Četová recenze – aktualizováno do roku 2020

Četová recenze

Služba, která je stejně aplikací pro správu úkolů jako poskytovatel EFSS, Huddle pravděpodobně získá u některých věrných fanoušků, zatímco ostatní odvrátí stejně rychle. Přečtěte si naši podrobnou recenzi v četu.


Nejlepší EFSS

Huddle je zajímavá londýnská služba zaměřená na spolupráci a správu dokumentů. Bude se nejlépe hodit pro velké společnosti, které nevadí platit hodně za vynikající nástroj pro spolupráci. Ačkoli je to podobné našim nejlepším službám EFSS, Huddle není skutečný systém EFSS, proto si to při kontrole pamatujte.

Pokud si myslíte, že z tohoto důvodu nemusí být pro vás tím nejlepším nástrojem, zvažte použití služby EFSS nebo jedné ze služeb v našem nejlepším cloudovém úložišti pro týmy..

To znamená, že Huddle není bez svých silných stránek. Kombinuje ukládání obsahu se schopnostmi správy souborů a úkolů, což osloví podniky, které chtějí zjednodušit a zlepšit, jak jejich týmy pracují na projektech.. 

Má také dobré uživatelské prostředí, schopné sdílení souborů a složek, nativní nástroje pro produktivitu a integraci sady Microsoft Office. Kromě toho vám jeho vynikající podpora pomůže, pokud narazíte na problém. 

Existují však nevýhody, včetně robustní cenovky, omezené možnosti synchronizace a několika možností správy uživatelů. Pokud se vám to nezdá být velkým neúspěchem, přečtěte si další informace o Huddle v níže uvedených kategoriích.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy k četu

Ceny

Huddle nemá nejlepší ceny na trhu. Ve skutečnosti se nepřibližuje k nejlépe hodnoceným službám. Existují však dva plány, které vyrovnávají jejich vysokou cenu tím, že nabízejí bezplatné licence pro externí uživatele. Navíc, pokud jde o větší firmu, nejdražší plán může být vhodný, což vám dává větší ránu za vaše peníze.

Ceny společnosti Huddle začínají na 10 USD měsíčně na uživatele a závisí na velikosti vaší společnosti. V nabídce jsou čtyři plány: Huddle Starter, Huddle Huddle, Huddle Plus a Huddle Premier.

Plán Huddle Starter začíná na 180 $ měsíčně na uživatele, poskytuje pouze 100 GB úložného prostoru a možnost vytvořit 100 pracovišť. Může pojmout 10 až 99 zaměstnanců a omezit maximální velikost souboru na 2 GB.

Chcete-li získat více úložného prostoru, větší velikost souboru a další funkce, můžete se přihlásit k odběru plánu četu. Díky tomu získáte 500 GB úložného prostoru, maximální velikost souboru 20 GB, 500 týmových pracovních prostorů a bezplatné licence pro externí uživatele, což je celkem až trojnásobek počtu vašich zaměstnanců. Vyžaduje minimálně 15 uživatelů a je 240 USD měsíčně na uživatele.

Plán Huddle Plus zvětšuje úložný prostor na 1 TB a poskytuje neomezené pracovní prostory a bezplatné licence pro externí uživatele v celkové výši až pětinásobku počtu vašich uživatelů. Za to budete muset rozdělit 360 $ měsíčně na uživatele.

Premier plán

Pokud vaše potřeby rostou ještě výše, můžete se přihlásit k odběru plánu Huddle Premier. Vyžaduje minimálně 100 uživatelů, poskytuje neomezený úložný prostor, neomezené pracovní prostory a neomezené licence pro externí uživatele. Na rozdíl od předchozích dvou plánů však musíte za přidání externích uživatelů platit. To znamená, že budete muset kontaktovat Huddle, abyste získali odhad ceny pro tento plán.

Všechny plány mají slevu, čím více zaměstnanců máte, takže by se mohlo vyplatit zaměřit se na maximální počet uživatelů, které byste mohli potřebovat. Plány mají také více funkcí, které si můžete prohlédnout na této stránce.

Tyto ceny jsou přinejmenším strmé. Získejte více využitím bezplatných externích licencí, které získáte s plány Huddle Huddle a Huddle Plus. 

Pokud si myslíte, že to nezlepší to nebo že nebudete schopni získat své peníze, zvažte použití OneDrive for Business. Je to levnější, poskytuje samostatný prostor pro každého uživatele, integruje se s dalšími aplikacemi společnosti Microsoft a má mnoho dalších stránek, o kterých si můžete přečíst v naší recenzi OneDrive pro firmy.

Uživatelská zkušenost

Společnost Huddle odvádí dobrou práci a poskytuje příjemné uživatelské prostředí napříč počítači, webem a mobilními klienty. Rozhraní jsou jasná a atraktivní, takže budete vědět, co dělat dál.

Huddle není čistým řešením EFSS, ale poskytuje všechny potřebné klienty, jako jsou tato řešení. Klient pro stolní počítače však nedodržuje standardní model synchronizace, který obsahuje složku synchronizace a ikonu na hlavním panelu. Ikona je k dispozici, ale synchronizační složka není. Místo toho klient počítače zobrazí soubor ve správném okně.

pokec-desktop-klient

Zjistili jsme, že se jedná o poněkud pomalejší řešení než pomocí prohlížeče souborů k procházení souborů. To znamená, že desktopový počítač zobrazuje vaše nejnovější soubory, což usnadňuje přístup k nim. Soubory záložek můžete také uložit pro rychlejší přístup. Pokud nemůžete najít své soubory sami, můžete se spolehnout na funkci vyhledávání, která hledá soubory, jakmile začnete psát.

Stejně tak nahrávání souborů vyžaduje, abyste vybrali a vybrali soubory místo jejich přetažení a přetažení, jako je to možné u běžných synchronizovaných složek. Pokud to však chcete, můžete webového klienta otevřít pomocí odkazu v klientském počítači.

chat-web-client

Webový klient usnadňuje odesílání souborů, protože stačí přetáhnout kamkoli. To nemusí znít jako velký problém, ale mnoho služeb vyžaduje, abyste zacílili na konkrétní oblast nebo okno. Pro ty, kteří chtějí takový přístup, nabízí Huddle také. Navíc můžete nahrát složku.

Prohlížení souborů

Po nahrání souborů je Huddle zobrazí v centrálním panelu v seznamu nebo v mřížce. Levý postranní panel umožňuje navigaci v aplikaci, zatímco horní panel umožňuje přístup k vašim posledním souborům, záložkám a hledání souborů. Pravý postranní panel umožňuje provádět akce v aktuální složce a vytvářet nové soubory a složky. 

Akce souboru můžete provádět kliknutím na ně pravým tlačítkem, kliknutím na tři tečky spojené se souborem nebo výběrem více souborů a provedením akce z pravého postranního panelu.

Webový klient je jasný, úhledný, atraktivní a využívá spoustu negativního prostoru. Díky tomu nebudete mít co dělat.

Pokud jste na cestách, můžete pomocí mobilní aplikace přistupovat k souborům, nahrát je nebo vytvořit novou složku, ale nikoliv vytvářet soubory. To snižuje jeho užitečnost, takže k vytváření souborů budete muset použít webového klienta, když nejste na ploše..

To znamená, že aplikace vám umožní zobrazit vaše poslední soubory, činnosti na pracovišti a úkoly, které vám byly přiděleny. Kromě toho můžete vyhledávat soubory, zobrazovat oznámení a přistupovat ke svým záložkám. Aplikace je jasná a snadno použitelná.

správa uživatelů

Čet nemá silné možnosti správy uživatelů, protože chybí klíčové komponenty, jako je přiřazování různých rolí uživatelům, správa uživatelských oprávnění na uživatelské úrovni a generování sestav. Stále však existují některé funkce, které podrobně uvádíme níže.

choulí-pozvat-uživatele

Stejně jako u služeb EFSS je třeba pozvat uživatele, aby se k vám připojili, aby je mohli spravovat. Čet má jednoduché rozhraní pro pozvání lidí. Poté, co přijmou vaše pozvání, budou součástí vašeho týmu. 

Můžete pozvat uživatele do mnoha týmů současně, ale nemůžete nastavit jejich oprávnění. Chcete-li to provést, musíte kliknout na tlačítko „Nastavení“ v levém postranním panelu a poté na kartu „Uživatelé“. Poté budete moci upravit týmy, ve kterých se uživatelé nacházejí, učinit z nich manažery a odstranit je z pracovního prostoru.

Kromě toho můžete vyladit uživatelská oprávnění, která určují, co uživatelé mohou dělat na úrovni pracovního prostoru. Mezi tato oprávnění patří vytváření složek, vytváření veřejných odkazů editory a umožňování Office online, emotikony a porovnávání slov.

Ve srovnání s řešeními EFSS však Správa uživatelů Huddleho zůstává hodně žádoucí. Role „manager“ je jediná, kterou můžete přiřadit, nemůžete spravovat oprávnění podle jednotlivých uživatelů a neexistují žádné přehledy, které můžete vygenerovat, abyste získali přehled o tom, co vaši uživatelé dělají. Proto se budete muset spolehnout na zdroj aktivit, ale to je slabá náhrada.

Pokud potřebujete pokročilejší možnosti správy uživatelů, zvažte možnost vyzkoušet Citrix ShareFile. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi Citrix ShareFile.

Složka & Sdílení souborů

Čet poskytuje jednoduchou funkci sdílení, která provádí úlohu, ale neumožňuje použít možnosti sdílení obsahu na vaše sdílení. Můžete však určit, které týmy mají přístup k vašim sdíleným složkám, přiřazením jednoho z několika oprávnění.

Pokec vám umožní sdílet soubory a složky pomocí webu nebo mobilních klientů. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je kliknout pravým tlačítkem myši na soubor nebo složku a vybrat možnost „sdílet“. V obou případech se otevře okno, které vám umožní přidat uživatele, se kterými chcete sdílet svůj obsah.

chat-web-share

Je snadné přidat uživatele, protože stačí kliknout na uživatele ze seznamu. Navíc můžete uživatele rychle najít zadáním jejich jména do vyhledávacího pole. Můžete také přidat zprávu, která je součástí sdílené složky. Jakmile skončíte, můžete kliknout na „sdílet“. 

Neexistuje způsob, jak určit oprávnění ke sdílené položce na individuální úrovni. To je logické, vzhledem k tomu, že Huddle se točí kolem týmů uživatelů, ale bylo by užitečné, kdybyste chtěli sdílet soubory s uživateli, kteří nemají stejná oprávnění jako jejich tým.. 

Čet pracovních prostorů

Neexistuje také žádný způsob, jak zabezpečit soubory při sdílení s externími uživateli, ale Huddle rozděluje uživatele do vyhrazených „pracovních prostorů“, do kterých musíte uživatele pozvat. To pomáhá udržovat zabezpečení a kontrolu nad tím, kdo může prohlížet a upravovat soubory, což způsobuje, že klasické ovládací prvky obsahu nejsou podle potřeby. 

Pracovní prostor navíc umožňuje pozvat externí spolupracovníky. Více o pracovních prostorech si povíme v sekci „Nástroje pro produktivitu“ níže.

přístup k četu

Můžete však určit týmový přístup pro konkrétní složky. Pokud tak učiníte, můžete nastavit jedno z několika oprávnění pro týmy uživatelů:

  • Žádný přístup: nevidí nebo nemá přístup ke složce a jejím podsložkám
  • Prohlížeč (pouze online): může zobrazit pouze obsah v četu a nemůže stahovat, kopírovat ani přesouvat obsah
  • Prohlížeč: kromě Huddle může prohlížet, stahovat a otevírat obsah v aplikacích
  • Editor: umí prohlížet, stahovat, přidávat a aktualizovat obsah v jiných aplikacích

požadavky na choulení

Pokud chcete získat sdílenou složku od ostatních, můžete tak učinit vytvořením žádosti o soubor. Chcete-li to provést, musíte určit, které soubory chcete, kam mají jít, kdo je musí poskytnout a jak dlouho by měly být k dispozici. Je to užitečná a pokročilejší funkce ve srovnání se standardními požadavky na soubory.

Mobilní aplikace vám neumožňuje vyladit nastavení přístupu ke složkám, ale můžete ji použít ke sdílení souborů. Budete muset otevřít soubor, klepněte na tlačítko se šipkou a vyberte osoby, se kterými chcete soubor sdílet.

Pokud pro sdílení potřebujete komplexnější řešení, doporučujeme FileCloud. Umožňuje zabezpečit vaše sdílené položky pomocí možností řízení obsahu a umožňuje sdílení ze stolního počítače. Pokud se chcete dozvědět více o jeho sdílení a dalších funkcích, přečtěte si naši recenzi FileCloud.

Sync

Čet nepoužívá klasický model synchronizace a klient stolního počítače má problémy s nahráváním souborů ZIP. Soubory také nelze přetahovat, takže je budete muset vybrat a vybrat ručně.

Protože Huddle nepoužívá synchronizační složku, nebudete si moci vybrat, které soubory nebo složky budou synchronizovány s cloudem. Huddle ve skutečnosti funguje jako síťová jednotka, a to v tom smyslu, že streamuje obsah do počítače, jakmile jej požádáte o jeho otevření. To vám pomůže ušetřit místo, ale také vám to nedovolí pracovat se soubory, když jste offline.

nahrát na plochu

Protože nemůžete jednoduše přetahovat soubory, musíte otevřít klientského počítače a kliknout na malou ikonu nahrávání v horní části. Otevře se dialog, který vám umožní vybrat soubory, které chcete nahrát. Abychom vyzkoušeli, jak funguje synchronizace a jak rychle se nahrávají soubory, vybrali jsme naši složku se zipem 1 GB, kterou chceme uložit do cloudu.

Huddle ho však nemohl nahrát bez závěsu a dostali jsme zprávu, že „něco se pokazilo“. Přesto jsme bez problémů nahráli další soubory.

Jakmile synchronizujete soubory s pracovní plochou, můžete je otevřít v režimech „jen pro čtení“ a „upravit a uzamknout“. Úpravy souborů budou rychlé díky použití synchronizačního algoritmu na úrovni bloku. To zkracuje čas potřebný k nahrávání souborů, protože nahrává pouze změněné části souboru, nikoli celý soubor.

Nástroje produktivity

Huddle neposkytuje knihovnu aplikací pro produktivitu, jako jsou služby EFSS, ale integruje se s Office Online a jejím protějškem na ploše. K použití jednoho z nich potřebujete aktivní licenci Office 365. Navíc můžete vytvářet pracovní prostory kolem konkrétních týmů, což vám pomůže být organizovanější a produktivnější.

choulí úkoly

Huddle navíc poskytuje nativní funkce správy úloh. Je snadné vytvořit úkol a vyladit ho podle vašich představ. Nejprve musíte přejít na stránku „úkoly“ z levého postranního panelu webového klienta. Dále můžete úkol pojmenovat, dát mu status, přiřadit jej osobě a zadat data zahájení a ukončení.

Po vytvoření úkolů se zobrazí v seznamu, který můžete filtrovat podle osoby, které jsou jim přiřazeny, jejich stav a datum splatnosti. Pokud máte mnoho úkolů a potřebujete je exportovat, můžete to udělat vytvořením CSV s nimi. Navíc, když se zabýváte mnoha úkoly, můžete snadno ztratit přehled o tom, kdo co udělal, takže Huddle poskytuje audit trail, který podrobně popisuje akce úkolů.

Pokud jste vlastníkem podniku a chcete porovnat možnosti správy úloh společnosti Huddle s jiným řešením, podívejte se na náš nejlepší článek o softwaru pro správu projektů..

Čet také nabízí možnost vytvářet a spravovat poznámky, podobně jako nejlepší aplikace pro psaní poznámek. Editor poznámek neposkytuje mnoho možností, ale mezi další akce, které můžete provést, patří vytváření úkolů spojených s poznámkou, přidávání komentářů, správa verzí a zobrazování náhledů poznámky. 

Navíc můžete přidat schválení, zamknout jej, aby se zabránilo úpravám, a získat odkaz, který lze sdílet. Všechny uvedené akce jsou k dispozici i pro jiné soubory.

Všechny tyto akce a funkce jsou vnořeny do logického prostoru, který Huddle nazývá „pracovní prostor“. Můžete vytvářet pracovní prostory soustředěné kolem týmů, projektů nebo klientů. Máte přístup k jednomu pracovnímu prostoru najednou, ale můžete snadno přepínat mezi pracovními prostory, které jste součástí, nebo vytvářet nové.. 

Pracovní prostory také umožňují bezpečně komunikovat s klienty mimo vaši organizaci, aniž byste museli spravovat oprávnění a přístupová práva.

Bezpečnostní

Zabezpečení cloudu společnosti Huddle je silné díky pevnému šifrování, přenosovému protokolu a kaleným datovým centrům. Toto plus jeho dvoufaktorové ověření vám pomůže stát se obětí počítačové kriminality.

pokec-zabezpečení

Huddle používá 128bitové nebo 256bitové šifrování AES – v závislosti na prohlížeči – pomocí protokolu TLS k ochraně vašich souborů při přenosu do datových center a 256bitových AES k ochraně v klidu. 

Soukromé šifrování není k dispozici, ale pokud chcete, měli byste zvážit pokusit se Egnyte Connect. Další informace o bezpečnostních funkcích se dozvíte v naší recenzi Egnyte Connect.

Datová centra společnosti Huddle jsou umístěna v USA, Evropě a Velké Británii, takže si můžete vybrat region, do kterého chcete data ukládat. V závislosti na oblasti, kterou si vyberete, se použijí různé cloudové zákony a předpisy. Datová centra však mají certifikaci ISO 27001, což znamená, že poskytují odpovídající bezpečnost informací. 

Datová centra mají navíc akreditace SAS 70 typu II a SSAE 16. Mají také 24/7 ostrahu, bezpečnostní personál na místě, biometrické skenery a systém pasových karet, který omezuje pohyb v datovém centru.

Zabezpečení a šifrování datového centra vás nechrání, pokud však někdo ukradne vaše přihlašovací údaje. Chcete-li tomu zabránit, měli byste mít silné heslo namísto slabého. Huddle vám s tím bohužel nepomůže, protože vám neumožňuje nastavit vlastní požadavky na heslo. 

Můžete však povolit dvoufaktorové ověřování, které chrání váš účet tak, že se od uživatelů vyžaduje, aby při přihlášení z neznámého zařízení zadali bezpečnostní kód. Huddle také poskytuje jednotné přihlášení, které vám umožní přihlásit se k Huddle pomocí stejných údajů, jaké používáte pro přihlášení k jiným podnikovým systémům..

Pokud někdo ukradne zařízení jednomu z vašich uživatelů, můžete jej odebrat z pracovního prostoru a zakázat tak budoucí synchronizaci souborů. To neodstraní soubory, které jsou již synchronizované s tímto zařízením, ale vzdálené vymazání bude a Huddle vám umožní provést je.

Podpěra, podpora

Znalostní základna společnosti Huddle je otevřena všem zákazníkům, zatímco podpora chatu, telefonu a nepřetržitého provozu je k dispozici pouze předplatitelům plánů Huddle Plus a Huddle Premier. Můžete také odeslat e-mailovou žádost a získat tak pomoc. Dostali jsme odpověď v krátkém pořadí, což je skvělý výsledek.

choulí pomoc

Znalostní databázi můžete otevřít z webového klienta kliknutím na ikonu účtu v pravém horním rohu. V databázi znalostí můžete vyhledat články, které potřebujete, nebo je procházet podle kategorií. 

Články jsou stručné, snadno sledovatelné a mají spoustu screenshotů, které vám pomohou. Znalostní základna vám také umožní zaregistrovat se na školení, což v podstatě znamená, že si můžete stáhnout nahrávky školení na vyžádání. Přesto je mít videa skvělý způsob, jak učit uživatele.

Pokud nemůžete najít odpověď, můžete odeslat žádost o pomoc. Udělali jsme to ve 12:40 hodin a dostali jsme odpověď přibližně za hodinu, což je vynikající doba odezvy. Neexistuje způsob, jak shromažďovat odpovědi od mnoha uživatelů, protože neexistují žádná komunitní fóra.

Verdikt

Čet je kostkovaná služba. Má mnoho silných stránek, včetně dobré uživatelské zkušenosti, nativních nástrojů produktivity, silné bezpečnosti a vynikající podpory. Má však také několik slabostí, jako jsou drahé plány, omezená synchronizace a málo možností správy uživatelů. Díky pokroku v těchto oblastech by to bylo lákavější službou.

Společnosti, které nevadí splnit svou cenu a které vyžadují funkce správy, spolu s ukládáním obsahu, však shledají Huddle za schopné řešení. Ti, kteří potřebují synchronizaci a sdílení souborů, by měli hledat jinde.

Co si myslíš o Huddle? Poskytuje to, co potřebujete, nebo máte jinou službu, která odpovídá vašemu obchodnímu případu? Řekněte nám v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me