Recenze SaferVPN – aktualizováno do roku 2020

SaferVPN Recenze

SaferVPN je poměrně standardní a levná služba VPN s slušnými funkcemi, ale pomalé rychlosti ji udržují od špičkových úrovní. Máme také několik obav ohledně jeho zásad ochrany osobních údajů, i když vás to zavede do Netflixu (tak trochu). Podrobnosti naleznete v naší úplné recenzi SaferVPN.


Přehled SaferVPN

nejlepší recenze VPN

SaferVPN, který vytvořili dva izraelští softwaroví inženýři v roce 2013, je virtuální privátní síť s cílem „zajistit bezpečný, soukromý a necenzurovaný přístup k internetu komukoli a kdekoli.“ Většinou se mu to podaří také se zefektivněním uživatelského prostředí, slušnými rychlostmi a nízkými cenami. Minimální uchovávané protokoly však mohou vést k pozastavení ochrany osobních údajů.

V této recenzi SaferVPN budeme mluvit o všem, co se nám líbilo a nelíbilo, když jsme s ním strávili čas. Než vydáme verdikt, probereme funkce, ceny, snadnost použití, podporovaná zařízení, umístění serveru, rychlost, zabezpečení a zákaznický servis..

Líbí se nám SaferVPN za požadovanou cenu. To by však znamenalo, že by bylo nepřiměřené, kdyby to bylo ještě víc. Přestože SaferVPN má velkou hodnotu, nemá působivé rychlosti ani funkce, takže pokud hledáte VPN se všemi zvonky a píšťalky, podívejte se na náš nejlepší článek o VPN.

Slide-1

SaferVPN-Slider2

SaferVPN-Slider3

SaferVPN-Slider4

SaferVPN-Slider5

Předchozí

další

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro SaferVPN

Funkce

Přestože je rozhraní lehké, SaferVPN má slušnou sadu funkcí. Jako každá dobrá VPN by měla zahrnovat killswitch, ale, podivně, je ve výchozím nastavení zakázána. S killswitchem nemůžete dělat nic zvláštního, jako je nastavení tak, aby fungovalo pouze na určitých aplikacích, ale základní funkce je tam.

Killswitch je samozřejmostí, ale automatické zabezpečení WiFi není. Ve výchozím nastavení je SaferVPN nastaven tak, aby VPN v nezabezpečených sítích automaticky povolil. V klientovi můžete přidat důvěryhodné sítě WiFi a toto pravidlo také obejít.

safervpn-review-wifi

Kromě klientského počítače existuje rozšíření prohlížeče pro Chrome a Firefox. Rozšíření však nedělá nic zvláštního. Je to jen další způsob, jak ovládat VPN, ale rychlý přístup k připojení nebo změně vaší polohy to nebolí.

Kromě toho je SaferVPN holý. Nenabízí oddělené tunelování v klientovi, což je vlastnost, kterou vždy hledáme. Například ExpressVPN vám umožňuje nastavit, které aplikace používají tunel VPN a které jej obchází, jak můžete vidět v naší recenzi ExpressVPN.

Podporované operační systémy SaferVPN

Podpora platformy je dobrá, ale je těžké ji vystopovat. Na ovládacím panelu najdete instalační programy pro systémy Windows, MacOS, Android a iOS a odkazy na rozšíření pro Chrome a Firefox. Zajímavé je, že vedle všech instalačních programů jsou k dispozici návody kromě rozšíření Firefoxu.

instalátory safervpn-revize

Přestože jsou podporovány instalace na omezených sestavení Androidu, SaferVPN soubor .apk nezpřístupňuje.

SaferVPN lze nainstalovat téměř na cokoli, včetně routerů, linuxových boxů, síťového úložiště, elektronických čteček a herních konzolí. Pro všechny tyto instalace obsahuje průvodce nastavením, ale je těžké je najít. Namísto poskytnutí odkazu na průvodce nastavením v ovládacím panelu je SaferVPN zařadí do sekce „rychlého startu“ své databáze znalostí..

Přehled funkcí SaferVPN

Logo SaferVPNwww.safervpn.com

Začíná od 229 $ za měsícVšechny plány

Všeobecné

Platební metody
PayPal, kreditní karta

Přijímá kryptoměnu

Současná propojení
5

Podporuje rozdělení tunelů

Neomezená šířka pásma

K dispozici je bezplatná zkušební verze
1

Doba vrácení peněz
30

Celosvětová částka serveru
43 serverů ve 43 zemích

Stolní počítače
Windows, MacOS

Mobilní operační systémy
Android, iOS

Rozšíření prohlížeče
Chrome

Lze nainstalovat na směrovače

Streamování

Může přistupovat k Netflixu v USA

Má přístup k iPlayeru BBC

Má přístup k Hulu

Může přistupovat k Amazon Prime Video

Bezpečnostní

Typy šifrování
256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN, PPTP, IKEv2

Povoleno při spuštění zařízení

Umožňuje torrentování

Zásady bez protokolování

Úspěšný test úniku DNS

Killswitch k dispozici

Včetně blokování malwaru / reklam

Podpěra, podpora

Živý chat
24/7

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Ceny

Na rozdíl od TorGuard, který nabízí několik služeb ochrany soukromí (přečtěte si naši recenzi TorGuard), SaferVPN nabízí pouze jednu. Jediným rozdílem mezi plány je doba trvání, přičemž dlouhodobé smlouvy získávají vyšší slevu. I když je cena nízká, nedostatek flexibility znesnadňuje kousnutí střely.

Zejména SaferVPN nenabízí měsíční plán. Většina měsíčních plánů je špatných – přečtěte si naši recenzi Hide.me, abyste viděli jeden z nejhorších – stále však nabízejí levné místo vstupu pro ty, kdo mají hotovost. Téměř nikdy nedoporučujeme měsíční plány, ale navzdory jejich nízké hodnotě poskytují flexibilitu.

Dobrou zprávou je, že všechny plány jsou vratné po dobu 30 dnů. Na stránce pokladny však existuje určitý zmatek.

Když vyberete jednoroční nebo dvouleté předplatné, SaferVPN řekne „tříletý plán zahrnuje největší úspory a je plně vratný po dobu 30 dnů.“ To znamená, že další dva plány nejsou, ale po prohlédnutí politiky vrácení peněz a kontaktování podpory jsme potvrdili, že všechny plány mají tuto záruku vrácení peněz.

Když jsme zasténali, je čas mluvit o tom, co SaferVPN má pravdu. Ceny jsou mezi nejnižšími, které jsme viděli, takže levné poskytovatele, jako je například soukromý přístup k internetu, vypadají jako položky s vysokou vstupenkou (přečtěte si naši recenzi PIA). Roční plán nabízí dobrou hodnotu, ale podobné ceny najdete jinde. Na druhé straně tříletý plán je bezkonkurenční.

Nemnoho poskytovatelů, kteří nabízejí tříleté plány, je obvykle nenabízí jako levné. Například společnost NordVPN účtuje o jeden, dva a tři roky další poplatky o 25 $ (přečtěte si naši recenzi NordVPN, abyste zjistili, proč se za tuto službu vyplatí). Pokud svíráte haléře, SaferVPN je skvělá volba.

K dispozici je také bezplatná zkušební verze, ale je těžké ji vystopovat. Natáhli jsme se na podporu, abychom se na to zeptali, a zástupce nám dokázal poskytnout odkaz na 24hodinový test. Samozřejmě jsme neřekli, že službu prověřujeme, takže soud je k dispozici všem, ale není přístupný z domovské stránky.

Pokud jde o platební metody, SaferVPN přijímá obvyklé podezřelé. Můžete platit pomocí většiny hlavních kreditních karet, PayPal a bitcoinů. Některé z místních platebních možností, které ostatní poskytovatelé akceptují, nejsou k dispozici, ale to není příliš velký problém.

Současná připojení SaferVPN

Všechny plány SaferVPN přicházejí s pěti zařízeními bez možnosti nákupu dalších. Pět je přijatelné, protože je to v zásadě standard mezi poskytovateli VPN, ale několika dalším by to neublížilo. Například CyberGhost nabízí sedm (přečtěte si naši recenzi CyberGhost).

Snadnost použití

Registrace pomocí SaferVPN je snadná. Jediné, co musíte udělat, je vybrat si plán, zadat svou e-mailovou adresu a vybrat způsob platby. Poté budete přesměrováni na stránku pro vytvoření hesla a SaferVPN vám pošle e-mailem vaše přihlašovací údaje. Upozorňujeme, že v e-mailu neposílá vaše heslo. To by byla špatná bezpečnostní praxe.

safervpn-review-registrace

Nezapomeňte však na e-mail. Chcete-li si stáhnout instalační program, můžete jej použít nebo ovládací panel, ke kterému jste se přihlásili po registraci. Na ovládacím panelu SaferVPN automaticky zjistí, jaký operační systém používáte, a doporučí správný instalační program. V blízkosti doporučeného instalačního programu je tlačítko „Zobrazit více aplikací“, které vás odešle dalším instalačním programům a výukovým programům.

Celkově je ovládací panel jednoduchý. Můžete prohlížet faktury, stahovat instalační programy pro jiné platformy, aktualizovat podrobnosti o účtu a spravovat fakturaci.

safervpn-review-control-panel

Po instalaci se program SaferVPN otevře s vybraným doporučeným umístěním. Rozhraní je na iPhonu 4 přibližně stejně velké jako aplikace pro chytré telefony a nelze jej měnit. Ačkoli to není tak malé jako rozhraní Astrill (přečtěte si naši recenzi Astrill), SaferVPN bylo obtížné přečíst na 4K displeji.

Pokud vám nezáleží na tom, kam se připojujete, stačí kliknout na velké zelené tlačítko „Připojit“ směrem dolů. SaferVPN vás automaticky připojí k doporučenému serveru, o kterém jsme shledali, že je slušný, a budete na cestě. Pokud chcete vybrat svou polohu, klikněte na malou značku vedle tlačítka „připojit“.

rozhraní safervpn-review-interface

Na levé straně se otevře okno s dostupnými místy. Toto okno, i když je oddělené, se bude přes rozhraní pohybovat. Okno umístění můžete přetáhnout pryč z hlavního okna, ale pokud se pokusíte přesunout hlavní okno, okno umístění se s ním přesune.

Nalezení místa je snadné, zejména proto, že síť SaferVPN je malá. Pokud však nejste na procházení, můžete hledat místo, použijte jedno z doporučených nebo oblíbených míst SaferVPN, aby se zobrazovaly v horní části seznamu.

safervpn-review-server-selection

Stejně jako mnoho VPN neumožňuje SaferVPN přepínat servery, aniž byste se nejprve odpojili. Je to nepříjemné, ale SaferVPN je rychlejší než průměrná doba připojení za to.

Jedinou další oblastí rozhraní je nabídka nastavení, ke které se dostanete kliknutím na ikonu hamburgeru v pravém horním rohu. Tato nastavení pokrývají základy, včetně možností spuštění, nastavení protokolu a aktualizací aplikace. Můžete odeslat lístky podpory, otevřít databázi znalostí a otevřít aplikaci rychlého testu z nastavení, což jsou funkce, které ne všechny VPN nabízejí.

Rychlost

SaferVPN se nepřibližuje nejrychlejším dostupným poskytovatelům VPN, ale stále přináší rozumné výsledky, pokud tunelujete blízko domova a máte k dispozici spoustu dat. Ti, kteří pracují s omezeným připojením nebo doufají, že budou cenzurou tunelem, budou pravděpodobně chtít hledat jinde. V níže uvedené tabulce jsou uvedena místa, která jsme testovali, spolu s naší nechráněnou rychlostí.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (St. Louis, MO)10142,710,33
Streamování v USA7565,969,63
Kanada3389,029.26
Holandsko11430.056,36
Kypr16313,424.16
Singapur23630.493,08

Když jsme zůstali v Severní Americe, SaferVPN zvládl dobré, ne-li působivé výsledky. Naše latence zůstala nízká a vzdali jsme se asi 40 procent rychlosti stahování. Kupodivu však americký streamovací server, který byl blíže našemu testovacímu umístění, dělal horší než datové centrum v Britské Kolumbii.

Jít do jiných částí světa je většinou vyloučeno, pokud nemáte doma rychlé připojení. Při přibližně 20 procentech naší nechráněné rychlosti byly Nizozemsko a Singapur pomalé, stejně jako kyperské datové centrum, které nám ani 10 procent nedalo.

Latence zůstala na všech místech nízká. Ačkoli počáteční skok latence diskvalifikuje SaferVPN z našeho nejlepšího VPN pro herního průvodce, nemělo by být za tímto účelem zlevněno. Vzhledem k odolnosti vůči proxy blokům je to dobrá volba pro prohlížení exkluzivních titulů v síti PlayStation Network nebo Xbox Live, i když latence není nejlepší, co jsme viděli.

Bezpečnostní

SaferVPN používá zastaralý marketingový požadavek „šifrování na úrovni banky“, ale přesto je bezpečný. Ve výchozím nastavení používá AES 256-bit s OpenVPN, ale také podporuje IKEv2, L2TP / IPSec a PPTP. Existuje „automatické“ nastavení, které na základě našeho testování používá OpenVPN. Může to být dobrý nápad povolit, protože to umožňuje, aby SaferVPN upadl zpět na jiný protokol, pokud jeden selže.

Šifrování však nemůžete změnit, bez ohledu na to, jaký protokol používáte. To by mohlo být matoucí pro nové uživatele. Marketingové materiály naznačují, že 256bitový AES se používá v protokolech, když jej ve skutečnosti L2TP a PPTP nepodporují. Více se o tom můžete dozvědět v našem popisu šifrování a rozpisu protokolu VPN.

Provedli jsme testy úniku DNS na více serverech a SaferVPN vyšel s jasným záznamem. Testovali jsme také úniky WebRTC a IP a ty také prošly.

Soukromí

Je těžké uvěřit zásadám ochrany osobních údajů, zejména s poskytovateli, jako je IPVanish, chyceni s příslovečnými kalhotami – přečtěte si naši recenzi IPVanish, abyste se o tom dozvěděli. Přesto zůstává nápor požadavků „bez protokolů“ a SaferVPN tento trend neporušuje. Její zásady ochrany osobních údajů jsou však dostatečně podrobné, aby nám poskytly pohodlí.

Stručně řečeno, smysluplné informace nejsou protokolovány ani monitorovány. Stejně jako u většiny poskytovatelů VPN je však pravda složitější.

Po připojení jsou zaznamenány čtyři věci: datum a čas začátku a konce relace, množství dat přenesených během relace, místo, ke kterému jste se připojili, a místo, ze kterého jste se připojili. SaferVPN ve svých zásadách ochrany osobních údajů uvádí, že při protokolování země, ze které jste připojeni, nezaregistruje vaši IP adresu.

Protokolová tyto informace, aby „usnadnil poskytování služby vám… a aby chránil práva SaferVPN, jeho uživatelů a jiných třetích stran“. SaferVPN říká, že může použít data k vyhovění zákonným požadavkům, přenést je jako součást reorganizace nebo sloučení nebo poskytnout je třetím stranám, aby zajistila hladký chod služby.

To je děsivé, ale SaferVPN jasně ukazuje, že vaše IP adresa, dotazy DNS, historie webových stránek a přenos dat nejsou monitorovány ani protokolovány. Přestože by sdílení těchto informací bylo v souladu se zásadami ochrany osobních údajů SaferVPN, „prostě neexistuje“.

Pokud jde o dobu uchovávání protokolů, SaferVPN není jasné. Uvádí se v něm podrobnosti o účtu, jako je vaše jméno a e-mailová adresa, pokud máte účet, ale záznamy o připojení a činnosti lze uchovávat tak dlouho, jak to SaferVPN uzná za vhodné. V zásadách ochrany soukromí zaznamenává průměr 30 dnů.

SaferVPN poskytuje případovou studii, která dobře shrnuje zásady ochrany osobních údajů. Když jsme se připojili k americkému východnímu serveru, bylo vidět, že se k tomuto serveru připojil anonymní uživatel, jakož i čas a trvání připojení.

Jak uvádí společnost, „můžeme vědět, že zákazník SaferVPN přistoupil k jednomu z našich serverů, ale nevíme a nemůžeme vědět, jak a kdo přistoupil k naší službě.“

Streamování výkonu

SaferVPN má vyhrazená místa pro streamování v USA a Velké Británii a na základě našeho testování fungují. Bez problémů jsme byli schopni přistupovat k Netflixu a BBC iPlayeru, ale subpar speed of SaferVPN ji diskvalifikoval z naší nejlepší VPN pro Netflix a nejlepší VPN pro BBC iPlayer průvodce..

Hulu a Amazon Prime Video nebyly tak konzistentní. Hulu pracoval z amerického streamovacího serveru, ale selhal, když jsme použili U.K. Na druhé straně byl Amazon Prime Video zablokován. Přesto jsou Netflix a BBC iPlayer nejdůležitějšími hřebíky a SaferVPN na tomto frontě uspěje.

Umístění serveru

Síť SaferVPN je nevýrazná. K dispozici je 43 míst, z nichž dvě jsou redundantní místa určená pro streamování. Většina z nich je v Evropě – 21 z 37 – ale ostatní jsou docela rozptýlení.

umístění serveru safervpn-review-server

Vzhledem k základně SaferVPN v USA jsme očekávali, že tam bude více datových center, ale existují pouze tři: jedno pro východní pobřeží, jedno pro západní pobřeží a druhé pro streamování. V jiných částech světa jsou možnosti průměrné. SaferVPN má jeden server na Středním východě a v Africe a hrstku v Asii, takže pokud hledáte exotická místa, je nejlepší hledat jinde.

Služby zákazníkům

Přestože je společnost SaferVPN novější společností, má vynikající podpůrné zdroje. Znalostní základna se většinou skládá z průvodců „rychlého startu“. Přestože existují návody k použití instalačního programu v systémech Windows, MacOS, iOS a Android, existují i ​​návody k jeho instalaci na směrovače, síťové úložiště a další.  

Průvodci jsou skvělí. SaferVPN pokrývá téměř každou možnou instalaci, s pokyny krok za krokem a snímky obrazovky. Kromě návodů k jeho instalaci na určitých platformách poskytuje SaferVPN průvodce konfigurací různých protokolů na těchto platformách.

průvodce safervpn-recenzemi

V dalších oblastech databáze znalostí najdete FAQ pro fakturaci, otázky týkající se fungování VPN a vysvětlení ohledně služby SaferVPN, které jsou podrobně popsány a v případě potřeby obsahují podrobné pokyny a snímky obrazovky..

Pro přímou podporu má SaferVPN 24/7 živý chat a e-mail. Živý chat je užitečný pro jednoduché odpovědi, ale většinu řešení najdete v databázi znalostí. Přesto jsme jej během přezkumu použili více než jednou k objasnění určitých aspektů služby.

Prostřednictvím e-mailu jsme se také informovali o počtu umístění serveru, který je identifikován na webu. Otázka měla za cíl zjistit, zda nás zástupce podpory přesměruje na web nebo odpoví na otázku. Oba dělali, naštěstí, a udělali to rychle. Odpověď jsme dostali asi za 15 hodin.

Verdikt

SaferVPN je levný poskytovatel, který nemá mnoho funkcí. Jádro služby je však solidní, s přiměřenou rychlostí blízko domova a přístupem k platformám pro streamování. Její zabezpečení je také dobré, ale ti, kteří se velmi zajímají o soukromí, mohou mít problémy s protokoly, které uchovává.

To znamená, že je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí procházet exkluzivy na Netflixu za levné. Pokud byste raději nakupovali více, přečtěte si naše další recenze VPN.

Co si myslíte o SaferVPN? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map