Recenze Egnyte Connect – nejlepší cloudové sdílení souborů pro firmy? – Aktualizováno do roku 2020

Recenze Egnyte Connect

Egnyte Connect, který je oblíbeným poskytovatelem EFSS společnosti Cloudwards.net, nabízí rychlost, snadné použití, zabezpečení a slušný systém stanovení cen, díky čemuž je ideální pro téměř každou malou firmu. Podívejte se na naši kompletní recenzi Egnyte pro všechny podrobnosti.


Nejlepší EFSS

Pokud provozujete podnik na úrovni podniku, je nalezení nejlepší služby EFSS nezbytným krokem na cestě k úspěchu. Je to proto, že služby cloudového úložiště mohou zlepšit spolupráci vašich zaměstnanců, což usnadňuje práci a zpříjemňuje ji všem. 

Je běžné, že aplikace OneDrive for Business a Dropbox Business patří mezi první služby, na které si lidé myslí, když zvažují služby cloudového úložiště, které vyhovují jejich obchodním potřebám. Existuje však mnoho důvodů, proč považovat Egnyte Connect za nástroj ke zlepšení spolupráce a produktivity vaší společnosti. Ve skutečnosti je to naše celkově nejlepší podniková služba.

Egnyte Connect dokázala v našem nejlepším kole EFSS dosáhnout vrcholu díky výkonným funkcím synchronizace a sdílení, rozsáhlé knihovně integrací aplikací produktivity, silnému přístupu k zabezpečení a snadno použitelným webovým, stolním a mobilním klientům.

Jeho podpoře však chybí online chat a vy musíte zaplatit další částku za pokročilou podporu, ale nejde o velké chyby. Vlastní vytváření rolí se skrývá také za dražším plánem. Egnyte, stejně jako většina nejlepších služeb EFSS, neposkytuje kopírování souborů na úrovni bloku.

O těchto funkcích a dalších podrobněji hovoříme v níže uvedených kategoriích.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Egnyte Connect

Ceny

Egnyte, stejně jako zbytek pole EFSS, má plány, které jsou vhodné pro malé a velké podniky s více uživateli, ale má také plán, který pojme jen několik uživatelů. Proto je „týmový“ plán vhodný i pro domácí použití za předpokladu, že vám nebudou vadit další funkce namísto základních funkcí. To a o něco menší hodnotu získáte. 

Poskytuje 1 TB úložiště za 10 $ měsíčně na uživatele. Pokud půjdete se službami jako Sync.com nebo pCloud, které jsou zaměřeny na domácí použití, můžete získat 2TB za méně než 10 $ měsíčně, pokud zaplatíte celý rok předem. Pro více informací o těchto službách si přečtěte naši samostatnou recenzi Sync.com a pCloud. 

Plán „týmu“ však nabízí kromě funkce 1 TB úložiště také mnoho funkcí. Mezi ně patří úpravy webových stránek, generování odkazů na nahrávání, integrace Microsoft Outlook a Office a mnoho dalších integrací třetích stran. 

Navíc, Egnyte Connect stále poskytuje svůj původní obchodní plán lineup. Za tímto účelem musíte zakoupit alespoň pět předplatných licencí, ale poskytuje celkově vynikající hodnotu ve srovnání s většinou pole EFSS.

„Kancelářský“ plán poskytuje 5 TB, což je více než jen o jakékoli jiné službě v tomto cenovém rozpětí. Díky tomu jsme umístili Egnyte Connect na druhé místo za nejlepší celkovou hodnotu mezi nástroji EFSS, na které jsme se podívali, pouze za OneDrive. Pokud chcete porovnat jejich ceny, přečtěte si naši recenzi OneDrive pro firmy.

Plán „podnikání“ zvyšuje kapacitu úložiště na 10 TB prostoru, ale také přidává některé další funkce, jako je auditování sestav, pokročilé ověřování a přizpůsobení na základě rolí, jakož i možnost synchronizace místních úložných zařízení, jako je NAS , do cloudu. Pokud nejste obeznámeni s NAS, přečtěte si naše vysvětlení NAS.

„Obchodní“ plán také poskytuje hybridní cloudové úložiště pro případ, že chcete uložit nějaký obsah do cloudu a nějaký na lokální server. Pro tuto recenzi se však budeme držet cloudových schopností platformy.

Existuje také „podnikový“ plán pro podniky s více než 100 zaměstnanci, který vám poskytne prémiovou podporu, integraci AD / LDAP, jednotné přihlášení (SSO), správu založenou na rolích a správu klíčů Egnyte. Musíte však kontaktovat Egnyte, abyste získali odhad ceny.

Přehled Egnyte Connect

Logo Egnyte Connectwww.egnyte.com

Začíná od 800 USD za měsícVšechny plány

Spolupráce

Synchronizace zařízení

Selektivní synchronizace

Synchronizace na úrovni bloku

Sdílené složky

Propojení souborů

Verze souboru

Maximální velikost souboru
10 GB

Integrace Microsoft Office

Integrace Dokumentů Google

Knihovna integrace aplikací třetích stran

Sledujte aktivitu uživatelů

Nastavit uživatelské role

Vytvoření skupin uživatelů

Bezpečnostní

Šifrování v klidu
AES-256

Šifrování během přepravy

Integrace end-to-end šifrování

Dvoufázová autentizace

Požadavky na vlastní heslo

Integrace jednotného přihlášení (SSO)

Vzdálené vymazání zařízení

Podpěra, podpora

Živý chat

Telefonická podpora

Uživatelské fórum

24/7 podpora

Uživatelská zkušenost

Egnyte vám umožňuje nahrávat a přistupovat k obsahu pomocí počítače, prohlížeče a mobilního klienta. Desktop klienti jsou k dispozici pro Windows a Mac, ale ne pro Linux. Pokud potřebujete cloudové úložiště, které se s Penguinem dobře hodí, obraťte se na naše nejlepší služby cloudového úložiště pro Linuxové zaokrouhlování. Mobilní aplikace jsou k dispozici pro Android a iOS.

egnyte-connect-desktop-client

Při instalaci desktopového klienta Egnyte vytvoří synchronizační složku ve vašem systému souborů. Model synchronizované složky vytvořený Dropboxem umožňuje replikovat obsah mezi pevným diskem a cloudem. Více o synchronizačních schopnostech Egnyte si povíme v sekci „synchronizace“.

Egnyte Connect se liší od většiny platforem EFSS, protože používá jiného desktopového klienta jménem Egnyte Drive, což je v podstatě síťová jednotka, která vám umožňuje přístup k cloudovým datům z pohodlí vašeho systému souborů. Ve skutečnosti však neukládá obsah na pevný disk. Místo toho se v počítači zobrazí jako samostatná jednotka.

Pokud tuto funkci použijete pouze k přístupu k souborům, nikoli k označování souborů pro přístup offline, budete mít o trochu větší zabezpečení, protože snižuje pravděpodobnost, že někdo přistupuje k cennému obsahu na odcizeném počítači. Můžete také směrovat data přes proxy server, který přidává další vrstvu ochrany soukromí.

Egnyte na ploše

Desktopový klient je jasný a efektivní. Stejně jako u jiných klientů cloudového úložiště na trhu používáte k otevření ikonu systémové liště. Jakmile tak učiníte, můžete přistupovat k nejnovějším souborům a prohledávat je. Navíc můžete zadat nastavení, která vám umožní spravovat disky, vyladit preference, získat přístup k nápovědě a zkontrolovat složky vybrané pro přístup offline.

egnyte-connect-web-client

Raději bychom měli tlačítko, které spustí webového klienta, ale tímto způsobem budete muset procházet prohlížeč na webu Egnyte a ručně se přihlásit ke klientovi. To znamená, že webový klient má jasné uspořádání. Levý postranní panel obsahuje hierarchii složek, která umožňuje přístup ke všem vašim složkám. Můžete také přistupovat k koši a nejnovějším souborům.

Nabídka v pravém horním rohu vám umožňuje procházet mezi úkoly, odkazy, které jste sdíleli a přijali, aplikacemi a integracemi nebo soubory, což je výchozí zobrazení. Navíc můžete vidět své přehledy, spravovat nastavení a získat přístup k nápovědě. Pokud nemůžete najít své soubory, můžete je rychle vyhledat pomocí panelu vyhledávání pod touto nabídkou.

Líbí se nám, že stačí kliknout na soubor nebo složku, aby se zobrazila nabídka akcí. Navíc postranní panel vpravo zobrazuje aktivitu v aktuální složce. Celkově je webový zážitek skvělý.

egnyte-connect-mobile-client

Mobilní aplikace Egnyte

Mobilní aplikace umožňuje zobrazit náhled souborů a složek, nahrávat nový obsah a sdílet jej. Můžete také rychle přistupovat k vašim záložkám, vytvářet zprávy a číst oznámení. Jedinou drobnou chybou, kterou jsme našli, je to, že v zobrazení „všechny soubory“ nezobrazuje prominentní tlačítko pro upload. Chcete-li vytvořit obsah, musíte zadat sdílenou nebo domovskou složku.

To je pochopitelné, protože nemůžete nahrát obsah přímo do složky „všechny soubory“. Kromě nahrávání můžete dokument naskenovat a nahrát přímo. To platí pro fotografie, videa a zvukové soubory. Můžete také vytvořit textový soubor a nahrát jej.

Mobilní aplikace také umožňuje otevírat a upravovat veškerý obsah uložený v cloudu Egnyte. Náhledy souborů nevyžadují nástroje třetích stran, protože Egnyte má vestavěný prohlížeč PDF. To znamená, že můžete stále prohlížet dokumenty Office v telefonu, aniž byste museli platit za Office 365. To znamená, že pokud chcete upravovat soubory, budete v telefonu potřebovat sekundární aplikaci..

Pokud chcete zvýšit zabezpečení svého mobilního zařízení, můžete zapnout zámek přístupového kódu a překvapivě šifrovat místní soubory. Budeme mluvit více o bezpečnostních funkcích v odpovídající kategorii níže. Celkově mobilní aplikace poskytuje příjemný zážitek.

správa uživatelů

egnyte-connect-enter-users-groups

Chcete-li přidávat a spravovat uživatele pomocí Egnyte, musíte přejít na stránku „Nastavení“ v pravém horním menu hamburgeru. Poté klikněte na „uživatele“ & skupina “. Tam najdete karty „uživatel“ a „skupina“, které vám pomohou tyto úkoly splnit.

egnyte-connect-users-groups-management

Můžete přidat tři typy uživatelů: správce, napájení a standard. Správci mají přístup ke všem základním funkcím potřebným pro správu cloudového úložného prostoru, včetně přidávání nových uživatelů.

Výkonní uživatelé mají ve srovnání s administrátory omezenou sadu funkcí a můžete také nakonfigurovat, které z těchto funkcí mají přístup. 

To zahrnuje možnost použití synchronizace na ploše, stažení klientského počítače, zobrazení uživatelů a skupin, pozvání standardních uživatelů a přijímání oznámení o složkách a zpravodaje Egnyte. Mohou si také ponechat soukromou složku pro své osobní soubory. 

Standardní uživatelé mají přístup k obsahu pouze prostřednictvím webového klienta a můžete jim povolit přijímat oznámení a informační bulletin Egnyte.

Egnyte vám také dává možnost vytvářet vlastní role, které můžete přiřadit výkonným uživatelům, ale musíte je upgradovat na „podnikový“ plán, abyste je mohli používat. Pokud je tato funkce pro vás důležitá, ale nepotřebujete podnikový plán, mohou být lepší sázky Citrix ShareFile nebo Box. Další informace o nich naleznete v naší samostatné recenzi Citrix ShareFile a Box Box.

egnyte-connect-groups-management

Karta Skupiny umožňuje vytvářet a přidávat uživatele do skupin a nastavit vlastníky skupin. Do skupiny můžete také pozvat nové uživatele přidáním jejich e-mailu. 

egnyte-connect-reports

Egnyte navíc nabízí pokročilé funkce vytváření přehledů, které vám umožní mimo jiné sledovat úložiště, uživatele, připojená zařízení a sdílení odkazů. Ačkoli jsou užitečné, jejich návrhy se zdají zastaralé, což je v ostrém kontrastu se zbytkem webového klienta Egnyte.

Složka & Sdílení souborů

Funkce sdílení složek a souborů jsou jedním z nejdůležitějších aspektů služby EFSS. Někteří z nich však tyto funkce integrovali lépe než ostatní. Egnyte Connect patří do kategorie „lepší“ a dokonce jsme ji zařadili mezi naše nejlepší EFSS nástroje pro sdílení souborů.

sdílení egnyte-connect-folder

Chcete-li spravovat sdílení složek, můžete umístit kurzor na libovolnou složku, s výjimkou soukromých, a kliknout na tlačítko „share“, které je s ní spojeno. Dále můžete pozvat jednotlivé uživatele nebo celé skupiny a dát jim jeden ze čtyř různých typů přístupu, které zahrnují následující oprávnění:

 • Majitel: plné oprávnění a možnost úprav
 • Plný: stáhnout, upravit, nahrát a odstranit
 • Editor: stáhnout, upravit a nahrát
 • Divák: náhled a stažení

sdílení egnyte-connect-file

Můžete také pozvat ostatní, aby si prohlíželi a stahovali své složky generováním sdílených odkazů. Tento odkaz lze zkopírovat a vložit do aplikace, například Slack nebo Skype, nebo ji můžete odeslat e-mailem příjemcům. Odkaz pro sdílení vám dává možnost určit, kdo k němu má přístup. Můžete to nastavit na „kohokoli“, „kohokoli s heslem“, uživatele souborového serveru nebo uživatele, kterému odkaz pošlete e-mailem.

Kromě toho můžete k odkazu připojit název složky, nastavit, aby platnost odkazu vypršela k určitému datu nebo po několika kliknutích, a po kliknutí na něj dostanete upozornění.

egnyte-connect-link-audit

Také se nám líbí, že Egnyte obsahuje stránku, která zobrazuje odkazy, které sdílíte, a odkazy, které s vámi sdílejí ostatní uživatelé. 

Příliš mnoho nástrojů pro cloudové úložiště to přehlíží, takže je příliš snadné ztratit ze zřetele sdílený obsah a ohrožuje vaše duševní vlastnictví a důvěrné zprávy. Můžete také vygenerovat sestavu odkazů, kterou můžete exportovat jako soubor CSV.

egnyte-connect-links-report

Sync

Jak jsme již zmínili dříve, Egnyte Connect nemá standardní synchronizační složku. Místo toho používá síťovou jednotku, která vám umožní přístup k vašemu obsahu bez jeho stažení do počítače. Pokud však označíte složky pro použití offline, budou soubory v nich staženy.

egnyte-connect-network-drive

Na druhou stranu, pokud přetáhnete obsah na disk, bude synchronizován s cloudem. Mějte na paměti, že ve výchozím nastavení bude vše, co umístíte na disk, uloženo na pevném disku i v cloudu. Díky tomu můžete rychle vyčerpat místo na pevném disku, takže můžete využít selektivní funkce synchronizace Egnyte k deaktivaci úložiště pevného disku pro libovolnou složku nebo soubor..

Počáteční synchronizace naší testovací složky se zipem 1 GB trvalo přesně tak dlouho, jak jsme očekávali. Při spolupráci na již uložených souborech však nelze očekávat vyšší rychlosti.

Je to proto, že Egnyte nepoužívá synchronizační algoritmus na úrovni bloku, který přenáší pouze části souborů, které se změnily, spíše než celý soubor. Synchronizace na úrovni bloku může zrychlit přenos souborů, což vede ke spolupráci v reálném čase. Pokud chcete, Dropbox je vaše nejlepší sázka a o tom si můžete přečíst v naší recenzi Dropbox Business.

Nástroje produktivity

Egnyte poskytuje uživatelům nativní funkce správy úloh, které dohlíží na spolupráci. Jiné nástroje EFSS, včetně Box a Dropbox, se integrují s aplikacemi pro správu úloh, jako je Trello, ale jen málo z nich nabízí nativní funkce. To je skvělé pro majitele firem, kteří chtějí ušetřit náklady na předplatné nástrojů třetích stran. Všimněte si, že Egnyte také poskytuje Trello.

stránka egnyte-connect-tasks-

Úlohy můžete vytvořit a přiřadit klepnutím pravým tlačítkem myši na soubor a výběrem položky „úkoly“. Můžete nastavit jeho jméno, nabyvatele a datum splatnosti.

stránka egnyte-connect-tasks-

Egnyte také poskytuje stránku „mé úkoly“, která vám umožní spravovat vytvořené úkoly. Můžete je upravit, odstranit nebo označit jako kompletní. Pro snazší nalezení úkolů stránka zobrazuje samostatné seznamy pro ty, které jsou vám přiřazeny a které jste jim přiřadili.

egnyte-connect-app-library

Kromě vestavěné funkce správy úloh má Egnyte mnoho aplikací, s nimiž se můžete integrovat a zvýšit produktivitu práce. Egnyte rozlišuje mezi „doplňky Egnyte“, ke kterým přistupujete z webového klienta Egnyte, a „externími integracemi“, ke kterým přistupujete mimo klienta.

Doplňky vám umožňují připojit se k Slack, DocuSign, Microsoft Office Online, Google Drive a G Suite. Velmi málo poskytovatelů cloudového úložiště se integruje s Microsoft i Google, přičemž Box je dalším z mála. Pokud jste již přihlášeni k odběru služby Office 365, je to také integrace, musíte ji však kontaktovat se zástupcem Egnyte, abyste ji mohli aktivovat..

Externí integrace zahrnuje Egnyte pro Gmail, SAP, Salesforce, Zoho, AWS Single Sign-On a další. Ve skutečnosti má Egnyte velké množství dalších aplikací, z nichž můžete vybírat, z nichž mnohé jsou zdarma. Knihovna aplikací umožňuje hledat integrace podle názvu nebo je filtrovat podle kategorie a odvětví.

Kategorie zahrnují spolupráci, analytiku, prodej, automatizaci podnikání, řízení projektů a další. Jak se služba EFSS integruje s doplňky, často pomáhá oddělit ji od ostatních v terénu. V tomto ohledu je Egnyte jedním z nejlepších. V následující části je také uvedeno několik integrací zabezpečení.

Bezpečnostní

Silné zabezpečení cloudů je v době, kdy je počítačová kriminalita samozřejmostí, požadavkem. Například útoky typu man-in-the-middle mohou zachytit vaše data na cestě z počítače na server. Můžete se také stát obětí ransomwaru, který vyžaduje, abyste zaplatili částku, abyste získali přístup k souborům zpět.

Klíčovými metodami, které chrání váš obsah před takovými činnostmi, jsou šifrování a zabezpečení datového centra. Datová centra Egnyte využívají 24hodinový dohled, kontroly biometrického přístupu a redundanci N + 1 a mohou odolávat přírodním katastrofám, včetně zemětřesení a požárů. Zařízení jsou rovněž kompatibilní s úrovněmi 3 a SSAE-16 typu II.

Protokol TLS chrání vaše data při přenosu mezi vašimi zařízeními a servery Egnyte. Můžete také povolit FTP a omezit jej na jeho zabezpečenou verzi SFTP. Pokud tyto protokoly neznáte, přečtěte si naše vysvětlení FTP. Vaše data jsou také chráněna pomocí 256bitového šifrování AES.

Když vaše data dorazí do datového centra, většina služeb EFSS ji dešifruje, aby vytáhla metadata souboru pro indexování, než je znovu zašifrují. Egnyte to není, což znamená, že se jedná o end-to-end šifrovací řešení.

Soukromé šifrování Egnyte

Všimněte si však, že služba ve výchozím nastavení ukládá a spravuje váš klíč. Pokud chcete mít šifrování s nulovými znalostmi, musíte povolit správu klíčů Egnyte. Chcete-li to provést, musíte se přihlásit k odběru „podnikového“ plánu Egnyte. Dobrou zprávou však je, že se Egnyte integruje s Boxcryptorem, takže můžete mít soukromé šifrování bez ohledu na typ plánu.

Boxcryptor vám umožňuje spravovat klíč a šifrovat obsah před jeho odesláním. Pokud to však uděláte, šifrování Boxcryptoru bude rušit synchronizační algoritmy Egnyte na úrovni bloku, protože musí být schopny číst vaše soubory..

Ani dobré šifrování však nezabrání pokusům o odcizení vašich přihlašovacích údajů a hackeři to mohou udělat v rozumném množství času. Chcete-li tomu zabránit, měli byste si vytvořit silné heslo. 

Egnyte vás také chrání před slabými hesly tím, že vám umožňuje zadávat minimální požadavky na sílu a délku hesel, jakož i vyžadovat od uživatelů, aby si hesla obnovovali tak často. Navíc můžete zabránit uživatelům v resetování hesel na dříve použitá a pozastavit uživatelské účty po několika neúspěšných pokusech o přihlášení.

Kromě toho vám Egnyte také umožňuje nastavit dvoufaktorové ověřování. Pokud je povoleno, uživatelé budou muset při přihlášení z neznámého zařízení zadat kromě svých běžných přihlašovacích údajů bezpečnostní kód. Pokud někdo ukradne heslo, nebude se moci přihlásit.

Pokud se přihlásíte k odběru „podnikového“ plánu, můžete také integrovat Egnyte do služby jednotného přihlášení, abyste mohli lépe spravovat hesla uživatelů a umožnit jim přihlásit se na více obchodních platforem pomocí stejných údajů. Možnosti zahrnují AWS SSO, OneLogin, Bitium, Okta a Ping Identity.

Nakonec vám Egnyte umožní odpojit zařízení uživatelů od synchronizace. Pokud ztratíte zařízení nebo ho někdo ukradne, můžete si být jisti, že kdokoli má, nebude mít přístup k vašemu cloudovému obsahu.

Přestože má Egnyte silné zabezpečení datového centra, nemusí být zcela pohodlné ukládat nejdůležitější obchodní informace do cloudu. V takovém případě vám Egnyte umožní vytvořit a používat vlastní hybridní cloudové řešení.

Hybridní cloudové úložiště vám umožní uchovávat data v cloudu a na osobních serverech. Ponecháním určitého obsahu na osobních serverech si můžete být jisti, že máte všechna vlastní bezpečnostní opatření.

Podpěra, podpora

Egnyte poskytuje odstupňované úrovně podpory. Všechny úrovně poskytují nepřetržitou podporu všem zákazníkům v té či oné podobě. Jaký druh podpory získáte, však záleží na vašem plánu. Pro nejlepší možnou podporu budete muset také udělat více.

Úroveň podpory: Plán: Popis:
StandardKancelářOnline podání případu, databáze znalostí, fórum
PojistnéPodnikání, podnikáníOnline zasílání případů a telefonická podpora, znalostní databáze, fórum, uživatelská příručka a průvodce správcem
PlatinaPodnikPodání prioritního případu a telefonická podpora, znalostní báze, fórum, uživatelská příručka pro rychlé spuštění a administrátoři

egnyte-connect-knowledgebase

Články ve znalostní databázi jsou jednoduché a obsahují snímky obrazovky, které usnadňují sledování kroků řešení. Znalostní základna je rozdělena do kategorií, aby bylo snazší najít to, co hledáte. Pokud však máte potíže s hledáním odpovědi, můžete ji rychle najít pomocí funkce vyhledávací lišty.

Pokud databáze znalostí nepomůže, můžete svůj dotaz zveřejnit na fórech komunity. Jsou aktivní s administrátory, komunitními manažery a dokonce i zaměstnanci v důchodu, kteří odpovídají na otázky.

Chcete-li získat další přímou pomoc, můžete také kontaktovat podporu. Zaslali jsme e-mailovou žádost se základní otázkou a odpověď jsme dostali o něco déle než hodinu. Jediným problémem, který máme s podporou Egnyte, je nedostatek funkce online chatu. Většina ostatních služeb cloudového úložiště, včetně Dropboxu, nenabízí ani podporu chatu.

Verdikt

Egnyte Connect je schopná služba, která vám poskytuje výkonné možnosti synchronizace a sdílení. Mezi ně patří funkce synchronizace, například přenos souborů na úrovni bloku a selektivní synchronizace. Na straně sdílení rovnice vám Egnyte umožňuje sdílet složky s povolenými oprávněními a generovat odkazy s odpovídající úrovní ochrany. 

Kromě toho má Egnyte nativní funkce úkolů a bohatou knihovnu doplňků a externích integrací. Aby to bylo ještě lepší, má Egnyte velkou hodnotu díky svým konkurenčním cenovým plánům.

Také se nám líbí, že Egnyte má silné zabezpečení, které zahrnuje šifrování typu end-to-end, požadavky na vlastní heslo, dvoufaktorové ověřování, připínání zařízení a integraci SSO. Egnyte také integruje s Boxcryptor poskytovat soukromé šifrování.

Díky tomu všemu je Egnyte vítězem našich žebříčků za nejlepší služby EFSS. To znamená, že také rádi slyšíme různé názory. Dejte nám vědět o svých zkušenostech nebo myšlenkách na Egnyte v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map