Wave Review – Aktualizováno 2020

Wave Accounting Review

Wave je bezplatný a uživatelsky přívětivý online účetní program. Je to nesmírně populární, ale jak si můžete přečíst v naší úplné recenzi na Wave, tým Cloudwards.net má pocit, že jeho placení konkurenti mají jen malou výhodu, pokud jde o pokročilé účetnictví.


Best-Accounting-Software-Recenze

Wave je jednou z nejlepších možností účetního softwaru tam, zejména pro OSVČ a malé firmy. Největší výhodou, kterou má Wave oproti svým konkurentům, je to, že nabízí základní funkce zdarma, za které ostatní platformy platí. Jediné služby, za které platíte, jsou platby mezd a plateb kreditními kartami.

Wave nabízí mnoho funkcí a většina z nich je to, co byste očekávali od jakékoli účetní platformy. Její funkce jsou dostatečné pro malé podniky, ale pokud potřebujete něco silnějšího, jeho placení konkurenti QuickBooks Online nebo FreshBooks stále stojí za cenu.

Wave se snadno používá, a to i pro lidi, kteří nejsou obeznámeni s účetnictvím nebo účetnictvím. Fakturu můžete vytvořit během několika minut a vaši zákazníci vám mohou zaplatit přímo z jejich faktury, protože Wave má svůj vlastní systém zpracování plateb. Rozložení je čisté a snadno pochopitelné a pro každou z funkcí Wave je jasný tok.

Pokud jste nezávislý pracovník nebo vlastník firmy, který potřebuje pouze jednoduchou, ale spolehlivou účetní platformu, doporučujeme vám vyzkoušet Wave. Nemáte co ztratit, zejména proto, že téměř všechny její funkce jsou zdarma.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Wave Accounting

Funkce

Wave obsahuje základní funkce, které by měly mít všechny účetní platformy, i když nejsou tak výkonné jako to, co najdete u placených platforem. Funkce Wave se však snadno používají a práci zvládnou.

Podobně jako u funkce „inventář“ v jiném účetním softwaru, jako je Sage nebo Xero (další informace najdete v naší recenzi Sage a Xero recenze), Wave má stránku „produkty a služby“, kde můžete zaznamenat vše, co kupujete nebo prodáváte. Tato funkce je však spíše jako seznam položek, protože sleduje pouze názvy produktů a ceny.

Wave má dva různé seznamy položek, jeden pro prodejní faktury a jeden pro vaše faktury. Před použitím položky na faktuře nebo na faktuře musíte přidat položku do seznamu příslušných produktů a služeb. Stránky „produkty a služby“ najdete v kategoriích „prodej“ a „nákupy“.

vlna-nový produkt

Na stránce „produkty a služby“ můžete přidat novou položku nebo upravit stávající položku. Chcete-li položku zpřístupnit pro faktury, zaškrtněte políčko „prodat“. Chcete-li, aby byl použitelný na účtech, zaškrtněte políčko „koupit“.

Můžete také nastavit bankovní zdroj pro Wave připojením svého bankovního účtu nebo kreditní karty. Wave získává vaše bankovní výpisy prostřednictvím online bankovního účtu, takže vaše transakce jsou automaticky aktualizovány.

Když účet odsouhlasíte, najdete v horní části okna výpočet, který vám pomůže sledovat rozdíly mezi zůstatky vaší vlny a bankovního účtu. Poté si můžete přečíst své prohlášení, přidávat nebo potvrzovat transakce na Wave, jak budete postupovat.

vlna-smířit zápas

Na rozdíl od Xero, Wave nemá funkci bankovního pravidla, která by automaticky odpovídala vašim transakcím. Musíte udělat vše ručně, včetně odpovídajících transakcí pro každý samostatný účet, jakož i přidávání a mazání transakcí, pokud je uvedete na nesprávný účet. 

vlna-smířit

Wave nenabízí mnoho možností integrace. Jediné aplikace, s nimiž se může Wave integrovat, jsou PayPal, Etsy, Shoeboxed, Zapier a Google Sheets. Zapier vám však může pomoci při připojení více platforem k Wave.

Wave má robustní sadu jednoduchých funkcí, které se snadno používají, i když nemáte zkušenosti s účetnictvím nebo účetnictvím. Je navržen pro lidi, kteří nejsou obeznámeni s řízením svých financí, takže pokud hledáte něco pokročilejšího, zkuste se podívat na své placené konkurenty.

Ceny

Cena Wave je jednou ze silných stránek. S výjimkou svých mzdových systémů a systémů zpracování plateb je Wave zdarma, což z něj dělá vynikající platformu pro podniky, které teprve začínají.

Společnost Wave nabízí mzdovou službu – která zahrnuje roční daňové formuláře a přímý vklad zaměstnanců – uživatelům se sídlem v USA a Kanadě. Cena se liší v závislosti na vaší poloze. Pro většinu států USA a Kanadu si Wave účtuje 20 $ měsíčně za mzdovou službu plus 4 $ měsíčně za každého zaměstnance nebo nezávislého dodavatele.

Pokud se nacházíte v jednom z devíti států, kde je k dispozici daňová služba Wave, můžete získat kombinovanou mzdovou a daňovou službu společnosti Wave za 35 $ měsíčně plus 4 $ za měsíc pro každého zaměstnance nebo nezávislého dodavatele.

Wave má také svůj vlastní systém zpracování plateb, takže vaši klienti mohou platit faktury online kreditní kartou nebo bankovním převodem. Podobně jako QuickBooks Online a FreshBooks (přečtěte si naši recenzi QuickBooks Online a FreshBooks, kde se dozvíte více), bude Wave účtovat poplatek 2,9 procent plus 30 centů za transakce kreditními kartami a 1 procenta za bankovní převody.

Uživatelská přívětivost

Chcete-li se přihlásit pomocí služby Wave, musíte zadat svou e-mailovou adresu a název a kategorii firmy. Pokud však chcete používat systém zpracování plateb Wave a mzdové služby, je třeba kromě obchodních údajů a osobních údajů vyplnit i další formuláře, například údaje o bankovním účtu..

wave-business-details

Wave má čisté rozhraní a množství zobrazených informací je správné, zejména pro lidi, kteří nejsou obeznámeni s účetnictvím. K navigaci se rychle dostanete z navigačního panelu na levé straně okna. Jedinou věcí, kterou navigační lišta postrádá, je tlačítko rychlého přidání, které najdete pouze na přístrojové desce.

vlnová deska

V horní části navigační lišty najdete tlačítko s názvem vaší společnosti, které umožňuje přechod na jiný obchodní účet nebo na osobní účet..

Wave má také aplikaci pro Android a iOS, takže můžete spravovat své faktury a příjmy na cestách. Spíše než nabízet jednu aplikaci pro všechno, jako je QuickBooks Online nebo Xero, Wave ji dělí na dvě aplikace: „účtenky“, které zachycují a nahrávají vaše účtenky, a „faktury“, které odesílají a spravují vaše faktury..

Wave je dobrá platforma pro lidi, kteří začínají s účetnictvím. Jeho funkce se snadno používají a logicky zobrazuje vše. Nastavení všeho je jednoduché a trvá méně než 15 minut, pokud máte všechny potřebné informace.

Fakturace

Nové faktury lze vytvořit dvěma způsoby. První z nich je prostřednictvím ovládacího panelu, kliknutím na tlačítko „vytvořit nový“ a poté výběrem „faktura“. 

Druhým způsobem je stránka „faktury“ – kterou najdete na navigační liště v kategorii „prodej“ – poté klikněte na tlačítko „vytvořit fakturu“ v pravém horním rohu stránky..

Jak název napovídá, na stránce „faktury“ se zobrazují všechny vaše faktury a jejich stavy. Můžete také filtrovat a zobrazovat své faktury podle stavu, data, čísla nebo zákazníků, což vám pomůže rychleji najít faktury. 

V horní části stránky „faktury“ najdete pole, které vám ukáže přehled, včetně toho, kolik peněz je po splatnosti nebo kolik je splatných během následujících 30 dnů..

vlnové faktury

Při vytváření nové faktury si můžete vybrat klienta kliknutím na tlačítko „přidat zákazníka“. Můžete přidat stávajícího klienta ze svého seznamu zákazníků, který najdete na stránce „zákazníci“ v navigační liště v sekci „prodej“, nebo přidat nového zákazníka..

Kliknutím na tlačítko „Upravit sloupce“, které se nachází nad popisem položky, se dostanete do nabídky, kde se můžete rozhodnout, které sloupce skrýt a co nazvat každý sloupec.

Přidání položek faktury do vlny

Chcete-li přidat položku faktury, klikněte na tlačítko „nová položka“ a vyberte jednu ze seznamu „produkty a služby“. Můžete také přidat novou položku pomocí tlačítka „vytvořit novou položku“, které se objeví, když napíšete do pole označeného „název položky“. Pro každou položku můžete upravit množství, cenu a daň.

vlna-nová-faktura

Kliknutím na „Uložit a pokračovat“ uložíte faktury jako koncept. Na další stránce naleznete stavovou stránku vaší faktury, která je plná jejích podrobností. Na této stránce můžete koncept schválit, odeslat fakturu a nastavit připomenutí. Na tuto stránku se také dostanete kliknutím na konkrétní fakturu na stránce „faktury“.

Po schválení konceptu můžete zákazníkovi odeslat fakturu kliknutím na tlačítko „odeslat fakturu“. E-mail si můžete přizpůsobit, pokud chcete. Wave odešle e-mail prostřednictvím připojené e-mailové adresy.

Wave Fakturace Připomenutí

Chcete-li nastavit připomenutí, můžete po odeslání faktury vybrat až tři možnosti: tři dny, sedm dní a 14 dní po datu splatnosti. Tyto možnosti bohužel nastavuje Wave a nelze je změnit. 

Připomenutí jsou nastavena pro každou fakturu, nikoli od zákazníka, takže je musíte zaškrtnout při každém odeslání faktury, což může být nevhodné, pokud zasíláte mnoho z nich.

vlna-připomenutí faktury

Opakovanou fakturu můžete vytvořit z řídicího panelu, ze stránky „opakující se faktury“ nebo ze stavové stránky faktury..

Na stránce stavu faktur můžete vybrat tlačítko „další akce“ a poté kliknout na „opakovat“. Poté vás Wave přenese na stránku opakující se faktury, kde můžete nastavit plán opakované faktury, možnosti platby a možnosti odeslání.

vlna-opakující se-faktura

Stav své opakující se faktury naleznete na stránce „opakující se faktury“ v sekci „prodej“. Na této stránce si můžete prohlédnout minulé faktury, zjistit, které opakující se faktury jsou aktivní, a zjistit, kdy jsou data pro nadcházející a předchozí faktury.

Na rozdíl od společnosti Xero, která vám umožňuje volně přizpůsobovat své šablony faktur prostřednictvím listů Excelu, má Wave pouze tři šablony faktur, které můžete použít. Naštěstí můžete ještě přidat své logo a vybrat barvu přízvuku pro přizpůsobení své faktury.

vlna-faktura-šablona

Vytvoření faktury pomocí Wave je snadné a má jasný tok. Stránka „Faktury“ společnosti Wave také usnadňuje sledování vašich faktur. Váš klient může také platit své faktury pomocí procesoru plateb kreditní kartou společnosti Wave. Wave bohužel omezuje automatické připomenutí v množství i čase.

Výdaje

Stejně jako faktury existují dva způsoby vytváření účtů ve Wave. První z nich je prostřednictvím ovládacího panelu, kliknutím na tlačítko „vytvořit nový“ a poté výběrem „faktura“. Druhým způsobem je stránka „účty“, kterou najdete na hlavním panelu v kategorii „nákupy“ – a poté klepnutím na tlačítko „vytvořit nový účet“.

Když vytvoříte nový účet, můžete si vybrat dodavatele ze seznamu nebo přidat nový. Stejně jako u faktur můžete přidávat položky ze seznamu „služeb a produktů“ nebo vytvářet novou položku. Až budete hotovi, klikněte na tlačítko „uložit“ a přejdete zpět na stránku „účty“. Vytváření faktur je mnohem jednodušší než vytváření faktur, protože je nemusíte odesílat svým dodavatelům.

vlna-nový-účet

Na stránce „účty“ můžete zaznamenat své platby a zobrazit jejich platební stavy. Můžete také filtrovat účty podle dodavatele nebo podle data, což je užitečné při hledání určitých faktur.

vlnky

Wave vám bohužel nedovolí vytvořit opakující se účet, takže pokud máte opakující se výdaje, musíte si vždy vytvořit nový účet.

Dalším způsobem, jak přidat náklady, jsou příjmy. Potvrzení můžete přidat prostřednictvím aplikace Wave pro iOS, Android nebo webovou aplikaci. Potvrzení můžete také odeslat na [chráněno e-mailem]. Wave zpracuje nahrané potvrzení, aby extrahovala informace. Poté si můžete tyto příjmy prohlédnout a ty, které jsou schváleny, jsou vedeny jako výdaje.

Podávání zpráv

Wave má pouze 12 šablon výkazů, včetně základních zpráv, jako jsou peněžní tok, staré pohledávky a zisk a ztráta. Ve srovnání s QuickBooks Online nebo Xero se šablony přehledů Wave z hlediska počtu jasně ztrácejí. 

Když na navigační liště otevřete stránku „Wave“, najdete 12 šablon přehledů rozdělených do pěti částí. Každá část a šablona obsahuje stručné vysvětlení toho, co to je a co může udělat pro vaše podnikání. Tento druh formátování je velmi užitečný pro někoho, kdo není zvyklý na účetnictví.

vlnové zprávy

Sekce „získat celkový obraz“ se skládá z „zisku a ztráty“, „rozvahy“ a „cashflow“. Prostřednictvím těchto přehledů můžete získat přehled o finanční situaci vaší firmy a o tom, kde se vaše peníze pohybují do a ze.

vlnová rovnováha

Sekce „zůstat na vrcholu daní“ sestavuje daně, které jste zaplatili na fakturách a účtech. Přehled „daň z obratu“ vám pomůže sestavit daně vybrané z vašeho prodeje a zaplacené za nákupy. Přehled „mzdy a mzdy“ vám pomůže sledovat peníze vynaložené na mzdy a daně vašich zaměstnanců.

zpráva o vlnové dani

Sekce „Zaměření na zákazníky“ obsahuje přehledy „příjem podle zákazníka“ a „staré pohledávky“, které vám pomohou sledovat vztah mezi vašimi penězi a vašimi zákazníky. Pomocí „příjmu podle zákazníka“ můžete zjistit, kteří zákazníci jsou nejziskovější. „Věkové pohledávky“ vám umožňují sledovat po splatnosti a neuhrazené faktury.

pohledávky z vlnového věku

Podobně jako v části „zaměřit se na zákazníky“, také část „zaměřit se na dodavatele“ umožňuje zobrazit vztah mezi vašimi prodejci a penězi. Tato část sestává z výkazů „věkové závazky“ a „nákupy prodejcem“.

dodavatel vlnových hlášení

Sekce „kopat hlouběji“ vám poskytne podrobnosti o vašich transakcích. Přehled „zůstatky na účtu“ shrnuje vaše transakce. Přehled „zkušební zůstatek“ vám dává celkový zůstatek vašich účtů k určitému datu. V závěru je přehled „transakce na účtu“ podrobným seznamem všech vašich transakcí a součtu podle účtu.

wave-reporting-account

Funkce reportování Wave není tak přizpůsobitelná jako QuickBooks Online nebo Xero. Jediné, co můžete upravit, je období přehledu. Neexistují žádné filtry a nemůžete změnit sloupce přehledů.

Na další poznámku jsou šablony přehledů Wave velmi uživatelsky přívětivé. Každá šablona přehledu ve Wave je optimalizována tak, aby vypadala čistě a aby byla snadno srozumitelná, dokonce i pro lidi, kteří nejsou zvyklí vidět tyto zprávy.

Podpěra, podpora

Do centra podpory Wave se dostanete z tlačítka „Nápověda“ v dolní části navigačního panelu. Klikněte na „podpora“ a objeví se pole, které vám umožní vyhledat váš problém v centru nápovědy Wave.

vlna-podpora

Kromě centra nápovědy má Wave také komunitní fórum, kde můžete položit dotazy ostatním uživatelům. Předtím, než kontaktujete tým podpory Wave, je dobré zkontrolovat v komunitě podobné problémy, pokud se chcete k řešení rychleji dostat.

Pokud nemůžete najít řešení, můžete kontaktovat tým podpory Wave prostřednictvím e-mailu kliknutím na tlačítko „pošlete nám e-mail“ ve spodní části okna „centra nápovědy“. Platící uživatelé mohou také kliknout na tlačítko „live chat“ na navigační liště a získat okamžitou odpověď od týmu podpory Wave. Živý chat je k dispozici všem uživatelům během prvních 60 dnů.

Verdikt

Ve srovnání s placenými konkurenty je Wave uživatelsky přívětivější, a to i pro lidi, kteří začínají účetnictví. Má všechny funkce, které potřebujete k uspořádání svých financí. Funkce jsou také snadno použitelné, což je jednodušší než většina ostatních účetních platforem. Jeho uspořádání je čisté a snadno pochopitelné.

Její jednoduchost v kombinaci se skutečností, že je zdarma, dělá z Wave perfektní volbu pro nové majitele firem nebo živnostníky, kteří nepotřebují výkonné funkce, které má jiný účetní software, jako je sledování času nebo sledování zásob..

Tyto funkce však nemusí být dostačující pro větší podniky, které potřebují více než jednoduchý správce peněz. Pokud potřebujete výkonnější funkce – například opakující se účty, sledování času nebo více šablon reportů – vyplatí se podívat na placené konkurenty Wave.

Celkově vám Wave poskytuje robustní sadu jednoduchých nástrojů, které vám pomohou spravovat vaše finance, i když nejste účetní. Ještě lepší je, že je zdarma, takže při pokusu o to není žádná újma.

Vyzkoušeli jste už Wave? Rádi bychom slyšeli, co si myslíte v sekci níže. Děkuji za přečtení. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map