Recenze Astrill – aktualizováno do roku 2020

Astrill Recenze

Astrill je trochu smíšená taška: je rychlá a má skvělé funkce, ale její rozhraní bylo navrženo pro mravence a je drahé. Přesto je to dobré pro Netflix a další datové proudy a umožňuje torrentování, takže nemůžeme zakázat společnostem udržovat společnost s našimi nejlepšími poskytovateli VPN. Podívejte se na naši úplnou recenzi Astrill a zjistěte více.


nejlepší recenze VPN

Astrill je rychlá a kompaktní VPN, která přichází s vynikající sadou funkcí. Je také dodáván s robustní cenovkou, která se nezdá být oprávněná vzhledem k omezenému výběru serveru a špatné uživatelské zkušenosti.

V této recenzi Astrill půjdeme tam, kde VPN vyniká a kde klesá. Bude otestováno funkcemi, cenami, snadností použití, podporovanými zařízeními, umístěními serveru, rychlostí, zabezpečením a zákaznickým serverem. Koneckonců, o tom vydáme svůj verdikt.

Máme rádi Astrillovy filtrační funkce a proprietární protokoly. Rychlosti stahování také nejsou špatné. Pokud se však snažíte ušetřit peníze, je nejlepší hledat jinde, protože Astrill patří mezi nejdražší možnosti v našem nejlepším výběru VPN.

Astrill-Slider1

Astrill-Slider2

Astrill-Slider3

Astrill-Slider4

Předchozí

další

Alternativy pro Astrill

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Navzdory malému uživatelskému rozhraní má Astrill mnoho funkcí. Rozhraní ukazuje tlačítko pro zapnutí připojení a malý graf dole zobrazuje vaši rychlost. Pokud chcete vyzkoušet rychlosti jiných serverů, můžete použít funkci Astrillovy zkoušky rychlosti. Můžete vybrat libovolný počet serverů a automaticky otestovat jejich rychlost a latenci.

Astrill-Speed-Test

Naše oblíbené funkce jsou však filtry. Astrill má filtrování webových stránek a aplikací. Ve výchozím nastavení je nastavena tak, aby přesměrovala veškerý provoz přes server VPN, ale můžete přidat výjimky, pokud nechcete, aby prošlo všechno.

Astrill vám to naštěstí umožňuje i naopak. Filtry můžete nastavit tak, aby používaly připojení VPN pouze pro určité aplikace, což je užitečné, pokud se pokoušíte získat přístup k geoblokovanému obsahu, například.

Astrill-Filters

Filtrování umožňuje udržovat vaše plné připojení k internetu, když je potřebujete. Můžete například na svém počítači odfiltrovat hry pro více hráčů, takže se nemusíte obávat, že se vám bude bránit pomalá rychlost. Pro hraní můžete také použít jednu z našich nejlepších sítí VPN.

Tato funkce je lépe známá jako split tunneling, což je mezi VPN poměrně neobvyklé. Většina to může podporovat, ale tento proces je poměrně intenzivní – například si přečtěte naši recenzi na soukromý přístup k internetu. Kromě toho jsou poskytovatelé, kteří ji podporují, jako StrongVPN, poměrně průměrní (přečtěte si naši recenzi StrongVPN, abyste zjistili, proč to není nejlepší volba). 

Na stolních počítačích Windows můžete použít OpenVPN, StealthVPN nebo OpenWeb. Astrill podporuje také téměř všechny ostatní hlavní protokoly VPN, ale je to závislé na zařízení. OpenWeb a StealthVPN jsou protokoly vyvinuté společností Astrill a přidávají do aplikace další funkce.

OpenWeb například do nabídky přidá možnost „pouze tunelový prohlížeč“. Je to rychlý způsob, jak filtrovat, co děláte, když používáte aplikace připojené k internetu, aniž byste se museli starat o rychlost. OpenWeb také obsahuje blokování reklam a sledování.

Připojení VPN můžete sdílet také s dalšími zařízeními. V podstatě přidáte server proxy k existujícímu připojení. Astrill má aplikace pro většinu zařízení, ale sdílení VPN rozšiřuje seznam na cokoli s připojením k internetu, včetně chytrých televizí, herních konzolí a streamovacích zařízení, jako je Apple TV.

Sdílení Astrill-VPN

Astrill přichází s killswitchem, který přeruší vaše připojení k internetu, pokud je odpojeno od vzdáleného serveru. Pokud jako protokol používáte OpenVPN, můžete také nastavit App Guard, který bude blokovat aplikace, které určíte, když je VPN vypnutá.

Nastavení se zobrazí také pro StealthVPN, ale kupodivu ne pro OpenWeb.

Astrill Streaming Performance

Astrill úspěšně obešel obávanou chybu serveru Netflix bez problémů. Dostalo se to také do Hulu, ale blokovalo to BBC iPlayer na třech U.K. serverech. Celkem jich je pět, ale dva z nich byli během našeho testování dole, což Astrill staví za naši nejlepší VPN pro služby BBC iPlayer.

Astrill-BBC-iPlayer

Měl také problémy s Amazon Prime Video. Mohli jsme k němu získat přístup a zobrazit obsah, ale při pokusu o streamování všeho jsme se setkali se zprávou „obsah není ve vaší oblasti k dispozici“. Netflix je ale velkým psem, takže si nemůžeme příliš stěžovat.

Pokud je pro vás prioritou Netflix, máme pocit, že jsme dostali více z nejlepších VPN pro Netflix, ExpressVPN.

Přehled funkcí Astrill

Logo Astrillwww.astrill.com

Začíná od 833 $ za měsícVšechny plány

Všeobecné

Platební metody
PayPal, kreditní karta, AliPay

Přijímá kryptoměnu

Současná propojení
5

Podporuje rozdělení tunelů

Neomezená šířka pásma

K dispozici je bezplatná zkušební verze

Doba vrácení peněz

Celosvětová částka serveru
328 v 65 zemích

Stolní počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilní operační systémy
Android, iOS

Rozšíření prohlížeče

Lze nainstalovat na směrovače

Streamování

Může přistupovat k Netflix USA

Má přístup k iPlayeru BBC

Má přístup k Hulu

Může přistupovat k Amazon Prime Video

Bezpečnostní

Typy šifrování
256-AES, RSA-4096

Dostupné protokoly VPN
IPSec, OpenVPN, PPTP, L2TP, SSTP, OpenWeb, StealthVPN

Povoleno při spuštění zařízení

Umožňuje torrentování

Zásady bez protokolování

Úspěšný test úniku DNS

Killswitch k dispozici

Včetně blokování malwaru / reklam

Podpěra, podpora

Živý chat
24/7

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora
úřední hodiny

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Ceny

Astrill je jednou z dražších možností VPN, i když platíte za rok. Cena měsíčního tarifu je příšerná a stojí 5 USD více než měsíční sazby většiny ostatních poskytovatelů. Na pět zařízení nejsme ohromeni.

Jako obvykle nedoporučujeme měsíční tarif. Například CyberGhost nabízí plán, který podporuje až sedm současných připojení za poloviční cenu. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi CyberGhost.

Pololetní a roční plány společnosti Astrill jsou dobré. ExpressVPN, který jsme v naší recenzi ExpressVPN vysoce ohodnotili, je za tyto dva termíny stejná cena. To znamená, že Astrillovy měsíční plány jsou dražší.

Astrill nabízí velkorysou sedmidenní bezplatnou zkušební verzi. Na druhou stranu AirVPN nabízí pouze tři (přečtěte si naši recenzi AirVPN). Nemusíte vkládat kreditní karty, ale můžete službu používat sedm dní zdarma, i když kupujete program. Zkušební verze zdarma však není v Číně nabízena.

Pokud hledáte bezplatnou možnost, přečtěte si našeho průvodce o nejlepších bezplatných poskytovatelích VPN, přestože to zkazíme a dáme vám vědět, že Windscribe je pravděpodobně nejlepší volbou tam (můžete se dozvědět proč v našem Windscribe Posouzení). 

Neexistují žádné víceleté plány, což je problém, se kterým jsme se setkali u více poskytovatelů VPN. Nabízení dvouletého nebo tříletého plánu umožňuje věrným uživatelům získat lepší hodnotu placením předem. Například NordVPN vám umožní zaregistrovat se na 75 měsíců za méně než 100 USD (přečtěte si naši recenzi na NordVPN).

Astrill nabízí při pokladně doplňky VPN. Můžete přidat libovolný počet soukromých IP adres za 5 $ každý měsíc, router s předinstalovaným Astrill a VIP příplatek za 10 $ za 100 GB za měsíc, který vám umožní použít víceskokové připojení a dává vám prioritní přenos na serverech.

K dispozici je také směrovač 50 $, ale v nejlepším případě je průměrný. Je to jedno pásmo a chybí gigabitový ethernetový port. Můžete si koupit Netgear R6400, oblíbenou volbu pro VPN routery, za 219 $, ale za dvojnásobek nákladů na nákup akcií routeru je pravděpodobně lepší nastavit Astrill na routeru sami.

Snadnost použití

Astrill je malý a jednoduchý, téměř k chybě. Rozhraní zabírá málo na žádné nemovitosti na obrazovce, což je dobré pro sledování vašich rychlostí, ale špatné pro konfiguraci aplikace. Testování jsme provedli na displeji 4K, takže dává smysl, aby uživatelské rozhraní bylo menší. To znamená, že přizpůsobení rozlišení obrazovky na 1080p nezvýšilo jeho velikost.

To je hlavní problém Astrill. Je to bolest dostat se do různých nastavení, ke kterým chcete přistupovat, protože vše je tak kompaktní. Umožnit uživateli změnit velikost uživatelského rozhraní by šlo dlouhou cestu. To by udržovalo malý vzhled, když chcete monitorovat rychlosti, a umožnilo vám rozšířit UI pro pohodlnější konfiguraci v případě potřeby.

Totéž platí pro výběr serveru. Chcete-li být upřímný, je to na hovno. Seznam je stejně malý jako zbytek rozhraní a budete si muset prohlédnout všechny své možnosti. Díky Astrill je to méně bolestivé díky vyhledávací liště a nabídce „velkých“ serverů, ale stále to není příjemný zážitek.

Seznam serverů Astrill

Naštěstí můžete seznam oříznout přidáním oblíbených položek. Obrazovka výběru serveru má tři karty: „doporučeno“, „oblíbené“ a „vše“. Provedení procesu výběru serverů, které budete používat od začátku, usnadní přepínání mezi nimi.

Můžete také klepnout pravým tlačítkem myši v uživatelském rozhraní a najít nejoblíbenější servery a připojit se tímto způsobem.

Navzdory problémům s výběrem a konfigurací serveru má Astrill jednoduché rozhraní. Na hlavní obrazovce se zobrazuje server, ke kterému jste připojeni, velké tlačítko „zapnuto“ a graf vašich rychlostí. Bez ohledu na to, kde se nacházíte v uživatelském rozhraní, můžete vybrat protokol VPN, který chcete použít, otevřením rozbalovací nabídky v horní části.

Rozhraní Astrill

Všechny ostatní funkce jsou přístupné přes tři pomlčky v levém horním rohu. Hlavním problémem je pokusit se nastavit, co potřebujete, bez okna s možností změny velikosti. U většiny nastavení, například u možností DNS, to není moc. Malé okno se může snadno přeplnit, když se pokoušíte přidat výjimky do seznamu filtrů.

Seznam Astrill-Filter

Astrill není obtížné používat, zejména poté, co jste jej nakonfigurovali, ale dostat se přes rozhraní je hrozné, protože je příliš malé. Schopnost změnit velikost okna by udělala velký rozdíl a přiměla Astrillovo uživatelské rozhraní k tomu, aby se stalo jedním z nejlepších na trhu.

Podporovaná zařízení

Astrill může podporovat až pět spojení najednou, bez ohledu na to, jaký plán si vyberete. To však není limit zařízení. Astrill můžete nainstalovat na tolik zařízení, kolik chcete, ale pouze pět se může připojit současně.

S TorGuardem však nemůžete zvýšit limit, jako byste mohli, takže budete možná muset hledat jinde, pokud chcete více než pět spojení (přečtěte si naši recenzi na TorGuard). 

Existují instalační programy pro Windows, MacOS a Linux, včetně CentOS, Debian, Ubuntu, Fedora a dalších. Astrill nabízí také instalační program příkazového řádku pro Linux, pokud nepoužíváte jeden z těchto operačních systémů.

Astrill podporuje iOS prostřednictvím obchodu App Store a Android prostřednictvím obchodu Google Play. Pokud používáte upravenou verzi systému Android, která nemá přístup do Obchodu Play, nemusí Astrill na vašem zařízení fungovat. Služba bohužel nenabízí .apk sama o sobě.

Astrill můžete nainstalovat na svůj router, pokud bude blikat pomocí DD-WRT nebo Asus Merlin. Směrovače mohou používat pouze OpenVPN a RouterPro, ale TCP i UDP jsou podporovány. Na rozdíl od jiných nastavení routeru je Astrill’s velmi jednoduchý a umožňuje konfigurovat funkce, jako je filtrování zařízení v nastavení routeru.

Nastavení Astrill-Router

Umístění serveru

Astrill má 328 serverů v 65 zemích. Není divu, že USA získají většinu pozornosti a věnuje se 137 serverům. Většina ostatních zemí má hrst serverů přinejlepším. Výjimky jsou Japonsko, které má 29, a Spojené království, které má 16.

V uživatelském rozhraní uvidíte také „optimalizované“ servery. Připojení k jednomu z nich poskytuje rychlejší připojení, ale musíte si zakoupit plán VIP $ 10 za měsíc s plánem, abyste tak učinili..

Rychlost

Testovali jsme pět míst pomocí Astrill pomocí speedtest.net, zaznamenali jsme latenci, rychlost stahování a rychlost uploadu. Fungovalo to dobře, zejména s rychlostí stahování, ale není překvapením, že latence a rychlosti odesílání trpěly na dlouhé vzdálenosti od místa testování, kterým byl St. Louis, MO. 

Umístění: Ping (ms): Stáhnout (Mbps): Nahrát (Mbps):
Nechráněný984,4311.50
Los Angeles, CA6565,9510,30
Spojené království11373,307,70
Rusko16192.106,91
Japonsko30597,442,83
Írán50637,421,49

Astrill je přesto působivý, ačkoli zmeškal nejrychlejšího průvodce VPN. I když jsme se připojovali přes rybník, udržovali jsme kolem 70 procent naší nechráněné rychlosti nahrávání. Nejhorším hráčem byl Írán, který se snažil udržet 10 procent.

Rychlosti stahování jsou ve všech směrech vynikající. Naše testování v Rusku a Japonsku ve skutečnosti zvýšilo naši rychlost stahování, což naznačuje, že některé množství poskytovatelů internetových služeb škrtí. Stejně jako u rychlosti nahrávání byl Írán nejhorším hráčem, ale stále si udržoval kolem 40 procent naší normální rychlosti.

Latence je však drsná. Činnosti jako online hraní budou s Astrillem bojem. Naštěstí můžete přidat výjimky pro online hry.

Filtrování je to, co zvyšuje rychlost Astrill. Normální webový prohlížeč není problém, protože Astrill uvádí působivé výsledky pro rychlost stahování.

Výjimečně lze přidat cokoli, co je nahrané nebo zpožděné, což znamená, že můžete využívat plnou rychlost internetu bez odpojení od serveru..

Bezpečnostní & Soukromí

Astrill nabízí dlouhý seznam protokolů VPN, z nichž dva jsou exkluzivní. Máte standardní tarify OpenVPN, PPTP, SSTP, L2TP / IPSec, IKEv2 / IPSec a, zvláštně, Cisco IPSec, což je změna IKEv1 / IPSec provedená společnostmi Cisco a Microsoft. Je ironií, že Windows nepodporuje Cisco IPSec.

Pro zabezpečení je OpenVPN nejlepší volbou, protože se jedná o protokol s otevřeným zdrojovým kódem, který je pravidelně prověřován na chyby a opraven. Podporuje také téměř jakoukoli metodu šifrování, kterou byste mohli chtít.

Není překvapením, že Astrill doporučuje své vlastní protokoly StealthVPN a OpenWeb. Jedná se o lehký protokol bez připojení, což znamená, že můžete rychle přepínat servery. Je založen na protokolu TCP a šifrován pomocí 256bitového AES, což ztěžuje detekci hloubkovou kontrolou paketů.

StealthVPN se podobá OpenVPN v tom, že pracuje na portech UDP a TCP a zakrývá pakety, což z něj dělá ideální volbu, kterou lze získat pomocí firewallů (srovnatelné s protokolem Chameleon VyprVPN, o kterém se můžete dočíst v naší recenzi VyprVPN). Je šifrována pomocí 256bitového AES a ověřena certifikáty SSL / TLS. Stejně jako OpenVPN vypadá a chová se jako normální zabezpečené připojení, takže je stejně stabilní jako jedno.

OpenVPN je díky open source povaze ideální volbou pro mnoho zařízení, včetně směrovačů, takže je to opravdu otázka osobních preferencí. Výhodou StealthVPN je použití dvouvrstvého šifrování.

Astrill má nastavení ochrany osobních údajů, včetně možnosti vyprázdnění cookies. Můžete také zapnout killswitch, který zablokuje vaše internetové připojení v případě, že VPN selže.

Netěsnosti jsme testovali pomocí ipleak.org. Astrill vyhověla našim testům na úniky DNS, WebRTC a IP. Mezi tím a killswitchem je VPN bezpečná.

Astrill Ochrana osobních údajů

Astrill je společnost registrovaná na Seychelách, souostroví 115 ostrovů v Indickém oceánu. Tvrdí, že je „zaměřen převážně na cestovatele a cizince, kteří používají službu Astrill VPN pro šifrovaný a neomezený přístup k internetu kdykoli a kdekoli.“

Místo říká hodně o soukromí. Seychely jsou jedním z nejvíce soukromých míst na světě, jsou malou skupinou ostrovů u pobřeží východní Afriky, ale vláda nemá jediný zákon, který by se zabýval shromažďováním a používáním osobních údajů..

Astrill tvrdí, že má „přísnou politiku bez protokolů“. Jak je však vysvětleno v zásadách ochrany osobních údajů, „některé informace jsou nezbytné pro technickou funkci služeb“. Aktivní relace jsou sledovány a odstraněny po odpojení. Sledovaná data zahrnují vaši IP adresu, typ zařízení a další.

Předešlých 20 připojení je vedeno v záznamu, který zahrnuje dobu připojení, dobu trvání, zemi, typ zařízení a číslo verze Astrill. Navzdory požadavku „nelogování“ jsou v záznamu informace, i když by bylo obtížné se s vámi spojit.

Přestože vaše osobní informace nejsou uchovávány, Astrill je může a může sledovat. Pro to je však důvod. V takovém případě je zajištěno, že počet připojených zařízení je pod limitem, ale služba neříká, že vás provede anonymizací na svých serverech.

Pokud existuje postup, není to uvedeno v zásadách ochrany osobních údajů.

Je důležité si uvědomit, že Astrill může vidět, kdo se připojuje, ale pokud víme, ne to, jak tuto službu využívají. Informace umožňující identifikaci osob jsou sledovány, ale nevedou se v evidenci, což odpovídá požadavku „no-logs“.

Služby zákazníkům

Astrill se s podporou nesetkává. Namísto toho, abyste vás nasměrovali prostřednictvím znalostní databáze a seznamu častých dotazů k nalezení kontaktního e-mailu, můžete jej získat ze stránky podpory. Nabízí živý chat, který můžete otevřít kliknutím na malý kruh v pravém dolním rohu kterékoli stránky Astrill a e-mailovou podporu.

Astrill-Live-Chat

Astrill nabízí také telefonickou podporu s čísly v USA a Hongkongu, ale operátoři mohou podporovat pouze zákazníky, kteří mluví anglicky.

Asi na dvě hodiny jsme dostali odpověď na e-mailovou otázku, což je rychlé. Náš e-mail však byl zaslán v poledne v USA v pracovní den, takže pokud budete posílat zprávu pozdě v noci nebo o víkendu, můžete čekat déle..

Pro podporu DIY získáte FAQ, instalační manuály a video návody. Instalační manuály jsou rozsáhlé a jsou součástí samostatné wiki společnosti Astrill. Zahrnují téměř jakoukoli otázku, kterou byste mohli mít ohledně konfigurace VPN s jakýmkoli daným OS. Astrill má dokonce průvodce nastavením telefonu BlackBerry pomocí IKEv2.

Astrill-Setup-Manuals

FAQ je základní. Zahrnuje otázky, jako jsou různé plány, které společnost Astrill nabízí, a protokoly, se kterými se můžete spojit. Tato oblast se zdá více zaměřena na předběžné otázky než na technické otázky.

Astrill nabízí čtyři videonávody, které jsou spíše jako přehledy. Existují videa pro desktopovou aplikaci, routerový applet, nastavení DD-WRT a přehled toho, co VPN je a jak Astrill funguje. To není přesně podpora, ale videa mohou objasnit oblasti uživatelského rozhraní, pokud máte problémy.

Přestože existují průchody pro stolní počítače a směrovače, neexistují žádná videa pro aplikace pro Android nebo iOS.

Astrill nenabízí tradiční znalostní základnu, kterou většina ostatních poskytovatelů VPN nabízí. Informace, které by v jednom byly, se však nacházejí jen v FAQ a wiki.

Stále je nejlepší volbou přímá podpora. Obvykle jde o opačný směr, který je vydechnutý čerstvým vzduchem, je-li kluzký. Chtěli jsme však více průvodců řešením problémů a komunitního fóra k vyplnění systému podpory.

Verdikt

Astrill je rychlá a drahá VPN s velkorysou bezplatnou zkušební verzí. Rozhraní je rozhořčeno kvůli jeho velikosti, ale služba je dobrá jinak. Přepínání serverů je rychlé, rychlost stahování je vynikající a překonává i Netflix.

Nejsilnějším bodem Astrillu jsou jeho vlastnosti. Filtrování je skvělé pro běžné používání VPN, při kterém máte obavy o soukromí, ale ne za cenu poloviny nebo více vašeho internetového připojení. Také se nám líbí proprietární protokoly, ale OpenVPN ve většině případů stačí.

Astrill je skvělou volbou pro VPN a možnosti filtrování ji oddělují. Přesto existují i ​​jiné možnosti, které vám budou lépe vyhovovat. Přečtěte si naše recenze VPN, abyste se o nich dozvěděli více.

Co si myslíš o Astrillovi? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me