Recenze ZenMate – aktualizováno do roku 2020

Recenze ZenMate

Možná vás bude zajímat používání ZenMate díky jeho atraktivní ceně a intuitivnímu rozhraní. To by byla chyba: služba je ze své podstaty nejistá a vy také můžete stát na střechách a vykřikovat odtud své osobní údaje. Podívejte se na naši recenzi ZenMate pro více informací.


nejlepší recenze VPN

Před více než rokem jsme se zkontrolovali pomocí ZenMate VPN a zjistili jsme, že existuje mnoho věcí, které je třeba zlepšit. Výběr designu, který se pokouší vytvořit VPN, která nevyžaduje, aby uživatelé prováděli konfiguraci, je na trhu VPN běžný, ale mnoho poskytovatelů, včetně sítě ZenMate VPN, je příliš daleko..

Minimalistický přístup k možnostem nastavení zastavil VPN zpět, bez možnosti výběru protokolů nebo šifrování. Pochybné zabezpečení, včetně úniků DNS, z nás učinilo ZenMate VPN „ne“.

Netěsnosti DNS jsou stále přítomny, stále neexistují žádné možnosti týkající se šifrování a protokolu a mnoho stejných problémů, které sužovaly ZenMate VPN v naší poslední kontrole, přetrvává. Netřeba dodávat, že je stále ještě daleko od toho, abychom se dostali na náš nejlepší seznam VPN.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro ZenMate

Funkce

ZenMate VPN má funkce, na které se budeme více zaměřovat v sekci „snadné použití“, které jsou podivně pojmenované a téměř nikde na webu zmíněné. Nazývají se „EverSecure“ a „sledování polohy“ a my se na ně díváme, protože se jedná o zvláštní případy.

Kromě těchto nepříjemných výjimek, ZenMate VPN odvádí slušnou práci na pokrytí nejžádanějších funkcí ve srovnání s některými poskytovateli, ale pokud máte zájem o VPN bohatou na funkce, měli byste se podívat na naši recenzi Astrill. V nastavení ZenMate VPN je snadno dostupný killswitch a také jednoduché přepínací nastavení pro ochranu proti úniku DNS, do které se později dostaneme..

Klient je k dispozici v několika jazycích, včetně angličtiny, němčiny, korejštiny, ruštiny a španělštiny. Ještě důležitější je, že ZenMate VPN nabízí aplikaci pro mnoho platforem, včetně Windows, MacOS, Android a iOS.

Existují také rozšíření prohlížeče a patří mezi to nejlepší, co jsme v Chrome, Mozille a Opera viděli. Nabízejí spoustu funkcí, které jsou obvykle exkluzivní pro desktopovou aplikaci.

Zenmate-OS

Tam, kde ZenMate VPN začíná zaostávat, jsou možnosti protokolu a šifrování. Budeme se do toho podrobněji zabývat v části „Zabezpečení“, ale z velké části se zasekáváte pomocí protokolu TLS a nemáte na výběr šifrování..

ZenMate VPN také chybí podpora pro split tunneling, což je překvapivě těžká funkce na trhu VPN, přestože je užitečná. Rozdělené tunelování vám dává kontrolu nad tím, které programy v počítači používají chráněné připojení VPN a které programy používají standardní nechráněné připojení.

Pokud je to funkce, která vás zajímá, podívejte se na naši recenzi ExpressVPN, kde se zabýváme jeho uživatelsky přívětivou integrací integrovaného tunelového propojení.

Přehled funkcí sítě Zenmate VPN

Logo ZenMatezenmate.com

Začíná od $ 205 za měsícVšechny plány

Všeobecné

Platební metody
PayPal, kreditní karta, Union Pay

Přijímá kryptoměnu

Současná propojení
5

Podporuje rozdělení tunelů

Neomezená šířka pásma

K dispozici je bezplatná zkušební verze
7 dní

Doba vrácení peněz
14 dní

Celosvětová částka serveru
30+ míst (pouze 4 pro účty zdarma)

Stolní počítače
Windows, MacOS

Mobilní operační systémy
Android, iOS

Rozšíření prohlížeče
Chrome, Firefox, Opera

Lze nainstalovat na směrovače

Streamování

Může přistupovat k Netflixu v USA

Má přístup k iPlayeru BBC

Má přístup k Hulu

Může přistupovat k Amazon Prime Video

Bezpečnostní

Typy šifrování
128-AES, 256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN

Povoleno při spuštění zařízení

Umožňuje torrentování

Zásady bez protokolování

Úspěšný test úniku DNS

Killswitch k dispozici

Včetně blokování malwaru / reklam

Podpěra, podpora

Živý chat

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Ceny

Přestože na webu ZenMate VPN je zmínka o plánech Premium a Ultimate, podařilo se nám najít pouze plán Ultimate pro nákup. Během této recenze uvidíte, že taková věc je na webu ZenMate VPN téma.

Pro plán Ultimate máte tři možnosti. Můžete se zaregistrovat měsíčně, ročně nebo na dva roky. Všechny tyto plány přicházejí s přístupem k desktopovým aplikacím, neomezenou šířkou pásma, všemi rozšířeními prohlížeče a až pěti současnými připojeními.

Ceny Zenmate

Cena je konkurenceschopná s měsíčním plánem, který se blíží tržnímu průměru, zatímco roční a zejména dvouleté plány nabízejí hluboké slevy. Ve skutečnosti můžete upgradovat z jednoročního na dvouleté předplatné pouze za pár babek.

Přestože dlouhodobé ceny jsou velkou hodnotou, existují lepší možnosti pro měsíční plány. Například v naší recenzi Windscribe uvidíte, že nabízí až 10 současných připojení za ještě méně měsíčně než VPN VPN ZenMate.

ZenMate VPN také nabízí bezplatný plán, ale na něj se vztahuje několik omezení. Máte přístup pouze ke čtyřem serverům. Jeden je v USA a jeden ve Velké Británii, takže je téměř vhodný pro streamování.

Můžete také používat pouze rozšíření prohlížeče, nikoli aplikace pro stolní počítače nebo mobilní aplikace. Konečně, bezplatný plán omezuje vaši šířku pásma na 2 megabitů za sekundu. To je omezující a bude ZenMate VPN udržovat mimo naši bezplatnou nabídku služeb VPN. Pokud si ověříte svou e-mailovou adresu, existuje také týdenní zkušební verze plánu Ultimate.

Chceme se dotknout ještě jedné věci. Jak jsme již zmínili, a bude to i nadále zmiňovat, web ZenMate VPN je v rozporu s protichůdnými a matoucími formulacemi. Na některých částech webu uvidíte, že síť ZenMate VPN tvrdí, že má 30denní zásadu vrácení peněz, ale po přečtení zásady vrácení peněz jsme zjistili, že je pouze 14 dní..

Nemůžeme dostatečně zdůraznit, jak rozšířené jsou tyto druhy chyb na webu, a to by mělo zvyšovat červené vlajky u uživatelů.

Vrácení peněz Zenmate

Snadnost použití

Když dorazíte na web ZenMate VPN, jste uvítáni dobrým rozvržením, které uvádí nejdůležitější věci na vysoce viditelná místa. Registrace do bezplatného účtu je snadná, stejně jako instalace klienta nebo rozšíření.

Klient je vizuálně přitažlivý, s modrým pozadím, které nabízí silný kontrast s bílým textem. Připojení je stejně snadné jako stisknutí tlačítka a seznam serverů lze snadno procházet.

Klient Zenmate

Věci se však dočtete, když se pustíte do nastavení, i pro ty, kteří jsou obeznámeni s VPN. Jak již bylo zmíněno, nabídka nastavení je jednoduchá, má však dvě zaškrtávací políčka, která nabízejí jen pár vodítek o tom, co dělají..

Nastavení Zenmate

Pro začátečníky je první věcí, kterou uvidíte, pokud přejdete do nabídky nastavení, zaškrtávací políčko „EverSecure“, které je ve výchozím nastavení zaškrtnuto. Na webu je málo informací o tom, co dělá.

Vše, co se nám podařilo najít, byl tento záznam v databázi znalostí, který říká, že tato funkce je navržena tak, aby zabránila mobilním zařízením odpojit se ve spánku. Také říká, že když se zařízení probudí nebo se znovu připojí k síti, VPN se automaticky připojí.

Tato funkce je však viditelná také v nastavení aplikace pro stolní počítače. Není tam žádná zmínka o tom, co to dělá, že bychom mohli najít jinde na webu, takže bychom předpokládali, že se připojí k VPN automaticky, když se váš počítač připojí k síti. To však není v našem testování. Pokud jsme to mohli říct, nedělá nic v klientských počítačích.

Další zaškrtávací políčko dále dolů je označeno „Povolit monitorování umístění“. Na rozdíl od možnosti „EverSecure“ je ve výchozím nastavení vypnutá. Na webu opět není nic o tom, co dělá. Na několika místech, například v tomto příspěvku, ZenMate VPN zmiňuje blokování malwaru a ochranu sledování.

Přestože jsou tato nastavení k dispozici v rozšíření prohlížeče, neexistují pro ně žádná další jasná nastavení v aplikacích pro stolní počítače. Možná to je to, co je sledování polohy, ale je to pouze výstřel ve tmě, což je nejlepší, co můžeme udělat, když nám nebudou poskytnuty žádné informace.

Bez těchto možností by byla stránka nastavení v pořádku. Alternativně by zahrnutí informací na webové stránce nebo dokonce jejich přejmenování vedlo ke zlepšení celkové použitelnosti klientů. Klienti a aplikace z velké části vypadají dobře a dobře fungují, ale tyto podivné možnosti narušují jinak zefektivněný zážitek.

Rychlost

Rychlost je silným oblekem ZenMate VPN. Jak vidíte z našeho testování, každý server, na který jsme se podívali, fungoval dobře, pouze zbytek Jižní Afriky zaostával. Ve skutečnosti byly rychlosti tak vysoké, že vzbuzovaly podezření ohledně způsobu, jakým je provoz zpracováván v síti ZenMate VPN, ale v sekci „zabezpečení“ se toho více dotkneme..

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (Virginie)1472.075,84
Spojené státy6871,755,82
Spojené království10971,855,08
Japonsko18351,893,71
Německo11370,494,74
Jižní Afrika28131,962,58

Počínaje nejbližším serverem, na kterém jsme provedli testování v USA, jsme zjistili, že čas pingu byl zvládnutelný a ztratili jsme tak málo rychlosti stahování a odesílání, že rozdíl ve výkonu nebyl patrný. Totéž platilo pro britské servery, které byly daleko od nás ve vzdálenosti více než 3 500 mil.

Japonsko je ještě dále a měří neuvěřitelných 6 800 mil daleko a stále si zachovává slušnou úroveň výkonu. Prohlížení bylo citlivé a bylo jen krátký okamžik, než se stránky začaly načítat. Jakmile začali načítat, byly načteny přibližně ve stejné době, jakou by zabraly bez připojení VPN.

Německo je zhruba 4 200 mil daleko a nabízí podobný výkon jako Velká Británie s téměř zanedbatelným poklesem výkonu. A konečně, Jižní Afrika byla jediným serverem, který nedosáhl dobré výkonnosti. Je pravda, že je to nejvzdálenější server, odkud bylo naše testování provedeno ve vzdálenosti asi 8 000 mil.

ZenMate VPN poskytoval silný výkon v rychlosti, s citlivým prohlížením a dostatečně vysokou trvalou rychlostí stahování, aby se mohla brzy dostat do našeho nejrychlejšího připojení VPN. To znamená, že časy pingu byly nevýrazné a bylo by těžké hrát si s nimi.

Pokud máte v úmyslu hrát konkurenční hry online proti lidem v jiných zemích, přečtěte si náš nejlepší článek VPN pro hraní her.

Bezpečnostní

ZenMate VPN má opět protichůdné informace týkající se jeho výkonu, ale tentokrát jsou protichůdné informace o bezpečnosti, což je nejdůležitější aspekt jakékoli VPN.

V nastavení není možné změnit úroveň šifrování nebo protokol. To znamená, že jste uvízli s tím, co jste dostali, ale není jasné, co to je. V tomto příspěvku na databázi znalostí vidíte, že klienti se systémem Windows a macOS používají IPSec (IKEv2), ale v tomto příspěvku z databáze znalostí o dva měsíce později se uvádí, že používá TLS v1.2.

Jinde na webu zmiňuje OpenVPN, což by mohlo být v příspěvku s informacemi označeno jako TLS v1.2. Pokud však budete hlouběji kopat, OpenVPN lze ručně nakonfigurovat pouze na určitých zařízeních a pouze pokud máte plán Ultimate. Pokud vás zajímá, co znamenají všechny tyto zkratky, podívejte se na přehled našich protokolů VPN.

Pokud jde o šifrování, 256bitový AES se používá pro stolní a mobilní klienty, což je vynikající, a AES-128 se používá pro rozšíření prohlížeče, což je uspokojivé. Šifrování nezabránilo únikům DNS, které jsme zachytili. Během připojení k Jižní Africe se VPN připojovala k Google DNS v Belgii.

Stručně řečeno, to znamená, že informace týkající se vašich zvyklostí procházení jsou předávány serverům Google pokaždé, když se připojíte k webové stránce. Horší však je, že špehové nebo kdokoli, kdo je schopen, vás může po připojení VPN stále sledovat na webu. Více se o tom můžete dozvědět v našem článku o úniku DNS.

Navíc, jak jsme zmínili v části „rychlost“, existuje skutečná otázka, zda je připojení šifrováno. Rychlosti, které jsme viděli, by neměly být možné, protože procesy šifrování a dešifrování při přenosu dat vyžadují čas a musí snížit vaše rychlosti více, než jsme viděli.

Pro více informací jsme se obrátili na síť ZenMate VPN a v budoucnu se budeme s touto službou i nadále registrovat. Pokud se dozvíme něco nového, aktualizujeme tento článek tak, aby to odrážel. Pokud mezitím hledáte bezpečnou VPN, doporučujeme vám zkontrolovat naši recenzi na NordVPN.

Soukromí

ZenMate VPN má zásady nulových protokolů a sídlí v Německu, které má přísné zákony na ochranu dat. Bohužel „nula“ to neznamená.

Na webu zaznamenává ZenMate VPN neosobní informace týkající se používání, včetně toho, jaký prohlížeč používáte a kolik času na webu trávíte. Osobní údaje se shromažďují během procesu vytváření účtu, včetně e-mailové adresy, jména a, pokud se rozhodnete získat konečný plán, informace o platbě.

ZenMate VPN také používá to, co se nazývá „sledovací pixely“, když odesílá e-maily, což umožňuje sledovat úspěšnost jeho e-mailů tím, že vidí, zda jste je otevřeli.

Streamování výkonu

Poslali jsme e-mail týmu podpory jako test, který uvádí, že se nám nepodařilo uvést BBC iPlayer do provozu, a dostali jsme odpověď, že jde o známý problém. Neměli jsme však problém a říkali jsme jen jako způsob, jak otestovat podpůrný personál.

Ve skutečnosti byl výkon streamingu ZenMate VPN působivý. Bez problémů proběhl Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime Video a systémy detekce VPN Hulu. Videa se načítají rychle a téměř vždy se přehrávají okamžitě při 1080p.

Přestože některé další problémy se sítí ZenMate VPN mohou zadržet náš nejlepší seznam VPN pro BBC iPlayer, zaslouží si čestné uznání.

Umístění serveru

ZenMate VPN má více než 30 míst po celém světě, včetně serverů v Asii, Evropě, Africe, Severní Americe a Jižní Americe. Nabízená místa jsou dobře distribuována a pokrývají potřeby většiny uživatelů VPN.

V USA i ve Velké Británii existuje několik možností serveru, takže by měly být dostupné vaše oblíbené streamingové weby. Na bezplatném plánu jsou k dispozici pouze čtyři servery, ale stále získáte přístup k jednomu serveru v USA a Velké Británii.

Služby zákazníkům

Pokud jde o zákaznický servis, ZenMate VPN je zasažen nebo chybí. Neexistuje podpora živého chatu ani telefonická podpora, což samo o sobě není tak špatné, protože je mnoho poskytovatelů VPN nenabízí. E-mailová podpora sítě ZenMate VPN je dobrá a poskytuje odpovědi, které potřebujete, včas, vstřícně a zdvořile. Naše odpovědi jsme obdrželi za méně než osm hodin.

To znamená, že znalostní základna zdaleka není vynikající. Mnoho obecnějších otázek týkajících se sítí VPN a nastavení by mohlo být zodpovězeno, ale více technických otázek je často nezodpovězeno, nebo ještě horší mají protichůdné odpovědi, jak jsme v této recenzi viděli mnohokrát.

Vyčištění databáze znalostí a vymazání zastaralých informací nebo přepsání záznamů by bylo skvělým krokem k vylepšení zákaznické podpory.

Verdikt

ZenMate VPN se může postarat o několik věcí, které by zlepšily uživatelský dojem. Výkon VPN je působivý, bezplatná možnost vám umožňuje testovat službu a podpora zákazníků je nápomocná a pohotová.

Byl položen silný základ, ale velká část popravy chybí. Web obsahuje protichůdné informace o mnoha tématech a nedostatek možností ohledně protokolu a šifrování je znepokojující.

Zatímco ZenMate VPN by se určitě mohla sama jednoho dne rozrůst v průmyslový gigant, většina lidí dává přednost službám, které jsou již na vrcholu toho, co lze nabídnout. Pokud to zní jako vy, podívejte se do našeho archivu recenzí VPN, které jsou tříděny od nejlepších po nejhorší pro snadné prohlížení.

Pokud máte zkušenosti s ZenMate VPN, dejte nám vědět v komentářích. Milujeme slyšení od vás a, jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me