Recenze X-VPN – Neobtěžujte se – aktualizace 2020

Recenze X-VPN

X-VPN se může pochlubit spoustou věcí o své bezpečnosti a snadném použití, ale i povrchová kontrola ukazuje, že jsou nepravdivé. Při testování jsme zjistili řadu problémů, které nás nutí doporučit hard pass této VPN. Podrobnosti najdete v naší úplné recenzi X-VPN.


nejlepší recenze VPN

X-VPN je na trhu nezanedbatelný poskytovatel VPN, který bezpečnou cestou používá rozhraní copycat, které odráží vzhled více než poloviny VPN venku. Tvrdí, že na své titulní stránce má 50 milionů uživatelů, podporuje live chat a dokonce nabízí bezplatný zkušební plán.

I přes to všechno se X-VPN stále daří být zcela nepoužitelné. Jak si během této recenze přečtete mnohokrát, X-VPN dělá se svým klientem několik bizarních návrhových řešení, která jsou nakonec neomluvitelná. Konkrétně protokoly, které nabízí, nejsou pojmenovány v rozhraní, ale spíše skryté za náhodnými písmeny. 

Pokud jste sem přišli hledat VPN, která nabídne zabezpečení a výkon, vyzýváme vás, abyste se vydali na naši nejlepší nabídku VPN. Pokud chcete vidět vynikající příklad toho, jak mohou zprávy o jemnějších věcech zcela podkopávat jinak jemný produkt, pokračujte ve čtení. 

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro X-VPN

Funkce

Nabídky X-VPN jsou jedny z nejvýrazněji neplodných, jaké jsme kdy viděli. Kliknutím na nabídku vpravo nahoře hamburger se otevře pouze dvě možnosti přepínání. Jeden umožňuje nakonfigurovat klienta tak, aby běžel při spuštění systému Windows, a druhý je funkce zvaná „ovládání aplikace“. 

Podle jeho popisu se zdá, že řízení aplikací je druh rozděleného tunelování, které vám umožní definovat seznam programů, které budou ignorovat VPN a používat standardní nechráněné připojení. Přestože je rozdělený tunel velmi žádoucí a něco, co je těžké najít, implementace X-VPN to vůbec nefunguje.

XVPN-AppControl

Pokaždé, když jsme zapnuli ovládání aplikace, dostali jsme zprávu, že na našem zařízení nefunguje. Na pracovní stanici jsme provozovali nejnovější verzi systému Windows 10. Nemělo by existovat žádný důvod pro to, aby tato funkce vůbec nefungovala. Pokud hledáte VPN, která má funkční tunelovací dělení na dělené čáry – kromě řady dalších funkcí – podívejte se na naši recenzi ExpressVPN. 

I když X-VPN má tlačítko, které říká aplikaci, aby se spouštěla ​​při spuštění, neexistují žádné možnosti, zda se připojí, když se tak stane. Navíc v nastavení není žádný přepínač zabíjení. 

Přestože její web zmiňuje funkci nazvanou „inteligentní opětovné připojení“, neexistují žádné informace o tom, co to je nebo co dělá, a nelze jej najít v nastaveních..

X-VPN nabízí působivých devět protokolů, ale žádný z nich není označen v nabídce nastavení. Všechny možnosti protokolu jsou uvedeny jednoduše jako protokol A, B, C atd. Budeme se toho dotýkat dále v tomto článku, ale je to volba designu, která nedává smysl a pouze přidává k zdánlivě spěchané a dešifrované povaze softwaru X-VPN. 

XVPN-Nastavení

X-VPN dělá slušnou práci na pokrytí široké škály zařízení, ale s mobilními klienty, kteří jsou stejně neplodní jako verze pro stolní počítače, není zdaleka vydělávat místo v našem nejlepším seznamu VPN pro Android. Nakonec X-VPN nenabízí téměř žádné funkce a to, co nabízí, s největší pravděpodobností nebude fungovat vůbec. 

Přehled funkcí X-VPN

Logo X-VPNxvpn.io

Začíná od 599 $ za měsícVšechny plány

Všeobecné

Platební metody
PayPal, kreditní karta, Ethereum, Advcash, dárkové karty

Přijímá kryptoměnu

Současná propojení
5

Podporuje rozdělení tunelů

Neomezená šířka pásma

K dispozici je bezplatná zkušební verze

Doba vrácení peněz
7 dní

Celosvětová částka serveru
5000+ serverů na 50+ místech

Stolní počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilní operační systémy
Android, iOS

Rozšíření prohlížeče
Chrome

Lze nainstalovat na směrovače

Streamování

Může přistupovat k Netflixu v USA

Má přístup k iPlayeru BBC

Má přístup k Hulu

Může přistupovat k Amazon Prime Video

Bezpečnostní

Typy šifrování
128-AES, 256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN, PPTP, L2TP, SSTP, X

Povoleno při spuštění zařízení

Umožňuje torrentování

Zásady bez protokolování

Úspěšný test úniku DNS

Killswitch k dispozici

Včetně blokování malwaru / reklam

Podpěra, podpora

Živý chat
24/7

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Ceny

Pro něco, co nabízí prakticky žádné pracovní funkce, se X-VPN umísťuje do soutěže o ceny s některými z nejlepších uchazečů. Měsíční ceny nejsou nejhorší, co jsme kdy viděli, ale je také daleko od nejlepších. Pro ty, kteří hledají VPN s dostupnou měsíční možností, přečtěte si naši recenzi Mullvad.

Druhou možností, kterou X-VPN nabízí, je roční registrace, která výrazně snižuje cenu, ale stále ještě ne na úroveň, která z ní dělá velkou hodnotu. Roční varianta odpovídá ceně CyberGhost, ale jak si můžete přečíst v naší recenzi CyberGhost, nabízí další dvouleté a tříleté plány, které X-VPN ne. 

Oba plány dávají uživatelům neomezené množství celkové šířky pásma až pro pět současných připojení. Pokud tato zařízení nestačí pro vaše potřeby, podívejte se na náš specializovaný článek o nejlepší VPN pro více zařízení. 

Tyto dlouhodobější možnosti nabízejí nejlepší hodnotu a ceny X-VPN jsou zcela přehlíženy. X-VPN však nabízí bezplatný plán pro ty, kteří si chtějí službu vyzkoušet bez rizika.

Plán zdarma omezuje vaše možnosti, pro které server a klienta můžete použít. Pro začátečníky, pokud nejste placeným zákazníkem, nemůžete použít rozšíření prohlížeče. Místo toho budete mít 500MB šířku pásma v desktopové aplikaci a budete omezeni pouze na nejbližší dostupný server. 

Bezplatní uživatelé mohou také mobilní aplikaci používat s neomezenou šířkou pásma, ale opět bude k dispozici pouze nejbližší server. Mobilní aplikace navíc zobrazuje reklamy pro bezplatné uživatele. 

Ačkoli je to skvělý způsob, jak si noví uživatelé mohou chutnat této služby, 500 MB je docela skrovný. Pro ty, kteří hledají nejlepší bezplatné služby VPN, jsou k dispozici lepší možnosti.

Pokud máte rádi zkušební verzi a plánujete upgrade, existuje řada způsobů, jak platit, včetně PayPal, kreditní karty a bitcoinu, stejně jako dalších krypt a dokonce i různých dárkových karet. Váš nákup je chráněn sedmidenní lhůtou pro vrácení peněz a získáte přístup k až pěti současným připojením s neomezenou šířkou pásma.

Snadnost použití

Uživatelská zkušenost s X-VPN je ztělesněním smíšené tašky. Na povrchu se zdá, že se klient vyrovná zbytku konkurence. Používá poměrně standardní rozvržení, které obsahuje velké tlačítko napájení jako hlavní rys minimalistického rozhraní.

XVPN-klient

Tlačítko napájení uprostřed obrazovky vás připojí k síti VPN, ke které může dojít okamžitě nebo může trvat déle než minutu a pak úplně selhat. Nabídky nastavení, jak jsme se dříve dívali, jsou neuvěřitelně neúrodné, takže by nemělo být překvapením, že jsou dostatečně uživatelsky přívětivý.

Zdá se, že jakmile tuneluje, kvalita připojení VPN se také velmi liší. Budeme o tom hovořit podrobněji v sekci „rychlost“, ale díky on-and-off charakteru připojení je surfování i produktivita velmi obtížné pomocí X-VPN. 

Pokud hledáte VPN s dostatečnou šířkou pásma pro spolehlivé sledování videí (nebo dokonce hraní her) ve škole, podívejte se na náš nejlepší článek VPN pro školy. 

A konečně, jak jsme se již dotkli – a budeme se i nadále dotýkat – protokolům v nabídce nastavení není dáno jejich skutečné jméno. Místo toho X-VPN označí protokoly v nastavení jako „Protokol A“, „Protokol B“ atd.

Pokud jde o snadnost použití a uživatelskou přívětivost, jedná se o jednu z nejhorších věcí, kterou VPN může udělat. Skrytí protokolu VPN před samotným uživatelem neslouží žádnému účelu a způsobuje, že X-VPN je ještě více rozbitá a nepoužitelná, než by to jinak bylo. 

Pro ty, kteří se zajímají o snadno použitelnou VPN, která dokáže sbalit více funkcí než X-VPN, nezapomeňte se podívat na naši recenzi NordVPN.

Rychlost

X-VPN vyšel z brány silné na prvním serveru, na kterém jsme testovali. Blízký americký server vrátil většinu naší šířky pásma, překročil rychlost stahování 200 Mb / s a ​​téměř dosáhl stejné rychlosti při nahrávání.

Navíc tento server měl dostatečně nízký ping, aby byl konkurenční volbou pro náš nejlepší seznam VPN pro hraní her. Jak jsme se ale pohybovali, pro X-VPN se situace zhoršila. Britský server zaznamenal pokles výkonu a rychlosti nahrávání se zmenšovaly na pouhý zlomek našich nechráněných rychlostí.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (Virginie)3292,66337,13
NÁS.4209,78193,15
Spojené království78116,744.17
Japonsko15269,812.16
Brazílie12448,192.51
Indie18962,831,89

Stejně tak Japonsko, Brazílie a Indie viděly výrazné zásahy do výkonu při rychlostech stahování, rychlosti nahrávání a časech pingů. V průměru tyto výsledky vycházejí z X-VPN daleko od našeho nejrychlejšího zaokrouhlování VPN.

Aby to nebylo ještě horší, je skutečnost, že výkon na papíře nezačne ani ukazovat, jaká je skutečná zkušenost s používáním této VPN. Někdy se věci chovají normálně. Stránky se načítají rychle a videa nevyžadují více než okamžik ukládání do vyrovnávací paměti pro přehrávání v plném rozlišení.

Zhruba polovina času se však věci úplně zmrazí. Spojení se jeví jako velmi nestabilní a chová se, jako by se rozřezává dovnitř a ven. Přechod na web může být téměř okamžitý, nebo může trvat 45 sekund, než se připojení spustí a věci se začnou načítat vůbec. 

Tento podivný a nespolehlivý výkon znamená, že i když rychlosti na papíře nejsou nejhorší, jaké jsme kdy viděli, stále žádáme potenciální uživatele, aby hledali spolehlivějšího poskytovatele. Chcete-li dosáhnout trvalejší rychlosti stahování velkých souborů a videí, podívejte se na poskytovatele na našich nejlepších sítích VPN, abyste se mohli dočkat torrentu..

Bezpečnostní

Bezpečnost je další kategorií, kde musíme pokračovat v poražení mrtvého koně. Jak jste již mnohokrát slyšeli v tomto článku, X-VPN neoznačuje možnosti protokolu v nabídce nastavení jejich skutečnými jmény. 

Protokoly XVPN

Místo toho jim jsou přidělena písmena, která jsou mimo pořadí, s písmenem „D“ za „I.“ To znemožňuje určit úroveň zabezpečení nebo dokonce šifrování, které používáte. Podrobněji se podíváme na to, co nám bylo řečeno v sekci „zákaznický servis“, která se blíží, ale zkrátka se nám podařilo zjistit, jaké protokoly byly použity … druh.

Dostali jsme odkaz na tuto stránku, který vysvětlil protokoly X-VPN. Zde vidíme, že mezi nimi je OpenVPN, ale opět to, že je dostupné, nemá význam, protože nevíte, která možnost je OpenVPN v nastavení.

K dispozici jsou proprietární protokoly a použité šifrování se mění v závislosti na protokolu. Oba tyto faktory dále komplikují otázku, že opravdu netuším, co získáváte, když efektivně vyberete protokol naslepo při používání X-VPN.

Přestože se nám nepodařilo zjistit úniky DNS nebo IP, neznamená to, že VPN je bezpečná. Úroveň zabezpečení nelze poznat, aniž bychom věděli, jaký protokol se v daném okamžiku používá. 

Z tohoto důvodu doporučujeme, aby se lidé, kteří stojí za velkým čínským firewallem – nebo kdekoli jinde, kde je nezbytná bezpečnost a ochrana soukromí – podívali na naše nejlepší VPN služby pro čínské zaokrouhlování. 

Toto je volba designu, která nemá žádný logický smysl, a nevidíme důvod, proč by X-VPN dělal věci tímto způsobem. Pro ty, kteří se zajímají o vysoce zabezpečenou VPN, která nezodpovídá žádné otázky, si přečtěte naši recenzi na TorGuard.

Soukromí

I přes to, že jsme v této recenzi viděli, jak se X-VPN chová špatně, musíme dát úvěr tam, kde je úvěr splatný. X-VPN má jednu z nejvíce stručných a snadno čitelných zásad ochrany osobních údajů. 

Jedná se o několik krátkých stránek a má strukturu, která usnadňuje nalezení toho, co hledáte, pokud vás zajímá určitý aspekt této zásady. Začíná prohlášením, že X-VPN neprotokoluje nic o tom, jak používáte VPN nebo vaši IP adresu.

To znamená, že nezaznamenává dopravní protokoly ani identifikační informace o vašem používání VPN. Shromažďuje však některé informace, a to jak na webu, tak prostřednictvím samotné sítě VPN.

Některé informace budou zaznamenány, když si vytvoříte účet, ale toto vše je při registraci poskytnuto podle vašeho výběru. To se týká e-mailu, platebních údajů a účtu sociálních médií, pokud se rozhodnete jej předat. 

VPN shromažďuje informace, jako jsou časová razítka, chybové zprávy a výběr protokolu. Všechny tyto informace slouží k tomu, aby X-VPN pomohl udržovat síť jeho serverů a nelze jej identifikovat.

Streamování výkonu

X-VPN funguje překvapivě dobře, pokud jde o streamování. BBC iPlayer funguje stejně jako Netflix a Amazon Prime. Všechny tyto streamingové platformy jsme dokázali bez jakýchkoli snah fungovat jednoduše připojením k příslušné zemi s výchozím nastavením.

Hulu však byl schopen detekovat VPN a řekl nám, abychom ji vypnuli, abychom mohli cokoli sledovat. Naštěstí pro ty, kteří hledají způsob, jak získat obsah Hulu, máme pro Hulu Roundup nejlepší VPN. 

Bohužel pro X-VPN však nestačí jen připojení k několika streamovacím webům. Kvalita a spolehlivost proudu je také faktorem, který musíme zvážit.

Jak jsme zdůraznili v části „rychlost“, X-VPN měla pocit, že neustále ztrácí spojení. To se překládalo na videa, která se někdy načítaly okamžitě ve vysokém rozlišení, ale stejně často to vedlo k zrnitému přehrávání při 144p a častému ukládání do vyrovnávací paměti.

Zatímco většina webů pro streamování fungovala, Hulu se nám podařilo vypnout a celkový výkon X-VPN ponechává mnoho požadavků, pokud jde o streamování. Pokud jste v honbě za sítí VPN, která spolehlivě prorazí geoblokované weby a zároveň bude mít výkon spolehlivě sledovat obsah ve vysokém rozlišení HD, nezapomeňte si přečíst naši nejlepší příručku VPN pro streamování.

Umístění serveru

X-VPN tvrdí, že nabízí více než 5 000 serverů rozložených na 50 místech. Pokud je tento počet serverů přesný, není třeba se obávat nárůstu provozu způsobujícího zpomalení v síti X-VPN.

XVPN-Servery

50 nabízených míst je rozmístěno po celém světě. Zahrnuty jsou všechny nejvíce spoléhané regiony, včetně velké části Asie, Severní Ameriky a Evropy. 

Zdá se však, že některá umístění, která nabízí X-VPN, jsou virtuální servery, což znamená, že pokud věci nefungují správně, je často nutné odpojit se a vyzkoušet nový náhodně přiřazený server a IP adresu. Přestože síť serverů X-VPN pokrývá nejžádanější místa, některé oblasti jsou trochu suché. 

Většina Afriky je zcela opomíjena, což znamená, že ti, kteří jsou na tomto kontinentu, by mohli být nuceni se připojit k vzdálenému serveru s vyššími časy ping a horším výkonem. Pokud hledáte dobrou VPN pro Afriku, náš nejlepší článek pro VPN pro Jižní Afriku je dobrým místem k pohledu.

Služby zákazníkům

X-VPN nabízí dvě formy zákaznické podpory. Pro ty, kteří potřebují okamžitou pomoc, existuje na webu možnost live chatu. Podle webových stránek je to obsazeno „24/6“, přičemž v neděli se zdá, že nikdo není k dispozici.

K dispozici je také e-mail, na který se můžete obrátit, pokud na živý chat neodpoví nikdo, což se může stát. Časy odezvy se liší v závislosti na live chatu, od pouhé chvíle po čekání na více než 24 hodin a nedostání odpovědi vůbec. 

Kromě e-mailu zaslaného e-mailem a živého chatu je zde také centrum nápovědy. Toto obsahuje malou databázi znalostí, která pokrývá pouze základní otázky týkající se VPN obecně, jakož i konkrétní služby X-VPN, a bude s největší pravděpodobností nepomůže.

Verdikt

Zdá se, že X-VPN je opatrný, aby se netřásl lodí a dodržuje mnoho standardních konvencí v odvětví VPN. Současně její provedení jemnějších bodů klesá tak plochý, že je téměř komické.

Chybějící štítky pro protokoly samy o sobě narušují obchod. Nespolehlivý výkon pouze dodá urážku zranění a četné zlomené aspekty menu jsou posledním hřebíkem v rakvi. Pokud hledáte spolehlivou a výkonnou síť VPN, podívejte se na náš úplný archiv recenzí VPN.

Pokud jste měli nějaké zkušenosti s X-VPN, rádi bychom slyšeli, jak se v našich komentářích porovnává s našimi. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me