Bitwarden Recenze – Aktualizováno 2020

Bitwarden Recenze

Bitwarden může být nejlepší bezplatný správce hesel v okolí s velkou použitelností a slušnými funkcemi. Platící uživatelé však mohou dělat lépe kdekoli jinde, jak si můžete přečíst v naší úplné recenzi Bitwarden.


bitwarden-slider1

bitwarden-slider2

bitwarden-slider3

bitwarden-slider4

bitwarden-slider5

Předchozí

další

Bitwarden je bezplatný správce hesel s otevřeným zdrojovým kódem, díky němuž jsme provedli škrty v našem nejlepším průvodci heslem. Díky špičkové bezpečnosti a snadno použitelnému rozhraní stojí Bitwarden nad většinou placených správců hesel. Jako správce hesel je to bezkonkurenční, i když platící uživatelé mohou získat další funkce jinde. 

V této recenzi Bitwarden se chystáme podělit o své zkušenosti poté, co jsme strávili nějaký čas touto populární aplikací s otevřeným zdrojovým kódem. Od zabezpečení přes funkce po cenu se chystáme pokrýt vše, co Bitwarden může nabídnout, to vše před tím, než vydáme verdikt. 

Pro uživatele, kteří hledají vysoce bezpečný a bezplatný nástroj pro správu hesel, je těžké porazit Bitwarden. To však znamená, že chybí několik funkcí, zejména pokud jde o sdílení s více uživateli a ukládání netradičních informací. Přesto Bitwarden nabízí strašně mnoho za velmi málo, což je dobrá volba.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Bitwarden

Funkce

Bitwarden je cílený správce hesel, který předchází nadbytečným funkcím ve svém bezplatném plánu, který poskytuje základní funkce. To zahrnuje vlastní hosting, synchronizaci více zařízení, neomezené úložiště a další, vše bez toho, aby uživatelé utratili desetník. Ačkoli bezplatný plán není příliš vzrušující, pokud jde o doplňky, základní funkce je tam. 

Pokud jsou funkce tím, co jste po, upgrade na Premium se vyplatí. Ačkoli to není tak robustní jako Dashlane nebo RoboForm, Bitwarden překonává další komerční manažery hesel (přečtěte si naši recenzi RoboForm). 

S prémií máte rozšířené možnosti dvoufaktorové autentizace, úložiště klíčů autentizátorů pro nejlepší aplikace dvoufaktorové autentizace a 1 GB šifrovaného úložiště souborů. 

Sdílení je podporováno, i když je omezené. Bezplatní uživatelé jsou omezeni na sdílení pouze s jedním dalším uživatelem, zatímco ti, kteří se přihlásili k plánu rodiny, mohou sdílet přihlášení až s pěti uživateli. Bohužel, pět je limit pro osobní použití. Pokud potřebujete více uživatelů, jste nuceni zaplatit za obchodní plán, i když je to pro osobní potřebu.

Bitwarden zprávy

Jedním z důvodů, proč upgradovat na Bitwarden Premium, jsou zprávy (více o tom v další části). Uvnitř webového trezoru si můžete prohlédnout šest různých přehledů, z nichž pět je vyhrazeno pro placení odběratelů. Tato hesla sahají od odhalených a znovu použitých hesel po nezabezpečené webové stránky. 

Všichni uživatelé však mají přístup k hlášení o narušení dat, která vyhledává nedávno zjištěná porušení dat, která odpovídají e-mailovým adresám a uživatelským jménům vašeho účtu. Nejedná se o automatizovaný proces – budete muset zadat konkrétní uživatelské jméno nebo e-mail, který chcete zkontrolovat – ale stále je hezké mít. 

bitwarden-porušení-zpráva

Přestože se nám tyto zprávy líbí, bylo by hezké vidět, jak je Bitwarden kombinuje do jedné oblasti. Díky ovládacímu panelu zabezpečení, kde můžete vidět odkrytá, znovu použitá a slabá hesla, je snadné zjistit, které účty je třeba aktualizovat. Vzhledem k povaze otevřeného zdroje Bitwarden by bylo také příjemné volitelné automatické rozšíření o změnu hesla. 

Self-Hosting vaše hesla

Bez ohledu na to, zda platíte naše ne, můžete si zvolit hostování vlastních hesel. Na rozdíl od Password Depot, které – jak si můžete přečíst v naší recenzi Password Depot – se integruje se službami cloudového úložiště, Bitwarden poskytuje kód pro nastavení vašeho vlastního hesla serveru. Podporuje téměř každý hlavní operační systém.

Místo pouhého poskytnutí zdrojového kódu vám Bitwarden umožňuje snadno hostit svá vlastní hesla pomocí Dockeru. S Dockerem můžete hostit infrastrukturu Bitwarden v Linuxu, MacOS nebo Windows. Kromě toho existuje rozsáhlý návod k nastavení vlastního serveru, který podrobně popisuje automatický proces pomocí nástrojů Docker a ruční instalace.

bitwarden-self-host-tutorial

Chcete-li začít, potřebujete základní znalosti práce v síti, ale Bitwardenova uvítací ruka znamená, že i nováčci mohou experimentovat s hostováním svých vlastních hesel. Existuje několik důvodů, proč byste mohli chtít hostit svá vlastní hesla, z nichž nejvýznamnější je zabezpečení. Nastavením vlastního serveru máte kontrolu nad jeho zabezpečením. 

Self-hosting je volitelná funkce pro všechny plány, což je skvělé vidět. I když se nám líbí zařazení cloudu Bitwarden do bezplatného plánu, někteří uživatelé mohou pohodlněji udržovat své přihlašovací údaje blízko domova. Naštěstí máte možnost si vybrat.

Přehled funkcí Bitwarden

Logo Bitwardenbitwarden.com

Začíná od 083 $ za měsícVšechny plány

Bezpečnostní

2FA

Šifrování
AES-256

Nulové znalosti

2FA klíče

Bezpečnostní analýza

Synchronizace více zařízení

Zálohování a obnova

Mobilní aplikace
Android, iOS

Měnič hesel

Generátor hesel

Rozšíření prohlížeče

Automatické plnění

Automatické vyplňování formuláře

Uživatelské rozhraní prohlížeče

Desktopové uživatelské rozhraní

E-mailem

Živý chat

Telefon

Centrum nápovědy

Fóra

24/7 podpora

Více

Zdarma plán

Ceny

Bitwarden je nejlevnější správce hesel, který jsme zkontrolovali. S konkurencí i LastPass (přečtěte si naši část Bitwarden vs. LastPass) nabízí jeden z nejrobustnějších bezplatných plánů, které jsme kdy viděli, vybavené synchronizací na více zařízeních a neomezeným úložištěm, aniž by uživatelé utráceli desetník. Upgrade na prémii je také levný, i když se zdá spíše jako plán „podpory vývojářů“ než cokoli jiného.

Začněme s bezplatným tarifem, protože je nejrozšířenější na webu Bitwarden. Místo nabízení zvonků a píšťalek ve bezplatné verzi, jako je podpora YubiKey a ukládání klíčů TOTP, se Bitwarden zaměřuje na to podstatné. Získáte neomezené úložiště a synchronizaci mezi více zařízeními, takže budete mít přístup ke svým heslům odkudkoli. 

To samo o sobě zasáhlo Bitwarden na vrchol našich nejlepších žebříčků bezplatných správců hesel a překonalo omezené bezplatné plány od Kaspersky Password Manager a McAfee True Key (přečtěte si naši recenzi True Key). Na rozdíl od těch bezplatných plánů, které se cítí jako zkušební proces více než cokoli jiného, ​​můžete použít Bitwarden Free, aniž byste si všimli hodně rozdílů. 

V důsledku toho se Premium cítí méně, dobře, prémium. Je to špína levná za pouhých 10 $ ročně, ale přidává jen málo funkcí. Existují další možnosti dvoufaktorové autentizace a zprávy o stavu úložiště, ale nic jiného. Skvělým lákadlem je 1 GB šifrovaného úložiště souborů, které, i když je hezké vidět, není ve srovnání s našimi nejlepšími službami cloudového úložiště moc. 

Prémie se jeví jako možnost podpory vývojářů, kterých se můžeme dostat. Namísto jednoduchého žádání o dary nabízí Bitwarden několik dalších funkcí za skromný poplatek. 

Byli bychom spokojeni s platbou 10 $ ročně pouze za bezplatný tarif, takže za každou další funkci stojí za cenu. To platí zejména ve srovnání s nákladnými správci hesel, jako je Dashlane (přečtěte si naši recenzi Dashlane).

Ceny rodin a firem Bitwarden

Zdá se, že Bitwarden vydělává většinu svých peněz z plánů pro více uživatelů. Pro osobní použití existují plány Free and Families, z nichž první obsahuje všechny funkce bezplatné verze a sdílení mezi dvěma uživateli. Rodiny provozují 1 $ měsíčně, čímž se hanbí rodinný plán 1Password, a zahrnuje všechny funkce Premium a podporu až pěti uživatelů. 

Obchodní plány jsou stejně levné. Týmy, které zahrnují pět uživatelů, mají při placení ročně pouze 5 $ za měsíc a můžete přidat další uživatele za 2 $ za měsíc na uživatele. Týmy jsou v podstatě stejné jako rodiny, pokud jde o funkce, ačkoli to není omezeno na pět uživatelů. 

Enterprise je důvod, proč Bitwarden vytvořil náš nejlepší správce hesel pro seznam malých podniků. Jedná se o tradičnější obchodní plán, který účtuje 3 $ za uživatele měsíčně bez základního poplatku. 

Dodává se však s pokročilými obchodními funkcemi, včetně skupin uživatelů, protokolů událostí a integrace služby Active Directory. Vzhledem k ceně Bitwarden dokonce soupeří se Zoho Vaultem, pokud jde o správu podnikových hesel.

Uživatelská přívětivost

Použití Bitwardenu je překvapivě snadné vzhledem k tomu, že se jedná o software s otevřeným zdrojovým kódem. Na webu se nachází více tlačítek, která směřují k obrazovce stahování, a také instalační programy pro prohlížeče a mobilní telefony. Pokud dáváte přednost instalaci z příkazového řádku, je zde také dokumentace CLI.

bitwarden ke stažení

Proces stahování není pro software s otevřeným zdrojovým kódem jednoduchý, ale obecně je jednoduchý. Bitwardenův přístup k možnostem prezentovaným snadno stravitelným způsobem zahanbuje i ty zavedené správce hesel. To pokračuje v procesu registrace. Po stažení si můžete vytvořit účet přímo v aplikaci Biwarden. 

bitwarden-sign-up

Poté se již žádné e-mailové potvrzení ani nic podobného nepotvrdí. Jednoduše jste přesměrováni na přihlašovací obrazovku, kde můžete zadat své přihlašovací údaje. Stejně jako stahování si přejeme, aby i ostatní správci hesel měli tento proces registrace jednoduchý. Bitwarden se dostane z cesty a během naší doby s tím nikdy nebylo místo, kde bychom se cítili v rozporu se softwarem. 

Používání bitwardenů na ploše

Ačkoli to není tak atraktivní jako, řekněme: Keeper, Bitwardenova desktopová aplikace se velmi snadno používá. Více než to však nabízí spoustu možností. Na rozdíl od hesla Depot, které jde přes palubu s nastavením, která přemoží uživatele až k tahání vlasů, Bitwarden jednoduše nabízí flexibilitu.

bitwarden-desktop

Například při přidávání nového hesla musíte určit, na jakou adresu URL je toto heslo vázáno. Tento proces je tak jednoduchý, jak je, i když ho můžete přizpůsobit, pokud cítíte potřebu. Kromě přidání nových adres URL pro přihlášení můžete určit, zda Bitwarden rozpoznává doménu na základě přesné shody, názvu hostitele nebo nějaké kombinace dalších faktorů. Můžete dokonce nastavit ignorované domény, což je užitečné pro obcházení pokusů o phishing.

bitwarden-domain-entry

Na stránce pro vytváření hesel můžete udělat několik dalších věcí, včetně přidávání příloh, vytváření vlastních polí a třídění přihlášení do složek. Kromě toho je aplikace pro stolní počítače poměrně jednoduchá. Existuje několik nastavení pro vyladění týkající se doby uzamčení, ale jinak je aplikace holá. Nejvíc, co můžete udělat, je změnit téma. 

bitwarden-new-theme

Z hlediska použitelnosti je vše zdravé (dokonce lepší). Existuje však jeden kritický dohled. Bitwarden podporuje přihlášení, kreditní karty, poznámky a informace o adrese, ale nic jiného. 

To jsou nejdůležitější položky, které byste měli mít ve správci hesel, ale přesto bychom rádi viděli podporu pro vlastní kategorie, zejména s tím, jak flexibilní je Bitwarden v jiných oblastech..

Rozšíření webové aplikace a prohlížeče

I když se nám líbí místní aplikace, nemusíte ji používat. Ve skutečnosti máte přístup k Bitwardenu odkudkoli, kde je prohlížeč. Webová aplikace je ve skutečnosti robustnější než lokální a nabízí snadný přístup k sestavám, možnostem dvoufaktorové autentizace a sdílení organizace. Možnosti, jako je vytvoření nové organizace, v místní aplikaci ve skutečnosti nejsou. 

bitwarden-web-aplikace

Z tohoto důvodu je lepší začít s webovým trezorem od začátku. Dostali jste veškerou funkčnost aplikace pro počítače a další nastavení účtu. Dostupnost je také obrovské plus. Pomocí webu Bitwarden se můžete ke svému účtu přihlásit z jakéhokoli počítače, bez ohledu na to, zda je Bitwarden nainstalován místně nebo ne.. 

Kromě webového trezoru má Bitwarden také rozšíření prohlížeče, které je k dispozici pro prohlížeče Chrome, Firefox, Safari, Vivaldi, Opera, Brave, Edge a Tor Browser. Rozšíření se více podobá desktopové aplikaci, i když se snadnějším přístupem k generátoru hesel. Rozšíření můžete také odpojit a zobrazit v samostatném okně prohlížeče. 

bitwarden-extension

Síla použitelnosti Bitwardenu vychází ze skutečnosti, že kteroukoli z aplikací můžete používat samostatně. Technicky je webový trezor nejrobustnější. Místní aplikaci, rozšíření nebo webovou aplikaci však můžete používat samostatně, aniž byste se toho hodně vzdali, což vám poskytuje možnosti, jak spravovat svá hesla..

Bezpečnostní

Bitwarden je jedním z nejbezpečnějších správců hesel v okolí, což je díky skutečnosti, že jeho kódová základna je k dispozici pro kohokoli, kdo se může prosít. Kvůli tomuto modelu byl Bitwarden veřejně auditován společností Cure53, což je stejná firma zabývající se analýzou bezpečnosti, která navštívila RememBear (přečtěte si naši RememBear recenzi). 

Než se dostaneme k výhodám, které přicházejí s otevřenou základnou, pojďme mluvit o základech. Bitwarden zajišťuje váš trezor pomocí AES-256, což je nejlepší z hlediska ochrany vašich dat, jak si můžete přečíst v našem popisu šifrování. Toto šifrování je spárováno s modelem nulových znalostí, což znamená, že vaše hesla jsou přístupná pouze vy. 

Stejně jako ostatní správci hesel musíte pro své úložiště nastavit hlavní heslo. Bitwarden však nikdy nevidí vaše hlavní heslo. Místo toho se používá k odvození klíče pomocí PBKDF2, který se dále hashuje pomocí SHA-256. Konečným výsledkem je hromada nesmyslů, které hacker nepoužitelný. 

Je důležité si uvědomit, že to vše zvažuje, že používáte servery Bitwarden. Pokud se obáváte o bezpečnost a autentizaci, můžete hostovat svá vlastní hesla, což vylučuje jakékoli riziko narušení dat na konci bitwardenu. 

Nemusíte brát ani jednu z těchto informací za nominální hodnotu. Bitwarden je dostatečně jistý ve své bezpečnosti, aby zpřístupnil svůj zdrojový kód, a dále vyzve výzkumníky v oblasti bezpečnosti, aby otestovali své limity. 

Open Source požitky

Skutečnost, že Bitwarden je open source, nejen zvyšuje jeho flexibilitu, ale také zvyšuje jeho bezpečnost. Kdokoli může zobrazit zdrojový kód na GitHubu, což znamená, že ti, kteří mají know-how, si mohou prohlížet, auditovat nebo přispívat do kódu, který tvoří Bitwarden. Vývojový tým dále zve bezpečnostní analýzu od vědců. 

Je důležité si uvědomit, že je k dispozici také veškerý bitwardenův kód. Od instalačního programu příkazového řádku přes mobilní aplikaci až po infrastrukturu serveru vývojový tým umožňuje zobrazit vše. 

Kromě průhlednosti, která pochází z open-source softwaru, skutečnost, že můžete prohlížet a přispívat ke kódu Bitwarden, znamená větší flexibilitu při implementaci softwaru. 

Poznámka o ochraně osobních údajů

Vzhledem k tomu, že Bitwarden tolik nabízí zdarma, chtěli jsme se krátce dotknout soukromí. Musíte se zaregistrovat k účtu, který se skládá z hlavního hesla a platné e-mailové adresy (některé funkce nebudou k dispozici, dokud svou e-mailovou adresu nepotvrdíte). To by mělo zvrhnout červenou vlajku pro kohokoli, kdo se týká soukromí na internetu. 

Naštěstí Bitwarden ve svém prohlášení o ochraně osobních údajů uvádí, že „nesdílí, neprodává, nepronajímá ani neobchoduje osobní údaje uživatele s třetími stranami pro své komerční účely.“ Používají se a sdílejí některé souhrnné informace, které neumí identifikovat jednoho uživatele, a zaznamenávají věci, jako je počet účastníků Premium a celkové využití šířky pásma sítě.. 

Zdá se, že Bitwarden nevydělává peníze z uživatelských dat, ale spoléhá na své prémiové členství a obchodní předplatné, aby dosáhl výnosů. Neznáme obchodní model společnosti Bitwarden, takže nemůžeme s jistotou říci, jak peníze proudí dovnitř. Podle svých zásad ochrany osobních údajů však prodej uživatelských dat není takový, jak k tomu dochází.

Podpěra, podpora

Přestože je Bitwarden bezplatný a otevřený zdroj, nabízí mnoho způsobů podpory. Platit nebo ne, kdokoli může kontaktovat podporu prostřednictvím e-mailu, přestože předplatitelé Premium dostávají prioritu. Naštěstí byste neměli moc posílat e-mailem Bitwardenovi. Kromě husté databáze znalostí má také jednu z nejsilnějších online komunit, jaké jsme kdy viděli. 

Počínaje centrem nápovědy je zde článek pro téměř každé téma. Od instrukcí importu po synchronizaci adresářů poskytuje Bitwarden důkladné návody. Stejně jako přihlašovací proces jsme viděli několik dalších správců hesel, kteří by poskytovali tuto úroveň pozornosti detailům. Bitwarden pokrývá všechno a dokáže tak učinit stravitelným způsobem. 

bitwarden-znalostní databáze

Fóra jsou méně působivá. Ačkoli je velmi aktivní, může rozvržení vyžadovat nějakou práci. Bitwarden poskytuje pouze dvě kategorie: „žádosti o funkce“ a „podpora od uživatele k uživateli“, z nichž každý obdrží více témat každý týden. Neexistují však žádná připnutá témata ani další kategorie, ale mnoho nemovitostí na obrazovce zůstává nevyužitých.

bitwarden-fóra

Fóra jsou přesto užitečná. Místo procházení seznamu témat existuje pokročilá funkce vyhledávání. Pomocí klíčového slova můžete filtrovat příspěvky podle toho, kdy byly zveřejněny, podle čeho jsou označeny, od koho byly zveřejněny a další. Díky silné integraci vyhledávání lze snadno najít relevantní témata z více než 2 000 příspěvků. 

Ačkoliv bychom měli rádi live chat a telefonickou podporu, je těžké si stěžovat, vzhledem k tomu, kolik Bitwarden může nabídnout. Placení nebo ne, máte více možností hledání odpovědí, z nichž všechny jsou užitečné.

Verdikt

Bitwarden není jen jedním z nejlepších správců hesel v okolí, je to jeden z nejlepších obecně. Je bezpečný, snadno použitelný, podporuje Android a iOS, přichází s mnoha funkcemi a je levný, aby se zaváděl. Pokud hledáte správce hesel, je těžké porazit Bitwardena na volném konci věcí. 

To znamená, že pokud jste ochotni utratit více, můžete získat více funkcí. Kromě správy hesel nabízí Dashlane ochranu proti krádeži identity a LastPass je dodáván s automatickým doplňováním pro stolní aplikace. Bitwarden tyto funkce postrádá, i když to pro ně představuje nízkou cenu. 

Co si myslíte o Bitwardenu? Chystáte se zastřelit plán zdarma? Dejte nám vědět o své zkušenosti v komentářích níže. Děkujeme za přečtení této recenze Bitwarden.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map