Recenze Ontrack EasyRecovery – Aktualizováno do roku 2020

Recenze Ontrack EasyRecovery

Skvělá služba pro obnovu dat s nádherným rozhraním, Ontrack EasyRecovery zaostává v oddělení pokročilých funkcí. To znamená, že je to skvělá alternativa pro domácí uživatele.


Nejlepší software pro obnovu dat

Ztráta dat může být katastrofální, ať už je to chyba uživatele, virus nebo vadný pevný disk. Nástroje pro obnovu dat, jako je Ontrack EasyRecovery, jsou navrženy tak, aby vám poskytly pomoc při záchraně tím, že obnovují náhodně smazaná data i data uvíznutá ve ztracené nebo nepřístupné oblasti..

Řešení pro obnovu dat společnosti Ontrack poskytuje důkladné skenování a velmi uživatelsky přívětivý zážitek. Ačkoli chybí několik funkcí pro obnovení nalezených u předních výrobců, jako jsou Stellar a EaseUS, má také několik výhod, která tyto nástroje nemají. Patří sem možnosti trvalého vymazání dat z možností diagnostiky pevného disku a disku (další informace o těchto dvou najdete v naší recenzi Stellar Data Recovery Review nebo v Průvodci EaseUS Data Recovery Wizard)..

Chcete-li se plně podívat, jak se tento nástroj hromadí v konkurenci, podívejte se na náš nejlepší software pro obnovu dat. V opačném případě si přečtěte podrobné účetnictví EasyRecovery cen, funkcí, procesů a zákaznických služeb.

Předchozí

další

Alternativy pro Ontrack EasyRecovery

Ceny & Licencování

Software Ontrack EasyRecovery je dodáván ve verzích Windows i Mac. Domácí verze EasyRecovery vám umožní používat software po dobu jednoho roku. To je velké omezení, protože další řešení pro obnovu dat, jako jsou EaseUS a Stellar, poskytovaly celoživotní licence.

Domácí licenci lze současně použít pouze na jednom počítači. Na rozdíl od některých jiných možností navíc nemáte celoživotní licenci. Během roku platnosti licence však můžete tuto licenci exportovat do jiného počítače tak často, jak potřebujete. Všechny licence platí pro Windows i MacOS.

Před nákupem si můžete vyzkoušet bezplatnou zkušební verzi jakéhokoli softwarového balíčku. Zkušební verze vám umožní zkontrolovat a zjistit, zda jsou vaše data obnovitelná, ale nikoli je skutečně obnovit.

Funkce

EasyRecovery poskytuje většinu základních funkcí, které musíte obnovit náhodně smazanými nebo jinak ztracenými daty. Zde je obecný přehled toho, co získáte s licencí:

Logo Ontrack EasyRecoverywww.krollontrack.com

Začíná od $ 658 za měsícVšechny plány

Verze

Verze
Windows, Mac

Možnosti skenování

Rychlá kontrola

Hluboké skenování

Seřadit podle typu souboru

Skenovat podle typu souboru

Možnosti skenování

Úplné skenování na pevném disku

Obnovení odstraněného / ztraceného souboru

Obnova poškozeného oddílu

Obnova odstraněného oddílu

Spouštěcí zařízení USB

Recovery CD

Klonování
Vyžaduje licenci

Externí zotavení

Obnova externího disku

Vyměnitelná média

Obnova SD karty

Obnovení optického úložiště

Podpěra, podpora

Sada funkcí pro EasyRecovery se řadí dobře proti konkurenci, zejména s inkluzemi, jako jsou optická média, obnova systému Windows Server a Linux. Obnovení úložiště RAID lze také provést, ale pouze s drahou podnikovou licencí (levnější možnost si můžete prohlédnout v našem Prosoft Engineering Data Rescue recenzi).

Přejeme si, aby EasyRecovery zahrnoval možnost klonování pevných disků a diskových oddílů do svého základního balíčku, a ne aby nutil uživatele k mnohem dražší profesionální edici.

Větší chybou je, že EasyRecovery vám nedovolí vytvořit spouštěcí disketu pro přístup k datům v počítačích bez zavádění systému. Pokud by tomu tak bylo, pro získání těchto dat musíte odstranit problémový pevný disk z počítače a připojit se k němu jako externí disk z funkčního počítače..

Možná ještě horší je, že Ontrack vám nedovolí uložit výsledky skenování pro pozdější zotavení. Pokud chcete, aby tyto funkce byly zahrnuty do vašeho řešení pro obnovu dat, zvažte možnost Stellar Data Recovery. EasyRecovery podporuje všechny běžné typy souborů.

To mimo jiné zahrnuje:

 • Dokumenty: Word, Excel, Powerpoint, PDF
 • Obrázky: JPEG, PNG, RAW, Photoshop, Illustrator
 • Zvuk: MP3, WAV, AIFF, AAC, Ogg
 • Videa: MPEG-4, QuickTime, AVI, WMV
 • Archivy: Zip, Gzip, RAR, Stuffit

Pokud typ souboru není podporován, není možné definovat a přidat nové typy souborů, jako je to možné pomocí funkce Stellar Data Recovery a Prosoft Engineering Data Rescue 4.

Podpora systému souborů zahrnuje:

 • Windows: FAT, NTFS
 • Mac: HFS, HFS+
 • Linux: EXT2, EXT3
 • Optická média: ISO9660

Proces obnovy

Po stažení a instalaci aplikace EasyRecovery budete při spuštění vyzváni k výběru umístění souborů, které chcete obnovit..

Možnosti zahrnují pevný disk, paměťové zařízení, optická média a multimediální / mobilní zařízení. Upozorňujeme, že zatímco RAID je nabízen jako možnost, není dostupný bez podnikové licence. Pro naše testy jsme vybrali pevný disk.

Poté, co provedete náš výběr a zasáhnete, budete muset vybrat svazek ke skenování. Můžete si vybrat celou jednotku, oddíl nebo složku.

EasyRecovery také stahuje data z tabulky oddílů a zobrazuje všechny oddíly, které byly odstraněny. V některých případech se zde váš ztracený oddíl nemusí zobrazit. Pokud k tomu dojde, budete muset spustit skenování na celý pevný disk, abyste se pokusili zjistit, zda jej lze obnovit.

Po výběru oddílu a stisknutí tlačítka „pokračovat“ provede EasyRecovery neobvyklý krok s otázkou, s jakým druhem scénáře obnovy se zabýváte. Většina programů obnovy se obvykle ptá, zda chcete spustit rychlé nebo hluboké prověřování. Vážíme si uživatelsky přívětivějšího přístupu průvodce Ontrack.

„Obnovení odstraněného souboru“ EasyRecovery je rychlejší skenování, analogické postupu rychlé obnovy. Skenování zvané „obnova formátovaných médií“ poskytuje intenzivnější skenování blok po bloku. Výsledky naší výkonnosti naleznete v další části.

Další možnosti zahrnují jednu, která trvale odstraní data, a diagnostiku detekující špatné bloky. Vyberte si a stiskněte tlačítko „pokračovat“. Během procesu skenování vás EasyRecovery informuje o průběhu a odhadované zbývající době.

Na rozdíl od některých jiných řešení pro obnovu dat nemůžete během prohlížení procházet a prohlížet si nalezená data. Zklamaný, ale ne jistič obchodu.

Po dokončení skenování můžete vyhledat ztracený obsah podle složky. Několik složek obsahuje obsah konkrétního typu (zvuk, dokumenty, obrázky, videa atd.). K dispozici je také složka nazvaná „data“, která umožňuje hledat obsah podle struktury vašeho systému souborů. Vyhledejte soubory, které jste omylem smazali, ve složce „Koš“.

Vyhledávací lišta vám umožní najít konkrétní obsah. Nefunguje však s příponami souborů (.txt, .jpg, .mp4), které by byly užitečné. Další možností, kterou jsme našli, je, že není možné uložit výsledky kontroly pro pozdější zotavení. To znamená, že nejste připraveni obnovit po dokončení skenování, musíte jej znovu spustit, když jste.

Většina ostatních služeb pro obnovu dat vám umožní uložit skenování. Jedna věc, kterou jsme absolutně milovali, však je, že EasyRecovery vám umožňuje zobrazit náhledy souborů podle miniatur. Mnoho konkurenčních nástrojů umožňuje zobrazit náhled souborů najednou.

Chcete-li obnovit libovolnou položku, dvakrát na ni klikněte. EasyRecovery vás z nějakého důvodu nutí obnovit jednu položku najednou. Díky této podivné konstrukci je EasyRecovery špatnou volbou pro obnovení velkého množství dat najednou a doporučujeme vám místo toho zkontrolovat naši recenzi CleverFiles Disk Drill..

Výkon

Testovali jsme jeho schopnosti na stejném testovacím počítači, který jsme použili k testování více než dvou tuctů konkurenčních služeb. Test zahrnuje testovací skenování celého našeho pevného disku 1 TB a skenování na oddíl o velikosti 518 GB. Během našeho testování jsme se snažili obnovit jak vymazaný oddíl 10 GB, tak tři testované soubory odstraněné z našeho datového oddílu 518 GB.

Zde jsou výsledky:

FunkceVýsledek
Rychlé skenování (500 GB oddíl)5 sekund
Hluboké skenování (500 GB oddíl)4 hodiny, 15 minut
Skenování Full HD (1 TB)6 hodin, 30 minut
Word Doc Recovered
Video soubor byl obnoven
Soubor obrázku byl obnoven
Nalezeny soubory recyklace bin (obsah, který byl odstraněn)7
Obnovený odstraněný oddíl

EasyRecovery udělal vše, co jsme potřebovali. Je to o něco pomalejší než nástroje pro obnovu dat vydané Stellar, EaseUS a CleverFiles, ale ne strašně tak.

Zákaznická podpora

Ontrack poskytuje podporu živého chatu pro všechny své produkty, včetně EasyRecovery. K živému chatu lze přistupovat pouze během pracovní doby, ale to je typické pro dodavatele softwaru. Náš větší zájem je v tom, že kontakt se zástupcem trval 45 minut, navzdory opakovaným zprávám, že někdo bude k dispozici do 30 sekund.

Pokud chcete, můžete se také obrátit na Ontrack telefonicky během pracovní doby a e-mailem 24/7.

Stránka podpory společnosti Ontrack obsahuje FAQ a „rychlý tip“, ale jinak je dost mělká. Rádi bychom viděli podrobnější návody, videa a uživatelské fórum. Absence lepších zdrojů poněkud kompenzuje použitelnost dobře navrženého průvodce zotavením služby.

Závěrečné myšlenky

Na Ontrack EasyRecovery pravděpodobně vyniká jeho krásně navržený průvodce. Uživatelská zkušenost je přímá s mnoha možnostmi přizpůsobení skenování a přátelských funkcí, jako je náhled miniatur. Dokonce dělá několik věcí, za které vám ostatní prodejci zaplatí navíc, jako je trvalé obnovení souborů a diagnostika disků.

Současně některé chybějící funkce brání tomu, aby EasyRecovery odpovídal nástrojům pro obnovu dat v nejvyšších policích. Mezi ně patří neschopnost obnovit data z počítačů bez zavádění pomocí spouštěcího disku, uložit více souborů najednou, uložit výsledky kontroly a klonovat oddíly.

Pozornost zasáhlo také nerozvinuté středisko zákaznické podpory. Omezená roční licence je také zklamáním, protože mnoho dalších nástrojů vám nyní poskytuje celoživotní upgrade zdarma. Naše doporučení: místo toho se podívejte na Stellar. Stojí to trochu víc, ale stojí to dvakrát tolik.

Už jste použili Ontrack? Co sis myslel? Podělte se o své myšlenky v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map