Recenze obnovy dat společnosti Wondershare – aktualizováno do roku 2020

Wondershare Data Recovery Review

Wondershare Data Recovery, jedno z nejpopulárnějších řešení pro obnovu dat na současném trhu, nabízí rozpočet a uživatelsky přívětivý zážitek pro všechny. Ačkoli není tak silný jako některé možnosti na trhu, nelze ho porazit za cenu, jak si můžete přečíst v naší recenzi Wondershare.

Nejlepší software pro obnovu dat

Wondershare Data Recovery se řadí mezi nejoblíbenější dostupné nástroje pro obnovu dat. Tato popularita se opírá především o její cenově příznivé ceny (pro PC) a přátelského průvodce. Zajímalo nás, rozhodli jsme se stáhnout a dát Wondershare na test, abychom zjistili, jak se měřilo oproti dražším řešením, jako jsou ta, která navrhli Stellar a EaseUS..

Pokud jste zvědaví, co pro vás může nástroj pro obnovu dat udělat, podívejte se na náš nejlepší software pro obnovu dat. Stručně řečeno, řešení obnovy dat se však obvykle používají k obnovení náhodně nebo systémově odstraněných souborů, poškozených, odstraněných nebo formátovaných oddílů nebo dat na havarovaných pevných discích..

Během naší kontroly jsme prozkoumali možnosti licence, funkce, uživatelské zkušenosti a podporu zákazníků společnosti Wondershare. Provedli jsme také několik skenů, abychom zjistili, zda skutečně provedl to, co měl.

Musíme přiznat, že jsme byli ohromeni tím, co Wondershare Data Recovery může udělat pro svou cenu. Téměř se nesrovnává s dražšími nástroji, pokud jde o funkce a rychlost, a pravděpodobně to nebude přitahovat odborníky v oblasti IT nebo seriózní techniky; ale pro laika ve vazbě to udělá práci.

Předchozí

další

Alternativy pro obnovu dat Wondershare

Ceny & Licencování

Wondershare poskytuje samostatné licence pro obnovu dat pro uživatele PC a Mac. Mají jak možnosti jednoho počítače, tak licence pro více počítačů. Jsou zaměřeny na rodiny a podniky.

Wondershare má mnohem více licencí na zotavení pro svůj software pro obnovu Mac pro firmy, přičemž největší možnost je pro 100 a více počítačů (vyžaduje nabídku). Kupodivu nenabízí stejné možnosti nákupu softwaru pro PC.

Pokud chcete software vyzkoušet před zakoupením, je k dispozici zkušební verze. Zkušební verzí můžete obnovit až 100 MB dat, ale před zakoupením licence si můžete alespoň zjistit, zda jsou požadované soubory k dispozici..

Funkce

Přestože je Wondershare Data Recovery nástrojem pro obnovu dat o rozpočtu, stále nabízí spoustu funkcí. Platí to však více pro jeho software Mac, který stojí za to, co by nástroj vyšší úrovně.

Logo pro obnovu dat společnosti Wondersharedatarecovery.wondershare.com

Začíná od $ 111 za měsícVšechny plány

Verze

Verze
Windows, Mac

Možnosti skenování

Rychlá kontrola

Hluboké skenování

Seřadit podle typu souboru

Skenovat podle typu souboru

Možnosti skenování

Úplné skenování na pevném disku

Obnovení odstraněného / ztraceného souboru

Obnova poškozeného oddílu

Obnova odstraněného oddílu

Spouštěcí zařízení USB

Recovery CD

Klonování

Externí zotavení

Obnova externího disku

Vyměnitelná média

Obnova SD karty

Obnovení optického úložiště

Podpěra, podpora

Jedním z nejlepších důvodů, proč si koupit Wondershare nad jinými řešeními, je to, že podporuje obnovu mobilních zařízení pro Android a iOS – dr. Fone – a dokáže také obnovit data z MP3 přehrávačů a digitálních fotoaparátů. Mezi pozoruhodné chybějící funkce, které zahrnují jiná řešení pro obnovu dat, jako je Stellar Data Recovery, patří klonování pevného disku, obnova spouštěcího disku pro počítače bez zavádění systému a obnova optických médií (celý obrázek si přečtěte v našem přehledu Stellar Data Recovery)..

Neexistuje ani možnost přidat do skenovacího procesu nové typy souborů. To by ale neměl být problém, protože Wondershare podporuje obnovu více než 550 různých typů souborů. Tyto zahrnují:

  • Dokumenty: DOC / DOCX, XLS / XLSX, PPT / PPTX, PDF, CWK, HTML / HTM, INDD, EPS atd..
  • Obrázky: JPG, TIFF / TIF, PNG, BMP, GIF, PSD, CRW, CR2, NEF, ORF, RAF, SR2, MRW, DCR, WMF, DNG, ERF, RAW atd..
  • Video: AVI, MOV, MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, FLV, SWF, MPG, RM / RMVB atd..
  • Zvuk: AIF / AIFF, M4A, MP3, WAV, WMA, MID / MIDI, OGG, AAC atd..
  • E-mail: PST, DBX, EMLX atd.
  • Archivy: ZIP, RAR, SIT atd.

Podporované systémy souborů zahrnují všechny ty hlavní:

  • Windows: FAT16, FAT32, NTFS
  • Mac: HFS, HFS+
  • Externí média: exFAT

Souborové systémy Linux – EXT2, EXT3 – nejsou podporovány.

Proces obnovy

Během tohoto segmentu prozkoumáme základní zkušenosti s použitím průvodce Wondershare. Ačkoli to neznamená, že je komplexní, mělo by vám to poskytnout dobrou představu o vzhledu a pocitu softwaru. Po zavedení systému Wondershare Data Recovery budete vyzváni k výběru typu souboru, který chcete obnovit.

Mnoho nástrojů pro obnovu dat tento krok nezahrnuje, i když by mělo. Vyhledávání konkrétních typů souborů pomáhá urychlit proces. Pro naše testy jsme se však rozhodli prohledat všechny typy souborů. V dalším kroku budete vyzváni k výběru umístění skenování.

Opět platí, že existuje několik pěkných možností přizpůsobení skenování. Vyhledejte pomocí „koše“ a vyhledejte soubory, které jste smazali, externí jednotku nebo určete umístění. Pokud pracujete s odstraněným diskovým oddílem, vyberte „Nemohu svůj diskový oddíl najít“. Na další obrazovce budete vyzváni k výběru disku.

Poté Wondershare vytáhne informace z tabulky oddílů vašeho zařízení a ukáže, jaké oddíly chcete vidět.

Písmena jednotek nebudou k dispozici, takže budete muset uhodnout, který oddíl je ten, který chcete na základě velikosti. U softwaru pro obnovení není normální žádná jednotka. Zde se zobrazí váš smazaný oddíl, pokud již nebyl přepsán svazek, který zabíral.

Vraťte se zpět do kroku „zvolit umístění“ a výběrem možnosti „v určitém umístění“ můžete také procházet a vybírat oddíly podle jejich rozdělení. To vám nepomůže se ztracenými diskovými oddíly, ale pomůže vám s nepřipojovacími oddíly.

Pro ilustraci zbytku procesu kontroly jsme vybrali náš oddíl „D“, kde jsme vytvořili a smazali několik testovacích souborů. Stisknutí tlačítka „další“ nám umožní zvolit „povolit hluboké skenování“. Tím se rozšíří algoritmus skenování, aby se prohledal váš sektor disku podle sektoru. Pokud tuto možnost nepovolíte, Wondershare Data Recovery místo toho provede omezenější „rychlou kontrolu“.

Rychlý test by obvykle měl být vaším prvním pokusem o obnovení ztracených dat, protože běží mnohem rychleji. Jakmile zahájíte skenování, ukazatel průběhu v horní části nástroje zobrazuje procento dokončení skenování. Odhadované odpočítávání vám ukáže, jak dlouho zbývá kontrola.

Během skenování můžete zobrazit obnovené soubory v podokně náhledu. Náhled za běhu je další užitečný trik než mnoho dražších nástrojů pro obnovení nezahrnuje.

Další pohodlí, které se nám líbí: ať už probíhá nebo probíhá kontrola, můžete zkontrolovat obnovené soubory podle typu souboru a cesty. Mnoho nástrojů vás omezuje na cestu. Nahoře je také vyhledávací pole. Odstraněné soubory jsou však znovu vytvořeny s obecnými názvy souborů, takže tato funkce je opravdu užitečná pouze v případech, kdy jsou vaše soubory a systém souborů neporušené.

Jedna věc, která se nám nelíbila, je, že služba Wondershare vám neumožňuje filtrovat výsledky pouze zobrazováním smazaných souborů. I když ve složce koše najdete soubory, které jste osobně smazali, není možné najít soubory smazané programem, pokud přesně nevíte, ve které složce by měl být tento soubor.

Chcete-li obnovit jakýkoli dokument, stačí kliknout na příslušné zaškrtávací políčko a stisknout tlačítko „obnovit“. Budete muset uložit do oddílu nebo jednotky odděleně od skenovaného oddílu.

Pokud nejste připraveni obnovit, můžete výsledky skenování uložit ke zpracování později. Tím se ušetříte nutnosti znovu spustit skenování. Celkově vytvořil Wondershare jednoduchý uživatelský zážitek, že by někdo měl být schopen navigovat s lehkostí.

Výkon

Testovali jsme Wondershareho rychlé a hluboké kontroly v našem datovém oddílu, abychom porovnali jeho výkon. Tyto testy byly provedeny na oddílu 518 GB na našem testovacím počítači, který měl 379 GB využitého prostoru. Před spuštěním kontroly oddílů jsme vytvořili a smazali tři testovací soubory: dokument Word, obrázek ve formátu JPG a video ve formátu MP4..

Také jsme vytvořili a odstranili malý testovací oddíl 10,76 GB, abychom zjistili, zda jej Wondershare nemohl najít. Nakonec jsme provedli hlubokou kontrolu celého našeho pevného disku 1 TB, abychom zkontrolovali dobu běhu. Zde jsou naše výsledky:

VlastnostiVýsledek
Rychlé skenování (500 GB oddíl)5 sekund
Hluboké skenování (500 GB oddíl)7 hodin, 30 minut
Skenování Full HD (1 TB)13 hodin
Word Doc RecoveredAno
Video soubor byl obnovenAno
Soubor obrázku byl obnovenAno
Obnovený odstraněný oddílAno

Všechny naše smazané testovací soubory byly nalezeny pomocí rychlé kontroly, která proběhla během několika sekund. Wondershareův hluboký sken však trval neuvěřitelných 7,5 hodin. Úplné skenování na pevném disku trvalo 11 hodin. Tyto časy jsou mnohem delší než přední nástroje pro obnovu dat, jako jsou Stellar a EaseUS (další informace o tomto produktu naleznete v Průvodci pro obnovení dat EaseUS)..

Obecně vzato, běhové prostředí nepředpovídá úspěch ani důkladnost algoritmu řešení obnovy dat, a to buď.

Zákaznická podpora

Pomoc při používání obnovy dat najdete na webu podpory společnosti Wondershare. K dispozici jsou samostatné kategorie uživatelských příruček a často kladených dotazů, spolu s vyhledávacím nástrojem pro rychlejší vyhledávání informací. Online uživatelské příručky doplňují písemné a videonávody. Zatímco dotykový mělký, Wondershare získává bonusové body pro snadnou navigaci.

Pokud nemůžete najít odpovědi na své otázky, můžete odeslat e-mailové dotazy 24/7. Tým podpory Wondershare však není úplně rychlý, aby se k vám vrátil. Dva dotazy, které odeslal recenzent, zůstaly nezodpovězeny dva týdny, dokud jim nebyly zaslány připomenutí.

Toto připomenutí však vedlo k rychlé odpovědi, která uvedla, že došlo k nějaké systémové chybě.

Neexistuje ani možnost živého chatu nebo telefonní číslo technické podpory. Pokud pro svou firmu používáte software pro obnovu dat, bude pravděpodobně lepší utratit více za řešení s aktivnější podporou.

Závěrečné myšlenky

Průvodce Wondershare Data Recovery Wizard může být stejně dobře navržen jako jakýkoli jiný. Tento nástroj je velmi intuitivní a nabízí vynikající granularitu pro přizpůsobení skenování vašim potřebám. Máme rádi schopnost skenovat podle typu souboru a scénáře. Avšak tam, kde je tento nástroj nejvíce nedostatek, je docela velký. Doby hlubokého skenování jsou dlouhé a podpora je špatná.

Chybí také některé klíčové funkce, jako je obnova spouštěcího disku a klonování jednotky. I když počítačový software Wondershare může mít smysl, pokud máte rozpočet, IT profesionálové a ti, kteří kladou velký důraz na jejich data, by měli zvážit robustnější a dobře podporované nástroje pro obnovu dat, jako jsou nástroje podporované Stellar Data Recovery a Prosoft Engineering Rescue (přečtěte si naši recenzi na Rescue Engineering Rescue Review).

Už jste použili Wondershare? Co sis myslel? Dejte nám vědět v komentářích níže a děkujeme vám za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me