Bitdefender VPN Review – Aktualizováno 2020

Bitdefender VPN recenze

Bitdefender VPN je slušné řešení navržené tak, aby fungovalo společně s antivirem společnosti. Je to docela dobré, i když se vyhýbá funkcím a funkcím nalezeným v lídrech na trhu. Přesto je to spolehlivá volba, pokud je ochrana hlavním problémem, jak si můžete přečíst v naší úplné recenzi Bitdefender VPN.


nejlepší recenze VPN

Bitdefender je jednou z největších společností zabývajících se kybernetickou bezpečností na světě a nabízí mnoho produktů, ale většina lidí ji pravděpodobně zná kvůli svému antiviru. Jak vidíte v naší recenzi Bitdefender Antivirus, byli jsme ohromeni jeho antivirovým výkonem, funkcemi a zákaznickou podporou.

To znamená, že se podíváme na VPN, kterou nabízí Bitdefender v této recenzi Bitdefender VPN. Jedná se o doplněk, což znamená, že jej nelze použít, pokud nemáte úplnou bezpečnost Bitdefenderu, Bitdefender Antivirus nebo jeden z dalších produktů společnosti.

Bitdefender VPN klient se snadno používá, ale to je na úkor funkcí. Zabezpečení je dobré, ale neexistuje způsob, jak změnit použitý protokol nebo šifrování. Nabízí také dobré rychlosti a vynikající zákaznický servis.

Ačkoli Bitdefender VPN má hrst věcí v pořádku, existuje spousta věcí, které by mohly být lepší. Kromě toho, že je prakticky nedefinovaný, není schopen prorazit detekci VPN na geoblokových webech, jako jsou Netflix a BBC iPlayer, což znamená, že nebude dělat náš nejlepší seznam VPN.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro bitdefender VPN

Funkce

Pokud jde o funkce, bitdefender VPN je stejně holý, jak může získat. Počínaje seznamem věcí, které můžete udělat, existují možnosti, jak klienta spustit automaticky při spuštění nebo se automaticky připojit, když zjistí, že jste v síti WiFi. Z nějakého důvodu není možné, aby se při použití kabelové sítě připojilo automaticky.

Nastavení bitdefenderu

To je vše, co můžete v aplikaci udělat. Neexistují žádná další nastavení pro úpravy. Nemůžete změnit protokol nebo šifrování, které používáte, není killswitch a split tunneling. Je však k dispozici na všech hlavních platformách, včetně Windows, MacOS, iOS a Android. To znamená, že uživatelé Linuxu jsou vynecháni.

Vypadá to, že Bitdefender vytvořil uživatelsky přívětivý zážitek, který by kdokoli mohl vyzvednout. Pro tento styl softwarového designu je třeba něco říci, ale když to přijde s tak velkou cenou, nemusí to stát za to.

Nakonec, místo toho, aby klient Bitdefender VPN nabízel snadno použitelný zážitek, se cítí spíš jako by vám byla předána bezchybná aplikace, která do něj nepřemýšlela.

Pokud hledáte uživatelsky přívětivý design, který dosahuje stejného snadného použití jako Bitdefender VPN, ale aniž byste se snažili o to, aby uživatelé měli větší kontrolu, přečtěte si naši recenzi ExpressVPN. ExpressVPN udržuje jeho rozhraní snadno použitelné a přitom je stále bohaté na funkce.

Přehled funkcí Bitdefender VPN

Logo VPN bitdefenderuwww.bitdefender.com

Začíná od 333 $ za měsícVšechny plány

Všeobecné

Platební metody
PayPal, kreditní karta

Přijímá kryptoměnu

Současná propojení
10

Podporuje rozdělení tunelů

Neomezená šířka pásma

K dispozici je bezplatná zkušební verze

Doba vrácení peněz
30 dní

Celosvětová částka serveru
27 míst

Stolní počítače
Windows, MacOS

Mobilní operační systémy
Android, iOS

Rozšíření prohlížeče

Lze nainstalovat na směrovače

Streamování

Může přistupovat k Netflixu v USA

Má přístup k iPlayeru BBC

Má přístup k Hulu

Může přistupovat k Amazon Prime Video

Bezpečnostní

Typy šifrování
256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN

Povoleno při spuštění zařízení

Umožňuje torrentování

Zásady bez protokolování

Úspěšný test úniku DNS

Killswitch k dispozici

Včetně blokování malwaru / reklam
přichází s balíčkem Total Security

Podpěra, podpora

Živý chat
24/7

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora
úřední hodiny

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Ceny

Porovnání Bitdefender VPN s jinými poskytovateli je obtížné, protože pro jeho použití musíte mít v počítači jiné bezpečnostní řešení Bitdefenderu. Pokud již máte ve svém systému bitdefender, ceny za VPN jsou dobré, ale museli byste získat další, obvykle docela drahý, software, který používá VPN, může lidi od toho odvést..

Jak však můžete vidět z naší recenze antiviru Bitdefender, je to nejlepší na trhu právě teď, takže pokud by se opravdu chcete chránit, mohlo by to stát za investici..

S ohledem na to se podívejme na plány pro Bitdefender VPN. Pro začátek je k dispozici „bezplatný“ plán, který je dodáván s Bitdefender Total Security. Nabízí 200 MB dat denně, což je dobré, pokud jde o bezplatné služby VPN, ale zároveň je těžké plán nazvat „zdarma“.

Cena bitdefenderu

Při přechodu na prémiové plány existuje měsíční možnost průběžného placení a roční možnost. Obě mají neomezenou šířku pásma, ale jsou omezeny na počet zařízení, která vaše licence pro antivirový program umožňuje.

Ačkoli jsou ceny nabízené sítí Bitdefender VPN konkurenceschopné a zdá se, že jsou velkou hodnotou, je nespravedlivé porovnávat je s jinými poskytovateli, protože Bitdefender vyžaduje, abyste provedli další nákup. Pokud hledáte cenově dostupnou VPN, která nevyžaduje další nákup, podívejte se na naši recenzi CyberGhost.

Snadnost použití

Bitdefender VPN se zaměřuje na poskytování zjednodušeného a zefektivnění uživatelského prostředí více než na poskytování funkčně bohatého. Z tohoto důvodu je VPN snadno použitelná.

Aplikaci VPN můžete otevřít z ovládacího panelu dodávaného se softwarem Bitdefender nebo pomocí ikony na hlavním panelu. Ikona na hlavním panelu se změní tak, aby ukazovala, zda jste připojeni. Malé červené X označuje, že nejste, a zelená kontrola označující, že jste.

První obrazovka klienta obsahuje jednoduché bílé pozadí s velkým modrým tlačítkem, které vám umožní připojení, a rozevírací nabídku pod ní, která vám umožní vybrat, kam se chcete připojit. Seznam serverů je abecední a snadno procházitelný, přičemž vlajka každé země sedí vlevo od názvu.

Bitdefender-Client

Tlačítko vlevo nahoře otevře nabídku, která vám poskytne několik možností, včetně nastavení, kontaktování podpory a zobrazení informací o vašem účtu, například kolik dní zbývá ve vašem předplatném.

Přestože je klient Bitdefender VPN zefektivněn, prostředí na webu není tak optimalizované. Bitdefender nepovažuje VPN za samostatný produkt, a proto nemá na webu dostatek místa. Téměř veškerý obsah webových stránek je určen pro jiné produkty, takže hledání odpovědí na otázky týkající se VPN nebo dokonce nalezení vůbec může být problémem..

Rychlost

Bitdefender nabízí působivé rychlosti na všech testovaných serverech. Navázání spojení pokaždé trvá asi 10 sekund, což zdaleka není rychlé, ale po připojení se internet cítí pohotově a stabilně.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (Virginie)1472,055,86
Spojené království9039,444,72
Švýcarsko10769,843,46
Spojené státy5349,264,81
Japonsko19368,903,25
Brazílie15169,343,73

Jak vidíte z našich výsledků testů, když jsme se připojili ke Švýcarsku, Japonsku nebo Brazílii, viděli jsme rozumné, ale ne skvělé časy ping a při rychlosti stahování jsme ztratili jen několik procentních bodů. Rychlosti odesílání dosáhly mnohem většího zásahu, což může být důležité vzít v úvahu, pokud chcete odesílat soubory pomocí VPN.

Rychlost bitdefenderu

Jedna věc, která nás upoutala, byla skutečnost, že britské a americké servery vrátily horší výsledky než ostatní. Čas pingu byl tím, co byste od těchto míst očekávali, protože jsou k nám mnohem blíže než Japonsko nebo Švýcarsko, ale rychlost stahování byla nižší.

To je pravděpodobně příznak toho, že nemáme nejsilnější možnou síťovou infrastrukturu. Je pravděpodobné, že se jedná o dvě nejvíce obchodovaná místa a nižší výkon je způsoben tím, že jsou zatíženy větším zatížením.

Přestože by jeho výkon během našich testů mohl přinést místo na našem nejrychlejším seznamu VPN, v mnoha případech nemá nejlepší časy ping. Pokud hledáte VPN s časy pingů s rockovým dnem, které vám umožní hrát konkurenční hry v zahraničí, podívejte se na naši nejlepší VPN pro hraní her.

Bezpečnostní

Jak bylo tématem této recenze a VPN, neexistují žádné možnosti, pokud jde o to, jak jste chráněni při používání Bitdefender VPN. Neexistují žádná nastavení protokolu, která by bylo možné změnit, ani šifrování. To znamená, že nastavení, která jsou na vás vynucena, jsou tím, co navrhujeme, aby lidé stejně používali.

Bitdefender VPN používá protokol OpenVPN, což je výkonný a otevřený zdrojový protokol, který je bezpečný, přiměřeně rychlý a spolehlivý. Pokud se chcete dozvědět více o protokolech VPN, podívejte se na naše rozdělení protokolů VPN.

Bitdefender VPN šifruje vaše připojení pomocí 256bitového AES, aby se dále zlepšilo zabezpečení. Toto je nastavení VPN, které bychom doporučili téměř každému, protože je zabezpečené a nabízí rychlé připojení. Pro všechny praktické účely je 256bitové AES nemožné crackovat, ale pokud vás zajímá obecně kryptografie, přečtěte si náš popis článku o šifrování.

Ačkoli Bitdefender VPN neumožňuje zapnout nebo vypnout ochranu proti úniku DNS, jako mnoho VPN, prošlo testem úniku DNS.

Pokud vás zajímá, co jsou úniky DNS, přečtěte si náš článek o úniku DNS, kde získáte podrobné vysvětlení. Stručně řečeno, únik DNS znamená, že některé informace o vašem prohlížení sklouzávají do rukou vašeho poskytovatele internetových služeb nebo, v některých případech, vlády, dokonce i když k internetu přistupujete prostřednictvím VPN.

Soukromí

Přestože je zabezpečení Bitdefender VPN dobré, v některých ohledech může být Bitdefender ten, kdo bude při používání služby dávat pozor. Stanovení transparentnosti je jednou z nejdůležitějších věcí pro společnost zabývající se kybernetickou bezpečností a VPN. Hlavním prvkem je snadno interpretovatelné a stručné zásady ochrany osobních údajů a uživatelské dohody.

Ačkoli je Bitdefender větší společností než mnoho poskytovatelů VPN, na které se díváme a nabízí mnoho dalších služeb, licenční smlouvy s koncovým uživatelem a zásady ochrany osobních údajů jsou zbytečně složité a obtížně se s nimi naviguje. Na jeho webových stránkách jsou zveřejněny různé smlouvy o předplatném, smluvní podmínky a zásady ochrany osobních údajů.

Bohužel, když jsme se přímo zeptali na zásady ochrany soukromí VPN, byli jsme přesměrováni na krátkou stránku s častými dotazy, která uvedla: „nikdo (reklamní agentury, poskytovatelé internetových služeb, pojišťovny atd.) Nebude mít přístup k vašim online protokolům.“

To naznačuje, že protokoly jsou vedeny, ale nesdíleny s třetími stranami.

Pokud se seznámíte s zásadami ochrany osobních údajů služby Bitdefender Home Solutions a přejdete k části 7.3, zjistíte, že shromažďuje pouze náhodná nebo hashovaná ID uživatelů a zařízení, adresy IP a náhodně generované tokeny používané k navázání připojení VPN. Sdílí však tyto informace s Anchorfree, třetí stranou, která zpracovává data jménem Bitdefenderu.

Přestože se zdá, že informace shromažďované v souvislosti s VPN jsou z velké části anonymizovány a neidentifikují se, spoustu informací shromážděných na webu a během pokladny je včetně vaší domovské adresy. Pokud hledáte VPN, která nabízí špičkové zásady ochrany osobních údajů bez protokolování, podívejte se na naši recenzi NordVPN.

Streamování výkonu

Bitdefender VPN se nepodařilo dostat přes většinu detekčních systémů VPN, proti nimž jsme se postavili. BBC iPlayer a Netflix to popírali, ale Hulu vypadal více než šťastný, že nás nechal projít s chráněným připojením.

Bitdefender-iPlayer

Pokud jde o sledování obsahu, došlo k mírnému nárůstu času pro připojení. Ve výchozím nastavení to často začíná na 720p nebo 480p, ale méně než o 10 sekund později by se spojení zlepšilo a video by narostlo až na 1080p. To není neobvyklé mezi VPN.

Jakmile bylo video naraženo na 1080p na YouTube a Hulu, bylo spojení stabilní a nemuseli jsme se vyrovnávat s vyrovnávací pamětí. Na druhou stranu jsme zažili ukládání do vyrovnávací paměti na Twitch, pravděpodobně kvůli nestabilní latenci, která může mít vážný dopad na živé proudy.

Přestože celkový výkon při streamování byl dobrý, většina lidí pravděpodobně hledá způsob, jak překonat zákaz Netflix VPN. Pokud jste jedním z nich, podívejte se na náš nejlepší článek o VPN pro Netflix. Pokud se pokoušíte získat přístup k BBC iPlayer, vydejte se do naší nejlepší VPN pro BBC iPlayer.

Umístění serveru

Bitdefender VPN hostí servery ve 27 zemích. Jsou distribuovány dobře se servery v Evropě, Severní Americe, Asii a Jižní Americe. Je zvláštní, že seznam serverů v klientovi VPN neukazuje přesné umístění serveru, ale pouze zemi, takže přesně nevíte, kam se připojujete..

Bitdefender-Server

Zdá se také nemožné říci, kolik jednotlivých serverů má Bitdefender. Číslo jsme nenašli na webu ani nikde jinde. To ztěžuje říct, jak redundantní a spolehlivé jsou servery, ale jak jsme viděli během testování rychlosti, existují náznaky, že servery jsou pod značným zatížením.

Z toho vyplývá, že zatímco 27 ​​míst nemusí nutně chybět, nejvyšší, co jsme viděli, je z HideMyAss. Jeho síť má téměř 1 000 serverů rozložených na 280 místech. Další informace naleznete v naší recenzi HideMyAss.

Služby zákazníkům

Jak jsme si všimli v naší recenzi Bitdefender Antivirus, zákaznický servis je vynikající. Pokud narazíte na problém, máte několik možností, jak získat pomoc.

Pro začátečníky existuje dlouhý seznam telefonních linek, které lze kontaktovat v různých zemích. Hodiny telefonních linek se liší, ale některé jsou otevřené 24 hodin denně. Na webu je také živý chat a podpora prostřednictvím e-mailu. Všechny podpůrné trasy nám mohly poskytnout stručnou a užitečnou odpověď včas.

Podpora bitdefenderu

K dispozici je také uživatelské fórum a rozsáhlá databáze znalostí. Znalostní základna může být obtížně prohledávána, zejména při hledání odpovědí týkajících se VPN, ale pokud se rozhlédnete, stále vám poskytne užitečné informace.

Verdikt

Bitdefender přinesl spoustu důležitých značek, pokud jde o nabídku skvělé VPN. Rychlosti jsou stabilní, podpora zákazníků je špičková a software je dobře navržený a snadno použitelný.

To znamená, že existuje spousta věcí, které ji drží zpátky. Nutnost zakoupení celé sady zabezpečení softwaru pouze pro použití VPN je nešťastná, zejména pokud vám to neumožní BBC iPlayer nebo Netflix.

Protože nemůžeme doporučit Bitdefender VPN, doporučujeme vám podívat se na náš obrovský archiv recenzí VPN. Jsou seřazeny od nejlepšího k nejhoršímu, takže můžete snadno najít současného nejlepšího psa.

Pokud máte zkušenosti s některým z produktů Bitdefenderu, dejte nám vědět v komentářích níže. Milujeme slyšení od vás. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map