Revize schránky na údaje – aktualizováno do roku 2020

Kontrola schránky dat

Ačkoli to nabízí neomezené zálohování, Data Deposit Box zasahuje v každém dalším aspektu. Nejlepší vzhled jinde.


Nejlepší online záložní recenze

Řešení podnikového zálohování Data Deposit Box přitahuje díky skutečnosti, že jediné předplatné lze použít k zálohování neomezených zařízení, včetně počítačů, smartphonů a serverů. Pokud však dojde k úplnému výsledku, služba není tak dostupná jako některé další možnosti v naší online knihovně pro kontrolu záloh.

To, jak se ukázalo, je jen jedním z mnoha důvodů, proč hledat jinde. Během kontroly datových schránek vám představíme službu, o které jsme zde na Cloudwards.net nestrávili mnoho času, a to z dobrého důvodu, jak se ukázalo. Nesprávné uživatelské prostředí a omezené funkce zálohování, obnovy a zabezpečení jsou proti.

Pokud stále pociťujete nutnost dát datové schránce šanci i po dokončení, využijte 30denní bezplatnou zkušební verzi před přihlášením do služby, abyste si byli jisti,.

Pokud si myslíte, že se lépe díváte někde jinde, naše nejlepší online záloha pro obchodní záběry má spoustu lepších možností. Pokud jde o řešení domácí zálohy, nikoli obchodní, podívejte se na našeho obecnějšího nejlepšího online průvodce zálohováním.

Alternativy pro úložiště dat

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Data Deposit Box poskytuje online zálohu primárně zaměřenou na malé a střední podniky. Podpora zařízení je jednou z mála zajímavých služeb, protože dokáže zálohovat počítače, mobilní zařízení a servery v rámci jednoho předplatného.

Mezi podporované počítačové operační systémy patří Windows a MacOS, ale nikoli Linux, takže pokud je to priorita, podívejte se na naši nejlepší online zálohu pro Linux. Aplikace pro chytré telefony jsou k dispozici pro Android a iOS. Zálohování souborového serveru je nabízeno pro Windows.

Podporována je také podpora externího pevného disku a NAS, i když kvůli problémům s jednoduchým používáním mimo jiné rozhodně nepatří Data Deposit Box mezi nejlepší online zálohu pro možnosti NAS.  

Úložiště dat také neumožňuje zálohování obrazu disku, pouze zálohování podle typu souboru. Pokud je to potřeba, máme zaokrouhleno na nejlepší možnosti zálohování založené na obrázcích. Pro tento úkol doporučujeme zejména CloudBerry Backup (přečtěte si naši recenzi Cloudberry Backup).

Jedna věc, kterou se nám líbí, je, že Data Deposit Box nabízí přizpůsobitelné verzování souborů, které ukládá minulé kopie souborů, ke kterým se můžete vrátit v případě náhodných změn nebo poškození souborů, včetně těch způsobených malwarem..

Ze stejného panelu nastavení můžete také urychlit zálohování a snížit tak dopad na systémové prostředky.

Celkově jsou funkce, které nabízí Data Deposit Box, trochu smíšené tašky. Největším problémem této služby, který jsme zjistili, je to, že nevyužívá desktopového klienta ke správě zálohovacích procesů. Tomuto problému se budeme věnovat více, když diskutujeme níže o snadném použití.

Ceny

Plány předplatného pro Data Deposit Box jsou založeny na sadě stupňovitých možností počínaje 60 GB a až 1 TB. Pokud potřebujete více než 1 TB, můžete kontaktovat prodej za podmínek.

Platby jsou meziměsíční, což znamená, že je možné zrušit kdykoli budete chtít. Žádné dlouhodobé slevy za registraci, jako je tomu u mnoha jiných online zálohovacích služeb, neexistují.

Sazby jsou více než většina ostatních poskytovatelů. Například s CrashPlanem (přečtěte si naši CrashPlan recenzi) můžete získat neomezenou zálohu pro jeden pracovní počítač za pouhých 10 $ měsíčně.

Je pravda, že musíte vzít v úvahu, že Data Deposit Box lze použít k zálohování neomezeného počtu počítačů, serverů a mobilních zařízení. Díky tomu je IDrive (přečtěte si naši recenzi IDrive for Business) lepší srovnání, služba, která vám umožní zálohovat neomezená zařízení a ceny 1,25 TB za přibližně 50 $ měsíčně.

To znamená, že schránka na data stále nevychází vypadat zvlášť levně. Než se rozhodnete pro zálohování dat jako záložní řešení, měli byste určitě využít 30denní bezplatnou zkušební verzi, abyste zjistili, zda skutečně splňuje vaše potřeby..

Snadnost použití

Registrace do úložiště dat trvá pouze několik minut, po kterých budete muset stáhnout klienta pro stolní počítače.

Proces vytváření plánu zálohování a pozdější obnovy souborů se však provádí výhradně prostřednictvím webového GUI. To je v rozporu s normou, po které dnes funguje většina online zálohovacích nástrojů.

I když nám nevadí používání webového grafického uživatelského rozhraní nad grafickým uživatelským rozhraním, design se cítí zastaralý, s malým písmem a špatně využívá dostupné místo. To ztěžuje zpočátku získání vašich ložisek.

Přepínání mezi kartami v nástroji prohlížeče také vedlo k delším dobám načítání, než bychom očekávali, což je problém, který by s grafickým uživatelským rozhraním neexistoval.  

Ne hromadí se, ale také se nám moc nelíbilo, že Data Deposit Box okamžitě začal zálohovat náš počítač bez výzvy. Zatímco dlouho obdivovatelé přístupu Backblaze set-and-forget, tato služba vám alespoň řekne, co bude dělat, než to začne dělat, zatímco u Data Deposit Box jsme si neuvědomili, co bylo zálohováno.   

Záloha & Obnovit

Jak již bylo zmíněno, Data Deposit Box ihned začne zálohovat váš pevný disk po instalaci klientského počítače. Tento proces je řízen prostřednictvím prohlížeče, ale pokud zavřete prohlížeč, bude se zálohovat na pozadí.

Součástí okamžité zálohy jsou složka na ploše a podsložky dokumentů a obrázků ve vaší uživatelské složce. Samozřejmě to můžete změnit, pokud chcete, odečíst a přidat složky a dokonce označit konkrétní soubory pro zálohování.

Přejděte na kartu „Nastavení“ a klikněte na „Výběr zálohy“, abyste viděli a provedli změny plánu zálohování.

Zálohování ve výchozím nastavení běží nepřetržitě, což vám poskytuje nejlepší úroveň ochrany. Většina online zálohovacích nástrojů vám však také dává možnost vytvářet plánované zálohy; Úložiště dat není.

Na druhé straně existuje možnost blokování, kde můžete naplánovat časové bloky, během kterých se záda neběží. To není tak dobré jako plán, ale téměř.

Soubory můžete obnovit kliknutím na tlačítko „obnovit“ ve webovém uživatelském rozhraní. Při výběru souborů můžete určit předchozí datum zálohy pro obnovení předchozích verzí souborů.

Jakmile provedete výběr souborů, klikněte na tlačítko „Stáhnout“. Nedostali jste možnost obnovit soubory do původního umístění. Místo toho pro vás Data Deposit Box připraví soubor .zip.

Celkově jsme prostě nebyli na proces zálohování a obnovy zapůsobili. Není to zdaleka tak flexibilní a bohaté na funkce jako u některých jiných dostupných zpětných služeb, ať už se jedná o špičkové řešení, jako je Acronis Backup (přečtěte si naši recenzi Acronis Backup), nebo o rozpočet šetrný výběr, jako je CrashPlan (přečtěte si naši CrashPlan recenzi).

Rychlost

Jednou z oblastí, ve které schránka na data nehrozí, je rychlost. Službu jsme otestovali pomocí zkušební složky o kapacitě 1 GB, kterou jsme použili k posouzení její konkurence.

Zde jsou čísla, která máme:

Data Deposit Box SpeedTest One: Test Two: Average:
Nahrát:01:10:0001:30:0001:20:00
Stažení:00:16:0000:16:0000:16:00

Naše testy byly provedeny prostřednictvím sítě WiFi s rychlostí stahování 25 Mb / s a ​​10 Mb / s, a naše testovací umístění bylo v jihovýchodní Asii. Lepší výsledky byste měli očekávat, pokud jste blíže k datovému centru Data Deposit Box, které je v Kanadě, a máte lepší připojení k internetu.

Avšak ani z našeho vzdáleného místa nejsou časy špatné. Například část soutěže, například Carbonite, trvalo několik hodin, než se nahrál stejný obsah.

I když můžete rozumně očekávat, že přenos souborů 1 GB bude trvat asi 15 až 20 minut, obvykle tomu tak není u online zálohovacích nástrojů, ale zjistili jsme, pokud nepracujeme s pokročilejší infrastrukturou, jako je Amazon S3 nebo Acronis Backup (přečtěte si naši Acronis Kontrola zálohy).   

Bezpečnostní

Data Deposit Box neodhalí mnoho informací o nastavení zabezpečení online, což je obvykle špatné znamení. Kontaktovali jsme podporu, abychom zjistili, že soubory jsou ve skutečnosti šifrovány před opuštěním počítače a zůstávají šifrované až do obnovení, což znamená, že šifrování je end-to-end.

Úroveň použitého šifrování je 448bitová Blowfish. Přestože je to méně běžné než AES, mělo by to vaše soubory stále udržovat v bezpečí.  

Neexistuje však žádná možnost pro soukromé šifrování, jaké najdete u dnes nejuznávanějších zálohovacích služeb online. To znamená, že Data Deposit Box spravuje váš šifrovací klíč a může vaše soubory kdykoli dešifrovat.

Stejně jako u IDrive, Backblaze a mnoha dalších online zálohovacích služeb neexistuje možnost dvojfaktorové autentizace pomocí Data Deposit Box..

Data Deposit Box také neposkytuje žádné podrobnosti o tom, jaké kroky podnikne k zabezpečení svých datových center proti virtuálním útokům, narušitelům a přírodním katastrofám. Vzhledem k tomu bychom se mýlili na straně opatrnosti a předpokládali, že to není příliš bezpečné.

Podpěra, podpora

Data Deposit Box poskytuje podporu prostřednictvím telefonu a e-mailu. Vyhodili jsme několik e-mailů, abychom otestovali účinnost podpůrné sítě. Přestože jsme byli rádi, že jsme během jednoho pracovního dne obdrželi odpovědi, odpovědi, které jsme dostali, se plně nezabývali otázkami, které jsme položili.

Například jsme požádali o podrobnosti o použitém šifrovacím protokolu a o tom, zda je soukromý, a bylo nám pouze sděleno, že soubory byly ve skutečnosti šifrovány, aniž by byly vyžadovány žádné další podrobnosti, které jsme požadovali.

Zatímco schránka na data má také online pěkně vyhlížející znalostní databázi, zjistili jsme, že většina odpovědí na otázky, které jsme v ní nenašli. To zahrnovalo otázky týkající se šifrování a verzování.  

Na webu podpory je několik pěkně vypadajících videonávodů, které však pomohou pouze s nejzákladnějšími otázkami.  

Závěrečné myšlenky

Sečteno a podtrženo, že kromě úctyhodných rychlostí nahrávání vzhledem k konkurenci není o Data Deposit Box moc milovat. Obzvláště uživatelská zkušenost je jako nepořádek. Webové uživatelské rozhraní je pomalé, s těžko čitelným písmem a ne tolik možností, jaké najdete u modernějších online zálohovacích řešení, jako je CloudBerry Backup.

Například nemůžete obnovit soubory do jejich původního umístění, můžete si stáhnout pouze soubor ZIP. A bez možnosti soukromého šifrování nebo dvoufaktorové autentizace se Data Deposit Box prostě necítí velmi bezpečně.

Bude lepší se podívat na některá další řešení v našem nejlepším online zálohování pro obchodní průvodce. I když opravdu neexistuje žádná služba, která by překonala všechny ostatní, můžete udělat mnohem lépe než Data Deposit Box.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map