Recenze VPN.AC – aktualizováno do roku 2020

Recenze VPN.AC

VPN.AC je dobrý poskytovatel VPN, který nabízí spolehlivé šifrování a dobré streamování. Její protokolovací politika nám však dává pauzu, což znamená, že více vědomé zabezpečení se mohou chtít vyhnout použití pro případ. Podrobnosti naleznete v naší úplné recenzi VPN.AC.


nejlepší recenze VPN

Rychleji, bezpečněji, lépe. To nejsou naše slova. Takto se popisuje VPN.AC, méně známá služba VPN z Rumunska. Služba je rychlá, ale má neobvyklé zásady protokolování připojení, které by vás měly pozastavit, pokud se obáváte o své soukromí.

V této recenzi VPN.AC se podíváme na její klady a zápory. Otestujeme to na rychlost a výkon, včetně pohledu na jeho potenciál pro streamování. Budeme procházet funkcemi a cenami, jakož i zásadami ochrany osobních údajů. Před vydáním verdiktu také vyzkoušíme klienta a web, abychom vám poskytli dobrou představu o snadném používání služby.

VPN.AC je rychlý, se spoustou funkcí a příjemným stolním klientem. Zásady protokolování by se však mohly týkat jednotlivců zaměřených na ochranu soukromí, zejména ve srovnání s poskytovateli, jako je ExpressVPN (přečtěte si naši recenzi na ExpressVPN).

Index webových stránek VPNAC

VPNAC-web-FAQ

VPNAC-Settings-Login

Okno připojení VPNAC

VPNAC-Client-News

Předchozí

další

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro VPN.AC

Funkce

Není pochyb o tom, že za VPN.AC. Funkce jako killswitch a multi-hop připojení dokazují, že se snaží konkurovat větším poskytovatelům, jako je NordVPN (přečtěte si naši recenzi na NordVPN). Není však k dispozici mnoho přizpůsobení, což by mohlo být pozitivní, pokud jste začátečník, nebo negativní kvůli omezené sadě funkcí.

Stahování webových stránek VPNAC

Jste dobře vybaveni sítí VPN.AC, díky klientům pro zařízení Windows, MacOS, Android a iOS. Ve verzi beta je také klient pro Linux s distribucemi založenými na Debianu. Existují návody, které vám pomohou nastavit připojení pomocí routerů a dalších zařízení.

Klient pro Windows je vizuálně čistý a jednoduchý a klient pro Android vypadá stejně. Zpočátku není potřeba tolik konfigurace a je k dispozici snadná rozbalovací nabídka pro výběr připojení k serveru.

Rovněž získáte dvě oblasti nastavení, kde je několik nastavení, která můžete přizpůsobit, vysvětlena laiky.

To je skvělé pro nováčky VPN. Nebudete poškrábat hlavu a snažíte se pochopit, co je to „zabiják“, protože vám to je vysvětleno. Killswitch není ve výchozím nastavení povolen, což je podezření, že by se mělo zabránit tomu, aby lidé byli zmateni, pokud jejich internet neočekávaně poklesne, ale bylo by lepší, kdyby to přišlo předem povoleno z bezpečnostního hlediska.

Protokoly VPNAC-Client

VPN.AC umožňuje konfigurovat zvolené protokoly VPN v klientovi s možnostmi včetně OpenVPN, L2TP / IPSec a dobře označeného „nezabezpečeného“ PPTP. Můžete také zvolit, ke kterému portu se chcete připojit, se sedmi možnostmi.

Zdá se, že rozdělené tunelování není podporováno klientem Windows, protože není možné zabránit některým programům pomocí připojení VPN. V klientovi Android je to však možnost v části Vyloučit aplikace v části Pokročilé.

Klient nabízí nastavení pro „cenzurované země“, což matně naznačuje, že do seznamu serverů přidává servery „optimalizované pro Čínu“. Tyto servery jsme již mohli vidět v seznamu a připojit se k nim, ačkoli „cenzurované země“ mohou být redundantním nastavením.

Přesto je dobré, že VPN.AC nabízí servery a příručky podpory, které pomáhají uživatelům, kteří chtějí v Číně obejít cenzuru. Tato úroveň podpory by obvykle z VPN.AC učinila silného uchazeče o naše nejlepší VPN služby pro seznam Číny, ale před spěchem k odběru si přečtěte sekci této ochrany v této recenzi..

VPNAC-Client-DoubleHop

VPN.AC nabízí multi-hop připojení, která přidávají vrstvu ochrany do tunelu VPN. Vaše připojení bude směrováno přes dva servery. Může například procházet serverem Spojeného království, poté serverem v Nizozemsku. To by teoreticky mělo ztížit vysledování vaší polohy a identity.

To je funkce, kterou normálně vidíte pouze u nejvyšších poskytovatelů, jako je Windscribe (viz naše recenze Windscribe).

Vedle VPN.AC je VPN služba „SecureProxy“, sada doplňků prohlížeče pro webové obchody Chrome, Firefox a Opera, které jsou součástí vašeho předplatného. K šifrování provozu prohlížeče používá tunel TLS k různým poskytovaným serverům.

Tunelování TLS není spolehlivé a může být náchylné k únikům IP. VPN.AC připouští tolik a doporučuje svůj tutoriál, aby pomohl omezit rizika. Tunelování TLS není nezbytnou funkcí, ale je to elegantní doplněk, pokud chcete šifrovat provoz prohlížeče pouze.

Je také užitečné, pokud hledáte nejlepší VPN pro streamování, o čemž se budeme bavit později.

Přehled funkcí VPN.AC

Logo VPN.ACvpn.ac

Začíná od 375 $ za měsícVšechny plány

Všeobecné

Platební metody
PayPal, kreditní karta, SMS

Přijímá kryptoměnu

Současná propojení
6

Podporuje rozdělení tunelů
Pouze na mobilu

Neomezená šířka pásma

K dispozici je bezplatná zkušební verze

Doba vrácení peněz
7 dní

Celosvětová částka serveru
114 serverů ve 26 zemích

Stolní počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilní operační systémy
Android, iOS

Rozšíření prohlížeče
Chrome, Firefox, Edge

Lze nainstalovat na směrovače

Streamování

Může přistupovat k Netflixu v USA

Má přístup k iPlayeru BBC

Má přístup k Hulu

Může přistupovat k Amazon Prime Video

Bezpečnostní

Typy šifrování
128-AES, 256-AES, Blowfish-128

Dostupné protokoly VPN
IPSec, OpenVPN, PPTP, L2TP

Povoleno při spuštění zařízení

Umožňuje torrentování

Zásady bez protokolování

Úspěšný test úniku DNS

Killswitch k dispozici

Včetně blokování malwaru / reklam

Podpěra, podpora

Živý chat

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Ceny

VPN.AC nemá nejlevnější cenu, jakou jsme kdy viděli – jeho měsíční balíček je poněkud drahý – ale není to ani nejdražší. Je konkurenční ve srovnání s některými poskytovateli v našich recenzích VPN.

VPN.AC nenabízí bezplatnou zkušební verzi, ale nabízí týdenní zkušební období za 2 $. Jediný rozdíl mezi zkušebním a standardním předplatným je omezen na tři současná připojení namísto šesti.

V opačném případě získáte stejné funkce plošně s placenými plány VPN.AC, ať už se chystáte na měsíční nebo delší předplatné. Jeho standardní měsíční sazba je 9 $, ale stejně jako ostatní VPN nabízí slevy na delší období. Pokud je pro vás problémem cena, vyhledejte rozpočtově zaměřenou VPN, například SaferVPN (přečtěte si naši recenzi SaferVPN).

Ušetřete 11 procent na tříměsíční balíček (8 $ měsíčně namísto 9 USD), ale nejlepší slevy přicházejí s ročními a dvouletými plány. Roční balíček vám vrátí 58 USD (ekvivalent 4,80 $ měsíčně) za celkovou slevu 46 procent.

Dvouletý balíček stojí 90 $ (ekvivalent 3,75 $ měsíčně), což vám dává celkovou slevu více než 60 procent. To je srovnatelné s hlubokými slevami, které získáte u CyberGhost (přečtěte si naši recenzi CyberGhost).

Můžete platit pomocí PayPal, kreditních a debetních karet, SMS nebo kryptoměn, jako je bitcoin nebo ethereum.

Ať už se chystáte na zkušební verzi 2 $ nebo na některý z úplných balíčků, máte nárok na vrácení peněz během prvních sedmi dnů, pokud nejste se službou spokojeni. Před započetím delšího období stojí za vyzkoušení služby s týdenní zkušební verzí 2 $.

Snadnost použití

Testováním je jasné, že VPN.AC se těžce snažil, aby byla služba co nejpříjemnější pro uživatele. Web a klient VPN se nevyhýbají žargonu, ale používají se efektivně as podpůrnými vysvětleními. Neexistuje mnoho možností přizpůsobení, takže registrace a používání VPN.AC je jednoduché.

Přihlášení k síti VPNAC

Je snadné se zaregistrovat do sítě VPN.AC. Na stránce tvorby cen máte k dispozici čtyři možnosti platby. Vyberte požadovaný balíček, klikněte na „Získat nyní“ a pokračujte k pokladně.

VPN.AC vás žádá o zadání vaší e-mailové adresy a hesla pro váš účet VPN a vaši zemi původu. Je dobré, že jste nepožádali o fakturační údaje, přestože o ně mohou požádat poskytovatelé třetích stran, ale VPN.AC s žádostí o vaši zemi původu může vaši polohu ještě zúžit..

To je malý problém, ale stále je to problém. Pokud chcete poskytovatele, který při registraci nepožaduje osobní informace, podívejte se na Perfect Privacy (přečtěte si naši recenzi Perfect Privacy review).

Jakmile se zaregistrujete a platba bude zpracována, obdržíte potvrzovací e-mail s automaticky vygenerovanými přihlašovacími údaji VPN.

Uživatelské jméno a heslo jsou zasílány v prostém textu. VPN.AC doporučuje změnit heslo VPN, které se liší od hesla, které jste si vybrali při registraci. Budete muset vygenerovat zabezpečené heslo a poté přejít do své „klientské oblasti“ na webu VPN.AC a změnit jej.

Služby VPNAC-webových stránek

V oblasti vašeho účtu není co vidět. Kromě změny hesla služby VPN můžete vidět i všechny aktuálně aktivní služby, minulé faktury, nejnovější zprávy a aktuální vstupenky na podporu.

Pokud jde o klienta VPN, neočekává se, že budete veteránem VPN. Klient to zjednodušuje zobrazením minimálního množství nastavení. Hlavní přihlašovací okno nabízí umístění serveru v rozbalovací nabídce a tlačítko pro zapnutí nebo vypnutí VPN.

Nejprve se musíte přihlásit pomocí svého uživatelského jména a hesla VPN v části „Předvolby“, ale není to obtížné. Je to pouze oblast přihlášení se základními nastaveními pro automatické připojení a spuštění při spuštění.

Pokud se vám nelíbí výchozí tmavé rozhraní, můžete přepnout na světlejší verzi. To je malý dotek, ale ukazuje, že byla vyvinuta myšlenka, aby bylo rozhraní pro uživatele pohodlné.

VPNAC-Settings-Advanced

Nastavení VPN.AC

Dvě oblasti nastavení uvedené v části „Předvolby“ a „Pokročilé“ nabízejí určité úpravy. Jsou tam, kde můžete povolit killswitch a nastavit připojení k vámi zvolenému protokolu VPN. Killswitch je ve výchozím nastavení deaktivován, takže pokud je to pro vás důležité, musíte jej povolit v oblasti „preference“.

Většina nastavení má popisy, které jim pomohou vysvětlit, co dělají. Ne všechny jsou prosté žargonu, ale VPN.AC udržuje začátečníky s tipy, jako například „obvykle není potřeba“.

Klient nabízí vestavěné odkazy pro testování vaší VPN pomocí tlačítka „Kontrola úniku IP“ v oblasti „Připojit“. Zobrazí se také protokol připojení, včetně podrobného nastavení připojení, které můžete uložit, pokud potřebujete předat problémy zákaznické podpoře.

Pokud chcete používat službu tunelování prohlížeče SecureProxy, budete si muset nainstalovat plugin pro vybraný prohlížeč. Odkazy na ně naleznete na webových stránkách VPN.AC v části „SecureProxy“ v horní části stránky.

Po instalaci pluginu se jednoduše přihlásíte pomocí svého uživatelského jména a hesla VPN a vyberete si váš tunelovací server TLS, což je podobný proces jako hlavní klient.

Klient je dobře navržen pro začátečníky i pokročilé uživatele, stejně jako doplněk prohlížeče. Není nabitý stovkami funkcí, ale je rychlý. Změna serverů trvá několik sekund, než abyste čekali na odpojení, vyberte server a znovu se připojte.

Rychlost

Rychleji se popisuje, jak se VPN.AC popisuje. Chtěli jsme toto tvrzení otestovat, a proto jsme provedli testy rychlosti, abychom získali představu o tom, jak služba funguje při pravidelném používání.

Testovali jsme pět serverů VPN.AC po celém světě. Zkoumali jsme latenci, rychlost stahování a odesílání a porovnávali je s našimi nechráněnými rychlostmi ve Velké Británii. Výsledky jsou uvedeny v následující tabulce.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (Spojené království)1535,254,43
Amsterdam2432,694.19
Madrid7332.103,89
Toronto18423.103.35
Los Angeles29224,962,74
Tokio4799,611,48

Rychlosti z evropských serverů, jako jsou Amsterdam a Madrid, byly během našich testů blízké našim nechráněným rychlostem. Nebyl velký rozdíl v latenci a oba servery měly téměř stejnou rychlost stahování a odesílání.

Naše testy z dalších míst pokračovaly v tomto tématu. Rychlosti z Toronta a Los Angeles měly vyšší latence, ale dobré rychlosti stahování (mezi 23 megabitů za sekundu a 24 Mb / s), díky nimž byly solidními možnostmi pro streamování. Nejpravděpodobně však vytvoří naši nejlepší VPN pro herní seznam.

Rychlosti z Tokia byly nejhorší, ale bylo to také nejvzdálenější místo od nás, které jsme testovali. Při téměř 10 Mb / s by to bylo v pořádku pro běžné použití, ale latence by vás mohla zastavit streamování nebo hraní her.

VPN.AC jako celek je rychlý a pro většinu uživatelů by byl řešením, které nebude frustrující, ale na našem nejrychlejším seznamu VPN můžete najít lepšího poskytovatele..

Bezpečnostní

VPN VPN podporuje všechny hlavní protokoly VPN pro šifrování, které byste očekávali. Služba poskytuje užitečné srovnání protokolů VPN ve znalostní databázi, ale naše prezentace PPTP vs OpenVPN by vám měla poskytnout stejný nápad..

Doporučení VPN.AC – a naše – je použít OpenVPN, což je výchozí protokol v klientovi VPN. Máte k dispozici několik úrovní šifrování OpenVPN a také L2TP / IPSec a PPTP, což se nedoporučuje.

Pro většinu uživatelů je doporučeno připojení pomocí OpenVPN 128bitového AES / ECC nebo 256bitového AES, protože vám poskytují vysokou bezpečnost a dobré rychlosti.

Ačkoli to není tak bezpečné jako připojení OpenVPN, VPN.AC tunelingová služba SecureProxy pro prohlížeče je dobrou alternativou, pokud pracujete v prostředí, které omezuje připojení VPN..

Killswitch VPN.AC bude chránit vaši identitu blokováním přístupu na internet, pokud ztratíte připojení k serveru. Není předem povoleno, ale nastavení lze snadno najít v předvolbách klienta.

Tlačítko kontroly úniku IP v klientovi vás odešle na web věnovaný kontrole IP, DNS a WebRTC. Pro potvrzení jsme provedli vlastní kontroly a služba prošla bez problémů.

Z hlediska zabezpečení se na VPN.AC vztahují uživatelé, ale bylo by lepší, kdyby byly bezpečnostní funkce, jako je killswitch, ve výchozím nastavení povoleny, jako byste našli u služeb, jako je TorGuard (přečtěte si naši recenzi na TorGuard).

Soukromí

Tato recenze byla zatím pozitivní, ale zásadou ochrany soukromí VPN.AC je její největší pokles.

Vytváří všechny správné zvuky se zaměřením na obcházení cenzury, „ochranu vaší identity“ a tzv. Záruky omezující sdílení dat, například omezení přístupu k protokolům pouze na jednoho zaměstnance.

VPNAC-Privacy-Privacy

Překvapivá slova jsou v FAQ, kde uživatelům sdělí, že jeden den zaznamenává váš přístup k jeho VPN službám pro „účely zabezpečení a podpory“. To se opakuje v zásadách ochrany osobních údajů. Abychom to vyjasnili, vaše IP adresa, využití dat a časy, kdy jste se připojili a odpojili, se zaznamenávají každý den.

Podle VPN.AC jsou tato data do následujícího dne vymazána.

To je podivný rozpor a VPN.AC je obtížné doporučit každému, kdo se zajímá o jejich soukromí. Nemůžeme ji s dobrým svědomím doporučit lidem žijícím v omezených zemích, jako je Čína, při zaznamenávání uživatelských údajů, ať už na den, měsíc nebo rok..

To, co ještě více zviditelňuje situaci, je rodokmen společnosti. Společnost Netsec Interactive Solutions se sídlem v Rumunsku, společnost stojící za VPN.AC, je především společností zabývající se testováním zabezpečení.

Web VPN.AC tvrdí, že společnost drží protokoly pro odstraňování problémů a pro ochranu sebe a svých serverů před útoky. Vzhledem k tomu, že společnost je firmou pro testování penetrace, může to být pravda.

Nemůžeme nezávisle ověřit jeho nároky týkající se protokolování dat, ale to naznačuje, že jeho zákazníci VPN používají sdílené IP adresy jako zvláštní ochranu proti sledování dat.

Za zmínku také stojí poslední věta VPN.AC Zásady ochrany osobních údajů uvádějí, že žádné osobní údaje nejsou poskytovány třetím stranám „pokud to nevyžaduje zákon“. To naznačuje, že společnost je připravena spolupracovat s úřady, pokud je na to zaměřena.

Přesto jsme nenašli příklady VPN.AC, které by spolupracovaly s úřady nebo poskytovaly logovaná data jiným třetím stranám.

Streamování výkonu

Přestože VPN.AC je pokles z hlediska ochrany osobních údajů, je to mnohem silnější možnost streamování. Testovali jsme to, abychom viděli, jak dobře bude přehrávat streamovaný obsah ze služeb, jako jsou BBC iPlayer a Netflix.

VPNAC-Netflix-US

Na webu VPN.AC neexistují žádná specifika týkající se streamování médií a žádný z jeho serverů není označen pro přehrávání médií, ale ty, které jsme testovali, fungovaly bez problémů.

Dokázali jsme streamovat obsah ze serverů Netflix v USA a Kanadě při rozumných rychlostech a kvalitě bez ukládání do vyrovnávací paměti, takže VPN.AC stojí ve srovnání se svými konkurenty na nejlepším seznamu VPN pro Netflix.

Protože recenze proběhla z Velké Británie, již jsme měli přístup k iPlayeru BBC, ale BBC obvykle blokuje streamování, pokud jste připojeni pomocí VPN. Připojení k britským serverům nám umožnilo bez problémů streamovat BBC iPlayer, takže VPN.AC by mohla být dobrou alternativou k nejlepším VPN pro BBC iPlayer.

Server VPN, který nenapíná opatření geobloku, je server VPN, který stojí za to doporučit, pokud jste fanatikem streamování, který chce vědět, jak streamovat filmy online..

Umístění serveru

Podle webu VPN.AC existuje 114 serverů rozložených do 26 zemí. Počet serverů je dobrý, ale pokrytí je slabé, což je další nevýhoda, která stojí za zmínku.

Severní Amerika a Evropa mají většinu serverů, ale Jižní Amerika má pouze jeden server v Brazílii, zatímco Asie má pouze sedm, včetně několika z nich, které jsou klasifikovány jako „Čína optimalizovaná“. V Africe a na Středním východě nejsou žádné servery.

To se pravděpodobně odrazí v rychlosti, kterou vidíte. Pokud se nacházíte v Asii, Africe nebo na Středním východě, servery, ke kterým se můžete připojit, jsou méně a dále než servery pro uživatele v Evropě nebo Severní Americe. Lepší výkon můžete dosáhnout z jiných služeb v naší knihovně VPN, které mají širší geografické rozšíření, například VPNArea (viz naše recenze VPNArea).

Služby zákazníkům

Získání podpory od VPN.AC je dostatečně snadné. Sekce podpory zahrnuje přístup k jeho systému prodeje vstupenek, který doporučuje pro „maximální prioritu“, jakož i odkazy na jeho návody a znalostní databázi.

Pokud byste raději používali tradiční e-maily, můžete to udělat také prostřednictvím formuláře podpory VPN.AC nebo poskytnuté e-mailové adresy. K dispozici jsou také neobvyklé způsoby komunikace, například Skype a Wire, aplikace pro zasílání zpráv zaměřená na soukromí.

Abychom otestovali zákaznický servis VPN.AC, poslali jsme dvě zprávy: jednu e-mailem a druhou prostřednictvím systému prodeje vstupenek.

Vstupenka na web VPNAC

Reagovalo to do šesti hodin, což je rychlé. Odpověď byla strohá a věcná, ale otázky byly zodpovězeny. Bylo by hezké, kdyby bylo vynaloženo větší úsilí, protože odpověď se necítila profesionálně.

Znalostní základna zahrnuje Q&Jako a podpůrné příručky pro vše od platebních metod až po výběr protokolů VPN. Můžete také získat průvodce řešením problémů a optimalizaci, který vám pomůže zrychlit připojení, pokud je pomalé.

Většina průvodců je jednoduchá a pokyny jsou jasné. Některé z delších článků obsahují v horní části shrnutí TL; DR (příliš dlouhé, nečtené), které vám pomůže procházet obsah.

K dispozici je také stránka FAQ s částmi pro obecné otázky, otázky soukromí a technické otázky.

Verdikt

VPN.AC je zkušená služba se spoustou pozitivů a jednou velkou negativní. Jeho klient se snadno používá a standardně zahrnuje špičkové funkce, jako je vícekanálová připojení.

Během našich testů je to rychlé a udržované rozumné rychlosti na velké vzdálenosti. Mimo Evropu nebo Severní Ameriku však není příliš velký výběr serverů a to by mohlo mít vliv na vaši zkušenost, pokud nejste v těchto oblastech.

VPN.AC se pyšní svými bezpečnostními funkcemi, ale máme obavy, že udržuje protokoly připojení, i když jen na jeden den. Říká se, že je drží pro účely zabezpečení a podpory, ale jiní poskytovatelé se obejdou bez, takže je to slabý požadavek.

VPN.AC nemůžeme doporučit nikomu, kdo má obavy o své soukromí. Protokolování vaší IP adresy a informací o připojení po dobu jednoho dne stále probíhá, a neexistuje žádné nezávislé ověření, že VPN.AC tato data v minulosti neposkytla orgánům nebo že smazala data protokolu každý den, jak se říká..

Vzhledem k úsilí o to, aby se lidé v zemích s těžkou cenzurou prodávali sami, je podivné, že vede záznamy a že tato služba snižuje služby. Z tohoto důvodu nebude náš seznam nejlepších sítí VPN pro Írán vytvořen.

Pokud však chcete streamovat obsah z Netflixu nebo BBC iPlayeru, VPN.AC je silná volba. Když jsme to vyzkoušeli na několika serverech, obsah se streamoval dobře, ale došlo k zpomalení, takže počet najetých kilometrů se může lišit v závislosti na tom, kde se nacházíte.

I když nemůžeme doporučit VPN.AC z důvodu ochrany osobních údajů, můžeme jej doporučit jako začátečník přátelskou službu VPN pro streamery nebo základní uživatele internetu. Existují však lepší možnosti, nezapomeňte se podívat na naše recenze a najít pro vás nejlepší VPN.

Nesouhlasíte s naším hodnocením nebo chcete sdílet své vlastní zkušenosti? Dejte nám vědět v komentářích níže. Díky za váš čas.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me