Recenze Dashlane – Je Dashlane bezpečný? – Aktualizováno do roku 2020

Dashlane Review

Dashlane vyniká svou vynikající konkurencí díky mnoha funkcím, skvělému rozhraní a přátelské tvorbě cen. Ačkoli nic není dokonalé, je to docela zatraceně blízko. Podívejte se na naši úplnou recenzi Dashlane a podívejte se, proč ji řadí mezi první.


dashlane-slider1

dashlane-slider2

dashlane-slider3

dashlane-slider4

dashlane-slider5

Předchozí

další

Dashlane je mezi nejlepšími správci hesel v okolí, plnými funkcemi, s nimiž se ostatní možnosti nemohou potýkat. Navíc poskytuje jedinečnou strukturu zabezpečení, která udržuje váš účet v bezpečí. V této aktualizované recenzi Dashlane se podíváme na nejnovější verzi, abychom zjistili, zda stále stojí za cenu. 

Pokud si nejste jisti, Dashlane v roce 2018 zvýšil ceny ze 40 USD na 60 USD ročně, a to po spuštění verze šesté. Tento nárůst cen přišel s několika novými funkcemi, včetně VPN a monitorování temného webu. Během této kontroly se podíváme na nové ceny a funkce a zkontrolujeme zabezpečení, použitelnost a podporu. 

Přestože je Dashlane dražší než ostatní správci hesel, je mnohem robustnější. Přidané funkce jsou více než stojí za pár dolarů navíc. Naštěstí, pokud nemůžete zaplatit, má Dashlane také velkorysý bezplatný plán, takže není důvod to nezkoušet. 

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Dashlane staví na typickém modelu správce hesel s řadou jedinečných funkcí. Rozvětvuje se do dalších oblastí kybernetické bezpečnosti, nabízí VPN, ochranu před krádeží identity a dvoufaktorový hardware (2FA). To znamená, že Dashlane požaduje vysokou cenu za tyto další funkce. 

Základní funkce jsou účtovány u Dashlane, s vaším předplatným včetně synchronizace mezi více zařízeními, neomezeným ukládáním hesel a neomezeným sdílením hesel. Nicméně, Dashlane má mnoho jedinečných funkcí, které soupeří s takovými jako Abine Blur, které, jak můžete vidět v naší recenzi Blur, má solidní seznam funkcí sám o sobě. 

Mezi funkce společnosti Dashlane patří bezpečnostní panel, který ukazuje vaše celkové zdraví hesel, monitorování tmavého webu a ochranu před krádeží identity. Ačkoli to není na stejné úrovni jako služba ochrany před krádeží identity, jako je IdentityForce (přečtěte si naši recenzi IdentityForce), Dashlane nabízí sledování úvěrů a 1 000 000 USD v ochraně proti krádeži identity.

dashlane-review-password-health

Kromě toho obsahuje Dashlane VPN, které se podrobně věnujeme v sekci „Zabezpečení“ níže. Ačkoli si ceníme přírůstku, sbalená virtuální privátní síť není nic ve srovnání s naším nejlepším výběrem VPN ExpressVPN (přečtěte si naši recenzi ExpressVPN). 

Dashlane’s Automatic Password Changer

Pro všechny funkce, které nabízí Dashlane, je nejunikátnější automatický měnič hesel. Jediným kliknutím můžete aktualizovat hesla na více webech. Seznam podporovaných webů je zdlouhavý, včetně Reddit, Citrix a Corel (přečtěte si naši recenzi Corel VideoStudio Ultimate a recenzi Citrix ShareFile). 

dashlane-review-password-changer

Automatický měnič hesel řeší jeden z největších problémů s online účty, kterým je neustálá aktualizace vašich hesel. Není to však bez rizika. Aby bylo možné správně změnit heslo, vaše staré a nové heslo je na serverech Dashlane krátce nešifrováno.

To znamená, že tyto informace jsou uloženy pouze v systémové paměti (RAM) po dobu trvání operace, než jsou proplachovány. Informace nejsou nikdy trvale uloženy. Pokud se však obáváte dešifrování některého ze svých hesel, ani dočasně, nemusíte používat změnu hesla. 

Přehled funkcí Dashlane

Ceny

Dashlane je jedním z dražších správců hesel v okolí, ale stojí to za to. Dashlane, plněný po okraj s funkcemi, zajišťuje, že pár dolarů navíc, které každý měsíc utratíte, nebude plýtvat. To znamená, že pokud hledáte standardní správce hesel, existují levnější možnosti. 

Standardní placený program Premium je dodáván s funkcemi, které byste očekávali od jakéhokoli správce hesel. Podporuje neomezené záznamy a sdílení – včetně běžných hesel i informací o kreditních kartách – synchronizaci více zařízení a bezpečné ukládání souborů. Je však o zhruba 2 $ dražší než konkurence – přečtěte si příklad 1Password review – a to z důvodu dalších funkcí. Přečtěte si náš Dashlane vs. 1Password kus, abyste viděli, jak se oba porovná.

Plán Dashlane Premium zahrnuje monitorování tmavého webu, VPN a podporu pro YubiKey. Přestože jsou tyto funkce vítány, měly by být volitelné. Dashlane se nabíjí dvakrát tolik jako Keeper a zdůvodňuje dodatečné náklady (přečtěte si naši Keeperovu recenzi). Pokud však nejste na trhu s monitorováním VPN nebo temného webu, budou tyto peníze plýtvat. 

Za dvojnásobek ceny se můžete přihlásit k odběru plánu Premium Plus, který zahrnuje všechny funkce Premium, stejně jako službu obnovení identity, sledování úvěru a pojištění proti krádeži identity 1 000 000 USD. Náklady na správce hesel jsou vysoké, ale ve srovnání s výběry v našem nejlepším průvodci proti krádeži identity není cena špatná. 

Bez ohledu na to, kterou úroveň vyberete, nabízí Dashlane pouze roční fakturaci, což znamená, že cena se pohybuje kolem 60 USD a Premium Plus 120 USD. I když bychom rádi viděli měsíční fakturační cyklus, Dashlane nabízí 30denní záruku vrácení peněz, takže při registraci se nehrozí žádné riziko. 

Dashlane zdarma vs. Premium

Dashlane také nabízí bezplatný plán, který se dostal na náš nejlepší seznam správců hesel zdarma. Nebylo však možné porazit LastPass, jak můžete vidět v naší recenzi LastPass a Dashlane vs. MatchPass. Ačkoli si vážíme Dashlaneho bezplatného plánu, je ve srovnání s prémií omezený několika způsoby. 

Plán zdarma je omezen na jedno zařízení, což znamená, že synchronizace není otázkou, a je omezeno na 50 záznamů. Není to tak omezující jako bezplatný plán programu McAfee True Key – přečtěte si o tom naši recenzi na klíč McAfee True Key – ale není to tak velkorysé jako některé jiné bezplatné plány, konkrétně plán od LastPass..

Uživatelská přívětivost

Dashlane je přístupný pro nováčky i veterány, přestože je vybaven funkcemi. Díky plynulému procesu nastavení je jasné, co musíte udělat, a uspořádání vašich položek je tak jednoduché nebo složité, jak chcete. Všichni říkají, Dashlane působivě vyvažuje použitelnost a funkčnost. 

Před stažením Dashlane se nemusíte registrovat. Na domovské stránce stačí kliknout na tlačítko „Začněme“ v pravém horním rohu. Dashlane automaticky stáhne aplikaci Windows, s možností stažení aplikace macOS. Odtud si můžete vytvořit účet. 

dashlane-review-create-account

Po registraci k bezplatnému účtu vám Dashlane pošle krátkou prohlídku jeho funkčnosti, vysvětlí, co je schopen a co dělá, aby vaše hesla a informace o kreditní kartě byly v bezpečí. Více než to však bude procházet váš prohlížeč pro všechna hesla, která jste uložili, a automaticky je importovat.

import dashlanového hesla

Přestože je nastavení správce hesel snadné, zdlouhavý proces importu hesel a kreditních karet – nebo, horší je ruční zadávání – je skličující. Dashlane udržuje věci jednoduché, a přitom plně vysvětluje, co aplikace dělá. To je přeneseno do aplikace pro stolní počítače, která vám dává několik jednoduchých úkolů, které musíte dokončit, abyste dokončili nastavení účtu. 

Aplikace Dashlane pro Windows a MacOS

V místní aplikaci můžete dokončit zbývající úkoly nastavení, včetně přidání rozšíření Dashlane do prohlížeče, testování automatického vyplňování a stažení mobilní aplikace. Při registraci prostřednictvím instalačního programu se automaticky zapíšete do bezplatného plánu. Můžete však kdykoli upgradovat pomocí tlačítka „go premium“ v levém dolním rohu.  

Používání aplikace je sen. Dashlane obsahuje více možností filtrování pro položky, což vám umožňuje zobrazit je jako seznam nebo v blokových dlaždicích, rozdělit je podle kategorií nebo je jednoduše abecedně uspořádat. Při importu přibližně 200 hesel Dashlane automaticky nastavil kategorie pro naše položky a byl pokaždé dost blízko. 

aplikace dashlane-review-application

Pokud potřebujete upravit některé z importovaných hesel, můžete tak učinit kliknutím na tlačítko „více“ vedle příslušné položky. V této nabídce je spousta možností, včetně historie vašich hesel, které je nejlepší objevit sami. Pro naše účely jsme klikli na „Upravit položku“. 

Na vstupní stránce poskytuje Dashlane mnoho informací. Můžete přejmenovat položku, přidat sekundární přihlášení, přidat poznámku a kategorizovat heslo pomocí přednastavených možností nebo přidáním vlastního. Dashlane však jde dál. U každé položky se také zobrazuje hodnocení hesla a počet opakovaných použití hesla v úložišti. 

dashlane-review-edit-entry

Dashlane zasahuje působivou rovnováhu mezi použitelností a funkčností. Mnoho důležitých informací, například kolikrát jste znovu použili heslo, je snadno přístupné. Více než to však, že další informace nenarušují tok aplikace. 

Ohlášení pomocí Dashlane’s Dashboard Identity Dashboard

Aplikace Dashlane skrývá mnoho dalších funkcí, včetně možností automatického vyplňování a automatického zaznamenávání záznamů. Necháme vás, abyste je odhalili sami, protože jsou k dispozici i na bezplatném plánu. Chceme však zdůraznit jednu jedinečnou oblast. 

Dashlane poskytuje v místní aplikaci řídicí panel identity. Tato oblast zobrazuje celkové skóre všech vašich hesel a také počet bezpečných, slabých, znovu použitých a ohrožených hesel. Dashlane dále zobrazí všechna relevantní oznámení o narušení na hlavním panelu vaší identity. 

dashlane-review-identity-dashboard

Pokud platíte, můžete také zadat svou e-mailovou adresu pro sledování tmavého webu a pokud jste přihlášeni k plánu Premium Plus, můžete sledovat svůj kredit. Tato obrazovka zejména ukazuje, jak robustní je Dashlane, a zahanbuje tak zjednodušující správce hesel, jako je NordPass (přečtěte si naši recenzi NordPass).. 

Použití generátoru hesel Dashlane a automatického vyplňování v prohlížečích Chrome a Firefox

Místní aplikace je robustní, ale většinu času s Dashlane strávíte pomocí rozšíření prohlížeče, které je k dispozici pro Chrome, Firefox a Internet Explorer, ale bohužel ne pro Opera. Rozšíření provede několik věcí, ale co je nejdůležitější, umožňuje generovat hesla pro nové účty a automaticky doplňovat stávající položky. 

Pokud jde o generátory hesel, Dashlane je skladem. Je to podobné jako u našeho vlastního generátoru hesel. Je mnoho způsobů, i když vám umožňuje vyhnout se nejasným postavám, které mají silná hesla. Nastavení automatického vyplňování je však zajímavé. Pokud jde o standardní automatické vyplňování, Dashlane odešel bez závěsu, automaticky rozpoznával pole a vyplňoval příslušné informace. 

dashlane-review-autofill

Můžete si však přizpůsobit, jak se Dashlane chová, pokud jde o automatické vyplňování. Pro konkrétní stránku nebo pro celý web můžete Dashlane říct, zda chcete vyplnit formuláře a přihlašovací údaje, pouze přihlašovací údaje nebo vůbec nic. Vypadá to jednoduše a je to tak, ale mnoho správců hesel tuto funkci nenabízí.

Bezpečnostní

Dashlane je na první pohled standardem z hlediska zabezpečení, nabízí pro váš trezor model nulových znalostí a šifrování AES-256. Díky několika vylepšením v tom, jak ověřujete své zařízení, se však Dashlane stal jedním z nejbezpečnějších správců hesel v okolí. 

Náš pohled na Dashlaneovu bezpečnost vychází z technické bílé knihy, kterou Dashlane dodal na svých webových stránkách, a ze studie aplikace MIT v roce 2016. Počínaje bílou knihou, která je v době psaní asi rok stará, říká Dashlane známý příběh většiny správců hesel. Vaše data jsou zabezpečena pomocí AES-256, který je uzamčen za silným hlavním heslem (další informace o šifrování najdete na AES). 

Kromě toho má Dashlane nulovou znalost vašeho hlavního hesla, což znamená, že nikdy neuvidí data uložená ve vašem trezoru. Ve skutečnosti Dashlane nikdy neuvidí vaše hlavní heslo ani žádné z jeho derivátů pro ověření. Místo toho se hlavní heslo používá spolu s 32-bajtovou solí pro generování hash Argon2d, což je 256 klíč, který se používá pro šifrování a dešifrování vašich informací. 

To je pro přístup k vašim informacím, ale je tu další překážka, kterou je třeba překonat. Namísto použití hlavního hesla k ověření zařízení generuje Dashlane klíč uživatele zařízení pro každé nové zařízení, které nastavíte. Tento klíč nijak nesouvisí s vaším hlavním heslem. 

Místo toho je generována na základě některých hardwarových a softwarových charakteristik vašeho zařízení a 38 znaků generovaných pomocí funkce OpenSSL RAND_byte. Pokud jde o to, co vidíte, vše, co musíte udělat pro ověření, je zadat jednorázové heslo zaslané na váš e-mail. 

Z tohoto důvodu jsou autentizace vašeho zařízení a dešifrování vaultu samostatné procesy. Toto je důležité si uvědomit, protože většina správců hesel jednoduše autentizuje pomocí uloženého hashe vašeho hlavního hesla. V případě Dashlane by útočník potřeboval nejen své hlavní heslo, ale také přístup k jednomu ze svých zařízení nebo k e-mailu. 

Volby Dashlane 2FA

Pro další zvýšení bezpečnosti vašeho hlavního hesla nabízí Dashlane řadu možností dvoufaktorové autentizace. Můžete použít nejlepší aplikace 2FA, včetně Authy a Google Authenticator, stejně jako hardwarové klíče podporující univerzální dvoufaktorový autentizační standard, například YubiKey. 

Dashlane VPN a ochrana proti krádeži identity

Jak je uvedeno v části „Funkce“, Dashlane je více než správce hesel a nabízí bezplatnou virtuální privátní síť a ochranu před krádeží identity s vaším plánem. Přestože jsou tyto funkce vítány, neměly by vás ve službě prodávat. 

Ochrana proti krádeži identity je v pořádku, i když nic ve srovnání s plně rozvinutou službou, jako je například Identity Guard (přečtěte si naši recenzi v Identity Guard, abyste zjistili proč). VPN je však větší problém. Dashlane ve skutečnosti nenabízí vlastní VPN, ale poskytuje služby prostřednictvím sítě AnchorFree, která vlastní štít Hotspot. 

Tato síť je součástí několika značek zabezpečení online (například si přečtěte naši recenzi aplikace Kaspersky Anti-Virus). Jak vidíte v naší recenzi Hotspot Shield, nejedná se o hroznou možnost, i když v okolí jsou lepší sítě VPN (přečtěte si naši recenzi CyberGhost, pokud jste po ní). 

Podpěra, podpora

Dashlane nabízí překvapivé množství možností podpory pro správce hesel. Ačkoli většina funkcí jde bez vysvětlení, existuje spousta způsobů, jak získat vysvětlení. To znamená, že můžete klást otázky pouze v pracovní době. 

Na rozdíl od většiny správců hesel nabízí Dashlane dvě formy kontaktu: e-mail a live chat. E-mail je zpracováván prostřednictvím kontaktního formuláře s podporou anglických, francouzských a německých mluvčích. E-mailová podpora v angličtině probíhá sedm dní v týdnu, ačkoli francouzští a němečtí zástupci odpoví až v pracovní dobu od pondělí do pátku. 

Živý chat je podobný, dostupný od pondělí do pátku od 9:00 do 18:00. EST. Je třeba poznamenat, že live chat je k dispozici také v angličtině, stejně jako účet služby Twitter na podpoře. Ačkoli si ceníme možností kontaktů, bylo by vidět 24/7 variantu. Naštěstí najdete odpovědi na většinu otázek ve znalostní databázi. 

znalostní databáze založená na dashlane

Dashlane nabízí ve svém knowledgebase vše od malých objasnění až po plnohodnotné výukové programy. Bez ohledu na to, jak je téma malé, Dashlane ho pokryje v nesmírných detailech, pokud je to relevantní, vejde se spoustou snímků obrazovky. Například článek o sdílení položek ve vašem trezoru obsahuje více než 1200 slov, které se týkají nejen způsobu sdílení položek, ale každé z možností, které s procesem souvisejí..

Verdikt

Společnost Dashlane překonala standardní správce hesel s rozsáhlým seznamem funkcí a doplňkových služeb, které jsou součástí vašeho předplatného. Vyžaduje však cenu, aby odpovídala. Ačkoli se nám lahůdky líbí, nejsou pro každého, což by vás mohlo nechat přeplatit. To znamená, že s odborně vytvořeným rozhraním a jedinečnou bezpečnostní architekturou stojí za to další náklady. 

Plánujete přihlášení do Dashlane? Pokud ne, který správce hesel používáte? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map