Opera Neon Review – Testing Grounds – Aktualizováno 2020

Opera Neon Review

Máte zájem o procházení webu způsobem, který jste si nikdy nepředstavovali? Pak vyzkoušejte Neon, operní testovací koncept prohlížeče s několika velmi podivnými nápady. To znamená, že existují i ​​skvělé funkce, jak si můžete přečíst v naší plné recenzi Opera Neon.


Nejlepší recenze prohlížečů

Opera Neon je důkazem konceptu vydaného v lednu 2017, vytvořeného k prozkoumání nových způsobů procházení webu. Ačkoli nikdy nemělo být nahrazeno vlajkovým produktem Opery (přečtěte si naši operní recenzi zde), sloužilo jako testovací základna pro funkce, z nichž některé byly později přeneseny do hlavního produktu společnosti.. 

V této recenzi aplikace Opera Neon projdeme silné a slabé stránky tohoto experimentálního prohlížeče.

I když celkový design a rozvržení prohlížeče je určitě zajímavé, postrádá také některé zásadní funkce, jako je synchronizace napříč zařízeními a doplňky třetích stran. Kromě toho existují určité významné obavy týkající se zabezpečení a ochrany osobních údajů, o kterých byste měli vědět, než se rozhodnete používat prohlížeč konceptů Opera.

Opera Neon je k dispozici pouze na ploše a je kompatibilní se systémy Windows 7 a novějšími i MacOS X 10.9 a novějšími. Pro tuto recenzi jsme k testování prohlížeče použili notebook se systémem Windows 10.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Opera Neon

Funkce

Neon přichází s několika vynikajícími drobnými funkcemi. Na hlavním panelu na levé straně obrazovky je přehrávač videa, který umožňuje přehrávat videa z YouTube nebo Vimeo při prohlížení jiných karet nebo dokonce po přepnutí do jiné aplikace.

Opera-Neon-VideoPlayer

Ve stejné nabídce je také nástroj pro snímání obrazovky, ale je méně flexibilní než nástroje používané běžným prohlížečem Opera nebo Firefox (přečtěte si naši recenzi v prohlížeči Firefox), protože umožňuje pouze oříznout a zachytit výběr webových stránek, nikoli celá věc.

Když pomocí nástroje pořídíte snímek obrazovky, automaticky se uloží do složky galerie, ke které se snadno dostanete prostřednictvím stejné nabídky na levé straně obrazovky. Prohlížení obrázku v galerii vám také řekne, jaká je zdrojová adresa URL pro snímek obrazovky, což je vynikající způsob, jak sledovat, kde jste snímek pořídili..

Opera-Neon -Galerie

Stejně jako běžný prohlížeč Opera, i Neon je založen na Chromiu (přečtěte si naši recenzi Chromium), ale vzhledem ke způsobu, jakým je prohlížeč postaven, není kompatibilní s žádnými rozšířeními Chrome, na rozdíl od jiných prohlížečů, které sdílejí stejnou architekturu, jako je Brave (přečtěte si naše statečná recenze). 

A co je ještě horší, není kompatibilní s žádnými speciálními doplňky Opera, což znamená, že jste omezeni na nativní funkčnost prohlížeče.

Základní prohlížeč PDF je zděděn z prohlížeče Chromium, ale postrádá pokročilé funkce, jako jsou podpisy a podpora pro dynamické soubory PDF..

Neexistuje ani mobilní verze prohlížeče a Neon se nemůže synchronizovat s dalšími mobilními prohlížeči Opera, jako je Touch nebo Mini. Ve skutečnosti mezi zařízeními vůbec neexistuje synchronizace, takže pokud používáte více počítačů a chcete mezi nimi přenášet zážitek z prohlížení, budete chtít hledat jinde.

Snadnost použití

Nejzajímavější součástí Opera Neon je její inovativní design rozhraní. Karty jsou uvedeny v pravém okraji obrazovky v rolovatelné nabídce a každá je prezentována jako bublina zobrazující vzhled webových stránek, což usnadňuje jejich identifikaci. 

Prohlížeč také používá algoritmus, který Opera nazývá „gravitace“, který určuje, které karty nejvíce využíváte, a přitahuje je na začátek seznamu.

Opera-Neon-Tabs

Neon používá tradiční úvodní stránku, Neon má přizpůsobitelnou domovskou obrazovku, která kopíruje pozadí počítače na vašem počítači, takže se cítí integrovanější se zařízením. 

Zde najdete všechny nejčastěji navštěvované webové stránky a také záložky. Kteroukoli z těchto webových stránek můžete snadno otevřít kliknutím na příslušnou bublinu nebo přetažením na panel karet.

Opera-Neon-HomeScreen

Další skvělou funkcí pohodlí v Neonu je režim rozdělené obrazovky. Tím se obrazovka rozdělí na dvě samostatné karty, což výrazně usnadňuje multitasking. Bohužel, vzhledem k tomu, jak prohlížeč zobrazuje webové stránky, nejsou nikdy zcela na celé obrazovce, takže vypadají o něco menší, než je obvyklé.

Opera-Neon-Splitscreen

Když karta přehrává zvuk, v horní části ikony karty se zobrazí zelená ikona reproduktoru, která slouží také jako tlačítko ztlumení. Kromě toho vám Neon umožňuje přidat libovolný vyhledávač, který chcete, a neomezovat vás na vybraný předem určený seznam.

Opera-Neon-SearchEngines

Při nastavování prohlížeče máte možnost importovat nastavení z aplikace Internet Explorer (přečtěte si naši recenzi v aplikaci Internet Explorer) nebo Firefox, ale kupodivu ne Chrome nebo Opera.

Můžete také snadno nastavit a změnit oprávnění webových stránek – například služby určování polohy, JavaScript, vyskakovací okna a obrázky – kliknutím na zelený zámek v pravém horním rohu. Visací zámek bohužel zmizí, když se připojujete pomocí protokolu HTTP, takže tato nastavení nejsou vždy snadno dostupná.

Výkon

Neon není příliš rychlý prohlížeč. V našich rychlostních testech skóroval nižší než většina ostatních hlavních prohlížečů, včetně standardních Opera, Chrome a Firefox. Je také jen o něco rychlejší než Edge (přečtěte si naši recenzi Edge), což je jeden z nejpomalejších prohlížečů, které jsme zkontrolovali.

Prohlížeč však také používá velmi málo paměti RAM a zhruba poloviční spotřebu paměti prohlížeče Google Chrome (přečtěte si naši recenzi v prohlížeči Chrome). Využití CPU je bohužel neobvykle vysoké, bez ohledu na počet otevřených karet.

Opera, stejně jako všechny prohlížeče založené na prohlížeči Chromium, přichází se specializovaným správcem úloh, což usnadňuje identifikaci karet, které využívají nejvíce zdrojů, pokud potřebujete omezit stopu prohlížeče. Můžete také zakázat všechny obrázky, což je skvělý způsob, jak ušetřit využití dat, pokud máte omezenou šířku pásma.

Opera-Neon-Taskmanager

Bezpečnostní

Bezpečnost je největším problémem Neon. Protože prohlížeč byl primárně určen jako důkaz konceptu, neobdržel od svého vydání v roce 2017 žádné aktualizace, což je neuvěřitelně zranitelné vůči zneužití, malwaru a jiným typům počítačové kriminality. 

Jak jsme v našem článku zdůraznili, který webový prohlížeč je nejbezpečnější, četnost aktualizací je jedním z nejdůležitějších aspektů zabezpečení prohlížeče, takže se jedná o velký problém.

Na rozdíl od standardní opery Neon nepřichází s vestavěným blokátorem reklam. Ačkoli to ve většině prohlížečů obecně není problém, protože blokátory reklam třetích stran lze snadno najít, Neonův úplný nedostatek doplňků znamená, že neexistuje žádný způsob, jak blokovat reklamy.. 

Protože reklamy jsou běžným vektorem malwaru, jedná se o velké bezpečnostní riziko. K dispozici je však blokování vyskakovacích oken, takže je to něco.

Kromě toho Neon dělá opravdu špatnou práci, aby varoval uživatele, že se připojují k webu pomocí nezabezpečeného připojení HTTP. Přestože se u připojení HTTPS zobrazuje zelený zámek, absence této ikony je jediným indikátorem, že vaše připojení není zabezpečené, což je méně než ideální.

Opera-Neon-HTTPSPadlock

Ačkoli většina prohlížečů využívá databázi bezpečného prohlížení Google k ochraně uživatelů před malwarovými a phishingovými schématy, Neon se místo toho rozhodne pro databáze Yandex a PhishTank. I když je to lepší než nic, nejsou tak efektivní jako alternativa Google.

Soukromí

Neon sdílí stejné obavy o soukromí jako běžný prohlížeč Opera. Čínští investoři koupili společnost v roce 2016, což se neuvěřitelně týká vzhledem k ochotě čínské vlády posílit soukromé společnosti, aby jim poskytovaly zadní vrátka a uživatelské údaje.

Její zásady ochrany osobních údajů jsou také hrozné, protože jasně uvádí, že Opera si vyhrazuje právo shromažďovat veškeré informace o uživateli – od jmen po IP adresy a historii procházení – a sdílet je nebo prodávat komukoli, koho chce..

Kromě toho je ve výchozím nastavení povoleno mnoho služeb, které ohrožují vaše soukromí, jako je predikce vyhledávání, automatické vyplňování URL a další. Teoreticky je můžete vypnout, ale je obtížné s jistotou říci, jak je prohlížeč soukromý.

Opera-Neon-PrivacyServices

Vzhledem ke všem těmto obavám týkajícím se ochrany soukromí souvisejících s Neonem důrazně doporučujeme podívat se na našeho průvodce anonymním prohlížením, abyste se při používání prohlížeče ujistili, že jste tak chráněni, jak můžete. Budete také chtít zvážit použití VPN, takže se přesuňte na náš nejlepší seznam VPN, pokud jej ještě nemáte, nebo si myslíte, že byste mohli potřebovat upgrade.

Verdikt

Neon je jistě zajímavý koncept, ale i když je návrh rozhraní na trhu často stojatých prohlížečů nádechem čerstvého vzduchu, existují vážné nedostatky, které je těžké ignorovat. Nedostatek aktualizací prohlížeče je velkým problémem, stejně jako různé další bezpečnostní problémy, jako je nedostatek blokování reklam nebo upozornění na nezabezpečená připojení.

Ochrana osobních údajů je také velkým problémem, ale to se neliší od mnoha jiných prohlížečů, jako je tradiční prohlížeč Opera nebo Chrome. To znamená, že drobné funkce, jako je podpora rozdělených obrazovek, galerie obrázků a přehrávač videa, jsou skvělými nápady, které bychom velmi rádi viděli v prohlížečích, které jsou řádně podporovány..

Co si myslíte o opeře Neon? Je dobře navržené a inovativní rozhraní a užitečné drobné funkce natolik, aby vás přehlédly vážné problémy s ochranou soukromí a bezpečí, stejně jako úplnou absenci doplňků a synchronizaci mezi zařízeními? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map