Recenze soukromého přístupu k internetu – aktualizováno do roku 2020

Soukromý přístup k internetu

Pokud hledáte rychlou, bezplatnou službu VPN, soukromý přístup k internetu si zaslouží vaši pozornost. Dělá to, co potřebuje, žádné otázky, i když si přejeme, aby PIA měla o něco méně problémů se dostat do Netflixu a dalších streamovacích služeb. Přečtěte si naši úplnou recenzi a dozvíte se více.


pia-slider1

pia-slider2

pia-slider3

pia-slider4

pia-slider5

Předchozí

další

Během několika posledních let se soukromý přístup k internetu hodně změnil, ale i tak je náš nejlepší průvodce VPN vždy zavěšen. Přestože PIA nikdy nedosáhla výšek ExpressVPN nebo CyberGhost, PIA vždy dojížděla na našem seznamu doporučení jako výkonná a snadno použitelná VPN za slušnou cenu. 

Jeho nejnovější verze, verze 1.5.1, však může být její nejlepší zatím se seznamem nových funkcí a přepracovaným rozhraním pro zavedení. V této recenzi soukromého přístupu k internetu se podíváme na tyto nové funkce a také na kontrolu rychlosti, zabezpečení, soukromí, výkonu streamování a zákaznických služeb.. 

Naštěstí všechny tyto změny pouze posílily PIA. V dalších několika tisících slovech se dostaneme ke specifikům, jaké jsou nové funkce a proč se nám líbí. Pokud však chcete vynechat obruč, můžete vždy střílet na PIA a vyzkoušet si to bez rizika pomocí sedmi -denní záruka vrácení peněz.

Recenze videa PIA

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy soukromého přístupu k internetu

Funkce

PIA byla ve svých předchozích iteracích světlem funkcí. Přestože byl MACE vždy klíčovým bodem prodeje – více k tomu v níže uvedené části „Zabezpečení“, mnoho pokročilých možností, které se v aplikaci dnes objevují, nebylo přítomno. Během několika posledních let však PIA zabudovala svou aplikaci do jedné z nejrobustnějších možností na trhu.

Nejnovějším přírůstkem je rozdělení tunelů nebo, jak to PIA nazývá „vyloučení aplikací“. Rozdělené tunelové propojení vám umožňuje odesílat určitý provoz přes tunel VPN, zatímco ostatní zůstávají ve vašem běžném připojení.

Přestože můžete ručně rozdělit tunelové propojení s téměř jakoukoli sítí VPN, je obtížné to udělat a jen velmi málo služeb vám umožňuje nastavit aplikaci v aplikaci (přečtěte si naši PureVPN kontrolu služby, která funguje). 

pia-review-split-tunneling

Spolu s rozděleným tunelem má PIA přepínač zabíjení – který lze nastavit tak, aby blokoval vaše připojení k internetu, když dojde k výpadku VPN nebo když je VPN zakázána – a nastavení šifrování (přečtěte si náš popis šifrování). MACE je také klíčová funkce, ale když se podíváme na bezpečnost, budeme o tom mluvit více. 

PIA Port Forwarding 

Některá umístění PIA podporují předávání portů. Přestože to neznamená, která místa jej podporují, můžete v nastavení zaškrtnout přepínač „Přeposlat port přesměrování“, aby vždy kontroloval. 

Přesměrování portů lze použít na standardních připojeních pro různé účely, včetně přímého připojení k hernímu serveru nebo získání přímého přístupu k serveru VoIP, ale u VPN se většinou používá pro torrenting. 

Stručně řečeno, váš router funguje jako prostředník mezi vámi a internetem, předává vaše požadavky na server a pak je odesílá zpět k vám prostřednictvím portu. Tyto komunikace procházejí bránou NAT, což může způsobit problémy s torrentováním.

S přesměrováním portů můžete přesměrovat připojení a stát se aktivním uzlem v připojení typu peer-to-peer, což vám umožní přímou komunikaci s více partnery. Více se o tom můžete dozvědět v našem průvodci torrentem. 

PIA Proxy

PIA zahrnuje proxy server SOCKS5 s vaším předplatným VPN, který vyžaduje samostatné uživatelské jméno a heslo, které můžete vygenerovat na ovládacím panelu. Ačkoli to není skvělý nápad používat proxy sám – přečtěte si naši příručku VPN versus proxy vs. Tor – lze ji však použít ve spojení s VPN. 

pia-review-proxy

Jedním z posledních přírůstků do PIA je možnost používat proxy SOCKS5 pro připojení k VPN. Pokud tak učiníte, přidá se k vašemu připojení další skok, aniž by došlo k podstatnému prodloužení doby načítání. Stručně řečeno, získáváte výhody dvojitého skokového připojení, zatímco stále procházíte jediným tunelem VPN. 

Přehled funkcí soukromého přístupu k internetu

Logo soukromého přístupu k internetuwww.privateinternetaccess.com

Začíná od 297 $ za měsícVšechny plány

Všeobecné

Platební metody
PayPal, kreditní karta

Přijímá kryptoměnu

Současná propojení
10

Podporuje rozdělení tunelů

Neomezená šířka pásma

K dispozici je bezplatná zkušební verze

Doba vrácení peněz
30 dní

Celosvětová částka serveru
3 355 na 60 místech

Stolní počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilní operační systémy
Android, iOS

Rozšíření prohlížeče
Chrome, Firefox, Safari

Lze nainstalovat na směrovače

Streamování

Může přistupovat k Netflixu v USA

Má přístup k iPlayeru BBC

Má přístup k Hulu

Může přistupovat k Amazon Prime Video

Bezpečnostní

Typy šifrování
128-AES, 256-AES, RSA-1024, RSA-4096

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN, PPTP, L2TP, IKEv2

Povoleno při spuštění zařízení

Umožňuje torrentování

Zásady bez protokolování

Úspěšný test úniku DNS

Killswitch k dispozici

Včetně blokování malwaru / reklam

Podpěra, podpora

Živý chat

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Ceny

PIA udržuje své ceny jednoduché a nabízí pouze jeden plán napříč různými dobami trvání, na rozdíl od VyprVPN (přečtěte si naši VyprVPN recenzi). Služba je nabízena v jednoměsíčním, šestiměsíčním a jednoletém trvání, i když PIA ve svých podmínkách odkazuje na dvouletý plán. Na svém webu jsme však nemohli najít dvouletou možnost. 

Jediným způsobem, jak se přihlásit na dva roky, je upgrade na ovládacím panelu na webových stránkách PIA. Pokud zakoupíte méně než jeden rok, budete mít možnost upgradovat své předplatné na rok nebo dva roky za poměrnou cenu.

Všechny tři durace jsou založeny na měsíční sazbě 9,95 $, ale za to nikdy nebudete platit. Každá úroveň nabízí nějakou slevu, počínaje 30 procenty z měsíčního plánu a přesouváním na 67 procent z ročního plánu. 

Pokud PIA nezmění své ceny, zaplatíte stejnou sazbu jako při registraci, na rozdíl od HideMyAss, která zvyšuje cenu při obnovení (další informace najdete v naší recenzi HideMyAss). 

S vědomím, že cena je vynikající. Je vzácné najít VPN, která nabízí měsíční službu, která přichází se všemi zvonky a píšťalky za méně než 7 USD. 

Můžete získat levnější předplatné se službou jako Windscribe, ale bez všech funkcí, které zahrnuje PIA (přečtěte si naši recenzi Windscribe). Cena se stává působivější, čím déle se vaše doba trvání také zvyšuje, čímž se zahanbují předražené služby, jako je Astrill (přečtěte si naši recenzi Astrill). 

Bez ohledu na to, jakou dobu si vyberete, máte přístup k 10 současným připojením a ke všem funkcím PIA, včetně proxy serveru SOCKS5 a MACE. Dále můžete platit pomocí PayPal, kreditní karty nebo Amazon Pay, jakož i prostřednictvím anonymních platebních metod, včetně převodů bitcoinů a dárkových karet.. 

Bezplatná zkušební verze PIA

Vynikající ceny společnosti PIA jsou staženy z důvodu nedostatku bezplatné zkušební verze. Přestože společnost PIA sama o sobě neposkytuje bezplatnou zkušební verzi, její doba vrácení peněz je průměrná. Můžete si to rozmyslet jen za týden, bez ohledu na to, jaké trvání kupujete. To znamená, že přinejmenším PIA nelže o lhůtě vrácení peněz, stejně jako TorGuard (přečtěte si naši recenzi na TorGuard). 

Ve srovnání s jinými předními službami doba vrácení peněz PIA klesá. Většina služeb nabízí 30denní záruku vrácení peněz – přečtěte si naši recenzi NordVPN pro jeden příklad – zatímco některé, jako je CyberGhost, nabízejí celých 45 dní (přečtěte si naši recenzi CyberGhost). To znamená, že cena je dostatečně nízká, aby PIA stála za to.

Uživatelská přívětivost

PIA vám usnadní založení účtu. Na domovské stránce webu si můžete aplikaci stáhnout kliknutím na tlačítko „stáhnout“ a také si vybrat předplatné k platbě za službu. 

Na rozdíl od většiny ostatních sítí VPN vám PIA nedovolí projít konkrétním procesem nastavení (příklad najdete v naší recenzi IPVanish). Spíše si můžete aplikaci stáhnout nejprve nebo se nejprve zaregistrovat. 

Pro většinu lidí je klepnutí na tlačítko Připojit se nyní nejrychlejším způsobem, jak začít. PIA zobrazí své dostupné doby trvání a kliknutím na jedno se otevře okno platby. To vše se děje na stránce produktu, čímž je proces pokladny bezproblémový. 

pia-check-checkout

Stáhnout PIA

Stahování PIA je jednoduché. Po registraci budete přesměrováni přímo na stránku ke stažení, aniž byste museli vytvářet účet nebo potvrdit svůj e-mail. PIA automaticky detekuje váš operační systém a zobrazí všechny instalátory pro různé platformy, které podporuje. Zvláště jsme rádi, když jsme viděli samostatný soubor APK pro netradiční instalace systému Android. 

pia-review-download

Kromě toho PIA zobrazuje své kontrolní součty SHA-256 pro nejnovější verze Windows, macOS a Linux, takže můžete vyřešit jakékoli problémy, které se mohou objevit během instalace. Ve spodní části jsou také doporučené některé nástroje na ochranu soukromí, včetně GlassWire a Blur (přečtěte si naši recenzi Blur). 

Instalační služba systému Windows zvládne vše za vás. Po stažení souboru vše, co musíte udělat, je otevřít. PIA zahájí instalaci okamžitě, bez jakéhokoli vstupu od uživatele. Po dokončení procesu dostanete rychlou prohlídku a možnost přihlášení. 

Přihlášení PIA

Přestože jste po potvrzení platby odeslána přímo na stránku ke stažení, nemůžete prohlížeč zavřít. PIA odešle uživatelské jméno a heslo na e-mail, se kterým jste se zaregistrovali, do kterého se budete muset přihlásit. Není to backbreaking, ale hodně preferujeme metodu ověřování pomocí tokenů ExpressVPN (přečtěte si naši recenzi ExpressVPN). 

Uživatelské jméno a heslo, které jste dostali, je svazek písmen a číslic, proto doporučujeme uložit je s jedním z našich nejlepších správců hesel, jako je například 1Password (přečtěte si naši recenzi 1Password). To je ještě důležitější, pokud používáte e-mail s vypalovačkou, což je možné u PIA, protože jediným požadovaným osobním údajem je váš způsob platby a e-mailová adresa.

PIA se spustí v systémové liště a můžete zadat e-mailové přihlašovací přihlašovací údaje, abyste získali přístup ke službě. Přestože pod kapotou je spousta zvonů a píšťalek, můžete použít PIA, aniž byste se jich dotkli. 

PIA Windows Aplikace

Pokud se chcete jen připojit, PIA to usnadňuje. Aplikace se otevře s velkým tlačítkem „zapnuto“ a doporučeným umístěním, nic jiného. Vše, co musíte udělat, je kliknout na tlačítko pro připojení, s PIA vás spojí s místem s nejnižším pingem. To je důležité si uvědomit, protože toto místo nemusí být nejblíže k vám. 

pia-review-windows-application

Například, testování mimo St. Louis, PIA doporučil umístění v Texasu, přestože umístění v Chicagu bylo dostupné. V seznamu serverů, které najdete kliknutím na aktuálně vybrané umístění, můžete vidět, kde je datové centrum umístěno, a čas pingu měřený pomocí PIA. 

Zdá se, že ping testování také probíhá. Při použití aplikace by se změřená doba pingu změnila o několik milisekund napříč polohami. 

pia-review-server-list

Na hlavní obrazovce aplikace je několik nastavení, ke kterým se dostanete kliknutím na šipku dolů dole. Tím se okno rozšíří, což vám umožní zobrazit test rychlosti, některá rychlá nastavení, informace o předplatném a další. 

Kterákoli z těchto částí může být označena nebo přesunuta do vyššího seznamu nebo zobrazena na hlavní obrazovce aplikace. 

pia-review-expand-view

Nastavení PIA

Ačkoli můžete upravit několik nastavení z rozšířeného pohledu – například zapnutí světelného režimu nebo vypnutí MACE – maso a brambory jsou na obrazovce nastavení. 

Nastavení můžete otevřít kliknutím na tři tečky v pravém horním rohu aplikace. Okno nastavení je naštěstí oddělené od aplikace zásobníku, takže jej můžete podle potřeby přesouvat a upravovat. 

pia-review-settings

Celkově není příliš mnoho nastavení, ale základy jsou pokryty. Můžete MACE zapnout a vypnout, upravit přepínač zabíjení a změnit šifrování, ale PIA nejde příliš daleko dolů do králičí díry, na rozdíl od AirVPN (přečtěte si naši recenzi AirVPN). Mimo nastavení šifrování, o kterém se budeme více bavit v části „Zabezpečení“, budete věnovat pozornost především nastavení vzhledu. 

PIA Chrome Extension

Kromě lokální aplikace má PIA k dispozici rozšíření pro Chrome, Opera a Firefox. Testovali jsme na operu (přečtěte si naši operní recenzi), která by měla fungovat podobně jako rozšíření Chrome, protože oba prohlížeče jsou založeny na Chromiu.  

pia-review-chrome-extension

Můžete použít jednu nebo druhou, nebo obě aplikace pro stolní počítače a rozšíření. Z větší části slouží rozšíření pouze jako další způsob ovládání VPN, ale jsou zde také některé funkce ochrany osobních údajů. 

Ve výchozím nastavení blokuje přístup k vašemu mikrofonu, webové kameře a umístění. Tyto ochrany najdete jinde, ale to, že je spojíte se sítí VPN, vám neublíží. 

Kromě toho můžete nastavit v seznamu rozšíření seznam obejití, jako můžete v místní aplikaci. Není to tak užitečné pro nastavení webových stránek, jako pro aplikace, ale stále můžete přidávat výjimky do VPN tunelu z rozšíření. 

Rychlost

PIA je zdaleka jednou z nejrychlejších VPN, kterou jsme testovali. Zůstalo to nejen rychle blízko domova, ale také při skákání přes rybník, což je docela výkon. Navíc náš ping zůstal pod 250ms, bez ohledu na to, kde jsme tunneling, vydělával PIA místo v naší nejlepší VPN pro herní průvodce.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (St. Louis)994,5421,57
Chicago (doporučeno)1691,2519,79
New York City3785,9817,99
Southampton, Velká Británie10188,7118.31
Tokyo, Japonsko18251,9612,91
Sydney, Austrálie24682,1815.31

Jak se dostaneme v další části, PIA začíná šifrováním AES-128-GCM, což by mělo být rychlejší než většina VPN, které používají AES-256-GCM. Abychom udrželi naše testování spravedlivé, použili jsme OpenVPN s UDP jako transportním protokolem a AES-256-GCM jako šifru. I když skákal velikost klíče, PIA zůstal rychlý. 

Při pohledu na výše uvedené výsledky nejvíce šokující rychlost přišla z Velké Británie, kde naše rychlost stahování byla ve skutečnosti rychlejší než naše testování v New Yorku. Japonsko bylo pomalejší, i když ne moc. I když tunely směřovaly na druhou stranu světa, PIA udržovala více než polovinu naší nechráněné rychlosti stahování a zároveň udržovala nízkou latenci. 

Rychlosti, které zde vidíte, odpovídají pouze ExpressVPN, což je v průměru rychlejší, i když PIA je velmi blízko (přečtěte si naši část ExpressVPN vs. PIA). Mezitím působí působivě rychlé služby, jako jsou TorGuard, AirVPN a Astrill, ve srovnání s podobnými možnostmi. 

Bezpečnostní

PIA načte s OpenVPN jako výchozí protokol pomocí UDP paketů. Toto je standard zabezpečení VPN, jak vidíte v našem rozpisu protokolu VPN. Šifra, která je spárována s protokolem, však není. K dispozici je AES-128-GCM, který používá menší velikost klíče než standardní AES-256-GCM. 

U většiny aplikací by na rozdílu ve velikosti klíče nemělo záležet. Naštěstí vám PIA umožňuje přepínat mezi AES-GCM a AES-CBC a také měnit velikost klíče mezi 128 a 256 bity. Dále si můžete vybrat metodu handshake, která je ve výchozím nastavení nastavena na RSA-2048. Zvýšení šifrování samozřejmě prodlouží dobu načítání. 

Ačkoli to v aplikaci nemusí být zřejmé, podporuje PIA více než OpenVPN. Pokud chcete používat tyto protokoly, můžete si na ovládacím panelu účtu nastavit uživatelské jméno a heslo PPTP a L2TP, i když budete upozorněni, že je budete muset ručně nakonfigurovat. Uživatelé systému iOS mají navíc přístup k IKEv2.

Test netěsnosti PIA DNS

Aby byla zajištěna účinnost zavedených bezpečnostních opatření, provedli jsme test těsnosti DNS na PIA a také testy těsnosti IP a WebRTC. Není překvapením, že výsledky byly čisté. Nejenže byly naše DNS požadavky a IP adresa správně skryty, ale PIA se to podařilo s minimálním přesměrováním, což ukazuje výhody holých kovových serverů. 

PIA MACE

Přestože šifrování a úniky jsou nejdůležitějšími oblastmi v této části, PIA představuje další řečový bod. Součástí vašeho předplatného je MACE, který by vám měl pomoci zůstat v bezpečí online. Nejedná se o plnohodnotný antivirový program – přečtěte si v tomto našem nejlepším průvodci antivirovým softwarem – ale pravděpodobnost přistání na infikovaném webu je méně pravděpodobná.

Funkce MACE funguje podobně jako blokování reklam (další informace naleznete v našem nejlepším průvodci blokováním vyskakovacích oken). Při načítání webu odesílá prohlížeč několik požadavků týkajících se adresy IP webového serveru, ke kterému se pokoušíte přistupovat. MACE prohledává tyto požadavky a kontroluje IP adresy proti černé listině, která je pravidelně aktualizována. 

Pokud MACE najde shodu, web se nenačte, což vás chrání před škodlivým užitečným zatížením. PIA má navíc MACE nakonfigurován tak, aby používal veřejný seznam blokovaných reklam, takže funguje také jako blokovač reklam. 

Když jsme dali pauzu, zjistili jsme, že MACE je efektivní. To znamená, že se denně spouštějí nové škodlivé weby, takže místo Mikedefenderu doporučujeme MACE (přečtěte si naši antivirovou recenzi Bitdefender)..

Soukromí

PIA je raritou v prostoru VPN. Stejně jako většina služeb stojí za zásadou bez protokolování, což znamená, že žádné informace, které prošly sítí VPN, nejsou uchovávány v záznamu nebo monitorovány kdykoli. PIA je však více než transparentní. Je to jedna z mála sítí VPN, která přímo uvádí svou mateřskou společnost a jasně vysvětluje své postupy v oblasti ochrany osobních údajů. 

Vyjdeme z toho snadno první věci. Jedinou informací, kterou PIA vyžaduje, když se zaregistrujete, je e-mailová adresa a způsob platby. Platbu můžete anonymizovat různými způsoby, protože PIA přijímá převody kryptoměny a dárkových karet. Pokud používáte kreditní kartu, PIA požaduje pouze základní fakturační údaje, což v USA znamená zemi a PSČ. 

Uživatelské jméno a heslo je pro váš účet generováno na základě vašeho e-mailu, který lze uložit do aplikace pro snazší přihlášení. 

Přestože neexistuje způsob, jak to určitě vědět, zdá se, že e-mail a uživatelské jméno nejsou přímo propojeny. I když jsou, PIA vám nezabrání používat e-mail s vypalovačkou. Jediné, co od PIA potřebujete, je vaše vygenerované uživatelské jméno a heslo. 

Co se týče tvrzení o nelogování, PIA prokázala u soudu, že neuchovává záznamy, což je o to působivější, že vzhledem k jeho mateřské společnosti, London Trust Media, sídlí v USA. V roce 2016 byl muž na Floridě podána u soudu za hrozbu použití bomby, a když FBI vyšetřoval, zjistili, že podezřelý pravděpodobně používá PIA. 

V rámci předvolání byl PIA povinen předat jakékoli dopravní záznamy, které měl u podezřelého, ale nebylo co předat. Jasně: London Trust Media by porušila americké právo, kdyby měla protokoly a nepředávala je, takže buď riskovala krk kvůli soukromí jednoho ze svých uživatelů, nebo tam nebyly žádné protokoly. 

Všechny tyto informace jsou uvedeny v oficiálních soudních dokumentech. Dále existují záznamy o tom, že London Trust Media reagovala na předvolání v minulosti. 

To všechno zmiňujeme, protože se zdá, že na internetu je hodně špatně informovaná diskuse o soukromí PIA. I když je pravda, že neexistuje definitivní způsob, jak prokázat, že VPN nevede protokoly, PIA předložila mnohem více důkazů než většina, což je působivé vzhledem k tomu, že je založeno ve státech.

Streamování výkonu

Navzdory rychlostem a funkcím, které to vyžadují, nebude PIA dělat naši nejlepší VPN pro seznam streamování. Testovali jsme to na čtyřech hlavních streamovacích serverech, z nichž dva byly přístupné PIA. Hulu byl v pořádku, PIA prorazila na několika amerických serverech. Amazon Prime Video a BBC iPlayer však měly problémy. 

Testovali jsme tyto platformy na více serverech a oba dokázali zjistit, že pokaždé používáme VPN. Pokud máte zájem o streamování BBC iPlayer nebo Prime Video, doporučujeme přečíst si naši nejlepší VPN pro BBC iPlayer a nejlepší VPN pro Amazon Prime Video průvodce. 

PIA Netflix

Byli jsme schopni přistupovat k Netflixu s PIA, i když ne důsledně. Netflix by se během testování v několika bodech odmítl načíst, s čím jsme se nikdy nesetkali. Řešení jsme našli načtením Netflixu na standardní připojení a následným připojením k PIA. Při tom to fungovalo dobře. 

Zvláštní je, že Netflix, pokud bude blokovat VPN, tak učiní s chybou proxy, jakmile se pokusíte streamovat obsah. Na některých serverech PIA jsme zablokovali dokonce načítání služby. 

Umístění serveru

PIA má v době psaní více než 3 335 serverů ve 30 zemích. Přestože je počet serverů vysoký, šíření je nevýrazné (více za minutu). To znamená, že omezená dostupnost v zemích má smysl. PIA používá pouze servery s holým kovem, což znamená, že v těžko dostupných oblastech nejsou virtualizována žádná místa.  

Servery PIA

Síť serverů je rozdělena do 50 míst, z nichž většina je zaměřena na USA. Jen několik dalších zemí má více míst, včetně Kanady, Německa, Velké Británie a Austrálie. Mimo tyto země má každá země jedno místo. Každé umístění má více serverů; prostě si mezi nimi nemůžete vybrat. 

servery pia-review

Co se týče šíření, PIA je nevýrazná. Základy jsou zahrnuty, včetně míst v Hongkongu, Japonsku a většině Evropy, ale některá z exotických míst, která byla vidět u HideMyAss nebo NordVPN, nejsou přítomna.. 

Služby zákazníkům

Většina podpory ze strany PIA pochází z její rozsáhlé databáze znalostí. V době psaní je zde více než 100 článků, z nichž každý je vyplněn až po okraj podrobně. 

Většina kusů se právem zaměřuje na technické problémy s aplikací, ale existují i ​​některé články o obecných znalostech, jako je například místo, kde se nachází PIA, a pokud vede záznamy. 

pia-review-knowledgebase

Kromě možnosti svépomoc obsahuje PIA také seznam průvodců, které vás mohou seznámit s různými funkcemi aplikace. Vše od stažení instalačního programu po konfiguraci nastavení DNS je pokryto v každém OS, který PIA podporuje. K dispozici jsou také návody pro instalaci platformy na směrovače. 

Pokud se chcete spojit s týmem podpory, musíte poslat e-mail. PIA nabízí e-mailovou podporu prostřednictvím kontaktního formuláře, a to je vše. Live VPN je v dnešní době pro VPN zásadní, takže je zklamáním vidět omezené možnosti kontaktů PIA. 

PIA zpřístupní svůj PGP klíč, pokud chcete kontaktovat tým pomocí šifrovaného připojení (další informace najdete v našem průvodci e-mailovou bezpečností). 

Můžete také zanechat zpětnou vazbu, buď ve formě požadavku na server nebo jako návrh funkce, ale pravděpodobně se na chvíli neslyšíte. Při pohledu na uzavřené návrhy je nejnovější z prosince 2018, a to i přesto, že existují dvě stránky žádostí z roku 2019.. 

Většina požadavků však vyžaduje vývojový čas, takže i když PIA chvíli implementuje funkce, které chce její komunita, vývojový tým jasně naslouchá.

Verdikt

PIA se během posledních několika iterací rozrostla v působivou službu. To, co bývalo barebones, VPN se rozrostlo na něco většího, s množstvím jedinečných funkcí, které jsou přístupné i těm nejdražším technofilům. Cena je také správná, díky čemuž je PIA snadným doporučením. 

Co si myslíš o PIA? Hodláte to vyzkoušet na týden zdarma? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map