Recenze aplikace Internet Explorer – aktualizováno do roku 2020

Recenze aplikace Internet Explorer

Pokud jste to nevěděli, Internet Explorer stále existuje a slouží většinou jako důkaz toho, jak daleko jsme se dostali od 90. let. Je to bolest, kterou si můžete prohlédnout, nepořádek, na který se můžete podívat, a nemůžete získat přístup k mnoha webům, jak si můžete přečíst v této recenzi aplikace Internet Explorer.


Nejlepší recenze prohlížečů

Internet Explorer byl spuštěn v roce 1995 a po dlouhou dobu byl králem webových prohlížečů, alespoň v počtu uživatelů. Vzestup prohlížeče Google Chrome v roce 2008 jej vytlačil ze svého dominantního postavení a od té doby klesá, v roce 2015 byl nakonec nahrazen Microsoft Edge (přečtěte si naši recenzi Edge). Tato recenze v prohlížeči Internet Explorer vysvětlí výhody a nevýhody prohlížeče.

Prohlížeč je zastaralý nepořádek a se závažným nedostatkem funkcí, zastaralým a ošklivým rozhraním a nízkým výkonem je jedním z nejhorších webových prohlížečů, které byste mohli použít. Jedinou nevýhodou aplikace Internet Explorer je to, že určité starověké weby a intranetové systémy jsou pro něj stále vyráběny výhradně, což znamená, že jste někdy nuceni je používat.

Nejnovější a poslední iterace prohlížeče, známá jako Internet Explorer 11, je k dispozici pouze pro Windows 7 a novější. Je to také jediná verze prohlížeče pro Windows 10, 8.1 a 8. Internet Explorer pro MacOS existoval, ale byl zastaven v roce 2003 po spuštění Safari Apple. Pro tuto kontrolu jsme k testování použili notebook se systémem Windows 10.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Internet Explorer

Funkce

V prohlížeči Internet Explorer chybí mnoho funkcí, které jsou nyní považovány za standardní pro webové prohlížeče. Přestože můžete do vyhledávací lišty přidat Google a několik dalších poskytovatelů vyhledávání, výchozí vyhledávací modul je uzamčen pro Bing. 

Mezi další chybějící funkce patří témata a možnost ztlumení karet. Ačkoli existuje základní automatické vyplňování, nelze uložit platební metody a nic jiného než hesla nelze spravovat ani upravovat, pouze vymazat.

IE-AutoFill

Internet Explorer má doplňky, ale ve srovnání s prohlížeči Chrome a Mozilla Firefox je výběr slabý (přečtěte si naši recenzi v prohlížeči Firefox). Naštěstí existuje verze Adblock Plus, ale to je holé minimum, které chcete od rozšíření prohlížeče. Protože prohlížeč není založen na Chromiu (přečtěte si naši recenzi v Chromiu), nelze použít knihovnu rozšíření Chrome.

IE-InternetExplorerAddons

Prohlížeč je dodáván s překladem Bing Translate, který umožňuje překládat webové stránky do více než 45 jazyků kliknutím pravým tlačítkem myši a výběrem možnosti překlady v místní nabídce. Ačkoli je to lepší než nic, Bing Translate není zdaleka tak dobrý jako Google Translate, který při překladu nabízí více jazyků a větší přesnost.

Internet Explorer se dobře integruje s dalšími produkty společnosti Microsoft. Webové stránky můžete importovat do aplikace Excel nebo OneNote, která text uloží automatickým vytvořením listu aplikace Excel nebo stránky OneNote. Je to užitečný nástroj, pokud potřebujete zkopírovat velké množství dat, například tabulek, do místních souborů, ale můžete to udělat v jiných prohlížečích s příponou.

IE-ImportToExcel

Snadnost použití

Základní struktura rozhraní aplikace Internet Explorer vypadá podobně jako ostatní prohlížeče s adresou a vyhledávacími pruhy nahoře a kartami a záložkami pod nimi, ale obsahuje příliš mnoho nabídek a tlačítek. Rozhraní je starověké a nedostatek kontroly nad procházením webu, chybí jednoduché věci, jako je připnutí nebo výběr více karet.

IE-BasicInterface

Kromě základního nastavení velikosti a barvy textu neexistuje způsob, jak přizpůsobit vzhled prohlížeče. Protože moderní prohlížeče, jako je Vivaldi (přečtěte si naši recenzi Vivaldi), vám umožní změnit téměř každý aspekt vzhledu a pocitu prohlížeče, možnosti přizpůsobení aplikace Internet Explorer vypadají žalostně nedostatečně.

Nabídka nastavení se také cítí jako zastaralá relikvie a její navigace k nalezení požadované možnosti je často únavná a obtížná, protože provádění malých změn často vyžaduje procházení dlouhými kontrolními seznamy skrytými v pokročilých kategoriích..

IE-InternetOptions

Pokud jde o kompatibilitu, mnoho webů netestuje pro aplikaci Internet Explorer, takže se během procházení rychle setkáte s problémy, což se postupem času zhoršuje. Je to proto, že Internet Explorer má nízký počet uživatelů a nepodporuje mnoho moderních webových standardů, což z něj dělá optimalizaci webových stránek pro vývojáře webu bolestivou úlohu..

Na druhé straně některé staré weby stále používají starší rámce, například ActiveX, který je integrován do aplikace Internet Explorer. Kromě toho jsou pro prohlížeč někdy vytvořeny intranetové weby a aplikace používané společnostmi interně.

Výkon

Internet Explorer je pomalý a dosahuje podobné rychlosti jako jeho náhradní prohlížeč Edge, který je mnohem pomalejší než všechny ostatní prohlížeče, které jsme testovali, s výjimkou Tor Browser (přečtěte si naši recenzi Tor Browser). Využití paměti RAM je také vysoké a prohlížeč spotřebovává stejně velké množství systémových prostředků jako Chrome, přestože je mnohem pomalejší.

Internet Explorer má řídicí panel výkonu, který můžete vyvolat na každé kartě, abyste změřili jeho využití CPU a RAM, stejně jako dobu malování, obnovovací kmitočet a počet síťových požadavků. Bohužel to funguje pouze na jednotlivých kartách, takže je neúčinné, pokud chcete porovnat výkon všech svých otevřených karet nebo najít web, který spotřebovává nejvíce zdrojů.

IE-PerformanceDashboard

Bezpečnostní

Největším problémem s bezpečností aplikace Internet Explorer je to, že již není v aktivním vývoji nebo prioritou společnosti Microsoft. Přestože prohlížeč stále podporuje, dostává aktualizaci zabezpečení pouze jednou za měsíc, což je ve srovnání s jinými prohlížeči jen zřídka, protože jsme se zabývali článkem o tom, který webový prohlížeč je nejbezpečnější.

Na rozdíl od většiny prohlížečů vás to nevaruje, když přistupujete na web přes nezabezpečené připojení. Když jste připojeni k HTTPS, vedle adresního řádku je visací zámek, ale jeho nepřítomnost je snadno přehlédnutelná a může vás nechat nevědomým, že posíláte osobní nebo důležité informace přes nezabezpečené připojení, což může vést ke shromažďování údajů třetím – strany.

IE-HTTPSPadlock

Existují tři úrovně zabezpečení, z nichž každá se většinou zaměřuje na blokování různých skriptů nebo výzvu k povolení před jejich spuštěním. Pokročilá nastavení vám umožňují zvolit jednotlivá bezpečnostní opatření, ale jsou spletitá a spravují nastavení a oprávnění webu..

IE-AdvancedSecurity

K ochraně uživatelů před škodlivým obsahem, například malwarem nebo phishingovými programy, používá Internet Explorer Microsoft Defender SmartScreen. Varuje uživatele, když se chystají otevřít web známý pro škodlivé chování a sloužit stejnému účelu jako Bezpečné prohlížení Google pro mnoho dalších prohlížečů. Defender SmartScreen je rychlejší než Bezpečné prohlížení.

Soukromí

Pokud jde o soukromí, Internet Explorer dělá minimum, ale ne mnohem víc. V nastavení můžete zapnout ochranu sledování a použít také „procházení v soukromí“, což je další název standardních soukromých oken, která mají všechny prohlížeče. Můžete však nastavit prohlížeč tak, aby při ukončení automaticky mazal všechna data, včetně historie prohlížení, souborů cookie atd., Což je příjemné.

Nastavení IE-TrackingProtection

Zásady ochrany osobních údajů pro Internet Explorer jsou dlouhé a složité a nejdůležitější informace jsou skryty ke konci, což ukazuje, že ačkoli data shromážděná od vás zůstanou u společnosti Microsoft po většinu času, mohou být v určitých případech předána. a vaše data budou vždy použita společností k personalizaci a „zlepšení“ vašich zkušeností.

Pokud jste vážně o ochraně svého soukromí, měli byste použít jiný prohlížeč a přečíst si našeho anonymního průvodce procházením, který obsahuje spoustu užitečných tipů a triků, jak se chránit před zvědavýma očima online.

Verdikt

Upřímně řečeno, Internet Explorer je hrozný prohlížeč. Bylo to daleko za konkurencí ještě před vzestupem Chromu na konci 2000. let (přečtěte si naši recenzi v Chromu) a to se moc nezlepšilo. Špatný výkon, nedostatek funkcí a zastaralý design doplňují jeden z nejméně užitečných prohlížečů na trhu. Dokonce i šéf bezpečnosti společnosti Microsoft řekl lidem, aby ji už nepoužívali.

Skutečnost, že Edge převzal roli primárního prohlížeče společnosti Microsoft v roce 2015, nepomohla, a pokud z nějakého důvodu cítíte potřebu používat prohlížeč vestavěný k počítači se systémem Windows, měli byste použít tento.

Co si myslíte o Internet Exploreru? Existuje přesvědčivý důvod jej použít, že jsme se v tomto přezkumu nezabývali, což kompenzuje jeho mnoho nedostatků? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me