Recenze Livedrive – aktualizace 2020

Livedrive Review

Livedrive je slušný zálohovací nástroj, který také nabízí určitý úložný prostor. Služba je však extrémně nákladná a měli jsme nespočet zpráv o problémech s platbami a podporou. I když se nám to v naší plné recenzi líbí, doporučujeme jej doporučit.


Nejlepší online záložní recenze

Livedrive je služba zálohování, která byla spuštěna v roce 2008 a zakoupena společností J2 Global v roce 2014. Zaměřuje se na malé podniky a domácí uživatele. Kromě zálohování má také úložný prostor, ale nic, co by konkurovalo nejlepším službám cloudového úložiště. Zároveň se díky některým zvláštním funkcím a drahým plánům řadí mezi nejlepší poskytovatele zálohování online.

Společnost Livedrive sídlí ve Velké Británii, díky čemuž je vhodná pro naše nejlepší služby cloudového úložiště pro Evropu. Zahrnuli jsme ji jako službu cloudového úložiště, ale pokud jste zmateni rozdílem mezi cloudovým úložištěm a zálohováním, přečtěte si naše vysvětlení. Další možnosti, které nejsou založeny v USA, naleznete v cloudovém úložišti mimo část USA.

Livedrive má kromě obyčejné, staré zálohy zajímavé funkce, což vám poskytuje neomezený prostor pro zálohování souborů, snadné použití a dodržování evropských zákonů o ochraně osobních údajů. Stále to není levné a vynechává klíčové funkce, jako je šifrování nulových znalostí a dvoufaktorové ověřování. Také, podle rpeorts od čtenářů, problémy oplývají platbami a podporou; přejděte do části s komentářem dole, kde naleznete další informace.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy k Livedrive

Funkce

Jako zálohovací řešení je Livedrive poměrně průměrný a v této recenzi se podrobněji podíváme později. Co však Livedrive odlišuje od většiny svých konkurentů, je funkce úložiště, nazývaná Aktovka.

Livedrive Briefcase umožňuje přístup a úpravy vašich souborů z různých zařízení a online, sdílení velkých souborů s rodinou a přáteli a volné místo v počítači. Pokud však hledáte specializované služby cloudového úložiště, přečtěte si recenze v cloudovém úložišti.

žít-kufřík

Aktovka funguje jako externí jednotka v počítači, takže je podobná běžnému modelu synchronizace, který většina služeb cloudového úložiště používá.

Soubory, které tam umístíte, budou automaticky synchronizovány online. Poté je můžete přistupovat a upravovat pomocí desktopové aplikace, mobilní aplikace nebo webového klienta.

Pokud potřebujete ušetřit místo na pevném disku, můžete ukládat soubory pouze online. Budete je však muset stáhnout, abyste je mohli otevřít. Zde najdete průvodce, jak to udělat.

Stejně jako služby cloudového úložiště, Briefcase umožňuje sdílet soubory s rodinou a přáteli a uvolnit místo v počítači ukládáním souborů v cloudu. Hudební soubory můžete přehrávat také z prohlížeče.

liverive-web-gallery

Ve webové aplikaci je funkce galerie, která umožňuje zobrazit náhled fotek, které jste zálohovali, ale po nahrání několika fotografií se nám nezobrazily. Náhled fotografií ručně pracoval, i když.

liverive-photo-preview

Podrobnosti o pokročilých funkcích zálohování, včetně hybridního zálohování, najdete v naší recenzi BigMIND Home.

Ceny

Záloha je 8 $ měsíčně a poskytuje neomezené zálohování pro jeden počítač a umožňuje vám přístup k vašim souborům prostřednictvím mobilní aplikace. Budete však muset zakoupit funkci zálohování úložiště připojeného k síti samostatně za 6,33 $ měsíčně. To znamená, že má obnovení souborů, šifrování a verzování, což udržuje posledních 30 verzí vašich souborů.

Aktovka stojí 16 USD měsíčně a dává vám 2 TB synchronizovaného úložného prostoru. Funguje na stolních a mobilních zařízeních a umožňuje sdílet soubory z úložného prostoru. Zachová také posledních 30 verzí vašich souborů, takže můžete obnovit předchozí verzi, pokud jste změnili něco, co jste nechtěli. Navíc můžete zálohovat fotografie z telefonu.

Není to levné: z Sync.com nebo pCloud můžete získat 2 TB cloudového úložiště mnohem méně. Pokud vás zajímá, přečtěte si naši recenzi Sync.com a pCloud recenzi, kde se dozvíte více.

Pro Suite kombinuje předchozí dva plány a umožňuje vám zálohovat vaše zařízení a využívat cloudový úložný prostor za 25 $ měsíčně. Poskytuje vám 5 TB synchronizovaného úložného prostoru a neomezeného záložního prostoru.

Můžete zálohovat pět počítačů, stejně jako tablety a mobilní zařízení. S plánem jsou k dispozici také FTP, SFTP a WebDAV. Pokud tyto metody přístupu neznáte, přečtěte si naše články o FTP a článcích WebDAV.

I když se nám líbí myšlenka kombinace záložního prostoru a synchronizačního úložiště, cena programu Pro Suite je dostatečně vysoká, aby mohla soupeřit s dražšími řešeními synchronizace a sdílení podnikových souborů..

Uživatelé Pro Suite získají nativní podporu NAS pro každou síťovou jednotku nebo zařízení NAS, které chtějí zálohovat. Mohou jej začít používat tak, že ve webovém portálu přejdou na „nastavení účtu“ a přidají složky na disku do svého výběru záloh. Pokud potřebujete silnou podporu NAS, přečtěte si naši nejlepší online zálohu pro článek NAS.

Livedrive Trial

Tato služba nabízí bezplatnou 14denní zkušební verzi se všemi plány. Zrušení však není jednoduché, protože vyžaduje zavolání týmu pro zrušení ve Velké Británii, což může být drahé, pokud nejste odtamtud.

Z hlediska použití existuje jednodušší metoda. Jedná se o odkaz, který vede k zrušení formuláře, který můžete vyplnit a zrušit svůj účet. Domníváme se, že jde o levný krok ze strany společnosti Livedrive, protože pro uživatele je obtížnější zrušit bezplatnou zkušební verzi.

Snadnost použití

Aplikace pro stolní počítače během našeho testování několikrát zaostávala, většinou při přidávání nebo odebírání složek ze zálohy. Musíte to udělat, protože program Livedrive vyžaduje, abyste pro zálohování vybrali konkrétní složky.

centrum kontroly žití

Do ovládacího centra aplikace se dostanete prostřednictvím ikony na hlavním panelu. Snadno se používá. Hlavní obsah v horní části a zbytek okna zobrazuje obsah. Rozhraní je fádní, ale jasné a nebude vás to mátnout.

liverive-web

Webová aplikace zobrazuje zařízení, která jste zálohovali, umožňuje stahovat jednotlivé soubory a umožňuje přístup k aktovce, pokud ji máte. Navíc se můžete dostat do svého účtu, zobrazit náhled zálohovaných fotografií v galerii nebo zobrazit informace o podpoře.

Nemá mnoho funkcí, takže vás nepřekoná. Mezi nimi se můžete pohybovat pomocí nabídky vlevo, zatímco funkce se vedle ní zobrazují jasným a atraktivním způsobem.

liverive-mobile

Mobilní aplikace je k dispozici pro iOS a Android. Je rychlý a usnadňuje přístup k zálohování cloudu. Můžete také vidět soubory, které s vámi sdílíte, a otevírat své hudební soubory. Přehrávání hudby je pěkná funkce, která vám umožní vytvořit seznam skladeb a procházet hudbu podle interpreta, alba, roku nebo žánru.

Zálohování souborů & Obnovení

Livedrive ve výchozím nastavení vybere několik složek pro zálohování, včetně plochy, dokumentů, obrázků, hudby a videa.

liverive-backup-select

Vylučuje však některé soubory, proto se podívejte do seznamu na svých webových stránkách a zjistěte, zda jsou pro vás důležité. Musíte ručně vybrat soubory, které chcete zálohovat, protože Livedrive nemůže zálohovat podle typu souboru. Pokud byste tuto funkci potřebovali a stejně jako jednoduché uživatelské prostředí, můžete ji získat pomocí Backblaze. Další informace naleznete v naší recenzi Backblaze.

liverive-plánovač

Jakmile definujete zálohu, můžete si vybrat několik hodin mezi skenováním Livedrive pro změny souborů nebo nastavit konkrétní čas, kdy se má provádět každý den..

Funkce obnovení funguje z aplikace pro počítače. Chcete-li obnovit soubory, musíte vybrat počítač, který jste zálohovali, a poté vybrat jednotlivé soubory nebo složky, které chcete obnovit. Pomocí webové aplikace můžete také stahovat jednotlivé soubory.

Rychlost

Počáteční zálohy obvykle trvají dlouho, v závislosti na tom, kolik dat musíte chránit. Abychom viděli, jak se Livedrive v poli online zálohování srovnává s ostatními, provedli jsme testy odesílání a stahování pomocí složky se zipem 1 GB. Byli jsme na připojení WiFi z bělehradského Bělehradu, s rychlostí přenosu 6 megabitů za sekundu a rychlostí stahování 83 Mb / s.

Při druhém pokusu jsme bojovali s testováním Livedrive. Klient pro stolní počítače uvízl v době „výpočtu“ dokončení a nezačal nahrávání. Naše následné pokusy byly úspěšnější. V průměru trvalo asi 1 hodinu, než se nahrálo 1 GB dat, což je mnohem pomalejší než 24 minut, které by teoreticky mělo trvat.

Stahování však nebylo pomalé, protože trvalo jen dvě minuty, což je blízko k teoretickému času, který by měl trvat.

Rychlost nahrávání a stahování však není na Livedrive sama. Závisí také na poskytovateli internetových služeb a na tom, jak blízko jste k serverům ve Velké Británii.

Pokud zjistíte, že nahrávání zálohy vyžaduje příliš velkou šířku pásma, můžete ji omezit tak, že přejdete na „nastavení“, klepnutím na „pokročilé“ a poté na „šířku pásma“.

Bezpečnostní & Zásady ochrany osobních údajů

Můžete nastavit, aby si Livedrive při každém spuštění vyžádal heslo. Je užitečné, když někdo ukradne vaše zařízení a pokusí se do něj obnovit vaše soubory.

Livedrive má servery v zabezpečených datových centrech ve Velké Británii. Na stránce zabezpečení je uvedeno, že má „tři vrstvy zabezpečení fyzických dat“. Datová centra využívají nepřetržité monitorování k detekci a zabránění vniknutí. Všechny jsou certifikovány podle normy ISO 27001, což je standard pro systémy řízení informační bezpečnosti.

Livedrive používá 256bitové šifrování AES k zašifrování souborů před jejich nahráním, ale zachovává dešifrovací klíč, takže se nemůže kvalifikovat jako nulová znalost.

Najdete služby, které dělají v našem nejlepším kousku služeb s nulovými znalostmi. Jedním z nich, SpiderOak ONE, je také služba cloudového zálohování. Pokud máte zájem o zálohování s nulovou znalostí, přečtěte si naši recenzi SpiderOak ONE, kde naleznete další informace o jeho zabezpečení.

Pokud máte obavy o své soukromí, máte nulové znalosti. V části H zásad ochrany soukromí společnosti Livedrive se uvádí, že společnost Livedrive může sdílet vaše osobní údaje s právními a regulačními orgány, externími poradci a jakoukoli stranou nezbytnou pro soudní řízení. Služba je přesto v souladu s obecným nařízením o ochraně údajů, které uživatelům EU poskytuje odpovídající ochranu.

Livedrive nenabízí dvoufaktorové ověření, aby chránil váš účet, pokud někdo ukradne vaše heslo, takže se ujistěte, že je silné.

Podpěra, podpora

liverive-support

Sekce podpory se skládá z FAQ a databáze znalostí a funkce, která zobrazuje stav služby.

Nejčastější dotazy a znalostní báze jsou vždy k dispozici, i když funkce vyhledávání může být rychlejší při vracení výsledků. Pokud nenajdete odpověď na svou otázku, můžete týmu podpory odeslat lístek. Tým podpory můžete kontaktovat od pondělí do pátku od 9:00 do 18:00. Greenwichský čas. Během testování jsme dostali odpověď asi za hodinu, což je dobré.

Podpora by se mohla zlepšit přidáním online chatu a telefonické podpory.

Verdikt

Livedrive míval samostatné aplikace, ale nyní je vše integrováno, což uživatelům umožňuje snadný přístup k tomu, co potřebují. Dodržování GDPR je také plusem, protože má ve své politice ochrany soukromí pochybné klauzule. Protože se nejedná o nulovou znalost, měli byste se při výběru souborů, které chcete zálohovat, dávat pozor.

To znamená, že používá 256bitové šifrování AES k zašifrování souborů před jejich nahráním. Nechrání vás však také váš účet, protože dvoufaktorové ověření není k dispozici. Náhledy fotografií a prostor pro synchronizaci úložiště jsou cenným doplňkem jeho funkcí.

Rychlosti nahrávání a stahování se nemusejí chlubit, protože jsou pomalé. To není překvapující, protože nemá globální síť serverů. Mějte na paměti, že pokud máte spoustu dat, která chcete zálohovat.

Cena také není velkou hodnotou a nemůže konkurovat ostatním službám mezi našimi online záložními recenzemi. Převažují výhody Livedrive nad jeho náklady? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me