Encryptr Review – Aktualizováno April 2020

Kontrola šifrování

Encryptr je vstup SpiderOaku na trh správce hesel a musíme říci, že pokud jde o snadnost použití, je třeba mít co dělat. Cítíme však, že by to mohlo udělat trochu víc, i když vidíme, jak je to zdarma, neměli bychom si stěžovat příliš mnoho. Přečtěte si naši podrobnou recenzi Encryptr.


ryptr-slider1

ryptr-slider2

ryptr-slider3

ryptr-slider4

ryptr-slider5

Předchozí

další

Encryptr je správce hesel od SpiderOak, což je společnost zaměřená na online zálohování. Ocenili jsme službu za její vynikající bezpečnost a soukromí v naší recenzi SpiderOak ONE, i když jsme snížili některé body za nevýrazný zákaznický servis a některé problémy s uživatelskou přívětivostí.

V této recenzi Encryptr se podíváme, zda tento bezplatný správce hesel s otevřeným zdrojovým kódem nevyhovuje ve stejných oblastech jako služba placené zálohy. Předtím, než vydáme náš výrok, budeme hovořit také o funkcích, zabezpečení, cenách a podpoře. 

Přestože je Encryptr atraktivní a snadno použitelný správce hesel, chybí mu funkčnost. V některých ohledech se zdá, že SpiderOak tento nástroj zcela opustil, s některými základními funkcemi, které chyběly i roky poté, co byly oznámeny. Encryptr je přesto zcela zdarma k použití, takže pokud to zní jako taška, stojí to za ránu.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro šifrování

Funkce

Encryptr v podstatě nemá žádné funkce. Kromě synchronizace mezi více zařízeními a podpory několika různých typů záznamů Encryptr neposkytuje žádnou funkci. Ačkoli to pomáhá použitelnosti, aplikace se cítí příliš neplodná. Během několika let Encryptr už existuje, doufali bychom v další funkce. 

Nejlepší funkcí je podpora platformy. Encryptr podporuje Windows, MacOS, Linux, Android a iOS. Podporuje však starší verze těchto operačních systémů. 

Uživatelé Apple musí být celkem aktuální a Encryptr podporuje MacOS 10.7+ a nové verze iOS. To znamená, že soubor APK je k dispozici pro instalaci systému Android a instalátor systému Windows pracuje na všem od XP po Windows 10. 

Prodloužení strasti

Jeho podpora platformy se však nevztahuje na prohlížeče. Encryptr nemá žádná rozšíření prohlížeče. Ačkoli je to nepříjemné v tom, že z vašeho prohlížeče nemůžete přistupovat k heslům, nedostatek rozšíření přináší vlastní řadu problémů. Protože Encryptr nekomunikuje s vaším prohlížečem, není automatické vyplňování a automatické snímání vyloučeno. 

To znamená, že budete muset přidat všechna hesla ručně. Kromě toho budete muset ponechat Encryptr otevřený, pokud chcete rychlý přístup ke svým heslům. SpiderOak usnadňuje kopírování zadávacích polí – dvojitým kliknutím nebo klepnutím se vyplní vaše schránka – to však není vhodná náhrada za automatické vyplňování.

Encryptr také nemůže importovat ani exportovat vaše hesla. Ačkoli to není první správce hesel, který přeskočí importní funkce, chybí možnost exportu. Pokud budete chtít kdykoli skočit na loď, budete muset ručně přesunout hesla do jiného nástroje pro správu. 

Ještě více frustrující je, že SpiderOak zmínil, že vývojáři pracovali na importu / exportu před dvěma lety a ještě ho nedokončili.. 

Co Encryptr chybí

Bohužel, největší body rozhovoru pro tuto sekci se týkají toho, co Encryptr chybí. Automatické vyplňování a automatické snímání jsou největšími chybami. Existuje však několik dalších chybějících funkcí, které Encryptr v praxi obtížně používají. 

Nemůžete například ukládat vlastní položky. Přestože Encryptr poskytuje obecnou kategorii pro záznamy, nemůžete do obecných položek přidat nová pole. Přidání, řekněme, informací o vašem pasu se neliší, než je jejich vložení do NotePad a šifrování souboru pomocí našeho nejlepšího šifrovacího softwaru.. 

Encryptr může ukládat vaše hesla a kreditní karty, ale nic jiného. Jako bezplatný nástroj je pro nás těžké to zavinit, protože, upřímně řečeno, funguje. Nástroje jako LastPass, Bitwarden a KeePass však nabízejí více funkcí zdarma. Encryptr netrpí špatným, ale pouze průměrným. 

Přehled funkcí šifrování

Logo šifrováníspideroak.com

Volný, uvolnit

Bezpečnostní

2FA

Šifrování
AES-256

Nulové znalosti

2FA klíče

Bezpečnostní analýza

Synchronizace více zařízení

Zálohování a obnova

Mobilní aplikace

Měnič hesel

Generátor hesel

Rozšíření prohlížeče

Automatické plnění

Automatické vyplňování formuláře

Uživatelské rozhraní prohlížeče

Desktopové uživatelské rozhraní

E-mailem

Živý chat

Telefon

Centrum nápovědy

Fóra

24/7 podpora

Více

Zdarma plán

Ceny

Encryptr je bezplatný správce hesel bez darování škůdců nebo prémiového plánu. Vydělal si místo vedle LastPass a Bitwarden v naší nejlepší bezplatné sestavě správce hesel, i když v jedné klíčové oblasti zaostal. Protože SpiderOak je hands-off, pokud jde o Encryptr, chybí několik funkcí.

Než se dostaneme k problémům s modelem Encryptr, pojďme mluvit o tom, co je zahrnuto zdarma. Na rozdíl od systému NordPass, který omezuje bezplatné uživatele na správu hesel pouze pro místní použití, Encryptr používá cloudovou synchronizaci SpiderOak pro synchronizaci více zařízení. Vaše zadání nejsou omezena, jako jsou u McAfee True Key nebo Kaspersky Password Manager. 

Jako technici, kteří viděli bezpočet bezplatných nástrojů s nějakým úlovkem, se Encryptr zdá být příliš dobrý na to, aby to byla pravda. Nemůžeme však najít důvod nedůvěřovat SpiderOak. 

Část podnikového zálohování online vydělala téměř dokonalé známky bezpečnosti a soukromí. Vzhledem k tomu, že Encryptr sdílí stejné zásady a bezpečnostní standardy jako služba zálohování, nemusíme se čeho bát. 

Není bez obav

V článku „Cena šifrování“ ve znalostní databázi říká SpiderOak, že služba je nabízena „jak je bez záruky konkrétního životního cyklu nebo dalšího vývoje nebo podpory“, a proto je nabízena zdarma.. 

Pokud jde o podporu, SpiderOak držel krok s Encryptr, takže nemáme žádné obavy. Informace o správci hesel jsou však řídké. 

Vyhrazená povaha SpiderOak vůči Encryptru znamená, že bezpečnostní informace nebo přímá podpora obklopují produkt. Přestože je obtížné kritizovat Encryptr v této záležitosti, protože je to zdarma, skutečností je, že další správci hesel nabízejí více ve způsobu dokumentace a podpory.. 

Líbí se nám, že Encryptr je zdarma, pojďme to ujasnit. Chceme však také poukázat na ústupky, které uděluje SpiderOak v procesu uvolňování Encryptr zdarma. 

Uživatelská přívětivost

Encryptr zabírá pouze jednu stránku na webu SpiderOak. Najdete zde čtyři tlačítka týkající se stahování pro různé platformy. Po kliknutí na velké tlačítko „Stáhnout nyní“ se dostanete do seznamu instalačních programů pro systémy Linux, MacOS, Windows, Android a iOS.. 

šifrované stahování

Místo dlouhého seznamu různých verzí pro různé iterace stejného operačního systému nabízí SpiderOak jediný instalační program pro iOS, Android, macOS a Windows. K dispozici je také soubor APK pro Android, takže můžete nainstalovat Encryptr na jailbroken zařízení i na Android zařízení, která nemají přístup do obchodu Google Play. 

Instalace proběhla bez zádrhelů, i když se instalační program zeptat, zda chcete spustit aplikaci po dokončení. Pomocí ikony na ploše se Encryptr spustí a požádá vás o přihlášení. Pokud jste nový, můžete kliknutím na odkaz „New to Encryptr“ vytvořit účet přímo v aplikaci.. 

ryptr-create-account

Pomocí šifrování

Po přihlášení a přihlášení se Encryptr otevře s požadavkem „jednoduché správy hesel“ a od prvních dojmů souhlasíme. V aplikaci jsou pouze dvě tlačítka, jedno pro nastavení a druhé pro položky. 

spuštění šifrování

Začněme s nastavením, protože je to překvapivě jednodušší z nich. V nabídce nastavení můžete změnit pouze své hlavní heslo. V opačném případě můžete odeslat zpětnou vazbu přímo prostřednictvím aplikace, kde hodnotíte své zkušenosti pomocí krátkého dotazníku. Není to podpora sama o sobě, ale můžete nechat problémy v sekci komentářů. 

šifrovaná zpětná vazba

Po přechodu na přidávání položek můžete začít naplňovat úschovnu hesel pomocí ikony „plus“ v pravém horním rohu. Encryptr podporuje pouze tři typy záznamů: hesla, kreditní karty a „obecné“. Poslední mohl být použit pro cokoli. 

Encryptr však poskytuje pouze pole pro štítek, nějaký obecný text a poznámky, což znamená, že s obecnými položkami nemůžete být příliš kreativní, jako můžete s 1 heslem (přečtěte si naši recenzi 1 hesel). 

ryptr-new-password

Přidávání nových záznamů je jednoduché a ani to, co potřebujete, není příliš těžké. Encryptr užitečně poskytuje vyhledávací lištu pro rychlé sledování hesel. 

Neexistují však žádné možnosti filtrování. Stejně jako F-Secure Key, Encryptr vypadá dobře s několika záznamy. Jakmile se však hesla začnou hromadit, možnosti filtrování se stanou nezbytnými a Encryptr neposkytuje žádné. 

Obchodní funkce pro použitelnost

Jak jsme diskutovali v části „Funkce“ výše, Encryptr nenabízí mnoho funkcí mimo ukládání a synchronizaci hesel. Zdá se, že některá rozhodnutí o návrhu se příliš soustředila na použitelnost a v tomto procesu obětovala funkčnost. V některých souvislostech několik odstavců výše popisuje vše, co Encryptr umí.

šifrovací rozhraní

Neexistuje rozšíření prohlížeče, automatické vyplňování není možné a nelze ukládat vlastní položky. Encryptr má generátor hesel, ale i náš vlastní generátor hesel má více možností. Nelze generovat heslo za běhu ani konfigurovat, kolik znaků má. Spíše Encryptr automaticky vygeneruje heslo, když vytvoříte novou položku. 

I když můžeme ocenit její odhodlání pro uživatelskou přívětivost a skutečnost, že Encryptr je zdarma, nelze popřít, jak málo aplikace může nabídnout. Jistě, to může ukládat a synchronizovat vaše hesla, ale existuje spousta dalších možností, které to a ještě více zdarma, taky.

Bezpečnostní

SpiderOak je služba zálohování a je jasné, že se společnost zaměřuje na Encryptr. Dokumentaci nic nebrání přímo Encryptr. SpiderOak má však několik technických dokumentů o tom, jak funguje cloud, jak jste ověřeni a jak jsou vaše data zabezpečena. Díky tomu můžeme získat představu o tom, jak bezpečný je Encryptr. 

Začněme ověřováním. Encryptr je správce hesel s nulovými znalostmi, což by nemělo být překvapivé, protože SpiderOak ONE získal v naší recenzi téměř dokonalé skóre pro ochranu soukromí. Počínaje heslem je hashováno a soleno pomocí PBKDF2 a SHA-256. Klíč generovaný touto funkcí se používá k šifrování dat pomocí AES-256. 

Jak si můžete přečíst v našem popisu šifrování, AES-256 je jen o těch nejlepších věcech. Encryptr má model podobný mnoha správcům hesel, což znamená, že pro ověření a správu klíče AES používá hashovaný a solený výsledek vašeho hesla. 

To vše se děje také na místní úrovni, což znamená, že SpiderOak nebo kdokoli, kdo má přístup k jeho cloudu, nemůže dešifrovat vaše hesla. 

Výhody online zálohování 

U většiny správců hesel musíme vzít bezpečnostní informace v nominální hodnotě. Některé služby, například Dashlane, poskytují detailní bezpečnostní list, takže se můžeme podívat na technické podrobnosti. Ve většině případů je však bezpečnost omezena na marketingové body.

Jako podniková online služba zálohování má SpiderOak již k dispozici mnoho technických informací. Přestože neexistuje žádný dokument týkající se přímo Encryptru, existují čtyři dokumenty týkající se cloudu SpiderOak, správy klíčů a bezpečného ukládání dat. Z tohoto důvodu můžeme získat dobrou představu o tom, jak Encryptr funguje. 

Encryptr je navíc otevřený zdroj. Stejně jako KeePass si můžete prohlédnout zdrojový kód na GitHubu, abyste nejen upravili fungování programu, ale také viděli, jak to funguje na technické úrovni.. 

Encryptr je snadné pochybovat, vzhledem k tomu, jak mohou být tyto společnosti v dnešní době hladovějící (přečtěte si naši recenzi Avast). Zdá se však, že SpiderOak opravdu nabízí Encryptr z dobré vůle. Pokud jde o bezpečnost, nemůžeme najít nic, co by mluvilo o opaku.

Podpěra, podpora

Jak jsme se dotkli výše uvedené sekce „stanovení cen“, společnost SpiderOak přistupuje k Encryptru bezdotykově, což podporuje. Existuje část databáze znalostí věnované Encryptru, ale nenajdete zde žádné užitečné odpovědi. Pokud potřebujete pomoc, můžete se obrátit na SpiderOak a doufat v odpověď nebo Google na vaši otázku. 

„Knowledgebase“ má sedm článků, stránku ke stažení a průvodce pro začátek. Volání „článků“ je však trochu velkorysé. SpiderOak věnoval přesně jeden odstavec každé ze sedmi položek, z nichž většina hovoří o funkcích, na nichž vývojový tým pracuje.. 

ryptr-faq

Opět jsme v nejisté situaci, kdy nemůžeme Encryptr zavinit, protože je to zdarma. SpiderOak není v žádném případě povinen nabízet více svépomocných zdrojů, než v současnosti nabízí. Podle našich standardů však Encryptr nabízí příliš málo ve způsobu do-it-sami podpory, což je ještě horší tím, že nemůžete získat přímou podporu. 

Encryptr je nabízen tak, jak je, bez „pokračujícího vývoje nebo podpory“. Žádost můžete odeslat prostřednictvím centra podpory SpiderOak nebo žádost o funkci prostřednictvím aplikace Encryptr. SpiderOak však jasně uvádí, že nemusí odpovídat na dotazy týkající se podpory. 

zašifrovaná kontaktní stránka

Verdikt

Encryptr je dobrý nástroj pro to, co to je: správce barebones Password Manager, který dokáže zašifrovat vaše hesla a kreditní karty. Na trhu však existuje spousta lepších možností, a to i zdarma. 

Vypadá to, že SpiderOak vložil do Encryptru jen velmi málo zdrojů, a za požadovanou cenu je to v pořádku. Přestože neodsuzujeme rozhodnutí společnosti SpiderOak učinit Encryptr bezplatným samostatným produktem, nedělá to pro nás snížení. 

Co si myslíte o Encryptr? Chystáte se ho stáhnout a dát mu šanci? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map