Recenze Phantom VPN – aktualizováno do roku 2020

Phantom VPN Review

PhantomVPN je od stejné společnosti, která vyrobila antivirový program Avira, a je ohromujícím příkladem toho, že se musíte držet toho, v čem jste dobří. Zatímco PhantomVPN je velmi snadno použitelný, jeho rychlost, zákaznický servis a především zásady ochrany osobních údajů by vás měly držet dál.


nejlepší recenze VPN

Phantom VPN je virtuální privátní síťová služba poskytovaná stejnou společností, která provozuje Avira Antivirus. Pokud vás zajímá tento program, podíváme se na něj v naší recenzi v Avira.

Phantom VPN má některé silné stránky, včetně uživatelsky přívětivého rozhraní a spolehlivého zabezpečení, ale jeho slabiny ochromují jeho potenciál být jedním z nejlepších. Pomalé rychlosti, špatné zásady ochrany osobních údajů a hrozný zákaznický servis brzdí zážitek.

Zdá se, že Phantom VPN je zaměřen na lidi, kteří o VPN mnoho nevědí a chtějí něco, co mohou nastavit a zapomenout. Tento přístup je zdrojem jeho silných i slabých stránek. Jednoduchost za cenu kontroly uživatele je obchod, který jsou někteří ochotni udělat, takže pokud to zní jako vy, mohlo by se vyplatit podívat se na Phantom VPN s námi.

Naše oblíbená VPN, ExpressVPN, nabízí podobný design set-it-and-forget-it, přičemž si zachovává mnohem více funkcí a vynikající rychlosti. Přečtěte si naši recenzi ExpressVPN, abyste se o ní dozvěděli více.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Phantom VPN

Funkce

Pokud jde o funkce, Phantom VPN je působivý. Je k dispozici na Windows, MacOS, iOS a Android. K dispozici je také rozšíření prohlížeče Chrome pro snadné použití ve vašem prohlížeči, i když to z něj nebude nejlepší VPN pro Chrome. Bohužel se zdá, že neexistuje způsob, jak jej nastavit na routeru, což ztěžuje ochranu všech vašich zařízení.

Phantom VPN lze nakonfigurovat tak, aby se spouštěl při spuštění, a má killswitch. Killswitch blokuje veškerý provoz, pokud dojde ke ztrátě připojení k VPN, ale je k dispozici pouze ve verzi Pro, takže jej neočekáváte, pokud se chystáte zaregistrovat do bezplatné verze. Bezplatná verze by se měla vyhnout každému, kdo by mohl používat torrent k torrentu nebo je v zemi s internetovou cenzurou.

V nastavení je také funkce, která může automaticky blokovat škodlivé weby a obsah. Funguje to lépe než malwareový filtr PureVPN, o kterém si můžete přečíst v naší recenzi PureVPN, ale zdaleka není dokonalý. Přestože je to lepší než nic, žádáme vás, abyste místo toho získali něco z našeho nejlepšího průvodce antivirovým softwarem.

Jeden pozoruhodný rys Phantom VPN chybí je split tunneling. Rozdělené tunelování vám umožňuje rozhodnout, které programy se budou připojovat přes VPN a které budou fungovat při normálním nechráněném připojení. Pokud vás tato funkce zajímá, doporučujeme se podívat na naši recenzi StrongVPN nebo se zaregistrovat do ExpressVPN..

Přehled funkcí Phantom VPN

Logo Phantom VPNwww.avira.com

Začíná od 563 $ za měsícVšechny plány

Všeobecné

Platební metody
PayPal, kreditní karta

Přijímá kryptoměnu

Současná propojení
Neomezený

Podporuje rozdělení tunelů

Neomezená šířka pásma
Pouze na Pro Plan

K dispozici je bezplatná zkušební verze

Doba vrácení peněz
30 dní

Celosvětová částka serveru
36

Stolní počítače
Windows, MacOS

Mobilní operační systémy
Android, iOS

Rozšíření prohlížeče
Chrome

Lze nainstalovat na směrovače

Streamování

Může přistupovat k Netflixu v USA

Má přístup k iPlayeru BBC

Má přístup k Hulu

Může přistupovat k Amazon Prime Video

Bezpečnostní

Typy šifrování
256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN

Povoleno při spuštění zařízení

Umožňuje torrentování

Zásady bez protokolování

Úspěšný test úniku DNS

Killswitch k dispozici
Pouze pro

Včetně blokování malwaru / reklam

Podpěra, podpora

Živý chat

E-mailová podpora
Pouze pro

Telefonická podpora
Pouze pro

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Ceny

Pokud chcete vyzkoušet síť VPN, nebo chcete pouze takovou, která se snadno používá, protože ji příliš nehodláte rozbít, Phantom VPN nabízí bezplatný plán s omezenou šířkou pásma, který by pro vás mohl být. Pokud navštívíte web společnosti Avira a stáhnete si Phantom VPN, můžete získat 500 MB dat měsíčně. Pokud se zaregistrujete k účtu, limit se zvýší na 1 GB.

Ve srovnání s jinými bezplatnými službami VPN jde o skromné ​​množství dat. Pokud zadáte svou e-mailovou adresu a zaregistrujete se, Windscribe nabízí 2 GB měsíčně a zvýší ji na 10 GB. Tuto hranici můžete ještě více zvýšit výměnou za plnění úkolů, jako je tweeting o Windscribe jednou za měsíc. Pokud máte zájem o bezplatný plán, přečtěte si naši recenzi Windscribe.

To znamená, že existují funkce, k nimž bezplatný plán nemá přístup. Například nemůžete použít killswitch. Navíc Avira nepodporuje lidi, kteří neplatí zákazníkům.

Pokud jde o placené plány, existují tři možnosti na webových stránkách společnosti Avira. Zahrnují měsíční předplatné, měsíční předplatné pouze pro mobilní zařízení a roční předplatné. Všechny mají neomezenou šířku pásma a neomezené připojení. Jsou také konkurenceschopné ceny.

Avira přijímá platební karty a PayPal k platbám, ale nebere bitcoiny ani jinou formu kryptoměny. Existuje také zásada vrácení peněz za 30 dní, ale zdá se, že existují nějaké problémy se skutečným vrácením peněz (stále čekáme).

Ačkoli je cena za Phantom VPN spravedlivá, není ani zdaleka nejlepší. Pokud hledáte cenově dostupnou síť VPN, která se bude používat každý měsíc, přečtěte si naši recenzi o přístupu k soukromému internetu. PIA má vynikající ceny na krátkodobých plánech a také přijímá mnoho forem kryptoměny.

Na druhou stranu, pokud hledáte VPN, která vám umožní zaregistrovat se na dlouhou dobu, přejděte k naší recenzi NordVPN. NordVPN nabízí konkurenceschopné ceny za dva a tři roky.

Snadnost použití

Používání sítě Phantom VPN se snadno používá, ale spadá do pasti, která nabízí uživatelskou přívětivost za cenu kontroly uživatele. Rozhraní klienta vypadá čistě a zobrazuje nejdůležitější informace ve formátu, který je snadno čitelný.

Pokud používáte bezplatný tarif, řekne vám, kolik vašich údajů bylo použito jako procento a jako přesné číslo. Pod tím je uvedeno, zda jste připojeni a ke kterému umístění se připojujete.

Phantom-VPNClient

Kliknutím na název země, ke které se připojujete, můžete otevřít výběr umístění serveru. Seznam je abecední, vedle názvu je zobrazen příznak každé země a má vyhledávací funkci.

Čas pingu serveru je zobrazen napravo od názvu země, což je příjemné při procházení serverem, který chcete použít. Co není hezké, je to, že s výjimkou amerických serverů v seznamu není uvedeno, ve kterém městě je server. Místo toho zobrazuje pouze zemi.

Servery PhantomVPN

Kliknutím na ozubené kolečko v pravém horním rohu klienta se dostanete k podrobnějším nastavením VPN. Nabídka nastavení je anemická. Zahrnuje další způsob, jak změnit umístění připojení, nabídku pro výběr toho, která WiFi připojení budou automaticky používat VPN a několik přepínačů.

Nastavení PhantomVPN

Přepínače zahrnují možnosti pro zabití, škodlivé blokování webových stránek a automatické spuštění VPN při spuštění. Bohužel se zdá, že neexistuje způsob, jak změnit šifrování nebo protokol, který VPN používá, o kterém budeme podrobněji hovořit, až se dostaneme do sekce „zabezpečení“..

Rychlost

Když se podíváte na rychlosti, přichází první hlavní blok v brnění Phantom VPN. Když v klientovi narazíte na „zabezpečené připojení“, může to trvat 10 až 30 sekund, než se naváže spojení. V některých případech může klientovi trvat několik pokusů, než bude schopen navázat spojení.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (Virginie, Spojené státy)1972,215,95
New York City2453,525,32
Spojené království16853.44,68
Švýcarsko12356,785.12
Japonsko2301,931,89
Brazílie16249,544.9

Po navázání spojení jsou rychlosti Phantom VPN nevýrazné. Počínaje New York City, které je 400 mil od místa, kde bylo provedeno testování, nebyl čas ping špatný a rychlost byla asi tak, jak jsme očekávali. Navzdory relativně krátké vzdálenosti došlo ke ztrátě asi čtvrtiny rychlosti stahování.

Na evropských serverech jsme zaznamenali výrazné prodloužení času ping, což lze očekávat u vzdálenějších připojení, ale s minimálním zpomalením rychlosti stahování. Rychlosti nahrávání však mírně poklesly.

Při používání japonského serveru jsme narazili na podstatné zvýšení času ping a dramatický pokles rychlosti stahování. Naše připojení šlo z přibližně 72 megabitů za sekundu na přibližně 2 Mbps. To je zhruba 97 procentní pokles výkonu, což je nepřijatelné, a to i při značné vzdálenosti mezi námi a serverem.

Nakonec jsme vyzkoušeli server v Brazílii a fungoval horší než servery švýcarské nebo britské, ale ne tak špatně jako Japonsko. Celkově je rychlostní rychlost, kterou nabízí Phantom VPN, nízká.

Pokud hledáte rychlejší připojení, podívejte se na náš nejrychlejší článek o VPN a podívejte se na náš nejlepší článek o VPN pro hraní her, pokud máte opravdu nízký ping.

Bezpečnostní

Phantom VPN pokrývá mnoho důležitých základů, pokud jde o zabezpečení, ale nedává uživateli mnoho možností pro jeho konfiguraci. Je zde zabiják, ale je k dispozici pouze platícím uživatelům. VPN lze také nastavit tak, aby se spouštěla ​​při spuštění, což zajistí, že vaše připojení bude vždy bezpečné, a může automaticky blokovat potenciálně škodlivé weby.

Klient však nenabízí možnosti, pokud jde o protokoly a šifrování. Jsou určeny pro vás a nelze je změnit. Jeho výběr je však prvotřídní.

Pro šifrování VPN používá 256bitový AES, což je prakticky nemožné crackovat. Trvalo by to mocným superpočítačovým miliardám let. Pokud se chcete o šifrování dozvědět více, přečtěte si náš popis šifrování.

Pokud jde o protokol, Phantom VPN používá OpenVPN, což je bezpečné a standardní pro většinu poskytovatelů. OpenVPN obvykle nabízí také dobré rychlosti, ale nezdá se, že by to Phantom VPN dokázala vydělávat. Pokud se chcete dozvědět více o protokolech VPN, podívejte se na naše rozdělení protokolů VPN.

Ačkoli vám Phantom VPN neumožňuje zvolit úroveň šifrování nebo protokolu, které vaše připojení používá, ty, které jsou na vás přinuceny, jsou ty, které by většina lidí navrhovala. Pokud hledáte bezpečnou VPN, která nabízí větší kontrolu uživatelů nad typy protokolů a šifrování, přečtěte si naši recenzi VyprVPN.

Bohužel, Phantom VPN není VPN pro děrování skrz Velký čínský firewall. Pokud žijete v Číně, je pro zajištění vaší bezpečnosti důležité použít zabezpečenou síť VPN. Doporučujeme, abyste si prohlédli naše nejlepší VPN služby pro článek v Číně, kde najdete lepší možnosti.

Soukromí

Zásady ochrany osobních údajů společnosti Avira začínají slovy „při používání našich produktů a služeb shromažďujeme a zpracováváme osobní údaje v různých bodech.“ To by mělo zvýšit červenou vlajku pro kohokoli, kdo se zajímá o soukromí.

Pokud jde konkrétně o Phantom VPN, Avira říká, že nejsou shromažďovány žádné informace o tom, které stránky navštěvujete a jaké služby používáte online. To je dobré, ale zásady ochrany osobních údajů tvrdí, že uchovávají osobní informace o tom, kdo software nainstaloval. Avira také shromažďuje údaje na webových stránkách pomocí cookies a jinými prostředky.

Tyto informace jsou podle zásad ochrany osobních údajů „většinou“ anonymizovány, ale výslovně se uvádí, že některé informace shromážděné na webových stránkách a během procesu instalace a nastavení účtu jsou osobně identifikovatelné..

Zásady ochrany osobních údajů dále uvádějí, že informace jsou sdíleny s mnoha třetími stranami. Seznam třetích stran je dlouhý a rozdělený do sedmi kategorií. Kromě toho jsou kategorie nejasné a zahrnují věci jako „zaměstnanci (interní a externí)“.

V licenční smlouvě s koncovým uživatelem a v zásadách ochrany osobních údajů je také několik míst, která stanoví, že Avira bude reagovat na právní upozornění, včetně oznámení o údajném porušení autorských práv. Pokud hledáte VPN s přísnými zásadami ochrany osobních údajů, podívejte se na naši recenzi CyberGhost.

Streamování výkonu

Streamování výkonu je dalším slabým místem pro Phantom VPN. Bylo to neúčinné při děrování pomocí detekce brány firewall. Netflix, BBC iPlayer a Amazon Prime Video dokázaly ukončit naše pokusy sledovat cizí obsah.

Pokud se snažíte najít dobrý způsob, jak sledovat obsah z BBC, podívejte se na naši nejlepší VPN pro BBC iPlayer. Pokud je obsah Netflixu tím, po čem jste, přečtěte si náš článek o tom, jak překonat zákaz Netflix VPN.

Protože se nám nepodařilo uvést do provozu velké streamingové služby, vyzkoušeli jsme některé nezaplacené služby, abychom viděli, jak byla kvalita streamování. Na YouTube se video načítalo téměř okamžitě a výchozí nastavení bylo 720p. Video se přehrávalo plynule a nedošlo k žádným přerušením.

Twitch byl jiný příběh. Když jsme se pokusili nastartovat proud, trvalo to asi sedm sekund, než jsme se dostali, a výchozí nastavení bylo 720p. Pak koktal a potřeboval se vyrovnávat každých pár sekund. Bylo to v podstatě nedostupné. Proud byl také zrnitý, přestože to bylo v 720p.

Umístění serveru

Phantom VPN nabízí 36 serverů, které jsou rozloženy dostatečně dobře na pokrytí většiny potenciálních zákazníků. Existují servery v Severní Americe, Jižní Americe, Evropě a Asii. V Africe bohužel neexistují žádné servery.

Třicet šest serverů je nepatrné číslo, které způsobuje, že jsou servery při zatížení zatíženy pomalým tempem. To by mohlo vysvětlit výrazně nižší rychlosti, které jsme viděli, když jsme se připojili k japonskému serveru během našeho testování rychlosti.

NordVPN je poskytovatel, který má tisíce serverů, které pokrývají mnoho míst po celém světě. Pokud vás však zajímá síť VPN s největším počtem míst, přejděte k naší recenzi na HideMyAss. HideMyAss má k dispozici přes 200 míst, což usnadňuje nalezení rychlého serveru bez ohledu na to, kde se nacházíte.

Služby zákazníkům

Avira má zákaznické služby na neexistující hranici. Pokud nejste v placeném plánu, neexistuje způsob, jak dosáhnout podpory. Neexistuje žádný živý chat a, jak bylo uvedeno, můžete kontaktovat podporu prostřednictvím e-mailu, pokud máte placený program nebo máte jinou službu Avira.

Podpora PhantomVPN

Avira tvrdí, že její telefonní linky běží 24/7, ale je běžné volat a dostat zprávu „tato linka není v současné době v provozu“. E-maily také někdy zůstávají nezodpovězeny nebo trvá několik dní, než dostanou odpověď.

Znalostní základna obsahuje základní FAQ a krátké návody, které ukazují, jak nainstalovat a nastavit VPN. Existuje také něco jako uživatelské fórum, na kterém můžete zveřejňovat dotazy a případně získat odpovědi. Je snadné prohledávat, ale častěji než ne. uvidíte příspěvky, které nedostanou žádné odpovědi, nebo všechny odpovědi jsou stížnosti na podobné problémy bez řešení v dohledu.

Verdikt

Phantom VPN se jeví jako zaměřený na lidi hledající jednoduchost. Pokud hledáte VPN, kterou můžete provozovat bez obav z nastavení, může to být slušná volba.

To znamená, že existují velké nedostatky, které Phantom VPN potřebuje opravit, pokud chce být uchazečem s obdobím ExpressVPN a NordVPN. Rychlosti a počet serverů chybí, zásady ochrany osobních údajů jsou nepřijatelné a zákaznický servis je krutý. VPN také není schopna se dostat přes detekci proxy.

Pokud jste zvědaví, kam jít odtud a které VPN dělají věci lépe, podívejte se na naše nejlepší kolotoče VPN.

Co si myslíte o Phantom VPN? Souhlasíte s naším hodnocením? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me