Recenze myFICO – Aktualizováno 2020

Recenze myFICO

myFICO se od sebe odlišuje jedinečnou rotací při produkci krádeží identity, ale v procesu ponechává některé kritické rysy na stole. To znamená, že pokud chcete sledovat svůj kredit, může to být ta správná služba pro vás.


myfico-slider1

myfico-slider2

myfico-slider3

myfico-slider4

myfico-slider5

Předchozí

další

Pokud jste si někdy ve Spojených státech půjčili peníze – ať už jde o půjčku na auto, hypotéku nebo úvěrovou linku – jste si jistě vědomi skóre FICO. Toto číslo používají agentury poskytující úvěrové zpravodajství, jako jsou TransUnion, Experian a Equifax, k shrnutí vašeho rizika pro věřitele a v konečném důsledku určují, zda budete mít nárok na půjčku a jaká bude vaše úroková sazba.. 

myFICO, dceřiná společnost analytické společnosti FICO, poskytuje ochranu před krádeží identity, skóre FICO v reálném čase a pojištění proti krádeži identity. V této recenzi myFICO se podíváme, zda má kotlety, které chodí mezi prsty s našimi nejlepšími službami ochrany před krádeží identity. 

Na konci ochrany myFICO klesne, zejména za cenu, kterou požadujeme. Přichází však s velkým množstvím kreditních poznatků a vzdělání, které se nemůže vyrovnat žádná jiná služba ochrany před krádeží identity. Pokud je to, po čem jste, myFICO může být pro vás službou ochrany před krádeží identity. 

Funkce

myFICO se zaměřuje na funkce ve srovnání s většinou služeb ochrany před krádeží identity. Jako produkt instituce, která hlásí vaše skóre FICO, je předplatné myFICO užitečné zejména pro zjištění skóre, které věřitelé dosahují. Dále uvidíte nejpoužívanější základní skóre FICO – v době psaní, skóre FICO 8 – a také nejnovější verzi.

Získáte celkové skóre od Experian, Equifax a TransUnion, ale také skóre za automatické půjčování, půjčování hypotéky a rozhodování o kreditní kartě. Mezi čísly můžete snadno určit, zda budete schváleni pro půjčku nebo úvěrový limit, a také to, jak žádost o půjčky nebo úvěrové linky ovlivní vaše skóre. 

úvěrové zprávy myFICO

myFICO je primárně služba hlášení úvěru a úroveň hlášení, které obdržíte, se změní v závislosti na úrovni nákupu, kterou si zakoupíte (více k tomu v další části). 

Nejlevnější plán, základní, přichází s měsíčními zprávami, skóre za půjčky a doporučeními od Experian. Rovněž přichází s neustálým monitorováním úvěrů a simulátorem skóre a průběžným skóre FICO. 

Pokud chcete zprávy od společností Equifax a TransUnion, budete muset upgradovat na jednu z vyšších úrovní služeb. „Pokročilý“ nabízí čtvrtletní zprávy, skóre za půjčky, bodový simulátor a doporučení ohledně skóre ze všech tří buhů, zatímco „premier“ nabízí stejné, ale měsíčně. 

Skutečným remízou je však vaše skóre FICO, které je k dispozici ve všech úrovních. I když můžete odhadnout své skóre FICO zdarma, skóre, které věřitelé vidí, se může lišit. S myFICO si můžete prohlédnout skutečné skóre, které bude ve většině případů použito pro stanovení půjček a úvěrových linek, takže můžete přesněji odhadnout, zda budete schváleni. 

myfico-review-score-odhad

ochrana před krádeží identity myFICO

Kromě sledování kreditu a vašeho skóre FICO přichází myFICO s ochranou proti krádeži identity, i když ne napříč všemi úrovněmi. Levný „základní“ balíček postrádá monitorování sociálního zabezpečení, krádeže identity a temného webu, i když stále přichází s monitorováním úvěrů s jedním úřadem a 1 000 000 dolarů v pojištění krádeží identity. 

Dražší „pokročilé“ a „premiernější“ úrovně přicházejí s monitorováním sociálního zabezpečení, krádeží identity a temného webu, jakož i monitorováním tří kanceláří a 1 000 000 $ v pojištění. 

Ačkoli to je standard pro většinu služeb ochrany před krádeží identity, myFICO se tam zastaví a postrádá mnoho sociálních funkcí a služeb soukromí, jako je Identity Guard (přečtěte si naši recenzi Identity Guard). 

Z tohoto důvodu je myFICO méně službou ochrany před krádeží identity a více službou sledování kreditu. Přestože sledování úvěrů je kritickým aspektem ochrany proti krádeži identity, je to pouze jedna část. Ochrana sociálních médií a počítačové kriminality je také kritická a myFICO nenabízí žádnou ochranu na této frontě, dokonce ani na její nejdražší úrovni..

Přehled funkcí myFICO

Ceny

myFICO je nejdražší služba na ochranu před krádeží identity, kterou jsme zkontrolovali a která soupeří s obdobím nesmírně předražené LifeLock (přečtěte si naši LifeLock recenzi). To nese podobnou tří-plán lineup jako většina služeb krádeže identity dělat, ale začíná rozsah na téměř 20 dolarů. Navíc k tomu přidejte podivnou distribuci funkcí a myFICO nevypadá příliš lákavě. 

Rozdíly mezi úrovněmi spočívají v podávání zpráv o úvěrech. Nejvýhodnější plán přichází s monitorováním jednotlivých kanceláří, s měsíční kreditní zprávou a skóre pro hypotéky, půjčky na auto a kreditní karty. Dále v řadě „pokročilé“ a „premierové“ přicházejí s monitorováním tří kanceláří, ale v jiných oblastech chybí. 

„Pokročilý“ snižuje vykazování na čtvrtletní sazbu, přestože „základní“ poskytuje měsíční přehledy. Další 10 dolarů nakupuje další přehledy, ale snižuje frekvenci jejich přijetí. V kontextu celé řady se zdá, že se myFICO pokusil vynutit variantu střední úrovně, v některých ohledech vylepšit základní plán, ale v jiných zhoršit.. 

Jedinou možností upřednostňovanou pro střední úroveň je ochrana před krádeží identity. Ačkoli všechny úrovně přicházejí s 1 000 000 USD v pojištění proti krádeži identity, pouze dvě nejvyšší úrovně přicházejí s jakýmkoli druhem monitorování, což nedává velký smysl. 

Koneckonců, pokud myFICO nabídne pojištění na „základní“, ale nesleduje případnou krádež identity, je pravděpodobnější, že pojištění bude muset vyplatit.   

zkušební verze myFICO zdarma

Náročná cena myFICO je jedna věc, ale kvůli nedostatku bezplatné zkušební verze je ještě horší. Zdá se, že myFICO vzal několik poznámek od ADT a nenabízel ani bezplatnou zkušební verzi ani záruku vrácení peněz (přečtěte si naši recenzi na ochranu proti krádeži identity ADT). Platíte měsíčně, každý měsíc, dokud nechcete zrušit, a tyto peníze jsou navždy pryč. 

Pokud by byl myFICO podobný ADT – nabízel by jediný plán za mnohem nižší cenu než je běžná sazba – neexistovala by doba vrácení peněz. Avšak díky mnohem vyšším cenám než zbytek trhu je nutná záruka vrácení peněz nebo bezplatná zkušební verze a myFICO na této frontě nenabízí nic. 

Snadnost použití

myFICO usnadňuje zahájení práce a zobrazuje tři úrovně služeb na domovské stránce webu. Seznamy zobrazují měsíční cenu a rozdíly mezi úrovněmi, takže je snadné porovnat plány a vybrat tu, která je pro vás nejvhodnější. Kromě průběžného monitorování nabízí myFICO jednorázové úvěrové zprávy, které si můžete zakoupit na záložce „produkty“. 

myfico-review-product-page

Jakmile si vyberete svůj plán, myFICO vás požádá o registraci k účtu a zadání některých základních informací, včetně čísla sociálního zabezpečení a adresy. 

Je zvláštní, že si tyto informace vyžádají před potvrzením platby. Opustili jsme náš nákup v polovině pokladny a když jsme se vrátili, zadané informace byly stále zaznamenány, což naznačuje, že myFICO ukládá vaše číslo sociálního zabezpečení, adresu a další, než se skutečně zaregistrujete k odběru. 

To znamená, že dostat se přes pokladnu je jednoduché, myFICO vám umožňuje platit kreditní kartou nebo PayPal a udržovat tento proces stručný. Jediné, co budete muset udělat mimo zadání fakturačních údajů, je potvrzení vaší identity odpovědí na krátký seznam otázek na základě vaší kreditní zprávy. 

[thum bid = 40349 nocopy = true]

myFICO Přihlášení

Po dokončení procesu registrace budete přesměrováni přímo na řídicí panel, aniž byste se museli přihlašovat nebo čekat, až bude připraven. Od začátku je přístrojová deska působivá. Uvítali jste vaše skóre od Experian, TransUnion a Equifax, stejně jako vaše nedávné zprávy a upozornění. 

ovládací panel myfico-review

Hlášení je pro vás vygenerováno ihned po registraci, takže bez ohledu na to, zda máte měsíční nebo čtvrtletní přehledy, můžete si ihned zobrazit původní. Vaše kreditní zpráva je víc než jen PDF ke stažení. Můžete na něm zobrazit skóre různých typů půjček, riziko pro věřitele na základě svého skóre a způsoby, jak v budoucnu své skóre zlepšit.. 

myfico-review-credit-report

Mnoho zajímavých oblastí ve vaší zprávě lze vizualizovat i jinde. Například z ovládacího panelu můžete zobrazit teoretické sazby hypoték a půjček na auto na základě vašeho skóre FICO. Můžete dokonce simulovat změny svého skóre na základě aktuálního dluhu, který máte. 

simulace myfico-review-score

Panel je z velké části vzdělávacím nástrojem. Mimo prohlížení výstrah slouží jako způsob, jak vás informovat o tom, kde stojíte v očích věřitelů, což je užitečné. Pokud jde o ochranu identity, není co dodat. Jak se dostaneme v další části, myFICO se zaměřuje na vaše riziko v očích věřitele, nikoli na riziko pro sebe.

Ochrana

Jak je uvedeno v části „Vlastnosti“ výše, myFICO je spíše službou sledování úvěrů než službou ochrany před krádeží identity. Jsou k dispozici ochranné prvky, počínaje průběžným monitorováním úvěrů a budováním v temném webu a monitorováním sociálního zabezpečení, jak postupujete nahoru. Avšak za žádoucí cenu je ochrana průměrná. 

Neexistuje žádný způsob, jak si představit své potenciální riziko krádeže identity, jako je tomu například u ID Watchdog (přečtěte si naši recenzi ID Watchdog). MyFICO spíše pracuje na pozadí a upozorňuje vás na jakoukoli podivnou aktivitu ve vaší kreditní zprávě nebo osobních údajích, která se zobrazuje na temném webu, ale neříká vám, jak se proti ní chránit. 

Díky tomu není myFICO ze své podstaty špatná služba, pouze špatná služba ochrany před krádeží identity. Je to nenahraditelné pro pochopení vašeho kreditu, ale pro ochranu proti krádeži identity je to v pořádku. Sledování temného webu je příjemné, stejně jako pokrytí 1 000 000 $, ale myFICO zapomněl na některé další oblasti. 

Nedochází k monitorování pasů, pojištění ani obecnému sledování podvodů. Přestože myFICO zjistí, zda se vaše jméno, adresa nebo číslo sociálního zabezpečení objevují na temném webu nebo kdekoli jinde, nemůže vás informovat o tom, zda ano. Kromě toho nenabízí žádné monitorování sociálních médií, což je běžný nástroj používaný k odcizení něčí identity. 

Podpěra, podpora

Velkým aspektem předplatného myFICO je vzdělávání, takže je k dispozici mnoho podpůrných zdrojů. Na hlavním panelu najdete několik tras podpory na postranním panelu „Potřebujete pomoc“, který obsahuje odkazy na fóra myFICO, databázi znalostí a kontaktní stránku.

Znalostní základna čte jako FAQ, které objasňuje, jak se vypočítávají skóre FICO, jaké aspekty je ovlivňují a jak jsou hlášeny věřitelům. Značné množství informací se necítí ohromující. myFICO je vždy k věci, nabízí dostatek podrobností, takže otázky jsou plně zodpovězeny, aniž by se přenesly do technických nesmyslů. 

Pokud máte další dotazy, můžete se obrátit na kontaktní stránku, která slouží jako druhá znalostní databáze. Obsahuje samostatné články pro časté dotazy, včetně toho, jak často se vaše FICO mění a jak zrušit členství. Možnosti kontaktu jsou k dispozici také na stránce, včetně telefonního čísla a kontaktního formuláře. 

myFICO se však pomalu vrací k otázkám. Odpovědi na e-mailový dotaz vyžadují dodací lhůtu dvou pracovních dnů a telefonická podpora je omezena na pracovní dobu (od 6:00 do 18:00 PST od pondělí do pátku a od 7:00 do 16:00 v sobotu). Ačkoliv si vážíme dvou kontaktních cest, podpora služby ochrany před krádeží identity je nepřetržitá. 

myFICO fóra

Jediný způsob, jak získat nepřetržitou podporu, je prostřednictvím fóra myFICO, které je naštěstí velmi aktivní. V době psaní je zde téměř 280 000 členů a více než 4 miliony příspěvků. Téměř každý příspěvek má odpověď, s tím, že některá vlákna získala více než milion zhlédnutí.  

myfico-review-fóra

Přestože jsme zklamaní nedostatkem nepřetržité přímé podpory, fórum je příjemnou alternativou. Jak je komunita aktivní, měli byste očekávat odpověď na většinu otázek během několika minut od odeslání, což je asi tak dobré, jak se to týká služeb ochrany před krádeží identity..  

Verdikt

myFICO je vynikající služba pro sledování vašeho kreditu, ale ne tolik pro ochranu vaší identity. Přestože poskytuje povrchovou ochranu sledováním vaší kreditní zprávy a čísla sociálního zabezpečení, postrádá sledování sociálních médií, pasů a pojištění. Přesto je v pojišťovnictví přítomno pojištění v hodnotě 1 000 000 USD. 

Větší otázkou je cena. myFICO poskytuje méně funkcí než jiné vedoucí služby ochrany před krádeží identity při nabíjení vyšší sazby. Nemá ani zásady bezplatné zkušební verze ani vrácení peněz, takže pokud budete mít zájem, budete se muset plně zavázat. Pokud jste myFICO neprodali, doporučujeme přečíst si další recenze ochrany před krádeží identity. 

Co si myslíš o myFICO? Jsou pro vás funkce sledování úvěru dostačující? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me