Passwork Review – Aktualizováno 2020

Passwork Review

Passwork je slušný správce hesel, který by se hodil hodně lidem velmi dobře, pokud by to nebylo pro jeho chybějící funkce a vysokou cenu. To znamená, že pokud se vám líbí vaše aplikace základní, přečtěte si tuto úplnou recenzi Passwork pro aplikaci, která by se vešla na účet.


posuvník1

passwork-slider2

passwork-slider3

passwork-slider4

posuvník5

Předchozí

další

Passwork je obchodní správce hesel, který vám umožní vybrat si mezi uložením hesel v cloudu nebo jejich udržením na místě. Ačkoli to má hodně pravdy, pokud jde o funkce a použitelnost, Passwork má několik problémů. V této recenzi Passwork prozkoumáme všechny její vzestupy i pády. 

Po cestě se také podíváme, jestli má Passwork to, co je potřeba, aby bylo zahrnuto do našeho nejlepšího průvodce správcem hesel. Od funkcí a cen po uživatelskou přívětivost a bezpečnost jsme prozkoumali službu, abychom zjistili, co způsobuje, že je zaškrtnuto a co způsobí, že klesá.. 

Pro krátkou odpověď je Passwork kompetentní, byť drahý, obchodní manažer hesel. Přestože je stále vhodné zaseknout se v našem nejlepším správci hesel pro seznam malých podniků, Passwork nedosahuje výšek 1 hesla nebo Zoho Vault. To znamená, že s pětidenní bezplatnou zkušební verzí není žádný důvod, proč ji nezastřelit. 

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro pasivní práci

Funkce

Passwork je manažer podnikových hesel, a proto je většina jeho funkcí zaměřena na toto použití. Místo toho, aby nabízel více typů záznamů, například 1Password nebo automatický měnič hesel, jako má Dashlane, se Passwork zaměřuje mnohem více na správu uživatelů, organizaci a integraci.

Správa a povolení uživatelských hesel

Stejně jako v případě většiny správců podnikových hesel spadá většina funkcí Passwork do správy uživatelů. Můžete přidat tolik uživatelů, kolik předplatné umožňuje, ale než budete moci přidat hesla, tito uživatelé musí potvrdit svůj e-mail. Poté můžete změnit přístup k položkám a složkám a poskytnout uživateli celkovou úroveň oprávnění.

správa uživatelských hesel

Položky a složky jsou však pouze dvě úrovně organizace. Kromě toho vám Passwork umožňuje spravovat více úschoven. V závislosti na velikosti vaší firmy může být tato úroveň organizace užitečná. Řekněme například, že existuje několik aplikací, ke kterým váš tým zaměstnanců potřebuje přístup. Mohli byste pro ně vytvořit samostatný trezor. 

I při více úrovních organizace se Passwork nikdy nedostane do cesty, pokud jde o sdílení záznamů. Můžete se rozhodnout pozvat uživatele do celého úschovny, sdílet konkrétní složku nebo dokonce sdílet jednu položku. V mnoha ohledech se pohybující se záznamy cítí velmi podobně jako Disk Google (přečtěte si naši recenzi na Disku Google). 

Passwork Self-Hosted vs. Cloud

Jak se dozvíme v sekci „Cena“ níže, Passwork nabízí dvě služby. K dispozici je správce hesel v cloudu, který vám umožňuje využít cloud služby Passwork pro synchronizaci a přístup k heslům. Pokud však již máte server, můžete hostovat i svůj vlastní server. 

Díky této konfiguraci mají přístup k vašim heslům pouze vaši zaměstnanci, což pomáhá se zabezpečením. Více než to, ale nemusíte platit opakující se předplatné. Místo toho Passwork ukládá statný jednorázový poplatek na základě počtu uživatelů, které potřebujete. Budeme to kopat v další sekci. 

Existuje také několik dalších rozdílů. Služby s vlastním hostitelem přicházejí s mnohem větší flexibilitou, což vám umožňuje přidat obchodní značku do rozhraní a upravit zdrojový kód. Služby s vlastním hostitelem však přicházejí pouze s rokem bezplatných aktualizací, zatímco cloudový plán je neustále aktualizován zdarma. 

hostující z vlastní práce

Pokud jde o rozdíly mezi vlastními hostitelskými vrstvami, existuje mnoho, jak můžete vidět na obrázku výše. Největším rozdílem je počet uživatelů, které můžete podporovat, ale jiné věci mohou mít vliv na vaše potřeby, jako je import dat, podpora aktivních adresářů a podpora zákazníků.. 

Přehled funkcí předlohy

Logo prácepasswork.me

Začíná od $ 150 za měsícVšechny plány

Bezpečnostní

2FA
Google Authenticator

Šifrování
AES-256

Nulové znalosti

2FA klíče

Bezpečnostní analýza

Synchronizace více zařízení

Zálohování a obnova

Mobilní aplikace

Měnič hesel

Generátor hesel

Rozšíření prohlížeče

Automatické plnění

Automatické vyplňování formuláře

Uživatelské rozhraní prohlížeče

Desktopové uživatelské rozhraní

E-mailem

Živý chat
Facebook Messenger

Telefon

Centrum nápovědy

Fóra

24/7 podpora

Více

Zdarma plán
5denní zkušební období

Ceny

Soudě podle cenové tabulky níže lze snadno předpokládat, že Passwork má hodně co do ceny. Linka je však poměrně jednoduchá. Přestože Passwork zpracovává předplatné trochu jinak než ostatní správci hesel, neznamená to, že služba je drahá. Velké týmy však mohou najít levnější možnosti jinde. 

Cloud je plán, se kterým se většina lidí bude držet. Je to 1,50 $ měsíčně na uživatele, účtováno ročně a podporuje jednoho až 100 uživatelů. To znamená, že neexistují žádné množstevní slevy. Na rozdíl od jiných správců podnikových hesel – Zoho Vault přichází na mysl – platíte stejnou cenu za uživatele, bez ohledu na to, kolik jich máte. 

Díky tomu je Cloud plán skvělou volbou pro malé týmy, ale špatný pro správu více než 50 uživatelů. Pokud si jen chcete vyzkoušet Passwork, můžete využít pětidenní bezplatnou zkušební verzi, není nutná žádná kreditní karta. 

Rozebrat Passwork Self-Hosted

Věci se zmatují s možnostmi Passwork’s Self-Hosted. Existují čtyři plány, z nichž každý vyžaduje jednorázový nákup. Přestože jsou počáteční náklady vysoké, jedná se o investici do budoucnosti, podobně jako předplatné Sticky Password’s Lifetime (přečtěte si naši recenzi Sticky Password). S ohledem na počet uživatelů ve vašem účtu vám však není dána velká flexibilita.

Na rozdíl od cloudu, který umožňuje určit počet uživatelů ve vašem účtu, Self-Hosted poskytuje čtyři odlišné limity. To představuje několik problémů, z nichž nejzřetelnější je, pokud jste právě překročili stanovený limit. Například tým 20 uživatelů a tým šesti uživatelů zaplatí za Start stejnou cenu 490 $. 

Pokud jste součástí rostoucí firmy, musíte také zvážit, kolik uživatelů budete mít, nikoli těch, kteří jsou aktuálně ve vašem týmu. Na rozdíl od standardního modelu předplatného nemůžete během příštího fakturačního cyklu přidat více uživatelů. Jedná se o jednorázový nákup, který přináší některé zvláštní problémy, pokud jde o růst vašeho týmu. 

Počet uživatelů není jediným rozdílem mezi plány (podrobnější rozpis naleznete v sekci „Funkce“ výše). Pokud jde o cenu, pro každý z plánů existují různá období vrácení. 

Malý tým nemá záruku vrácení peněz, nabídka Start nabízí sedm dní a nabídka Standard a Premium 14 dní. Bez ohledu na to můžete požádat o bezplatné demo až pro pět uživatelů. 

Uživatelská přívětivost

Passwork má hodně děje, ale přesto se nikdy nedokáže cítit ohromující. Místo toho, aby se pokusil vydláždit svou vlastní cestu, půjčuje si Passwork návrh rozhodnutí z jiných populárních aplikací, zejména z Disku Google. To neznamená, že Passwork vypadá jako Drive. Mnoho funkcí je spíše přístupných. 

Než se k tomu dostanete, musíte se zaregistrovat k účtu. Výběr plánu, který vám vyhovuje, bude do značné míry záviset na vašich potřebách. Doporučujeme však, aby většina malých podniků dodržovala verzi Cloud. Self-Hosted je nejlepší pro firmy, které mají specializované oddělení informačních technologií. 

Po výběru plánu budete muset vytvořit účet. Pro cloudovou verzi vyžaduje Passwork heslo účtu i hlavní heslo. Nad polem pro vytvoření hlavního hesla je také upozornění, že Passwork nemůže obnovit váš účet v případě, že zapomenete své hlavní heslo. 

přihlášení do práce

Přidávání a organizace hesel

Jak již bylo zmíněno, existují tři úrovně organizace: hesla, složky a úschovny. Přidávání nových hesel je jednoduché a služba Passwork vám umožňuje pojmenovat je, přidat adresu URL, připojit poznámky a dokonce připojit soubory. Kromě toho však můžete ze stránky vytváření generovat silná hesla a také přidat barvu a značky. 

passwork-new-password

Položky mohou navíc podporovat více přihlášení. Řekněme například, že chcete svázat všechny vaše přihlašovací údaje G Suite k jediné položce, můžete to udělat pomocí Passwork. Hesla jsou však jedinými podporovanými položkami. I když můžete přidat poznámky a přílohy, do úložiště nelze ukládat kreditní karty ani jiné typy záznamů. 

průchod-trezor

Můžete také importovat položky, pokud máte správné předplatné. Jakmile je vše nastaveno, je čas na sdílení. 

Jak je uvedeno v části „výše“ výše, můžete uživatele pozvat do úschoven a složek. Jednotlivé položky můžete sdílet také tímto způsobem a také prostřednictvím odkazu. Kromě toho můžete nastavit odkazy na jedno použití nebo opakovaně použitelné a určit dobu vypršení platnosti. 

sdílení passwork-link -link

Kopání do nastavení

Na první pohled má Passwork spoustu nastavení, ke kterým se dostanete pomocí nabídky hamburgeru v levém horním rohu. Přesto, že máte mnoho různých sekcí, je nastavení snadno stravitelné. Z velké části můžete přeskočit sekci „Můj účet“. Při nastavování je jediným problémem dvoufaktorové ověření.

nastavení passwork

V sekci „management“ se však toho hodně děje. Tam můžete přidávat nové uživatele, spravovat svá oprávnění, exportovat data hesel a dokonce si prohlížet historii. Pokud máte nějaké nesrovnalosti ohledně toho, kdo co použil, můžete si prohlédnout, jak vy a každý z vašich uživatelů spolupracovali se službou Passwork. 

historie práce

V sekci „management“ je také bezpečnostní panel Passwork, kde si můžete prohlédnout sílu svých hesel individuálně, stejně jako sílu vašeho celkového účtu. Dále můžete přidat filtry pro analýzu různých oblastí vašeho účtu. Můžete například zobrazit hesla konkrétního uživatele nebo hesla uložená v konkrétním úschovně. 

dashboard-security-dashboard

Rozšíření prohlížeče Passwork

Kromě webové aplikace má Passwork rozšíření prohlížeče, i když je méně robustní než řekněme rozšíření prohlížeče Keeper (přečtěte si naši recenzi Keeper). Rozšíření je pouze pro automatické doplňování a z našeho testování funguje dobře. Nemůžete však spravovat hesla ani přistupovat k pokročilým funkcím webové aplikace. 

Mohlo by se vyplatit toto rozšíření úplně vynechat. V našem předchozím hodnocení jsme zaznamenali několik chyb v prohlížeči Chrome pomocí rozšíření prohlížeče. Tentokrát se to však nestalo, je však třeba mít na paměti. Vzhledem k malému rozšíření je lepší mít otevřenou další kartu prohlížeče. 

Bezpečnostní

Passwork má známou strukturu zabezpečení, která využívá šifrování AES-256 a model nulových znalostí, o kterém se můžete dozvědět v našem popisu šifrování. Passwork však musí vyřešit problém více uživatelů, což je problém, který se obvykle neobjeví při používání správce hesel. Naštěstí má řešení.

Každá z vašich úschoven má 256bitový klíč vygenerovaný na straně klienta. Tento klíč je to, co šifruje vaše úschovny, což znamená, že každá z vašich úschoven je šifrována jednotlivě. Vaše hlavní heslo je to, co tyto úschovny odemkne, protože se používá k šifrování jednotlivých klíčů úschovny. Protože se to stane na straně klienta, Passwork nemůže nikdy dešifrovat vaše informace. 

Na straně klienta však neznamená místní. Protože služba Passwork je založena v prohlížeči, zde si ukládáte hlavní heslo. Je to šifrované, samozřejmě, ale je to ještě něco, co si všimnout. Uložení zašifrovaného hlavního hesla do prohlížeče neznamená, že je zranitelnější (místní úložiště může také představovat problémy), ale je třeba něco sledovat.

Stručně řečeno, Passwork vypadá bezpečně, přinejmenším z toho, co můžeme říct na základě jeho zápisu zabezpečení. Neexistují žádná porušení dat v záznamu a Passwork využívá nejnovější šifrování. To znamená, že bychom rádi viděli více možností ověřování, zejména u verze Cloud. 

Konkrétně bychom chtěli mít vícefaktorové možnosti. Passwork podporuje jednu z nejlepších dvoufaktorových ověřovacích aplikací, Google Authenticator, ale to je vše. 

Pro správce podnikových hesel jsou nezbytné modernější možnosti ověřování, včetně YubiKey a biometrické ověřování. Vzhledem k tomu, jak se Passwork zaměřuje na jiné oblasti, je zklamáním vidět, že zde zaostává.

Podpěra, podpora

Passwork má spoustu praktické podpory, ale pouze v případě, že obracejte statný účet. Přímá podpora je funkce skrytá za dražšími vrstvami Passwork a pro všechny ostatní dotazy je k dispozici pouze osamělá možnost Facebook Messenger. To by nebyl problém, kdyby existovalo mnoho prostředků pro svépomoc, ale bohužel tam nebylo. 

Nejprve si povíme o tom, jak se zmocnit Passwork. Pokud chcete privilegium zákaznického servisu, budete muset utratit téměř 500 USD. 

Zákaznická podpora je k dispozici pouze v plánu Start a výše, s prioritní podporou Standard a Premium. To je pro plány s vlastním hostitelem. Odběratelům cloudu je ponechána jediná e-mailová adresa, která je zastrčena v dolním rohu webu.

passwork-email-address

I když to není ideální, funguje e-mailová adresa. Nedostatek vlastních prostředků společnosti Passwork je však neomluvitelný. Verze Cloud a Self-Hosted jsou poskytovány v šesti tematických FAQ, přičemž každé otázce není věnován více než odstavec. Je to více marketingové kopie než cokoli jiného. Stručné FAQ často nevyřeší mnoho problémů. 

V obchodním kontextu jsou svépomocné zdroje všechno. Uživatelské příručky pro nové zaměstnance, webináře pro nastavení a praktické školení jsou pro konkurenty Passwork standardem. Ačkoli existuje řada dalších aspektů služby, kterou se nám líbí, její podpora zřejmě chybí. 

Verdikt

Passwork dostane hodně pravdu, nabízí přístupné rozhraní a užitečné funkce pro firmy. Chybí však také v mnoha oblastech. Cena je pro velké podniky příliš vysoká a podpora je přinejmenším průměrná. To v kombinaci s nedostatkem možností vícefaktorové autentizace dělá Passwork slušným správcem hesel, i když zdaleka to nejlepší. 

Co si myslíš o Passwork? Hodláte pětidenní zkušební verzi zdarma? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map