Recenze VPN.asia – aktualizováno do roku 2020

Recenze VPN.asia

VPN.asia je špatně špatně pojmenovaný poskytovatel VPN se sídlem ve Střední Americe. Přestože má hezké rozhraní a dostává se do Netflixu, podpora zákazníků není příliš dobrá a rychlosti jsou tak nízké, že nemůžete správně streamovat. Podívejte se na naši úplnou recenzi VPN.asia a zjistěte, proč byste měli chtít nakupovat.


nejlepší recenze VPN
VPN.asia zní, jako by měla být založena v Asii, ale je skutečně začleněna do Belize. Jedná se o ekonomicky výhodnou variantu VPN s poměrně minimálními funkcemi, která má čisté jasné rozhraní, ale nemá co odlišit od davu dalších služeb VPN venku, zejména našeho nejlepšího výběru VPN.

Není to nejlepší VPN pro torrenting, protože její rychlosti nejsou skvělé, ačkoli má slušné bezpečnostní funkce. Není to také nejlepší pro sledování geoblokovaného obsahu, protože i když se dostane do Netflixu, kvalita obrazu je nízká. Podívejte se na naši nejlepší recenzi pro VPN pro Netflix, kde najdete několik lepších možností.

Největší stávka proti VPN.asia je však v tom, že neplní svou záruku vrácení peněz. Pokud pouze nakupujete a zkoušíte VPN, dejte VPN.asia široký prostor. Pokud si myslíte, že to může být ten pravý pro vás, však čtěte dál.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro VPN.asia

Funkce

VPN.asia je trochu zajímavá. Jeho klient pro stolní počítače se nachází někde mezi velkými neohrabanými rozhraními služeb, jako je Shellfire (viz naše recenze Shellfire), a mobilními stolními rozhraními většiny předních VPN služeb na trhu. Podívejte se na naši recenzi ExpressVPN.

Výhodou stolního klienta pro mobilní zařízení je to, že jej můžete umístit na okraj obrazovky, zatímco děláte jiné věci, aniž byste mu příliš bránili. Rozhraní VPN.asia je dvakrát větší než mobilní obrazovka, takže je trochu velké umístit se tímto způsobem na okraji monitoru..

Zdá se, že bylo přemístění většiny funkcí na povrch klienta namísto toho, aby v něm byla celá řada obrazovek. Určitě je třeba něco říci, aby se věci uspořádaly tímto způsobem, takže můžete mít vše na první pohled a klient je barevný a atraktivní.

Do rozhraní VPN.asia byl nedávno přidán killswitch. Jedná se o funkci, která odpojí váš internet, pokud se připojení VPN nezdaří. Jedná se o užitečnou funkci zabezpečení, která zajistí, že nikdo nebude zahlédnout vaši IP adresu, zatímco bude váš strážce dole.

Dříve to byl test rychlosti, který byl nyní odstraněn z rozhraní, a nyní vám pouze řekne vaši IP adresu a jak dlouho jste připojeni. Pokud chcete možnost „úplné ochrany“, která tam dříve byla, najdete ji na kartě „Možnosti“.

Na kartě „možnosti“ můžete zvolit typy připojení, jako jsou UDP a TCP, a různé šifrovací protokoly. Schopnost snadno si vybrat mezi šifrovacími protokoly je funkce, kterou ne každá služba VPN nabízí, takže je dobré ji zde vidět.

Není překvapením, že VPN.asia nenabízí split tunneling, což je funkce nalezená v některých butikových službách, které vám umožňují zvolit, které aplikace na vašem počítači procházejí VPN. Pomáhá to optimalizovat rychlost připojení, pokud komunikace vašeho počítače s tiskárnou neprochází serverem vzdáleným sedm tisíc kilometrů.

Ceny

VPN.asia je na spodním konci cenového spektra VPN a je velmi ekonomická, pokud jde o roční možnost. Zda se to počítá jako hodnota za peníze vzhledem k jeho nedostatkům, je diskutabilní. V současnosti existují podobné možnosti, které v současné době dokážou mnohem lépe než VPN.asia. Podívejte se na naši recenzi MullvadVPN.

VPN.asia na svých webových stránkách uvádí, že přijímá všechny typy plateb, ale jedná se o typický kousek nadhodnocení. Přijímá hlavní kreditní karty, stejně jako bitcoiny a „platební stěnu“, ale nezabývá se řadou nejasnějších elektronických platebních možností, které jsou často dostupné jeho konkurentům..

Záruka vrácení peněz VPN.asia

VPN.asia nabízí sedmidenní záruku vrácení peněz, pokud ji chcete vyzkoušet sami. Nicméně, ani když jsme psali první verzi této recenze před rokem, ani tentokrát kolem, nedostali jsme své peníze zpět. Pokud opravdu chcete službu vyzkoušet, možná budete chtít zaplatit měsíčně a ušetřit si pár babek.

VPN.asia má také dohodu o doporučení, díky které získáte 30denní bezplatné pokrytí VPN pro každého přítele, kterého doporučíte, který se zaregistruje. To je hodně, pokud skutečně žije v této části toho, co slibuje na webových stránkách.

Snadnost použití

Instalace VPN.asia je jednoduchá. Přejdete do sekce stahování na svém webu, kliknete na tlačítko pro stažení operačního systému, přetáhnete ikonu do složky aplikací a jste připraveni jít. Než bude uživatelské rozhraní povoleno, požádá vás o přihlášení pomocí přihlašovacích údajů, které vám byly zaslány při přihlášení k odběru služby.

Uživatelské rozhraní je ve srovnání s mnoha VPN službami docela minimalistické, které přetížují své klienty všemi druhy microsettingů. Klient VPN.asia vám ukáže seznam serverů, tlačítko připojení, zabiják a tlačítka, která vás spojí s vašimi přihlašovacími údaji.

Nejprve není zřejmé, že pokud chcete získat podrobnější nastavení, musíte kliknout na odkaz v e-mailu, který vám pošle po instalaci aplikace. To vás přihlásí k podpůrným službám a není jasné, proč to musí být provedeno odděleně od vaší registrace služby..

V tomto okamžiku vás požádá, abyste uvedli své celé jméno, nikoli e-mailové uživatelské jméno, které používáte k přihlášení do aplikace, což znamená, že si musíte zapamatovat více podrobností o přihlášení, než se zdá být nezbytně nutné.

Připojení a odpojení od serverů je snadné a tlačítko killswitch je také přímo na rozhraní, ale ve skutečnosti nejsou žádná další nastavení, která by mluvila o tom, že by to byla pravděpodobně nejméně konfigurovatelná služba VPN, kterou jsme v poslední době viděli..

Přes svou jednoduchost. má dráždivé tázání v tom, že když kliknete na a zvýrazníte server, pak kliknete na tlačítko připojit, zruší výběr vašeho výběru a vyvolá chybovou zprávu. Na každém umístění serveru je také šipka směřující doprava, která vypadá, že vůbec nic nedělá.

Chcete-li vybrat server, musíte dvakrát kliknout na server a poté se aktivuje zelené tlačítko připojení a stane se červeným tlačítkem „odpojit“. Poté můžete klienta zavřít kliknutím kdekoli mimo něj a vyvolat ho kliknutím na ikonu v panelu nabídek, která je tak malá, že byste jej mohli zaměnit za kousek jídla uvíznutého na monitoru.

Ikona v panelu nabídek ani ikona v doku, pokud používáte počítač Mac, vám neřekne, zda jste v daném okamžiku připojeni. Místo toho musíte vyvolat klienta, který můžete udělat buď kliknutím na ikonu na liště nabídky a kliknutím na „Zobrazit“.

Podporovaná zařízení

VPN.asia podporuje Windows, Mac, iOS a Android, ale neprovádí žádný z méně běžných operačních systémů, jako je Linux nebo Kindle, ani nenabízí podporu pro konfiguraci routeru.

Umožňuje vám vícenásobná připojení, ale není to tak velkorysé, jak to zní, protože umožňuje pouze jedno připojení na každém typu zařízení. Máte-li tedy dva notebooky, nemůžete je používat na obou, ale pokud máte notebook, iPad a smartphone, o které se pečujete.

Umístění serveru

Na webu se uvádí, že má servery ve 30 zemích a počítá. Na klientském rozhraní se však zobrazí pouze 25 serverů a protože několik zemí má více než jeden server, činí to ne více než polovinu uvedeného počtu.

To znamená, že geografické rozšíření je v některých ohledech dobré: v místech – jako jsou Bangkok, Kuala Lumpur a Nové Dillí – existují servery, které dnes mnoho VPN služeb nepředstavuje. Přesto nemá žádné servery ve střední a jižní Americe, přestože je začleněna do Belize, ani žádné servery v Africe nebo na Středním východě.

Její umístění na serveru jej může doporučit lidem, kteří mají určité specifické požadavky na umístění, jinak je VPN.asia rozhodně jednou z nejhorších služeb na trhu, pokud jde o počet serverů..

Rychlost

Rychlosti, které jsme sledovali na VPN.asia, byly na pomalé straně, obvykle mezi 10 a 20 procenty nechráněné rychlosti, takže je pravděpodobně nebudete chtít použít pro své torrentingové aktivity nebo streaming (podívejte se na naši nejlepší VPN pro streaming pro lepší alternativy).

Umístění: Ping: Stáhnout: Nahrát:
Rusko:210.68,95
Chicago:3531,491,26
Vancouver:5510,8221,95
Nové Dillí:4602,282,69
Amsterdam:1526,6920.5 [ano opravdu]
Londýn:1661,773,05

Je patrné, že evropské a asijské servery jsou rychlejší než servery v Severní Americe, pravděpodobně kvůli kombinaci vysoké poptávky zákazníků po amerických serverech a blízkosti našeho umístění evropských serverů..

Bezpečnostní & Soukromí

VPN.asia provozuje politiku bez protokolování a používá 256bitové šifrování AES, které je nyní v odvětví VPN standardní. Umožňuje vám různé volby, pokud jde o šifrovací protokoly: Jeho první dvě možnosti jsou L2PT a PPTP, který má známé bezpečnostní chyby, ale často je rychlejší než některé z bezpečnějších alternativ.

Máte také možnost kombinace OpenVPN s typy připojení TCP nebo UDP. Tyto typy připojení nabízejí různé kombinace rychlosti a stability a při hraní oblíbených televizních pořadů se s nimi můžete pohrávat, když zaznamenáváte pomalé rychlosti torrentu nebo křehké spojení..

V seznamu šifrovacích protokolů je také režim zvaný „stealth“ a název naznačuje, že by měl být ten, který by se měl použít pro vstup do geoblokovaného obsahu, jako je Netflix nebo BBC iPlayer, ale když jsme to zkusili, zjistili jsme, že Netflix způsobil jeho standardní chybu zpráva, že jsme zřejmě používali proxy server.

Po hraní s různými kombinacemi šifrovacího protokolu a typu připojení jsme se však dostali do USA Netflix pomocí OpenVPN s TCP připojením. Dalo by se předpokládat, že bychom se nemohli dostat do BBC iPlayeru, což je obvykle pro většinu VPN obtížnější úkol (samozřejmě kromě nejlepší VPN pro BBC iPlayer).

Přestože je jeho schopnost dostat se do Netflixu dobrým rysem VPN.asia, je třeba dodat, že při použití protokolu, který nás zavedl, se naše rychlost připojení strmě zvedla a obrázek byl občas docela zrnitý, zatímco jsme jej používali.

VPN.asia udělala dobře na našem testu úniku DNS, a to jak při použití tajného režimu, tak při připojení k Netflixu. Nabízí také autentizaci pomocí hash SHA-256, což je kryptografická funkce vyvinutá NSA a nabízí další úroveň zabezpečení, pokud máte obavy z napadení.

Služby zákazníkům

VPN.asia má na svém webu dobře navrženou vstupní stránku, na které se sebevědomě říká: „Vyberte poskytovatele VPN, který může mluvit a jít pěšky. Získáte 5hvězdičkový zákaznický servis s přizpůsobenými formuláři žádosti a nepřetržitými zástupci internetového chatu. Kdykoli. Kdekoli.” Pak má falešně vypadající zákaznický posudek jako zálohu pro toto tvrzení.

Ve skutečnosti je v horní části uživatelského rozhraní tlačítko, které otevře webovou stránku, kde se můžete připojit k pracovníkům podpory VPN.asia. Říká se, že s nimi můžete mluvit prostřednictvím živého chatu, pomocí kontaktního formuláře nebo přímo e-mailem, ale zjistili jsme, že tlačítko livechat nefunguje, přestože pracovníci podpory byli online.

Použili jsme proto kontaktní formulář a dostali jsme na obrazovku zprávu, která nám poděkovala za zpětnou vazbu, i když jsme se ptali na technickou otázku. O několik minut později bylo prostřednictvím e-mailu doručeno robotické potvrzení, že náš dotaz byl zkoumán. Nic jsme od nich ale neslyšeli.

Totéž platí i pro slíbené vrácení peněz: v době psaní jsme čekali sedm dní na odpověď na naši žádost a do značné míry jsme odepsali získání peněz zpět. 

Na této stránce je také nalezena znalostní databáze VPN.asia, což znamená mnoho. Na vstupní stránce webu je skutečně více informací o nabízených funkcích. Vzhledem k tomu, že nedávno přidal nové funkce, jako je killswitch, možná jsou FAQs na cestě, ale prozatím obsahují téměř žádné informace.

Verdikt

VPN.asia je služba VPN, která hodně slibuje a poskytuje pouze některé z nich. Provádí přiměřeně základní funkci VPN šifrování, ale dosud se nedostane k dokonalejším bodům zákaznické služby VPN nebo konfigurovatelnosti.

Jedná se o možnost za nízkou cenu, která vás zavede do Netflixu a umožní vám bezpečně torrentovat, ale jeho pomalé rychlosti snižují jeho silné stránky, a proto ho ve skutečnosti nemůžeme doporučit jako nejlepší hodnotu za peníze ve srovnání s našimi ostatními recenzemi VPN.

Jaké máte zkušenosti s VPN.asia? Souhlasíte nebo nesouhlasíte s naším rozsudkem? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me