Recenze VPNArea – Aktualizováno 2020

VPNArea Review

VPNArea je bulharská služba, která se zdá být každým dnem lepší. Zatímco v dřívějších verzích tohoto přezkumu jsme měli několik stížností sem a tam, jak to nyní stojí, služba vás zavede do Netflix USA, již neuniká váš DNS, nedávno dostala obličejový výtah a je docela cenově dostupný, aby se zavedl.


vpnarea-slider1

vpnarea-slider2

vpnarea-slider3

vpnarea-slider4

vpnarea-slider5

Předchozí

další

Během posledních tří let se naše zkušenosti s VPNArea dostaly z docela špatných na působivě úctyhodné. Ve všech aspektech služby došlo k obecnému trendu zlepšování, ale v naší předchozí revizi VPNArea jsme si nejvíce všimli obrovské rychlosti a bezpečnosti s přidáním některých nových serverů a funkcí, jako je dvojitá VPN a Stunnel..

V dnešním přezkumu VPNArea se díváme na pokračování tohoto trendu. Rychlosti VPNArea se opět výrazně zlepšily, streamingové servery pracují na Netflixu a Hulu a ceny jsou stejně konkurenceschopné jako vždy.

Chtěli jsme však zjistit, zda by to všechno mohlo převážit nad některými zbývajícími problémy, jako jsou ošklivé rozhraní a drobné technické problémy, které stále přetrvávají a zdržují VPNArea, aby nebyla na nejvyšší úrovni trhu VPN..

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro VPNArea

Funkce

Ponoření do nastavení VPNArea neodhalí nic, co by průměrného uživatele příliš zajímalo. K dispozici je blokování reklam a malwaru, který vás udržuje v bezpečí online blokováním IP adres, o nichž je známo, že hostují tento druh obsahu. Náš nejlepší seznam antivirového softwaru nebo dokonce 99 našich bezplatných nástrojů na ochranu článků o ochraně osobních údajů však nabízí lepší možnosti blokování reklam a malwaru. 

Podíváme-li se dále v nastavení, ukazuje, že VPNArea má také možnosti pro automatické spuštění klienta při spuštění Windows, stejně jako připojení k poslednímu použitému serveru. Spolu s přepínačem kill jsou to funkce, které bychom očekávali od každé VPN, protože mají přímý dopad na zabezpečení.

VPNArea to dělá dobře a dokonce nabízí uživatelům výběr ze dvou vypínačů zabíjení. První možnost přepínače zabíjení používá standardní bránu firewall systému Windows k zabránění vystavení vaší IP při připojování a blokuje internetový provoz, pokud se VPN odpojí.

VPNArea-KillSwitch

Druhá možnost přepínače zabíjení, označená jako „jaderná možnost“, přerušuje veškerý internetový provoz, pokud se VPN odpojí tím, že skutečně zakáže WiFi a ethernet vašeho počítače. 

V dolní části nabídky je textové pole, do kterého můžete ručně zadávat příkazy a nastavení. Vyžaduje to určité pokročilé znalosti VPN a sítí a je to daleko nad rámec tohoto článku – nebo zájem většiny uživatelů – ale je pravda, že je dobré mít pro ty, kteří jsou znalými drotáři. 

VPNArea-Settings

Specializované servery

Poslední věc, kterou stojí za zmínku, že nabídka VPNArea jsou některé specializované servery. Jeden z těchto dedikovaných typů serverů je pro streamování, o kterém si v krátkosti promluvíme více v sekci „streamování“. 

Netřeba dodávat, že tyto servery jsou nakonfigurovány tak, aby vám pomohly získat přístup k streamovanému obsahu, jako jsou Netflix a Hulu, a fungují celkem dobře. VPNArea také nabízí další druh speciální možnosti serveru: vyhrazené IP servery, které vám umožní mít stejnou IP adresu při každém připojení.

K dispozici je také několik serverů Double VPN a Stunnel. Podrobněji se na ně podíváme v části „Zabezpečení“, ale obě tyto typy serverů zkrátka přidají do vašeho připojení další vrstvu ochrany.. 

A konečně, na začátek tohoto seznamu, existuje několik serverů Tor over VPN, které vám mohou pomoci bezpečně procházet hluboký web. Podívejte se na článek Torguard vs. PIA, kde najdete další služby s využitím funkcí Tor over VPN. 

Přestože VPNArea odvádí skvělou práci při pokrývání základů a obsahuje některé funkční funkce, nemůžeme jim to příliš věnovat. Je to proto, že funkce, které podporuje, jsou buď nad rámec toho, co lidé chtějí, nebo, stejně jako blokování reklam, jsou jednoduše desetiminutové pluginy, které každý pravděpodobně již má. 

Poskytnutí něčeho jako split tunneling – o kterém si můžete přečíst v naší recenzi ExpressVPN – nebo některé zajímavé možnosti protokolu a šifrování by to posunuly do vyšší třídy. Prozatím však bez něčeho jemnějšího vkusu sedí ve třídě B.. 

Přehled funkcí VPNArea

Logo VPNAreavpnarea.com

Začíná od 299 $ měsíčněVšechny plány

Všeobecné

Platební metody
PayPal, kreditní karta, UnionPay, Alipay

Přijímá kryptoměnu

Současná propojení
6

Podporuje rozdělení tunelů

Neomezená šířka pásma

K dispozici je bezplatná zkušební verze

Doba vrácení peněz
30 dní

Celosvětová částka serveru
65 zemí

Stolní počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilní operační systémy
Android, iOS

Rozšíření prohlížeče

Lze nainstalovat na směrovače

Streamování

Může přistupovat k Netflixu v USA

Má přístup k iPlayeru BBC

Má přístup k Hulu

Může přistupovat k Amazon Prime Video

Bezpečnostní

Typy šifrování
256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN

Povoleno při spuštění zařízení

Umožňuje torrentování

Zásady bez protokolování

Úspěšný test úniku DNS

Killswitch k dispozici

Včetně blokování malwaru / reklam

Podpěra, podpora

Živý chat
24/7

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Ceny

Ceny VPNArea jsou solidní, za to, co nabízí. Počínaje měsíčním časovým rámcem budete platit 9,90 $ měsíčně, což je průměrně za slušnou síť VPN, ale méně než možnost nejvyšší úrovně, jako je ExpressVPN. Jednoletý časový rámec snižuje měsíční cenu zhruba o polovinu, na 4,92 $ měsíčně, což VPNArea dělá hodně.

Tam, kde ceny VPNArea skutečně svítí, je však dlouhodobě. Tříletý plán snižuje náklady pouze na pár dolarů měsíčně. To je konkurenceschopné i s některými nejlepšími cenami za připojení VPN. Podívejte se na naši recenzi CyberGhost na další službu VPN, která také nabízí vynikající dlouhodobé ceny. 

VPNArea však nenabízí bezplatnou zkušební verzi. (Pokud máte zájem vyzkoušet VPN zdarma, podívejte se na naši recenzi ProtonVPN.) Místo toho VPNArea nabízí 30denní záruku vrácení peněz s 12měsíčními a 36měsíčními plány a 14denní záruka vrácení peněz s měsíční opcí. To umožňuje uživatelům vyzkoušet VPN relativně bez rizika.

VPNArea přijímá širokou škálu platebních metod, včetně standardních kreditních nebo debetních karet, jakož i několik kryptoměn a některé možnosti třetích stran, včetně Alipay a UnionPay.. 

Snadnost použití

Jednoduše řečeno, uživatelské rozhraní VPNArea v brzké době nevyhraje žádné krásy. Na samotný seznam serverů je těžké se podívat, protože servery mají názvy jako „USA-0-NFLX-EU-Hub“, spíše než jen být označeny jako „USA“ Netflix. “ 

Modré a bílé barevné schéma je v těchto dnech velmi běžné u VPN a softwaru obecně, protože dává věcem vzdušný a lehký pocit, přesto se však rozhraní VPNArea nějak podaří cítit trochu klaustrofobicky a nepřehledně. Podívejte se na naši recenzi NordVPN a podívejte se na příklad modrého a bílého rozhraní, které funguje dobře.

Rozhraní VPNArea

Rozhraní VPNArea nabízí spoustu informací, například vaši vzdálenost od serveru, čas pingu, různé možnosti třídění, vaši IP adresu a dokonce i to, zda máte blokování reklam zapnuto nebo vypnuto. 

Obecné rozložení softwaru však způsobí, že se všechny tyto informace stanou trochu nepořádkem. Karty v horní části stránky se také necítí jako nejlepší způsob, jak spravovat různé seznamy serverů, ale alespoň vyhledávací lišta usnadňuje nalezení toho, co hledáte.. 

V konečném důsledku nic o rozhraní nebo webových stránkách VPNArea nebrání jeho účinnosti nebo snadnosti použití. Je stále dostatečně intuitivní na používání, s jasně označenými tlačítky a možnostmi, takže prakticky kdokoli může nainstalovat software a zasáhnout na zem.

VPNArea-Distance

To znamená, že je to docela ošklivé uspořádání, které by mohlo použít nějaké vylepšení, jak pro vizuální přitažlivost, tak pro optimalizaci. Určité malé věci – jako je rozložení karet nahoře pro servery a nastavení, nebo se zdá, že se měří podivná vzdálenost (podle softwaru, tady v USA jsme 334 km od USA i z Německa) – rozvržení trochu matoucí, než musí být. 

Rychlost

Umístění: PingDownloadUpload
Nechráněný5299,63272,86
NÁS.16239,65299,85
Spojené království8783,79195,41
Hongkong22086,53164,79
Švýcarsko100111,28221,26
Japonsko16956,2872,09

V našich předchozích recenzích VPNArea jsme zjistili, že rychlost byla něco, čemu VPNArea do značné míry chyběla. Vypadá to však, že se věci změnily, a že do serverové sítě VPNArea bylo dosaženo významných investic a vylepšení. 

Když jsme začínali s naším nejbližším serverem v USA, zjistili jsme, že VPNArea nám ve skutečnosti poskytla vyšší rychlost nahrávání než náš počáteční kontrolní test. Při přesunu mimo USA k vzdálenějším serverům zůstala rychlost nahrávání velmi vysoká, většinu času blízko nebo nad 200 Mb / s.. 

Dokonce i na nejpomalejším serveru, který jsme testovali, v Japonsku, se připojení stále cítilo rychle a pohotově. Podařilo se nám přejít na streamovací weby, jako je Twitch a YouTube, a videa by se načítala téměř bez váhání při 1080p a 60fps bez koktání..

I když to nemusí být nejlepší výsledky rychlých testů, jaké jsme kdy viděli – podívejte se na něco jako v našem článku ExpressVPN vs NordVPN pro lepší čísla – VPNArea od našeho minulého přezkumu stále vykazuje významné zlepšení. Všechny servery mají slušné rychlosti, které uživatelům VPN nabízejí citlivý a příjemný zážitek z prohlížení webu.

Bezpečnostní

Jak jsme stručně zmínili v části „Funkce“, není co mluvit o bezpečnosti s VPNArea. Pokud jde o protokol nebo šifrování, nemáte na výběr; jste zaseknutí s OpenVPN spárovaným s AES-256.

To však ve skutečnosti není problém. Pokud si přečtete náš popis článků o rozpisu šifrování a protokolu VPN, uvidíte, že tato kombinace je ideálním nastavením a nabízí vynikající zabezpečení při zachování dobrého výkonu. 

Při zapnutém nastavení úniku anti-DNS jsme provedli nějaké testování těsnosti pomocí VPNArea a nemohli jsme najít žádné únikové požadavky DNS nebo IP adresy z našeho připojení VPN. V nastavení je také možnost použít vlastní servery DNS pro ještě větší zabezpečení.

Přestože základní funkce – například přepínač zabíjení a vlastní servery DNS za šifrováním AES-256 – jsou dostatečné k tomu, aby se většina lidí cítila online bezpečně, VPNArea nabízí některé specializované servery VPN pro ty uživatele, kteří se nikdy nemohou cítit příliš bezpečně. 

Konkrétně existují servery Double VPN a Stunnel. Dvojité servery VPN dělají přesně to, co název napovídá: vaše připojení vyžaduje dva chmele, aby se dostalo na požadované místo, místo přímého připojení. Díky tomu je sledování vaší online aktivity mnohem obtížnější a zmenšuje se naděje na praskání tunelu. 

Jiný typ specializovaného serveru VPN, servery Stunnel, znesnadňují webům – nebo zvrácené vládě – říct, že používáte VPN. Jedinou věcí, kterou bychom mohli požádat o nastavení zabezpečení VPNArea, je zahrnout více protokolů. 

Pokud si například přečtete naši recenzi VyprVPN, uvidíte, že VyprVPN nabízí svůj vlastní protokol, který pomáhá prorazit brány firewall a geobloky. I přes nedostatek možností však zabezpečení VPNArea používá spolehlivé nastavení a má některé vynikající funkce. 

Soukromí

Mateřská společnost VPNArea, Offshore Security LTD, má sídlo v Bulharsku, které má některé z nejlepších zákonů na ochranu soukromí na světě. VPNArea staví na této nadaci pomocí stručných zásad ochrany osobních údajů, které lze snadno interpretovat a vyhnout se příliš legálnímu žargonu. 

Ve své politice ochrany soukromí VPNArea a Offshore Security jasně uvádějí, že nezaznamenávají žádné informace týkající se vašeho používání služby VPN, včetně časových razítek, IP adres nebo statistik šířky pásma.

Součástí zásady je také část, ve které se uvádí, že společnost VPNArea neprodává ani nezveřejňuje vaše informace třetím stranám a co je ještě důležitější, nemůže prozradit informace, které nemá. VPNArea nezaznamenává ani neudržuje identifikační protokoly vaší činnosti, když jste připojeni k VPN. 

Jako maximální způsob platby můžete použít bitcoin nebo ethereum jako způsob platby, což snižuje informace, které má VPNArea v souboru o vás, pouze na e-mailovou adresu. Za tímto účelem je také rychlé a snadné nastavit odkládací e-mailovou adresu, což z něj činí velmi soukromý a diskrétní způsob, jak dostat ruce do služby VPN.

Streamování výkonu

VPNArea má vyhrazené servery pro streamování, které jsou označeny názvy jako „USA-0-NFLX-EU-Hub.“ Nejprve jsme otestovali normální servery, které jsou označeny jako servery P2P, abychom zjistili, co by se stalo. Netflix i Hulu dokázali tyto standardní servery detekovat a zabránit nám v tom, abychom sledovali cokoli. 

VPNAreastreaming

Bylo to však nepřekvapivé zjištění, a tak jsme se vydali a vyzkoušeli vyhrazené streamingové servery. Tyto servery nás dokázaly dostat přes Netflix, Amazon Prime Video a Hulu, ale načítání všech tří trvalo mnohem déle, než je obvyklé.

Netflix bude trvat asi 15 nebo 20 sekund, než začne hrát, zatímco Hulu a Amazon budou trvat asi 10 sekund. Provedli jsme rychlostní test na streamovacím serveru, abychom zjistili, zda něco nebylo znatelně špatně, a zjistili jsme, že jsme měli 79ms ping času a měli jen 35,58Mbps rychlost stahování. To je daleko od amerického serveru, který jsme testovali v sekci „rychlost“ dříve.

To nám poskytovalo dostatečnou šířku pásma pro sledování obsahu ve vysokém rozlišení, jakmile to začalo, ale relativně vysoká doba pingu a střední rychlost stahování způsobily, že videa mohla začít hrát mnohem déle než obvykle. 

Dále, abychom zjistili, zda by nám VPNArea mohla dovolit přístup k iPlayeru BBC, přešli jsme na server UK-NFLX. Tento server se nám však nepodařilo přimět, aby pro nás vůbec pracoval. 

Pokaždé, když jsme se připojili k britskému serveru, trvalo by to asi 30 až 40 sekund, než nám řekli, že došlo k opravě chyby DNS, ale náš internet by byl stejně zděný, dokud jsme nezavřeli software VPN. Díky tomu si myslíme, že software ve skutečnosti problém DNS neopravoval. 

Celkově je VPNArea vhodný pro prohlížení Netflixu nebo Hulu, ale určitě se to brzy nestane naším nejlepším VPN pro streamování seznamu. Pokud hledáte jinou nákladově efektivní možnost VPN pro streamování, podívejte se na naše srovnání NordVPN vs. CyberGhost..

Umístění serveru

VPNArea nedává svým uživatelům žádný nedostatek možností, pokud jde o servery, a to díky specializovaným serverům. Patří mezi ně servery pro zabezpečení na vyšší úrovni, streamování nebo obecné účely. 

Všechny tyto servery jsou rozloženy do 65 zemí, což poskytuje docela slušné pokrytí nejobchodovanějších oblastí světa, včetně Evropy, Asie a Ameriky.. 

Má však slabší přítomnost v Africe a na Středním východě, což je běžné u mnoha sítí VPN, které postrádají rozsáhlou síť serverů, jako to dělá HideMyAss. Podívejte se na naši recenzi HideMyAss, kde naleznete další informace o její síti s 290 pobočkami ve 190 zemích.

Služby zákazníkům

VPNArea nabízí nepřetržitou podporu prostřednictvím živého chatu i prostřednictvím e-mailových zástupců. Živý chat najdete kliknutím na modrou bublinu v pravém dolním rohu obrazovky. Zástupci chatu se k nám velmi rychle vrátili a nabídli užitečné informace pro naše dotazy. 

Podpora nepřetržitě tvoří značnou část znalostní databáze VPNArea, která značně chybí. V databázi znalostí je pouze 22 článků, které se většinou týkají pouze některých nejzákladnějších aspektů plateb faktur a používání VPN. 

Sekce FAQ na webu obsahuje dalších 18 otázek, ale znovu mnoho z nich zahrnuje velmi základní informace, například „co je to VPN“ a „kdo potřebuje VPN“. Když se podíváte na naši recenzi PIA, uvidíte příklad skvělé databáze znalostí s více než 100 podrobnými články, ale ztratilo kredit za to, že nemáte podporu živého chatu. 

Zákaznická podpora je efektivní a efektivní, ale aspekt svépomoc, jako je znalostní báze a časté dotazy, vyžaduje určité vycpávky a upřesnění. 

Verdikt

VPNArea je solidní celková služba, která se postupem času zlepšovala. Přestože by uživatelské rozhraní mohlo používat facelift, síť je rychlá a nabízené zabezpečení je prvotřídní, když účtujete možnosti Double VPN a Stunnel.. 

Díky cenám je to také velmi lákavá volba pro ty, kteří jsou v pořádku s jednodušší sítí VPN, která nenabízí věci, jako je split tunneling, ale stále mohou fungovat na vysoké úrovni.. 

Už jste v minulosti použili VPNArea? Rádi bychom slyšeli v sekci komentářů níže, jak se vaše zkušenosti v této recenzi VPNArea měří. Jako vždy, díky za čtení. 

VPNArea FAQs

  • Jak používáte VPNArea v systému Windows 10?

    Po stažení aplikace je používání VPNArea snadné. Po otevření aplikace naleznete seznam serverů. Vyberte jednu z nich nebo přejděte na záložku „doporučeno“ a klikněte na velké modré tlačítko „připojit“.

  • Jak funguje statická IP VPNArea?

    Statické adresy VPNArea vám poskytují vyhrazenou adresu IP a soukromý server VPN. To znamená, že když jste připojeni k VPN, budete mít vždy stejnou IP adresu.

  • Proč Won’t My Internet Work with VPNArea?

    Může být mnoho důvodů, proč váš internet nepracuje s VPNArea, ale je to pravděpodobně kvůli přepínači kill. Informace o tom, jak jej deaktivovat, naleznete ve znalostní databázi VPNArea.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me