Recenze IPVanish – aktualizováno do roku 2020

Recenze IPVanish

IPVanish je zavedená VPN se silnou fanouškovskou základnou a smíšenou reputací. Během tohoto posledního kola testování se nám to hodně líbilo, ale jeho záznam o ochraně osobních údajů, jakož i několik dalších niggles, brání tomu, aby se ocitli kdekoli blízko vrcholu. Přečtěte si naši úplnou recenzi IPVanish pro špinavé deety.


nejlepší recenze VPN

IPVanish by se dostal na náš nejlepší seznam VPN, pokud by to nebylo pro zásady ochrany osobních údajů, které byly před několika lety u soudu prokázány jako nepravdivé. To má dobrou škálu funkcí, spoustu přizpůsobení a velké rychlosti, k zavedení.

V této recenzi IPVanish se podíváme na oblasti, kde svítí virtuální soukromá síť a kde je nedostatek. Než vydáme verdikt, probereme funkce, ceny, snadnost použití, podporovaná zařízení, umístění serveru, rychlost, zabezpečení a zákaznický servis..

Celkově se nám líbí IPVanish. Má skvělého klienta, který slouží těm, kteří chtějí rychlé připojení nebo vyladění své VPN. Po předání uživatelských protokolů ministerstvu vnitřní bezpečnosti USA však IPVanish nevypadá lákavě; přečtěte si o tom více v sekci „Zabezpečení“ níže.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro IPVanish

Funkce

IPVanish má celou řadu funkcí zaměřených na anonymitu a použitelnost. Oblíbené IP cyklování fanoušků však kouslo prach, protože již není možné jej zapnout v uživatelském rozhraní a na stránce podpory, kde jsou uvedeny podrobnosti, jak to udělat, je prázdné.

Aspoň jsme nenašli tuto funkci, a tak jsme se natáhli k podpoře. IPVanish nám řekl, že IP adresy se cyklují každou hodinu. V minulosti vám klient umožnil toto nastavení nakonfigurovat, zapnout nebo vypnout a nastavit, jak často chcete, aby se vaše IP změnila.

Stále je tu hodně líbit. IPVanish obsahuje killswitch, který můžete zapnout v nabídce „settings“. Killswitch přeruší vaše připojení k internetu, pokud jste někdy odpojeni od VPN.

IPVanish má nastavení pro spuštění a automatické opětovné připojení, což znamená, že vaše IP adresa nesmí být nikdy vystavena.

Nastavení při spuštění jsou zvláště užitečná. Můžete nakonfigurovat IPVanish pro připojení k poslednímu serveru, který jste použili, nejrychlejšímu serveru, který je k dispozici nebo nejrychlejšímu v určité zemi.

IPVanish podporuje téměř jakýkoli protokol, který chcete. OpenVPN je povoleno po vybalení z krabice a můžete si vybrat, zda jej budete používat přes port 443 UDP / TCP nebo 1194 UDP / TCP. Druhý je výchozí port OpenVPN a měl by ve většině případů fungovat, ale můžete použít 443, aby váš provoz vypadal jako normální přenos SSL.

Protokoly IPVanish

Pokud váš poskytovatel internetových služeb způsobuje problémy s OpenVPN, můžete provoz skrýt. To proběhne hlubokou inspekcí paketů skramblováním dat a skrytím portů, které používáte.

Mimo to funguje IPVanish jako normální VPN. V nabídce „Nastavení IP“ můžete nakonfigurovat různé servery DNS a ověřit svou IP adresu pomocí jednoho ze čtyř zdrojů IPVanish. Celkově nic nechybí, ale lze přidat více.

IPVanish Streaming Netflix, Hulu, BBC iPlayer

IPVanish nebude v naší síti VPN pro Netflix co nejdříve připravovat. Obrovskou chybu proxy serveru jsme obdrželi na pěti serverech. BBC iPlayer měl také potíže, takže si nejsme jistí výkonem streamování IPVanish.

Chyba IPVanish-Proxy

VPN a streamingové platformy však vždy hrají hru kočky a myši, takže se hvězdy mohou zarovnat podle vaší noci bing streamingu.

Přehled funkcí IPVanish

Logo IPVanishwww.ipvanish.com

Začíná od $ 649 za měsícVšechny plány

Všeobecné

Platební metody
PayPal, kreditní karta

Přijímá kryptoměnu

Současná propojení
10

Podporuje rozdělení tunelů

Neomezená šířka pásma

K dispozici je bezplatná zkušební verze

Doba vrácení peněz

Celosvětová částka serveru
1000+

Stolní počítače
Windows, MacOS

Mobilní operační systémy
Android, iOS

Rozšíření prohlížeče

Lze nainstalovat na směrovače

Streamování

Může přistupovat k Netflixu v USA

Má přístup k iPlayeru BBC

Má přístup k Hulu

Může přistupovat k Amazon Prime Video

Bezpečnostní

Typy šifrování
256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN, PPTP, L2TP

Povoleno při spuštění zařízení

Umožňuje torrentování

Zásady bez protokolování

Úspěšný test úniku DNS

Killswitch k dispozici

Včetně blokování malwaru / reklam

Podpěra, podpora

Živý chat
24/7

E-mailová podpora

Telefonická podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Ceny

IPVanish stojí přibližně tolik, kolik jsme očekávali. Měsíční sazby se pohybují kolem 12 $ a tříměsíční a roční plány nabízejí mírnou slevu. To znamená, že nedostatek dlouhodobých plánů znamená, že budete platit více, bez ohledu na to, jak dlouho si předplatíte.

Měsíční sazby jsou dobré v tom smyslu, že meziměsíční sazby jsou obecně špatné. Za 12 USD je to hodně na frontě pro VPN, ale IPVanish je o pár dolarů levnější než měsíční sazba NordVPN (přečtěte si naši recenzi NordVPN a naši část NordVPN vs IPVanish).

Zatímco většina VPN má pololetní možnost, IPVanish má tříměsíční plán. Je to zvláštní volba a nezachráníte tolik peněz. Pokud za službu zaplatíte předem, ušetříte 3 $. Myslíme si, že šestiměsíční plán kolem 50 $ bude fungovat lépe.

Roční sazby jsou však nejlepší, alespoň ve srovnání se zbytkem sestavy IPVanish. Každoroční předplatné NordVPN vás poběží o dalších 10 $, zatímco roční předplatné CyberGhost je poloviční cena (přečtěte si naši recenzi CyberGhost).

V sestavě jsou problémy. IPVanish nenabízí bezplatný plán, bezplatnou zkušební verzi ani dlouhodobé předplatné. Bezplatné plány jsou obvykle stejně špatné, pokud si stáhnete Windscribe (přečtěte si naši Windscribe recenzi), takže nejsme naštvaní. Další dva bodnutí.

Bezplatná zkušební verze prochází dlouhou cestou a přestože IPVanish nabízí sedmidenní záruku vrácení peněz, stále musíte peníze předvést. Rovněž dlouhodobí uživatelé získají suboptimální sazbu bez možnosti zakoupit si dvouletý nebo tříletý plán.

Víceleté plány jsou přínosem pro společnost i uživatele. IPVanish může navázat loajalitu ke své službě, zatímco ti, kdo se drží kolem, získají lepší měsíční sazbu. Pro předplatitele ročních služeb existuje příjemná sleva než u měsíčních odběratelů. Domníváme se však, že by IPVanish mohla zahrnovat delší hodnotu pro delší dobu.

IPVanish bohužel nepodporuje platby s kryptoměnou, takže budete muset odhalit svou totožnost a vyzkoušet.

IPVanish Black Friday Deal

Vezměte prosím na vědomí, že během listopadu 2019 jsou všechny výše uvedené ceny sníženy na polovinu nebo dokonce více, což znamená, že můžete získat docela dobrý obchod. Jakmile však váš termín začne platit, budete platit běžné ceny. Pokud máte zájem, použijte kuponový kód „CYBERDEAL19“.

Snadnost použití

IPVanish je v kategorii „komerční“ VPN, takže se snadno používá. Proces registrace je bezbolestný. Vytvoříte si účet s e-mailem a heslem – nebudou vyžadovány žádné další informace – a IPVanish automaticky detekuje operační systém, na kterém se právě nacházíte, a doporučí instalační program. Registrace celkově netrvá déle než několik minut.

Po otevření klienta se spustí karta „Rychlé připojení“. Můžete si vybrat zemi a město a připojit se bez procházení seznamu serverů. IPVanish také zobrazuje informace o vašem připojení, včetně protokolu, který používáte, rychlosti přenosu dat a rychlostního diagramu.

IPVanish-Quick-Connect

Pro úplný seznam serverů budete muset použít kartu „Seznam serverů“. Můžete procházet možnosti nebo pomocí mapy se dostat do oblasti, ke které se chcete připojit. Můžete také filtrovat podle země a latence. IPVanish však nemá úplný seznam serverů. Například Amsterdam má téměř 100 serverů, ale můžete se rozhodnout připojit pouze k Amsterdamu jako celku.

Seznam IPVanish-Server

Pokud jde o snadné použití, může to být silná stránka, zejména pokud nejste obeznámeni s VPN nebo nechcete při připojování futzovat. Karta „rychle se připojit“ však tuto oblast dobře pokrývá, takže pro ty, kteří se chtějí dostat do zákopů, by byl pěknější seznam serverů..

Dvě ze zbývajících tří karet se zabývají vaším účtem a aplikací. Při používání protokolu IPVanish byste neměli klikat na „podrobnosti účtu“ nebo „informace“.

Pravděpodobně však budete chtít navštívit kartu „Nastavení“. Můžete nastavit přepínač killswitch, změnit váš protokol, ověřit IP adresu a nakonfigurovat DNS. IPVanish nemá velký seznam nastavení, ale jsme spokojeni s tím, co nabízíme.

IPVanish-Settings

Nastavení spuštění se nám nejvíce líbí. Klienta můžete nakonfigurovat jedním ze čtyř způsobů: neaktivovat IPVanish při spuštění, připojit se k dříve připojenému serveru, připojit se k nejrychlejšímu serveru a připojit se k nejrychlejšímu serveru v konkrétní zemi. To v kombinaci s killswitchem znamená, že se nikdy nechcete připojit k internetu, aniž byste byli chráněni.

IPVanish-Startup-Settings

Celkově lze rozhraní snadno obejít. K dispozici je horní lišta, která ukazuje, na kterém serveru jste aktuálně, adresa IP a tlačítko zapnutí. Bez ohledu na to, kde se nacházíte v klientovi, můžete se odpojit nebo znovu připojit.  

Chtěli jsme více možností, zejména pro IP cyklování, které IPVanish podivně vynechal. Pro přímý zážitek z VPN však práci zvládne dobře.

Podporovaná zařízení

IPVanish má aplikace pro Windows, MacOS, Linux a Chrome OS. Má vynikající mobilní podporu také u klientů pro iOS, Android a překvapivě Windows Phone. Může podporovat i jiné verze systému Android, například Amazon’s Fire TV.

Podporuje také směrovače s firmwarem DD-WRT nebo Tomato. Předem nakonfigurovaný router si můžete koupit od IPVanish, ale za něj utratíte minimálně 300 $. IPVanish nabízí vizuální průvodce konfigurací OpenVPN na routerech blikajících DD-WRT nebo Tomato a rozbalovací nabídku populárních routerů, takže víte, jaký firmware máte.

Nastavení IPVanish-Router

Celkově vzato, lepší cestou je jít na cestu pro kutily.

IPVanish oficiálně nepodporuje Tor. Na stránce podpory věnované této zprávě je uvedeno, že „minulá zpětná vazba od našich zákazníků naznačuje, že TOR funguje, ale většinou pouze pro prohlížení webu.“ Možná to dokážete uvést do chodu, ale počítáme to jako ztrátu.

Konfigurace protokolu IPVanish ve směrovači je spíše problémem zabezpečení a méně problémem se zařízením. Všechny plány přicházejí s podporou až 10 zařízení, což je více než naše nejlépe hodnocená VPN, ExpressVPN (přečtěte si naši recenzi ExpressVPN a naše porovnání ExpressVPN vs. IPVanish).

Umístění serveru

IPVanish má 1 095 serverů ve více než 60 zemích. Není to úroveň NordVPN, ale jen málo poskytovatelů je. K dosažení tohoto počtu serverů existuje v síti pravděpodobně směs pronajatých, vlastněných a virtuálních serverů.  

Místa jsou zaměřena na USA a Evropu. Jak je uvedeno v části o snadném použití, můžete vybrat obecné umístění, ke kterému se chcete připojit, ale nikoli konkrétní server.

Mapa IPVanish-Server

Na mapě je ale hodně mrtvých oblastí. Většina Jižní Ameriky, Asie a Afriky má jen málo serverů. Není to překvapivé, vzhledem k tomu, že v těchto lokalitách jsou země s nejpřísnějšími zákony na ochranu soukromí, ale stále jsou v prostoru VPN stále nedostupné.

Rychlost

IPVanish má působivé doby nahrávání a latence, alespoň pokud jste v oblíbené oblasti. Z tohoto důvodu se stala naší nejlepší sítí VPN pro hraní her. Patří mezi nejrychlejší VPN na trhu a zpomaluje nanejvýš o 20 procent, i když cestujete po celém světě.

Umístění: Ping (ms): Stáhnout (Mbps): Nahrát (Mbps):
Nechráněné (St. Louis, MO)1059,1311.55
Los Angeles, CA9653,598.21
Glasgow, Velká Británie1322.362,96
Londýn, Velká Británie10549,668.31
Tokyo, Japonsko16845.604,72
Sydney, Austrálie24751,133,01

Při našich rychlostních zkouškách jsme však zaznamenali něco zajímavého. Glasgow měl žalostné skóre nejen ve srovnání s jinými lokacemi, ale ve srovnání s jinými poskytovateli VPN. Testovali jsme jiný server ve Velké Británii jako kontrolu rozumnosti a našli jsme čísla, která by byla více v souladu se zbytkem našich výsledků.

Méně populární oblasti, například Glasgow, mají špatnou rychlost. Zbytek sítě IPVanish je však tak dobrý, že nás to příliš neobtěžuje. Pokud hledáte konkrétní místo, můžete mít problémy, ale to pravděpodobně nebude první nebo poslední překážka, se kterou se setkáte.

Bezpečnostní & Soukromí

IPVanish nabízí více protokolů na výběr než AirVPN, který má pouze OpenVPN (přečtěte si naši recenzi AirVPN). Používá 256bitové šifrování AES, pokud to protokol také umožňuje, což znamená, že máte nejlepší zabezpečení ve své třídě.

Získáte přístup k IKEv2, OpenVPN přes TCP a UDP, L2TP, SSTP a PPTP. Nejbezpečnější a konfigurovatelnou možností je OpenVPN, ale IKEv2 je dobrá volba pro mobilní zařízení.

SSTP je také pěkné zahrnutí, protože používá připojení SSL / TLS jako OpenVPN, ale vypadá jako normální přenos HTTPS.

Zvláštní člověk je PPTP, protože je to datovaný a nejistý protokol. Je třeba argumentovat, že podporuje starší operační systémy a je dodáván se zvyšováním rychlosti, ale hlavním úkolem by mělo být zabezpečení. IPVanish to doporučuje pro procházení „s nízkým rizikem náročnosti na rychlost“, ale nedoporučujeme to vůbec.

Přesto je rozmanitost kořením života a IPVanish vám nabízí spoustu možností. Díky nejnovějším protokolům a nejbezpečnější úrovni šifrování není nic, co by nás mohlo držet.

Testovali jsme úniky IP, DNS a WebRTC pomocí ipleak.org a IPVanish prošly bez problémů.

IPVanish Ochrana osobních údajů

IPVanish tvrdí, že se jedná o poskytovatele VPN bez protokolování (více o tom později), což znamená, že neshromažďuje informace o provozu nebo využití jeho služby. Udržuje však informace pro zpracování plateb, odhalování podvodů a další.

Jsme ohromeni tím, jak jasná politika ochrany soukromí společnosti IPVanish. Rozděluje jednotlivé kroky procesu – pomocí webu a VPN. IPVanish vám řekne, jaké informace jsou shromažďovány a jak jsou použity.

Zásady ochrany osobních údajů IPVanish

Aby bylo možné zpracovat platby, musí společnost IPVanish uchovat v souboru aktivní e-mail a způsob platby. Tyto informace se však nijak netýkají vašeho používání VPN. Tvrdí, že anonymizuje veškerý provoz cestující do svých služeb a nezaznamenává použití.

Informace vedené v záznamu – e-mailová adresa, způsob platby atd. – se používají z mnoha důvodů. IPVanish uvádí ve svých zásadách ochrany osobních údajů každou službu, kterou používá, včetně SendGrid pro e-mail a MaxMind pro detekci podvodů.

Nejlepší způsob, jak zůstat anonymní, je použít nevyžádaný e-mailový účet výhradně pro IPVanish. Způsoby platby však mohou být stále vázány zpět, protože společnost IPVanish nepřijímá bitcoiny ani studené, tvrdé peníze jako Mullvad (přečtěte si naši recenzi na Mullvad).

Protokolování IPVanish

V roce 2018 zveřejnil příspěvek Reddit příběh, podle kterého byl v roce 2016 rezident USA podezřelý z distribuce dětské pornografie. IP adresa, kterou použil, byla svázána zpět s Highwinds Network Group, sítí pro doručování obsahu, kterou vlastní IPVanish..

Po obdržení prvních předvoleb IPVanish odpověděl: „Abychom chránili zákaznická data, nezaznamenáváme žádné informace o použití. Nemáme tedy žádné informace týkající se uvedené IP. “

Jakmile však IPVanish obdržel předvolání od amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti, poskytl záznamy o uživateli pro použití v tomto případě. Příslušné informace jsou na níže uvedeném snímku obrazovky. Celý přehled si můžete přečíst zde, ale uvědomte si, že je to grafický popis.

IPVanish-Logging

IPVanish není prvním poskytovatelem VPN, který u soudu vyvrátil své zásady bez protokolování. HideMyAss a PureVPN jsou za to také vinni (přečtěte si naši recenzi na HideMyAss a PureVPN). To znamená, že soukromý přístup k internetu, který také sídlí v USA, u soudu prokázal, že nevede protokoly (přečtěte si naši recenzi o přístupu k soukromému internetu).

Je jasné, že IPVanish ležel v roce 2015, ale není jasné, jestli nyní lže. StackPath vlastní IPVanish a její generální ředitel Lance Crosby, uvedl v rozhovoru s TechRadarem v roce 2018: „Je to úplně jiná společnost s novým výkonným a právním týmem.“

Prozatím musíme pouze Crosbyho slovo a zásady ochrany osobních údajů, které jsou od počátku IPVanish víceméně stejné. Pokud je vaše soukromí největším problémem, nemusí být IPVanish pro vás to pravé.

Služby zákazníkům

IPVanish nabízí live chat a telefonickou podporu, stejně jako znalostní základnu a průvodce nastavením. Jsme ohromeni rozložením a dobou odezvy, kterou nabízí IPVanish, ale vzhledem ke zbytku služby to nepřekvapuje..

Databáze znalostí je rozdělena do sekcí. Získáte FAQ, průvodce řešením problémů, oznámení, průvodce nastavením, informace o fakturaci a fakturaci. Většinu času strávíte řešením problémů, FAQ a nastavením.

IPVanish-Knowledgebase

S pouze 12 články, FAQ je malý. Tato témata jsou obecná, například použití služby v konkrétní zemi nebo resetování hesla. Existují však témata, která se více opírají o řešení problémů, které jsme v této sekci chtěli vidět.

IPVanish má průvodce pro téměř jakýkoli operační systém, na který byste ho mohli nainstalovat. Běžné instalace, například Windows a MacOS, mají také samostatné návody pro každý protokol. Průvodce nastavením vám ukáže, jak nakonfigurovat VPN, nejen jak ji nainstalovat. Pokud využíváte pouze klienta, tyto oblasti jsou pro vás irelevantní.

Existuje 54 průvodců řešením problémů, které se zabývají běžnými problémy a postupy, jak s pokyny krok za krokem, tak s mnoha snímky obrazovky..

Příručky pro odstraňování problémů IPVanish

Pro přímou podporu jsou dobré možnosti live chat a e-mail. Živý chat je k dispozici nepřetržitě a je zde indikátor toho, kde jste ve frontě. E-mailová podpora je slušná. Když jsme oslovili IPVanish, někdo se k nám vrátil asi za 15 hodin.

Jejich odpověď však byla zklamáním. Ptali jsme se na použití virtuálních serverů. Odpověď byla nesmírně „promiňte, nezveřejňujeme informace o naší infrastruktuře.“

Chybí nám telefonická podpora, protože stačí živý chat a e-mail. IPVanish však nemá fórum. Vzhledem k tomu, kolik konfigurací může být VPN nastaveno, bylo by dobré, kdyby komunita mohla střílet nápady.

Verdikt

Nečestné zásady ochrany osobních údajů poškozují jinak dobrý zážitek. IPVanish má velkou použitelnost, rychlosti a funkce. Pokud by zásady ochrany osobních údajů byly přesné, mělo by to také velkou bezpečnost. To znamená, že víme, že IPVanish vede záznamy v minulosti.

Se zavedením nových vedoucích pracovníků je budoucnost IPVanish nejistá. Pokud bude nadále nečestná ohledně svých postupů v oblasti ochrany osobních údajů, nemůžeme je doporučit v dobré víře. Crosby říká, že společnost je nyní zcela jiná, a že zásady ochrany osobních údajů jsou přesné. Pokud je to pro vás dost, najdete vynikající VPN s velkou rychlostí, abyste mohli zavést systém.

Poskytovatelé, kteří mají stejný výkon bez protokolování, si přečtěte naše recenze VPN.

Co si myslíte o IPVanish a jeho nedávném debaklu? Dejte nám vědět v komentářích a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me