Recenze GanttProject – Aktualizováno do roku 2020

GanttProject Review

GanttProject je snadno použitelný nástroj pro správu projektů s otevřeným zdrojovým kódem. Pokud chcete zaujmout centralizovaný přístup založený na Ganttově a ne cloudovém přístupu, možná byste se měli podívat na naši úplnou recenzi GanttProjectu..


nejlepší software pro správu projektů

GanttProject je aplikace pro stolní počítače, která má, jak jste uhodli, Ganttův přístup k řízení projektů. V tomto přehledu GanttProject se na něj podíváme podrobně a uvidíme, jak se srovnává s mnoha vynikajícími nabídkami softwaru pro správu projektů založených na cloudu..

Je to malý, open source projekt, který existuje zhruba od roku 2003, takže na něm bylo vykonáno spoustu práce. Je to účinný nástroj, přestože chybí ozdobné předměty, a pokud se chcete soustředit na základní funkce správy úkolů, může udělat vše, co potřebujete.

Nejlepší software pro správu projektů nabízí online komunikační nástroje a umožňuje vám spolupracovat. GanttProject je skvělý pro správu distribuovaných projektů. Je však vhodnější běžet na kancelářském počítači, s jednou osobou pověřenou zpracováním projektu, zatímco ostatní se podle potřeby kontrolují..

Je to jednoduché, ale nabízí správu úkolů, závislosti a dílčí úkoly. Klíčové funkce správy projektů jsou k dispozici, ale není toho nic jiného. Jako příklad vysoce kvalitní platformy, která je plná vynikajících funkcí, se podívejte na naši recenzi společnosti Wrike.

GanttProject má však několik užitečných funkcí a projekty mohou být uloženy na serveru, pokud máte vhodný. Může generovat zprávy a webové stránky, takže existují způsoby, jak svůj tým udržovat v aktuálním stavu se svými plány.

Pokud chcete vyzkoušet něco ještě jednoduššího, ale s větší zábavou, přečtěte si naši recenzi Asany. Asana dělá správu úkolů zábavnou a přitom užitečnou.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro GanttProject

Funkce

Není překvapením, že uživatelé GanttProjectu stráví v Ganttově pohledu hodně času. Tím získáte přehled o tom, jak vaše úkoly spolu zapadají. Uvidíte, jaké úkoly je třeba provést před ostatními, blokování a závislosti.

ganttprojekt-gantt-chart

Pokud jste na trhu s nástrojem založeným na Ganttovi, podívejte se na naši recenzi TeamGantt, která nabízí alternativu založenou na cloudu.

GanttProject má tabulku zdrojů pro přidání lidí do vašeho projektu. Můžete dát každému roli a definovat vlastní role. Ve výchozím nastavení je pouze „project manager“, takže budete muset přidat další, pokud nepracujete sami.

Lidé v tabulce zdrojů mohou být přiřazeni k úkolům. Jakmile jsou přiřazeny, jsou barevně označeny, takže můžete zjistit, zda je někdo přetížený nebo nedostatečně zatížený.

ganttprojekt-pert-chart

K dispozici je také zobrazení PERT. Je to druh grafu, který zobrazuje dobu trvání každého úkolu jako hodnotu, nikoli jako sloupec v kalendáři.

Ve výchozím nastavení tam není a musí být povoleno v nabídce „zobrazení“. Stejně jako v Ganttově zobrazení se zobrazuje vztah mezi úkoly, ale činí tak nezávisle na kalendáři, takže můžete položky uspořádat přetažením a polohováním způsobem, který vám dává smysl.

Kromě nabídky správy závislosti vám GanttProject ukáže kritickou cestu, což je cesta, která by vedla k co nejkratší době na dokončení projektu.

Vzhled aplikace můžete změnit vybráním z výběru předvoleb, i když nebude získávat ceny za vizuální přitažlivost. Můžete také změnit barvy prvků grafu a přidat své vlastní logo. Můžete nastavit dny volna a vynechat je také z kalendáře, což může udržet věci uklizené.

Na rozdíl od většiny nejlepších nástrojů pro správu projektů je GanttProject stolním softwarem. To znamená, že postrádá funkce společné alternativám založeným na cloudu.

Ve srovnání s online platformami je jeho největší slabinou nedostatek komunikačních možností. Můžete lidem zasílat e-maily ze seznamu zdrojů za předpokladu, že jste přidali jejich e-mailové adresy, ale to se provádí prostřednictvím vaší výchozí e-mailové aplikace.

Pokud chcete aplikaci, která nabízí spoustu způsobů, jak s vámi spolupracovat, prohlédněte si naši recenzi Podio.

Ve výchozím nastavení také ukládá soubory místně, což znamená, že nejsou sdíleny. To znamená, že můžete uložit na síťovou jednotku nebo použít službu, jako je Dropbox, ke sdílení souborů projektu. K dispozici je také možnost připojení k serveru pomocí protokolu WevDAV.

Pokud máte zájem najít službu úložiště pro svůj tým, přečtěte si náš nejlepší online úložiště pro týmy.

ganttproject-html-output

GanttProject má vynikající generátor sestav, který vytváří souhrny vašeho projektu v mnoha formátech, včetně .pdf a HTML. Export HTML je obzvláště dobrá funkce, která vám umožní snadno uvést přehled vašeho projektu online. Získáte mini web, s odkazy na různé sekce a výběr témat. Vypadá to jednoduše, ale je to užitečné.

Můžete také importovat a exportovat do aplikace Microsoft Project a zpracovávat soubory CSV.

GanttProject má úzkou, soustředěnou sadu funkcí. Není tu velké množství učit se a co dělá, co byste očekávali.

GanttProject je desktopový software postavený v Javě a běží na Windows, Linuxu a MacOSu. Není bohatá na funkce, ale je dobrá na to, co dělá, a má pár pěkných doteků. Výsledkem je slušné skóre. Pokud potřebujete aplikaci, která má více funkcí a integrací, podívejte se na naši recenzi Airtable.

Přehled funkcí GanttProject

Logo GanttProjectwww.ganttproject.biz

Volný, uvolnit

Funkce správy

Úkoly

Podúlohy

Správa závislostí

Vlastní pozadí

Další možnosti přizpůsobení
Nastavení vzhledu, logo, vlastní barvy

Limit velikosti týmu
Neomezený

Úložný prostor
Neomezené GB

Všeobecné

Způsob platby
Open Source (zdarma)

Přijímá kryptoměnu

Podpora mobilních operačních systémů

Zkušební verze zdarma
Zdarma stejně

Bezpečnostní

Dvoufázová autentizace

Šifrování
Dostupné pluginy

Certifikace SOC

Podpěra, podpora

Živý chat

E-mail / kontaktní formulář

Telefonická podpora

Uživatelská přívětivost

GanttProject je bezplatná aplikace, kterou si stáhnete a spustíte sami. Dodává se s instalačním programem, který je pouze 18 MB v systému Windows, takže je možné jej rychle stáhnout a snadno spustit. Není toho, co vám pomůže začít. V aplikaci není žádný tutoriál a nic podobného manuálu.

Většina online platforem má návod, když začnete, nebo úvodní funkce, ale s GanttProjectem jste většinou sami. Podobným nástrojem je Redmine, který je otevřený zdroj a je navržen pro provoz na vašem vlastním serveru. Prohlédněte si naši recenzi Redmine.

Naštěstí je GanttProject snadno zjistitelný, částečně proto, že není mnoho co pochopit. Její nabídky mají několik možností, ale nejsou téměř zabaleny.

Jak jste pravděpodobně uhodli, GanttProject je nástroj zaměřený na Gantt. Jeho hlavní pohled je Ganttovo schéma se seznamem úkolů vlevo a kalendář, který ukazuje, kdy jsou úkoly naplánovány napravo.

Přidání úkolu je jednoduché a lze jej provést pomocí tlačítka nebo několika možností nabídky. U nových úkolů je jejich datum zahájení a ukončení nastaveno na jakýkoli den, který je aktuálně na zcela levém okraji zobrazení grafu, což je zvláštní, ale na to si zvyknete.

ganttproject-task-properties

V kalendáři můžete změnit počáteční a koncová data úkolů umístěním myší přes jejich okraje a přetažením. Podobným způsobem můžete změnit procenta dokončení a vytvořit závislosti přetažením šipky z jednoho úkolu do druhého.

Neexistují žádné zřejmé úchyty, které by vám ukázaly, že je to možné, a vyžaduje to přesnost pomocí myši, ale je to dost intuitivní, aby se při experimentování ukázalo. Možná vás však zneklidní snaha rychle se pohybovat kolem, protože i když víte, co lze udělat, nemůžete vždy najít správnou rukojeť, aniž byste se pohybovali ukazatelem.

Ne všechny nástroje pro správu projektů vám poskytují kontrolovatelné Ganttovy diagramy, ale ty, s nimiž se obvykle pracuje, jsou s nimi snadnější než GanttProject. Jedním online nástrojem, který obsahuje mnoho funkcí a není obtížné jej používat, je Smartsheet. Můžete si o tom přečíst v naší recenzi Smartsheet.

Na straně plus, GanttProject automaticky přesune věci za vás, pokud závisí na jiných úkolech, které jste právě přesunuli. Pokud například posunete datum ukončení úkolu do 10. března, budou úkoly, které na něm závisejí, přesunuty, aby začaly po tomto datu, pokud to bude nutné.

GanttProject získává vysoké známky pro snadné použití. Většinu jeho funkcí lze snadno zjistit. Vyplatí se vám podívat se na jeho výukové video na YouTube, ale abyste se naučili, jak jej používat, neměli byste potřebovat mnohem víc než to. Přetahování úkolů kolem jeho Ganttova pohledu by mohlo být snazší, ale kromě toho jsme neměli potíže.

Náklady

GanttProject je zdarma, ale dává vám možnost platit, pokud jej chcete podpořit. Svou cenu můžete pojmenovat, takže pokud máte hotovost, můžete svému týmu něco vrátit.

Můžete také přispět testováním a lovem chyb, zpracováním zdrojového kódu nebo překladem do nových jazyků. Je již k dispozici ve 40 jazycích, ale ne všechny překlady jsou aktuální.

Nemůžete však porazit zdarma, takže zde GanttProject získává perfektní skóre. Nezapomeňte, že pokud hostíte svůj projekt online, budete muset zaplatit za svůj vlastní webový server nebo za službu úložiště. Náš článek o zabezpečení webových stránek stojí za přečtení, pokud si nastavujete vlastní server, a náš nejlepší článek o cloudovém úložišti bude užitečný, pokud si jen chcete někde nahrát soubor projektu..

Bezpečnostní & Soukromí

Protože GanttProject se obvykle spouští lokálně, soukromí je mnohem menší problém než u cloudových nástrojů. Ke stažení instalačního programu není nutné uvádět e-mailovou adresu ani jiné informace.

Její zásady ochrany osobních údajů na webu jsou jednoduchým tvrzením, že shromažďují soubory cookie, ukládají IP adresu návštěvníků webových stránek a dělají další věci, které byste při návštěvě webových stránek očekávali. Nemáme obavy, ale pokud se chcete dozvědět více o tomto tématu obecně, přečtěte si náš článek o ochraně vašeho článku o ochraně osobních údajů..

Pokud nastavujete svůj vlastní server pro použití přes WebDAV, podívejte se na našeho nejlepšího webhostingového průvodce, který vám pomůže zjistit vaše možnosti. Pokud používáte GanttProject online, jste zodpovědní za své vlastní zabezpečení.

Soubory projektu nejsou při otevření v textovém editoru šifrovány a vypadají jako soubory XML, ale mají svou vlastní příponu. Pokud chcete chránit své lokální soubory, přečtěte si naše pokyny, jak zašifrovat váš pevný disk a získat rady, jak to provést.

Zde jsme udělili GanttProject vysokou známku, ale to proto, že se toho nemusí tolik obávat, než proto, že v této oblasti dělá něco zvláštního. Počítačová kriminalita se netýká jen nástrojů pro stolní počítače.

Služba & Podpěra, podpora

Přestože je GanttProject zdarma, existuje několik způsobů, jak získat pomoc.

Má podpůrný portál, na který se můžete obrátit, pokud potřebujete pomoc. Najdete aktivní komunitu, ve které můžete získat pomoc od vývojářů a ostatních uživatelů. Téměř na všechny otázky, na které jsme se podívali, odpověděli rychle, často manažer a programátor GanttProjectu, Dmitrij Barashev. Žádný jiný nástroj, který jsme použili, nenabízel podporu přímo od šéfa.

Doporučujeme vám, abyste si přečetli nejčastější dotazy a prohledali existující otázky, než se sami zeptáte. Nejčastější dotazy obsahují užitečné odkazy, včetně odkazů na návody na YouTube a stránky dokumentace. Dokumentace však obsahuje pouze několik článků, které se týkají uživatelů, a týkají se velmi konkrétních témat.

Odkaz na YouTube je pouze hledáním tutoriálů, ale je jich tam spousta, včetně některých od vývojářů projektu. Zejména tohle je dobré místo, kde začít.

Protože se jedná o nástroj s otevřeným zdrojovým kódem, můžete s GanttProjectem dělat to, co chcete, a komunita vám pomůže, pokud uvíznete. Mohla by existovat lepší dokumentace, ale existují dobrá videa s návody. Nástroj lze snadno zjistit také, což mu pomáhá získat dobré skóre.

Závěrečné myšlenky

Pokud chcete dělat vše offline z bezpečnostních důvodů nebo z důvodů ochrany soukromí, je GanttProject skvělou volbou. Umožňuje vám lokálně spravovat projekty a provádět správu úloh pomocí dílčích úkolů a závislostí.

Má některé online funkce a také užitečnou možnost výstupu HTML. Ačkoli to cítí ze dne, je dobré v tom, co dělá. Pokud chcete něco s modernějším pocitem, monday.com může být pro vás. Přečtěte si o tom v naší recenzi na monday.com.

GanttProject je základní co se týče toho, co nabízí, ale nedostatek zvonků a píšťal bude vyhovovat některým lidem až k zemi. Pokud potřebujete konkrétní funkce, které má a nechcete využívat výhod cloudové platformy, může to být přesně to, co potřebujete.

Pokud jste vyzkoušeli GanttProject, dejte nám prosím vědět, jak jste to našli v komentářích. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map