Recenze zabezpečení sítě VPN VPN na webu – aktualizována do roku 2020

Recenze zabezpečení VPN VPN na webu

Webroot Wifi VPN Security je nejdéle pojmenovaná VPN na trhu, ale to je vše, co je na tom pozoruhodné. Není to zvláště bezpečné, má zvláštní zásady ochrany osobních údajů a chybí běžné funkce. Přečtěte si naši úplnou recenzi a zjistěte, proč se chcete vyhnout této VPN.


nejlepší recenze VPN

Webroot je společnost zabývající se kybernetickou bezpečností, která začala na počátku 90. let, ale nedávno ji koupila společnost Carbonite, o níž si můžete přečíst více v našem březnovém stavu cloudu. Webroot se silně zaměřuje na antivirovou službu, ale nabízí také virtuální privátní síť s názvem WiFi Security.

Webroot WiFi Security nás šokoval mnoha způsoby, vysokými rychlostmi na mnoha serverech v USA a Evropě a schopností trhat prostřednictvím Netflixu a detekce VPN BBC VPN.

To však neznamená, že náš nejlepší seznam VPN bude vynechán, protože vynechává mnoho funkcí, které by mnozí uživatelé považovali za kritické komponenty dobré VPN. Například OpenVPN chybí v seznamu dostupných protokolů.

Pochybné zásady ochrany soukromí společnosti Webroot WiFi Security a celkový nedostatek zabezpečení z ní činí skvělý příklad společnosti, která řeší problém dobře z technického hlediska, ale nedokáže nabídnout mnoho menších věcí, které zákazníci hledají.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy zabezpečení webrootů WiFi VPN

Funkce

Webroot WiFi Security je zaměřen na lidi, kteří chtějí bezproblémové používání VPN. Z tohoto důvodu nabízí některé funkce, které je hezké mít, ale udržuje věci holé kosti.

Aplikace je k dispozici pro Windows, MacOS, Android a iOS. Uživatelé systému Linux však zůstávají v prachu, stejně jako ti, kteří chtějí provozovat VPN prostřednictvím rozšíření prohlížeče. Nemůžete také nastavit VPN na směrovačích, což ztěžuje ochranu všech zařízení vašeho domova najednou (a letí proti jménu „Zabezpečení WiFi“).

Webroot-Wifi-VPN-Security-WebrootOS

Nabízí několik protokolů, včetně IKEv2, L2TP a PPTP. Ačkoli jsou tyto protokoly rychlé, nejsou nejbezpečnějšími možnostmi. O jejich zabezpečení se podrobněji podíváme později, ale pokud jste zvědaví na protokoly VPN, měli byste dát rozpis našeho protokolu VPN přečíst.

Když otevřete nastavení, najdete krátký seznam zaškrtávacích políček. Obsahují možnosti, jako je automatické připojení při spuštění nebo zapnutí nebo vypnutí killswitch. K dispozici je také možnost filtrování webu, která pomáhá blokovat potenciálně škodlivé weby. Ačkoli je to příjemné mít pro ty, kdo se zajímají o zabezpečení online, není to tak dobré jako použití skutečného antiviru (přečtěte si naši nejlepší příručku k antivirovému softwaru).

V zabezpečení Webroot WiFi Security však chybí některé funkce, včetně ochrany proti úniku DNS, rozdělení tunelů a dokonce i protokolu OpenVPN, což je pravděpodobně nejbezpečnější protokol VPN. Pokud hledáte VPN s více funkcemi, doporučujeme si přečíst naši recenzi ExpressVPN.

Přehled bezpečnostních funkcí Wi-Fi VPN na webu

Logo zabezpečení zabezpečení VPN VPN na webuwww.webroot.com

Začíná od 333 $ za měsícVšechny plány

Všeobecné

Platební metody
PayPal, kreditní karta

Přijímá kryptoměnu

Současná propojení
5

Podporuje rozdělení tunelů

Neomezená šířka pásma

K dispozici je bezplatná zkušební verze

Doba vrácení peněz
70 dní

Celosvětová částka serveru
35

Stolní počítače
Windows, MacOS

Mobilní operační systémy
Android, iOS

Rozšíření prohlížeče

Lze nainstalovat na směrovače

Streamování

Může přistupovat k Netflixu v USA

Má přístup k iPlayeru BBC

Má přístup k Hulu

Může přistupovat k Amazon Prime Video

Bezpečnostní

Typy šifrování
256-AES

Dostupné protokoly VPN
PPTP, L2TP, IKEv2

Povoleno při spuštění zařízení

Umožňuje torrentování

Zásady bez protokolování

Úspěšný test úniku DNS

Killswitch k dispozici

Včetně blokování malwaru / reklam

Podpěra, podpora

Živý chat
úřední hodiny

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Ceny

Pokud jde o ceny produktu Webroot WiFi Security, jsou vaše možnosti omezené. V nabídce jsou dva plány, oba na jeden rok. Neexistují žádné měsíční ani víceleté plány. První plán přichází s až třemi připojeními, zatímco druhý umožňuje pět.

Webroot WiFi Security nenabízí bezplatnou zkušební verzi ani nepřijímá kryptoměnu. Pokud však nejste se službou spokojeni, nabízí to štědrou 70denní zásadu vrácení peněz, což poněkud nahradí nedostatek zkušební doby. Je to nejdelší náhrada v podnikání, která poráží i velkorysých 45 dnů CyberGhostu (další informace o této vynikající službě najdete v recenzi CyberGhost).

Pokud chcete pouze připojit osobní zařízení – například stolní počítač a notebook -, plán tří uživatelů je konkurenceschopný. I cena pěti uživatelů není pobuřující, ale bylo by hezké vidět plán neomezeného připojení.

Ceny za zabezpečení webroot-Wifi-VPN-zabezpečení

Je také neobvyklé najít službu VPN, která neumožňuje uživatelům přihlásit se měsíčně nebo čtvrtletně. Pokud hledáte cenově dostupný plán VPN, který nabízí neomezené připojení a také skvělou měsíční sazbu, doporučujeme si přečíst si recenzi Windscribe poté, co je zde zabalíte.

Na druhé straně mnoho poskytovatelů VPN nabízí slevy pro lidi, kteří plánují používat VPN nepřetržitě a chtějí se přihlásit na delší časové období. Pokud vás platba za dlouhodobý plán osloví, doporučujeme vám zkontrolovat naši recenzi NordVPN. NordVPN je všestranný skvělý poskytovatel a nabízí plány na dva a tři roky za atraktivní ceny.

Snadnost použití

Pokud jde o snadné použití na webu, Webroot poněkud chybí. Web je uspořádán tak, aby navigace mohla být matoucí, zejména pokud jde o službu WiFi Security VPN. Důvodem je hlavně to, že se na web zaměřuje antivirus společnosti Webroot. VPN je vložena na zadní vypalovačku.

Jakmile zjistíte, kam je třeba jít, registrace a instalace klienta je snadná. Od té chvíle je to hladká plavba. Klient je uspořádán dobře a uživatelsky přívětivý. Nejprve uvidíte vše živé zelené okno s vlajkou země, ke které se chystáte připojit, a oranžové tlačítko s nápisem „připojit“.

Webroot-Wifi-VPN-Security-Webrootclient

Kliknutím na vlajku nebo malý symbol umístění vedle tlačítka „připojit“ otevřete nabídku serveru. To vám umožní podívat se na dostupná místa, ke kterým se můžete připojit, a je snadno procházet. Seznam obsahuje automatickou volbu nahoře, která vybírá nejrychlejší dostupný server, tři „nejodporúčanější“ možnosti, včetně Francie, Německa a USA, a abecední seznam zemí.

Seznam obsahuje názvy jednotlivých zemí a jejich příznaky, což pomáhá při rychlém prohlížení. V horní části je také funkce vyhledávání, pokud víte, kam se chcete připojit.

Vpravo nahoře je tlačítko, které otevře obrazovku nabídky. Obrazovka menu je rozložena dobře a, jak bylo uvedeno, holé kosti. Pokud chcete někoho, kdo chce mít úplnou kontrolu nad konfigurací vaší VPN, mohlo by to být považováno za škodlivé, ale pro jednoduchost rozhraní Webroot WiFi Security je třeba něco říci.

V horní části okna nastavení je pět karet a každá z nich má několik jasně vysvětlených možností. Záložky pokrývají protokoly; obecná nastavení, například spuštění při spuštění a oznámení; nastavení připojení, například killswitch; škodlivý web blokující webový filtr a kontaktující podporu.

Webroot-Wifi-VPN-Security-WebrootSettings

Rychlost

Rychlost je smíšená taška s technologií Webroot WiFi Security. Z našeho testování se zdá, že celkový obraz je takový, že severoamerické a evropské servery jsou vysoce kvalitní, zatímco asijské a jihoamerické servery nesplňují stejné standardy.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (Virginie)1372.075,83
Londýn8868,905.41
USA východ5867,855,06
Japonsko19323,092,45
Švýcarsko12866.14.25
Brazílie14214.683.13

Když se připojujeme k americkému východnímu pobřeží USA, které je s největší pravděpodobností v New Yorku, takže je asi 400 mil od našeho testovacího místa, vidíme mírné zvýšení ping, ale zanedbatelnou ztrátu rychlosti.

Po cestě dále k serverům v Londýně, které jsou od nás zhruba 3 800 mil, vidíme jen mírný nárůst času ping a malou ztrátu rychlosti. Švýcarské servery také vidí působivý výkon vzhledem k značné vzdálenosti.

Webroot-Wifi-VPN-Security-Speeds

Příběh je však jiný při testování serverů na jiných kontinentech. Například připojení k Japonsku, které je od nás vzdálené asi 6 800 mil, ztratí více než polovinu naší trvalé šířky pásma stahování. Brazílie maluje podobný obrazový výkon moudrý, přestože je od nás přibližně ve stejné vzdálenosti jako Londýn.

Ačkoli časy pingů na některých serverech nejsou hrozné, nejsou dostatečně nízké, aby mohly hrát konkurenční hry. Pokud je vaším cílem hrát hry s omezeným přístupem nebo hrát na jiných serverech, podívejte se na naši nejlepší VPN, která vám pomůže s hraním her a zjistíte, která VPN vám poskytne nejlepší výhodu.

Mnoho testovaných serverů má vynikající rychlost. Londýnský server funguje dobře a ztrácí málo z našich trvalých rychlostí.

Rychlosti serverů jsou však nekonzistentní, což z Webroot WiFi Security činí riskantní volbu, pokud se spoléháte na vysoké rychlosti internetu. Pokud hledáte spolehlivě působivý výkon stahování nebo nahrávání, podívejte se na náš seznam nejrychlejších sítí VPN.

Bezpečnostní

Zabezpečení je nejslabší oblastí zabezpečení Webroot WiFi. Jak jsme se dříve zmínili, nabízené protokoly nejsou zdaleka ideální, výchozí protokol je IKEv2.

IKEv2 nastavuje přidružení zabezpečení mezi vaším počítačem a serverem, který je kontaktován s věcmi, jako je šifra a šifrovací klíč provozu. To znamená, že je to ve většině případů nejrychlejší „VPN protokol“ a zabezpečení je skromně dobré, ale ne tak dobré jako skutečný tunelovací protokol, jako je OpenVPN.

Webroot-Wifi-VPN-Security-WebrootProtocols

Další možnosti jsou horší, přičemž L2TP je přiměřeně bezpečný tunelovací protokol a PPTP je pro kohokoliv vyloučen, protože je zastaralý a nezabezpečený. Ani jeden není z hlediska bezpečnosti tak robustní jako OpenVPN, který většina poskytovatelů nabízí, protože je to bezplatný a otevřený zdroj.

To znamená, že všechny tyto protokoly mají přidáno 256bitové šifrování AES, které pomáhá zakrývat vaše data. Pokud jste zvědaví na šifrování a co to znamená, zkuste se podívat na náš popis článku o šifrování.

Červeným příznakem kromě nedostatku zabezpečených protokolů je, že během našeho testování jsme zjistili, že zabezpečení Webroot WiFi Security je plné úniků DNS. Každý server a protokol, který dostal, byl vyzvednut na serveru DNS našeho poskytovatele internetových služeb.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, co to znamená, přečtěte si náš článek o úniku DNS. V souhrnu to znamená, že i když se připojujete k internetu přes cizí server, váš počítač stále kontaktuje a sdílí informace s vaším poskytovatelem internetových služeb nebo v některých případech s vaší vládou.

Nedostatek zabezpečených protokolů a problém s únikem DNS znamenají, že lidé, kteří se snaží obejít internetovou cenzuru, by se měli vyhnout zabezpečení Webroot WiFi Security. Pokud například hledáte způsob, jak prorazit velký čínský firewall, měli byste se podívat na naše nejlepší VPN služby pro čínské zaokrouhlování.

Soukromí

Zásady ochrany osobních údajů vytvářejí okamžitý první dojem v závislosti na délce jejich trvání. Delší z nich mnohem více zakrývají záludný právní jazyk nebo „ifs“ a „buts“. To je případ zásad ochrany osobních údajů společnosti Webroot.

Na začátku tvrdí, že se nezaznamenává ani neshromažďuje údaje o procházení. Pokud však čtete dále, zdá se, že to není pravda. Tato zásada uvádí pět věcí, které protokoly Webroot WiFi Security zaznamenávají, včetně data a času použití, množství dat přenesených během používání, ke kterému serveru jste se připojili, zemi, ze které jste se připojili, a počtu zařízení připojených k účtu.

Ačkoli vaše IP adresa není vedena, podle Webroota je země, ve které se nacházíte. Je to však něco jako irelevantní rozlišení, protože udržuje vaši domácí adresu v evidenci a zpracovávat platby. Zásada pak říká, že informace jsou uchovávány „tak dlouho, jak je to nutné k účelu, pro který je Webroot shromažďuje.“

Žádný poskytovatel VPN by neměl mít zásady ochrany osobních údajů, pokud jsou v systému Webroot. Pokud se zásady vztahují na stránky a poskytovatel se snaží uchovat vaši domovskou adresu a další informace v evidenci tak dlouho, jak si to přeje, není to soukromé. Pokud vás zajímá, jak vypadají stručné a dobře napsané zásady ochrany osobních údajů, přečtěte si naši recenzi VyprVPN.

Streamování výkonu

Vzhledem k únikům DNS, které jsme při našem testování zaznamenali, jsme se domnívali, že zabezpečení Webroot WiFi Security nebude schopno proniknout prostřednictvím silných funkcí odmítnutí proxy serveru BBC nebo Netflix. Ukázalo se nám to špatně.

Beze změny jediného nastavení jsme měli přístup k iPlayeru BBC a sledovali obsah BBC. Příběh byl stejný pro Netflix, Amazon Prime Video a všechny ostatní streamovací služby, které jsme testovali.

Výkon byl také dobrý, videa se načítaly jen několik sekund a výchozí nastavení bylo 1080p nebo v některých případech 720p. Nedocházelo k žádným přerušením nebo ukládání do vyrovnávací paměti, a pokud hráč výchozí hodnotu 720p, často se pohyboval až na 1080p, když bylo spojení stabilnější.

Přestože zabezpečení webového WiFi WiFi překvapivě dobře fungovalo při přístupu na geoblokované weby, vyzýváme vás, abyste prozkoumali další možnosti kvůli problémům se zabezpečením a ochranou soukromí. Pokud se snažíte dostat k obsahu BBC, podívejte se na naši nejlepší VPN pro BBC iPlayer. Pokud jste po Netflixu, přečtěte si náš postup, jak porazit článek o zákazu Netflix VPN.

Umístění serveru

Webroot WiFi Security má 35 míst, která jsou rovnoměrně rozložena po celém světě. Existují místa v Africe, Severní Americe, Asii, Jižní Americe a Evropě, což znamená, že máte dobrou šanci najít blízký server, ať jste kdekoli..

Webroot-Wifi-VPN-Security-WebrootServers

Jsou pokryta místa, která většina lidí využije, včetně USA a Velké Británie. Přestože jsou rozmístěny dobře, 35 serverů je anemické číslo. Pokud se snažíte najít VPN, která nabízí nejvíce míst, podívejte se na naši recenzi na HideMyAss. HideMyAss má ohromujících 280 míst ve 190 zemích.

Služby zákazníkům

Zákaznický servis byl smíšený sáček s Webroot WiFi Security. Existuje několik možností, jak získat podporu. Na webu je k dispozici funkce živého chatu, je však k dispozici pouze na stránce pokladny a je zaměřena na zodpovězení případných konečných otázek, které lidé mohou mít při nakupování.

Když jsme se dostali do kontaktu s lidmi na živém chatu, byli schopni odpovědět na naše otázky a rychle reagovat. Vytvořili jsme také lístek podpory, který nám prostřednictvím e-mailu pomůže se simulovaným problémem. Co se týče psaní, jsou to tři dny, co jsme udělali náš podpůrný lístek a stále jsme neslyšeli zpět.

Webroot web má také rozsáhlé uživatelské fórum, kde můžete pokládat dotazy komunitě a získávat odpovědi od ostatních uživatelů. Je uspořádáno dobře a snadno se používá. Na druhou stranu je masivní znalostní databáze užitečná, pokud najdete správnou sekci, ale je obtížnější navigovat, protože upřednostňuje odpovědi na antivirový program Webroot a další programy.

Verdikt

Webroot WiFi Security provedl mnoho technických aspektů toho, že je poskytovatelem VPN dobře. Umístění serveru jsou vybrána dobře a distribuována po celém světě. Mnoho serverů nabízí působivé rychlosti a schopnost VPN přistupovat k geoblokovanému obsahu patřila mezi nejlepší, co jsme kdy viděli.

To znamená, že chybí značka, pokud jde o bezpečnost a soukromí, což jsou pravděpodobně dva nejdůležitější aspekty dobrého poskytovatele VPN. Pokud jste zvědaví, kam jít odtud, abyste našli více dobře zaokrouhleného poskytovatele VPN, který bude respektovat vaše soukromí a zabezpečení online, máme k dispozici rozsáhlý archiv recenzí VPN, který můžete procházet.

Pokud máte zkušenosti s VPN serveru Webroot nebo s některými jeho dalšími službami, dejte nám o tom vědět v komentářích níže. Milujeme slyšení od vás a, jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me