Recenze Asana – aktualizováno do roku 2020

Recenze Asana

Asana je solidní, uživatelsky přívětivý nástroj pro správu projektů, který uspokojí potřeby většiny uživatelů. I když není tak silné jako někteří konkurenti, jeho rozhraní je masivním prodejním místem pro lidi, kteří začínají používat tento typ softwaru. Přečtěte si celou recenzi společnosti Asana a zjistěte více.


nejlepší software pro správu projektů

Udržování zapojení týmů je klíčovou součástí úspěchu online práce. Naštěstí je Asana software, který nejenže pomáhá spravovat vaše projekty, ale také udržuje věci zábavné natolik, aby se všichni dostali na palubu. V této recenzi společnosti Asana uvidíme, jak příjemné používání může vylepšit dobrý software.

Asana je velkým hráčem v oblasti řízení projektů a má hodnotu 900 milionů dolarů, ačkoli byla spuštěna pouze v roce 2012. Může se pochlubit několika velkými klienty, včetně NASA, Red Bull a The New York Times.

Má skvělou pověst, ale my to projdeme jeho tempy, abychom zjistili, jak se srovnává s nejlepším softwarem pro řízení projektů..

Alternativy pro Asanu

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Stejně jako veškerý software pro správu projektů je základním pracovním postupem společnosti Asana vytváření projektů kolem úkolů a dílčích úkolů. Poté je lze uspořádat do sekcí a přiřadit k nim lidi, což vám umožní sledovat, co se děje. Členové týmu se mohou soustředit na to, na čem jim záleží, a zároveň vidět větší obrázek.

To je užitečné pro týmy online, kde nedostatek řeči o chlazení vodou znamená, že informace neproudí tak rychle, jak by to mohlo jinak. I když pracujete tradičním způsobem, ve sdílené kanceláři je užitečné mít explicitní přehled o roli každého a co dělají.

Úkoly a dílčí úkoly, které vytvoříte, lze přiřadit různým lidem. Můžete komentovat každou z nich, což znamená, že můžete mít užitečnou diskusi o každé části vašeho projektu na jednom místě.

Můžete také nahrát soubory do každého úkolu a sdílet je se členy týmu. Mohou mít velikost až 100 MB a můžete k nim připojit libovolný počet. Díky tomu je Asana vynikajícím způsobem sdílení souborů online.

Díky systému příloh je Asana užitečná jako jednoduchá služba cloudového úložiště, ale pokud potřebujete ukládat soubory větší než 100 MB, podívejte se na náš článek o nejlepším cloudovém úložišti. Kromě poskytnutí více místa vám vyhrazená služba umožní synchronizovat soubory s počítačem a nabídnout další funkce.

závislosti na ásaně

Správa závislostí, jak název napovídá, umožňuje provádět úkoly závislé na ostatních. Tímto způsobem můžete ve svém projektu najít úzká místa a ujistit se, že nemáte lidi, kteří sedí kolem a čekají na dokončení, než začnou pracovat..

asana-kalendář

Asana nabízí několik způsobů, jak zobrazit úkoly, které do projektu přidáte. Zahrnují zobrazení kalendáře a časové osy. Zobrazení kalendáře je užitečné, když potřebujete zjistit, co musíte udělat v následujících dnech nebo naplánovat dovolenou. Zobrazení na časové ose ukazuje, jak se úkoly vzájemně prolínají, a dává vám pocit, kde jste v projektu.

Asana zahrnuje mnoho integrací, které vám umožňují sdílet data s jinými službami. Můžete také importovat data z venku, takže můžete rychle začít pracovat. To je zvláště užitečné, pokud jste při nastavování jiné platformy odvedli spoustu práce. K dispozici je také dovozce formátu CSV, který vám umožní použít tabulku k nastavení projektu Asana s úkoly již na místě.

Služba Zapier vám umožní přístup ještě více, včetně Trello, Salesforce a JIRA, takže nebudete mít dost možností pro použití jiných online platforem ve spojení s Asanou.

S tolika dění je dobré vědět, že Asana má několik způsobů, jak získat přehled o všem. V zobrazení stavu můžete vidět, co je třeba udělat, a generovat zprávy ukazující, co se děje s přiřazenými úkoly v projektu.

asana-status

Můžete také nastavit stav projektu, takže pokud chcete, aby tým věděl, že se vše v pořádku, můžete jej nastavit na zelenou. Pokud to nefunguje dobře, pak stav žlutá nebo dokonce červená dá každému vědět, že musí dělat lépe.

Kromě verze prohlížeče existují i ​​aplikace pro Android a iOS, takže váš tým může sledovat, jak se věci vyvíjejí, ať už jsou kdekoli..

Přehled funkcí Asana

Logo Asanaasana.com

Začíná od $ 999 za měsícVšechny plány

Funkce správy

Úkoly

Podúlohy

Správa závislostí

Vlastní pozadí

Další možnosti přizpůsobení

Limit velikosti týmu
Neomezený

Úložný prostor
Neomezené GB

Všeobecné

Způsob platby
Kreditní karta, Paypal, bankovní převod

Přijímá kryptoměnu

Podpora mobilních operačních systémů
iOS, Android

Zkušební verze zdarma

Bezpečnostní

Dvoufázová autentizace

Šifrování
TLS 1.2 (tranzit)

Certifikace SOC
Typ 1

Podpěra, podpora

Živý chat

E-mail / kontaktní formulář

Telefonická podpora

Uživatelská přívětivost

Když začnete používat Asanu, dostanete prohlídku, která je jasná, snadno sledovatelná a ukáže vám základy používání softwaru. Existuje spousta vysvětlujícího textu, který vás naučí, jak používat nové funkce při zkoumání toho, co je v nabídce.

asana-new-project

Používání Asany je hračka. Uživatelské rozhraní je intuitivní a atraktivní. Obecně můžete najít, co potřebujete, když chcete. Obrazovka je rozdělena do sekcí s ovládacími prvky, které jsou jasné a písma, která jsou snadno čitelná.

Barva se používá k zvýraznění projektů a pomůže vám vybrat užitečná tlačítka a text. Úroveň detailů je dostatečně vysoká, aby na obrazovce bylo dostatek informací, aniž by byla příliš přeplněná.

Můžete udělat hodně práce, aniž byste museli konzultovat sekci nápovědy, a která Asana zvyšuje nad jinými nástroji, jako je Wrike, pokud jde o přístupnost (přečtěte si naši Wrike recenzi).

Když nastavujete nový projekt, nemusíte začínat od nuly. Kromě možnosti importu dat z vnější služby nebo souboru existuje několik výchozích bodů projektu, které můžete použít.

asana-project-templates

Jednou z našich oblíbených funkcí jsou oslavy. Jsou to roztomilé animace, které se někdy odehrávají, když všechno uděláte. Ne vždy se spouští a my nevíme přesná pravidla, ale to je součást zábavy. Kromě narwhalů, které milujeme, je zde také několik dalších tvorů. Čím více budete dělat v Asaně, tím více uvidíte.

asana-oslava

Díky těmto malým dotekům je software příjemný a přináší radost kategorii softwaru, která se občas může cítit šedě.

Přestože je používání intuitivní, pokud vás uvízne Asana, existuje spousta možností pomoci. Pokud ji používáte poprvé, přečtěte si naši příručku pro začátečníky Asany, která vám poskytne tipy, jak používat software.

Uživatelská přívětivost je jednou ze silných stránek Asany. Je to extra míle, aby vám usnadnil jeho používání a usnadňuje to, aby se věci staly. To vás nezastaví a dokonce vás občas pobaví. Díky vynikajícímu systému nápovědy je Asana skvělou volbou pro méně technicky zaměřené a kohokoli, kdo má rádi kvalitní a dobře navržený software..

Náklady

Asana nabízí kvalitní bezplatnou nabídku a poskytuje mnoho důvodů pro upgrade na své placené plány. Jeho prémiová verze je za 9,99 $ měsíčně dostupná pro většinu podniků a online týmů.

Placené nabídky odstraňují týmový limit 15 uživatelů. Některé funkce, například časová osa a závislost na úkolech, vyžadují také placené plány.

Upgradujte na podnikání, který stojí 19,99 $, a získáte přístup k portfoliu, což vám umožní sledovat nejdůležitější části vašeho projektu. Získáte také manažera úspěchu zákazníka, který vám pomůže nastavit vaše projekty a vyladit je tak, aby z nich bylo co nejlépe využito..

Vydejte se na celý podnikový balíček a získáte prioritní podporu a možnost použít SAML pro další zabezpečení. Nabízí také vymazání dat, i když máme pocit, že by to mělo být dostupné ve všech balíčcích, jak budeme dále diskutovat v sekci ochrany osobních údajů..

Když se přihlásíte do služby Asana, budete požádáni o zadání kreditní karty, ale existuje možnost přeskočit to, co najdete, pokud se podíváte pozorně.

Asana je za rozumnou cenu a má slušnou bezplatnou nabídku, takže nemáme žádné stížnosti ohledně nákladů.

Bezpečnostní & Soukromí

Asana bere zabezpečení a soukromí vážně s mnoha bezpečnostními funkcemi a dodržováním nejnovějších zákonů o ochraně soukromí.

Chcete-li zobrazit zásady ochrany osobních údajů, klikněte na otazník v pravém horním rohu obrazovky a poté klikněte na odkaz. Při jeho čtení jsme byli překvapeni, když jsme viděli samostatnou sekci pro bezplatné uživatele. Ale nenašli jsme nic zvlášť nevhodného.

Je v souladu s obecným nařízením o ochraně údajů a EU-U.S. Framework Shield Privacy, který vám dává práva týkající se toho, co se stane s uloženými daty. Úplné mazání údajů je však zahrnuto pouze jako součást plánu Enterprise, a tak se zdá, že obyvatelé EU získají tuto funkci zdarma, protože GDPR jim dává práva, která nemají lidé na jiných místech..

Pro přenos dat používá šifrování TLS 1.1 a dokončil také audit SOC 2 typu 1, s cestou typu 2, takže jeho nároky na bezpečnost nesou váhu.

Asana se účastní programů odměn za chyby, takže nepovažuje zabezpečení za samozřejmost, snaží se najít a opravit chyby zabezpečení na své platformě. Podívejte se na náš článek pro penetrační testování, kde naleznete další informace o zabezpečení a chybách. Společnost má silný rekord, pokud víme, žádná historie narušení bezpečnosti.

Asana se stará o to, aby její bezpečnost a soukromí byly zcela nulové, a nabízí uživatelům způsoby, jak věci sami spravovat.

Uložená data můžete kdykoli exportovat jako soubor .json nebo .csv. To znamená, že pokud chcete službu opustit, můžete si vzít své informace s sebou, což je příjemné vědět.

Poskytuje také informace o dostupnosti. Pokud zkontrolujete jeho stavovou stránku, můžete se dozvědět o jakýchkoli nedávných problémech nebo výpadcích. To je užitečné, když se pokoušíte zjistit, zda se vyskytl problém s vaší sítí nebo Asanou.

Celkově je bezpečnostní záznam služby v pořádku. Dali bychom přednost tomu, aby všichni uživatelé měli právo smazat svá data, nikoli pouze obyvatelé EU a osoby, které jsou součástí jejího plánu Enterprise.

Služba & Podpěra, podpora

Asana má spoustu tutoriálů, které jsou rozloženy dobře a ukazují, jak s nimi pracovat. Nikdy jsme neměli důvod kontaktovat podporu, když jsme ji používali, protože návody a její stránky nápovědy poskytovaly dostatek informací.

Přestože je k dispozici mnoho zdrojů, nemohli jsme najít způsob, jak hovořit přímo s podpůrnou osobou o bezplatném plánu. Měli jsme několik otázek ohledně služby, které jsme místo toho položili prodejnímu týmu.

Zástupci chatu s živým prodejem nám nedokázali sdělit, jaký druh šifrování Asana použil, což bylo docela rozumné vzhledem k tomu, že pro prodej bylo obtížné odpovědět. Po pěti minutách nám však dali odkaz na kontaktní stránku podpory a poctivě si s nimi přiznali, že by nemohli odpovědět, místo aby nás trhali..

Vyřídili jsme dotaz pomocí formuláře podpory a po sedmi hodinách se k nám vrátili s odkazem na jejich stránku s bezpečnostními prohlášeními, která obsahovala informace, o které jsme požádali. Sedm hodin není nejrychlejší odpovědí, kterou jsme dostali, ale je to přijatelný čas.

asana-sales

Existuje mnoho stránek nápovědy a jsou různorodé a ochotné navigovat. Existuje také vynikající fórum, kde se rychle zodpovídají otázky a obsahuje mnoho informací. Pokud se chcete do této platformy dostat hlouběji, je zde také příručka pro vývojáře, která vysvětluje, jak pracovat s rozhraním API.

Asana je služba a podpora je dobrá, i když není jednou z nejsilnějších oblastí. Jeho dokonalost v uživatelské přívětivosti samozřejmě znamená, že budete mít méně důvodů kontaktovat podporu než uživatelé Wrike, například.

Závěrečné myšlenky

Asana dokáže dělat to, čemu bychom nikdy nevěřili: učinit řízení projektů zábavným. Je příjemné používat a má spoustu funkcí, které usnadňují uspořádání vašeho projektu. To vám umožní udržet si členy týmu aktuální s minimem rozrušení, taky.

Z hlediska složitosti Asana sedí někde mezi jednoduchostí Trella a mocným, ale těžko pochopitelným Wrike. Doporučujeme každému, kdo potřebuje pokročilé funkce správy projektů.

Asana je nejlepší ve své třídě pro snadné použití a přívětivost pro uživatele a má silnou sadu funkcí. Její zabezpečení a soukromí jsou více než přijatelné a existuje spousta možností podpory.

Jeho nejlepší funkce jsou, jak byste očekávali, omezeni na placené plány, ale existuje bezplatná zkušební verze a stojí za testování, pokud jste na trhu organizačního nástroje..

Doufáme, že jsme vám poskytli představu o tom, co může Asana udělat a zda dokáže vyhovět vašim potřebám. Pokud jste ji použili, podělte se o své zkušenosti v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me