Wrike Review – Aktualizováno 2020

Wrike Review

Wrike je komplexní a flexibilní řešení pro řízení projektů, které je jedním z nejlepších, pokud ne nejlepších, ve svém oboru. Podívejte se na naši úplnou recenzi Wrike a zjistěte, jaké jsou všechny výhody a výstupy tohoto programu.


nejlepší software pro správu projektů

Wrike je jednou z nejtěžších věcí ve světě řízení projektů. Účtuje se jako vedoucí řešení správy práce, což je požadavek, který chceme testovat. V této recenzi Wrike prozkoumáme tento nástroj skrz jeho tempo a uvidíme, co může pro váš tým udělat, když pracuje v cloudu.

Společnost Wrike je zavedená a tvrdí, že ji používá více než 17 000 společností, včetně takových obrů jako Airbnb, TGI Fridayays a SurveyMonkey. Má spoustu funkcí, ale uživatelská přívětivost nejde ruku v ruce s bohatými funkcemi. Nejlepší software pro řízení projektů získá rovnováhu.

Uvidíme, jak dobře to Wrike zvládne.

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Stejně jako u většiny softwaru pro správu projektů vám Wrike umožňuje organizovat věci do samostatných projektů, z nichž každý obsahuje úkoly. Úkoly lze dále rozdělit na dílčí úkoly. Mohou být také přiřazeni členovi týmu, takže můžete vidět, kdo by měl co dělat.

Kromě vytváření úkolů sami můžete vytvářet formuláře, které ostatním lidem umožňují vytvářet odpovědi na otázky.

Existuje několik způsobů, jak sledovat, co se ve vašem projektu děje. Stream je seznam událostí ve stylu blogu a udržuje vás obeznámeni s čímkoli novým.

Pokud chcete vědět, co je za rohem, můžete se podívat na zobrazení kalendáře, které vám ukáže, co se děje v konkrétním čase. Kalendáře lze nastavit tak, aby zobrazovaly úkoly a projekty seřazené podle široké škály filtrů.

kalendář

Různé kalendáře lze také překrývat jeden na druhého, což vám umožní zdokonalovat se v konkrétních oblastech projektu nebo získat široký přehled.

Wrike také zahrnuje kontrolu, která vám umožní komentovat soubory. U videí se komentáře mohou objevit v konkrétních bodech, díky čemuž je funkce dobrým způsobem, jak diskutovat o problémech se soubory, na kterých tým pracuje, nebo zvýraznit části tréninkových videí. Líbí se nám tato funkce velmi dobře, i když vám to umožní spousta nejlepších programů pro úpravu videa, takže to nemusí být užitečné pro všechny.

Pokud jde o přizpůsobení pracovního prostoru, má Wrike asi tucet témat. Každý uživatel si však nastavuje vlastní. Sdílejí se s týmem. Wrike by se mohl zlepšit tím, že nabídne několik možností, jak upravit vzhled projektu pro každého.

Společnost Wrike má silné možnosti vytváření sestav, díky kterým získáte podrobnější informace o stavu vašeho projektu. Přehledy lze generovat několika kliknutími a umožňují vám zobrazit nejrůznější užitečné informace.

Můžete se podívat na to, kdo dělá co nebo co je zpožděné. Můžete také vidět, které úkoly nejsou přiřazeny. To je spolu se správou závislosti společnosti Wrike obzvláště užitečné pro hledání zátarasů. K dispozici je šest přednastavených sestav, ale můžete si vytvořit vlastní verze výběrem z několika možností a výběrem rozvržení.

Wrike má mnoho integrací a lze jej použít se službami, jako jsou Salesforce, Dropbox a Disk Google. Stejně jako v případě Asana a Trello fungují některé integrace jako prostředníci, což vám poskytuje přístup k dalším službám.

wrike-integrace

Při používání Wrike získáte pravidelné e-mailové aktualizace. Zahrnují například denní seznamy úkolů a týdenní aktualizace zpráv, které jste si předplatili. Někteří mají odhlášené odkazy, ale možnost vypnout e-maily někdy vyžadovalo trochu hledání.

Wrike má verze pro většinu platforem. Kromě webového klienta je k dispozici pro Windows, MacOS, Android a iOS.

Celkově má ​​Wrike vynikající sadu funkcí, které vám umožní udělat spoustu práce a sledovat, co se děje.

Uživatelská přívětivost

Registrace je snadná a pokud nechcete hned zaplatit, můžete začít se soudním řízením.

Po registraci a výběru plánu budete vyzváni, abyste pozvali spoluhráče e-mailem. Můžete to udělat i později, pokud chcete.

zvědavý

Dalším krokem je nastavení pracovního prostoru. Místo toho, abyste začínali od nuly, můžete použít jednu z přednastavených šablon Wrike. Berou námahu z budování nového projektu a umožňují vám okamžitě začít se základy.

I když si přejete nastavit od nuly, je užitečné podívat se na předvolby, abyste získali představu o tom, co je Wrike schopen a jak nejlépe nastavit podle vašich požadavků.

wrike-template

Šablony jsou rozděleny do kategorií, každá s hrstkou možností. Zahrnují systém prodeje vstupenek a helpdesku, tabulku Kanban, která bude známa uživatelům Trello, a nastavení pro správu událostí, uvedení produktu na trh a správu projektů (další informace o deskách Trello a Kanban najdete v příručce pro začátečníky Trello).

Je více než pravděpodobné, že najdete něco, co odpovídá vašemu oboru podnikání, nebo vám alespoň dá dobrý začátek pro doladění, aby vyhovovalo tomu, co děláte.

wrike-new-project

Když zahájíte nový projekt, pojmenujete jej spolu s volitelným datem zahájení a ukončení a vyrazíte. Každá šablona se otevře krátkým videem vysvětlujícím, co s ní můžete dělat.

Projekty jsou rozděleny do úkolů. Mohou být přiděleni členům týmu a mít stanoveno datum ukončení. Pokud chcete úkol přiřadit někomu, kdo není členem Wrike, můžete je pozvat e-mailem z pracovního prostoru..

V hlavním zobrazení je panel vlevo se seznamem úkolů a panel vpravo s podrobnostmi o vybrané úloze. Popis úlohy je v podstatě upravitelný textový dokument, takže jej lze podle potřeby přidat.

závislost na ránu

Správa závislosti je snadná. Chcete-li vytvořit závislost, stačí kliknout na tlačítko „přidat závislost“ na panelu podrobností o úkolu. Můžete je přidat v obou směrech, takže můžete vybranou úlohu učinit závislou na jiném nebo naopak.

Rozhraní se cítí více přeplněné než s Asanou a postrádá bezprostřednost Trella. Někdy kliknutím na něco se dostanete do stavu, že není zřejmé, jak se dostat ven, což nás vedlo k prozkoumání jeho funkcí předběžně, než bychom mohli udělat jinak. Chcete-li porovnat, podívejte se na našeho průvodce začátečníky Asany.

To znamená, že uživatelské rozhraní nabízí spoustu možností, a jakmile se dostanete na kloub, usnadňuje to, co chcete.

Celkově Wrike funguje dobře, ale není tak přístupný jako někteří jeho soupeři. Má však dobrou podporu, pokud uvíznete, jak uvidíme později.

Náklady

Pokud si chcete ponořit prst do vody, nemusíte se odkládat o náklady, protože společnost Wrike nabízí bezplatnou 14denní zkušební verzi, která umožňuje novým uživatelům přístup ke všem jeho funkcím. Není však hanba povzbuzovat vás, abyste upgradovali, s prodejním e-mailem, který dorazí přibližně za týden.

Pokud se nakonec rozhodnete pro bezplatný tarif, je Wrike stále použitelný jako jednoduchý seznam úkolů až pro pět uživatelů. Profesionální plán je 9,80 $ měsíčně a existuje více možností pro různé typy uživatelů.

Jak ukazuje tabulka, není příliš nákladné používat Wrike pro malé týmy, ale pro podniky provozující velké projekty se stovkami členů bude cena zvažovat.

Bezpečnostní & Soukromí

Zabezpečení je ve společnosti Wrike bráno vážně, s velkým výběrem funkcí a působivými doplňky pro uživatele Enterprise.

K dispozici je dvoufaktorová autentizace, díky níž může kdokoli, kdo zasáhne váš e-mail, odcizit váš účet Wrike přidáním další vrstvy zabezpečení. Chcete-li tuto funkci povolit, budete si muset do smartphonu stáhnout aplikaci Google Authenticator. Náš průvodce zabezpečením e-mailu obsahuje několik dalších tipů, jak zabezpečit doručenou poštu.

Firemní verze nabízí pokročilejší ovládací prvky zabezpečení. Umožňuje správcům přísně kontrolovat, co mohou uživatelé dělat. Ne všechny projekty budou vyžadovat maximální zabezpečení, ale pro ty, kteří spravují citlivá data, jsou k dispozici možnosti a můžete s jistotou pracovat na cloudu.

Jako administrátor podnikového projektu můžete také doladit ukládání souborů a nastavení pozvánek pro všechny ve vašem týmu.

Můžete také vytvořit zásady přístupu k síti, což vám umožní omezit přístup k vašim projektům na konkrétní adresy IP a podsítě.

Můžete nastavit zásady hesla, abyste zajistili, že každý bude rozumně chránit svůj účet. Pokud nemáte obavy o zabezpečení, můžete nechat své uživatele, aby si vybrali libovolné heslo, které se jim líbí. U projektů, které vyžadují větší soukromí, však můžete zajistit, aby všichni v týmu používali silné heslo.

Můžete také přinutit svůj tým, aby pravidelně měnil svá hesla, pokud si chcete udržet těsnou loď (pomoc s tímto článkem najdete v našem článku o nejlepších správcích hesel). Obnovení hesla každých několik týdnů znamená, že i když dojde k úniku, kdokoli se ho zmocní, nebude jej moci navždy používat.

Služba & Podpěra, podpora

Zdá se, že Wrike vám rád pomůže, s živými okny chatu, které se objevují všude od registračního procesu až po komunitní oblast, a to i v případě, že aplikaci právě začínáte používat. Můžete také získat více možností, jak požádat o pomoc, pomocí tlačítka „Wrike assist“ v pravé dolní části obrazovky a možností v nabídce, která vás přenese na portál nápovědy Wrike.

Vyhodili jsme dotaz na podporu Wrike pro live chat. Přestože jsme první v řadě, dostali jsme po 90 sekundách automatickou zprávu, která nám řekla, abychom chat ukončili a čekali na e-mailovou odpověď, pokud bychom nechtěli čekat.

Rozhodli jsme se sedět a po třech minutách se dostali na stránku nápovědy, která odpověděla na náš dotaz. O chvíli později jsme byli ochotně zasláni přepis chatu.

Také jsme se pokusili odeslat lístek podpory, abychom zkontrolovali dobu odezvy. Udělali jsme to v sobotu po Díkůvzdání, takže jsme neočekávali bleskovou rychlou odpověď na naši otázku přizpůsobení našeho projektu celému týmu. To znamená, že jsme dostali odpověď do 30 minut, což bylo působivé.

Systém odesílání vstupenek obsahuje možnost požádat Wrike, aby vám zavolal zpět, takže můžete chatovat se skutečnou osobou, pokud dáváte přednost tomu, abyste dostali e-mail.

Při procházení témat nápovědy jsme viděli časté zapojení zaměstnanců komunity Wrike, ale po dni bylo stále ještě mnoho nezodpovězených otázek. Zdá se, že vše nakonec dostane odpověď a kvalita odpovědí je vysoká. Wrike má dobrou komunitu, ale není tak velká, aby se problémy vyřešily během několika hodin.

K dispozici je také velká databáze znalostí, která obsahuje spoustu podrobných popisů toho, jak věci udělat. Články v systému nápovědy jsou obvykle dlouhé a komplexní. Kdyby něco jiného, ​​mohli by udělat s tím, že budou rozřezáni, aby se snáze prolezli.

Například část o vytváření struktury složek obsahuje kroky týkající se brainstormingu a informování vašeho týmu, které jsou důležité, ale možná se dostanou do cesty rychlému, snadno rozebíratelnému popisu toho, co klepnutím dosáhnete toho, co potřebujete.

Je jich však spousta a vy můžete více než pravděpodobně najít odpověď na většinu otázek. Články jsou také dobrým zdrojem informací o tom, co se službou můžete dělat.

Wrike vložila úsilí a zdroje do svých možností podpory a byli jsme spokojeni s tím, co jsme našli.

Závěrečné myšlenky

Wrike má mnoho funkcí a možností přizpůsobení, což je skvělou volbou pro ty, kteří myslí na řízení projektů vážně. Je tu spousta věcí, s nimiž se musíme vyrovnat, ale řada možností, které mají manažeři k dispozici, je víc než jen to.

Pokud hledáte sofistikovaný nástroj, který lze přizpůsobit potřebám vašeho projektu, pak je Wrike skvělou volbou. Je to vynikající nástroj, který vám pomůže v mnoha situacích a může být přizpůsoben vašemu podnikání. Vážné technofobové by se však měli lépe podívat na něco jednoduššího.

Ať už vyzkoušíte Wrike poprvé nebo jste zkušený uživatel, rádi bychom se s ním setkali v komentářích níže.

Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map