odrive Review – Aktualizováno 2020

odrive Recenze

Ačkoli oficiálně stále probíhá, odrive je pozoruhodný výkonný nástroj pro správu více cloudů, který nabízí nejlepší synchronizaci svého druhu. V několika dalších oblastech to nestačí, ale pro úplný obrázek si nejlépe přečtete naši podrobnou odrive recenzi.


Pro ty, kteří chtějí lépe spravovat digitální aktiva rozložená v různých cloudových službách, poskytuje odrive správu multi-cloud, která vám v tom pomůže. Podporuje mnoho současných názvů velkých cloudových úložišť, jako jsou Disk Google a Dropbox, kromě protokolů jako WebDAV a FTP pro další možnosti integrace..

V této revizi provedeme několik největších zásahů nástroje, včetně soukromého šifrování typu end-to-end a jedinečného a výkonného přístupu k synchronizaci..

Budeme také diskutovat o některých fumbles, které by vám měly dát pauzu, i když odrive stále patří mezi nejlepší multi-cloud nástroje pro správu venku tam (pole zůstává nedokončenou).

Uvědomte si však, že odrive neposkytuje žádné úložiště sám o sobě. Pokud hledáte spíše samostatný cloudový úložiště než nástroj pro správu, začněte tím nejlepším průvodcem cloudovým úložištěm.

Alternativy odrive

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

S odrive najdete mnoho funkcí, které chcete od systému správy cloudů. Existuje také několik neočekávaných překvapení, ale také nešťastné zmeškání.

Hlavním cílem softwaru a jakéhokoli nástroje pro správu více cloudů je spojit všechny vaše cloudové úložné služby na jedno místo, jako by to byl jen jeden velký šťastný cloud..

Ke sjednocení cloudových služeb odrive používá kombinaci webového rozhraní a klienta pro synchronizaci desktopů. Klient pro stolní počítače je k dispozici pro Windows a Mac a beta verze pro Linux. odrive údajně měl v aplikacích pro Android a iOS několik let, ale zatím nic.

Můžete vytvořit neomezené cloudové připojení, i když jste na bezplatném plánu. Konkurenční služba Otixo umožňuje pouze deset připojení na účty zdarma.

V této recenzi se budeme zabývat tím, jaké cloudové služby jsou podporovány později. odrive také podporuje protokoly WebDAV, FTP a SFTP. K dispozici je také rozhraní příkazového řádku pro práci se servery.

odrive Zálohování a přenos

Otixo nenabízí synchronizaci typu cloud-to-cloud nebo cloud-to-cloud, což je jedna z nešťastných chyb, které jsme zmínili.

Ve skutečnosti neexistuje ani snadný způsob, jak provést jednorázový přenos z jednoho cloudu do druhého. Budete muset použít klienta pro stolní počítače a přesunout obsah tam. Chcete-li dosáhnout lepších připojení typu cloud-cloud, podívejte se na službu MultCloud (přečtěte si naši recenzi MultCloud).

Na straně plus vám klient synchronizace odrive umožňuje zobrazit cloudový obsah ze systému souborů na ploše, aniž byste jej museli ukládat do počítače. O tomto bodě mluvíme více, když diskutujeme o uživatelských zkušenostech. Je to docela užitečná funkce a není příliš běžná.

Další takovou funkcí je schopnost společnosti odrive šifrovat soubory soukromě, což u většiny služeb cloudového úložiště nativně nezískáte. Na tuto funkci se podíváme více, když později v této recenzi hovoříme o zabezpečení. Budeme také diskutovat o odrive znepokojující nedostatek dvoufaktorové autentizace.

odrive také umožňuje sdílet soubory generováním odkazů a vytvářením sdílených pracovních prostorů. Pomocí pracovních prostorů můžete pro práci na projektu spojit více souborů z více cloudových platforem.

Přestože web odrive není dosud k dispozici, naznačuje, že brzy nabídne možnosti zálohování a umožní vám zálohovat místní obsah do cloudové služby. Přestože si nedokážeme představit, že by to prasklo řadou nejlepších dostupných online zálohovacích nástrojů, vyhrazujeme si úsudek.

Celkově je sada funkcí smíšená taška, ale zdá se, že tomu tak je u většiny dostupných nástrojů pro správu cloudu. Musíme najít ten, který opravdu zaujme všude kolem. Doufejme, že odrive opraví své chyby, protože to určitě má potenciál být touto službou.

Ceny

Můžete získat bezplatnou verzi odrive s omezenou funkcí nebo se přihlásit k odběru služeb každý rok.

Pokud se rozhodnete přihlásit se k odběru, musíte zaplatit za rok dopředu, není zde žádná možnost z měsíce na měsíc. Náklady, 99 dolarů za rok, vyjdou na něco přes 8 dolarů měsíčně. To je asi o 20 procent více, než kolik zaplatíte za službu s Otixo (přečtěte si naši recenzi Otixo), což je služba, která má také možnost každý měsíc.

Bezplatná verze odrive se zdá velkorysá, protože můžete nastavit neomezené připojení a využívat mnoho dostupných funkcí. Funkce, které nemůžete použít, bohužel opravdu vykopnou nohy ze zkušenosti.

Jeden, o kterém budeme hovořit později, zahrnuje nemožnost nesynchronizovat soubory v klientském počítači poté, co byly staženy na váš pevný disk. Více rozumně, pouze uživatelé Premium získají přístup k funkci šifrování.

Pokud si myslíte, že se chcete přihlásit k odběru, můžete si nejprve vyzkoušet prémiový plán sedmidenní zkušební verzí, kterou získají všichni uživatelé, když se zaregistrují na bezplatný tarif. Pokud se navíc přihlásíte k odběru a rozhodnete se, že jste udělali hroznou chybu, můžete zrušit vrácení peněz do 30 dnů.

Podporované mraky & Protokoly

Odrive můžete použít k připojení různých služeb cloudového úložiště, ale existuje několik, které nejsou podporovány. Možnosti zahrnují velká jména jako Dropbox, Disk Google, OneDrive a Amazon Drive, stejně jako méně známé položky jako Yandex Disk a HiDrive..

Velkou chybou je Egnyte Connect, nejlepší podniková synchronizační a sdílená služba, kterou ještě musíme zkontrolovat.

DropboxOneDriveDisk GoogleKrabice
Amazonská jednotkaDisk YandexHiDriveAmazon S3
Backblaze B2Google Cloud4sharedJízda
FacebookInstagramHipChatSlack
GmailWebDAVFTPSFTP

Pro integraci jsou zahrnuty tři služby cloudové infrastruktury: Amazon S3, Google Cloud a Backblaze B2. To však ponechává Rackspace Cloud Files, Azure, Wasabi a několik dalších slušných možností mimo chlad.

Dobrou zprávou je, že odrive nepodporuje WebDAV, který vám umožní implementovat cloudové úložiště, které není na seznamu, pokud podporují samotný WebDAV. To zahrnuje pCloud (přečtěte si naši recenzi pCloud), dlouholeté oblíbené zde na Cloudwards.net.

odrive také podporuje FTP a SFTP protokoly pro připojení osobních serverů cloudového úložiště.

Nakonec služba podporuje několik aplikací. Patří mezi ně Facebook, Gmail, HipChat, Instagram a Slack. Jejich zahrnutí umožňuje provádět automatické stahování fotografií a videí ze sociálních médií, ukládání e-mailových příloh (Gmail) a sdílení souborů (Slack).

Uživatelská zkušenost

Jakmile se zaregistrujete pro odrive a přihlásíte se, najdete rozhraní, kde můžete začít přidávat účty cloudového úložiště.

Začněte tím, že kliknete na odkazové úložiště. Požadované úložiště si budete moci vybrat ze seznamu oblíbených poskytovatelů. Pokud nevidíte to, co hledáte, klikněte tam, kde se říká „katalog úložiště“, a objevte další možnosti.

Pokud připojujete účet cloudového úložiště, budete muset odrive povolit přístup k tomuto účtu, který vyžaduje vaše uživatelské pověření. Tento proces trvá asi deset sekund, po kterém jej uvidíte na kartě úložiště uživatelského rozhraní odrive web.

Kliknutím na kteroukoli z uvedených disků získáte přístup k jeho obsahu přímo od odrive.

Z uživatelského rozhraní prohlížeče můžete stahovat, mazat, přejmenovávat a sdílet. Funkce sdílení souborů generuje odkaz na složku nebo soubor, který může být chráněn heslem a může mít datum vypršení, větší zabezpečení než sdílení obsahu přímo z Disku Google a několika dalších služeb.

Soubory obrázků lze zobrazit, ale žádné jiné typy souborů nemohou, dokonce .pdf. Můžete také vytvářet složky a nahrávat soubory. Pohodlně uživatelské rozhraní odrive podporuje drag and drop, což vám umožní nahrát více souborů najednou.

Kupodivu není možné vyhledávat soubory. To znamená, že pokud si nepamatujete, s jakou službou jste soubor uložili, musíte se podívat. Také jsme nenašli možnost otevřít soubory spuštěním služby cloudového úložiště, ve které jsou uloženy, což se zdá jako funkce bez intelektu pro nástroj pro správu cloudů.

Líbí se nám funkce „mezer“ odrive, která vám umožňuje vytvářet sdílená pracovní prostředí, která mohou integrovat obsah z různých služeb cloudového úložiště. To usnadňuje spolupráci na projektech, které zahrnují soubory uložené u více poskytovatelů.

Neexistuje však žádný pracovní chat ani funkce přidávání komentářů do mezer, takže se cítí trochu nedostatečně. Otixo má podobnou funkci nazvanou „pracovní prostory“, která je mnohem více leštěná.

To je skoro všechno, co se týká webového uživatelského rozhraní, kromě karty šifrování, o které se budeme bavit později. Snadno se používá a existuje několik pěkných funkcí, ale rádi bychom viděli více.

odrive Desktop Sync Client

Klienta synchronizace odrive si můžete stáhnout z webového prohlížeče. Instalace trvá jen minutu a poté, co klient otevře váš prohlížeč, aby vás provedl rychlou výukou. Hlavní myšlenkou je, že každá cloudová služba nebo aplikace, ke které se připojíte k odrive, se objeví ve složce odrive na ploše.

Složka funguje jako hlavní synchronizační složka pro všechny vaše cloudové úložné služby, ale s úlovkem: ve výchozím nastavení nejsou složky a soubory ve složce skutečně synchronizovány. To, co vidíte, jsou zástupné symboly, což poskytuje obrovskou výhodu.

Výhodou je, že stále můžete vidět, jaký obsah je uložen v cloudu pomocí správce souborů v počítači, ale tento obsah nezabírá místo na pevném disku. Funguje to jako elegantní funkce Dropboxu „inteligentní synchronizace“ (přístup ke kterému vyžaduje poněkud drahý Dropbox Pro, jak se můžete dočíst v naší recenzi Dropboxu).

Synchronizaci pro libovolnou složku nebo soubor můžete zapnout klepnutím pravým tlačítkem myši na tuto složku a výběrem možnosti „synchronizace“, která ji stáhne na pevný disk. Chcete-li synchronizaci znovu vypnout, klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „nesynchronizovat“. Nezapomeňte však, že z důvodů, které nemůžeme pochopit, je unsync k dispozici pouze pro uživatele Premium.

Bezplatní uživatelé, kteří převádějí zástupné symboly na skutečné soubory, je budou muset pouze takto udržet.

Budete mít přístup k některým nastavením a dalším možnostem prostřednictvím ikony odrive na hlavním panelu. Mezi ně patří omezení šířky pásma, rozdělení velkých souborů a nastavení synchronizačních intervalů (také všechny prémiové funkce).

Chtěli bychom vidět možnost šifrování složek přímo ze stolního klienta, než abychom museli používat webové uživatelské rozhraní, ale celkově musíme říci, že stolní klient je naší oblíbenou věcí odrive.

Je to hlavně kvůli použití zástupných souborů, než k tomu, aby se obsah skutečně musel stahovat. Tuto funkci musí implementovat více poskytovatelů cloudového úložiště.

Bezpečnostní

Možnost šifrování dostupná ve webovém uživatelském rozhraní (prémiová funkce) by měla oslovovat ty, kteří se obávají soukromí v cloudu. Pokud si nevyberete poskytovatele cloudového úložiště s nulovými znalostmi, budou cloudové společnosti spravovat šifrovací klíče za vás.

To znamená, že tyto společnosti mohou vaše soubory dešifrovat, aby je zkontrolovaly na věci, jako je pirátský obsah, nebo na krmení vládními programy dohledu, jako je PRISM. Pokud používáte Disk Google, může Google také naskenovat vaše data a použít je pro marketing, o kterých se můžete dozvědět více v naší recenzi na Disku Google.

Funkce šifrování odrive tuto energii odebírá. To vám umožní vytvářet šifrované složky na cloudových jednotkách. U souborů uložených v těchto složkách jsou jejich názvy souborů i obsah zakódovány způsobem, který je soukromý a komplexní, což znamená, že je nikdo nemůže dešifrovat.

Budete požádáni o vytvoření hesla, které se použije pro vygenerování šifrovacích klíčů. Neztrácejte toto heslo, protože odrive ho neuloží, protože by to většinou narušilo účel funkce. Pokud ji ztratíte, ztratíte přístup ke všem souborům v šifrované složce.

Úroveň šifrování, mimochodem, je AES-256, stejný protokol používaný šifrovací službou nulových znalostí Boxcryptor, která splňuje podobný účel (přečtěte si naši recenzi v Boxcryptoru).

I když máme možnost šifrování velmi rádi, vůbec nejsme nadšeni skutečností, že odrive nenabízí dvoufaktorové šifrování. Bez této funkce, pokud bude vaše odrive heslo účtu odcizeno nebo prasklé, kdokoli to má, bude mít snadný přístup ke všem vašim cloudovým souborům (dobře, kromě těch v šifrovaných složkách, díky dodatečnému šifrovacímu heslu).

U dvoufaktorové autentizace je při přihlášení z neznámého počítače vyžadován tajný kód, obvykle odeslaný do vašeho telefonu. Většina služeb cloudového úložiště dnes nabízí dvoufaktorové ověření. Skutečnost, že služba odrive tuto výhodu neocenila, je pravděpodobně největším důvodem, proč se této službě vyhýbat.

Pokud odražíte, ujistěte se, že jste podnikli kroky k vytvoření silného hesla, které je obtížné brutálně vynutit.

Podpěra, podpora

odrive má uživatelskou příručku, ke které máte přístup prostřednictvím webového uživatelského rozhraní. Je prohledávatelný a provede vás několika základními kroky. V průvodci je také kategorie pro odstraňování problémů, ale tato kategorie obsahuje zvláštní článek a nejde o odstraňování problémů („jak zkontrolovat verzi synchronizované aplikace“).

Existuje také uživatelské fórum, které se zdá být docela aktivní, kde můžete klást otázky a zkoumat odpovědi z minulosti. odrive udržuje blog a má také krátkou stránku FAQ.

Pokud na své otázky nenajdete odpovědi, existuje stránka „Kontaktujte zákaznický servis“. Jedinou možností přímého kontaktu však jsou e-mailové adresy prodejního a fakturačního týmu (samozřejmě). odrive přesměruje technické otázky na uživatelské fórum.

Stručně řečeno, nejsme ohromeni přístupem společnosti Odrive k zákaznické podpoře.

Závěrečné myšlenky

Na začátku procesu kontroly jsme byli velmi nadšení, protože jsme si mysleli, že jsme konečně našli dokonalý systém pro správu více cloudů. Zakládali jsme si, že primárně na objevování použití zástupných symbolů spíše než stažených souborů, a že odrive lze použít k šifrování cloudového obsahu.

Oba jsou skvělé funkce. Jsou však jedinými skutečně přesvědčivými důvody, proč tuto službu používat, a nejsme si jisti, zda jsou pro některé z našich čtenářů dostatečně přesvědčivé..

I když jsou náklady o něco vyšší, než bychom chtěli, skutečnými obavami jsou nedostatek dvoufaktorové autentizace a synchronizace typu cloud-cloud. Také bychom rádi viděli odrive integraci několika dalších cloudových služeb a lepší podporu zákazníků.

Konečným výsledkem je, že stejně jako většina konkurence odrive uspěje skvěle a nešťastně selže. Je to bohužel dost první, že je to stále jeden z nejlepších nástrojů pro správu cloudů, které jsou dnes k dispozici.

Sdělte nám své názory na odrive v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map