Recenze zoho trezoru – aktualizováno 2020

Recenze zoho trezoru

Zoho Vault je skvělý správce hesel pro podnikání, ale chybí mu značka, pokud jde o stravování jednotlivců. Přestože se cítíme docela jisti, že jej doporučíme, pokud jste snadno obtěžováni záhadným návrhem rozhraní, podívejte se na několik konkurentů. Podrobnosti najdete v naší plné recenzi Zoho Vault.


zoho-trezoru1

zoho-vault-slider2

zoho-vault-slider3

zoho-trezoru4

zoho-trezoru4

Předchozí

další

Zoho je společnost, která se věnuje plynulému a bezproblémovému provozu velkých a malých podniků. Od softwaru technické podpory přes analytiku až po aplikace elektronického obchodování nabízí Zoho trochu všeho. Zoho Vault však může být nejdůležitějším nástrojem všech. Kromě integrace těchto aplikací do jednoho místa sedí Vault vedle našich nejlepších správců hesel. 

V této recenzi aplikace Zoho Vault se podrobně podíváme na tohoto správce hesel zaměřeného na podniky. Kromě toho, abychom viděli, jak to funguje na technické úrovni, vám poskytneme své myšlenky na jeho vlastnosti, ceny, zabezpečení, podporu a další, a to vše předtím, než vydáme verdikt. 

Pokud hledáte zabezpečená hesla pro pět nebo více uživatelů, je Zoho Vault nezbytností. Jeho funkce jako správce hesel zaměřeného na podnikání je na špičkové úrovni, i když je rozhraní méně přístupné než osobní správci hesel. Existuje také bezplatný plán pro jednotlivé uživatele, přesto bychom jej však doporučovali méně často než jiné bezplatné správce hesel.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Zoho Vault

Funkce

Zoho Vault nepřichází se službami ochrany před krádeží identity Dashlane nebo Abine Blur. Vault se spíše zaměřuje na funkce, které jsou relevantní pro podniky. Od SSO po integraci třetích stran až po správu uživatelů poskytuje Zoho majitelům podrobnou kontrolu, kterou potřebují ke správě zabezpečení svých zaměstnanců.

Integrace a jednotné přihlášení

Zoho je společnost zaměřená na podnikání a nabízí nástroje jako Zoho Notebook a Zoho Books. Z tohoto důvodu existuje řada obchodních integrací třetích stran. Enterprise uživatelé mohou kombinovat svůj trezor přímo s Microsoft Active Directory, Azure, G Suite, Gmail, Dropbox, Box a mnohem, mnohem více (přečtěte si naši recenzi Dropbox a recenze boxu). 

integrace zoho-trezoru

Podnikoví předplatitelé mohou také využít výhody SSO pro cloudové aplikace. Seznam podporovaných aplikací je zdlouhavý, včetně integrací uvedených výše, plus Slack, Salesforce a další. Zoho však API zpřístupňuje otevřeně, takže do systému SSO můžete přidat libovolnou aplikaci.  

Sdílení hesel, tajemství a komory

Sdílení hesel je jednou z nejdůležitějších funkcí aplikace Zoho Vault. Můžete snadno sdílet záznamy s kterýmkoli členem vaší firmy s podrobnou kontrolou nad tím, kdo má k čemu přístup. Zaměstnanci mohou také zaslat žádost o zadání, a to buď okamžitě, nebo v budoucnu, aby dostali heslo. 

To vše závisí na uživatelských oprávněních, které za pár minut pokryjeme. Položky v trezoru se nazývají „tajemství“ a můžete je snadno šířit. Pokud se však přihlásíte k odběru profesionálního plánu, můžete také sdílet „komory“. Tajemství a komory jsou pouze soubory a složky, ai přes nekonvenční pojmenování, praktičnost tohoto systému stále platí. 

zoho-trezory

V kombinaci s uživatelskými oprávněními má administrátor spoustu kontroly nad tím, kdo vidí co bez ručního sdílení každé položky. Zejména pro větší podniky je zázraky dávkové zpracování „tajemství“. Pokud například na konkrétním projektu pracuje tým, můžete seskupit přihlašovací údaje pro nástroje, které potřebují, do „komory“ a rychle je sdílet.

Zásady správy uživatelů a hesel

Co odlišuje úschovnu od osobních správců hesel, je její správa uživatelů. Každý uživatel ve vašem účtu má ve vašem úložišti určenou roli, vlastnictví určitých položek a oprávnění k přístupu k ostatním. 

Počínaje rolemi existují tři úrovně přístupu: user, admin a super admin. Uživatelé mohou vidět hesla, která vlastní, a vše, co s nimi sdílí, zatímco správci mohou schvalovat žádosti o sdílení a vytvářet zásady pro hesla. Nakonec super administrátoři ovládají úschovnu, aby mohli vidět každý účet a pozvat nové uživatele. 

oprávnění uživatele zoho-vault-user

Super administrátoři mají také výhodu, že potlačují jakékoli sdílení nebo vlastnictví uvedené v úložišti. Pokud například zaměstnanec odejde z vaší firmy, může super admin zrušit přístup ke všem svým heslům uloženým v úložišti. Super administrátoři mohou také převést vlastnictví záznamů.

Pravidelní správci mohou nastavit zásady pro hesla. Můžete mít a aplikovat tolik zásad, kolik chcete, vymáhat věci, jako je minimální délka hesla, určité znaky a počet konkrétních znaků. Svoje zásady můžete zrcadlit také pomocí generátoru hesel Zoho, což usnadňuje uchovávání dlouhých jedinečných hesel ve vašich účtech.

Přehled funkcí Zoho Vault

Logo Zoho Vaultwww.zoho.com

Začíná od $ 090 za měsícVšechny plány

Bezpečnostní

2FA

Šifrování
AES-256

Nulové znalosti

2FA klíče

Bezpečnostní analýza

Synchronizace více zařízení

Zálohování a obnova

Mobilní aplikace

Měnič hesel

Generátor hesel

Rozšíření prohlížeče

Automatické plnění

Automatické vyplňování formuláře

Uživatelské rozhraní prohlížeče

Desktopové uživatelské rozhraní

E-mailem

Živý chat

Telefon

Centrum nápovědy

Fóra

24/7 podpora

Více

Zdarma plán

Ceny

Zoho Vault je jedním z nejlevnějších správců hesel pro podniky. Zoho se spoustou funkcí a působivým plánem zdarma nabízí Booth solidní ránu za vaše peníze. Minimální velikost týmů však může být problémem pro velmi malé podniky a některé dražší plány mají kritické rysy.

Než se do toho dostaneme, promluvme si o plánech jako o celku. Zoho nabízí čtyři úrovně ochrany, z nichž tři jsou placeny. Placené programy se účtují za uživatele měsíčně a účtují se buď měsíčně nebo ročně (výše uvedená cena je, pokud je účtována ročně). Standardní plán podporuje libovolný počet uživatelů, ale pro Professional a Enterprise budete potřebovat nejméně pět. 

Je obtížné srovnávat Zoho Vault přímo s jinými správci hesel kvůli svému zaměření na podnikání. Existuje však několik bodů srovnání. Například 1Password nabízí dvě úrovně správy podnikových hesel, jak můžete vidět v naší recenzi 1Password. Ačkoli jsou Vaultovy dvě nejvyšší úrovně levnější, postrádá možnosti uložení 1Passwordu a plánu rodiny. 

Zoho Vault přikyvoval v našem nejlepším správci hesel pro průvodce malými podniky, a přestože je to stále dobrá volba, je to lepší pro mírně větší týmy. Možnosti jako 1Password jsou dražší, ale lépe se hodí pro malé týmy (řekněme, pět až 10 členů). Na druhou stranu se úschovna mnohem více zaměřuje na schopnost sdílet hesla a spravovat uživatele. 

Pokud chcete pokračovat v obchodním zaměření, Zoho nabízí vlastní nabídky a praktická ukázky, pokud chcete zkusit trezor. Pro ty, kteří chtějí řešit věci samy, je k dispozici 15denní bezplatná zkušební verze Enterprise se všemi novými účty (omezeno na pět uživatelů) a můžete kdykoli zrušit, přejít na nižší verzi nebo aktualizovat. 

Going With Zoho Free

Zoho Vault Free je plán pouze pro osobní potřebu, což je zvláštní vzhledem k jeho fixaci na podniky se zbytkem rozsahu. Získáte standardní funkce, včetně neomezeného ukládání hesel, offline přístupu a dvoufaktorové autentizace. Je to však pouze pro jednoho uživatele a pro osobní použití. 

I tak byste neměli Vault slevu. To může jít toe-to-toe s naším nejlepším správcem hesel LastPass (přečtěte si naši recenzi LastPass). Klíčovým rozdílem mezi Zoho Free a dalšími správci hesel je synchronizace mezi více zařízeními. Na rozdíl od bezplatné služby, jako je NordPass, Zoho Vault synchronizuje vaše data napříč zařízeními. 

Přesto je v porovnání s LastPassem poražen o několik kolíčků kvůli přístupu zaměřenému na podnikání. Doporučujeme vyzkoušet bezplatný plán, ale všimněte si, že existuje několik nastavení, která pravděpodobně nebudete používat.

Uživatelská přívětivost

Registrace je jednoduchá díky sociální integraci a spoustě nástrojů pro onboarding. Při pokusu o nastavení jsme však zažili řadu rozbitých stránek. Naštěstí opětovné načtení přihlašovací stránky několikrát vyřešilo problém. To však bylo asi po 10 minutách od vypršení časového limitu stránky. Bez ohledu na to, zda používáte sociální integraci nebo ne, budete muset nastavit nové hlavní heslo. Zoho doporučuje vytvořit heslo, které je dlouhé, ale nezapomenutelné, protože nebude uloženo nikde na serverech Zoho. Místo hesla byste mohli použít přístupovou frázi, kde kombinujete více slov se speciálními znaky. 

Ukládání hesel v prohlížeči

Stejně jako LastPass je Zoho Vault správcem hesel v prohlížeči. Dokud má váš počítač přístup na internet a webový prohlížeč, můžete přistupovat ke svým heslům. Přestože zaměření prohlížeče je problémem pro jiné správce hesel, Vault umožňuje offline přístup přes jeho úrovně. 

Při vhazování na palubní desku je toho co strávit. Od přehledů a auditů po nástroje a hesla je Sejf hustý s kartami a možnostmi. Chcete-li začít, budete muset přidat svá „tajemství“ buď ručně na stránce „tajemství“, nebo importem z jiného správce hesel. Tuto možnost najdete na kartě „Nástroje“. 

import zeho-trezoru-hesla

Ruční přidání hesel funguje trochu jinak než ostatní správci hesel. Místo toho, abyste vám jednoduše vyplnili některá pole, je zde seznam podporovaných webů, každý s vlastním logem. Naštěstí můžete přidat weby, které nejsou oficiálně podporovány.

Přidání vlastního webu je ve většině případů nejlepším způsobem, jak se o věcech dozvědět. Chybí vám fantastická ikona, ale získáte přílohu souboru až do 2 MB, značky a vlastní pole. Dále můžete určit vlastní ikony zobrazení pro vlastní pole. Vlastní položky poskytují více než podporované weby mnohem větší kontrolu nad vašimi „tajemstvími“. 

zoho-vault-custom-secret

Toto je Zoho „starý“ design, jak je objasněno v e-mailu. K dispozici je nové rozhraní, které je v beta verzi a po jeho přiblížení se k plnému vydání se budeme obracet zpět. Z toho, co můžeme říci, zlepšuje mnoho problémů s použitelností v současné iteraci. 

Generování hesla a zachycení pomocí rozšíření prohlížeče

Ovládací panel Vault je opravdu pro administrátory a super administrátory. Většina zaměstnanců tráví čas rozšířením prohlížeče, které je k dispozici pro Chrome a Firefox. Rozšíření je odizolovaná verze rozhraní prohlížeče, která nabízí vaše „tajemství“, „komory“ a několik nastavení. 

Můžete přidat nová hesla a Zoho automaticky detekuje tento web. Kdykoli zadáte nové heslo, Zoho jej automaticky detekuje a uloží s vámi jako majitelem. 

zoho-vault-password-capture

Můžete také vytvořit hesla pomocí vestavěného generátoru. Kromě několika možností můžete vygenerovat heslo v rámci určité zásady. 

zoho-vault-password-policy

Správce hesel zaměřený na podnikání

Jak již bylo zmíněno, Vault je hustý s možnostmi, což je skvělé pro administrátory, ale pro běžné uživatele špatné. Zejména u bezplatného plánu je příliš mnoho irelevantní nastavení a karet. Je důležité zdůraznit nedostatky osobního uživatele z důvodu bezplatného plánu aplikace Vault. Upřímně řečeno, osobní uživatelé si při navrhování rozhraní nepamatovali. 

nastavení zoho-trezoru

To není ze své podstaty špatné – Zoho Vault není obtížné používat, ale slouží účelu pro podniky, ne pro jednotlivce. Pokud vás láká velkorysý bezplatný plán jako osobní uživatel, pravděpodobně zjistíte, že se Vault stává na mnoha místech nadměrným. Pro osobní použití doporučujeme bezplatné služby s RoboForm a Sticky Password, výhradně na základě použitelnosti. 

Bezpečnostní

Se silným zaměřením na podnikové aplikace přichází s malým překvapením, že Zoho nabízí rozsáhlou bezpečnostní dokumentaci. Přestože Vault využívá podobnou architekturu zabezpečení jako ostatní správci hesel, při sdílení hesel se silněji zaměřuje na zabezpečení. 

Bez ohledu na to vše začíná vaším hlavním heslem. Toto přístupové fráze znáte sami. Zoho má nulovou znalost přístupové fráze, kterou používáte, místo toho ověřuje váš účet pomocí funkce odvození klíčů a solí (konkrétně PBKDF2 s HMAC-SHA512). Pokud je to pro vás bláznivé, přečtěte si náš popis šifrování. 

Vaše přístupové heslo se také používá k vygenerování klíčového šifrovacího klíče (KEK). Tento klíč šifruje vaše data pomocí AES-256, což je jeden z nejsilnějších algoritmů v okolí. Je však stále stejně silná jako vaše hlavní heslo. Naštěstí Zoho poskytuje hodnocení hesla v reálném čase při vytváření účtu. 

Host-Proof Hosting a bezpečné sdílení

Nyní, když je o autentizaci postaráno, je čas se vypořádat s vašimi daty. Jak bylo uvedeno, váš trezor je šifrován pomocí AES-256. To se však děje na straně věcí. Zoho má host-proof hosting model, což znamená, že nikdy nevidí žádné z vašich dešifrovaných dat. Místo toho je šifrování zpracováno v prohlížeči. 

Kromě přidání vrstvy soukromí k vašim datům je hostitelský hosting také bezpečnější. Šifrováním na straně klienta Zoho znemožňuje útočníkovi kompromitovat data prostého textu. Vaše data musí být před odesláním šifrována. 

Pokud jde o sdílení, Zoho dodržuje přísné bezpečnostní standardy. Každý uživatel ve vaultu má pár veřejných a soukromých klíčů RSA. Kromě toho Vault generuje několik dalších klíčů na základě přístupové fráze a veřejného klíče superadministrátora. 

Jakmile je položka sdílena, Vault zkontroluje šifrovaný soukromý klíč uživatele a organizační klíč, který umožňuje dešifrování šifrovaného hesla. 

Co dělat, pokud zapomenete své hlavní heslo

Zoho nabízí možnost resetovat své hlavní heslo pro případ, že na to zapomenete, což většina správců hesel neposkytuje. Pokud správce někdy zapomene hlavní heslo, může požádat o zašifrovaný soubor HTML všech dat na svém účtu. V průběhu procesu však budou ztracena všechna podniková hesla. 

Podpěra, podpora

Zoho nabízí spoustu podpůrných zdrojů, které zajistí, že jste na správné cestě. Začíná to e-mailovou adresou, která je nepřetržitě monitorována. Existují také horké linky zákaznických služeb pro USA, Spojené království, Indii a Austrálii, ale stojí za zmínku, že platící zákazníci dostávají prioritní podporu. 

Můžete si však ušetřit potíže s mluvením s kýmkoli. Zrcadla na palubní desce nabízí Zoho rozsáhlou dokumentaci pro Vault. Namísto tradiční databáze znalostí nabízí Zoho seznam PDF průvodců, které pokrývají vše od osvědčených postupů až po role administrátorů. Díky tomuto přístupu je snadné rozdat průvodce vašemu týmu, aby se mohli rychle zrychlit. 

Kromě průvodců nabízí Zoho videoprezentaci a praktické ukázku aplikace Vault s odborníkem. Tato dema se netýkají pouze základů aplikace Vault, ale také její pokročilé funkce. Pro odborníky v oblasti IT nebo majitele firem bude žádost o demo nabídnout plnou funkčnost aplikace Vault. 

Ve struktuře zákaznických služeb je ještě více, od FAQ po webináře až po komunitní fórum. Počet možností podpory je ohromující ve srovnání s většinou správců hesel. Namísto podpory outsourcingu nebo psaní obecných, neužitečných článků o vědomostech nabízí Zoho komplexní, praktickou podporu, aby zajistila, že váš zážitek z trezoru je nejlepší, jaký může být. 

Verdikt

Pro podniky velké i malé je Zoho Vault naším doporučením. Přestože funkce nejsou pro jednotlivé uživatele příliš působivé, týmy mohou využít výkonné integrace aplikace Vault, pokročilé možnosti sdílení a řadiče jemné správy uživatelů. Pro trh, na který je zaměřen, zvítězí Vault na každém účtu. 

Co si myslíš o Zoho Vault? Chystáte se přihlásit na bezplatnou zkušební verzi? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me