jiných velkých poskytovatelů serverů, jak ukazuje naše srovnání ExpressVPN vs. NordVPN..

To vede k vysvětlení toho, proč může být její služba tak nekonzistentní. Některé servery, jako například server San Francisco, který jsme testovali, budou pravděpodobně procházet mnohem více přenosy než řekněme izraelský server.

Většina serverů je rozptýlena po celé Evropě a Severní Americe. Jižní Amerika má pouze jeden server a Afrika pouze tři. Asie se neliší mnohem lépe, pouze sedm serverů se rozprostírá od Číny na severu po Malajsii na jihu.

Služby zákazníkům

WiTopia tvrdí, že nabízí nepřetržitou podporu pro osobní VPN, sedm dní v týdnu, 365 dní v roce. Má průvodce podpory, e-mailové adresy a funkci živého chatu.

Znalostní základna je podrobná a snadno se v ní lze pohybovat. Průvodce vám pomůže nastavit VPN ve většině operačních systémů. Nabízí také podporu pro nika zařízení, jako je Boxee box, který byl již dlouho ukončen.

personalvpn-pokyny

Příručky jsou nekonzistentní. Některé, například průvodce nastavením systému Windows, zahrnují snímky obrazovky s pokyny krok za krokem, ale jiné, například průvodce nastavením mobilních zařízení, poskytují pouze písemné pokyny..

Pokud potřebujete podporu, nemusíte ztrácet čas posíláním e-mailu, ale pokud ano, WiTopia odpoví během několika hodin. Ve spodní části každé stránky je možnost podpory live chatu s poradcem.

personalvpn-livechat

Nemuseli jsme dlouho čekat na odpověď na technické otázky o tom, zda je osobní VPN schopen rozdělit tunel nebo mít killswitch. Taková odpověď „štiknutí, mrknutí“ se necítí příliš uvěřitelná, ale pokud WiTopia tyto funkce v budoucnu nabízí, aktualizujeme naši recenzi tak, aby odrážely.

zákaznická podpora osobního VPN je smíšená taška. Stejně jako celá její služba je funkční, ale necítí se jako leštěné úsilí. Přesto jsou odpovědi rychlé a odpovědi na vaše otázky byste měli dostat rychle, pokud se rozhodnete použít funkci live chatu.

Verdikt

personalVPN by byl uchazečem o jeden z lepších VPN, pokud bychom se zaměřili pouze na rychlost a vybrali jsme si servery, ke kterým jsme se připojovali. Problém je v tom, že získané zkušenosti se budou velmi lišit v závislosti na zvoleném serveru.

To není dost dobré pro službu, která očekává, že zaplatíte za šest měsíců až tři roky předem za dva ze svých tří balíčků.

Pokud jde o tuto službu VPN, na kostech není dost masa. Funkce, které byste očekávali jako standardní, jako je například podpora OpenVPN, se prodávají jako prémiové funkce na dražších plánech. Neexistuje žádná bezplatná zkušební verze a pouze její nejzákladnější balíček má měsíční tarif.

Některé z jeho tvrzení nás také nepřesvědčují. Například tvrdí, že se zaměřuje na zabezpečení a soukromí, ale sídlí v USA, kde lze pomocí rychlého předvolání převrátit soukromí údajů. Není poskytován žádný zabiják a společnost v minulosti měla zásady ochrany osobních údajů, které naznačovaly ochotu předat data.

To neznamená, že osobní VPN je všechno špatné, protože to není. Může to být bleskové a klient se snadno používá, ale s omezeným počtem serverů a nedostatkem funkcí byste se měli lépe podívat na náš seznam recenzí VPN alternativ.

Už jste dříve používali osobní VPN? Pokud máte k této recenzi nějaké myšlenky nebo názory, prosím zanechte je v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map