Recenze Basecamp – Aktualizováno 2020

Recenze Basecamp

Basecamp je solidní a výkonná služba, která dělá to, co musí, ale postrádá pizzu svých konkurentů. To znamená, že její ceny jsou slušné, takže pokud je práce hotová, je to, co potřebujete, může to být nástroj pro řízení projektů pro vás. Podívejte se na naši úplnou recenzi Basecampu, kde najdete všechny podrobnosti.


nejlepší software pro správu projektů

Basecamp se prezentuje jako komplexní nástroj s každou funkcí na jednom místě. To znamená, že jej můžete použít namísto celé řady dalších služeb. Zda chcete, je předmětem této kontroly Basecampu.

Má solidní základy, které vytvořil tým za Ruby on Rails. Společnost, dříve známá jako 37signals, se před několika lety přejmenovala, aby odrážela své zaměření na svou aplikaci projektového managementu Basecamp.

Po debutování v roce 2004 vzrostla během několika let na 100 000 uživatelů. Od té doby shromáždil 2,8 milionu účtů, takže jeho růst byl působivý.

Basecamp má dlouhou dobu na zdokonalení své uživatelské zkušenosti. V oblasti řízení projektů je však mnoho hráčů, takže uvidíme, jak to porovná. Zvláště jsme zvědaví, jak se ctihodný starý pes staví proti novým dětem v bloku.

Abychom vás ochutnali, mysleli jsme si, že Basecamp je dobrý, ale neobvyklý. Má slušný výběr funkcí, ale nikdy naše srdce závodí. Podívejte se na náš nejlepší článek o řízení projektů, pokud hledáte něco s větším počtem va-va-voom.

Alternativy pro Basecamp

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Se silným výběrem funkcí, včetně sdílení souborů a komunikace, lze Basecamp použít jako náhradu za všechny nástroje jako Slack, Asana a Dropbox. Musí však být silný ve všech těchto oblastech, aby se jeho hlavní prodejní místo nahromadilo.

Basecamp je vhodný pro sdílení souborů mezi členy týmu a díky jeho paušální ceně je jeho hodnota větší, jak se tým zvětšuje. Pokud jsou vás pouze dva nebo tři, specializovaná služba by mohla fungovat lépe. Podívejte se na naše nejlepší cloudové úložiště pro sdílení článku a zjistěte, zda najdete něco vhodného.

Campfire je jednou z jeho hlavních součástí a umožňuje provádět skupinové chaty na základě jednotlivých projektů. Umožňuje také připojit zvuky a video. Zjistili jsme však, že sdílení videa je neohrabané, protože naše testovací video se ukázalo jako přehrajitelné v okně chatu uživatele, ale bylo k dispozici pouze ke stažení pro další lidi..

Podívejte se na naše nejlepší cloudové úložiště pro část Slack, kde je příklad, jak dobře může sdílení souborů s online komunikačním nástrojem fungovat.

basecamp-campfire

Kromě toho funguje táborák docela dobře, ale ne dost dobře, abychom ho chtěli použít na jiné věci. Také se cítí omezující, protože na jeden projekt máte pouze jeden táborák.

K dispozici je také nástěnka, která vám umožní zveřejnit příspěvek všem ve vašem týmu. Stejně jako u ohně, je to dost slušné, ale bylo by hezké, kdyby měl více flexibility. Možnosti třídění jsou omezené a jejich změna ovlivňuje každého uživatele v týmu.

Seznam úkolů umožňuje vytvářet úkoly, přiřadit je členům týmu, přidávat termíny a poznámky a určit osoby, které mají být upozorněny na dokončení úkolu. To je užitečné, ale bylo by hezké mít i dílčí úkoly a správu závislostí.

basecamp-úkoly

Můžete provádět události s kalendářem. Pokud se vám líbí, mohou se opakovat a můžete si vybrat, kdo bude informován o jejich vytvoření. Můžete se přihlásit k odběru událostí prostřednictvím Kalendáře Google, Apple Calendar nebo Microsoft Outlook.

Získáte také praktického 500 GB cloudového úložiště pro sdílení souborů projektu, což je více, než nabízejí některé specializované služby cloudového úložiště. Pokud však potřebujete víc, je zde spousta míst. Podíváme se na některé z nich v našem nejlepším článku o cloudovém úložišti.

Když ostatní členové týmu vytvářejí relevantní příspěvky, dostanete upozornění červenou tečkou v horní části obrazovky a na kartě prohlížeče Basecamp. Díky tomu si budete vědomi všeho, co potřebujete zkontrolovat nebo reagovat.

Kromě rozhraní založeného na prohlížeči můžete používat Basecamp i na cestách s aplikací pro Android nebo iOS. Existují také verze počítačů pro Windows a MacOS.

Většina z toho, co Basecamp nabízí, je adekvátní a dělá to, co potřebujete. Chybí funkce zabijáka, ale toto je řízení projektu. Nebude to nikoho vzrušovat, ale pokud chcete funkční, ne-ozdůbkový zážitek, zajistí to, že.

Některé nástroje mají spoustu funkcí, ale těžko se používají. Pokud chcete něco, co vám nepřestane bránit a udrží věci jednoduché, Basecamp to dělá dobře. Pokud potřebujete něco plnohodnotného, ​​přečtěte si naši recenzi Wrike, protože je to jeden z našich oblíbených nástrojů pro správu projektů.

Přehled funkcí Basecampu

Logo základnybasecamp.com

9900 $ za měsíc

Funkce správy

Úkoly

Podúlohy

Správa závislostí

Vlastní pozadí

Další možnosti přizpůsobení

Limit velikosti týmu
Neomezený

Úložný prostor
500 GB

Všeobecné

Způsob platby
Kreditní karta

Přijímá kryptoměnu

Podpora mobilních operačních systémů
iOS, Android

Zkušební verze zdarma

Bezpečnostní

Dvoufázová autentizace

Šifrování
AES-256

Certifikace SOC

Podpěra, podpora

Živý chat

E-mail / kontaktní formulář

Telefonická podpora

Uživatelská přívětivost

Design Basecampu je zaměřen na uživatelskou přívětivost a přístupnost. Jeho usmívající se logo a přátelské, ručně kreslené obrázky vás přivítají a vy se budete cítit jako doma. Jejím cílem je jednoznačně být vřelá, mazlivá aplikace, kterou budou lidé rádi používat.

registrace základny

Když se zaregistrujete, požádá o podrobnosti o vašem týmu, které vám pomohou začít. Tento proces není obtížný, ale je dobré mít tyto informace po ruce. Máte také možnost pozvat spolupracovníky e-mailem, což můžete udělat později, pokud budete chtít.

Pokud vám při spuštění nabídneme krátké uvítací video, ale uživatelské rozhraní nás tam nepodařilo, protože velikost videa se správně neprispívá k našemu standardnímu oknu Firefoxu a reproduktor se v pravé dolní části obrazovky odřízne..

basecamp-intro

Není jasné, jak uzavřít videa, díky čemuž jsme bezmocně klikli, než jsme se jich nakonec zbavili tlačítkem úniku. Podobné problémy jsme měli iu jiných vyskakovacích prvků. Více znepokojující je, že mnoho prvků na obrazovce, které vypadají, jako by na ně bylo možné kliknout, někdy nejsou. Například jednou, po uzavření videa, prvky nabídky v horní části obrazovky nereagovaly na kliknutí.

Při vytváření nových týmů a projektů Basecamp často nabízí pomoc. Pokud souhlasíte, provede vás několika otázkami, které vám pomohou snadno začít.

basecamp-wizard

Je to pěkný přístup, který vám umožní udělat spoustu práce, aniž byste museli vše vyladit ručně.

basecamp-events

Vytváří také zprávy pro vás. Napíše například uvítací zprávu, kterou vaši členové týmu uvidí, když jsou pozváni na vaše projekty. Překračuje obvyklou větu nebo dva a zahrnuje několik odstavců, které vítají lidi a dávají jim užitečné ukazatele.

Je to skoro jako mít pro vás návrh sekretářky, nebo byste mohli vyzkoušet nejlepší software pro převod řeči na text, pokud dáváte přednost diktování než psaní.

basecamp-message

Uživatelské rozhraní na horní obrazovce je úzké a vše je komprimováno do středu obrazovky. To mu dává datovaný pocit a je obtížné najít věci. Když se však přesunete do aplikací zaměřených na úkoly, věci jsou mnohem lepší.

Je to jen škoda, že horní obrazovka je nepořádek, protože nedává nejlepší první dojem. Dílčí komponenty však fungují dobře a jsou dostatečně intuitivní, aby je někdo mohl použít. Design je robustní, s velkými knoflíky, které jasně vyjadřují jejich funkci.

tým základny

Oblast týmu zobrazuje členy nahoře a má velká tlačítka ve stylu tabletu pro otevírání součástí, jako je táborák nebo úkol. Níže je uvedena sekce činnosti týmu, která ukazuje nedávnou aktivitu vy a vašich kolegů. Bylo by však lepší dát to na vrchol, protože ne každý se bude obtěžovat posouvat dolů, aby to viděl (víte, kdo jste).

Příspěvky lidí někdy obsahují tlačítko diskuse, které vám umožní zahájit dialog. K dispozici je také malá raketa, na kterou můžete kliknout, abyste svým spoluhráčům podpořili.

basecamp-boost

Je to pěkná funkce, díky které je Basecamp zábavnější používat a připomíná nám „asanské“ oslavy, o kterých si můžete přečíst v naší recenzi Asany.

Jeho textový editor, používaný na několika místech, je dobrý a má jednoduché, jasné rozvržení se snadno čitelným písmem. Funkce zpět vypadala náhodně, někdy vymazala několik řádků najednou, ale funkce opakování nás vždy zachránila.

Ve výchozím nastavení vám zasílá oznámení o prakticky všem. Pokud takhle necháte, dostanete mnoho e-mailů, takže je vhodné jít do možností a změnit nastavení oznámení.

Basecamp je dobře vyvinutá platforma s pracovním tokem, který poskytuje spoustu nástrah správným směrem. Tipy získáte, když je potřebujete a věci se pro vás dělají způsobem, který vám pomůže. Můžete například dostávat e-maily s žádostí o vyplnění denního pracovního deníku. Všechno je přátelské a většinou funkční. Viděli jsme podivnou chybu, ale program byl příjemný na používání. Pokud chcete něco opravdu jednoduchého, můžete zkusit Trello. Sestavili jsme užitečného průvodce pro začátečníky, který vám pomůže začít.

Náklady

Basecamp zaujímá neobvyklý přístup k tvorbě cen v tom, že má fixní měsíční náklady bez ohledu na velikost vašeho týmu. 99 dolarů měsíčně se může zdát drahé, pokud máte malý tým, ale pro velké týmy je to neuvěřitelná hodnota.

Mnoho nástrojů účtuje přibližně 10 $ na uživatele, takže úspory s Basecampem by mohly být značné, protože to neomezuje velikost týmu ani počet projektů, které můžete mít.

Naštěstí existuje 30denní zkušební období, takže pokud vás odradí relativně vysoká počáteční cena, můžete zkusit zjistit, zda je pro vás to pravé. K registraci na zkoušku nepotřebujete kreditní kartu a pokud ji žádáte o podporu, můžete ji prodloužit.

Dobrá zpráva je také pro pedagogy. Basecamp je zdarma pro použití ve třídě. Nemůžete to porazit kvůli hodnotě. Neziskové organizace získají 10% slevu, což je sice velmi bezplatné, ale je to hodně. V závislosti na velikosti vašeho týmu může být cena off-puting nebo nejlepší věc na Basecampu, takže musíte udělat matematiku a podle toho posoudit.

Bezpečnostní & Soukromí

Ačkoli to má přátelský design, Basecamp zaujímá tvrdý postoj k soukromí. Je v souladu se zákonem, ale slibuje, že nebude předávat data komukoli bez oprávnění a informovat uživatele, pokud k tomu dojde, pokud tomu nebrání zákon..

Po uzavření účtu budou vaše data nedostupná a budou smazána do 30 dnů. Basecamp také splňuje požadavky EU-U.S. Ochrana soukromí, což vám dává další vrstvu ochrany. Na jedné ze svých stránek nápovědy uvádí, že umí číst chaty uživatelů, ale neučiní tak. Vaše zprávy nejsou soukromé, ale v dnešní době je málo.

Vyžaduje robustní přístup k zabezpečení a soubory jsou ukládány pomocí šifrování AES-256 / SHA-256. Existuje také program odměn za chyby, takže pokud si chcete vyzkoušet ruku při testování penetrace, můžete pomoci zlepšit její zabezpečení.

Jeho databázové soubory jsou každou hodinu zálohovány a šifrovány. To je vždy dobré slyšet. Pokud pro vás záloha dat záleží, podívejte se na náš nejlepší článek o online záložních službách, kde najdete další informace.

Chybí mu dvoufaktorové ověření, což je ostuda. Sloužil k podpoře telefonního ověření, ale bylo to odstraněno dříve v roce 2018. To usnadňuje někomu, kdo přistupuje k vašemu heslu, ukrást váš účet. Přečtěte si náš článek o dvoufaktorové autentizaci a zjistěte, proč na tom záleží.

Můžete to obejít pomocí dvoufaktorové autentizace společnosti Google a místo toho ověřit. Zda je to přijatelný kompromis, musíte posoudit. Bylo by hezké mít možnost použít e-mailovou adresu, která není společností Google, a získat další zabezpečení.

S Basecampem, což je dobré znamení pro platformu s tak dlouhou historií, jsme neviděli důkaz bezpečnostních problémů ani úniků soukromí. Je zřejmé, že její přístup k bezpečnosti funguje.

Služba & Podpěra, podpora

Pokud potřebujete pomoci s Basecampem, máte několik dobrých možností. Nemusí mít vše, co chcete, ale co je tam vynikající.

V aplikaci je v pravé dolní části obrazovky otazník, který nabízí výběr možností nápovědy a podpory. Zajímavé je, že při prvním použití bude trvat přibližně sekundu.

V nabídce jsou odkazy na stránky nápovědy a návody, funkce vyhledávání a možnost kontaktovat podporu. Výukové programy jsou dobře napsané a nabízejí spoustu užitečných rad. Existují také videa, pokud se chcete tímto způsobem učit, i když jsme je shledali neohrabaně.

Stejně jako u některých jiných obrazovek Basecampu, i po kliknutí na témata nápovědy je problém vrátit se do hlavní nabídky. V pravém horním rohu je tlačítko Zavřít, ale před návratem musíte zavřít každé téma, na které jste se dívali.

Podpora je nabízena prostřednictvím kontaktního formuláře. Zaměstnanci reagují rychle, ale slibují to pouze během úřední hodiny CST. Zeptali jsme se na nastavení dvoufaktorové autentizace. V pátek ráno jsme poslali náš dotaz v 15:30 a dostali odpověď do tří minut, což je nejrychlejší odpověď, kterou si pamatujeme.

Neexistuje žádná telefonická podpora a přestože kontaktní e-mail je uveden ve spodní části stránky podpory, e-mail není zvýrazněn jako možnost podpory. Pokud chcete s někým mluvit přímo, máte štěstí. Vzhledem k puchýřově rychlé reakci na kontaktní formulář však nemáme co stěžovat.

Závěrečné myšlenky

Basecamp je dobrý v tom, co dělá, a nabízí výběr nástrojů, které fungují, aniž by byly velkolepé. Některé z jeho titulních funkcí mají pocit, že by byly působivé najednou, ale od té doby se staly standardem. Existuje také několik hrubých okrajů uživatelského rozhraní.

Celkově není jeho použití špatná zkušenost, ale máme pocit, že je třeba udělat, aby soutěž dohonila. Má o tom pocit devíti až pěti, jen dělá to, co potřebuje, aniž by šlo o míli navíc.

Výkonný, ale nedokonalý, Basecamp má co nabídnout a prostor pro zlepšení. Vyplatí se vyzkoušet, zejména pro pedagogy, protože to získají zdarma, ale také pro ty s velkými týmy, kteří chtějí za své peníze hodnotu..

Pokud jste použili Basecamp, dejte nám prosím vědět své zkušenosti v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me