Recenze NordVPN – aktualizováno 2020

Recenze NordVPN

NordVPN je jedním z nejlepších poskytovatelů VPN na světě díky své snadnosti použití, vynikajícímu zabezpečení a široké síti serverů. V této komplexní recenzi se dozvíte více o tom, co se nám na službě líbilo a nelíbilo.


Silné stránky & Slabé stránky

Vždy jsme byli fanoušky NordVPN, ne kvůli tomu, co to je, ale co by to mohlo být. Mohlo by to snadno překonat náš výběr nejlepší VPN, ExpressVPN (přečtěte si naši recenzi ExpressVPN). Jak však vidíte v našem srovnání ExpressVPN vs. NordVPN, konzistence dělá rozdíl a NordVPN se o to bojuje.

V této recenzi NordVPN budeme hovořit o výhodách a několika nešťastných nevýhodách. V průběhu kontroly budeme hovořit o funkcích, cenách, přívětivosti pro uživatele, rychlosti, zabezpečení, soukromí, streamování, umístění serveru a zákaznické podpoře. Nakonec vám dáme verdikt o tom, zda se vyplatí NordVPN jako služba VPN.

Krátká odpověď zní ano. To ale přichází s námitkami. Nekonzistentní rychlost mezi servery neznamená pouze to, že vaše připojení není optimalizováno, ale také to znamená, že se nebudete moci připojit k internetu. Pokud jste však ochotni ulovit servery, které pro vás fungují, nelze NordVPN porovnat.

Recenze videa NordVPN

Alternativy pro NordVPN

Funkce

Pokud existuje něco, co odlišuje NordVPN od zbytku trhu virtuální privátní sítě, je to jeho funkce. Při zachování efektivního uživatelského prostředí nabízí NordVPN řadu funkcí. Existují funkce, díky nimž je aplikace funkčnější, a řada bezpečnostních funkcí, které vás chrání v nejrizikovějších situacích..

NordVPN vám umožňuje určit server, ke kterému se chcete připojit během spuštění. Vzhledem ke svým speciálním serverům je to užitečná funkce. Většina sítí VPN je nastavena na nejrychlejší detekované umístění.

Obecně z bezpečnostního hlediska zahrnuje NordVPN přepínač zabíjení a CyberSec. CyberSec je nástroj pro blokování malwaru a reklam, který je součástí každého předplatného NordVPN zdarma. Ačkoli nejde o náhradu za nejlepší antivirový software, je to jeden z lepších nástrojů pro blokování reklam, které jsme viděli z VPN.

Ačkoli přepínač zabíjení není nic zvláštního, má NordVPN neobvyklou funkci. Přepínač zabíjení umožňuje používání Internetu pouze tehdy, když je aktivní VPN, čímž se zajistí, že se přes trhliny nedostanou žádné osobní údaje. NordVPN to dělá, ale také vám umožní, aby se vám zdálo neviditelné pro zařízení ve vaší lokální síti a určete, které aplikace chcete použít.

nordvpn-review-killswitch

„Zabíjení aplikací“, jak se obecně říká, je mezi VPN neobvyklé. Nastavením aplikací NordVPN přeruší připojení k těmto aplikacím, když VPN selže, zatímco vaše normální připojení zůstane nedotčeno. Například, pokud chcete spustit online zálohu nepřerušenou při ochraně vašeho prohlížení, je to nezbytné.

Připomíná to rozdělení tunelů, ale není to stejné. Rozdělené tunelové propojení vám umožňuje odesílat určitý objem provozu přes tunel VPN, zatímco jiný provoz používá vaše normální připojení. Přestože lze takto nastavit jakoukoli VPN, několik poskytovatelů obsahuje způsob, jak to udělat v rozhraní (příklad si můžete přečíst v recenzi PureVPN). Přes mnoho funkcí NordVPN tento chybí.

Speciální servery společnosti NordVPN

Ačkoli jsou aplikace zabíjení, CyberSec a kontrola spouštění užitečné, speciální servery společnosti NordVPN jsou, samozřejmě, speciální. NordVPN zahrnuje čtyři varianty: P2P, Double VPN, Dedicated IP a Onion over VPN. Servery typu peer-to-peer mluví samy za sebe – použili byste je pro torrentování – stejně jako servery vyhrazené IP, ale zdvojené servery VPN a Onion jsou zajímavé.

Dvojité servery VPN používají tzv. Připojení typu „double-hop“, které zavedlo Windscribe (přečtěte si naši recenzi Windscribe). Namísto připojení k jednomu serveru se budete odrazit od jednoho serveru k druhému, což ve skutečnosti zdvojnásobí vaši úroveň zabezpečení. To je mimo jiné důvod, proč se společnost NordVPN dostala do našich nejlepších služeb VPN pro průvodce Čínou.

Cibule přes VPN plní podobnou funkci a umožňuje vám připojit se k síti Tor prostřednictvím připojení VPN. Tor má své nevýhody, jak můžete vidět v článku VPN vs proxy vs. Tor, ale je to slušná volba pro skutečnou anonymitu.

Kromě speciálních serverů můžete v nabídce možností nastavit možnost NordVPN, aby se připojovala pouze k zastaralým serverům. Nebudeme dostačovat na podrobnosti, ale zapnutí nastavení vám umožní obejít přísnou cenzuru skramblováním dat každého paketu tak, jak je odeslán..

Přehled funkcí NordVPN

Logo NordVPNwww.nordvpn.com

Začíná od 349 $ za měsícVšechny plány

Všeobecné

Platební metody
Kreditní karta

Přijímá kryptoměnu

Současná propojení
6

Podporuje rozdělení tunelů

Neomezená šířka pásma

K dispozici je bezplatná zkušební verze

Doba vrácení peněz
30 dní

Celosvětová částka serveru
5244 v 62 zemích

Stolní počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilní operační systémy
Android, iOS

Rozšíření prohlížeče
Chrome, Firefox

Lze nainstalovat na směrovače

Streamování

Může přistupovat k Netflixu v USA

Má přístup k iPlayeru BBC

Má přístup k Hulu

Může přistupovat k Amazon Prime Video

Bezpečnostní

Typy šifrování
256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN, IKEv2

Povoleno při spuštění zařízení

Umožňuje torrentování

Zásady bez protokolování

Úspěšný test úniku DNS

Killswitch k dispozici

Včetně blokování malwaru / reklam

Podpěra, podpora

Živý chat
24/7

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Ceny NordVPN

Pokud jde o nejlepší VPN, patří NordVPN k nejlevnějším. Ačkoli má soukromý přístup k internetu meziměsíčně levnější sazbu (přečtěte si naši recenzi PIA), NordVPN se posouvá před konkurencí vysoce hodnotnými víceletými plány. To znamená, že ti, kteří během registrace nemohou zavázat 125 dolarů, budou nuceni jít měsíčně.

Pokud jde o měsíční plány, NordVPN to není špatné, ale také to není nejlepší. PIA a TorGuard se pohybují kolem poloviny ceny (přečtěte si naši recenzi TorGuard), zatímco Hide.me a Astrill jsou jeden a půl nebo dokonce dvakrát dražší (přečtěte si naši recenzi Hide.me a recenzi Astrill). Ačkoli NordVPN není tak drahý jako ty dva, měsíční plán je v jeho sestavě nejhorší možností.

Roční plán také není působivý. Společnost NordVPN vám může ušetřit 5 až 10 USD oproti jiným poskytovatelům špičkových regálů, ale uzavření roční smlouvy nevypadá skvěle ve srovnání s možností dvou a tří let..

NordVPN si s těmito plány přijde sama. Cena dvou let je u většiny poskytovatelů téměř stejná jako cena za jeden rok. Tři roky je jen o pár dolarů víc a většina poskytovatelů nenabízí plán tak dlouho. Jediným konkurentem NordVPN pro víceleté plány je CyberGhost, který nějakým způsobem zlevňuje dvou a tříleté plány (přečtěte si naši recenzi CyberGhost a naši část NordVPN vs CyberGhost).

Ačkoli poskytuje cenovou nabídku společnosti NordVPN, není to bez závad. Protože měsíční a roční možnosti nabízejí malou hodnotu, jste nuceni nakupovat dva nebo tři roky předem. Například, CyberGhost má vyšší měsíční sazbu, ale je o 20 $ levnější na rok.

Je to kritika, ale ne masivní. NordVPN zůstává jednou z nejlepších hodnot na trhu díky svým víceletým možnostem a díky začlenění šesti současných připojení je balíček ještě atraktivnější. Plány jsou vratné také 30 dní, takže si můžete vyzkoušet před nákupem.

Pokud jde o způsoby platby, je NordVPN lepší než většina ostatních, ale nepřijímá hotovost jako Mullvad (přečtěte si naši recenzi na Mullvad). Kromě kreditních karet a regionálních platebních možností přijímá bitcoiny, Ethereum a Ripple. Nedávno to však přerušilo platby PayPal, což je čmelák.

Uživatelská přívětivost

Registrace na NordVPN je hračka. Jakmile si vyberete plán, zadejte svůj e-mail a vyberte způsob platby, společnost NordVPN vás požádá o ověření vaší e-mailové adresy a nastavení hesla. Stále můžete používat účet na vypalovačce, ale k aktivaci předplatného budete k němu mít přístup. Po nastavení hesla NordVPN aplikaci stáhne automaticky.

nordvpn-review-registrace

Než se dostaneme k desktopové aplikaci, pojďme mluvit o hlavním panelu účtu. Najdete jej kliknutím na „můj účet“ v pravém horním rohu. Pravděpodobně nemáte přístup do této oblasti, ale zde můžete spravovat nastavení fakturace, změnit plán a zakoupit vyhrazené adresy IP. Najdete také aplikace, které NordVPN nabízí, včetně rozšíření Chrome a Firefox.

Rozšíření prohlížeče je základní a poskytuje proces odizolovaného připojení, ale stojí za instalaci. Pomocí rozšíření prohlížeče budete mít přístup k CyberSec a nástroji, který blokuje informace WebRTC. Pokud jde o připojení, je nejlepší se držet aplikace pro počítače.

Instalace aplikace a virtuální síťové karty společnosti NordVPN trvá jen několik minut. Poté, co to uděláte, stačí se přihlásit a NordVPN vás zavede na hlavní obrazovku.

Rozhraní se liší od téměř všech ostatních testovaných sítí VPN. NordVPN se otevírá s rozsáhlou mapou ukazující země, kde má servery. Okno je také možné měnit velikost, takže můžete vidět tolik nebo co nejméně mapy, jak chcete.

nordvpn-review-interface

Pohled na Zemi doprovází seznam zemí a také speciální servery NordVPN. Navigace a připojení jsou integrovány do hlavního rozhraní a poskytují zefektivněný a atraktivní přístup k VPN, které jsou zřídka vidět.

Kliknutím na některý z mapových značek se připojíte k nejlepšímu serveru v dané zemi. Upozorňujeme, že mapa představuje pouze země, nikoli regiony nebo jednotlivé servery. Pokud hledáte konkrétní místo v zemi, musíte se na to tvrdě obrátit.

nordvpn-review-marker-selection

Pokus společnosti NordVPN o vyčištění zkušeností s připojením VPN přichází s důsledky návrhu. Pomocí nabídky vlevo můžete klepnout na zemi a připojit se k serveru v ní – podobně jako na mapě – ale nalezení konkrétního serveru je obtížné. U každé země jsou tři tečky, které vám umožňují určit, ke které oblasti se pokoušíte připojit.

Můžete si vybrat jednotlivé servery, ale pouze z malé rozbalovací nabídky v rozbalovací nabídce pro výběr regionu. V místech, jako je USA, které má téměř 2 000 serverů, může být nalezení požadovaného serveru bolestí. Navíc NordVPN neoznačuje, kde jsou servery. Největší specifikací, kterou získáte, je země a obecný region.

nordvpn-review-server-navigation

Naštěstí můžete oblíbené nebo vyhledávat servery. NordVPN automaticky vytvoří novou kartu v horní části navigační nabídky serveru s vašimi oblíbenými místy.

Nad seznamem serverů jsou speciální servery, o kterých jsme hovořili v části „Funkce“. Stejně jako u ostatních umístění vás kliknutím na speciální možnost automaticky připojíte k nejrychlejším dostupným možnostem a pomocí tří teček vedle každé možnosti můžete určit, kde se připojujete..

V horní části rozhraní je karta pro nastavení. Na rozdíl od většiny VPN, které v nabídce nastavení vkládají více karet, NordVPN stlačí vše na jednu obrazovku. Každé nastavení, včetně přepínače kill a CyberSec, má přepínač, který je v této nabídce zapíná nebo vypíná.

nordvpn-review-settings

Ve spodní části obrazovky je také tlačítko „Pokročilá nastavení“, které vám umožní změnit váš transportní protokol, nastavit vlastní DNS a používat pouze zmatené servery. NordVPN varuje, že byste si s těmito nastaveními měli dělat nepořádek, pouze pokud víte, co děláte.

Pokud je ve vaší síti více než 5 000 serverů a obtížné úsilí společnosti NordVPN, není obtížné zajistit efektivní uživatelské prostředí. To znamená, že, jak uvidíme v další části, budete muset procházet sítí, abyste našli nejlepší server, který je k dispozici, a NordVPN to neusnadňuje.

Rychlost

Posoudit rychlost NordVPN je docela úkol. Jak jsme si všimli v našem nejrychlejším průvodci VPN, pokud využíváte servery typu cherry-pick, jedná se o nejrychlejší možnost na trhu. Pro drtivou většinu sítě je však rychlost průměrná až hrozná. Například doporučený server založený na našem umístění by nenačetl ani nástroj, který používáme pro testování rychlosti.

Než se dostaneme k výsledkům, chceme si udělat pár poznámek. NordVPN má rozsáhlou síť a víme, že v ní jsou dobří a špatní umělci. Z tohoto důvodu jsme vždy používali doporučený server v konkrétní zemi. V některých případech bylo toto spojení rychlé a v jiných neúspěšné.

UmístěníPing
slečnaStažení
Mb / snahrát
Mb / sPrůměrně11277,716,45
Nechráněný9165,510,57
US # 247923133,538,87
Velká Británie # 20115334,786,06
Nizozemsko # 6614566,915,39
Japonsko # 69159132,833,31
Dvojitá VPN (USA do Kanady # 4)7920,488,64

Testování NordVPN bylo rozzlobené. Některé servery se připojily rychle, zatímco jiné se připojily a nenačetly žádné webové stránky. Řeknout, že je výkon sporadický, by bylo podhodnocením. NordVPN má nejvyšší úroveň rozptylu jakékoli VPN, kterou jsme testovali, a ačkoli jsou vysoké hodnoty, minima jsou také nízká.

Předpokládáme, že se systémem doporučení NordVPN něco není v pořádku. Například při pokusu o testování serveru Double VPN se připojení neustále nezdařilo. Když jsme však vybrali vlastní server, byl to úspěšný.

Ve skutečném světě se to při pokusu o nalezení serveru projeví bolestmi hlavy. Jak jsme zmínili v části „uživatelská přívětivost“, chválíme společnost NordVPN za pokus o zefektivnění tak velké sítě, ale jakákoli logika, která je za tímto systémem, ji neodstraní. Výkon napříč servery se příliš liší a systém doporučení společnosti NordVPN nepomáhá.

Nevýhodou je, že můžete získat rychlé rychlosti. Když NordVPN pracuje na plnou páru, trumfne téměř každý poskytovatel na trhu. Její latence zůstává v tomto procesu nízká, proto získala stříbrnou medaili v našem nejlepším průvodci VPN pro hraní her.

Na základě našeho testování je nejlepší vybrat region a pokusit se najít server s nejmenším zatížením. Nejsme si jisti, zda se NordVPN snaží naplnit server před doporučením dalšího serveru, ale skutečností zůstává, že téměř ve všech případech jsou doporučení podobná a nereprezentují to, co je její síť schopna.

Bezpečnostní

86% – velmi dobře

NordVPN podporuje OpenVPN a IKEv2, které jsou nejlepšími dostupnými možnostmi, jak můžete vidět v našem rozpisu protokolu VPN. Ačkoli jsou oba k dispozici, není to na první pohled zřejmé. NordVPN se instaluje pouze s OpenVPN na vaší ploše, takže pokud chcete používat IKEv2, musíte jej nainstalovat ručně.

Pokud jde o zabezpečení VPN, hledáme OpenVPN s AES 256-bitem a NordVPN na této frontě vyhovuje. Některé méně oblíbené protokoly, například PPTP a L2TP, nejsou k dispozici. Ačkoli to není pro většinu uživatelů relevantní, NordVPN nemůže poškrábat svědění u těch, kteří je chtějí používat.

To, co postrádá v možnostech protokolu, nahrazuje z bezpečnostních funkcí. Specializované servery společnosti NordVPN jsou téměř všechny zaměřeny na zabezpečení a schopnost zamlžovat pakety více chrání poklopy. I bez proprietárního protokolu, jako je VyprVPN’s (přečtěte si naši VyprVPN recenzi), NordVPN staví na OpenVPN open source povaze, která překračuje standardní zabezpečení.

Testovali jsme NordVPN na úniky DNS, úniky IP a WebRTC. To předalo na všech frontách a to bez více přesměrování DNS.

Soukromí

100% – výborně

Společnost NordVPN uchovává pouze informace o vás, které jsou nezbytné. Vzhledem k používání VPN se neuchovávají žádné identifikovatelné informace. Jak říká NordVPN v horní části svých zásad ochrany osobních údajů, „chcete, abyste pochopili, jaké omezené informace [shromažďuje] a co se s těmito informacemi může stát, když používáte některou ze služeb NordVPN.“

Vytvořením účtu získáte NordVPN dvě informace: vaši e-mailovou adresu a způsob platby. Můžete použít e-mail s vypalovačkou, ale k dokončení registrace musíte mít přístup.

Platební partneři společnosti NordVPN shromažďují také fakturační údaje, pokud používáte kreditní kartu, ale na rozdíl od Buffered VPN tyto informace nejsou vázány na vaše použití VPN (přečtěte si naši recenzi Buffered VPN).

Společnost NordVPN na svých webových stránkách také shromažďuje informace o souborech cookie pro sledování a analýzu přidružených společností a dotazy týkající se služeb zákazníkům. Při použití VPN jsou jedinými shromážděnými údaji informace o zatížení serveru. Tato data neidentifikují uživatele a slouží k měření výkonu serveru a zjištění výpadků.

Kromě toho jste mimo rekord. Jak je uvedeno v našem průvodci anonymním prohlížením, skutečná online anonymita je trubkovým snem, ale NordVPN se blíží svým přísným postojem k soukromí. Funguje pod jurisdikcí Panamy, která má některé z nejlepších zákonů o ochraně osobních údajů na světě, a zajišťuje, aby bylo možné dodržovat zásady bez protokolování..

Výkon streamování NordVPN

100% – výborně

Testování výkonu streamování bylo stejně nepříjemné jako rychlost testování. NordVPN soustavně doporučoval servery, které byly tak pomalé, že jsme nemohli načíst obsah. Samotný výběr serveru byl opět mnohem, mnohem lepší. Tato zkušenost byla ve skutečnosti tak dobrá, že společnost NordVPN získala místo v našem průvodci streamováním VPN.

Získalo také místo v našich VPN průvodce Netflix VPN a BBC iPlayer VPN, připojení k oběma platformám bez problémů (mimo výběr serveru, to je). Hulu a Amazon Prime Video byly také v pořádku.

NordVPN Netflix

Stejně jako rychlost i výkon Netflixu závisí na výběru serveru. Pomocí serverů doporučených společností NordVPN jsme se mohli připojit k webu, ale ne streamovat obsah. Nedostali jsme chybu serveru proxy, ale rychlost serveru byla natolik drsná, že web nemohl streamovat nic. Držte se výběru serveru s nejmenším zatížením v oblasti a budete v pořádku.

Umístění serveru

95% – výborně

Pokud jde o čísla serverů, je NordVPN lídrem v oboru. V době psaní má ve své síti 5 191 serverů a částka vzrostla až od poslední revize. Ačkoli počet serverů je ohromně vysoký, šíření nechává něco, co je žádoucí.

Nestěžujeme si. Přítomnost společnosti NordVPN v 62 zemích je více než většina služeb VPN, ale velké množství serverů prodává sen, který není pravda. Například HideMyAss má pobočky v téměř 200 zemích – přečtěte si naši HideMyAss recenzi a uvidíte špatnou stránku této služby.

Ve srovnání s většinou poskytovatelů NordVPN překračuje lištu, i když je o tenčí marži, než navrhuje počet serverů. Většina lokalit je zaměřena na Ameriku a Evropu, ale existují oblasti v Asii a Tichomoří a na Středním východě, i když většina exotických možností HideMyAss a ExpressVPN nenabízena.

Služby zákazníkům

98% – výborně

Podpora je dalším silným místem pro společnost NordVPN. Na většinu otázek lze odpovědět pomocí databáze znalostí. Je rozdělena do čtyř kategorií a NordVPN dělá dobrou práci při vysvětlování témat. Stejně jako někteří poskytovatelé kombinuje často kladené otázky se znalostní základnou, což může ztěžovat nalezení odpovědí.

nordvpn-review-knowledgebase

To je kompenzováno vyhledávacím pruhem, který vypadá jako něco, čeho se nemůžete mýlit, ale našli jsme poskytovatele, u kterých by pouze konkrétní klíčová slova vytáhla články. To však není případ NordVPN. Funkce vyhledávání vždy našla články týkající se našeho tématu rychle.

Přímou podporu z databáze znalostí nenajdete, ale kliknutím na možnost „kontaktovat nás“ v zápatí zobrazíte možnosti. Živý chat je překvapivě dobrý. Mnoho sítí VPN má průměrný živý chat, který je vhodný pouze pro zodpovězení základních otázek a nasměrování na znalostní základnu. Společnost NordVPN má znalosti o produktu.

nordvpn-review-live-chat

Je to pravděpodobně ještě lepší než e-mailová podpora. Stejnou otázku o protokolech jsme zaslali prostřednictvím živého chatu a e-mailu a většinou jsme dostali stejnou odpověď. Živý chat však trval jen několik minut, zatímco e-mail trval několik hodin.

Celkově jsme se nikdy necítili, jako bychom byli v tak dobrých rukou. Systém podpory NordVPN je ideální, poskytuje rychlé a prostřednictvím odpovědí bez potíží.

Verdikt

Chceme, aby byl NordVPN všechno, čím může být, ale není tomu tak. Pokud by byl systém doporučení lepší a ve všech lokalitách byla větší konzistence, neměli bychom žádné problémy. Problém je v tom, že mezi dobrými a špatnými servery je tak velká propast, a nalezení možností, které pro vás pracují, vyvolává bolest hlavy..

Když to ignorujeme, je NordVPN asi tak dobrý, jak se vám dostane, pokud jde o VPN. Obsahuje mnoho funkcí, má rychlé rychlosti na některých serverech a udržuje jasné odhodlání k soukromí. Z našich recenzí VPN nenajdete mnoho lepších možností.

Co si myslíte o NordVPN? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

NordVPN Často kladené otázky

 • Je NordVPN důvěryhodný?

  Krátká odpověď: ano. Testovali jsme přes 50 VPN a NordVPN je jedním z nejbezpečnějších k použití. Je to jedna z nejpopulárnějších služeb VPN, díky které je pravděpodobně o něco citlivější na hackerské a jiné hrozby. Přesto doporučujeme NordVPN pro většinu lidí.

 • Nabízí NordVPN bezplatnou zkušební verzi?

  Ne. NordVPN je placená služba VPN, ale váš plán je podpořen 30denní zárukou vrácení peněz.

 • Funguje NordVPN s Netflixem?

  Ano, NordVPN pracuje s Netflixem. Naše testování ukazuje, že více serverů po celém světě má přístup k Netflixu bez problémů.

 • Jak mohu stáhnout NordVPN?

  NordVPN si můžete stáhnout přihlášením k účtu a přihlášením do svého dashboardu.

 • Je NordVPN zdarma?

  Ne, NordVPN není zdarma. Neexistuje ani bezplatná zkušební verze, ale můžete ji vyzkoušet bez rizika s 30denní zárukou vrácení peněz.

 • Kolik serverů má NordVPN?

  Společnost NordVPN má více než 5 000 serverů ve více než 60 zemích. Přesný počet serverů se čas od času mění, proto doporučujeme zkontrolovat aktuální stavovou stránku serveru.

 • Jak se mohu přihlásit k NordVPN?

  K NordVPN se můžete přihlásit z vašeho prohlížeče pomocí tlačítka „můj účet“ na domovské stránce. Místní aplikace vás požádá o přihlášení, kdykoli se otevře.

 • Jaká je cena NordVPN?

  NordVPN stojí 11,95 $ měsíčně, 83,88 $ ročně, 95,75 USD za dva roky nebo 107,55 USD za tři roky. Tříletý plán se třese o méně než 3 $ měsíčně a je plně vratný po dobu 30 dnů.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me