Recenze CloudAlly – přineste si vlastní úložiště – aktualizováno do roku 2020

Recenze CloudAlly

CloudAlly vytáhl list z knihy CloudBerry Backup a nabízí službu zálohování, kde poskytujete úložiště. Je však dražší než jeho inspirace a má problémy s rozhraním. Přečtěte si naši podrobnou recenzi CloudAlly.


Nejlepší online záložní recenze

CloudAlly je izraelská společnost pro zálohování cloudů. Je to jiné než většina služeb v našem nejlepším online zálohování, protože zálohuje vaše data, která již jsou v cloudu. Poskytovatelé cloudových služeb mají vestavěnou redundanci a zálohy pro vlastní zotavení po katastrofě, ale s CloudAlly můžete vytvořit další vrstvu ochrany zálohovaných dat..

Většina poskytovatelů cloudových služeb uchovává vaše smazané soubory ve složce „koše“, ale nemůže je obnovit, jakmile je odtud odstraníte. Chcete-li tomu zabránit, můžete použít CloudAlly k zálohování a obnovení souborů, které uchováváte, v jiných cloudových službách.

CloudAlly se integruje s několika populárními obchodními cloudovými službami a má silné zabezpečení a soukromí, což je rozhodující vzhledem k tomu, že budete zálohovat nejdůležitější obchodní soubory.

Jeho cenové schéma pro zálohování dat ze služeb cloudového úložiště je nákladné, pokud potřebujete zálohovat velké množství dat. Ve většině případů však budete pravděpodobně potřebovat pouze uložit kritická data, která by neměla vyžadovat spoustu záložního prostoru. Znalostní základna CloudAlly může pomoci vyřešit běžné problémy a tým technické podpory je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

CloudAlly se také snadno používá, ale je omezen na webového klienta. Operace zálohování a obnovy jsou jednoduché a rychlé. Pokud vás tato služba zajímá, držte se nás a my vám sdělíme podrobnosti v této recenzi CloudAlly.

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Klasická cloudová záloha pomáhá chránit data na osobních počítačích a externích jednotkách. Jakmile budou vaše soubory v cloudu, můžete si být jisti, že selhání pevného disku nebo závady softwaru vás neztratí..

cloud-spojenecké služby

CloudAlly je jiné zvíře ve srovnání s těmito službami. Nemůže zálohovat váš počítač ani jiný hardware. Místo toho pomáhá chránit vaše soubory, které již jsou v cloudových úložných službách, jako jsou Dropbox, Disk Google, Microsoft OneDrive nebo Box. První tři jsou jména domácnosti. Pokud jste ještě neslyšeli o čtvrtém, přečtěte si naši recenzi v krabici a dozvíte se o něm více.

Pokud nevíte rozdíl mezi cloudovým úložištěm a zálohováním, přečtěte si naše vysvětlení.

CloudAlly může kromě Disku Google zálohovat Gmail, vaše kontakty, Kalendář Google, Weby Google, Úkoly Google a více domén z G Suite Google. Podobně jej můžete použít k zálohování souborů Office 365, Microsoft Exchange a Microsoft OneNote. OneNote je jednou z nejlepších aplikací pro psaní poznámek. Přečtěte si o tom v naší recenzi OneNote.

K dispozici je také záloha pro Microsoft SharePoint Online, včetně webů, dokumentů a knihoven. Navíc můžete zálohovat e-maily IMAP a prostředí Salesforce Production a Sandbox včetně dokumentů, příloh, zdrojů chatterů a standardních a přizpůsobených objektů..

Pokud potřebujete zálohovat databáze, můžete tak učinit pro své Amazon DynamoDB a Amazon SimpleDB databáze.

CloudAlly také poskytuje neomezené zálohování a uchovávání denních archivů. Pokud chcete uložit zálohu do místního počítače, můžete si ji stáhnout .zip archiv. CloudAlly navíc vaše soubory nikdy neodstraní, takže je můžete vždy načíst.

Nové zálohy nepřepisují staré, takže můžete načíst předchozí verze záloh. Takto funguje verzování souborů s ostatními službami cloudového zálohování. Další články o zálohování cloudu a jeho funkcích najdete v naší online záložní knihovně.

Přehled funkcí CloudAlly

Ceny

CloudAlly má jednoduché cenové schéma, které sestává z plánů, které mohou zálohovat různé online služby a databáze.

Všechny plány zahrnují neomezené úložiště poskytované společností Amazon S3. Pokud s tím nejste obeznámeni, přečtěte si naši recenzi na Amazonu S3. Všechny plány CloudAlly mají také 256bitové šifrování AES. O tom si povíme více v sekci „Zabezpečení“.

První plán umožňuje zálohovat sadu Google G Suite a Microsoft 365 Exchange za $ 3 na uživatele za měsíc. Pokud zaplatíte za rok předem, cena klesne na 30 $ za uživatele.

Další plán může zálohovat vaše data ze služeb cloudového úložiště za 2 $ na uživatele měsíčně. Tento plán je flexibilní, protože se účtuje za 5 GB, takže můžete použít tolik nebo málo, kolik potřebujete. Jednoroční předplatné snižuje cenu na 20 GB za uživatele měsíčně za 5 GB. Není to moc, přinejmenším, a zálohování pouhých 100 GB vás bude stát 40 $ měsíčně.

Pokud potřebujete hodně místa za levnější cenu, přečtěte si naše nejlepší neomezené online zálohování online.

Plán IMAP umožňuje zálohovat váš e-mail IMAP za 3 $ na uživatele za měsíc nebo 30 $ na uživatele za rok. Plán Salesforce je stejný a umožňuje vám zálohovat vaši Salesforce Production, data a související soubory.

Poslední dva plány mohou zálohovat databáze SimpleDB a DynamoDB za 12 $ nebo 15 $ za měsíc. Neexistuje žádný bezplatný plán, ale všechny plány mají bezplatnou 15denní zkušební verzi, která vám umožní před odhlášením službu otestovat.

Snadnost použití

CloudAlly nemá desktopového klienta. Místo toho se vše provádí prostřednictvím webového klienta. Používání je jasné a přímé. Nabídka vlevo umožňuje přejít na zálohy, stránku obnovení, fakturaci, aktivitu účtu, nastavení a podporu. Přepínání mezi stránkami je rychlé.

cloud-spojenec-web-klient

V pravém horním rohu můžete přistupovat k nastavení účtu a odhlásit se. Stránka „zálohy“ je místo, kde se přihlásíte, a umožňuje vám rychle nastavit zálohu. O tom si povíme více v následující sekci.

Přístup CloudAlly, ve kterém spravujete více záloh z jednoho místa, je podobný jako u CloudBerry Backup. CloudBerry Backup však používá stolní aplikaci, která spravuje více cloudových úložišť obsluhovaných pro zálohování souborů z počítače a zařízení. Tímto způsobem je to opak CloudAlly. Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si naši recenzi CloudBerry Backup.

Přidání aplikace pro chytré telefony by bylo vítané, protože byste pak mohli zkontrolovat stav svých cloudových záloh nebo je spustit na cestách.

Zálohování souborů & Obnovení

cloud-ally-create-backup-start

Vše, co musíte udělat pro vytvoření zálohy pro vaše soubory, je přihlášení k účtu CloudAlly a na úvodní stránce vyberte službu, kterou chcete zálohovat..

cloud-ally-autentify-dropbox

Dále musíte službě CloudAlly poskytnout přístup k této službě. To provedete zadáním přihlašovacích údajů, pomocí tokenu OAuth nebo otevřením nového okna, které vám umožní přihlásit se k této službě. Dostupné metody závisí na službě. Vybrali jsme Dropbox Business a zadali naše přihlašovací údaje na stránku, která se otevřela, když jsme klikli na tlačítko „ověřit“.

cloud-ally-new-backup-options

Poté uvidíte možnosti, které můžete vyladit. Můžete si zvolit automatické spuštění zálohy, když je přidán nový uživatel, což usnadňuje, pokud je jich mnoho. Jednotlivé zálohy můžete spustit kliknutím na ikonu přehrávání vedle zálohy v podokně „účet“.

CloudAlly spouští zálohu automaticky ve 2:00 UTC, ale můžete ji změnit ze spodní části. Záloha je nastavena na spouštění každý den, ale můžete ji nechat běžet každý třetí den nebo jednou týdně.

Nastavení zálohy je snadné a rychlé. Pokud to nechcete, nemusíte se hádat s nastavením.

Pokud chcete zahájit proces obnovy, musíte kliknout na „zotavení“ z nabídky vlevo. Jakmile tak učiníte, zobrazí se stránka se seznamem aktivních účtů. Vytvořené úkoly můžete vyhledat nebo je vytvořit kliknutím na podokno „účet“.

cloud-ally-restore-start

Vybrali jsme si náš účet Dropbox Business a na další stránce jsme zobrazili seznam záloh, které můžeme obnovit. Jediná dostupná záloha však byla ta, kterou jsme provozovali ručně, takže jsme klikli na ikonu šipky vpravo vedle ní.

cloud-ally-restore-selection-selection

Následující okno umožňuje obnovit data prostřednictvím snímku nebo konkrétního souboru. Snímek umožňuje obnovit celou zálohu z nastaveného časového období. Vybrali jsme snímek počínaje naší počáteční zálohou a kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ pokračovali v procesu.

seznam cloud-ally-restore-list

Na následující stránce můžete vybrat položky, které chcete obnovit. Pro nás obsahuje pouze jeden snímek. Jakmile vyberete snímek, můžete jej obnovit do služby úložiště nebo jej stáhnout. Možnost stahování umožňuje exportovat soubory ve formátu ZIP na Amazon S3, Microsoft Azure Blob, Box nebo Dropbox.

cloud-ally-restore-download

Obnovení souborů není obtížné, ale vyžaduje mnoho kroků. Raději bychom měli možnost obnovit vše jediným kliknutím nebo dvěma či třemi. To by bylo rychlejší než současný postup.

Rychlost

Počáteční zálohy mohou trvat dlouho. Jak dlouho to trvá, záleží na tom, kolik dat musíte chránit, ale na rozdíl od jiných služeb cloudového zálohování nezáleží na tom, jak blízko jste službě, která uchovává vaše data. Spíše je důležité, jak blízko jsou servery CloudAlly serverům vaší služby. V tomto případě jsme testovali CloudAlly s Dropbox Business.

Dropbox Business je na našem seznamu nejlepších poskytovatelů synchronizace a sdílení podnikových souborů, takže pokud vás to zaujme, přečtěte si naši recenzi Dropbox Business.

Abychom viděli, jak rychlé jsou operace zálohování a obnovy CloudAlly, provedli jsme testy přenosu a stahování pomocí složky se zipem 1 GB. Použili jsme ethernetové připojení z bělehradského Bělehradu s rychlostí stahování 95,88 megabitů za sekundu. Teoreticky by při této rychlosti mělo stahování trvat asi minutu a 30 sekund.

CloudAlly není snadné srovnávat s jinými zálohovacími službami, protože neodkládá soubory z počítače, ale přenáší je z partnerské cloudové služby. Přenesení pracovního prostoru sdíleného týmu Dropbox Business, který obsahoval naši testovací složku 1 GB, trvalo v průměru minutu a 20 sekund. To je skvělý výsledek.

Operace obnovy je jiná záležitost, protože můžeme porovnat její čas s teoretickým časem, který očekáváme. V průměrné době sedmi minut a 15 sekund nebyl CloudAlly ani blízko minuty a 30 sekund by to mělo trvat. Ve srovnání s ostatními službami, které trvá asi dvě minuty, je to pomalé.

První pokus: Druhý pokus: Průměr:
Doba převodu:00:01:1800:01:2200:01:20
Čas stahování:00:07:0000:07:3000:07:15

Bezpečnostní

CloudAlly ukládá data do úložiště Amazon S3 a šifruje je pomocí šifrování AES-256 bit. Protokol SSL chrání a šifruje přenášená data. Šifrovací klíče jsou jedinečné pro každého zákazníka a jsou bezpečně uloženy. Navíc izolace dat zajišťuje použití jedinečné složky Amazon S3 pro každého zákazníka.

Neexistuje však žádný přímý přístup k vašim záložním datům zákazníků. Přístup je možný pouze pomocí platformy CloudAlly. Zálohy CloudAlly navíc mohou spravovat pouze správce dat. Zaměstnanci CloudAlly nemají přístup k zákaznickým datům a pouze omezený počet členů týmu „potřebovat vědět“ má přístup k produkčním klíčům, aby mohli řešit problémy.

Datová centra CloudAlly jsou zabezpečená, zpevněná a obsahují nejnovější bezpečnostní záplaty. CloudAlly je navíc držitelem certifikátu ISO 27001, což je mezinárodně uznávaný standard pro správu informační bezpečnosti. CloudAlly je také kompatibilní s HIPAA.

V systému CloudAlly nemusíte ukládat pověření uživatele CloudAlly, protože pro přístup založený na oprávnění používá průmyslový standard OAuth. OAuth poskytuje pouze základní informace potřebné pro CloudAlly, aby mohl dělat to, co potřebuje. OAuth můžete kdykoli zrušit nebo uložit pověření a zašifrovat je šifrováním AES-256 bitů.

Navíc můžete povolit dvoufaktorové ověření a přidat další vrstvu zabezpečení pro svůj účet.

Soukromí

CloudAlly odvádí dobrou práci při zajišťování souborů a omezování přístupu zaměstnanců k nim. Přesto jsme se ponořili do zásad ochrany osobních údajů, abychom zkontrolovali podezřelé doložky o soukromí.

Stejně jako mnoho služeb vyžaduje služba CloudAlly, abyste si vytvořili účet, který obsahuje osobní údaje, například jméno a příjmení a e-mail. Tyto informace používá ke zlepšení svých služeb, kontaktování, autentizaci a zpřístupnění jejích služeb.

Může přenášet vaše osobní údaje v rámci CloudAlly nebo poskytovatelům služeb třetích stran, ale pouze za účelem poskytování služeb vám. Navíc lze osobní údaje přenášet do jiných zemí.

Dceřiné společnosti a přidružené společnosti mohou také získat osobní a jiné než osobní údaje k jejich zpracování pro CloudAlly. CloudAlly vyžaduje, aby tyto strany zpracovávaly data v souladu se svými zásadami ochrany osobních údajů.

CloudAlly může také prozradit vaše osobní údaje nebo jakékoli jiné informace, které jste poskytli, aby vyhověli zákonům, předešli problémům se zabezpečením nebo chránili lidi před poškozením.

Soukromé šifrování není k dispozici, ale pouze omezený počet vedoucích zaměstnanců má přístup k produkčnímu prostředí, ve kterém jsou uloženy informace uživatelů. Zástupce CloudAlly nás navíc informoval, že veškerá práce na produkčním prostředí je zaznamenána a zkontrolována.

CloudAlly Security Protocol

Pokud operace zálohování nebo obnovy vyžaduje pozornost kvůli problému souvisejícímu se souborem, tým CloudAlly musí nejprve zkontrolovat potřebu přístupu k souboru a poté získat povolení od vlastníka dat k přístupu k němu. To je dobrý postup a nedostatek nulových znalostí je snesitelný.

CloudAlly uchovává vaše záložní data tak dlouho, dokud si udržujete předplatné. Pokud předplatné zrušíte, CloudAlly smaže vaše archivy do dvou týdnů. Pokud deaktivujete zálohu jednotlivého uživatele, budou tato data během jednoho dne smazána.

Data můžete ukládat pomocí Amazonu v amerických, kanadských, evropských nebo australských datových centrech. To je skvělá funkce pro ty, kteří se chtějí vyhnout projektu PRISM strýčka Sama a útržkovitým zákonům o ochraně osobních údajů, jako je například akt CLOUD.

CloudAlly také dodržuje obecné nařízení o ochraně údajů, což je silný evropský zákon o ochraně osobních údajů online. Více se o tom můžete dozvědět v našem průvodci GDPR.

To vše je standardní tarif pro cloudové služby. Neexistují žádné pochybné klauzule, které by zde mohly poškodit vaše soukromí.

Podpěra, podpora

CloudAlly má tým technické podpory, který funguje nepřetržitě. Než je však kontaktujete, můžete si prohlédnout znalostní databázi a vyřešit problém.

cloud-spojenec-znalostní databáze

Je rozdělena do různých témat nápovědy, ale pokud nenajdete odpověď, která by je procházela, můžete použít vyhledávací lištu. Články jsou snadno sledovatelné a mají screenshoty, které usnadňují dokončení řešení. Navíc je zde sekce s videi, která vám pomohou vyřešit běžné problémy.

Pokud databáze znalostí nepomůže, můžete s dotazem poslat e-mail. Odpověděli jsme a dostali odpověď do 10 hodin, což není tak rychlé jako u některých služeb, ale stále je to rychlé. Ti, kteří mají naléhavý problém, však mohou volat přímo podporu. K dispozici jsou telefonní linky v USA, Velké Británii a Austrálii.

Verdikt

CloudAlly je konkrétní služba. V závislosti na tom, jak velkou důvěru v poskytovatele cloudového úložiště nebo poskytovatele zálohování budete potřebovat, možná nebudete potřebovat. Možná také nebudete chtít mít vejce v jednom košíku, v tom případě je to dobré řešení. Můžete ji připojit ke službě, kterou chcete zálohovat, a nechat ji dělat svou věc bez větších vstupů od vás.

Pokud potřebujete něco vyladit, nemusíte volat o pomoc, protože služba se snadno používá. Je to také bezpečné díky šifrovacím protokolům, funkcím, které zabezpečují vaše přihlašovací údaje a kalená datová centra. CloudAlly se také dobře stará o vaše soukromí.

Neexistuje však žádný mobilní klient, který by jej zpřístupnil, když jste mimo počítač. Ceny CloudAlly nejsou levné, pokud chcete zálohovat mnoho souborů, ale jsou v pořádku, pokud svou zálohu omezíte na ty nejdůležitější..

Co si myslíte o CloudAlly? Je to něco, co potřebujete, nebo důvěřujete mechanismu obnovy po katastrofě, který vaše cloudová služba používá? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map