Recenze e-VPN – Nové dítě v bloku v roce 2020

Recenze e-VPN

Ačkoli se ukazuje hodně slibných, e-VPN ještě neexistuje. Tento zbrusu nový poskytovatel chce udělat hodně a učinil několik vážných kroků, aby se tam dostal, ale bude potřebovat více času, aby se plně vyzrál. To znamená, že pokud najdete server poblíž, díváte se na hodně. Podrobnosti naleznete v naší úplné recenzi e-VPN.


nejlepší recenze VPN

e-VPN je virtuální privátní síť, která se snaží přilákat zákazníky pomocí velkorysého bezplatného plánu a nízké měsíční sazby. Nepřijde však do míle od nejlepších poskytovatelů VPN, protože má některé z nejhorších rychlostí, které jsme viděli, a pro uživatele je to vzrušující. I přesto, pokud se můžete dostat přes strasti z použitelnosti a udržet připojení v blízkosti domova, najdete velkou hodnotu.

V této recenzi e-VPN projdeme vše, co se nám líbilo a nelíbilo, když jsme strávili čas se službou. Před vydáním verdiktu budeme diskutovat o funkcích, cenách, snadnosti použití, podporovaných zařízeních, umístění serveru, rychlosti, zabezpečení a zákaznických službách..

Nemyslíme si, že e-VPN je špatná, ale mohla by nějakou práci využít. Získáte to, za co platíte, a e-VPN výbuchy, které vám posílají zprávy do vašich uší, jsou na každém kroku. Přesto, pokud se dokážete vyrovnat se svými nedostatky, vyjdete dopředu, pokud jde o moolah.

e-VPN-Slider1

e-VPN-Slider2

e-VPN-Slider3

e-VPN-Slider4

e-VPN-Slider5

Předchozí

další

Alternativy pro e-VPN

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

e-VPN je lehký na funkce, ale má to podstatné. Vaše připojení můžete chránit pomocí killswitch, což je nástroj, který v případě, že poklesne, oddělí vaše připojení ke vzdálenému serveru. Zvláštní je, že je ve výchozím nastavení zakázána, ale můžete ji zapnout v nastavení.

Podle e-VPN je také vestavěn blokování reklam, ale neexistuje rozšíření prohlížeče ani žádná nastavení, která s ním souvisí. Při procházení jsme si ani nevšimli rozdílu. To znamená, že neexistuje blokátor reklam nebo je špatné dělat svou práci. To však není příliš velké řešení, protože blokátory reklam jsou snadno dostupné online (podívejte se na naše nejlepší blokátory vyskakovacích oken).

Tvrdí také, že blokátor obchází škodlivé reklamy určené k instalaci únosců prohlížeče nebo ransomware. Protože neblokovala reklamy, doporučujeme místo toho používat nejlepší antivirový software k ochraně před těmito formami počítačové kriminality. Přečtěte si naše příručky o únosu prohlížeče a průvodci ransomwarem, kde se dozvíte více.

e-VPN umožňuje peer-to-peer připojení a torrenting, ale to nebude dělat naše nejlepší VPN pro torrenting průvodce. V době psaní pouze jeden server podporoval připojení P2P, přestože web tvrdil, že dva ano. Pokud plánujete torrenting, měli byste hledat jinde.

Měli byste si také přečíst, co je to torrenting a co se týče nelegálních průvodců, abyste se ujistili, že víte, do čeho se dostáváte.

Kromě toho je e-VPN přímá. Používá výhradně OpenVPN, ale máte možnost změnit svůj transportní protokol na UDP nebo TCP. Kromě toho existuje možnost „utajení“, která by měla obejít hloubkovou kontrolu paketů.

e-VPN Streaming Performance

Výkon streamování byl špinavý. Ignorování dílčích rychlostí e-VPN, k nimž se dostaneme později, je to vhodné řešení pro přístup k obsahu uzamčenému v regionu. To se z něj stalo Netflix a BBC iPlayer, ale opět je příliš pomalé vytvořit naši nejlepší VPN pro Netflix nebo nejlepší VPN pro BBC iPlayer seznamy..

Nefungovalo to však s Hulu nebo Amazon Prime Video, což je zvláštní. Obvykle je to naopak. Pokud tam chcete přistupovat k obsahu, budete muset použít jinou platformu, například Kodi. O tom se můžete dozvědět v našem úplném průvodci Kodi.

Přehled funkcí online štítu e-VPN

Logo e-VPNwww.e-vpn.net

Začíná od 255 $ za měsícVšechny plány

Všeobecné

Platební metody
PayPal, kreditní karta, AliPay

Přijímá kryptoměnu

Současná propojení
Neomezený

Podporuje rozdělení tunelů

Neomezená šířka pásma

K dispozici je bezplatná zkušební verze
Zdarma plán

Doba vrácení peněz

Celosvětová částka serveru
8

Stolní počítače
Windows, MacOS

Mobilní operační systémy
Android, iOS

Rozšíření prohlížeče

Lze nainstalovat na směrovače

Streamování

Může přistupovat k Netflix USA

Má přístup k iPlayeru BBC

Má přístup k Hulu

Může přistupovat k Amazon Prime Video

Bezpečnostní

Typy šifrování
128-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN

Povoleno při spuštění zařízení

Umožňuje torrentování

Zásady bez protokolování

Úspěšný test úniku DNS

Killswitch k dispozici

Včetně blokování malwaru / reklam

Podpěra, podpora

Živý chat

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Ceny

e-VPN je nejlevnější poskytovatel VPN, jaký jsme kdy viděli. Kromě velkorysého bezplatného tarifu jsou měsíční a pololetní sazby nízké. Přidejte k tomu neomezenou šířku pásma a připojení a služba začne vypadat jako skvělá hodnota.

Plán zdarma nás zpočátku odmlčel. Neomezený bezplatný plán je obvykle známkou malwaru, jak můžete vidět v našem nejhorším průvodci VPN zdarma. To znamená, že jsme prohledali instalační program pomocí Avast (přečtěte si naši recenzi Avast Pro) a nenašli jsme žádnou stopu malwaru.

e-VPN však zdůvodňuje svou bezplatnou službu omezenými rychlostmi. Stále získáte plného klienta, zásady bez protokolování a blokování reklam, ale nemůžete provádět připojení P2P a vaše rychlost je omezena na 3 megabitů za sekundu nahoru nebo dolů. Můžete se také připojit pouze k amsterdamskému serveru.

Plán zdarma je dobrý, ale myslíme si, že model s omezenou šířkou pásma bude lepší. Přečtěte si naši recenzi Windscribe a získejte informace o poskytovateli, který tento koncept přibil.

Omezení rychlosti je zajímavé, protože spadá těsně pod doporučované Netflix 5 Mbps pro streamování ve vysokém rozlišení. Plán zdarma vám umožní připojit se k webům, které by jinak byly geoblokovány, ale byly připraveny na pomalý prohlížeč.

Vypadá to jako reklama na placený plán e-VPN, což není špatná věc. Sazby jsou tak nízké, že by mohly být také zdarma. Její měsíční sazby jsou zlomkem sazeb u NordVPN (přečtěte si naši recenzi na NordVPN), která je již jedním z nejlevnějších poskytovatelů, a pouze tenkým plátkem drahého, ale působivého ExpressVPN (přečtěte si naši recenzi ExpressVPN).

Pololetní plán poskytuje ještě větší hodnotu. Za zhruba jeden měsíc na VyperVPN (přečtěte si naši recenzi VyperVPN) můžete získat šestiměsíční službu. Dokonce i poskytovatelé, jako je soukromý přístup k internetu (přečtěte si naši recenzi PIA), kteří jsou ve srovnání se zbytkem trhu levní, účtují za půlroční tarif trojnásobnou sazbu..

Navíc všechny plány e-VPN přicházejí s neomezenou šířkou pásma a současným připojením. Cena se zdá být příliš dobrá na to, aby to byla pravda, a jak uvidíme v některých dalších oddílech, tak to je. Pokud jste upoutáni na hotovost, nevypadá to jako špatná volba.

Nabízí také 7denní lhůtu na vrácení peněz, takže při vyzkoušení nehrozí žádné riziko. 

Cena bude kolísat, což je něco, co je třeba zvážit. e-VPN neupravuje měnu podle regionu, takže konverzní kurz bude určovat, kolik zaplatíte.

Snadnost použití

V rozhraní e-VPN se toho moc neděje, ale to neznamená, že se snadno používá. I když můžete najít cestu kolem, přerušená navigace znamená, že aplikaci ukončíte a znovu otevřete více, než byste měli. e-VPN není nepoužitelný, ale potřebuje práci.

Registrace a instalace aplikace je však snadná. Na webu e-VPN zadáte e-mailovou adresu a heslo a vyberete plán, který chcete koupit. Po vyčkání na vyúčtování platby můžete přejít do oblasti klienta a získat instalační firmy kliknutím na kartu „Stahování“.

e-vpn-review-sign-up

Po několika minutách budete na cestě. Na hlavní obrazovce uživatelského rozhraní jsou dvě rozbalovací nabídky, dvě tlačítka a malá mapa, která nemá žádný praktický účel. Rozbalovací nabídky se používají k výběru vašeho transportního protokolu a umístění. Jakmile se rozhodnete pro svůj výběr, můžete pomocí tlačítka „připojit“ zabezpečit provoz.

rozhraní e-vpn-review-interface

Než se dostaneme ke špatnému, zaměřme se na to dobré. Máme rádi hlavní rozhraní e-VPN. Získáte relevantní ovládací prvky, které nejsou ohromující a jednoduchý způsob připojení k serverům. Servery také vykazují relativní latenci, kterou jsme během testování zjistili jako většinou přesnou. Jakmile se ale přihlásíte, jsou problémy.

Kliknutím na tlačítko „Nastavení“, které je vedle tlačítka „Připojit“, se zavře okno VPN a otevře se okno nastavení. Zde můžete určit vlastní DNS, zapnout killswitch a zpracovat nastavení při spuštění.

e-vpn-review-settings

Odtud se nemůžete vrátit k hlavní VPN, alespoň jsme si to ale nemysleli. Opustili jsme okno nastavení, šli do lišty, pravým tlačítkem jsme klikli na ikonu e-VPN a vybrali jsme „stav“, abychom jej znovu a znovu otevřeli. Po přečtení průvodce nastavením jsme zjistili, že se můžete pohybovat zpět, ale provedete to pomocí skrytého tlačítka, které se zobrazí, pouze když na něj umístíte kurzor.

Jakmile jste připojeni, jste také uzamčeni z rozhraní. Můžete ji otevřít a odpojit, ale server nemůžete změnit. Opět jste nuceni používat zásobník k přepínání míst. Stejně jako jsme museli zásobník používat, zřídka jsme otevřeli uživatelské rozhraní.

Můžete spravovat VPN ze zásobníku, ale je to obtížnější. Rozhraní je použitelné, ale navigace je přerušená. Chceme vidět jednodušší zážitek z uživatelského rozhraní, protože správa jakékoli aplikace s nabídkami na liště se může rychle stát únavnou a nepříjemnou..

Podporovaná zařízení

Pokud by to nebylo pro podoblasti e-VPN, bylo by to snadné zahrnout do našeho nejlepšího průvodce VPN pro více zařízení. Všechny plány podporují neomezený počet současných připojení, takže můžete používat VPN tolik, kolik chcete na tolika zařízeních, kolik chcete.

Jakýkoli „neomezený“ plán, ať už se jedná o VPN nebo jinak, nás pozastaví, protože obvykle existuje určitý limit toho, co můžete udělat. e-VPN však nemá jasnou politiku spravedlivého použití, takže existuje buď limit a to prostě není písemné, nebo je plán skutečně neomezený.

Její zásady jednoduše stanoví, že nemůžete svůj účet sdílet s jiným uživatelem a že u něčeho existuje limit. Říká se, že „jeden normální uživatel nikdy nedosáhne tohoto limitu“, což je uklidňující, ale vyjasnění by šlo dlouhou cestu.

Pokud jde o podporu platforem, možnosti jsou omezené. e-VPN podporuje Windows, MacOS, Android a Linux, ale to je vše. Jsme rádi, že si můžete stáhnout soubor .apk pro netradiční sestavení systému Android, ale nedostatek podpory pro jiná zařízení zastíní méně významné stránky.

Hlavním problémem je podpora routeru. I když se nejedná o obavy ze současného připojení, někteří uživatelé raději používají VPN na svém routeru pro větší pohodlí a zabezpečení. To je něco, co bychom rádi viděli v budoucnu.

Umístění serveru

e-VPN má méně společného s CyberGhostem (přečtěte si naši recenzi CyberGhost) a více společného s mySteganos Online Shield (přečtěte si naši recenzi mySteganos Online Shield). Síť serveru je žalostně malá, což ukazuje omezení levného poskytovatele.

Celkem je osm možností. V Nizozemsku jsou dvě, placená verze a bezplatná, ale mimo to, každá země dostane jeden server. Můžete se připojit k Nizozemsku, Singapuru, Velké Británii, USA, Rumunsku, Švédsku a Austrálii.

Jsme také zmateni místy. Jižní Amerika a Afrika jsou místa výpadku proudu, v Asii je jediný server a vzdálená místa jsou ignorována. Naše evropské publikum má několik možností, ale všichni ostatní zůstávají v chladu.

Nezdá se však, že by tomu tak vždy bylo. Když jsme se online rozhlédli, zjistili jsme, že e-VPN v minulosti poskytla komplexnější seznam serverů. Pokusili jsme se o podporu ohledně problému, ale jak uvidíte v nadcházející sekci „zákaznický servis“, neodpověděli na žádné otázky.

Musíme pouze pokračovat v aplikaci a zveřejnit na webu e-VPN. V době psaní je pouze osm míst, z nichž dvě jsou v Nizozemsku.

Rychlost

e-VPN má propastnou rychlost. Díky tomu budou nejrychlejší poskytovatelé VPN vypadat o to lépe a jedí více než polovinu naší nechráněné rychlosti stahování na nejlepším místě. Dokud zůstanete ve stejné zemi, je to použitelné, ale není ideální.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (St. Louis)9122,3711.46
Spojené státy4742,809.15
Spojené království11315.635,31
Švédsko1294.264,61
Singapur2730,970,43
Austrálie21613,382.35

Rychlosti stahování jsou hrozné. Ve srovnání s IPVanish (přečtěte si naši recenzi IPVanish), která udržuje blízko nechráněné rychlosti, jsou výsledky e-VPN trapné. Naše nechráněná rychlost byla tak rychlá, že výsledky nevypadaly příliš špatně, ale představit si scénář, ve kterém jste nuceni se spojit s pomalejší nechráněnou rychlostí, není obtížné..

Nemáte ani možnosti, a to zvyšuje rychlost. Chcete-li dosáhnout rozumných výsledků, jste omezeni na pobyt v blízkosti domova, ale s pouhými osmi místy vám zbývá mnoho možností. Pokud máte určitou vzdálenost, abyste ji dosáhli, vzdáte se hodně rychlosti.

Z tohoto důvodu se z něj nestane naše nejlepší VPN pro průvodce streamováním. I když jsou naše výsledky nad doporučením Netflixu pro streamování HD 5 Mb / s, s výjimkou Singapuru, budete mít nižší výsledky, pokud je nechráněná rychlost pomalejší.

To je zvláštní vzhledem k menšímu šifrování e-VPN. Při použití AES-128 – o kterém budeme hovořit v další části – očekáváme vyšší rychlosti. Vzhledem k našim výsledkům je však zřejmé, že 128bitové šifrování je nezbytnější než cokoli jiného. 

Jedinou výplatní kvalitou je latence, která zůstává relativně nízká. I když je to stále špatná volba pro nejlepší VPN pro hraní her, výsledky nejsou špatné.

Zřídka najdeme poskytovatele, který spravuje méně než 1 Mbps nahoru nebo dolů pro jakékoli místo, ale e-VPN ukazuje, že je to možné. I když jej budete moci použít s ultrarychlým připojením k internetu, je to nejlepší scénář. Pro většinu uživatelů bude e-VPN potýkat se základními internetovými úkoly.

Bezpečnostní & Soukromí

e-VPN tvrdí, že poskytuje „šifrování na vojenské úrovni“ a podrobnosti to zálohují. Vaše připojení začíná 4096bitovým RSA handshake k otevření šifrovaného tunelu zabezpečeného pomocí AES-128-bit GCM. Pokud jde o „vojenskou úroveň“, vše se kontroluje. AES je jedním z nejbezpečnějších šifrů k použití.

Pokud to pro vás bylo nesmyslné, přečtěte si našeho průvodce zabezpečením VPN.

Klíčový rozdíl mezi e-VPN a ultra-zabezpečenými poskytovateli, jako je TorGuard (přečtěte si naši recenzi na TorGuard), je velikost klíče. e-VPN používá 128bitový klíč AES, pokud je průmyslovým standardem 256bitový klíč. To znamená, že klíč má poloviční velikost, což usnadňuje útok brutální síly.

To však neznamená, že má nějaký skutečný světový efekt. AES má pevnou velikost bloku 128 bitů a rozdíl mezi velikostmi klíčů nemění skutečný šifrovací algoritmus. 128bitový AES jednoduše znamená, že je méně kol promíchání.

Co se týče praktických důsledků použití menší velikosti klíče, není co poznamenat. 128bitové klíče AES poskytnou rychlejší časy, protože klíč musí projít méně kol. Z bezpečnostního hlediska by to nemělo nic změnit.

Stejně jako AirVPN (přečtěte si naši recenzi AirVPN), e-VPN používá výhradně OpenVPN. Transportní protokol můžete změnit na UDP nebo TCP, ale nemůžete změnit protokol připojení. E-VPN však obsahuje tajné nastavení TCP, které by mělo pomoci obejít přísné brány firewall, což je běžná funkce mezi našimi nejlepšími službami VPN pro Čínu..

Podporuje IPSec také na Androidu, ale jiné platformy jsou omezeny na OpenVPN.

Provedli jsme řadu testů na úniky DNS, WebRTC a IP a e-VPN vrátila pozitivní výsledky. Použití OpenVPN zajistí, že žádná z vašich informací nebude vytékat.

Soukromí e-VPN

Krátké, ale důkladné zásady ochrany osobních údajů nás ujišťují, že e-VPN neuchovává protokoly. Na stránce produktu se také nachází více příspěvků „bez protokolování“. Poskytovatelé, jako je HideMyAss (přečtěte si naši recenzi na HideMyAss), však tento nárok pro každého zkazili. Zásady ochrany osobních údajů mohou uvádět, že se neprovádí protokolování, ale to neznamená, že poskytovatel říká pravdu.

To znamená, že jsme ochotni věřit e-VPN. Jako menší poskytovatel vázaný novým obecným nařízením o ochraně údajů je nepravděpodobné, že vaše informace budou protokolovány. Zásady ochrany osobních údajů říká, že e-VPN „neshromažďuje informace o činnosti uživatelů, IP adresách uživatelů, využití šířky pásma uživatele ani časech přihlášení / odhlášení uživatele.“

Shromažďují se a ukládají se některé standardní informace, například vaše e-mailová adresa a heslo, ale i vaše fakturační údaje jsou uchovávány mimo záznam. Zdroj třetí strany, který je smluvně povinen uchovávat vaše informace v tajnosti, je ukládá. e-VPN se nedotýká věci.

To znamená, že můžete být anonymní s e-VPN. Stačí zadat e-mailovou adresu a můžete platit bitcoiny. Za předpokladu, že vaše informace nejsou skutečně přihlášeny, a nemáme důvod se domnívat, že jsou, díky e-VPN můžete zmizet online.

Služby zákazníkům

Zákaznický servis je slabou stránkou e-VPN. Existuje několik možností svépomoc a přestože je k dispozici přímá podpora, není ideální. Většina svépomoc je zaměřena na nastavení s aplikacemi.

V oblasti klienta jsou k dispozici dvě hlavní karty podpory: „průvodce nastavením“ a „časté dotazy“. Průvodci nastavením jsou důkladní, ale neslouží příliš účelu. V zásadě jde o návod, jak pracovat s instalačním programem a jak používat rozhraní.

e-vpn-review-setup-guide

Hlavní formou svépomoci je sekce FAQ. Je to však omezené. e-VPN nabízí osm článků, z nichž mnohé pokrývají základní témata, jako je upgrade vašeho předplatného a nalezení uživatelského jména a hesla.

e-vpn-review-faq

Kromě těchto základních témat budete muset kontaktovat přímo e-VPN. Nabízí e-mailovou podporu bez časového rámce, kdy se k vám agent podpory vrátí.

Poslali jsme zkušební e-mail, e-VPN se za něco přes den vrátila. Naše otázka byla jednoduchá a vyžadovala jednoduchou odpověď, takže nemáme žádné stížnosti. Bylo však dost jednoduché, že to mělo být pokryto znalostní základnou, což není. 

K dispozici je také e-mailová adresa, kterou najdete procházením zápatí webu, ale která neguje systém sledování vstupenek, který má e-VPN v klientské oblasti..

Verdikt

e-VPN je malý poskytovatel, který měl rostoucí bolesti. I když si myslíme, že je záměr poskytnout levné VPN s vynikající bezpečností, provedení konceptu něco, co je žádoucí při výběru serveru, rychlost a použitelnost.

S aktualizacemi by e-VPN byla síla, se kterou je třeba počítat v prostoru VPN. V současné době je to však jen poskytovatel, který se snaží najít nohy v moři vynikajících možností. Doporučujeme přečíst si další recenze VPN, abychom našli lepší službu.

Co si myslíte o e-VPN? Přihlásíte se a vyzkoušíte to? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map