Sage Business Cloud Accounting Review – Aktualizováno do roku 2020

Recenze Sage Business Cloud Accounting

Sage Business Cloud Accounting je slušný kus softwaru, který tuto práci vykonává, ale ve skutečnosti nevyčnívá z davu. I když určitě vidíme, jak jsou lidé s tím velmi spokojeni, máme podezření, že by konkurenti zasáhli sladké místo lépe. Přečtěte si naši podrobnou recenzi Sage Accounting.


Best-Accounting-Software-Recenze

Sage Accounting je vynikající platformou pro podniky, které pravidelně spravují seznam svých akcií. Má pohodlnou funkci inventáře a sledovač pro správu množství vaší položky. Sage Intelligence, jeden z bezplatných doplňků Sage Accounting, je vhodný také pro firmy, které potřebují vypalovat své přehledy barvami a grafy.

Přestože je snadno použitelný a obsahuje většinu standardních funkcí, které mají jiné platformy, má omezené možnosti automatizace. Navíc funkce v nejlevnějším plánu, Účetní Start, nestojí za cenu, protože většinu z nich můžete získat zdarma se svým konkurentem, Wave Accounting.

Pokud vám Sage Accounting zní jako nejlepší platforma pro vás, podívejte se na jeho bezplatnou 30denní zkušební verzi nebo pokračujte ve čtení této recenze softwaru Sage Accounting pro více informací.

Pokud však účet Sage Accounting není pro vás vhodný, můžete si prohlédnout náš nejlepší článek o účetním softwaru a najít to nejlepší řešení pro vaše podnikání..

Co je mudrc?

Sage je společnost poskytující software, který podnikům pomáhá spravovat jejich zdroje. Sage Business Cloud Accounting nebo Sage Accounting je platforma pro cloudové účetnictví, která má malým podnikům pomoci spravovat jejich finance. 

Kromě Sage Accounting poskytuje Sage také podpůrné nástroje pro své služby a platformy pro větší podniky. Prozatím se však pojďme bavit o nejdostupnější platformě Sage, Sage Accounting.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Sage Business Cloud Accounting

Funkce

Sageovy funkce se snadno používají a jeho inventář je velmi užitečný. Chybí mu však některé základní funkce, jako jsou mzdy a opakující se účty, což způsobuje, že Sage postrádá další punč potřebný k tomu, aby odpovídal konkurentům..  

Možnosti automatizace společnosti Sage téměř neexistují, což z něj dělá špatnou volbu, pokud chcete zvýšit efektivitu. Prostřednictvím doplňků a integrací Sage můžete přidat další funkce.

Nejvýznamnější vlastností aplikace Sage je její měřič zásob. Sage vám umožňuje mít ve svém inventáři tři typy položek: zásoby, zásoby a služby. Chcete-li přidat položku do svého inventáře, můžete v Sageových službách kliknout na tlačítko „nová položka“ & produkty “nebo kliknutím na tlačítko„ + “na pravé straně navigačního panelu otevřete nabídku rychlého přidání.

Sage sleduje množství vaší položky prostřednictvím faktur a faktur, které jste vytvořili. Celkový stav inventáře můžete také sledovat prostřednictvím „produktů“ & služby “, která zobrazuje podrobnou tabulku vašich položek.

šalvěj-inventář

Při vytváření nebo přidávání nové položky inventáře vám nabídka Sage umožňuje vybrat podrobnosti, které budou zahrnuty do vašich faktur a faktur. Pro jeden produkt můžete přidat až tři prodejní ceny, takže při vytváření nové faktury můžete jedním kliknutím střídat ceny.

šalvěj-nový-inventář

Můžete také nastavit přeskupovací bod. V horní části „produktů“ je shrnutí & služby “, která vám řekne stav vašeho inventáře. Na rozdíl od QuickBooks Online vám však Sage nedovolí z této stránky doplnit zásoby. Položku musíte ručně doplnit účtováním na stránce „Náklady“.

Sage Payrolling

Kromě funkcí dostupných v Sage Accounting nabízí Sage další základní funkce, jako je zpracování mezd a zpracování plateb. Tyto funkce jsou však doplňky pro váš účet. Jiné platformy, například Xero, nabízejí tyto funkce v rámci jednoho plánu předplatného, ​​o kterém se můžete dozvědět více v naší recenzi Xero.

Přestože má Sage vlastní službu zpracování plateb, můžete stále přijímat platby kreditní kartou propojením svého plánu Sage Accounting s Stripe prostřednictvím stránky „nastavení“, což také dělají jiné platformy, jako jsou Wave a FreshBooks. Nezapomeňte, že za zpracování kreditních karet prostřednictvím Stripe se účtuje příplatek.

nastavení šalvěje

Ceny

Přestože se cena Sage Accounting na první pohled zdá nízká, má služba Sage menší hodnotu než jiné platformy. Její plán zahájení účetnictví vám umožňuje používat pouze faktury a funkce bankovního připojení společnosti Sage. Oproti tomu Wave vám umožňuje používat obě funkce zdarma (další informace naleznete v naší recenzi na Wave).

Musíte také kontaktovat podporu Sage, abyste získali cenu za další funkce, takže nemůžete odhadnout, kolik peněz zaplatíte za využití plné služby Sage..

Ceny Sage Accounting jsou nižší než většina účetních platforem. Má dva cenové plány: Účetnictví Start a Účetnictví. Jedinými účetními platformami, které mají nižší cenu za svůj startovací plán, je Xero, s 9 USD měsíčně na Starterův plán, a Wave, což je zdarma pro jeho základní verzi..

Pokud se však zaměříte na funkce, zjistíte, že Sage není ve srovnání s jinými platformami tak levný. Například jeho plán spuštění účetnictví, který stojí 10 $ měsíčně, vám poskytuje přístup pouze k funkcím fakturace a smíření bank Sage. 

Sage vs Xero

Oproti tomu plán Xero Starter odemkne všechny funkce Xero (s určitými omezeními), včetně inventáře a přehledů. U Sage jsou tyto funkce dostupné v příštím plánu Účetnictví, který stojí 25 $ měsíčně. Tato aktualizace odemkne další funkce, včetně odhadů a faktur. 

Sage je jednou z nejlepších softwarových možností pro sledování zásob – spolu s QuickBooks Online a Xero – takže pokud potřebujete funkci inventáře, cena je spravedlivá. V opačném případě můžete většinu funkcí Sage získat prostřednictvím Wave zdarma.

Chcete-li získat přístup k doplňku Sage pro zpracování mezd a zpracování plateb, požádejte o demo na webu Sage. Ostatní účetní platformy také často přidávají mzdy jako extra. Protože však musíte kontaktovat zákaznickou podporu Sage, není jasné, kolik peněz budete muset zaplatit za plný potenciál Sage..

Uživatelská přívětivost

Nastavení účtu pomocí bezplatného 30denního zkušebního období Sage Accounting je snadné; stačí vyplnit vaši e-mailovou adresu, osobní údaje a obchodní údaje. 

Pokud jste však poprvé vyzkoušeli Sage, je to trochu matoucí, protože existuje spousta možností softwaru. Společnost Sage nabízí své zvláštní služby samostatně, takže pro další informace musíte kontaktovat zákaznickou podporu společnosti Sage.

Chcete-li nastavit bezplatnou zkušební verzi, klikněte na stránce „Cena“ na tlačítko „Zkušební verze zdarma“ a poté musíte vyplnit řadu formulářů, včetně vaší e-mailové adresy, hesla, obchodních údajů a daňových údajů..

Při prvním přihlášení se zobrazí uvítací stránka, na které Sage navrhuje, co musíte udělat pro nastavení účtu. Ve srovnání s FreshBooks nebo QuickBooks Online není úvodní stránka Sage tak uživatelsky přívětivá ani intuitivní. Stejně jako Xero existuje mnoho textů a mnoho odkazů na kliknutí, které mohou nového uživatele přemoci.

vítáme šalvěje

Přestože je uvítací stránka přeplněná, ostatní stránky jsou srozumitelnější, vypadají čistěji a profesionálněji. Na každé stránce je dostatek místa a všechny zobrazují podrobnou tabulku vašich dat. Tabulky můžete přizpůsobit pomocí ikony ozubeného kola na levé straně hlavy sloupce, takže si můžete vybrat, jaký sloupec chcete zobrazit pro každou tabulku.

V horní části okna najdete navigační lištu Sage, která obsahuje všechny funkce Sage, její odkaz na nápovědu a nastavení. Sage organizuje přehledně navigační lištu, přičemž funkce jsou seskupeny podle jejich funkcí. Tlačítko „+“ na pravé straně navigační lišty umožňuje rychle přidávat položky, jako jsou faktury nebo účty.

mudrc

Stránka „Souhrn“ uchovává přehled o všech vašich financích na jednom místě. Tato stránka rozděluje vaše data do několika kategorií: „tržby“, „výdaje“, „přehledy peněžních toků“ a „prognózy peněžních toků“. Souhrn představuje údaje o vaší firmě prostřednictvím grafů, což usnadňuje jejich pochopení.

shrnutí šalvěje

Fakturace

Sageova fakturační funkce se snadno používá. Stránka „faktury“ zobrazuje podrobnou tabulku vašich faktur a tlačítko „nová faktura“ v levé horní části. Vytvoření faktury je rychlé a snadné, pokud již máte své zákazníky a položky v seznamu kontaktů a inventáři Sage. 

Tabulka na stránce Sageovy „faktury“ je o něco podrobnější než Xero, protože zobrazuje telefonní čísla vašich zákazníků. Pokud primárně kontaktujete své zákazníky telefonicky, je tento formát užitečný, protože nemusíte otevírat jednotlivé faktury, abyste mohli načíst kontaktní údaje klienta..

šalvěj-faktura-stránka

Sage vám však neumožňuje nastavit připomenutí nebo opakující se faktury, což by vám pomohlo efektivněji provozovat vaši firmu.

Chcete-li vytvořit novou fakturu, můžete buď kliknout na tlačítko „+“ na navigační liště a vybrat možnost „prodejní faktura“, nebo kliknout na tlačítko „nová faktura“ na stránce „faktury“. Pokud jste přijali nabídky nebo odhady, můžete také rychle vytvořit fakturu pomocí tlačítka „Vytvořit fakturu“ na stavových stránkách každé nabídky nebo odhadu..

sage-quote-statuspng

Po kliknutí na možnost „nová faktura“ v nabídce „+“ nebo na stránce „faktury“ vás Sage přenese na stránku „nové faktury“. Na této stránce „Nová faktura“ můžete vyplnit podrobnosti své faktury, včetně položek, zákazníka a data. Můžete napsat do formuláře „zákazník“ a vybrat zákazníka ze svých stávajících kontaktů nebo vytvořit nový pomocí tlačítka „přidat zákazníka“. 

Chcete-li vybrat položku pro fakturu, zadejte do pole označeného „položka“ a můžete si vybrat položku ze svého inventáře nebo přidat novou pomocí tlačítka „vytvořit položku“.

šalvěj-nové-faktury

Pokud je položka již ve vašem inventáři, Sage automaticky vyplní vše podle vašich inventárních údajů, s výjimkou sloupce „sleva“. Není uzamčen, takže pokud máte zvláštní podmínku pro konkrétní prodej, můžete jej změnit ručně. 

Nevýhodou Sageovy „faktury“ je, že nemůžete provádět opakující se faktury ani připomenutí faktury. Pro některé firmy jsou tyto funkce důležité, zejména pokud je vaším hlavním cílem automatizovat většinu vašich firemních financí. Sage vám však umožňuje vytisknout balící listy pro vaše faktury, což je užitečné, pokud často potřebujete poslat své objednávky.

stav šalvějové faktury

Výdaje

Podobně jako funkce „faktur“ je funkce Sageových účtů snadno použitelná, ale postrádá automatizační funkce, které vám pomohou spravovat sledování výdajů..

Existují dva způsoby, jak vytvořit nový účet: tlačítko „+“ na navigační liště nebo prostřednictvím stránky „faktury dodavatele“ kliknutím na tlačítko „nový účet“, čímž se dostanete na stránku „nový účet dodavatele“.. 

šalvěje

Stejně jako u faktur můžete i po kliknutí na pole „dodavatel“ vytvořit nového dodavatele nebo si ho vybrat ze seznamu dodavatelů. Když zadáte formulář „položka“, můžete si vybrat položku ze svého inventáře, která se zobrazí pod formulářem. Pokud použijete svůj inventář, Sage automaticky vyplní podrobnosti o vaší položce.

šalvěj-nové účty

Bohužel, toto je vše, co můžete získat díky Sageově „výdajové“ funkci. Nemůžete nastavit opakující se fakturu ani připomenutí faktury, jako je tomu u QuickBooks Online, ani platit své účty online (přečtěte si naši online knihu QuickBooks, pokud se chcete dozvědět více). 

Funkce účtů společnosti Sage je skvělá pro sledování vašich výdajů, ale podobné platformy, jako je QuickBooks Online nebo Xero, to dělají ještě o krok dále tím, že poskytují automatizační funkce, jako je opakování účtů nebo připomenutí faktur. Přečtěte si naše srovnání Xero vs. QuickBooks Online a zjistěte, která platforma je lepší.

Podávání zpráv

Společnost Sage nabízí 23 šablon zpráv a přístup k zpravodajské službě Sage Intelligence. Samotná funkce reportingu Sage Accounting není nic zvláštního. Omezuje možnost přizpůsobení sestavy na časové období a pořadí řazení pro většinu sestav. 

Díky doplňku Sage Intelligence však Sageovy zprávy vypadají přitažlivěji a můžete také vytvořit vlastní šablonu přehledů.

Šablony přehledů Sage 23 jsou rozděleny do sedmi kategorií: „základní zprávy“, „podrobné zprávy“, „hotovostní zprávy“, „daňové zprávy“, „produkt“ & přehledy služeb “,„ přehledy plateb online “a„ datové přehledy “.

hlášení šalvěje

Kategorie „základní zprávy“ obsahuje hlavní přehledy, které používáte pro sledování vaší firmy, například „zisk“ & ztráta, “„ rozvaha “a„ pohledávky “. 

Možnost „podrobné zprávy“ nabízí podrobnější znalosti o vašich financích, například „hlavní kniha“, „analýza zisku“ a „tržby z prodeje“.

„Přehledy o penězích“ obsahují zprávy – například „přehled o peněžních tocích“ – o vašich peněžních tocích a transakcích, abyste viděli, kam se vaše peníze pohybují.

Kategorie „daňové přehledy“ obsahuje dva přehledy, „daň z obratu“ a „přehled dodavatele 1099“, které jsou užitečné, když se blíží americká daňová sezóna.

Produkty & služby “obsahuje pouze jeden přehled„ pohyby zásob “, který umožňuje zobrazit stav inventáře během určitého období.

„Online platební sestavy“ mají také pouze jednu šablonu „Paya“, což je platební služba, kterou lze se Sage použít k zobrazení plateb provedených pomocí Paya. 

Poslední kategorie, „přehledy dat“, obsahuje přehled „osobní údaje kontaktů“, který vám umožní odstranit kontakty, které již nepotřebujete..

šalvějské účetnictví

Kromě zpravodajské funkce Sage Accounting můžete také přistupovat k Sage Intelligence prostřednictvím odkazu „sage inteligence“ v pravém horním rohu stránky „reporting“. Formáty přehledů Sage Intelligence jsou přitažlivější než standardní zprávy Sage Accounting.

Díky barvám a grafům v šablonách Sage Intelligence to vypadá lépe ve srovnání se standardními zprávami Sage Accounting. Sage Intelligence také umožňuje exportovat vaše sestavy do souboru XLSX nebo PDF.

šalvěj-inteligence-akcie

Od prosince 2019 je k dispozici méně než 20 šablon přehledů. Vlastní přehled však můžete vytvořit tak, že přejdete na kartu „mé přehledy“ a kliknete na tlačítko „vytvořit vlastní přehled“.

šalvěj-inteligence-akcie

Podpěra, podpora

Sage nabízí svým uživatelům spoustu informací k prozkoumání, včetně blogu, stránek nápovědy a placených kurzů.

Chcete-li získat podporu společnosti Sage, klikněte na tlačítko „Nápověda“ na pravé straně navigační lišty, čímž se otevře váš profil ve Sage Customer Community. Na horním panelu se zobrazí vyhledávací pole, ve kterém můžete hledat diskuse a články v komunitě zákazníků Sage.

komunita podpory šalvěje

Prostřednictvím komunity zákazníků Sage získáte přístup k článkům nápovědy, diskuzi a Sage University, kde si můžete zakoupit kurzy nabízené společností Sage. Existují kurzy na produkty společnosti Sage, ale také kurzy na obecné dovednosti, jako je účetnictví a účetnictví.

Pokud chcete dosáhnout podpory Sage, klikněte na zelené tlačítko „chat offline vytvořit případ“ na pravé straně stránky profilu. Poté vyplňte formulář, který objasní váš problém, a zákaznická podpora Sage se k vám do 48 hodin vrátí.

podpora šalvěje

Verdikt

Sage postrádá další funkce potřebné k tomu, aby porazil své konkurenty. Nedostatek upomínek a opakujících se účtů nebo faktur může být pro některé firmy překážkou, zejména pro ty, kteří chtějí zvýšit svou efektivitu.. 

Jeho funkce inventáře je však skvělá a má funkci sledování, kterou ostatní platformy zřídka mají. Sage Intelligence – jeho doplněk pro vytváření přehledů – vytváří zprávy, které vypadají skvěle, a můžete vytvářet vlastní zprávy.

Sageova cena se může zpočátku zdát levná, ale nenabízí mnoho funkcí za 10 USD. Mnoho funkcí nabízených za tuto cenu je k dispozici také u Wave, bezplatného nástroje pro malé podniky. 

Stránky Sage mají elegantní rozhraní, které usnadňuje navigaci. Některé stránky jsou však přeplněné odkazy, které mohou uživatele ohromit. Podpora Sage Accounting nabízí spoustu obsahu, včetně placených kurzů, článků nápovědy a diskusního fóra.

Pokud se vám líbí to, co jste doposud četli, vyzkoušejte bezplatnou 30denní zkušební verzi Sage a přesvědčte se sami, zda je Sage vhodný pro vaši firmu..

Už jste použili Sage dříve? Rádi bychom slyšeli, co si myslíte v sekci níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me