Recenze AirVPN – aktualizováno do roku 2020

Recenze AirVPN

AirVPN, program nadšený, má zabezpečení, které soupeří s těmi, které patří k nejvýznamnějším poskytovatelům na trhu. Jeho rozhraní však vyžaduje spoustu trpělivosti a podpory v neexistenci, což z toho činí špatnou volbu pro lidi, kteří se právě vyrovnávají s VPN. Přečtěte si všechny podrobnosti v naší recenzi AirVPN.


nejlepší recenze VPN

AirVPN založil „velmi malá skupina aktivistů, hacktivistů a hackerů“ v roce 2010. Začalo to pouze se dvěma servery a od té doby se rozrostlo na více než 200. Virtuální privátní síť je stále provozována aktivisty a její odhodlání k ochraně soukromí dává dokonce i nejlepší poskytovatelé VPN utíkají za své peníze.

V této recenzi AirVPN si před vydáním verdiktu promluvíme o funkcích, cenách, snadnosti použití, podporovaných zařízeních, umístění serveru, rychlosti, zabezpečení a zákaznických službách. I když se nám velmi líbí zadní konec aplikace, máme výhrady k přední straně.

AirVPN se jasně zaměřuje na soukromí a bezpečnost, natolik, že byly obětovány další oblasti. Snadné použití je Achillova pata pro tohoto poskytovatele a přestože se můžete naučit rozhraní, nováčci VPN mohou být vypnuti svým datovaným vzhledem.

airvpn přihlášení

seznam serverů airvpn

rychlosti airvpn

airvpn obecná nastavení

oblast klienta airvpn

Předchozí

další

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro AirVPN

Funkce

AirVPN nemá obvyklé podezřelé, které hledáme ve funkcích. Chybí killswitch, blokování reklam a další kontroly soukromí. Zaměřuje se na zabezpečení a přizpůsobení a jako takové se na tyto oblasti soustředí.

AirVPN používá výhradně protokol OpenVPN na portech 80 TCP / UDP, 443 TCP / UDP a 53 TCP / UDP. Každý server také podporuje OpenVPN přes SSH, SSL a Tor, což znamená, že ani ten nejintenzivnější monitoring by neměl být příliš velký na to, aby zvládl.

Podporováno je také předávání portů. Předávání portů v podstatě přesměruje přenos přicházející z Internetu na server VPN na určitý port v klientovi. Používá se k pohybu příchozího provozu, který by jinak byl blokován.

AirVPN můžete přesměrovat až 20 portů najednou na libovolný port nad 2048 přes TCP, UDP nebo oba. Nastavení jsou konfigurovatelná v klientské oblasti na webu AirVPN, o kterém se budeme bavit později.

Nastavení přesměrování portů AirVPN

AirVPN podporuje připojení dvojitého hopu, ale to není přímo konfigurovatelné v klientovi. Pomocí virtuálního počítače můžete přeskočit až z pěti serverů pomocí pěti současných připojení. To je, podle slov AirVPN, „suboptimální řešení“, přestože sdílíte systémové prostředky a šířku pásma sítě se všemi svými počítači.

Mnohem lepším řešením by bylo připojení k AirVPN přes Tor, které podporuje.

AirVPN nemá zabiják jako takový. Má však síťový zámek, který blokuje veškerou komunikaci, pokud neprochází protokolem AirVPN. Rozdíl je v tom, že killswitch může být aktivní pouze tehdy, když jste připojeni k serveru, zatímco síťový zámek zůstane trvale zapnutý.

AirVPN-Network-Lock

AirVPN a OpenVPN

OpenVPN je vysoce konfigurovatelný protokol a odhodlání AirVPN k tomu ukazuje. Všechny aspekty vašeho připojení lze nastavit podle vašich představ, včetně vašeho portu, DNS a síťových vrstev pro IPv4 a IPv6.

Je to důkaz toho, na koho se AirVPN zaměřuje. Uživatelé, kteří nejsou obeznámeni s VPN, se budou cítit ztraceni v technických podrobnostech a najdou to službu, která není funkční, ale pro ty, kteří rozumí tomu, co se děje, je AirVPN vysoce konfigurovatelná a na funkce bohatá VPN.

Výkon streamování AirVPN

AirVPN byl zakázán zákazem Netflix VPN, což z něj udělalo špatného uchazeče o nejlepší VPN seznam pro Netflix. BBC iPlayer, Hulu a Amazon Prime Video však fungovaly. K připojení ze Spojených států jsme použili britský server a všechny výhrady se ukázaly a streamovaly bez problémů.

Přehled funkcí AirVPN

Logo AirVPNwww.airvpn.org

Začíná od $ 116Všechny plány

Všeobecné

Platební metody
PayPal, kreditní karta

Přijímá kryptoměnu

Současná propojení
5

Podporuje rozdělení tunelů

Neomezená šířka pásma

K dispozici je bezplatná zkušební verze

Doba vrácení peněz

Celosvětová částka serveru
223 ve 20 zemích

Stolní počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilní operační systémy
Android, iOS

Rozšíření prohlížeče

Lze nainstalovat na směrovače

Streamování

Může přistupovat k Netflixu v USA

Má přístup k iPlayeru BBC

Má přístup k Hulu

Může přistupovat k Amazon Prime Video

Bezpečnostní

Typy šifrování
256-AES, RSA-4096

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN

Povoleno při spuštění zařízení

Umožňuje torrentování

Zásady bez protokolování

Úspěšný test úniku DNS

Killswitch k dispozici

Včetně blokování malwaru / reklam

Podpěra, podpora

Živý chat

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Ceny

Společnost AirVPN se sídlem v Itálii zakládá své ceny na eurech. Pokud jste zákazníkem ze Spojených států, mohlo by to znamenat různé sazby v závislosti na dni, kdy zaplatíte. V době psaní se 1 euro rovná 1,17 $, ale jen před několika lety by to bylo téměř 1,40 $.

I přesto ceny nejsou špatné. AirVPN je placena na jednorázovém základě, takže můžete získat potřebnou ochranu na čas, který potřebujete.

Nejlepší ceny jsou v rozmezí tří až šesti měsíců. Nákup za rok je levnější za měsíc, ale jiní poskytovatelé VPN mají větší roční slevy. Například CyberGhost si účtuje za měsíc meziměsíčně další zhruba 3 $, ale ročně o téměř 20 $ méně (přečtěte si naši recenzi CyberGhost).

Způsob, jak zmírnit tento problém, je nabídnout předplatné na delší dobu, což AirVPN bohužel neučiní.

AirVPN nenabízí ani bezplatný plán, který by nás příliš neobtěžoval. Stručný pohled na její web naznačuje, že prodejnost není M.O této VPN. a většina bezplatných plánů je každopádně průměrná. Přečtěte si naši recenzi Windscribe s výjimkou tohoto pravidla.

Zkouška AirVPN

AirVPN nabízí bezplatnou zkušební verzi, ale musíte si ji vyžádat. Společnost nereaguje ani na to, proč tomu tak je v FAQ. Zkouška nahrazuje třídenní plán, ale zdá se, že je proti etosu AirVPN vyžadovat, abyste vyzkoušeli tuto službu, e-mail a platební údaje..

Ceny však nejsou celkově špatné. Oříznutí tuku tříměsíčních a šestiměsíčních možností ve prospěch dvouletých a tříletých plánů by pomohlo snížit náklady pro dlouhodobé příznivce a jednodušší způsob vyzkoušení služby by pomohl přilákat nové zákazníky. V současné době je AirVPN v pořádku, ale mohlo by to vyžadovat nějakou práci.

Snadnost použití

Existuje zajímavý rozdíl mezi procesem placení AirVPN a používáním aplikace. Oba vypadají datované, ale registrace do plánu se ukazuje mnohem obtížnější než připojení vzdáleného serveru.

Klikněte na „připojit se“ & tlačítko Stáhnout na webových stránkách AirVPN zobrazí všechna možná místa, která lze použít. Používáte-li například směrovač, zobrazí se podrobný průvodce, jak jej nakonfigurovat ve firmwaru směrovače. Klient pro stolní počítače je stejný jako jakýkoli soubor ke stažení: spusťte program a počkejte na dokončení.

Instalátoři AirVPN

To je to, co jsme udělali první, protože to je nejpřímější způsob, na který web odkazuje, ale když jsme načtili aplikaci, nemohli jsme se přihlásit a museli jsme se vrátit na web, zaregistrovat a zakoupit plán. AirVPN je na stránce stahování jasné, že musíte vytvořit účet a zakoupit plán, ale odkaz z domovské stránky vás stále přenese ke stažení..

Registrace AirVPN

Možná to je vedlejší produkt datovaného designu webových stránek AirVPN. Vytvoření účtu, zakoupení plánu a stažení klienta jsou na samostatných webových stránkách, což proces registrace zdlouhavé a matoucí. Řekli bychom, že by měl převládat zdravý rozum, ale pro některé uživatele na internetu není zdravý rozum běžný a AirVPN jim nezbavuje žádné uvolnění.

Klient je dobrý, navzdory zastaralému vzhledu. Můžeme v to mít větší důvěru než AirVPN, který prohlásil, že jeho technická stránka je „jedinou hlavní nevýhodou“.

Používání klienta AirVPN

Jakmile do klienta vstoupíte, budete vyzváni k přihlášení, poté uvidíte dvě tlačítka dole: jedno pro připojení k doporučenému serveru a druhé pro aktivaci síťového zámku. Doporučený server funguje dobře, i když jsme našli rychlejší možnost v našich testech rychlosti.

Klient AirVPN

AirVPN přesto funguje dobře pro uživatele, kteří chtějí stáhnout klienta, připojit se k serveru a volat jej denně.

Kopat hlouběji se však nedělá elegantně. Seznam serverů je pouze seznam. Můžete uspořádat podle jména, umístění, skóre a načtení, ale je to obtížný způsob, jak se dostat přes síť. AirVPN má samostatnou kartu „Země“, která zmenšuje velikost, ale odtud se nemůžete připojit k serveru.

Seznam AirVPN-serverů

Pokud chcete organizovat podle zemí, budete muset na seznam povolených nebo zakázaných zemí. Blacklisting odstraní zemi ze stránky serveru a whitelisting zobrazí pouze tuto zemi. Pokud například chcete vidět pouze servery v Kanadě, Nizozemsku a Švédsku, můžete tyto země přidat na bílou listinu a na kartě servery se zobrazí pouze dostupné servery.

Nastavení AirVPN-černé listiny

Je to slušný způsob, jak omezit seznam serverů, ale bez vysvětlení se může jednat o organizační funkci, kterou někteří uživatelé nikdy nerozumí.

Pod výběrem serveru jsou záložky pro rychlost, statistiky a protokoly. Pokud odstraňujete problémy nebo se jen snažíte zjistit, jak funguje VPN, jsou to pěkné odkazy. Jinak jsou většinou zbytečné.

Nastavení AirVPN

AirVPN získává technickou nabídku v nabídce nastavení, ke které se dostanete kliknutím na ikonu v levé dolní části uživatelského rozhraní. Zde můžete konfigurovat DNS, nastavit Tor, nastavit síťový zámek a mnoho dalšího. Pokud víte, co děláte, je to vynikající oblast. Pro všechny ostatní je nejlepší zůstat daleko.

Nastavení připojení AirVPN

Některé funkce jsou přístupné prostřednictvím klientské oblasti webu AirVPN. Většinou je to oblast, kde můžete prohlížet své využití, platit faktury a kontaktovat podporu, ale můžete také nastavit předávání portů, generovat konfigurace pro instalaci na platformách, které nepodporují klienta AirVPN, a spravovat klíče zařízení.

Konfigurace AirVPN-Generate-Config

Rádi bychom viděli zlepšení ve dvou oblastech. Proces vyúčtování by měl být zefektivněn tak, aby začal registrací a končil stahováním, nikoli opačně, a uživatelské rozhraní by mohlo používat facelift, takže procházení dostupných serverů je snadnější.

Kromě toho poskytuje AirVPN slušnou, i když datovanou, zkušenost, která je vhodnější pro technické uživatele, ale nováčci by se neměli příliš ztratit.

Podporovaná zařízení

AirVPN má pěkné rozšíření podporovaných zařízení. Klienti pro stolní počítače jsou k dispozici pro Windows, MacOS, Linux a Chrome OS. Mobilní připojení je k dispozici pro Android a iOS. Neexistuje však specializovaná mobilní aplikace. Můžete se připojit pouze pomocí aplikace OpenVPN, kterou získáte prostřednictvím obchodu App Store a Google Play.

Vzhledem k datovému rozhraní AirVPN není kompromis tak špatný.

Verze routeru lze konfigurovat pro DD-WRT, Tomato, AsusWRT a pfSense. AirVPN má průvodce, jak toho dosáhnout, s pokyny krok za krokem a spoustou snímků obrazovky. Můžete také použít AirVPN s Torem nebo přes tunel SSH nebo SSL.

Průvodce AirVPN-Router

AirVPN podporuje pět současných připojení, bez ohledu na dobu, kterou si koupíte. To je stejné jako IPVanish a Private Internet Access (přečtěte si naši IPVanish recenzi a Private Internet Access review), což je celkem dobré.

Umístění serveru

AirVPN má 223 serverových umístění ve 20 zemích. K dispozici je také 12 serverů s dvojitým skokem v 10 zemích, ke kterým se nelze připojit přímo. Seznam není špatný, ale není ani působivý, zejména ve srovnání s NordVPN, které provozuje 3 357 serverů v 60 zemích (přečtěte si naši recenzi NordVPN).

AirVPN tvrdí, že menší rozšíření je způsobeno přísnými požadavky na umístění serveru. Říká se, že pouhé přidání serverů by bylo „… v rozporu s kvalitou služeb a bezpečností zákazníků“. Souhlasíme z velké části, ale existuje mnoho služeb VPN, které poskytují více serverů, a to s konzistentní kvalitou a zabezpečením.

Přesto je umístění serverů dobré, i když většina z nich je v Nizozemsku, USA, Kanadě a Velké Británii, takže pokud budete chtít více rozmanitosti, možná budete muset hledat jinde..

Rychlost

Rychlosti jsou nekonzistentní, i když ne špatné. AirVPN nebude náš nejrychlejší seznam VPN, ale pokud nebudete cestovat po celém světě, neměli byste vidět přílišný pokles rychlosti..

Umístění: Ping (ms): Stáhnout (Mbps): Nahrát (Mbps):
Nechráněné (St. Louis, MO)10102,3211.12
Toronto, Kanada5116.5910,70
Amsterdam, Nizozemsko21450,543,44
Manchester, Velká Británie19415,706,72
Los Angeles, Spojené státy americké11097,256,91
Hongkong38456,662,01

Jak se očekávalo, větší vzdálenosti přinášejí delší latenci, takže AirVPN je špatnou volbou pro nejlepší VPN pro hraní. Dokonce i nejlepší hráč, co se týče latence, Toronto, byl více než pětkrát vyšší než naše nechráněné skóre.

Rychlosti stahování byly podivné. Druhý nejlepší hráč byl v Hongkongu, který je na druhé straně světa z našeho testovacího stroje. U.K. sazby byly žalostné, což je špatná volba pro BBC iPlayer, ale americké rychlosti byly dobré. Doporučili bychom ji jako rychlou síť Netflix VPN, ale nemohli jsme se obávat chyby obávaný proxy serveru Netflix..

Rychlosti jsou celkově nevyrovnané. Například GooseVPN má výpadek přechodu v závislosti na umístění vzdáleného serveru (přečtěte si naši recenzi GooseVPN). Rychlost AirVPN nemá rým ani důvod. Váš výkon do značné míry závisí na tom, jaký server si vyberete pro oblast, ke které se pokoušíte získat přístup.

S ohledem na špatnou organizaci míst bude honit nejrychlejší server pro vás fuškou. AirVPN netrpí poklesem rychlosti Shellfire (přečtěte si naši recenzi Shellfire VPN), ale doufali jsme v lepší.

Bezpečnostní & Soukromí

AirVPN používá protokol OpenVPN výhradně s šifrováním AES-256 za podpory 4096bitového klíče RSA. Náš průvodce zabezpečením VPN tyto podmínky podrobně vysvětluje, ale prozatím vše, co potřebujete vědět, je to, že AirVPN poskytuje nejlepší zabezpečení ve své třídě.

Exkluzivita k OpenVPN ukazuje, kde je AirVPN hlava. Zjistilo se, že PPTP, L2TP a dokonce IKEv2 jsou méně zabezpečené než OpenVPN a to je něco, co můžeme získat.

I když chybí protokoly, OpenVPN by vás měl dostat přes většinu firewallů. AirVPN má více vstupních portů, nativní OpenVPN UDP / TCP a tunelování přes SSL nebo SSH. Metody připojení a 4096bitové šifrování RSA získaly místo jako jedna z nejlepších VPN služeb pro Čínu.

Tunelování přes SSL je efektivní, protože vypadá jako standardní přenos HTTPS. Blokování by znamenalo blokovat jakékoli šifrované připojení online a, protože SSL certifikáty se stávají běžnějšími, to by v podstatě vypnulo internet.

Soukromí a italské oko

Ochrana osobních údajů je místem, kde se věci stávají zajímavými. Začněme špatnými zprávami. AirVPN se nachází v Itálii, která je součástí 14 očí, což je skupina 14 zemí, které si navzájem sdílejí informace a špionáž.

Přesto AirVPN dodržuje přísnou politiku bez protokolování a je o tom transparentní. Můžete platit prostřednictvím bitcoinů a AirVPN uchovává vaše uživatelské jméno pouze v evidenci. AirVPN neukládá ani přenášené informace, a to ani u metody meziskladu, jako je PayPal.

Navíc, AirVPN nemá servery v Itálii, což ztěžuje vládnímu orgánu přístup k VPN provozu.

Informace týkající se služeb AirVPN, jako je síť, šířka pásma atd., Jsou ukládány pouze v paměti RAM serveru, nikoli v hromadném úložišti. Nejsou uložena žádná identifikační data, pokud nechcete, aby byla.

To je skvělá zpráva, protože italská vláda by mohla požadovat, aby AirVPN předal všechno. Za současného stavu by se nic nedalo předat, ale pokud dojde v budoucnu k nějaké protokolování, jde o hlavní problém týkající se ochrany soukromí. Vzhledem k tomu, jak transparentní AirVPN je o vašem soukromí, však pochybujeme, že tomu tak bude.

Schopnost připojení přes prohlížeč Tor je také uklidňující. I když vládní agentura klepe a AirVPN nějak vede záznamy, jediná zaznamenaná položka bude IP adresa výstupního uzlu pro vaši relaci Tor..

Zásady no-logs a nejlepší ochrana ve své třídě jsou silnými stránkami pro AirVPN, ale chybí jim funkce, jako je killswitch, což je nástroj, který přerušuje vaše připojení k internetu, pokud se odpojíte od VPN. Přidání jednoho by zajistilo bezpečnost AirVPN srovnatelnou s ExpressVPN (viz naše recenze ExpressVPN).

Testovali jsme úniky WebRTC, IP a DNS pomocí serveru ipleak.org. Ujistili jsme se, že běží na ipleak.org a ne na ipleak.net, protože ten je spravován společností Air. AirVPN přesto prošel všemi testy a IPLeak neviděl, že jsme používali VPN. Všechno bylo, jak by to mělo být.

Služby zákazníkům

Komunita je nejsilnějším bodem služeb AirVPN. Zbytek podpory je však v nejlepším případě nevýrazný.

AirVPN nabízí e-mailovou podporu prostřednictvím kontaktního formuláře. Dosáhli jsme dvakrát, jednou na žádost o zkušební verzi a jednou na počet umístění serveru. AirVPN se vrátil o zkoušce za něco přes 24 hodin ao umístění serveru za méně než hodinu.

Kontaktní formulář AirVPN

E-mail s odpovědí byl přímý a říkal nám počet serverů a zemí. AirVPN se však zdálo, že je počet serverů defenzivní, když řekl: „Chceme zdůraznit, že neprovádíme IP adresy triky s geografickým umístěním a přetížení adres,“ a vyzval nás, abychom „ověřili tento požadavek prostřednictvím trasování tras“.

FAQ je dobré, ale obtížné se obejít. Existuje 37 témat, z nichž většina je zaměřena na prodej a klientský software. Často kladené otázky jsou však spojeny se zbytkem fóra, takže je pro navigaci matoucí. Průvodci používají podobný formát, ale bohužel AirVPN mísí své oficiální průvodce s těmi, kteří jsou v komunitě.

Průvodci AirVPN

Fóra jsou dobrá. Komunita zveřejňuje nová témata a odpovědi každý den, s prominentními oblastmi, jako jsou návrhy a řešení problémů, které obsahují více než 15 000 témat. To je místo, kde najdete většinu podpory, takže pokud budete hrát pěkně s ostatními, měli byste být v pořádku.

Fóra AirVPN

Stejně jako u ostatních služeb AirVPN není podpora příliš silná. Ve srovnání s komerčními VPN je to selhání. Proti jiným VPN založeným na komunitě to však není špatné.

Verdikt

AirVPN je dobrá VPN služba s působivými zásadami ochrany osobních údajů a vynikajícími bezpečnostními opatřeními. Má však nějaké chyby. Rozhraní je datováno a proces registrace je nepozvaný. Podobně jsou rychlosti dobré, ale ne blízko těch nejrychlejších, jaké jsme kdy viděli.

O AirVPN se však stále má hodně rád. Vyhrazená komunita zálohuje vysoce přizpůsobitelnou platformu. Pokud se chystáte pohrávat, AirVPN je pro vás.

I s datovým rozhraním nenávidíme ani průměrný uživatelský dojem. Můžete se automaticky připojit k serveru, což je dobré. Přejeme si jen, aby se to přeneslo do procesu registrace.

Můžete vyzkoušet AirVPN sami požádáním o zkušební verzi nebo zakoupením třídenního průkazu. Pokud chcete nakupovat více, přečtěte si naše další recenze VPN. Co si myslíte o AirVPN? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me