Recenze VeePN – dobrá rychlost, špatné zabezpečení – aktualizováno 2020

Recenze VeePN

VeePN je nováček na trhu VPN, zdá se, že se ho snaží převzít. Nabízí skvělou rychlost a funkce, ale některé vážné problémy se zabezpečením a špatný zákaznický servis ho chrání před špičkovými úrovněmi. Přečtěte si naši úplnou recenzi VeePN a získejte další informace.


nejlepší recenze VPN

Na trhu nasyceném jako virtuální privátní sítě má každý nováček co dokázat. VeePN je jedním z takových poskytovatelů a překvapivě má ​​co nabídnout.

Nabízí vysoké rychlosti a solidní ceny, zejména pro ty, kteří se zaregistrují na několik let. Klient je čistý a snadno použitelný. VeePN je navíc jedním z umírajících plemen, které přijímá bitcoiny a nabízí zákazníkům dobré zásady ochrany osobních údajů.

To znamená, že hlavní slabiny, včetně úniků IP a nereagujících opakování zákaznických služeb, ho brání v tom, aby se dostal na náš nejlepší seznam VPN. Přestože má VeePN silný základ, je třeba mnohé věci opravit, než se stane konkurenční možností.

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Funkce nabízené VeePN jsou řídké, ale pokrývají nejdůležitější základy. K dispozici je spínač zabíjení a nastavení pro spuštění klienta při spuštění a připojení, jakmile je klient spuštěn. Tyto tři funkce jsou základem dobrého zabezpečení a musí být pro jakoukoli VPN. 

Pokrývá také nejdůležitější operační systémy, včetně systémů MacOS, Windows, iOS a Android. K dispozici je také rozšíření Google Chrome a podle vzhledu webu se plánuje rozšíření seznamu podporovaných platforem o rozšíření pro Mozilla Firefox, Opera, Linux a dokonce i Apple TV..

VeePNOS

VeePN nelze nainstalovat na směrovače, ale opět to vypadá, že existují plány na přidání této funkce. Přestože klient pokrývá nejdůležitější funkce, mnoho zvonků a píšťalek, které nabízejí další poskytovatelé VPN, je vynecháno.

VeePN zabíjí přepínače a rozdělení tunelů

Pokud se spustí přepínač kill a vaše připojení je ztraceno, nemůžete se VPN znovu připojit sami. Neexistuje také způsob, jak nastavit důvěryhodné sítě, které vám umožní normálně používat domácí WiFi, ale veřejné WiFi s VPN. 

Chybí mu také blokování malwaru, ale navrhujeme, aby zájemci místo toho prohlédli náš seznam nejlepších antivirových programů, protože budou efektivnější než řešení integrovaná do VPN..

Nakonec VeePN chybí split tunneling, což je užitečná funkce, kterou nemá mnoho VPN. Umožňuje vám vybrat, které programy používají chráněné připojení VPN a které používají rychlejší nechráněné připojení k internetu. Pokud vás tato funkce zajímá, doporučujeme vám projít si naši recenzi Astrill a přečíst si o vynikající integraci tunelového propojení Astrill. 

VeePN je nováček na trhu a zdá se, že existují plány na rozšíření jeho schopností, ale v současné době pokrývá pouze nejdůležitější funkce.

Přehled funkcí VeePN

Ceny

VeePN nabízí pouze jeden plán ve třech časových rámcích: měsíčně, roky nebo pět let. Měsíční ceny jsou standardní ve srovnání s většinou poskytovatelů, zatímco roční a pětileté plány nabízejí značné úspory.

Ve srovnání s klasickou možností hodnoty, jako je Windscribe, o níž se můžete dočíst více v naší recenzi Windscribe, nejsou měsíční a roční možnosti příliš působivé. Pětiletý plán je však silnou volbou pro ty, kteří se chtějí přihlásit na něco dlouhodobého.

Předplatné VeePN podporuje až 10 současných připojení a nabízí neomezenou šířku pásma. Existuje 30denní záruka vrácení peněz, ale bohužel neexistuje žádná bezplatná zkušební verze. Pokud máte zájem vyzkoušet VPN zdarma, přečtěte si naši nejlepší bezplatnou nabídku služeb VPN.

VeePN pokrývá nejdůležitější způsoby platby, včetně kreditních karet, PayPal, platebních karet, bitcoinů a dalších kryptoměn. Poskytovatelé, kteří přijímají kryptoměnu, se stávají vzácnými, ale pokud jde o anonymní platbu, jsou na druhém místě, pokud neplatíte v hotovosti, kterou nabízí několik poskytovatelů, včetně Mullvad (přečtěte si naši recenzi Mullvad).

Snadnost použití

Pokud jde o navrhování uživatelsky přívětivého rozhraní, zdá se, že stále více poskytovatelů VPN odebírá stránku z knihy ExpressVPN, o níž si můžete přečíst v naší recenzi ExpressVPN. VeePN má podobné rozvržení jako ExpressVPN v tom, že zobrazuje pouze základní informace na první stránce klienta.

VeePNClient

Uprostřed okna je tlačítko napájení, které vás připojí k VPN. Níže je řádek textu, který označuje, zda jste připojeni. Pod indikátorem připojení se zobrazuje, kam se připojujete, a kliknutím na něj otevřete seznam serverů, které jsou dobře uspořádané a snadno vyhledatelné.

VeePNSettings

Kliknutím na tři řádky vlevo nahoře můžete otevřít nabídku nastavení, která, jak jsme si poznamenali v části „funkce“, je neplodná. To znamená, že je uspořádáno dobře a usnadňuje nalezení toho, co potřebujete. Některé z popisů protokolů jsou však zvláštní.

Například v rámci protokolu VeePN Smart TCP se uvádí „pravděpodobné, že bude fungovat rychlostí a bezpečností“, což nedává vodítko k tomu, co dělá. Podrobněji se podíváme na možnosti protokolu v části „Zabezpečení“, ale celkově je to jediná stížnost, kterou lze podat proti klientovi VeePN.. 

VeePNProtocols
Web je také uspořádán dobře a snadno použitelný. Dobrá práce je dostat vás tam, kam potřebujete, ať už stahujete klienta, spravujete svůj účet nebo nastavujete nové předplatné.

Rychlost

Abychom zajistili, že naše testování bude konzistentní, pokud existuje více možností protokolu, vždy používáme OpenVPN. Při testování VeePN pomocí protokolu OpenVPN jsme byli ohromeni rychlostí, kterou bylo možné dosáhnout.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (Virginie)1572.065,75
Spojené státy1970,965,61
Spojené království9369,145,61
Japonsko17769,454,36
Švýcarsko10471,085,63
Jižní Afrika28143,873.14

Ať už se připojujete k blízkému nebo vzdálenému serveru, výkon byl stálý a většinu naší trvalé rychlosti stahování jsme si zachovali. Jediným serverem, který nevykonával soulad s ostatními, byla Jižní Afrika, která měla pouze asi 60 procent rychlosti, kterou ostatní servery dosáhly.

Doby pingů byly také dobré a podle očekávání se zvyšovaly v závislosti na vzdálenosti mezi námi a serverem. 

Když přišel čas na používání VPN, fungovalo to, stejně jako čísla, která jsme dostali na papíře, to naznačovala. Věci se načítaly rychle a webové stránky se cítily citlivé.

S tímto druhem výkonu VeePN viděl, jak přistává na našem nejrychlejším seznamu VPN, ale čas ukáže, zda má nováček co dělat, aby udržel tyto rychlosti, jak se jeho uživatelská základna rozšiřuje. 

Bezpečnostní

Zabezpečení sítě VPN je nejdůležitějším aspektem jakékoli služby a ve VeePN je ještě jedna díra. Při testování na úniky DNS jsme zjistili, že požadavky DNS byly směrovány pryč od místních serverů ISP a na servery Cloudflare v místě, kde se připojovaly tak, jak měly, ale naše IP adresa byla stále viditelná. 

Testovali jsme úniky pomocí OpenVPN na několika serverech a zjistili jsme, že se objevujeme na našem skutečném místě v USA navzdory VPN používající servery DNS, které byly v místě, ke kterému jsme se připojovali. 

Problém přetrvával iu ostatních protokolů. Ačkoli OpenVPN je vynikající protokol a VeePN na svém webu tvrdí, že používá šifrování AES-256, které nabízí špičkovou bezpečnost, problém s únikem IP je velkou zranitelností. Snižuje zabezpečení VeePN, protože webové stránky budou stále moci vidět vaši skutečnou polohu a sledovat vás po celém webu pomocí vaší IP adresy.

Soukromí

Zásady ochrany osobních údajů společnosti VeePN jsou stručné a poskytují uživatelům snadno srozumitelný způsob, jak zjistit, které informace nejsou zaznamenány a jaké informace jsou uchovávány.. 

VeePN má zásady bez protokolování. To znamená, že nebude protokolovat ani sledovat vaši historii prohlížení, IP adresu, dotazy DNS, metadata zařízení ani jiná metadata. Shromažďuje však některé informace.

Chcete-li si vytvořit účet, musíte zadat svou e-mailovou adresu a jméno. To znamená, že můžete použít odhozenou e-mailovou adresu a vytvořit si jméno. Pokud je spárována s kryptoměnovými platbami, efektivně se stane anonymní pro VeePN.

Navíc, pokud otevřete servisní lístek, budete potřebovat určité kontaktní prostředky a v případě havárie softwaru mohou být některé informace zaslány zpět do VeePN. Tyto informace však nejsou propojeny s vaším účtem a neidentifikují se. 

Nakonec jsou některé informace shromažďovány prostřednictvím cookies při návštěvě webu VeePN. Jsou sledovány věci, jako je počet zobrazených stránek a jak dlouho jste na webu, a tyto informace se používají ke zlepšení webu. Bohužel tato praxe je prakticky nevyhnutelná online.

Streamování výkonu

Kvůli tomu, co jsme viděli s úniky IP v sekci „zabezpečení“, jsme očekávali zvláštní chování od VeePN, když jsme vyzkoušeli streamovací služby, a to byl případ. 

Nejprve jsme vyzkoušeli BBC iPlayer, který fungoval dobře a cítil se rychle a pohotově. Potom jsme vyzkoušeli Netflix, který také pracoval. Fungovalo to i nadále, když jsme používali servery ve Velké Británii a Jižní Africe, ačkoli jsme si nebyli jistí, zda by to fungovalo v jiných zemích nebo že to fungovalo jen pro nás, protože jsme byli v USA a Netflix to viděl kvůli IP netěsnosti. 

Amazon Prime Video byl stejný příběh. Fungovalo to, zda jsme byli připojeni k americkému serveru, britskému serveru nebo jinému serveru. Díky tomu jsme si mysleli, že Netflix a Amazon Prime Video nám umožňují sledovat obsah, protože věděli, že jsme v USA, bez ohledu na to, kde se VPN připojuje k.

Na druhou stranu Hulu nefungoval, i když jsme byli připojeni k americkým serverům. Podívejte se na naši nejlepší VPN pro Hulu, pokud je to priorita.

Přestože byl streamovací výkon VeePN dobrý a věci byly načteny bez výrazného zpoždění, máme výhrady k tomu, že VPN je dobrá volba pro ty, kdo chtějí streamovat geoblokovaný obsah kvůli svému podivnému chování.

Pokud hledáte VPN, která pronikne do detekce VPN jakékoli streamovací služby, podívejte se do našeho průvodce o tom, jak překonat zákaz VPN Netflix..

Umístění serveru

VeePN se může pochlubit neuvěřitelných 2 500 serverů na 50 místech. To je působivý počet serverů, zejména pro nováčky. Ve skutečnosti se dokonce potýká s špičkovými poskytovateli, což nás nutí myslet si, že některé servery jsou virtuální. To znamená, že nemusí být k dispozici tolik šířky pásma, kolik naznačuje počet serverů, ale je to pouze podezření. 

Výběr umístění je také solidní. Pokryty jsou všechny hlavní geobloky, včetně USA, Velké Británie, Japonska a Německa. V Africe, Severní Americe, Jižní Americe, Asii a Oceánii existují servery, takže umístění jsou celosvětově dobře distribuována.

Díky 2 500 serverům je VeePN připravena k vážnému rozšíření, což znamená, že rychlosti, které jsme viděli, by se neměly brzy snižovat.

Služby zákazníkům

Na domovské stránce svých webových stránek VeePN tvrdí, že má 24/7 vícejazyčnou podporu. V pravé dolní části webu se nachází textová bublina, která vyvolává dojem, že vede k živému chatu. Během několika dní, kdy jsme web sledovali, však tato bublina vždy otevírala okno, které agenti nebyli k dispozici, a my musíme zanechat zprávu.

To zpochybňuje platnost žádosti o podporu 24/7. Navíc jsme poslali zprávy podpůrným pracovníkům a od psaní tohoto článku jsme nedostali odpověď po 48 hodinách. 

VeePNSupport

Existuje také databáze znalostí, která zodpovídá mnoho nejdůležitějších a nejčastějších otázek, které jsou položeny, ale ve srovnání s rozsáhlejšími tématy mnoha konkurentů je anemická. Ideální je, že pomalá podpora a slabá znalostní databáze mohou být časem vyplněny, jakmile služba zraje, ale zákaznická podpora v současném stavu chybí..

Verdikt

Přestože má VeePN pevný základ a nabízí dobré rychlosti a solidní zásady ochrany osobních údajů, postrádá klíčové oblasti. Úniky IP se týkají, výkon streamování je nerovnoměrný a zákaznická podpora ponechává mnoho požadavků. 

I když by se mohla stát silnou stránkou v odvětví VPN, má před sebou ještě dlouhou cestu. Pokud máte zájem přečíst si více recenzí, abyste viděli, jak vypadá powerhouse VPN, podívejte se na naše další recenze, dobrým místem pro začátek může být naše recenze NordVPN.

Pokud jste vyzkoušeli VeePN, rádi bychom o něm slyšeli z vašeho pohledu v komentářích. Jako vždy, díky za čtení. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map