Recenze OneLogin – Business Password Manager – Aktualizováno do roku 2020

Recenze OneLogin

OneLogin je výkonný správce hesel na podnikové úrovni, který bude vyžadovat od seriózního manažera nějaké vážné dovednosti, aby z něj získal co nejvíce. Jednotlivci však pravděpodobně vytrhnou jejich har out. Podrobnosti najdete v naší úplné recenzi OneLogin.


onelogin-add-app

onelogin-browser-interface

onelogin-event-log

onelogin-new-user

onelogin-role

Předchozí

další

OneLogin je služba jednotného přihlášení (SSO) a vícefaktorová autentizace (MFA). OneLogin, který je schopen integrace s mnoha aplikacemi, nabízí uživatelům ve vaší firmě efektivní způsob, jak rychle přistupovat k aplikacím pro různé projekty a každodenní operace. Díky cílenému zaměření OneLogin je to špatný kandidát na náš nejlepší seznam správců hesel. 

V této recenzi OneLogin se podrobně podíváme na naše zkušenosti poté, co strávíme nějaký čas se službou. Zaregistrovali jsme se do účtu inkognito – jako každý uživatel – abychom vyhodnotili jeho funkce, zabezpečení, stanovení cen a další, abychom dospěli k našemu výroku.  

Jako služba zaměřená na podniky je OneLogin vynikající, i když přichází sama o sobě pouze tehdy, když se počet uživatelů zvýší. Pro malé podniky existují mnohem lepší možnosti, jako například Dashlane a 1Password, což z našeho průvodce vytvořilo nejlepší nástroje pro správu hesel pro malé firmy. Přečtěte si naše plné myšlenky nebo přeskočte na konec této recenze OneLogin pro naše celkové hodnocení.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro OneLogin

Funkce

V jádru je OneLogin služba jednotného přihlášení, i když je to pouze jeden aspekt celkového bezpečnostního balíčku, který nabízí. Platforma OneLogin Trusted Experience Platform, jak se říká, poskytuje vše, co vaše firma potřebuje k interakci s digitálními platformami, včetně MFA, správy identit, automatizace a dalších. 

Ústředním prvkem OneLogin je cloudový adresář, který je vytvořen pro přímou integraci s existujícími cloudovými adresáři, jako je Microsoft Active Directory, LDAP a Workday. 

Ve svém adresáři můžete konfigurovat aplikace tak, aby k nim měli uživatelé z vaší firmy přístup jediným kliknutím. Přestože OneLogin nepodporuje všechny platformy, nabízí rozsáhlý seznam se vším od aplikací pro produktivitu až po marketingové a reklamní služby.. 

Zaokrouhlením základní služby je MFA, která vám umožňuje implementovat bezpečnostní otázky, biometriku, jednorázová hesla a další k vymáhání přísných bezpečnostních standardů. OneLogin má dokonce něco, co se nazývá SmartFactor Authentication, které používá strojové učení k identifikaci podvodných pokusů o přihlášení. O tom si povíme více v sekci „zabezpečení“ níže. 

Poskytování uživatelů OneLogin, správa identit a onboarding

Základní služba OneLoginu je solidní, ale její rozsah funkcí správy uživatelů je tím, co vydrží nejvíce. Aby bylo zajištěno, že vše běží co nejplynuleji, má OneLogin automatizované zajišťování uživatelů. Pomocí správy identity a přístupu (IAM) můžete importovat a automaticky přiřadit role uživatelům pro různé aplikace.

Můžete také mít vlastní role a atributy a tyto atributy automaticky přiřadit uživatelům, když je přidáte. Například, pokud chcete přiřadit uživatele ke konkrétní skupině v jedné z vašich aplikací, můžete tak učinit pomocí mapování oprávnění a vlastních atributů, vše automaticky. 

onelogin-role

Ve funkcích a cenách je jasné, že se OneLogin zaměřuje na velké podnikové aplikace. Ačkoli snadné použití stačí na prodej i malým podnikům, větší oblečení bude moci plně využít sílu OneLogin. Je zřejmé, že vývojový tým přemýšlel o všem, co umožňuje bezproblémové fungování větších podniků. 

Přehled funkcí OneLogin

Logo OneLoginwww.onelogin.com

Začíná od $ 200 za měsícVšechny plány

Bezpečnostní

2FA

Šifrování
AES-256

Nulové znalosti

2FA klíče

Bezpečnostní analýza

Synchronizace více zařízení

Zálohování a obnova

Mobilní aplikace

Měnič hesel

Generátor hesel

Rozšíření prohlížeče

Automatické plnění

Automatické vyplňování formuláře

Uživatelské rozhraní prohlížeče

Desktopové uživatelské rozhraní

E-mailem

Živý chat

Telefon

Centrum nápovědy

Fóra

24/7 podpora

Více

Zdarma plán

Ceny

OneLogin má k dispozici tři plány, z nichž každý je účtován měsíčně za uživatele. To však nejsou vaše jediné možnosti. Přestože plány Starter, Enterprise a Unlimited vyhovují vyúčtování pro většinu podniků, můžete se obrátit na OneLogin a přizpůsobit plán, který vyhovuje vašim potřebám.

Počínaje předkonfigurovanými plány, OneLogin přidává nové funkce při zvyšování cen. Například plán Starter přichází s SSO pro všechny aplikace a standardní podporu, zatímco Unlimited přichází se správou identity, MFA a zabezpečením založeným na zásadách. 

Mimo cenu je minimální počet uživatelů pro každou úroveň také odlišný. Ačkoli to není jiné, jak byste mohli mít podezření. 

OneLogin ve skutečnosti vyžaduje vyšší minimální počet uživatelů na nižších úrovních, přičemž Starter vyžaduje alespoň 25 uživatelů. Pokud hledáte malou firmu, která hledá SSO a máte pouze několik zaměstnanců, budete muset začít mnohem víc, abyste mohli začít. 

Při použití minimálního počtu uživatelů stojí Starter nejméně 50 $ měsíčně, zatímco Unlimited stojí 40 USD. Pokud máte pouze pět uživatelů a potřebujete základní SSO, budete muset zaplatit za program Starter téměř stejnou cenu jako 25 uživatelů.. 

Přestože rozumíme minimům uživatelů, OneLogin má nastavenou cenu, takže vždy platíte alespoň 40 $ každý měsíc, bez ohledu na počet uživatelů, který potřebujete, nebo na plán, který vyberete. 

Přesto je OneLogin levný, pokud splníte své limity. K dispozici je také 30denní bezplatná zkušební verze, která vám umožní přístup ke stolnímu a mobilnímu SSO, vlastním přehledům, makrofinanční pomoci, zásadám zabezpečení a dalším. Ještě lepší je, že nemusíte odkládat kreditní kartu, abyste ji mohli zastřelit. 

OneLogin vlastní plány

Pokud máte velikost společnosti 5 000 nebo více, nebo pokud potřebujete pouze určité služby, můžete kontaktovat OneLogin přímo a požádat o cenovou nabídku. Vlastní plány se mohou skládat z pouhých MFA pro firemní VPN nebo z přístupu k OneLogin, MFA založených na riziku, desktopové aplikace OneLogin a dalších. Stejně jako plány Starter, Enterprise a Unlimited však existuje minimum. 

Za vlastní řešení musíte ročně utratit alespoň 1 200 $. Ačkoli OneLogin na svém webu neposkytuje žádné ceny, mělo by vám to poskytnout představu o tom, co můžete očekávat. Kromě toho má OneLogin cenu za vysokoškolské vzdělávání, které se stejně jako u vlastních řešení poskytuje pouze prostřednictvím kontaktu.

Uživatelská přívětivost

OneLogin je služba zaměřená na podniky s několika produkty a případy použití roztroušenými po hlavní nabídce. Přestože jsou informace husté, nikdy není otázka, jak se zaregistrovat, jako je tomu u LogMeOnce (přečtěte si naši recenzi LogMeOnce). Velké tlačítko „vyzkoušet nyní“ vás začne. 

OneLogin můžete vyzkoušet bez rizika na 30 dní (ani nepožaduje kreditní kartu). Vyplnění formuláře je jednoduché, ale pro získání přístupu budete potřebovat základní informace o firmě. OneLogin požádá o pracovní e-mail, pracovní telefonní číslo, váš titul a počet zaměstnanců ve vaší firmě. 

onelogin-trial

Po ověření e-mailu budete muset nastavit hlavní heslo (OneLogin vyžaduje nejméně osm znaků sestávající z písmen a číslic). Při pokusu o přihlášení jsme však zasáhli malou zátku. OneLogin požádá o ID uživatele po nastavení hesla, což je ve skutečnosti váš e-mail. Pokud zadáte jiné uživatelské jméno, zobrazí se vyskakovací okno „neplatné heslo“.

Přidávání aplikací a uživatelů do panelu Správce

Jakmile se nainstalujete na řídicí panel, OneLogin vám představí několik počátečních kroků. To zahrnuje přidávání aplikací a uživatelů a přiřazování těchto aplikací uživatelům. 

Tento proces je překvapivě jednoduchý, navzdory šíři možností, které jsou k dispozici na palubní desce OneLogin. Když začnete, existuje několik vyskakovacích oken, které tomuto procesu pomohou. 

Přidání nové aplikace je jednoduché a OneLogin organizuje svůj dlouhý seznam podporovaných platforem do kategorií (a naštěstí poskytuje vyhledávací lištu). Až najdete vyhledávanou aplikaci, můžete si upravit několik aspektů, včetně zobrazovaného názvu, ikon a pokud je aplikace viditelná na portálu vaší firmy.. 

onelogin-add-app

S přidanými aplikacemi je čas přidat uživatele. OneLogin vám nabízí mnoho možností, pokud jde o přidávání uživatelů a řešení jejich přístupu. Můžete nastavit role ve vaší organizaci, organizovat uživatele do skupin, automatizovat uživatelské funkce a dokonce generovat oblast samoregistrace. 

V případě velkých i malých podniků vám OneLogin poskytuje plnou kontrolu nad tím, jak do svého účtu přidáváte uživatele. 

onelogin-new-user

V panelu administrátorů můžete udělat mnohem více, včetně konfigurace firemní virtuální soukromé sítě a sledování aktivity vašich uživatelů. OneLogin vám poskytuje stejnou úroveň kontroly jako nástroj jako Zoho Vault (přečtěte si naši recenzi v Zoho Vault). Nikdy to však není příliš ohromující, což znamená, že kdokoli může využít jeho sílu. 

onelogin-event-log

OneLogin v praxi 

Ačkoli je většina funkcí OneLoginu v administračním panelu, pravděpodobně s ním nebudete každodenně interagovat. OneLogin obsahuje webové rozhraní, kde můžete přidávat nové osobní aplikace, a také zobrazovat aplikace, které se používají v celé organizaci. Na tomto hlavním panelu můžete skutečně nastavit přihlášení pro každou z aplikací připojených k vašemu účtu. 

onelogin-browser-interface

OneLogin navíc poskytuje stolní aplikaci a rozšíření prohlížeče. Ten je nejužitečnější pro každodenní použití a umožňuje vám i uživatelům vašeho účtu snadno se přihlásit k aplikacím. Existují mobilní aplikace pro Android a iOS a také bezplatná aplikace OTP pro mobily.

Bezpečnostní

OneLogin není správcem hesel jako takovým, takže nemá mnoho bezpečnostních opatření, která provádějí osobní nástroje pro správu hesel. Je pozoruhodné, že nemá model nulové znalosti. Přestože jsou vaše informace v bezpečí, OneLogin má zavedena ochranná opatření, která chrání před zapomenutým heslem. 

Pokud jde o šifrování, OneLogin chrání váš účet pomocí AES-256, což je, jak můžete přečíst v našem popisu šifrování, nejsilnější věc, kterou můžete získat. Šifrování však není záležitostí OneLogin. Takto vaši zaměstnanci pracují se službou. 

Vigilance AI a SmartFactor Authentication 

OneLogin má dvě vlastní funkce, které se vztahují k bezpečnosti. Prvním z nich je Vigilance AI, který pomocí strojového učení identifikuje rizika a detekuje hrozby dříve, než mohou ovlivnit vaše účty. Pomocí dat z vašeho interního použití a statistik běžného používání od třetích stran je Vigilance AI schopen vytvořit profil pro vaše standardní použití.  

Ačkoli žádná AI není dokonalá, bdělost je pevná. S ohledem na data nejen ze strojového učení, ale také z vašich vlastních vlastních pravidel, OneLogin dokáže detekovat většinu hrozeb, aniž by narušoval každodenní provoz. Kontextová analýza Vigilance AI přímo využívá další proprietární bezpečnostní funkci MFA OneLogin, ověřování SmartFactor. 

MFA je základní funkcí OneLoginu, která vám umožňuje používat celou řadu dalších faktorů k zajištění bezpečnosti vašich účtů. Tyto faktory však mají proti nim kontrolu. OneLogin používá svůj algoritmus strojového učení k porozumění kontextu každého jednotlivého přihlášení. To zahrnuje síť, zařízení, standardní denní dobu, geografickou polohu a další pokus o přihlášení. 

Vigilance AI a SmartFactor Authentication fungují na pozadí. Pomocí protokolu událostí však můžete zobrazit veškerou aktivitu na vašem účtu a odpovídající skóre rizika jakékoli konkrétní akce. Pokud je tedy umělá inteligence příliš těžkopádná nebo neblokuje dostatečně, můžete podle toho upravit svá vlastní pravidla.

Podpěra, podpora

Stejně jako v případě většiny služeb zaměřených na podniky nabízí OneLogin širokou škálu zdrojů podpory a možností kontaktů. Přestože existuje spousta možností svépomoc, pokud narazíte na potíže, OneLogin vyniká vynikajícími studijními prostředky, které pomáhají správcům a zaměstnancům získat informace o tom, jak služba funguje. 

Od té doby nabízí OneLogin „zákaznické povzbuzení“, což jsou 15 až 30 webinářů, které poskytují základní informace o tom, jak OneLogin funguje a co může udělat pro vaše podnikání. Ačkoli registrace a účast na jednom z těchto webinářů naživo je nejlepší způsob, jak jít o věcech, můžete si je také prohlédnout na vyžádání a také. 

onelogin-customer-Enablement

Pokud chcete jít hlouběji, budete muset zamířit do centra zdrojů, které je k dispozici na domovské stránce webu OneLogin. Kromě informací o aktuálních doporučených postupech a zprávách o kybernetické bezpečnosti nabízí OneLogin také řadu zdrojů pro maskování své platformy a zajištění toho, aby vaše účty zůstaly v bezpečí.. 

To zahrnuje celou řadu e-knih, technických časopisů, infografik, analytických zpráv a dokonce i open-source nástrojů SAML. Dále jsou poskytovány všechny tyto informace, ať už máte účet nebo ne.

onelogin-resources

Když se stane čas na podporu

OneLogin rozhodně předzásobuje své zdroje podpory. Když přijde čas na řešení problémů pro stávající zákazníky, dělá to slušnou práci, i když nepodporuje téměř tolik zdrojů, jaké poskytuje potenciálním a novým zákazníkům. 

Pro možnosti kontaktu můžete po zakoupení plánu zavolat na podporu OneLogin. I když je to upřednostňovaná metoda, rádi bychom také viděli e-mailovou podporu. Frustrovaně nabízí OneLogin e-mailovou službu pro dotazy týkající se prodeje, nikoli však pro technické dotazy. 

Naštěstí existuje mnoho vědomých zdrojů v databázi znalostí, ačkoli nejsou organizovány stejně jako materiál ve středisku zdrojů. 

Znalostní základna však stále prochází hloubkou a téměř všechna témata dostávají hrst snímků obrazovky a některé dokonce i video návody. Pokud máte nějaké dotazy ohledně toho, jak OneLogin nebo jak jej nakonfigurovat, je nejlepší místo, kde se podívat, znalostní databáze. 

onelogin-knowledgebase

Přestože bychom rádi viděli více možností kontaktu, je jasné, že OneLogin do práce vložil práci, takže kontakt je poslední možností. Zdroje svépomoci jsou vynikající skrz a skrz, s podporou zákazníků před a po prodeji. Rádi bychom však viděli live chat nebo alespoň e-mailovou podporu.

Verdikt

OneLogin je solidní služba SSO a MFA, i když je mnohem vhodnější pro velké podniky než pro malé podniky. Seznam funkcí OneLogin se kromě minim v rámci svých úrovní zaměřuje také na automatizaci, uživatelská oprávnění a onboarding / offboarding. Všechny tyto funkce se hodí k oblečení, které potřebuje SSO pro dlouhý seznam uživatelů a jednoduchý způsob, jak to vše spravovat. 

Pokud vám to vyhovuje, platí, že existuje jen několik dalších služeb, které nabízejí stejně jako OneLogin. Kromě funkcí pro velké oblečení je OneLogin mimořádně snadno použitelný a vysoce flexibilní, což mu umožňuje snadno se hodit do jakéhokoli podnikání. 

Co si myslíte o OneLoginu a této recenzi OneLoginu? Hodláte bezplatnou zkušební verzi otáčet? Pokud používáte OneLogin, dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me