Recenze Redmine – aktualizováno do roku 2020

Redmine Recenze

Redmine je překvapivě silný nástroj pro správu projektů, tím spíše proto, že je to open source. To je také jeho největší námitka: dostat se do práce tak, jak chcete, je úkol, který bude vyžadovat pot mozku. Doporučujeme proto Redmine technofobům, jak si můžete přečíst v této úplné recenzi.


nejlepší software pro správu projektů

Redmine je open source aplikace pro správu projektů. Byli jsme rádi, když viděli, jak se postavila mnoha vynikajícím komerčním nabídkám. Zjistěte, co jsme si mysleli v této recenzi Redmine.

Redmine je postaven pomocí rámce Ruby on Rails. Bylo to už 12 let, takže obstála v testu času. Je navržen tak, aby se stáhl a nainstaloval na váš vlastní server, který se liší od ostatních nástrojů. Díky tomu je náročnější, ale také mnohem univerzálnější.

Pokud máte zájem dělat věci sami – a budete muset být s Redmine – podívejte se na náš seznam nejlepších tvůrců webových stránek, kde najdete další možnosti. Zjistili jsme, že je vynikající v tom, co dělá, a skvělá volba pro uživatele, kteří jej rádi sami nastaví. Postrádá zvony a píšťalky, ale je funkční, efektivní a do značné míry bez chyb.

Alternativy pro Redmine

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Redmine je založena na řízení problémů. To vám umožní vytvořit je vyplněním formuláře. Problémy jsou kategorizovány jako chyby, funkce nebo podpora, takže jsou zaměřeny na vývoj softwaru.

redmine-new-issue

Problémy můžete přejmenovat na úkoly nebo cokoli jiného úpravou jazykových souborů zahrnutých v Redmine. Ve skutečnosti to můžete udělat pomocí libovolného textu na platformě, který ukazuje, jakou kontrolu máte.

redmine-language

Každému vydání můžete dát nadřazený úkol, což vám umožní vytvářet dílčí úkoly. Úlohu můžete také označit jako blokující nebo předcházející další, což vám umožní správu závislostí.

Problémy lze v Redmine zobrazit mnoha způsoby. Jeho Ganttův pohled vám umožňuje podívat se na ně na časové ose a zjistit, jak spolu souvisí. Je však čistě vidět, jak to vypadá, protože z Ganttova pohledu nelze nic změnit. To znamená, že vidíte, které problémy jsou závislé na ostatních.

V případě nástroje založeného na Ganttovi, který vám umožní změnit uspořádání a upravit je, se podívejte na naši recenzi TeamGantt.

redmine-gantt

Zobrazení kalendáře společnosti Redmine provádí to, co jste očekávali, a zobrazuje, kdy jsou problémy naplánovány. Stejně jako v Ganttově zobrazení můžete vybrat problémy, ale nemůžete je přetáhnout a reorganizovat je.

redmine-calendar

Zobrazení Gantt a kalendář umožňují filtrovat zobrazené problémy. Ve výchozím nastavení zobrazujete pouze otevřené úkoly, ale můžete je změnit tak, aby se zobrazoval jakýkoli typ stavu, jakož i úkoly, které obdržely zpětnou vazbu nebo nedostaly zpětnou vazbu..

Můžete přidat více filtrů a s více než 20 typy na výběr, každý s vlastní sadou možností, máte obrovský prostor pro úpravu toho, co se zobrazuje.

Redmine vám také umožňuje identifikovat a označit duplicitní problémy, takže pokud máte hodně lidí, kteří hlásí chyby, budete moci zajistit, aby byly přehledy udržovány pohromadě.

Sdílení v Redmine

Existuje několik způsobů, jak sdílet informace v Redmine. Můžete nahrávat dokumenty a sdílet je se svým týmem. Úložný prostor je na vás přiřadit. Pokud provozujete vlastní server a máte mnoho uživatelů, může být prostor značně omezený, proto se podívejte na náš nejlepší článek o úložišti cloudů, kde najdete návrhy.

Soubory jsou prezentovány jako seznam. Některé, například obrázky, lze zobrazit kliknutím na ně, takže ačkoli to není žádný ozdoba, je snadné a snadné použití.

Každý projekt obsahuje wiki, který se snadno používá a nastavuje. Není to tak jednoduché jako u některých nástrojů, ale pokud můžete upravovat Wikipedii, nebudete mít žádné potíže. Pokud jste si jisti, že používáte Redmine wiki, je to skvělý způsob, jak dokumentovat vaše produkty a produkovat užitečný zdroj pro váš tým..

Můžete také vytvořit fórum, které vašemu týmu umožní diskutovat o problémech. Stačí pár kliknutí. Dejte svému fóru jméno a popis a je připraveno.

K dispozici je také stránka se zprávami, která vám umožní přidat textové články, aby si mohli všichni členové vašeho týmu přečíst.

Pokud chcete nástroj, který usnadňuje komunikaci, podívejte se na naši recenzi Podio. Podio má integrovaný postranní panel chatu, který usnadňuje chatování s vašimi spoluhráči.

Přizpůsobení Redmine

Není mnoho možností vizuálního přizpůsobení, ale našli jsme plugin, který vám umožní přidat CSS nebo vlastní JavaScript na vaše stránky. Existuje několik způsobů, jak nastavit témata, ale také vyžadují kódování, abyste je mohli využít, musíte si nechat špinit ruce.

Pokud chcete platformu, kterou lze snadno přizpůsobit a která má k dispozici obrovskou škálu vizuálních témat, je WordPress dobrou volbou. Podívejte se na našeho průvodce pro začátečníky, jak používat WordPress, kde najdete tipy, jak s ním dosáhnout rychlosti.

Přestože neexistují žádné oficiální mobilní aplikace, komunita vytvořila několik nabídek třetích stran. Existuje několik klientských aplikací pro iPhone a Android a dokonce i majitelé Windows Phone (někteří z vás musí být) mají několik možností.

Jednou z nejlepších věcí na softwaru s otevřeným zdrojovým kódem je to, že můžete přidat jakékoli funkce, které se vám líbí, protože máte plný přístup ke zdrojovému kódu. To je snadněji řečeno, než uděláno, a budeme předpokládat, že pokud víte, jak to udělat, stěží potřebujete radu od nás.

To znamená, klidně se dejte na drotárství. Pokud si nejste jisti kódem, procházejte, co je tam. Možná se něco naučíte a pokud to nakonec úspěšně upravíte, můžete sdílet své aktualizace a přispívat k projektu.

Dáváme Redmine vysoké skóre na funkcích. Nabízí užitečné nástroje ve své vanilkové formě a je rozšiřitelné. Bude to ale vyžadovat dovednost.

Pokud to zní jako trochu moc, podívejte se na naši recenzi Asany. Asana se snadno nastavuje, ale je užitečná i přes svou jednoduchost.

Přehled funkcí Redmine

Logo Redminewww.redmine.org

Volný, uvolnit

Funkce správy

Úkoly

Podúlohy

Správa závislostí

Vlastní pozadí

Další možnosti přizpůsobení

Limit velikosti týmu
Neomezený

Úložný prostor
Neomezené GB

Všeobecné

Způsob platby
Open Source (zdarma)

Přijímá kryptoměnu

Podpora mobilních operačních systémů
Třetí strana

Zkušební verze zdarma
Volný, uvolnit

Bezpečnostní

Dvoufázová autentizace
Přes patch nebo plugin

Šifrování
Dostupné pluginy

Certifikace SOC

Podpěra, podpora

Živý chat

E-mail / kontaktní formulář

Telefonická podpora

Uživatelská přívětivost

Zprovoznění Redmine zahrnuje jeho stažení a nastavení na vašem vlastním serveru. To není pro slabé srdce a vyžaduje nějaké technické know-how. Tento proces není děsivý, ale můžete narazit na problémy a budete je muset vyřešit sami nebo získat pomoc od komunity..

Pokud jste na trhu pro server, podívejte se na naše nejlepší webhostingové poskytovatele 2018 článek. Provede vás některými možnostmi. Nezapomeňte, že Redmine je postaven na Ruby on Rails, takže vyžaduje hostitele, který jej podporuje. Také může být užitečný náš způsob registrace průvodce názvy domén.

Existují podrobné pokyny pro nastavení Redmine pro různé operační systémy, včetně několika příchutí Linuxu. Vysvětlují několik kroků, například instalaci softwarových závislostí, úpravu systémových souborů a konfiguraci databáze.

Podle našich zkušeností bude toto nastavení vyžadovat řešení problémů nad tím, co je uvedeno v pokynech, takže buďte upozorněni. Je toho víc než jen stažení a dvojité kliknutí na ikonu.

Pokud ji chcete vyzkoušet před tím, než projdete všechny potíže, společnost Redmine vám poskytne ukázkový web. Pokud uvažujete o použití platformy, doporučujeme se podívat, zda je pro vás to pravé.

Pokud jste manažer, který se chce přímo zapojit do řízení projektu, aniž byste ho museli sami nastavovat, podívejte se na naši recenzi LeanKit pro nástroj pro správu projektů zaměřený na firemní uživatele..

Demo web má několik omezení. Neexistují žádná e-mailová oznámení ani úložiště kódů. Na disku není také dostatek místa. Demonstrační weby jsou občas vymazány, takže je nemůžete používat dlouhodobě.

Úložiště Redmine

Pokud pro svůj tým potřebujete další úložný prostor, podívejte se do našeho nejlepšího online úložiště pro týmy a podívejte se, co je k dispozici.

Naštěstí je používání Redmine mnohem snazší než nastavení. Po instalaci je vytvoření nového projektu jen otázkou vyplnění formuláře a kliknutí na tlačítko vytvořit.

redmine-new

Je funkční a efektivní, má málo zvonů a píšťal. Je také zjednodušená. Protože je postaven nadšenci, má tendenci představovat to, co potřebujete, jak potřebujete. Výhodou nekomerčního je, že na vás nemusí tlačit služby ani prodávat funkce, které jsou k dispozici pouze v dražších úrovních..

Není to nejatraktivnější platforma na světě. Upřímně řečeno, vypadá to jako něco z 90. let. To znamená, že je jasně rozloženo a ovládací prvky dělají to, co byste očekávali.

Nedostatek zvonků a píšťalek se počítá v jeho prospěch z hlediska použitelnosti, protože vše je tak jasné, ale neexistují žádné ústupky pro zpříjemnění zážitku, jako je design, vzkvétá nebo úvodní pokyny..

Pokud chcete něco jednoduššího, spolu s tím, jak začít, podívejte se na našeho průvodce začátečníky Trello. Poskytne vám tipy, jak začít a pracovat s jednoduchou, ale efektivní alternativou.

Redmine vyžaduje schopnost nastavení, ale jakmile je hotovo, můžete s tím dělat, co chcete. Poté, co jste nastavili, jak chcete, je to jednoduchý nástroj k použití, s omezeným počtem ovládacích prvků, které dělají to, co očekáváte.

Dáváme mu dobré skóre, které odráží, že se jedná o funkční, utilitární nástroj, který lze libovolně rozšířit. Není to však příliš vysoké, protože spousta lidí se na to jednou podívá a uteče za kopci. To znamená, že dělá práci pro své cílové publikum.

Náklady

Jako bezplatný a otevřený zdrojový nástroj vás Redmine nestojí ani cent a ve výchozím nastavení získá nejlepší známky za cenu. Je to skvělá volba pro studenty nebo kohokoli, kdo se chce dozvědět více o nastavení softwaru a zároveň šetřit peníze.

Pokud ji potřebujete rozšířit nebo přizpůsobit a nejste si jistí, že to uděláte sami, možná budete chtít při porovnání s jinými nástroji zohlednit náklady na uvedení vývojáře. Pokud chcete vidět, co je tam venku, podívejte se na náš nejlepší kus softwaru pro řízení projektů a zaokrouhlete se.

Pokud jej nepoužíváte v místní síti, budete muset také zaplatit za hosting. Podívejte se na náš levný webhostingový článek, kde najdete možnosti rozpočtu.

Bezpečnostní & Soukromí

Ačkoli je použití složitější než mnoho konkurentů, Redmine získává body za jednoduchost, pokud jde o zásady ochrany osobních údajů. Místo skupin neproniknutelných právníků získáte jasnou stránku s vysvětlením, jaké informace používá a kdo k nim má přístup. Krátká verze není moc a málo lidí.

Vaše informace jsou s Redmine v bezpečí, ale pokud máte obavy, přečtěte si naše tipy, jak chránit váš článek o ochraně osobních údajů.

Vše, co se potřebujete zaregistrovat, je e-mailová adresa, která je uchována soukromá, pokud se nerozhodnete jinak. Dokonce vám uděluje povolení používat pseudonym, pokud chcete jít pod radar.

Stejně jako mnoho open source softwaru, to je vyrobeno lidmi, kteří se starají o to pracovat, spíše než jen pokrývat sami legálně.

Pokud jde o zabezpečení, společnost Redmine vám poskytne seznam předchozích problémů se zabezpečením. Je jich několik, ale už to bylo dlouho a rozdíl mezi ním a ostatními platformami může být v tom, že je otevřený a předem o svých minulých bezpečnostních chybách..

Náš článek o kybernetickém zločinu vysvětluje některé z hrozeb číhajících online a bude užitečný pro ty z vás, kteří se nastavují samostatně pomocí nástroje, jako je Redmine.

Protože nastavíte Redmine na svůj vlastní server, za bezpečnost je zodpovědnost. Prakticky vám poskytne odkaz na skenovací nástroj, který můžete použít ke kontrole zranitelnosti. Je to vynikající způsob, jak zabezpečit web.

Když budete dělat věci sami, může být užitečné podívat se na náš článek o zabezpečení webových stránek a zjistit, proti čemu jste při ochraně serveru.

Pokud vám myšlenka na správu vlastního zabezpečení poskytne studené poty, přečtěte si naši recenzi Wrike. Byli jsme ohromeni jeho bezpečností a soukromí a je snazší nastavení než Redmine.

Dvoufaktorová autentizace není v balíčku vanilky, ale pokud je potřebujete, lze ji přidat pomocí opravy nebo pluginu. Chcete-li se dozvědět více o této funkci, přečtěte si náš dvoufaktorový autentizační kus.

Pokud jde o šifrování, nebudete mít z ochrany příliš velkou ochranu, ale našli jsme pluginy pro šifrování vašich příloh a souborů wiki, takže máte možnosti, pokud chcete víc, než co je součástí základní instalace..

Redmine je obtížné hodnotit zabezpečení, protože jste do jisté míry ponecháni na svých zařízeních, i když máte spoustu možností, jak se chránit. Odborníci s tím dokážou jít tak daleko, jak se jim líbí, ale začátečníci nenajdou toho, co by bylo možné udělat bez práce.

Dali jsme mu vysoké skóre díky vysoké konfigurovatelnosti a mnoha dostupným možnostem, ale pokud jej neplánujete přizpůsobit, neočekávejte, že bude dokonalý ve svém vanilkovém stavu..

Služba & Podpěra, podpora

Protože se jedná o nástroj s otevřeným zdrojovým kódem, můžete si myslet, že byste byli sami s podporou, ale není tomu tak. Díky vynikající komunitě budete pravděpodobně schopni najít pomoc s jakýmkoli problémem, který máte.

Komunita s otevřeným zdrojovým kódem je obecně vítána a nápomocná, ačkoli nikdo za svůj čas nedostává zaplaceno, takže se nemusíte příliš nudit.

Web Redmine má fórum s částí nápovědy. Přibližně polovina otázek obsahuje odpovědi, ale pokud se ptáte rozumně a nahlédnete do dokumentace dříve, než se zeptáte, je pravděpodobnější, že dostanete odpověď.

Na fóru je také sekce vyžadující odbornou pomoc, pokud potřebujete udělat něco složitého, například pokročilé přizpůsobení.

Pokud potřebujete mít jistotu, že se o vás bude starat tým placené podpory, podívejte se na naši recenzi na Basecampu. Podpora Basecampu se k nám vrátila za tři minuty, když jsme je kontaktovali. Budete mít štěstí, že tak rychle najdete někoho jiného.

Existují služby, které se rozšiřují o Redmine a nabízejí placenou podporu. Easy Redmine je jedním z těch, ale není to levné a my jsme to netestovali, takže se zaregistrujte na své vlastní riziko.

Redmine je určen pro ty z vás, kteří vědí, co děláte. Přestože je k dispozici výborná komunita, která by vám mohla pomoci, nečekejte, co dostanete od specializovaného týmu podpory. Redmine jsme dali slušné skóre bez ohledu na to, že nabízí tolik, kolik byste očekávali od open source platformy.

Závěrečné myšlenky

Software s otevřeným zdrojovým kódem je vynikající alternativou k placeným nástrojům, které nabízejí flexibilitu i kvalitu. Redmine je skvělý v základech a má k dispozici dostatek pluginů pro jeho rozšíření. Pokud vám kód vyhovuje, můžete jej libovolně přizpůsobit.

Ti, kteří chtějí něco snadno nastavit, s elegantním moderním rozhraním, budou pravděpodobně zklamáni. Je navržen technickými lidmi a není spotřebitelským produktem jako většina našeho nejlepšího softwaru pro správu projektů. Pokud chcete něco, co můžete použít s minimem rozruchu, přečtěte si naši monday.com recenzi pro dobrý příklad uživatelsky přívětivějšího softwaru.

Ti z vás, kteří to zvládnou, budou vědět, kdo jste. Redmine je silná platforma pro každého, kdo chce mít plnou kontrolu nad pokročilým programem. S tím získáte pocit vlastnictví. Nejedná se o prázdnou břidlici, protože pro vás bude spousta, ale pokud se rozhodnete ji rozšířit, je nebe limit. Nebude to ale snadné se tam dostat.

Pokud se vám podařilo Redmine úspěšně nastavit nebo máte-li problémy, můžete se v komentářích podělit o své zkušenosti. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map