Recenze Zoho Books – Aktualizováno 2020

Recenze Zoho Books

Zoho Books je solidní účetní nástroj, který ve srovnání se svými konkurenty postrádá lesk. Přestože je těžké o tom skutečně něco špatně říci, máme pocit, že jiný online účetní software prostě dělá lepší práci. Podívejte se na naši úplnou recenzi Zoho Books a zjistěte proč.


Zoho Books je online účetní software vyvinutý společností Zoho, softwarovou společností se sídlem v Kalifornii. Zoho také vytváří další platformy, jako je Zoho Analytics a Zoho Payroll, které můžete integrovat do svého účtu Zoho Books a vylepšit tak své zkušenosti..

Zoho Books je robustní účetní software, který vám umožní spravovat vaši firmu z jednoho místa. Stejně jako QuickBooks Online nabízí řadu funkcí vhodných pro podniky založené na produktech i službách. Je to konkurenceschopná cena, a pokud vše, co chcete udělat, je sledovat vaši finanční situaci, dělá svou práci dokonale.

Ve srovnání s používáním jiných platforem však může být Zoho Books trochu nudná. Funkce, které vidíte, jsou většinou základní a jsou dostupné u jakékoli jiné účetní služby. Funkce sestavy má pouze několik možností přizpůsobení. Navíc, pokud jste velkým fanouškem ilustrací, jsou na hlavním panelu pouze grafy a grafy.

Přesto se Zoho Books snadno učí a je to levné, pokud zvažujete funkce, které získáváte. Pokud si myslíte, že je to vhodné pro vaše podnikání, přečtěte si tuto recenzi Zoho Books nebo začněte svou 14denní zkušební chvíli.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Zoho Books

Funkce

Zoho Books nabízí mnoho funkcí, od časového sledování až po nástroj pro správu inventáře. Díky této řadě funkcí se skvěle hodí pro jakýkoli druh podnikání. Tento obecný přístup však dělá jeho pracovní postup matoucím než jiné platformy, které mají přizpůsobené funkce, jako jsou FreshBooks, jak jsme zmínili v naší recenzi FreshBooks.

Zoho Books Inventory

Kliknutím na kategorii „položky“ na navigační liště se zobrazí tři možnosti. Na stránce „Položky“ najdete seznam svého inventáře a vytvořte položku. 

Na stránce „Ceník“ jsou uvedeny všechny vaše speciální ceny, které budou užitečné, pokud máte slevy nebo nabídky, které často používáte. Na stránce „Úprava stavu zásob“ můžete sledovat změny množství zboží, které nepotřebují faktury, například poškozené zboží..

zahobooks-inventář

Zoho Books Time Tracker

Sekce „sledování času“ Zoho Books se skládá z „projektu“ a „časového rozvrhu“. Na stránce „projekt“ můžete vytvořit nový projekt. Na stránce „projekt“ můžete také zobrazit podrobnosti, úkoly a zaznamenaný čas kliknutím na název projektu.

Časový rozvrh vám umožňuje sledovat veškerý zaznamenaný čas, včetně stavu fakturace a zobrazení kalendáře, takže můžete sledovat, kolik hodin jste odpracovali za den nebo týden.

Čas můžete přihlásit nebo spustit časovač prostřednictvím stránek v kategorii „sledování času“ na hlavním panelu. Možnost spuštění časovače však není k dispozici jako tlačítko pro rychlé přidání, takže budete muset přejít na stránky v kategorii „sledování času“.

Veškerý zaznamenaný čas musí být také přiřazen k projektu, který udrží vše organizované, ale není to příliš praktické. 

Automatizované funkce

Nastavení automatizovaných funkcí Zoho Books je obtížnější než u jiných platforem. Nutí vás přejít na stránku „Nastavení“ a nastavit si všechna upozornění na automatické platby, včetně faktur a faktur. Připomenutí plateb můžete nastavit pomocí možnosti „připomenutí“ na stránce „Nastavení“.

K dispozici je také „pracovní postup“, funkce podobná „rutinám QuickBooks Online“, o kterých si můžete přečíst v naší recenzi QuickBooks Online. 

Workflow vám umožňuje vytvářet automatizované funkce od nuly, což může být užitečné pro lidi, kteří rozumí tomu, co dělají. Pro lidi, kteří začínají s účetnictvím, je to těžší a nevědí, jaké funkce mohou zvýšit jejich efektivitu práce.

Integrace

Pokud již používáte některé z dalších platforem Zoho, jako je Zoho CRM nebo Zoho Inventory, je snadné se integrovat do vašeho stávajícího účtu. Pokud však chcete integrovat s jinými platformami třetích stran, nemusí to být pro vás to nejlepší.

Zoho Books má mnoho platforem, se kterými se může integrovat, ale většina z nich je ve stejné kategorii, například pro online platby nebo daňové evidence..

Další věcí, kterou byste si měli uvědomit, pokud uvažujete o používání Zoho Books jako účetní platformy, je to, že nedávno spustila platformu pro výplatní listiny, Zoho Payroll. Od ledna 2020 je však k dispozici pouze v Indii a dvou státech USA, Kalifornii a Texasu.

Na rozdíl od jiných platforem, jako jsou Wave nebo Sage, Zoho Books nenabízí integraci s mzdovými službami třetích stran. Pokud potřebujete dostupnou platformu s funkcí výplatní listiny, přečtěte si naši recenzi společnosti Xero.

Jednou z nevýhod expanzivních funkcí Zoho Books je to, že se cítí genericky a nejsou speciálně přizpůsobeny typu podnikání. Je to spolehlivá účetní platforma, ale jiné platformy s jasným cílem, jako je FreshBooks, nabízejí celkově lepší zážitek. 

Přehled funkcí Zoho Books

Logo Zoho Bookswww.zoho.com

Počínaje měsícem 900 dolarů za všechny plány

Funkce

Fakturace

Fakturace

A / R

A / P

Bankovní zdroje

CC

Platit účty

Více měn

Mobilní aplikace

Sledování času

Inventář

Výplatní páska

Ceny

Pokud máte pocit, že Zoho Books je pro vaše podnikání nejvhodnější – snad po vyzkoušení bezplatné 14denní zkušební verze – máte na výběr ze tří plánů.

Základní plán, který stojí 9 $ měsíčně, nabízí základní funkce včetně faktur, smíření bank a projektů. Tento plán omezuje kapacitu účetního softwaru na 50 kontaktů, dva uživatele a pět automatizovaných pracovních postupů. Některé z nejlepších funkcí, například účty a správa zásob, jsou však k dispozici pouze v dražších plánech.

Základní plán Zoho Books má stejnou cenovku jako raný plán společnosti Xero, což by byla skvělá volba, pokud potřebujete funkce inventáře společnosti Xero a jen zřídka generujte transakce. Základní plán Zoho Books je však pro vaše podnikání lepší, pokud inventář nebo účty nepotřebujete, protože neomezuje počet vašich transakcí, jako to dělá Xero.

Standardní plán stojí 19 USD měsíčně. Tento plán zvyšuje počet kontaktů, uživatelů a automatizovaných pracovních postupů. Umožňuje také funkci účtů. Pokud funkci inventáře nepotřebujete, standardní plán je dobrou volbou pro majitele malých podniků.

Profesionální plán Zoho Books, který stojí 29 $ měsíčně, vám umožní přístup k funkci inventáře. Je to spravedlivá cena, pokud potřebujete vše, co nabízí, vzhledem k tomu, že konkurenti, jako jsou QuickBooks Online a Xero, stojí za podobnou řadu funkcí více. 

Kromě těchto plánů se můžete také rozhodnout pro integraci s dalšími platformami Zoho, jako je Zoho Payroll, Zoho Analytics a Zoho Inventory.. 

Zoho Books poskytuje základní funkce pro každou platformu zdarma, ale pokud chcete upgradovat pro pokročilé funkce, můžete tak učinit na webových stránkách každé platformy. Můžete také ručně přidat další uživatele za 2 $ za měsíc na uživatele nebo zakoupit 50 skenů za 5 $ za měsíc.

Uživatelská přívětivost

Chcete-li se zaregistrovat do 14denní zkušební verze Zoho Books, musíte zadat své přihlašovací údaje, jako je e-mailová adresa a heslo, a informace o vaší organizaci, včetně obchodního jména, místa a daňových údajů..

Po přihlášení se na levé straně stránky zobrazí navigační panel. V horní části této navigační nabídky můžete přepínat mezi platformami Zoho, například Zoho Expense a Zoho Inventory. 

Na navigační liště je osm kategorií: „řídicí panel“, „položky“, „bankovnictví“, „tržby“, „nákupy“, „sledování času“, „účetní“ a „přehledy“. Vedle navigačního panelu můžete také najít tlačítko rychlého přidání – modré tlačítko se znaménkem plus, které můžete použít k přidání většiny transakcí.

zahobooks-quick-add

Zoho Books Training and Onboarding

Při první návštěvě stránky se zobrazí rychlý průvodce, který vám sdělí, co je tato funkce a jak může pomoci vaší firmě.

Zoho Books nabízí bezplatnou finanční master třídu, což je řada webinářů, které popisují, jak používat Zoho Books ke sledování vašich financí. Zoho Books má také kanál YouTube, který je plný návodů, které vám pomohou zvládnout jeho platformu.

Fakturace

Fakturu lze vytvořit ručně dvěma způsoby. První z nich je výběrem možnosti „faktury“ v nabídce rychlého přidání, kterou najdete kliknutím na tlačítko rychlého přidání v pravém horním rohu každé stránky v Zoho Books..

Fakturu můžete také vytvořit na stránce „faktury“ v navigační liště v kategorii „prodej“. Klikněte na tlačítko „nový“ v pravém horním rohu stránky. Máte-li odhad nebo prodejní objednávku, můžete je pomocí několika kliknutí převést na fakturu.

Fakturu můžete přiřadit stávajícímu zákazníkovi nebo přidat nového zákazníka pomocí rozbalovací lišty, když zadáte část „jméno zákazníka“. Sloupce, které musíte vyplnit, jsou sekce „jméno zákazníka“, „číslo faktury“, „datum faktury“ a popis položky. Platební bránu si také můžete vybrat v sekci „platební možnosti“ v dolní části stránky „nové faktury“.

Protože se můžete spojit s mnoha platebními branami, budete moci přijímat platby kreditní kartou od svých zákazníků. K dispozici je také klientský portál, který vašim klientům pomůže spravovat jejich faktury a projekty.

zahobooks-new-faktura

Faktury Zoho Books mají fakt, že jiní nejsou prodejní funkcí, kde si můžete všimnout, kdo provedl prodej. Tato funkce může být užitečná, pokud potřebujete sledovat výsledky svých zaměstnanců.

Chcete-li nastavit opakující se fakturu, přejděte na stránku „opakující se faktura“ v kategorii „prodej“. Opakovanou fakturu můžete také vytvořit v nabídce rychlého přidání kliknutím na „opakující se faktura“. Je třeba nastavit plán opakujících se faktur, což můžete udělat vyplněním sloupců „opakovat vše“ a „začít od“.

zahobooks-opakující se faktura

Můžete také nastavit zálohovou fakturu. Na rozdíl od zádržných faktur FreshBooks, které jsou spojeny s jeho správou projektů, však zádržné faktury Zoho Books jsou právě tam, aby vám pomohly sledovat vaše zádržné.

Můžete také vytvořit novou fakturu prostřednictvím stránky „projekt“. Klikněte na projekt a vyberte „tlačítko nové transakce“ umístěné v pravém horním rohu. Výběrem možnosti „Vytvořit fakturu“ můžete automaticky fakturovat všechny nevyfakturované položky, včetně fakturovatelných nákladů a nevyfakturovaných hodin.

ohobooks-fakturable

Náklady

Sledování výdajů Zoho Books je rozděleno do dvou částí: výdaje a účty. Obě najdete v navigační liště v kategorii „nákupy“.

Stejně jako fakturace existují dva způsoby, jak ručně vytvořit nový výdaj, pomocí tlačítka rychlého přidání nebo prostřednictvím stránky „Náklady“..

Při vytváření nového výdaje vyplňte datum nákupu, částku, výdajový účet a platební účet. Pokud chcete, můžete také podrobněji rozdělit výdaje pro větší přehlednost. Můžete také nahrát účtenku, aby byly vaše výdaje uspořádány.

zahobooks-new-exp

Chcete-li přiřadit výdaj zákazníkovi nebo projektu, můžete to také provést ve sloupci „jméno zákazníka“ ve spodní části stránky „nové výdaje“. Pokud označíte výdaje jako fakturovatelné, zobrazí se v podrobnostech vašeho projektu na kartě „nákupy“.

Můžete také vytvářet účty, pokud máte nějaké budoucí výdaje, které musíte sledovat. Nový účet vygenerujete pomocí tlačítka rychlého přidání nebo prostřednictvím stránky „Náklady“. Na stránce „účty“ můžete sledovat, kolik peněz stále dlužíte svým prodejcům.

zahobooks-směnky

Stejně jako u fakturace, sloupce, které musíte vyplnit při vytváření nové faktury, jsou vaši prodejci, čísla faktur, popisy položek a datum fakturace..

Pomocí tlačítka rychlého přidání můžete vytvořit nové opakující se výdaje nebo vyúčtování. Můžete to také provést na stránce „opakující se výdaje“ nebo „opakující se účty“. Stejně jako u opakujících se faktur nastavte frekvenci a počáteční datum opakovaného nákupu.

Používání mzdy Zoho Books

Zoho Payroll je nová možnost integrace pro Zoho Books. Od ledna 2020 je tato služba k dispozici pouze v Indii a ve dvou státech USA: Kalifornie a Texas. Pokud jste v rozsahu svých služeb, můžete svůj účet Zoho Books propojit se Zoho Payroll tak, že přejdete do „nastavení“ pomocí tlačítka ozubeného kola v pravém horním rohu stránky a vyberete „integrace“.

Chcete-li propojit své účty, klikněte na „Zoho Payroll“ a nastavte si svůj účet, poté vyplňte své obchodní údaje, daňové údaje a časový rozvrh plateb. Poté uvidíte platformu Zoho Payroll, kde můžete spravovat své zaměstnance, platit běhy a daně.

Stejně jako u výplat mezd QuickBooks, mzdová platforma Zoho Books také pomáhá vyplňovat vaše formuláře, takže můžete jít rovnou k jejich vyplnění.

Podávání zpráv

Šablony přehledů najdete kliknutím na „přehledy“ na navigační liště. Zoho Books má mnoho šablon reportů, což je normální, vzhledem k tomu, že má také mnoho funkcí. Má standardní zprávy, včetně „nákupů“, „prodejů“, „pohledávek“, „závazků“, „přehledu podniku“, „inventáře“ a „daní“.

ohobooks-reporting

Přehledy v sekci „nákupy“ a „tržby“ většinou třídí váš prodej nebo nákupy podle určitých kategorií, například podle položky, projektu nebo zákazníka. Tyto zprávy budou důležité pro některé rozhodování, ale zdá se zbytečné oddělit tyto zprávy do různých šablon.

V těchto šablonách přehledů není mnoho filtrů, protože jsou již velmi specifické, ale stále existuje časové období a filtr účtu. Můžete také přizpůsobit, jaké sloupce chcete v těchto přehledech zobrazit.

Přehledy v sekcích „pohledávky“ a „závazky“ obsahují podrobnosti o všech vašich vygenerovaných fakturách, účtech a výdajích.

Kromě podrobností jsou k dispozici také shrnutí stárnutí a podrobnosti o každé kategorii, které vám mohou poskytnout informace o vašich nezaplacených nebo zpožděných transakcích v průběhu času. V těchto přehledech můžete přizpůsobit interval stárnutí a časové období a také můžete vybrat, které sloupce se mají zobrazit.

Přehledy „inventář“ vám pomohou sledovat položky v inventáři. Přehledy „obchodní přehled“ vám pomohou sledovat celkový stav finančního zdraví vaší firmy, například přehled o peněžních tocích. Existují i ​​další oddíly, například „aktivita“, „měna“ a „projekty“.

zahobooks-report

Šablony přehledů Zoho Books nejsou velmi vizuální, protože nemají grafy ani grafy, které by usnadnily prohlížení dat. Ve srovnání je uspořádání Wave mnohem lepší, pokud potřebujete něco vizuálního.

Pomocí rozhraní Zoho Books API

Pokud dáváte přednost textu před grafikou, můžete své účty Zoho Books provozovat také prostřednictvím rozhraní API. Zoho Books má dokumentaci API, která vám pomůže s provozováním API.

Podpěra, podpora

Pokud potřebujete rychlou opakovací informaci o tom, co Zoho Books dokáže, můžete se dozvědět více o jejích funkcích kliknutím na tlačítko otazníku umístěné v levém horním rohu stránky a výběrem možnosti „prohlídka“. 

Pokud potřebujete s něčím pomoct, můžete hledat odpovědi na jejich znalostní databázi, kterou najdete kliknutím na tlačítko otazníku a výběrem „help“ & Podpěra, podpora.”

ohobooks-help

Pokud narazíte na problémy, můžete se živě chatovat se zákaznickou podporou Zoho Books nebo jim poslat e-mail. Živý chat Zoho Books je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a může vám sloužit okamžitě, takže je to plusový bod pro lidi, kteří pracují liché hodiny. 

Existují také telefonní čísla pro několik okresů, na které můžete volat, a můžete se dozvědět více na své kontaktní stránce podpory zákazníků.

Verdikt

Celkově je Zoho Books solidní účetní platformou pro malé podniky. Vzhled i funkčnost je přímočarý. Pokud hledáte spolehlivou platformu, která vám pomůže spravovat vaši firmu, stojí za to vyzkoušet Zoho Books.

Její nedostatek atmosféry je však také důvodem, proč jsou další platformy zajímavější, jako je například Wave s vizuály a QuickBooks Online s extra funkcemi (přečtěte si naši recenzi Wave).

Další věcí, kterou je třeba poznamenat, jsou možnosti integrace Zoho Books, zejména pro mzdy. Má omezené možnosti a většina z nich jsou také platformy vyvinuté Zoho. Pokud jde o Zoho Payroll, je k dispozici pouze v Indii a ve dvou státech USA, takže není ideální, pokud se vaše firma nachází mimo tyto oblasti..

Ceny Zoho Books jsou spravedlivé za to, co dostáváte. Jeho nejdražší plán je 29 $ měsíčně, díky čemuž získáte inventář a funkci správy projektů. Ve srovnání s jinými platformami s oběma funkcemi, jako jsou QuickBooks Online a Xero, je to dostupné.

Zoho Books nabízí poměrně mnoho šablon přehledů, ale mají omezené filtry a přizpůsobení. Zobrazí data ve standardní tabulce. Jiné platformy, jako například Wave, často obsahují grafy a grafy, které usnadňují vyhledávání dat.

Je docela snadné kontaktovat zákaznickou podporu Zoho Books, protože je to jedna z mála účetních platforem s funkcí live chatu, která je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Existuje také mnoho užitečných článků a videí, které můžete získat ze své databáze znalostí, které vám pomohou začít se Zoho Books.

Už jste vyzkoušeli Zoho Books? Dejte nám vědět, co si o této recenzi myslíte v komentářích. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me