Recenze Otixo – aktualizováno 2020

Otixo Recenze

Pokud jde o správu více cloudů, je Otixo pravděpodobně lídrem na trhu díky jeho snadnému použití a mnoha funkcím. Automatizace je však do očí bijící opomenutí, což znamená, že pole je stále otevřené. Přečtěte si naši kompletní recenzi Otixo pro všechny podrobnosti.


V dnešní době téměř všichni žonglují alespoň se dvěma účty cloudového úložiště, ne-li více. Se všemi velkorysými bezplatnými cloudovými úložišti, které jsou k dispozici, má smysl využít.

Podniky a nezávislí uživatelé navíc často používají více služeb cloudového úložiště, protože kolegové a klienti mají různé preference, ať už jde o Dropbox, Disk Google, OneDrive nebo jinou službu.

Správa všech těchto cloudových disků však může být skutečným problémem. Pamatování si, kde jsou soubory, přesouvání souborů z jedné služby do druhé a zefektivnění projektů, které využívají více služeb úložiště, může vyžadovat malou pomoc, což je místo, kde mohou být k dispozici nástroje pro správu cloudů.

V této recenzi Otixo zkontrolujeme jedno z větších jmen v prostoru, zejména pro firemní uživatele. Otixo podporuje více než 30 cloudových služeb a protokoly jako WebDAV a FTP. Má také některé pěkné funkce pro spolupráci, včetně pracovních prostorů pro projekty.

Držte se nás, když snižujeme funkce, náklady a uživatelské zkušenosti společnosti Otixo. Pokud hledáte služby cloudového úložiště, které chcete spárovat s Otixem, nezapomeňte vyzkoušet také našeho nejlepšího průvodce cloudovým úložištěm..

Alternativy pro Otixo

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Otixo slouží jako rozbočovač pro všechny vaše cloudové jednotky a nabízí několik funkcí, které u konkurenčních služeb nenajdete. To zahrnuje vlastní servery cloudového úložiště a některé užitečné možnosti spolupráce, které osloví firemní uživatele.

Zároveň má Otixo hrst velkých chyb, které omezují jeho užitečnost pro určité úkoly. Například když můžete kopírovat složku nebo soubor z jedné cloudové jednotky na druhou, nemůžete mezi nimi vytvořit trvalé vztahy. To znamená, že žádná synchronizace typu cloud-to-cloud nebo záloha typu cloud-to-cloud, jako je tomu u GoodSync.

Zatímco primární aplikace je webová, Otixo má klienty desktopů pro Windows a MacOS, které můžete použít ke správě cloudových souborů. K dispozici jsou také aplikace pro Android a iPhone.

Kromě správy veškerého cloudového obsahu na jednom místě se Otixo integruje s různými aplikacemi, což je funkce podporovaná společností Zapier. Tyto aplikace zahrnují služby sociálních médií, digitální notebooky, kalendáře, databáze a nástroje pro správu projektů.

Náhled s Otixem

U libovolné cloudové jednotky, kterou se připojíte k Otixo, si můžete prohlédnout náhled obrázků, dokumentů a videí uložených uvnitř. Pro úpravy souborů je však třeba soubor stáhnout a použít aplikaci pro počítač nebo otevřít soubor ve službě cloudového úložiště, ve které je uložen, aby bylo možné využít jeho editoru založeného na prohlížeči (viz nejlepší cloudové úložiště dokumentů).

Zatímco úpravy založené na prohlížeči jsou neúčinné, Otixo stále funguje dobře pro spolupráci, protože jej lze použít ke sdílení souborů s ostatními. Můžete také vytvářet pracovní prostory a pracovní skupiny pro zefektivnění projektů. K dispozici je i funkce chatu pro dialogové okno projektu. Podrobněji se podíváme na tyto funkce, když se podíváme na uživatelské prostředí níže.

Rovněž se podíváme na některé bezpečnostní funkce společnosti Otixo, včetně soukromého šifrování typu end-to-end pro vaše nahrané soubory. Na poslední poznámku před tím, než přejdeme na náklady, s Otixem získáte i nějaký cloudový úložný prostor. Budeme mluvit o tom, kolik, další.

Ceny

Otixo má k dispozici tři plány: bezplatný plán a dvě možnosti založené na předplatném v Otixo Standard a Otixo Plus.

Jak můžete vidět v tabulce výše, bezplatný tarif není zcela zdarma. Pokud plánujete provádět převody typu cloud-to-cloud, bude vám za tento gigabajt účtována částka 0,49 $, což je docela statný poplatek. Pokud plánujete převod více než 15 GB za měsíc, můžete se také přihlásit k Otixo Standard, protože jde o přibližně stejnou cenu.

Freeloaders získávají 5 GB úložného prostoru Otixo, zatímco předplatitelé dostávají 10 GB nebo 20 GB na uživatele, v závislosti na plánu, se kterým jdete. Tento úložný prostor je kumulativní, což znamená, že jej můžete rozdělit mezi uživatele, jak chcete.

Podporované mraky & Protokoly

Všichni říkají, Otixo podporuje přes třicet cloudových jednotek a protokolů s mnoha velkými jmény. Mezi přední poskytovatele cloudových úložišť patří powerbox Dropbox, Google Drive a OneDrive a také jedna z nejlepších cloudových úložišť s nulovými znalostmi v pCloud.

DropboxDisk GoogleOneDriveOneDrive pro podnikání
KrabiceAmazon S3Amazonská jednotkapCloud
HubicMEGAOwnCloudHiDrive
FlickrEvernoteFacebookYandex

Zjevně však chybí Egnyte Connect, snadno jedno z nejlepších podnikových synchronizačních a sdílených řešení dostupných dnes. Mezi řešeními cloudové infrastruktury je také podporována pouze Amazon S3. Chtěli bychom vidět také soubory Azure, Google Cloud a Rackspace Cloud Files.

Společnost Otixo však podporuje protokoly FTP / SFTP a WebDAV, což vám dává ještě více možností připojení jednotek. Zahrnutí OwnCloud je skvělé také pro ty, kteří chtějí integrovat své řešení cloudového úložiště s jinými disky.

Další užitečnou funkcí, kterou získáte u Otixo, je použití jako rozbočovače k ​​centralizaci oznámení od několika dalších služeb, včetně většiny populárních platforem sociálních médií, kromě Microsoft Excel, Paypal a MySQL..

Uživatelská zkušenost

Otixo, jak jsme zmínili, vám umožňuje spravovat vaše hostované soubory z webové aplikace, desktopového klienta a aplikace pro smartphone. Díky tomuto všestrannému přístupu je mnohem snazší zůstat na vrcholu úložných limitů, oznámení a dalších událostí v sadě cloudové jednotky.

Webové a stolní prostředí jsou téměř totožné, takže jakmile se jednou ukážete, budete většinou moci navigovat druhým. To je dobrá věc, protože si Otixo zvykne.

Odkazy na levém okraji jsou k dispozici pro pracovní skupiny, pracovní prostory a správce souborů Otixo. Pokud používáte webového klienta, budete mít také přístup k adresáři aplikace.

Adresář aplikace umožňuje integrovat Otixo s různými službami, jako jsou YouTube, GitHub a Twitter. Pokud tak učiníte, umožní vám přijímat oznámení v Otixu, když se v těchto aplikacích vyskytnou určité akce. Jedná se o velmi užitečnou funkci správy pro podniky s velkou sadou internetových nástrojů, které vám umožní sledovat.

Můžete také automatizovat určité akce, jako je automatické odesílání chatových zpráv přijatých v Otixo do notebooku Evernote (pokud se chcete o Evernote dozvědět více, přečtěte si naši recenzi Evernote).

Připojení cloudových jednotek k Otixu je relativně bezbolestný proces. Budete muset být v zobrazení správce souborů, kde je v pravém horním rohu malá ikona mraku; kliknutím na něj přidáte služby.

Na další obrazovce najdete seznam ikon cloudových služeb dostupných pro připojení. Klikněte na cloudovou službu, kterou chcete přidat, pojmenujte připojení a poté klikněte na tlačítko „autorizovat“. Cloudová služba vás vyzve, abyste udělili společnosti Otixo oprávnění k přístupu k digitálním dílům.

Proveďte to a integrace bude dokončena: vaše cloudová jednotka se nyní zobrazí v levém postranním navigačním sloupci správce souborů. Klepněte na název jednotky a v hlavním okně byste měli vidět všechny své složky a soubory.

Odtud můžete nahrávat soubory na cloudovou jednotku, kopírovat nebo přesouvat obsah z jedné jednotky na druhou a sdílet obsah. Všimněte si, že do Otixo nemůžete nahrát celé složky, pouze soubory, což je trochu bizarní.

Soubory můžete také sdílet pouze do pracovních prostorů, které jste nastavili, což je funkce, která zefektivňuje projekty.

V rámci pracovního prostoru můžete přidávat soubory bez ohledu na to, na jaké cloudové jednotce jsou uloženy, a vyzvat ostatní k přístupu do tohoto prostoru. Chcete-li přidávání dalších prostorů trochu usnadnit, můžete si předem nastavit týmy (např. Marketingové oddělení, vývojáře) pomocí zobrazení pracovních skupin..

Dropbox Business, Egnyte Connect a další nástroje cloudového úložiště určené pro firmy vám umožňují nastavit týmové složky pro spolupráci. S tímto přístupem jsou však spolupráce omezeny na soubory uložené v jediné cloudové jednotce. Možnost přístupu k souborům uloženým na více různých cloudových discích je velkou výhodou pro spolupráci a jedním z nejlepších důvodů, proč používat Otixo.

K dispozici je dokonce i funkce chatu, kterou můžete použít ke komunikaci se členy projektu, ačkoli Otixo se také integruje se Slackem, pokud dáváte přednost tomuto nástroji.

Cloud to Cloud Operations

Nejzářivější slabinou, kterou jsme zjistili při testování Otixo, je, že operace typu cloud-to-cloud jsou dosti omezené. Složku nebo soubor můžete přesunout z jedné cloudové jednotky do druhé kliknutím na tlačítko nabídky pro objekt, který chcete přesunout.

Je to dost snadné a funkce, která je nezbytná pro správu více cloudů. Rádi bychom však viděli možnosti synchronizace typu cloud-to-cloud a zálohování typu cloud-to-cloud, jaké najdete u MultCloud (přečtěte si naši recenzi MultCloud).

Zastřelili jsme zprávu Otixovi, abychom zjistili, zda se jedná o funkce, které společnost hodlá implementovat. Z odpovědi to nevypadá dobře.

Bezpečnostní

Zatímco Otixo postrádá velké množství typů cloud-to-cloud operací, které můžete provádět, je to pro to malý kousek s možností přidat další vrstvu zabezpečení k souborům, které ukládáte v cloudu.

Většina poskytovatelů cloudového úložiště, včetně Disku Google a OneDrive, spravuje šifrování souborů sám poskytovatel. To znamená, že společnost může vaše soubory dešifrovat, ať už prohledává obsah pro marketingové účely, nebo objevuje pirátský obsah, jako jsou torrentované filmy (nejlepší torrent pro čtení pro čtení).

Pomocí Otixo můžete soukromě šifrovat všechny soubory nahrané na připojené cloudové jednotky. Šifrování je end-to-end a jelikož šifrovací klíč znáte pouze vy, můžete dešifrovat své soubory pouze vy. V tomto ohledu to funguje trochu jako Boxcryptor, nástroj pro nulové znalosti, o kterém se můžete dočíst v naší recenzi Boxcryptor.

Použitá šifrovací metoda je 256bitová AES, což je protokol používaný většinou cloudových úložišť pro zabezpečení, jakož i finanční instituce a vlády. Je to také protokol doporučený Národním technologickým institutem a standardy.

Při nahrávání pomocí nástroje musíte soubory šifrovat.

Bohužel, protože můžete nahrávat pouze soubory, a nikoli složky, budete muset šifrovat i soubory po jednom. To je určitě něco, o čem Otixo potřebuje přemýšlet.

Velkým problémem je absence dvoufaktorové autentizace. Bez této funkce je pro někoho mnohem jednodušší použít pro přístup k vašim datům odcizené nebo prasklé heslo, protože při přihlášení z neznámých počítačů není vyžadováno další bezpečnostní pověření..

Web společnosti Otixo naznačuje, že tato funkce bude brzy k dispozici, i když pouze pro předplatitele Plus.

Podpěra, podpora

Otixo poskytuje podporu pouze prostřednictvím e-mailu. Nejsou k dispozici žádné živé kanály pro příjem nápovědy, jako je chat nebo telefon.

Navíc se nezdá, že by Otixo ve spěchu odpovídal na e-maily na podporu, alespoň pro bezplatné uživatele. Společnosti jsme poslali pár e-mailů a po pěti dnech jsme ještě neobdrželi odpověď.

Podle webových stránek společnosti dostávají zákazníci Otixo Plus nepřetržitou podporu a průměrnou dobu odezvy čtyři hodiny. Bohužel jsme nemohli tento slib otestovat.

Pokud se ocitnete ve vazbě a nemůžete čekat na odpověď, můžete požádat o pomoc online centrum podpory Otixo. Jako prostředek má slušné množství průvodců, jak začít, pracovat s různými cloudovými jednotkami, používat WebDAV a FTP, nastavovat pracovní prostory a další. Tento web je také prohledávatelný, aby vám pomohl rychle najít relevantní obsah.

Konečný verdikt

Otixo je nástroj pro správu cloudů, který má hodně pravdy a je téměř stejně špatný. Na druhou stranu, milujeme skutečnost, že služba má stolní a mobilní aplikace a že podporuje širokou škálu cloudových jednotek a aplikací.

Funkce pracovního prostoru budou také užitečné pro podniky, které usilují o zefektivnění projektů rozložených ve více cloudových službách. Užitečné jsou také některé integrace aplikací podporované technologií Zapier.

Na druhou stranu jsme byli docela překvapeni, když jsme zjistili, že společnost Otixo neumožňuje automatizovat přenos souborů typu cloud-cloud pro synchronizaci ani zálohování. Můžete ručně kopírovat nebo přesouvat obsah pouze z jednoho cloudu do druhého, což bude pro náročné uživatele cloudu příliš časově náročné.

I když se nám líbí, že můžete přidat soukromé šifrování k jednotlivým nahraným souborům, rádi bychom také viděli možnost rozšířenou na celé složky. Žádná dvoufaktorová autentizace není ještě větší starostí.

Celkově vzato, Otixo vpravo sedí blízko vrcholu trhu s více cloudy, který je, upřímně, docela slabý. Plně očekáváme, že tento trh poroste v následujících letech, protože správa multi-cloudů se zvyšuje.

Dejte nám vědět v komentářích, co si o Otixu myslíte, a děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me