F-Secure Key Review – Aktualizováno do roku 2020

F-Secure Key Review

F-Secure Key je správce hesel, který pokrývá všechny základny atraktivním uživatelským rozhraním a průmyslovým standardem. Podpora a snadnost použití však mohou nějakou práci využít. Přečtěte si více o Key v naší úplné revizi Key.


key-slider1

key-slider2

key-slider3

key-slider4

key-slider5

Předchozí

další

F-Secure, antivirová společnost, která získala uznání v našem nejbezpečnějším antivirovém průvodci, má hodně pravdy. Je to světlo na funkcích, přeskakování minulých inkluzí jako správce hesel, jak můžete vidět v naší recenzi antivirové ochrany F-Secure. V této recenzi F-Secure Key se podíváme, zda nákup služby à la carte stojí za to. 

Kromě posuzování Key v kontextu antiviru F-Secure také jej porovnáme s našimi nejlepšími správci hesel. Cestou budeme diskutovat o jeho vlastnostech – o tom, kolik jich je – použitelnost, bezpečnost, cena a další, vše předtím, než vydáme verdikt. 

Pro krátkou odpověď poskytuje F-Secure kompetentního správce hesel s klíčem, který poskytuje skvěle navrženou aplikaci a prvotřídní zabezpečení. Chybí jí však několik kritických funkcí, které ovlivňují jeho funkčnost a v některých případech i jeho použitelnost.

Silné a slabé stránky

Alternativy pro F-Secure Key

Funkce

F-Secure nechybí funkce stejným způsobem jako ostatní správci hesel dodávaných s antivirem. Ve skutečnosti má slušný seznam, který nabízí možnosti obnovy, řídicí panel zabezpečení a jednoduchý způsob připojení dalších zařízení. Podporuje však pouze dva typy záznamů, což je problém. 

Můžete ukládat pouze hesla a kreditní karty. Ačkoli je to stále technicky správce hesel, konkurenti společnosti F-Secure nabízejí větší flexibilitu. Například správce může ukládat různé typy záznamů a přichází s funkcemi sdílení (něco, co Key postrádá). 

Nemluvě o žádných jedinečných funkcích. Na rozdíl od Abine Blur, které nabízí maskované kreditní karty a e-maily, F-Secure Key nepřináší do stolu nic nového (přečtěte si naši recenzi Blur). 

Key slouží své funkci za cenu, která je v souladu se zbytkem trhu. Pokud však jiné možnosti nabízejí více za stejnou cenu, nastal problém. 

Automatické vyplňování, upozornění na porušení a váš kód pro obnovení

Když jsme zasténali, je čas mluvit o tom, co F-Secure zahrnuje. Nejvýznamnější funkcí je stránka „stav“, která zobrazuje běžná, slabá a znovu použitá hesla vašich účtů. Rádi bychom měli bezpečnostní panel, i když by bylo příjemné, kdyby společnost F-Secure přidávala upozornění na narušení dat v budoucnosti.

analýza klíčů

Ačkoli je stránka „stav“ nejvýznamnější, „obnovení účtu“ je užitečnější. Jak se dostaneme do sekce zabezpečení níže, F-Secure nemůže obnovit vaše hlavní heslo, pokud na to zapomenete. 

Můžete však vygenerovat kód na základě vašeho hesla. Tento kód – který vypadá jako QR kód ve vysokém rozlišení – můžete uložit do počítače a obnovit svůj účet pro případ, že zapomenete své přihlašovací údaje.. 

key-recovery-code

Zaokrouhlení funkcí je automatické vyplňování, i když to nazýváme „funkcí“ je trochu velkorysé. Klíč dokáže automaticky vyplnit vaše hesla, ale nic jiného. Pro aktivaci automatického vyplňování však musíte stisknout určitou klávesovou zkratku.

K vyplnění přihlášení potřebujete rozšíření prohlížeče, ale nezachytí přihlášení. Na rozdíl od jiných správců hesel, kteří se po přistání na novém webu zeptají, zda chcete uložit heslo, vás F-Secure požádá o ruční přidání. Můžete také importovat svá hesla, ale nedostatek zachycení hesla je bez ohledu na to zklamáním.

Přehled klíčových funkcí F-Secure

Logo F-Secure Keywww.f-secure.com

Začíná od 231 $ za měsícVšechny plány

Bezpečnostní

2FA

Šifrování
AES-256

Nulové znalosti

2FA klíče

Bezpečnostní analýza

Synchronizace více zařízení

Zálohování a obnova

Mobilní aplikace

Měnič hesel

Generátor hesel

Rozšíření prohlížeče

Automatické plnění

Automatické vyplňování formuláře

Uživatelské rozhraní prohlížeče

Desktopové uživatelské rozhraní

E-mailem

Živý chat

Telefon

Centrum nápovědy

Fóra

24/7 podpora

Více

Zdarma plán

Ceny

Klíč není drahý správce hesel, ale za to, co z hlediska funkcí nabízí, je cena příliš vysoká. Stejně jako v případě jiných správců hesel spojených s antivirem jsme si přečetli – přečtěte si recenze McAfee True Key a Kaspersky Password Manager, abyste viděli ty v akci – Key nestojí za cenu. S antivirovým programem je to v pořádku.

Než se dostanete do nákladů, je důležité si uvědomit, že společnost F-Secure zobrazuje své ceny v eurech, nikoli v amerických dolarech. Cena v tabulce výše je přepočítací koeficient v době psaní, takže se časem bude mírně lišit. 

Samostatně je cena v pořádku, levnější než Dashlane a v souladu s 1 heslem (přečtěte si naše srovnání Dashlane vs. 1 hesla). Jakmile se matematika otřese, díváte se na pouhý 3 $ za měsíc, což není špatné. Vzhledem k nedostatku funkcí je však Key příliš drahý. RoboForm, který je o $ 1 levnější měsíčně, má ještě co nabídnout (přečtěte si naši recenzi RoboForm). 

F-Secure Key Free vs. Premium

F-Secure Key má bezplatný plán, i když byste to nevěděli ze stránky produktu (více k tomu v další části). Plány Free a Premium jsou ve všech ohledech stejné, s výjimkou bezplatných uživatelů, kteří nemohou synchronizovat svá hesla napříč zařízeními. Za použití serverů F-Secure musíte zaplatit.

Tento přístup se nám líbí spíše než omezování položek, jako například Dashlane nebo True Key. Key však nevytvořil náš seznam nejlepších bezplatných správců hesel; kombinace funkcí a ceny ji vynechala.

Kicker je však nedostatek synchronizace mezi více zařízeními. LastPass, který získal korunu v našem průvodci synchronizací více zařízení, však nabízí neomezené úložiště a synchronizaci zdarma, jak si můžete přečíst v naší recenzi LastPass..

Uživatelská přívětivost

Začínáme s klíčem není obtížné, i když nalezení správné verze je trochu matoucí. F-Secure zmiňuje bezplatnou verzi na své produktové stránce a poskytuje odkaz ke stažení a výzvu „jít na prémii“. Klíč však není uveden pod bezplatnými nástroji F-Secure a neexistuje žádný náznak o rozdílu mezi Free a Premium. 

Přesto je registrace jednoduchá. Po stažení aplikace budou uživatelé vyzváni, aby buď zadali existující přihlašovací jméno pro F-Secure, nebo vytvořili nové hlavní heslo. Pokud jste se drželi obsahu s bezplatnou verzí, která poskytuje pouze správu místního hesla, nemusíte dokonce zadávat e-maily. Tímto způsobem Key Free funguje jako šifrovací software. 

registrace klíčů

Aplikace se snadno používá, i když F-Secure věnuje více nastavení než hesla. Jak již bylo zmíněno, omezujete se pouze na hesla a kreditní karty, ale Key s těmito dvěma typy vstupů hodně pracuje. Ačkoli ne na úrovni přizpůsobení 1 hesla, Key nabízí několik způsobů, jak smíchat váš trezor.

key-interface

Přidání nových hesel do F-Secure Key

Pokud začínáte od nuly, můžete do Key přidat hesla ručně. Tento proces je překvapivě tekutý. Na hlavní obrazovce klikněte na velkou ikonu plus a vyberte, zda chcete přidat heslo nebo kreditní kartu. 

F-Secure neposkytuje vlastní pole, ale můžete do svých záznamů přidat trochu vzrušení. Kromě barevného kódování mohou uživatelé upravit sadu ikon pomocí sady klíčů.

K dispozici jsou některé obecné ikony, například nákupní košík nebo symbol WiFi, ale jsou zde také malá loga pro oblíbené webové stránky a služby. Pokud zvolíte například ikonu Amazon, automaticky se zadá adresa URL a název položky. 

key-new-password

Když je vše řečeno a hotovo, můžete svůj trezor snadno procházet pomocí ikon místo vyhledávání. To však funguje pouze u malého počtu záznamů s nejoblíbenějšími weby v okolí. Jakmile se váš trezor začne zaplňovat, věci se rychle zmatí. Klíč neposkytuje označování ani složky ani přeskakování přes oblíbený systém. 

Možná by na to bylo možné strávit více času na vývoj, než na umístění reklam do aplikace. V nabídce je vyhrazená karta pro další aplikace F-Secure. Přestože nám nevadí malá inovace na verzi Premium, navrhování aplikace s vyhrazeným místem pro reklamy se nezdá jako správné myšlení. 

klíčové reklamy

F-Secure Key v praxi

Přestože má Key pěkné rozhraní, při jeho používání v praxi existuje několik problémů. Hlavním problémem je požadavek na hotkey. Chcete-li automatické vyplňování v prohlížeči nebo na počítači, musíte zasáhnout „CTRL + ALT + V“. Ačkoli klávesová zkratka má smysl v místních aplikacích, nemá to v prohlížeči.

Rozšíření prohlížeče slouží pouze k automatickému vyplňování. Nemůžete si prohlížet svá hesla, konfigurovat nová nastavení ani generovat hesla pro nové účty. Vzhledem k tomu, jak vypadá lokální aplikace, měli jsme naději na rozšíření. Jedinou možností, kterou vám dává, je uzamknout váš trezor. 

Bezpečnostní

Přestože Key nemá jedinečný bezpečnostní model, jako je Dashlane nebo 1Password, je stále schopen zachovat vaše data v bezpečí. Stejně jako u všech správců hesel je důležitá otázka, jak jste ověřeni jako uživatel, což odděluje správce hesel od standardního šifrovacího softwaru. 

F-Secure prochází při ověřování. Všechno je svázáno s vaším hlavním heslem, o kterém F-Secure nemá žádné znalosti. Místo toho má vaše hlavní heslo z něj odvozen klíč pomocí PBKDF2. Tento klíč má hash s 20 000 iteracemi SHA256 s přidanými náhodnými solemi. Po tomto procesu se k ověření použije poslední klíč. 

V praxi to znamená, že F-Secure nikdy nemohl znát vaše hlavní heslo, a proto nikdy nemohl dešifrovat váš trezor. Místo toho se vaše hlavní heslo také používá k vygenerování klíče AES-256, který se používá k šifrování a dešifrování vašeho úložiště. Více se o tom můžete dozvědět v našem popisu šifrování.

Kde jsou uložena vaše klíčová hesla F-Secure 

Nyní, když máme šifrování a ověřování mimo dosah, je čas mluvit o tom, kde jsou vaše hesla uložena. Naštěstí F-Secure nabízí na této frontě několik možností. Ve výchozím nastavení – v tomto případě, což znamená bezplatnou verzi aplikace – jsou vaše šifrovaná hesla uložena místně. Z tohoto důvodu nehrozí narušení dat. 

Pokud se chcete držet místního úložiště, je to v pořádku; stačí mít nainstalován klíč zdarma. Upgradování na prémii však nabízí synchronizaci na více zařízeních, což znamená, že budete muset předávat svá drahocenná hesla serverům F-Secure. I když je synchronizujete přes cloud, nikdy nemáte přímý přístup k heslům ze serverů F-Secure. 

Místo toho je v cloudu uložena kopie šifrovaného úschovny. Tato kopie je nečitelná pro všechny, včetně vás. Po synchronizaci hesel se tento trezor místně stáhne a dešifruje pomocí hlavního hesla pomocí postupu popsaného výše. 

Stručně řečeno, vaše hesla jsou uložena v cloudu, ale bez superpočítače a několika miliard let, které by bylo třeba ušetřit, by útočník nemohl dešifrovat váš trezor.. 

Podpěra, podpora

F-Secure se nestane obětí běžného problému dezorganizace, stejně jako většina správců hesel spojených s antivirem. Sekce podpory stále zahrnuje všechny produkty nabízené společností F-Secure, ale namísto zobrazení seznamu článků má každý produkt – včetně klíče – svůj vlastní podpůrný průvodce.

klíčová znalostní databáze

Uživatelská příručka není ani tak o odstraňování problémů s aplikací. Spíše je to o nastavení. Zahrnuje vše od instalace Key na Windows a Mac, po nastavení oblíbených položek a využití automatického vyplňování. Mezi některá témata patří i videonávody, které by měly pomoci technofobům. 

To je však jen jedna cesta podpory. F-Secure také nabízí živý chat a telefonickou podporu během pracovní doby. Telefonická podpora je navíc nabízena v 11 jazycích s čísly pro více různých regionů. Telefonická podpora je technicky omezena na pracovní dny a hodiny, ale měli byste mít možnost najít region, který je otevřený bez ohledu na denní dobu.. 

podpora telefonních telefonů

Pokud byste raději oslovili komunitu Key, existují fóra. Prezentace však není tak hezká jako ostatní oblasti podpory. Ačkoli se fóra F-Secure snadno obejdou, nemůžete se rozhodnout filtrovat příspěvky na základě produktu. Místo toho je vše svrženo společně, což ztěžuje nalezení příspěvků souvisejících s konkrétní aplikací. 

klíčová fóra

Přesto jsou prostředky podpory F-Secure přehlednější než většina správců hesel dodávaných s antivirem. Během našeho testování byl chat obvykle online a fóra byla aktivní. Kromě toho nabízí znalostní základna důkladný a snadno pochopitelný proces nastavení pomocí místní aplikace.. 

Verdikt

Key je jeden z lepších antivirových balíčků správců hesel, nabízející atraktivní rozhraní a některé jedinečné funkce. Pokud máte pouze několik hesel – řekněme asi 25 – je to skvělá volba. Ti, kteří spravují několik stovek přihlašovacích údajů, budou kromě jiných typů záznamů hledat i jinde. Nedostatek organizace ztěžuje nalezení toho, co potřebujete. 

Co si myslíš o Key? Chystáte se stáhnout bezplatnou verzi? Dejte nám vědět o svých zkušenostech v níže uvedených komentářích a jako vždy díky za přečtení. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map