Recenze TorGuard – obtížné použití, ale bezpečné – aktualizováno 2020

Recenze TorGuard

TorGuard je VPN zaměřená na zabezpečení, která vás ochrání, pokud zjistíte, jak ji používat. Přestože to má hodně pravdu, použití jeho zastaralého uživatelského rozhraní je v nejlepším případě fuškou a nedoporučujeme ji lidem, kteří hledají bezstresový uživatelský zážitek, protože si můžete přečíst celou naši recenzi TorGuard.


nejlepší recenze VPN

TorGuard je virtuální privátní síť, do které jsme se při našem posledním testování rádi zapojili. V naší předchozí revizi TorGuard jsme ocenili jeho přizpůsobitelnost, vysokou rychlost a přiměřenou cenu, přičemž jsme to zvážili s datovaným a komplexním rozhraním. Přestože je jeho přizpůsobitelnost a rychlost stále neporušená, rozhraní nyní ukazuje svůj věk více než kdy jindy. 

S rozšířením aktualizací z serveru VyprVPN (dvou sítí VPN, které jsme kritizovali za použitelnost, jak můžete vidět v našem přezkumu soukromého přístupu k internetu a kontrole VyprVPN), TorGuard zaostává. 

TorGuard je obtížné používat a ve srovnání se službami, jako je CyberGhost – který krásně vyvažuje pokročilé možnosti s použitelností – vypadá přinejlepším jako možnost podoblasti. 

V této aktualizované recenzi TorGuard se podíváme, zda si stále zaslouží místo v našem nejlepším seznamu VPN. Jak jsme to udělali dříve, vyhodnotíme TorGuard bod za bodem napříč funkcemi, cenami, přívětivostí pro uživatele, rychlostí, zabezpečením, ochranou soukromí, výkonem streamování, umístěními serveru a zákaznickou podporou, než vydáme náš verdikt.

torguard-slider1

torguard-slider2

torguard-slider3

torguard-slider4

torguard-slider5

Předchozí

další

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro TorGuard

Funkce

Jednou ze silných stránek TorGuard je flexibilita, která stojí za cenu dostupnosti, jak můžete vidět v níže uvedené části „uživatelská přívětivost“. I tak však nelze popřít funkce zabalené v aplikaci, bez ohledu na to, jak může být jejich prezentace datována. 

Jsou zahrnuty základní náležitosti, včetně přepínače zabíjení, možností automatického spuštění při spuštění a automatického připojení při spuštění. Ačkoliv bychom tyto vlastnosti neměli uvádět – považujeme je za „zásadní“, koneckonců – některé služby na ně přeskočí (například si přečtěte naši recenzi CactusVPN). 

To však není na TorGuarda v oddělení funkcí působivé. Kromě základů máte také několik možností přizpůsobení, včetně možnosti změnit šifru, přidat vlastní skripty a nastavit tajný proxy. Díky těmto funkcím mohou technici vytvořit TorGuard vlastní, ale to je vyhrazeno pouze pro techniky. 

Stejně jako AirVPN není TorGuard nepřístupný (další informace o této službě naleznete v recenzi AirVPN). Rozhraní je datováno, ale více než to, funkce jsou pro většinu lidí složité a irelevantní. Ačkoli myšlenka přidání vlastních skriptů, které se mají spustit po připojení, je přitažlivá pro ty, kteří vědí, co dělají, není to zcela nezbytné nebo praktické. 

Tyto dobroty bychom například vyměnili za lepší zacházení s DNS, namísto seznamu prací, které TorGuard nyní nabízí. Je dobré mít nastavení, ale když vidíme, kolik z nich je irelevantní nebo pouze pro pokročilé uživatele, TorGuard by mohl oříznout trochu tuku a v tomto procesu vytvořit prostor pro relevantní funkce. 

To znamená, že TorGuard má několik užitečných doplňků, včetně zabíjení aplikací. V nastavení můžete určit určité aplikace, které se budou řídit přepínačem kill, což znamená, že budou ukončeny, pokud dojde ke ztrátě vašeho připojení ke vzdálenému serveru. Pokud například chcete procházet web a zároveň chránit svoji torrentovou aplikaci, můžete ji přidat do seznamu zabitých aplikací.

torguard-review-app-kill

I když je zabíjení aplikací podobné jako u děleného tunelování, není to samé. TorGuard bohužel nemá funkce dělení tunelového propojení, což vám umožňuje poslat nějaký provoz přes tunel VPN, zatímco jiný provoz používá vaše normální připojení. Pokud používáte službu online zálohování, například Backblaze, je nezbytné rozdělit tunel (přečtěte si naši recenzi Backblaze)..

Přehled funkcí TorGuard

Logo TorGuardwww.torguard.net

Začíná od 500 $ měsíčně za všechny plány

Všeobecné

Platební metody
PayPal, kreditní karta

Přijímá kryptoměnu

Současná propojení
5

Podporuje rozdělení tunelů

Neomezená šířka pásma

K dispozici je bezplatná zkušební verze

Doba vrácení peněz
7 dní

Celosvětová částka serveru
3000+

Stolní počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilní operační systémy
Android, iOS

Rozšíření prohlížeče
Chrome, Firefox

Lze nainstalovat na směrovače

Streamování

Může přistupovat k Netflixu v USA

Má přístup k iPlayeru BBC

Má přístup k Hulu

Může přistupovat k Amazon Prime Video

Bezpečnostní

Typy šifrování
128-AES, 256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN, OpenConnect

Povoleno při spuštění zařízení

Umožňuje torrentování

Zásady bez protokolování

Úspěšný test úniku DNS

Killswitch k dispozici

Včetně blokování malwaru / reklam

Podpěra, podpora

Živý chat
úřední hodiny

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora
úřední hodiny

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Ceny

TorGuard je levnější než většina předních dostupných VPN, ačkoli jeho omezený časový rámec znamená, že nemůže konkurovat víceletým nabídkám NordVPN (přečtěte si naši recenzi na NordVPN). Tvrdí také, že existuje „sedmidenní bezplatná zkušební verze“, což není pravda. K tomu se dostaneme později v této sekci.

Měsíční plán je solidní, přibližně o 2 až 3 USD levnější než jiné hlavní služby. Například náklady CyberGhost stojí 12,99 $ měsíčně (i když, jak vidíte v naší recenzi CyberGhost, přichází se dvěma dalšími současnými připojeními). Je to daleko od astronomicky vysoké měsíční sazby Astrill (přečtěte si naši recenzi Astrill), ale stále to není ta nejlepší cena, kterou jsme viděli. 

Například Windscribe vám umožňuje sestavit si vlastní plán na základě požadovaných míst, čímž se měsíční cena sníží na pouhých pár dolarů (přečtěte si naši recenzi Windscribe). Pokud chcete všechna místa, jako byste se dostali s TorGuardem, sazba je stále o 1 $ levnější. 

Ve většině případů je však měsíční sazba špatná. Vždy doporučujeme jít na nejdelší možnou dobu, protože to snižuje náklady za měsíc na pouhých pár dolarů. To však u TorGuardu není možné. Nabízí až rok, čímž se měsíční sazba pohybuje kolem 5 $. 

I když je to levné, můžete si měsíční sazbu snížit až na 3 $ a současně získat více současných připojení zakoupením tříletého předplatného u CyberGhost nebo NordVPN. 

Pokud chcete více připojení, TorGuard je prodá za $ 1 za kus. Nabízí také streamování IP adres na různých místech za 7,99 $ měsíčně. Vzhledem k tomu, že služby jako NordVPN, CyberGhost, ExpressVPN, Windscribe a nespočet dalších zahrnují v základním plánu streamování IP adres, mírně levnější měsíční sazba nevypadá jako atraktivní. 

Pokud jde o platby, TorGuard přijímá obvyklou sadu, včetně PayPal, kreditních karet a bitcoinů, spolu s několika dalšími kryptoměnami.

TorGuard „Trial“ zdarma

S omítkou na webových stránkách TorGuard najdete odznaky pro „sedmidenní bezplatnou zkušební verzi“, ale to je trochu zavádějící: kliknutím na tyto odznaky se dostanete na stránku pro jinak neautorizovaný plán „čerstvého začátku“, který vám umožní obchodovat ve vašem aktuálním předplatném VPN pro jeden s TorGuard. Neexistuje žádný pokus pro nové uživatele, takže neobviňujeme spotřebitele z toho, že se cítili, jako by byli těmito odznaky vedeni po zahradní cestě. Cítíme se stejně.

„Nový začátek“ znamená, že dostanete zdarma týden na vyzkoušení TorGuardu („zkušební“), a pokud poté zrušíte svůj starý plán a e-mailový důkaz, dostanete zdarma další měsíc TorGuard. Je to nový přístup, i když si nejsme jisti, že získání bezplatného měsíce TorGuard je odměna nebo trest.

Pokud ještě nemáte předplatné VPN, má TorGuard sedmidenní záruku vrácení peněz. Stále budete muset zaznamenat svou kartu a po odhlášení vám bude stále účtována částka. 

V prvním týdnu můžete zrušit platbu, ale v nejlepším případě je to nevýrazné. Většina služeb nabízí měsíc na vrácení peněz – přečtěte si naši recenzi VPNArea pouze pro jeden příklad – to, aby doba vrácení peněz TorGuard byla nevýrazná. To ignoruje skutečnost, že TorGuard mlčí slova liberálním používáním slova „soud“ a v tomto procesu je na jeho webové stránce bezostyšně ležet.

Uživatelská přívětivost

Pokladna TorGuard se snadno projde, i když je web trochu přehnaný. K dispozici je více služeb, včetně firemního e-mailu a proxy (další informace o těchto službách najdete v našich nejbezpečnějších poskytovatelích e-mailů a průvodcích VPN vs. proxy vs. Tor). Bez ohledu na to, kde se nacházíte, můžete vždy klepnout na tlačítko „Připojit se nyní“, abyste se dostali přímo k pokladně VPN. 

Stránka pokladny je jednoduchá a vyžaduje, abyste si vybrali fakturační cyklus, jakékoli vyhrazené adresy IP a jakékoli streamované adresy IP. Navzdory požadavku na bezplatnou zkušební verzi TorGuard na stránce pokladny objasňuje, co budete platit každý měsíc, a co je splatné, když se zaregistrujete. Záruka vrácení peněz však není objasněna. 

kontrola torguardů

Nakonec budete muset zadat své platební údaje. Pokud platíte kreditní kartou, budete muset zadat fakturační údaje, ale je také možné vypnout opakované platby. Přestože jsou fakturační údaje potřebné pro, no, pro fakturaci, viděli jsme, že jiné sítě VPN používají proces platby zaměřený více na soukromí (další informace najdete v naší recenzi Mullvad).  

Po potvrzení platby budete přesměrováni na stránku ke stažení, která obsahuje pokyny k nastavení pro všechny platformy, které TorGuard podporuje, s obrázky doprovázejícími každý krok.. 

I když to není nejatraktivnější stránka – písmo neodpovídá zbytku webu a obrázky blikají na obrazovce i mimo obrazovku – rádi bychom viděli stránku nastavení hned po pokladně. 

torguard-review-setup-page

TorGuard Windows Aplikace

Nainstalovali jsme aplikaci TorGuard na počítač se systémem Windows 10, a ačkoli instalace skončila bez závěsu, při otevření aplikace jsme narazili na problém. Po instalaci můžete okamžitě spustit aplikaci TorGuard, která vás zavede do uživatelského rozhraní, které zobrazuje váš tunelovací protokol, šifru, server a další. 

Ve výchozím nastavení je vybrán také server, ale doporučujeme jej změnit. Například, TorGuard nás připravil s umístěním v Dallasu v Texasu, přestože má také Chicago datové centrum a my jsme testovali mimo St. Louis v Missouri. 

Torguard-review-windows-application

Všechny možnosti serveru jsou následovány velkým tlačítkem „připojit“, na které jsme okamžitě klikli. Nemohli jsme se však připojit. TorGuard nás přivedl na přihlašovací stránku, ale ne předtím, než se pokusil o připojení a v průběhu toho zablokoval naše internetové připojení. Na stránce podrobného nastavení se naštěstí nezmiňuje přihlášení k účtu. 

Je to malý problém, ale ten, který vyžaduje pouze rychlou opravu. Okamžité spuštění přihlašovací stránky by usnadnilo spuštění aplikace. Jediným způsobem, jak se přihlásit, je stisknout tlačítko „připojit“, protože v aplikaci není tlačítko pro přihlášení. 

Po přihlášení budete ale hned připojeni. Po připojení TorGuard zobrazí váš čas připojení, protokol, šifru, rychlost, IP adresu a další. To vám umožní ověřit vaši IP adresu kliknutím na „ověřeno“. Tím se otevře prohlížeč s kontrolou IP adresy TorGuardu. 

Torguard-review-related

Když ale budete připojeni, nemůžete dělat nic jiného. Během relace je vše uzamčeno, s výjimkou tlačítka „odpojit“. Dokážeme pochopit, proč – konfigurace mnoha nastavení vyžaduje opětovné připojení – ale přesto je to nepříjemné. Proces odpojení jen pro pohled na obrazovku serveru se stává rychle frustrující. 

Zpět na odpojené stránce existuje několik věcí, které můžete konfigurovat bez otevření nastavení. Pro ty, kteří nevědí, co dělají, je nejlepší nechat všechno tak, jak to je. 

Pokud se však pohodlně hádáte, můžete změnit svůj přepravní protokol mezi UDP a TCP, vyberte šifru, kterou chcete použít, a vyberte port. Můžete také zaškrtnout políčko pro automatické připojení při spuštění TorGuard. 

Nastavení přístupná pomocí tlačítka „další nastavení“ jsou pokračováním toho, co je vidět na hlavní obrazovce. TorGuard nemá problém se dostat do plevelů, což vám umožní nakonfigurovat pokročilá nastavení DNS, nastavit OpenVPN s vaší minimální TLS verzí (více o tom v našem průvodci SSL vs. TLS) a spuštěním vstupních skriptů. 

Torguard-review-settings

Ačkoli je to hřiště pro techniky, kteří vědí, co dělají, TorGuard je pro nováčky velmi nepřístupný. Viděli jsme, jak se forma a funkčnost setkávají mnohokrát, včetně testování soukromého přístupu k internetu, takže není důvod, proč by TorGuard nemohl následovat. 

Existuje spousta možností, a to je dobrá věc, ale možnosti je třeba rozvážněji rozvrhnout. Například obrazovka nastavení se automaticky spustí na záložku „proxy“, která je čtvrtá v řadě. 

Kromě toho jsou jednoduchá nastavení – například skrytí aplikace na hlavním panelu – smíchána s pokročilejšími. Mnoho z těchto nastavení lze snadno rezervovat pro nějaký druh pokročilé obrazovky.

TorGuard Chrome Extension

Spolu s vaším předplatným nabízí TorGuard rozšíření Chrome a Firefox. Pokusili jsme se jej však nainstalovat do Opery, což je prohlížeč založený na Chromiu, a trvalo to v pořádku (přečtěte si naši operní recenzi). Ačkoli to vypadá podobně jako jiná rozšíření VPN – přečtěte si příklad naší PureVPN recenze – není to stejné.

Torguard-review-browser-extension

Rozšíření je proxy proxy SSL / TLS, nikoli samostatný způsob ovládání VPN z vašeho prohlížeče. Ačkoli to není ze své podstaty špatné, TorGuard v Internetovém obchodě Chrome doslova nazývá rozšíření „TorGuard VPN extension“. Není to VPN, stejně jako záruka vrácení peněz není bezplatná zkušební verze. 

Navzdory nejasnému pojmenování stojí rozšíření za instalaci, i když spíše pro další funkce než pro proxy. Pomocí rozšíření můžete blokovat reklamy, geograficky napodobit svou polohu a nastavit adresy URL, které jsou vyloučeny z proxy. Můžete jej také použít ve spojení s VPN pro pseudo double-hop připojení.

Rychlost

Pro všechny své problémy je TorGuard rychlý a vydělává vyhledávané místo v horní části našeho nejrychlejšího průvodce VPN. Jak jsme však v tomto průvodci zdůraznili, je to rychlé, když se díváte na průměry. Při pohledu na jednotlivé servery není TorGuard tak působivý. Některá místa jsou v pořádku, zatímco jiná jsou propastná. 

Než jsme se dostali k našim individuálním výsledkům, vyzkoušeli jsme to takto: Provedli jsme nechráněné připojení prostřednictvím speedtest.net, poté jsme vyzkoušeli pět míst se šifrovaným, počínaje doporučeným a geograficky se posunuli dále. Veškeré naše testování bylo provedeno pomocí protokolu OpenVPN s TCP jako protokolu tunelování. Šifru jsme také ponechali ve výchozím nastavení na AES-256-GCM. 

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (St. Louis)884,2822.01
Dallas (doporučeno)4863,5117.7
Chicago4264.212
Londýn2793.120,64
Tokio29622,4818,89
Sydney44511.6814.51

Jak vidíte výše, mezi místy existuje značná nesrovnalost, na rozdíl od nejrychlejší VPN, kterou jsme zkontrolovali, ExpressVPN (přečtěte si naši recenzi ExpressVPN). Doporučená poloha v Dallasu byla rychlá, udržovala většinu rychlosti stahování a odesílání, i když umístění v Chicagu bylo celkově rychlejší. 

Místo v Londýně bylo nepoužitelné, což zpomalilo naši rychlost stahování na méně než pět procent naší původní rychlosti. Sydney vykazovala podobné problémy. Přestože byla rychlost stahování rychlejší než Londýn, latence byla mnohem vyšší, takže TorGuard byl nevhodný pro naši nejlepší VPN pro herní seznam, když skočil do zahraničí. Pokud ale zůstanete blízko domova, je to stále dobrá volba. 

TorGuard může být rychlý hráč, ale pokud jste si vybrali nesprávný server, je to nepoužitelné. Ačkoli jsme viděli další služby s podobným problémem – například NordVPN – nikdy jsme to v tomto měřítku neviděli. Budete muset lovit, abyste našli správné místo.   

Bezpečnostní

TorGuard má spoustu možností zabezpečení, ale to samo o sobě neznamená, že je bezpečnější. To však znamená, že je v souladu se zbytkem trhu. K dispozici je OpenVPN, s TCP jako transportním protokolem a AES-256-GCM jako výchozí šifra. Pokud se chcete dozvědět více o AES, přečtěte si náš popis šifrování. 

To je nejlepší balíček specifikací, pokud jde o zabezpečení VPN. Přestože TorGuard vám dává možnost změnit šifru – a dokonce i bez ní – není to kvůli bezpečnosti. Spíše můžete změnit svou šifru a zvýšit tak rychlost. Dozvíte se více o tom, proč to způsobuje rozdíly v rozpisu našich protokolů VPN. 

Pokud jde o protokoly VPN, TorGuard podporuje OpenVPN, L2TP, IPSec, PPTP, stunnel, OpenConnect a standardní HTTP nebo HTTPS proxy. V aplikaci však všechny tyto možnosti nenajdete. Spíše si můžete vybrat mezi OpenVPN nebo OpenConnect a povolit stunnel. 

L2TP, IPSec a PPTP musí být nakonfigurovány ručně, což není velké řešení, protože tyto protokoly jsou opravdu vhodné pouze pro specializované aplikace a někdy i pro mobilní zařízení. Proxy připojení jsou vytvářena prostřednictvím rozšíření prohlížeče, ale ne lokální aplikace. Stručně řečeno, TorGuard má možnosti, ale je nejlepší nechat všechno tak, jak je. 

Pokud jde o zabezpečení v praxi, testovali jsme TorGuard na úniky DNS, úniky IP a WebRTC. Ve všech účtech se vrátil čistý, a to i na více místech.

Soukromí

TorGuard nemluví moc o soukromí, což je překvapivé. Viděli jsme stejnou píseň „bez protokolů“ a tanec od více poskytovatelů, aby je mohli chytit jen tím, co řekli, že to neudělali (přečtěte si naši recenzi IPVanish a recenzi BufferedVPN pro několik příkladů). TorGuard nemá tato tvrzení promítnutá přes jeho web. 

Spíše je pro službu VPN věnována jediná tučná čára v zásadách ochrany osobních údajů: „TorGuard neshromažďuje ani nezaznamenává žádná data ze svých služeb virtuální privátní sítě (VPN) nebo proxy.“ Neznamená to však, že osobní údaje, které jste poskytli, zmizí.  

Pokud platíte kreditní kartou, TorGuard vyžaduje, abyste zadali své fakturační údaje, kterým by vám mělo být odpuštěno jako nezbytné zlo. Nezdá se však, že by se informace shromažďovaly, přestože vidíme, jak jsme platili virtuální kreditní kartou nezaregistrovanou na jméno nebo fakturační adresu, kterou jsme zadali. 

Pod tučným tvrzením „bez protokolů“ je část menšího textu, která říká, že TorGuard ukládá tyto osobní údaje soukromě, ale tyto informace bude sdílet, pokud je „vyžadováno zákonem“. Pokud platíte přes PayPal, vaše fakturační údaje jsou stále uloženy přes PayPal a většina kryptoměnových burz také vyžaduje fakturační informace.. 

To vše ještě více znepokojuje skutečnost, že TorGuard má sídlo ve státech. TorGuard však tvrdí, že můžete požádat o smazání těchto informací, ale není jasné, zda během tohoto procesu smaže váš účet.. 

TorGuard se nezdá být příliš stinným, ale nedostatek vyjasnění v zásadách ochrany osobních údajů stojí za pozornost.

Streamování výkonu

Během našeho testování se TorGuardu podařilo proniknout do Netflixu, přesto však stále chybělo místo v našem seznamu nejlepších VPN pro Netflix. Není příliš překvapivé, že to může prorazit, protože Netflix je klíčovým prodejním bodem pro většinu VPN. 

Pokud jde o ostatní testované služby streamování – Amazon Prime Video, Hulu a BBC iPlayer – TorGuard selhal, bez ohledu na to, kolik serverů jsme vyzkoušeli. Možná by vyhrazené streamovací adresy IP pomohly s vloupáním do těchto platforem, ale my jsme s těmito otázkami pokračovali. 

torguard-review-hulu

I když se nám přístup k Netflixu líbí, není to nejdůležitější platforma. Netflix je k dispozici ve většině krajů a snadno přístupný, zatímco Amazon má velmi odlišnou knihovnu v závislosti na umístění a Hulu a iPlayer jsou omezeny na určité regiony: USA a Spojené království, v tomto pořadí. 

Pokud máte zájem o průlom geobloky, podívejte se na naši nejlepší VPN pro Amazon Prime Video, nejlepší VPN pro Hulu a nejlepší VPN pro BBC iPlayer průvodce.

Umístění serveru

TorGuard má více než 3000 serverů rozložených na 68 místech v 55 zemích. Ačkoli síť je masivní – soupeří s obdobím NordVPN – v aplikaci poskytuje pouze 68 možností datových center. Jak je uvedeno v části „Cena“ výše, můžete seznam rozšířit o rezidenční adresy IP, což by mělo pomoci získat přístup ke streamovacím platformám.

Torguard-review-server-umístění

Rozložení míst je pevné a většina z nich je zaměřena na USA a Evropu. Hrstka je však v dalších oblastech, včetně devíti míst v asijsko-pacifickém regionu a šesti míst rozložených po celé Africe a na Středním východě.. 

Blízký východ je obecně VPN s velmi slabým přístupem, takže i když existuje jen několik míst, jsme rádi, že TorGuard představuje tuto oblast. 

TorGuard nemá tolik míst jako HideMyAss, i když jen málo VPN, jak si můžete přečíst v naší recenzi HideMyAss. Přesto jsme s šířením a možnostmi spokojeni. Navzdory tomu tato sekce není vše pozitivní. 

Rozumíme, že utratíme navíc za vyhrazenou adresu IP, avšak účtování za streamování míst není v pořádku. Jedním z hlavních využití VPN je streamování – přečtěte si naši nejlepší příručku VPN pro streamování – a většina dalších služeb zahrnuje umístění streamování zdarma. TorGuard nejen poplatky za ně, ale poplatky téměř měsíční sazba za jedno místo.

Služby zákazníkům

Přestože nám problémy s použitelností v aplikaci nedaly naději na zákaznický servis, TorGuard usnadňuje nalezení podpory. Po celém webu se v pravém dolním rohu obrazovky zeptá malá bublina, zda potřebujete pomoc. Kliknutím na ni se otevře živý chat, který běží nepřetržitě. Když jsme se natáhli, za pár minut se k nám dostal zástupce. 

Většinu problémů však můžete vyřešit sami. Modrý pruh v horní části webu, který zobrazuje vaši IP adresu, má také tlačítko „podpora“ a kliknutím na něj se dostanete do centra podpory. Najdete zde kontaktní odkazy, komunitní fórum, FAQ a úplnou databázi znalostí. 

torguard-review-support-hub

Všechno je překvapivě snadné se obejít, což je pěkná změna tempa po použití aplikace na chvíli. Navíc je centrum podpory plné obsahu, poskytuje návody, vysvětlení a další. 

Existuje však spousta možností kontaktu. Živý chat je nejpohodlnější způsob, jak získat TorGuard, ale hloubka znalostí je omezená. Pokud potřebujete pomoc s komplexnějším problémem, můžete zavolat nebo poslat e-mail TorGuard nepřetržitě. 

Verdikt

TorGuard je služba, která je nejlépe shrnuta jako „prostě v pořádku“. Rychlost je dobrá, pokud si můžete vybrat slušný server a cena není špatná. I s tímto je však těžké ignorovat datovou použitelnost. Přibližně za stejnou cenu existují i ​​jiné možnosti, které dělají totéž, ale lepší. 

Má některé jedinečné funkce, a pokud vám tyto zvuky připadají zajímavé, pak stojí za to. Pokud však chcete pouze odblokovat některé streamovací weby nebo chránit své soukromí online, je lepší hledat jinou možnost v našich recenzích VPN. 

Co si myslíš o TorGuardu? Plánujete využít jeho „bezplatnou zkušební verzi“? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

TorGuard FAQs

  • Co je TorGuard?

    TorGuard je virtuální privátní síťová služba, která nabízí také obchodní VPN, e-mail a proxy služby. Jeho služba VPN zahrnuje neomezenou šířku pásma a přístup k více než 3 000 serverům ve více než 50 zemích.

  • Kde je TorGuard založen?

    TorGuard je ve vlastnictví VPNetworks LLC se sídlem v Orlandu na Floridě.

  • Jak nastavit TorGuard

    TorGuard lze nainstalovat do různých zařízení, včetně počítačů se systémem Windows 10 a MacOS, i do mobilních zařízení iOS a Android. Výukové programy pro každou z těchto platforem jsou k dispozici po objednání.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me