Recenze eFolder Anchor – aktualizováno do roku 2020

Recenze eFolder Anchor

Slušná služba, která pravděpodobně vyděsí mnoho jejích potenciálních zákazníků, protože nákup vyžaduje procházení prostředníkem.


Nejlepší EFSS

eFolder Anchor poskytuje hybridní (cloudové a lokální) služby EFSS zaměřené na malé a střední podniky a kupce v polovině podniku. EFSS, zkratka pro synchronizaci a sdílení podnikových souborů, umožňuje přístup k obsahu ze stolních a mobilních zařízení, aniž byste museli trávit čas správou procesu přenosu souborů sami.

Ještě lepší je, že synchronizace a sdílení v reálném čase umožňují bezproblémovou spolupráci se spolupracovníky bez ohledu na vzdálenost mezi vámi.

Největším problémem s eFolder Anchor je však to, že jej nelze zakoupit přímo od eFolder: Musíte projít spravovaného servisního partnera. To dělá Anchorovi bolest, s níž začít, a důvod pro majitele SMB, kteří chtějí větší flexibilitu při zvažování dalších možností.  

Během této recenze vás Cloudwards.net provede základy Anchor, takže se můžete rozhodnout, zda je to nejlepší platforma EFSS pro vaše podnikání. Zatímco Anchor může synchronizovat obsah s místními servery, budeme mluvit především o jeho schopnostech cloudového úložiště, což je to, co jsme testovali.

Nejdříve se podíváme na funkce a přehled cen, než se podrobněji podíváme na zážitek Anchor, včetně produktivity práce, zabezpečení, soukromí a podpory práce.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro eFolder Anchor

Funkce

Níže uvedená tabulka vám poskytne rychlý přehled o některých klíčových funkcích Anchor. 

Logo eFolder Anchorwww.efolder.net

Volný, uvolnit

Spolupráce

Synchronizace zařízení

Selektivní synchronizace

Synchronizace na úrovni bloku

Sdílené složky

Propojení souborů

Verze souboru

Maximální velikost souboru
Neomezené GB

Integrace Microsoft Office

Integrace Dokumentů Google

Knihovna integrace aplikací třetích stran

Sledujte aktivitu uživatelů

Nastavit uživatelské role

Vytvoření skupin uživatelů

Bezpečnostní

Šifrování v klidu
AES-256

Šifrování během přepravy

Integrace end-to-end šifrování

Dvoufázová autentizace

Požadavky na vlastní heslo

Integrace jednotného přihlášení (SSO)

Vzdálené vymazání zařízení

Podpěra, podpora

Živý chat

Telefonická podpora

Uživatelské fórum

24/7 podpora

I když je seznam funkcí dobrý, existuje několik významných chyb, zejména s ohledem na zabezpečení (požadavky na vlastní heslo, integraci SSO) a příliš mnoho v integraci aplikací mimo Office Online.

Po zbytek naší kontroly se budeme podrobněji dotýkat jak zásahů, tak i chybí.  

Ceny

eFolder neprodává Anchor přímo. Jako vlastník SMB musíte projít partnera spravovaného servisu (MSP). Pokud vám tento termín dává pauzu, vítejte v klubu. Práce s MSP může být smíšená taška. Nejen, že musíte prověřit eFolder Anchor, ale také musíte prověřit, od koho jste.

Kromě toho společnost eFolder ve svém partnerském programu prodává Anchor za velkoobchodní prodej MSP. V seznamu není ani inzerováno MSRP. Partneři stanovují své vlastní ceny, jak uzná za vhodné. Aby byly věci ještě více temné, kromě poskytování softwaru poskytují MSP také outsourcované IT služby na podporu Anchor.

Tyto náklady budete muset také třídit, pokud je to dokonce něco, co chcete přijmout. Během této kontroly nebudeme poskytovat komplexní přehled dostupných MSP.

Než začnete hledat prodejce, u kterého si chcete koupit službu, můžete si ji vyzkoušet na zkušebním běhu, který je (naštěstí) k dispozici přímo od eFolder. Zkušební provoz vám poskytne 2,5 TB prostoru pro práci a přidání až 25 uživatelů. Nahrávání souborů je omezeno na 2 GB.

Uživatelská zkušenost

Anchor umožňuje přístup k obsahu hostovanému v cloudu z počítače i mobilního zařízení.

Podporované stolní operační systémy zahrnují Windows a MacOS, ale nikoli Linux. K dispozici je také plugin pro Microsoft Outlook. Jakmile se zaregistrujete do Anchor, stáhněte si klienta pro stolní počítače s názvem Synced Tool (ano) přímo z webového portálu. Instalace trvá jen minutu,

Po dokončení budete mít na ploše novou složku „SyncedTool“. Tato složka se nazývá synchronizovaná složka. Ve výchozím nastavení jsou soubory uložené v této složce ukládány na pevný disk i do cloudu, což je model běžně používaný v cloudovém úložišti..

Instalace SyncedTool také přidá ikonu hlavního panelu, která vám umožní přeskočit do složky synchronizace a získat přístup k vlastnostem. Z vlastností můžete spravovat obecná nastavení, omezit využití synchronizace šířky pásma, nastavit proxy, spravovat selektivní synchronizaci a sledovat probíhající synchronizační aktivitu.

Zatímco klient pro stolní počítače je kritický, většina zkušeností s Anchor visí na webovém rozhraní.

Pokud znáte služby jako Dropbox, Box, OneDrive a většina dalších nástrojů cloudového úložiště, víte, že tyto služby využívají obecně minimalistický a uživatelsky přívětivý přístup; Kotva, ne tolik.

Webové rozhraní je zaplaveno funkcemi, které jsou uspořádány tak, aby většinu uživatelů nejednalo. Pokud se však můžete přetáhnout přes křivku učení, jsou schopnosti Anchor působivé.

První věc, kterou byste měli vědět, je to, že Anchor poskytuje dva různé pohledy na webový portál: jeden s názvem „organizace“ a druhý s názvem „moje soubory“. Mezi těmito pohledy můžete přepínat pomocí malých odkazů na pravé horní straně.

Zobrazení organizace obsahuje řídicí panel pro sledování aktivity účtu, přidělování místa a dalších metrik.

Informace uvedené na hlavním panelu jsou víc než informace, které získáte u většiny nástrojů EFSS, a jsou užitečné pro ty, kteří potřebují udržovat přísnou kontrolu nad svými obchodními aktivitami. Kromě toho má webový nástroj další karty pro zobrazení uživatelů a skupin, připojených počítačů, sdílených složek, záloh, aktivity a spouštění sestav.

Chcete-li se dostat k obsahu cloudu, musíte přejít do zobrazení „Moje soubory“. Tento pohled je mnohem jednodušší v mozku. Můžete procházet soubory a složky a vytvářet a nahrávat nový obsah.

K dispozici jsou také karty pro kontrolu obsahu, který sdílíte, zobrazení účtů hosta, záloh, zpráv o souborech a protokolu aktivit. Aplikace Anchor smartphonu jsou k dispozici pro Android, iOS a Windows Phone. Ujistěte se, že v mobilním obchodě hledáte „Synced Tool“ a ne Anchor.

Mobilní možnosti zahrnují:

  • Zobrazte, odstraňte, zamkněte a přesuňte soubory
  • Nahrajte soubory ze zařízení
  • Úpravy souborů sady Microsoft Office
  • Zamkněte soubory, abyste zabránili úpravám
  • Sdílejte obsah
  • Stáhněte si soubory pro přístup offline

Nástroj Synced Tool pro Android také umožňuje automatické zálohování vašich fotografií do složky „upload kamery“, což je pěkný dotek, který mnoho dalších nástrojů EFSS přehlíží.

Primární mobilní zobrazení se nazývá „moje soubory“ a umožňuje rychlý přístup k obsahu.

Z nabídky můžete také procházet zobrazení posledních souborů, souborů offline a záloh.

Jakmile se dozvíte výhody a výhody webového zážitku, nabízí Anchor pěknou všestrannost a funkce. Podíváme se na některé z funkcí vytvořených na základě online spolupráce v dalším segmentu.  

správa uživatelů

Nekontrolované spolupráce se vymknou z rukou, proto je důležité mít přesnou kontrolu nad tím, kdo přistupuje k vašemu obsahu a co může dělat. Při použití Anchor se většina tohoto ovládacího prvku spustí prostřednictvím organizačního zobrazení webové aplikace.

Dříve jsme se krátce podívali na palubní desku, což je praktický způsob, jak zjistit, kolik vašeho prostoru bylo využito, kolik uživatelů máte a kdo jsou vaši největší zákazníci z hlediska souborů i uživatelů.

Na kartě Účty můžete přidat nové uživatele Anchor. Stačí kliknout na malou ikonu „+“ a vytvořit nový účet.

Při vytváření účtu pro jednotlivce můžete z něj učinit správce účtu a přiřadit jej ke skupinám a týmovým sdílením, což jsou sdílené složky založené na předplatném (více o těch později).

Skupiny vám umožňují přiřadit týmový sdílený přístup a provádět další aspekty správy uživatelů u více osob najednou.

Existuje další stránka pro správu účtů, do které můžete vstoupit zvané „hosté“ a která vám umožní nastavit účty hosta. Hlavní rozdíl mezi účty pro hosty a běžnými účty je v tom, že hosté mají přístup pouze k obsahu.

Není jim přidělen cloudový úložný prostor a nelze jim udělit administrátorská práva ani přiřadit ke skupinám. Karta „stroje“ organizace je příjemná funkce, která vám umožní zkontrolovat, která zařízení vaši spolupracovníci synchronizovali s Anchor.

Karta aktivity vám poskytuje rychlý přehled o nedávné aktivitě, abyste měli přehled o tom, co se ve vašem účtu děje. Protokol, který lze filtrovat, ukazuje jak provedenou akci, tak kdo ji provedl.

Karta Přehledy je dalším užitečným nástrojem pro sledování aktivity. Odtud si můžete vybrat metriky přehledů a časové období, naplánovat přehledy, které se budou opakovat, a zadat e-mailové adresy pro doručování přehledů.

Mezi možné metriky přehledů patří mimo jiné přehled úložiště, spotřeba v průběhu času, nejlepší uživatelé úložiště, stav a aktivita stroje.

Složka & Sdílení souborů

Správa souborů a složek se děje na kartě Soubory v zobrazení Moje soubory. Na této kartě lze objekty sdílet s ostatními kliknutím na ně pravým tlačítkem a výběrem možnosti „sdílet“.

Možnosti dostupné při sdílení obsahu s Anchor jsou dobré a předčí většinu EFSS provedením některých věcí, které by měly být samozřejmostí.

Můžete buď vytvořit bezpečnou sdílenou složku, ke které mají přístup pouze vaši zaměstnanci, nebo vygenerovat veřejný odkaz. Veřejné odkazy jsou přístupné každému bez omezení, takže jsou vhodné pro široké sdílení obsahu prostřednictvím sociálních médií a podobných kanálů.

Když vygenerujete odkaz, můžete nastavit datum vypršení platnosti odkazu a omezit celkový počet stažení. Chybí vám sdílení odkazu, protože nemůžete nastavit heslo odkazu.

Obecně se budete chtít rozhodnout pro bezpečné sdílení. Zabezpečené sdílené položky jsou odesílány prostřednictvím e-mailu, uživatelského jména nebo jména skupiny a mohou k nim přistupovat pouze uživatelé uvedení jako příjemci. Pokud zadáte e-mail, který není přidružen k účtu, automaticky se vytvoří účet hosta.  

Sdílené soubory jsou vždy jen ke čtení. Neexistuje žádný způsob, jak dát uživatelům přístup k úpravám. Pokud jsou však držiteli účtů, mohou to již mít.

Sdílené složky nabízejí stejné možnosti jako sdílené soubory, kromě toho, že se můžete rozhodnout dávat pozvaným, včetně hostů, měnit a mazat oprávnění.

Sdílené týmy jsou zajímavou funkcí, kterou někteří uživatelé budou milovat a jiní nikdy nebudou používat. Jsou k dispozici pouze pro držitele účtů (nikoli pro hosty), fungují jako předplatné sdílené složky.

Ti, kteří se přihlásili k odběru týmové sdílené složky, mají svá zařízení automaticky synchronizována, když se ve složce sdílené složky týmu něco změní. Tvůrce sdílení týmů může ručně upravit, která uživatelská zařízení jsou synchronizována z karty sdílení týmů.

K dispozici je také přepínač pro „denní přehled“, díky kterému jsou uživatelé informováni o nedávných událostech ve společném týmu. Na kartě „Sdílené“ můžete sledovat sdílené složky týmu a sdílené složky a soubory.

Tento druh širokého přehledu akcií je velmi užitečný pro malé a střední podniky, které sdílejí hodně obsahu. Je velmi snadné ztratit přehled o tom, co bylo distribuováno, což může zase ohrozit vaše duševní vlastnictví.

Je nešťastné, že více služeb cloudového úložiště nedělá totéž.

Sync

Synchronizace umožňuje uživatelům přeskakovat z jednoho zařízení na druhé a pracovat na stejném souboru, aniž by se museli pohrávat s palcovými jednotkami nebo e-mailovými soubory. Tato stejná funkce umožňuje spolupracovníkům vidět změny obsahu téměř v reálném čase.

eFolder Anchor klonuje model zdokonalený Dropboxem. Jak jsme již zmínili, využívá synchronizační složku zabudovanou ve vašem systému souborů.

Veškerý obsah, který do této složky přidáte, bude odeslán do cloudu a poté na jiná zařízení (vaše i ostatní uživatelé) s nainstalovaným klientem Synced Tool.

Kromě přesunu obsahu do synchronizované složky můžete také klepnout pravým tlačítkem myši na libovolnou složku v systému souborů a vybrat „zálohu“ a odeslat ji do cloudu. Do budoucna se veškeré změny obsahu provedené v této složce projeví na záložce „záloha“ webového rozhraní.

Nerobte však chybu, že to považujete za náhradní zálohu za služby, jako jsou IDrive, CrashPlan nebo CloudBerry. Zálohy kotvy se vždy provádějí téměř v reálném čase. Nemůžete naplánovat rutinní zálohování, nastavit rozdílové zálohy nebo provádět mnoho dalších věcí, které dobré řešení pro podnikové zálohování dokáže.

Anchor také podporuje selektivní synchronizaci, která umožňuje řídit, které podsložky v synchronizační složce se ukládají na pevný disk a které se ukládají pouze v cloudu. Tato funkce je skvělá pro úsporu cenného prostoru v počítači a snadno se spravuje pomocí ikony Anchor na hlavním panelu.

Tam, kde Anchor zaostává, je místo, kde většina řešení EFSS zaostává: nenabízí synchronizaci souborů na úrovni bloku. Synchronizace na úrovni bloku znamená, že se synchronizují pouze ty části souborů, které se změnily, což pro vás znamená mnohem rychlejší synchronizační časy. Dropbox, vždy nastavovač synchronizačního trendu, je jedním z mála prodejců, kteří implementují přenosy na úrovni bloků do svých synchronizačních algoritmů. Egnyte je další.

Nástroje produktivity

Pro podporu spolupráce je mnoho nástrojů EFSS integrováno s nativními nástroji produktivity nebo vám umožní integraci s nástroji třetích stran. eFolder Anchor nemá žádné vlastní nástroje, ani aplikaci pro psaní poznámek.

Přichází však předem integrován s Microsoft Office.

Ještě lepší je, že většina nástrojů EFSS integrovaných s aplikací Office vyžaduje, abyste si zakoupili kancelář Office 365 a provedli jakékoli úpravy souborů na ploše. Místo toho se Anchor integruje s Office Online, což je zdarma a umožňuje vám vytvářet a upravovat obsah přímo z webové platformy Anchor.

Nástroje Office Online jsou však omezeny na Word, Excel a PowerPoint. Dokumenty mimo kancelář bude nutné stáhnout pro úpravy. Na rozdíl od Dropbox, Box, OneDrive a řady dalších špičkových řešení EFSS nejsou další integrace produktivity práce třetích stran k dispozici..

Tento nedostatek, spolu se skutečností, že musíte zakoupit službu prostřednictvím prostředníka, je největším důvodem k zvážení dalších řešení..

Bezpečnostní

Silná ochranná opatření, jako je šifrování souborů a dvoufaktorové ověřování, jsou zásadní pro zajištění toho, aby žádný obsah uložený v cloudu nebyl ohrožen. Ukotvení, stejně jako většina nástrojů EFSS dnes, má základní základy.

Váš obsah je ve vašem zařízení před odesláním do cloudu šifrován pomocí protokolu AES, což je protokol doporučený Národním institutem pro standardy a technologie (NIST)..

In-transit data jsou dále zabezpečena pomocí přenosového protokolu TLS. To pomáhá zabránit hackerům v odposlouchávání vašich datových přenosů prostřednictvím tzv. Hackerů typu MITM (man-in-the-middle).

Jakmile vaše data dorazí do datového centra Anchor, dešifruje se. Obsah souboru je poté znovu zašifrován se stejnou úrovní AES. Šifrování v klidu, jak se tomu říká, způsobuje krádež obsahu v případě narušení dat.

Datová centra jsou zpevněna, což znamená, že jsou navržena tak, aby odolala přírodním katastrofám a fyzickým a virtuálním útokům, a dále zabezpečila vaše soubory.

Zatímco Anchor dělá většinu věcí, které by měl s ohledem na zabezpečení souborů, existuje jeden kritický aspekt zabezpečení cloudu, který není zcela pod kontrolou: slabá hesla. Na rozdíl od šifrovacích klíčů jsou slabá hesla snadno prasklá. Nebo, pokud máte zvláště nedbalé zaměstnance, umístěte poznámky na nesprávné místo.

Abychom předešli slabým heslům, několik nástrojů EFSS vám umožňuje nastavit povinné požadavky na heslo, které vynutí použití při vytváření silných hesel. Anchor se dosud nepřipojil k tomuto pohybu, ale služba vám umožní vyžadovat dvoufaktorové ověření, což je ještě lepší.

Dvojfaktorová autentizace znamená, že když se uživatelé přihlašují ke svým účtům z neznámých počítačů, musí zadat speciální bezpečnostní kód odeslaný prostřednictvím textu do svého mobilního zařízení. Pokud někdo crackuje nebo ukradne heslo, stále se nebude moci přihlásit.

V případě ukradeného zařízení vám Anchor umožní synchronizaci na tomto zařízení vzdáleně z administrátorské konzole. Tímto odstraníte veškerý synchronizovaný obsah z tohoto zařízení.

Další bezpečnostní chybou není integrace SSO (single-sign on). Nástroje SSO jsou prostředkem, který umožňuje uživatelům přihlašovat se do více obchodních aplikací se stejnými přihlašovacími údaji, a současně poskytovat správcům lepší dohled nad těmito přihlašovacími údaji..  

Podpěra, podpora

Své pomoc a přímou podporu Anchor můžete získat pomocí webové stránky podpory online společnosti eFolder.

Mezi možnosti přímé podpory patří telefonická podpora během pracovní doby a systém vstupenek k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Při vyplňování vstupenek jsou však 24/7 zodpovězeny pouze kritické otázky. Všechny ostatní jsou zodpovězeny během pracovní doby. Živý chat není možnost.

Doba odezvy e-mailu závisí na závažnosti problému:

  • Kritické: do 60 minut
  • Vysoká: do čtyř pracovních hodin
  • Střední: do jednoho pracovního dne
  • Nízká: do dvou pracovních dnů

Poslali jsme několik testovacích e-mailů Anchorovi, abychom otestovali dobu odezvy, jeden s „střední“ naléhavostí a druhý s „vysokou“ naléhavostí. Obě obdržely odpovědi ve zveřejněných časech.

Pro odstraňování problémů s opravami pro kutily a obecné znalosti o produktu získáte přístup k databázi znalostí eFolder prostřednictvím portálu podpory. Dostupné kategorie nápovědy zahrnují „Začínáme s Anchor“, „Konfigurovat Anchor“ a „Anchor Mobile Apps“. K dispozici jsou také oddíly pro odstraňování problémů a servisní rady.

eFolder také hostí živé webináře, pokud se chcete učit sledováním. Můžete se zaregistrovat pro nadcházející vysílání nebo zobrazit archivované vysílání.

Kromě podpory prostřednictvím Anchor poskytuje podporu také řada MSP. Často získáte základní nabídku podpory s možností rozšířené podpory, pokud to vaše firma vyžaduje.

Verdikt

Pravděpodobně není zcela správné zavinit eFolder Anchor za použití MSP. Někteří uživatelé SMB, zejména ti, kteří nejsou důvtipní v IT nebo provozují kritická produkční prostředí, mohou preferovat tento přístup.

Přestože služba je jistě složitější než Dropbox a podobné nástroje, není tak obtížné používat, že by mnoho majitelů SMB pravděpodobně nevystřihovalo prostředníka.

Kromě toho, že musíme procházet MSP, je největším problémem Anchor nedostatek aplikací produktivity třetích stran mimo Office Online. Pokud se vás tyto problémy týkají, určitě se budete chtít podívat na další možnosti.

Pokud tomu tak není, pak Anchor nabízí několik pěkných funkcí. Obzvláště jsme byli ohromeni svými možnostmi podávání zpráv a sdílení. Také se nám líbí, že Anchor vám umožňuje přidávat účty uživatelských uživatelů, nabízí selektivní synchronizaci a lze je použít k zálohování složek systému souborů.

Jako vždy doporučujeme, abyste si před zakoupením vyzkoušeli zkušební verzi. A samozřejmě bychom rádi slyšeli vaše vlastní myšlenky na eFolder Anchor v komentářích níže. Děkuji za přečtení!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me