Keepit Review – Aktualizováno 2020

Keepit Review

Keepit je solidní poskytovatel v mnoha ohledech, ale budete se muset vyrovnat s neohrabaným rozhraním. Nicméně, dostat se přes to, dostanete neomezené poskytovatele zálohování, které hraje pěkně s Linuxem. Přečtěte si naši podrobnou recenzi Keepit.


Nejlepší online záložní recenze

Keepit je poskytovatel online zálohování se sídlem v Dánsku, který podniká od roku 2007. Má dva produkty: Keepit a Keepit Classic. První z nich je zálohovací služba typu cloud-to-cloud, která zrcadlí soubory v sadách Office 365, G Suite a brzy Dropbox. Ta je podobná běžným zálohovacím řešením, jako jsou ta, která najdete v našem nejlepším online záložním seznamu.

Keepit Classic může zálohovat servery, nejen domácí počítače nebo notebooky. Protože verze cloud-to-cloud je vhodnější pro podniky, které ukládají obrovské množství dat, bude tato recenze zaměřena na Keepit Classic, který je vhodný pro domácí uživatele..

Keepit Classic má spoustu pozitiv, ale existují i ​​vážné nevýhody. Nabízí neomezené zálohování pro levné, podporuje všechny typy souborů, což je vzácné, má 60denní verzování a pracuje na několika distribucích Linuxu. Jeho rozhraní je však neohrabané a neexistuje žádný webový klient ani mobilní aplikace, které byste mohli použít, když jste mimo počítač.

Na rozdíl od jiných řešení zálohování jsou možnosti plánování řídké. Pokud narazíte na problém, budete muset počkat na odpověď od podpory, protože web nápovědy obsahuje několik odpovědí a některé jsou v dánštině. Zásady ochrany osobních údajů mají také svůj podíl na problémech. Pokud to zní jako mnoho negativů, možná budete chtít zvážit jinou službu z našich nejlepších online záložních recenzí.

Pokud vás však Keepit stále zajímá, držte se nás, protože v této recenzi Keepit Classic se podrobněji věnujeme.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Keepit

Funkce

Pevné disky, ať už interní nebo externí, nakonec selžou. Jediná věc, která se mění, je doba, po kterou vydrží. Externí disky mohou trvat déle, protože se nepoužívají stejně jako interní disky, ale mohou se také rozebrat, zachytit v ohni nebo povodni nebo je někdo může ukrást.

Keepit Classic říká, že se přihlásíte k odběru a zálohujete si data do cloudu, kterým se můžete vyhnout a mít klid. To je realistický požadavek, protože hlavní funkcí Keepit Classic je jeho neomezený prostor pro zálohování, který vám pomůže chránit vaše data.

Můžete zálohovat soubory libovolné velikosti a typu, včetně například relací Pro Tools a projektů Adobe Premiere Pro. Pokud jste profesionál pracující s vzácnými typy souborů, je to klíčová funkce.

Jakmile nahrajete data do datového centra Keepit, budou replikována do alespoň jednoho dalšího datového centra na samostatném geografickém místě. Pokud omylem odstraníte soubor nebo se stanete obětí ransomwaru a vaše soubory jsou poškozené, můžete se při obnovení spolehnout na jeho 60denní historii zálohování. Umožňuje obnovit smazané soubory nebo jejich předchozí verze z posledních 60 dnů.

Další zajímavou funkcí pro podniky používající Windows je schopnost distribuovat Keepit svým uživatelům prostřednictvím nasazení MSI. Pokud potřebujete zálohovat a obnovit celý systém, můžete, ale pouze pokud se přihlásíte k odběru nejdražšího plánu.

Pokud vaše potřeby běží v tomto směru, ale potřebujete více možností, zkuste CloudBerry Backup. Je vybaven funkcemi a možnostmi, které vám umožní přizpůsobit zálohu. Mějte však na paměti, že by to mohlo být pro běžné uživatele příliš mnoho. Další informace o tom naleznete v naší recenzi CloudBerry Backup.

Keepit Scheduling

Keepit Classic na rozdíl od většiny online zálohovacích řešení nemá mnoho možností plánování zálohování. Záloha je ve výchozím stavu nepřetržitá a inkrementální, což znamená, že po dokončení počáteční zálohy bude Keepit Classic přenášet pouze změněnou část souboru, což šetří čas a šířku pásma.

Tento přístup se nazývá kopírování na úrovni bloků.

Nemůžete nastavit čas, kdy má být záloha spuštěna. Spíše se spustí automaticky jednou denně. Co můžete udělat, je vybrat dny v týdnu, které chcete spustit. To je ve srovnání s jinými službami řídké. Keepit Classic také nemá kurýrní doručovací službu, která by byla užitečná pro velké operace obnovy.

IDrive má schopnou kurýrní službu, která vám umožňuje zálohovat nebo obnovit soubory poštou. Není to zdarma pro obnovení, ale je užitečné, pokud potřebujete obnovit velké množství dat. Přečtěte si o tom více v naší recenzi IDrive.

Keepit Classic používá 256 bitů AES k zakódování souborů, ale postrádá dvoufaktorové ověření. Více se dozvíte v naší sekci „Zabezpečení“ níže. Pokud se chcete dozvědět více o funkcích, službách a postupech zálohování, obraťte se na naši záložní knihovnu.

Přehled funkcí Keepit

Logo Keepitwww.keepit.com

Začíná od 454 $ měsíčně na 1 000 GBVšechny plány

Záloha

Plánovač zálohování

Nepřetržité zálohování

Přírůstkové zálohování

Zálohování založené na obrázku

Zálohování externí jednotky

Zálohování NAS

Zálohování serveru

Hybridní zálohování

Zálohování mobilního zařízení

Neomezené zálohování

Neomezená zařízení

Speed ​​Throttling

Kopírování souborů na úrovni bloku

Vícevláknové zálohování

Obnovit

Courier Recovery Service

Přístup do prohlížeče

Přístup k mobilní aplikaci

Verze

Zachování odstraněného souboru

Bezpečnostní

Soukromé šifrování

Šifrování v klidu

In-Transit Encryption

Šifrovací protokol
256bitový AES

Dvoufaktorové ověření

Vytvrzená datová centra

Nastavení serveru proxy

HIPPA kompatibilní

Podpěra, podpora

Podpora 24/7

Podpora živého chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Různé

Sdílení souborů

Synchronizace zařízení

Zkušební verze zdarma
30

Ceny

Tabulka cen na webu zobrazuje tři plány, ale neuvidíte všechny dostupné verze, dokud se nedostanete na stránku pokladny.

Bez ohledu na to, jaký plán si vyberete, můžete platit pouze za rok nebo dva roky. Není možné platit měsíčně. Bylo by hezké mít možnost, i když je to o několik dolarů víc, protože vám to zaručuje flexibilitu. Pokud platíte za jeden rok, není k dispozici žádná sleva, ale pokud platíte za dva roky, získáte malou slevu a dva volné měsíce.

Než se rozhodnete pro přihlášení k odběru, můžete využít bezplatnou 30denní zkušební verzi k testování služby. Můžete vyzkoušet plán Home Unlimited nebo Pro Desktop.

Home Unlimited poskytuje neomezený prostor pro zálohování za 4,95 $ měsíčně nebo 59,40 $ za rok. Je to dost dobré, pokud chcete pouze zálohovat svůj osobní počítač.

Pro Desktop přidává centrální konfigurační, implementační a reportovací nástroje, které vám pomohou spravovat firemní počítače. Je to 179,40 $ ročně, což klesá na 14,95 $ měsíčně. Podporuje více uživatelů a můžete distribuovat licence do svých systémů, přidávat zásady zálohování do jednotlivých počítačů nebo skupin a spravovat je z ovládacího panelu.

Další plán v řadě je Pro Server, který je dodáván v několika verzích, počínaje Pro Server 100.

Pro Server 100 nabízí 100 GB záložního prostoru pro váš server. Kromě funkcí plánu Pro Desktop nabízí úplnou možnost zálohování a obnovení systému. Abyste si mohli tuto výhodu užít a chránit své servery, musíte ročně vydat statných 588 $. Poslední verze přidávají více místa a zvyšují cenu ještě více. Verze 500 GB je 2 028 dolarů ročně.

Pokud potřebujete více místa, Keepit Classic vám umožní koupit více. Nabídka je škálovatelná, pokud dosáhnete maximální kapacity, Keepit Classic přidá místo v 500 GB přírůstcích za dalších 165 $ měsíčně. 500 GB je 165 USD měsíčně, 1 TB je 330 USD měsíčně a tak dále.

Pro domácí uživatele je karbonit nejpřímějším konkurentem. Jeho základní plán také nabízí neomezené zálohování, ale je to 71,99 $ za rok oproti 59,50 USD pro Keepit Classic. To znamená, že ostatní plány společnosti Carbonite jsou mnohem lepší než plány společnosti Keepit Classic a nabízejí služby automatického zálohování videa a obnovy kurýrem. Pokud je to, co potřebujete, přečtěte si naši karbonitovou recenzi.

Snadnost použití

Když přistoupíte na web Keepit, zobrazí se vám Keepit, nikoli Keepit Classic. Chcete-li se přihlásit do aplikace Keepit Classic, musíte kliknout na odkaz v zápatí stránky. Chcete-li přidat záměnu, existuje domácí záložní verze služby Keepit, která nenabízí bezplatnou zkušební verzi.

Po přistání na stránce Keepit Classic se můžete zaregistrovat do zkušebního plánu Home Unlimited nebo Pro Desktop. Poté musíte stáhnout klienta, který pracuje na všech hlavních verzích Windows a macOS, stejně jako na verzích Debian a RedHat Linuxu. Pokud máte jinou verzi systému Linux, přečtěte si naše nejlepší online zálohování pro článek v systému Linux.

keepit-desktop-app

Aplikace se snadno instaluje. Postupujte podle pokynů v instalačním programu a bude dobré jít. Po instalaci se zobrazí aplikace Keepit Classic se čtyřmi kartami podél horní části, které vám umožní navigaci. Design se cítí datovaný a aplikace není tak intuitivní jako někteří konkurenti Keepit Classic..

Přechod z karty na kartu někdy vyžaduje několik kliknutí, než aplikace odpoví. Navigace a výběr souborů je také pomalý a neohrabaný. Například Zoolz Home Cloud Backup používá podobný přístup, ale strom složek je jasnější a výběrové zobrazení obsahuje dvě okna, která umožňují snadnou navigaci. Přečtěte si o tom více v naší recenzi Zoolz Home Cloud Backup.

To znamená, že karty Keepit Classic nejsou přeplněné informacemi a ukazují pouze to, co potřebujete vědět. Díky tomu a jeho jednoduché struktuře je klient snadno použitelný.

Na rozdíl od mnoha řešení nemá Keepit Classic mobilní aplikaci, která vám umožní zobrazit náhled záložních souborů, i když jste mimo počítač. Existují však služby, které to postrádají, takže opomenutí přichází jako malé překvapení.

Překvapivější je skutečnost, že Keepit Classic nemá webového klienta, který by vám umožnil přístup k záloze z jiného počítače.

Zálohování souborů & Obnovení

Při zálohování pomocí aplikace Keepit Classic nebudete moci ze svého systému souborů vybrat složky nebo soubory, které chcete zálohovat. Místo toho dokončíte proces z aplikace Keepit Classic.

keepit-folder-selection

Karta „nastavení“ vám pomůže vybrat, co chcete zálohovat. Jeho umístění je však matoucí. Výchozí zobrazení v něm je jednoduché zobrazení. Jednoduché zobrazení předvolí několik složek. V systému Windows jsou to dokumenty, počítače, oblíbené položky a obrázky.

keepit-advanced-selection

Pokud si chcete vybrat složky sami, musíte povolit rozšířený režim kliknutím na odkaz „Pokročilé zobrazení“ vpravo. Výběr konkrétních souborů pro zálohování přes strom namísto systému souborů je dost špatný, ale pouze možnost výběru složek je horší.

Po výběru složek, které chcete zálohovat, můžete vybrat dny, kdy chcete zálohování spustit. Nemůžete vybrat soubory, ale nejste omezeni pouze na složky. V hierarchii souborů můžete vybrat vše nad složkou.

Tato možnost, bez omezení velikosti nebo typu souboru, umožňuje bez problémů zálohovat celý pevný disk nebo dokonce jejich sadu v konfiguraci RAID..

keepit-restore-tab

Chcete-li obnovit své soubory, musíte kliknout na záložku „obnovit“. Dále musíte kliknout na odkaz „zobrazit všechny zálohy“ nebo „obnovit poslední zálohu“. Výchozí cíl pro obnovení je „desktop“, který můžete změnit kliknutím na „změnit cíl“.

keepit-restore-sets

Odkaz „zobrazit všechny zálohy“ zobrazuje vaše sady záloh. Můžete obnovit vše ze záložní sady nebo si ji prohlédnout. Pokud se rozhodnete tuto možnost provést, zobrazí se stromová struktura, která se používá pro vytváření záloh.

keepit-restore-files

Odtud můžete vybrat konkrétní soubory, které chcete obnovit. Vyberte soubory nebo složky, které chcete obnovit, a klikněte na „obnovit“. Pokud chcete změnit cíl obnovení, klikněte na odkaz „změnit cíl“ pod hierarchií složek.

A konečně, pokud chcete načíst něco, co bylo zahrnuto v poslední záloze, stačí kliknout na „obnovit poslední zálohu“ a proces obnovy obnoví pouze ty soubory.

Rychlost

Počáteční zálohy mohou trvat dlouho a to je ještě pravděpodobnější, když můžete zálohovat neomezená data, jako můžete pomocí Keepit Classic. Jak dlouho to trvá, záleží na mnoha faktorech, ale mezi nimi je především vaše šířka pásma připojení a vaše blízkost k jednomu z datových center Keepit. Jsou v Dánsku, USA a Austrálii.

Neexistuje způsob, jak omezit vaše rychlosti, pokud Keepit Classic odstraní příliš mnoho z vaší šířky pásma a není možné zvýšit počet záložních vláken.

Pro testování rychlosti Keepit Classic jsme použili 1 GB složku se zipem. Testy jsme provedli pomocí připojení Wi-Fi v srbském Bělehradě, které mělo rychlost přenosu 6 megabitů za sekundu a rychlost stahování 100 Mb / s. S těmito rychlostmi jsme vypočítali, že by to mělo trvat asi 21 minut, než se nahraje naše testovací složka, a něco přes minutu, než se stáhne bez režie.

Rychlost nahrávání byla skvělá, protože v průměru činila 28 minut a 55 sekund. Pro srovnání, mnoho služeb trvá téměř hodinu pro zálohování naší testovací složky se stejnou rychlostí. Abychom to vyvážili, rychlosti stahování byly hrozné. Průměrná doba stahování je 23 minut a 23 sekund, když většina služeb trvá asi dvě minuty.

První pokus: Druhý pokus: Průměr:
Čas nahrání:00:28:3200:29:1800:28:55
Čas stahování:00:22:1300:24:3300:23:23

Bezpečnostní

keepit-security

Informace o bezpečnostních postupech Keepit jsou vzácné. Víme, že Keepit Classic používá 256bitové šifrování AES a umožňuje vám ponechat si kopii vašeho klíče. Protože si uchováváte pouze její kopii a ne pouze kopii, služba není nulová. S tím souvisí i sporná klauzule v zásadách ochrany osobních údajů. Přečtěte si o tom více v další sekci.

Silné šifrování pomůže chránit vaše soubory, ale nedělá nic pro pověření vašeho účtu. Dvojfaktorové ověřování sice ano, ale Keepit Classic ho nemá. Z tohoto důvodu byste se měli vyvarovat vytváření slabého hesla, které by bylo snadnou kořistí pro útoky hrubou silou. Informace o tom, jak vytvořit silné heslo, naleznete v našem průvodci.

Keepit Classic používá protokol TLS k zabezpečení vašich souborů při přenosu. Díky tomu si můžete být jisti, že útoky typu „člověk uprostřed“ nebudou moci vaše soubory zachytit.

Soukromí

Osobní údaje, které poskytnete společnosti Keepit, nejsou šifrovány, takže jedinou ochranou jsou přísné zásady ochrany osobních údajů. Ponořili jsme se do toho, abychom viděli, jak je silný. První věc, kterou jsme si všimli, bylo datum 18. února 2008, což nebylo povzbudivé. Od té doby se tato zásada stala neplatnou a nezmiňuje se ani o obecném nařízení o ochraně údajů.

GDPR je nařízení, které chrání soukromí občanů EU a vstoupilo v platnost 25. května 2018. Více o něm můžete přečíst v našem průvodci GDPR..

Zásady ochrany osobních údajů Keepit se nečtou jako některé z lepších zásad, které jsme si přečetli. Není to tak jasné a obsahuje klauzule, která vás nutí poškrábat hlavu. Vezměte si například níže.

„KEEPIT je oprávněn využívat externí dodavatele různých služeb, které vyžadují výměnu informací o zákazníkovi pro řádné provedení služby. Všichni dodavatelé KEEPIT jsou povinni po dokončení dodávky vymazat všechny informace. KEEPIT se zříká odpovědnosti za porušení tohoto vztahu jednotlivými dodavateli. “

Je příjemné, že externí dodavatelé musí data smazat, ale není žádná záruka, že budou. Navíc nevíme, kteří externí dodavatelé, ani jaké služby s Keepit pracují.

Keepit a třetí strany

Existuje také doložka, která chrání práva třetích stran před uživateli. Vypadá to, že třetí strany mají větší ochranu než uživatelé.

„Zákazník je povinen KEEPIT zajistit, aby údaje o zákaznících neporušovaly práva třetích stran. Existuje-li proti zákazníkovi nebo KEEPIT právní žaloba, která tvrdí, že služby KEEPIT porušují práva třetích stran, má KEEPIT právo dle svého výběru (I) změnit své služby tak, aby přestání porušovat, nebo (II) ukončit tuto dohodu v zcela nebo zčásti bez další odpovědnosti za KEEPIT. “

Keepit musí zacházet s informacemi uživatelů v souladu s platnými zákony o osobních údajích.

„Podpisem předplatného KEEPIT zaregistruje informace o zákazníkovi, konkrétně jméno, adresu a e-mail v databázi zákazníků KEEPIT. Nakládání s těmito informacemi ze strany KEEPIT podléhá a bude v souladu se zákonem o nakládání s osobními údaji. “

Kupodivu je zákazník povinen informovat společnost Keepit o změnách v e-mailové adrese, což má smysl, ale také o změnách jejich bydliště. Pokud tak neučiní, může Keepit své služby zrušit. Navíc jsou uživatelé zodpovědní za data uchovávaná společností Keepit.

„Zákazník se rozhodne a odpovídá za osobní údaje a údaje zaznamenané na předplatném zákazníka a za to, jak jsou použity. KEEPIT tyto osobní údaje spravuje především na základě pokynů zákazníka. “

Uživatelé musí Keepit písemně informovat, pokud údaje, které poskytují, podléhají zákonu.

„Existují-li údaje, na které se vztahuje zákon o nakládání s osobními údaji na serverech KEEPIT, musí zákazník o tom písemně informovat KEEPIT ao zákonu o nakládání s osobními údaji, čl. 41, odstavec. 3-5 se vztahuje na nakládání s osobními údaji KEEPIT. “

Společnost Keepit navíc nenese žádnou odpovědnost za záležitosti týkající se zákonů o zpracování osobních údajů a údajů o uživateli.

„KEEPIT je ve všech ohledech odpovědný za všechny záležitosti, na které se vztahuje zákon o zpracování osobních údajů v souvislosti se zpracovanými údaji zákazníka. Zákazník je povinen odškodnit KEEPIT za jakýkoli nárok vyplývající ze zákona o zpracování osobních údajů, druhé regulace osobních údajů nebo jiné veřejné regulace v této souvislosti. “

Jak jsme řekli, nulová znalost je skvělým plusem pro každou službu, která chce zajistit soukromí svých uživatelů. Keepit vám umožní ponechat váš soukromý klíč, ale zdá se, že k němu může přistupovat také z důvodu potřeby pokračovat v provozu a udržovat zabezpečení.

„KEEPIT si vyhrazuje právo získat přístup k uloženým datům zákazníka do té míry, že po jeho nejlepším odhadu je nutná jeho provozní a / nebo bezpečnostní situace. KEEPIT a jeho zaměstnanci budou v této souvislosti předmětem důvěrnosti a informují zákazníka, že KEEPIT měl přístup k uloženým datům. “

Pokud se chcete ujistit, že nikdo nemůže procházet vaše soubory, můžete se vyhnout Keepit a místo toho se dozvědět více o našich nejlepších cloudových službách s nulovými znalostmi.

Na druhou stranu Keepit smaže všechna vaše data do 30 dnů od ukončení vašeho předplatného.

Podpěra, podpora

stránka keepit-support-site

Keepit má prohledávatelný web podpory, který pracuje se všemi produkty Keepit, včetně Keepit Classic. Výsledky jsou odděleny podle produktu, takže při hledání řešení si můžete vybrat mezi nimi a zobrazit řešení pro každé z nich. Lepším přístupem by bylo vybrat produkt, aby se zobrazily nejčastější problémy, a v případě potřeby provést vyhledávání

Existuje několik článků pro Keepit Classic a většina z nich je v dánštině, přestože jsou webové stránky v angličtině. Fóra jsou k dispozici, ale nebudou jim ani moc nápomocny, protože nejsou aktivní.

Můžete poslat žádost e-mailem a dostanete odpověď do 24 hodin. Vystřelili jsme několik otázek, ale dostali jsme pouze odpověď na jednu. Bylo to také těsné a poskytovalo pouze omezené informace. Existuje také možnost chatu, ale když jsme to během pracovního dne vyzkoušeli, uvedlo se, že tým podpory chatu je offline.

Verdikt

Keepit Classic je skvělá služba, pokud neberete v úvahu její chyby, jako jsou její útržkovité zásady ochrany osobních údajů, článek o nedostatku podpory na webových stránkách nápovědy, neohrabaný a datovaný desktopový klient a nedostatek webového klienta. Desktopový klient má navíc několik možností plánování a mobilní aplikace úplně chybí.

Pokud tyto chyby překonáte, zjistíte, že aplikace Keepit Classic poskytuje neomezený záložní prostor pro levné, podporuje všechny typy souborů a umožňuje vám vychutnat si 60denní verzi zálohování. Funguje také na Linuxu, na rozdíl od mnoha služeb. Zda to bude stačit na zvážení přihlášení, záleží na vašich potřebách.

Co si myslíš o Keepit Classic? Je neomezené zálohování dostatečně levné, aby ignorovalo jeho nedostatky? Pokud ne, jaké další služby zvažujete? Řekněte nám v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map