Duplicati Recenze – Aktualizováno 2020

Duplicati Recenze

Základní řešení s otevřeným zdrojovým zálohováním, které postrádá funkce, ale stále funguje překvapivě dobře, Duplicati je určitě něco, na co by se měl každý drotář podívat. Lidé, kteří chtějí řešení připravená k použití, mohou chtít dát průchod, jak si můžete přečíst v naší recenzi Duplicati.


Nejlepší online záložní recenze

Duplicati není standardní záložní služba. Nejde o záložní prostor, ale místo toho vám poskytne webového klienta, který vám umožní spravovat zálohu v cloudové službě. To je požehnání nebo kletba, záleží na vašich znalostech IT a ochotě drotat se. Pokud chcete jednoduchou službu, která usnadňuje zálohování vašich dat, podívejte se do našeho nejlepšího online seznamu záloh.

Pokud jste nadšeni vyhlídkou na správu zálohy tak, jak chcete, můžete se Duplicati připojit k více než 20 poskytovatelům cloudu. Je to také open source a zdarma. To neznamená, že je to slabý produkt. Naopak, má silné a soukromé šifrování, plánovač zálohování, schopnost zálohování na místní a externí jednotky a rychlé rychlosti, spouštění.

Protože je zdarma, chybí specializovaný tým podpůrných techniků připravený pomoci vyřešit vaše problémy. To znamená, že existuje aktivní fórum, kde můžete požádat o pomoc. Neexistují však žádné mobilní aplikace, takže ti, kteří chtějí mít přístup k jejich zálohám na cestách, by se měli podívat jinde.

Pokud se chcete dozvědět více o službě, držte se nás, když se dostaneme k podrobnostem v této recenzi Duplicati.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Duplicati

Funkce

Duplicati nezajišťuje záložní prostor jako standardní poskytovatelé online záloh. Spíše vám poskytuje pouze prostředky pro zálohování dat. Musíte se postarat o záložní prostor. To je práce navíc a běžným uživatelům se to pravděpodobně nebude líbit.

Na druhou stranu, pokud jste mocný uživatel, je uspořádání zálohy tak, jak uznáte za vhodné. Získáte mnoho poskytovatelů, z nichž si můžete vybrat, takže máte přístup k lepším obchodům a svou zálohu můžete vylepšit tak, jak chcete.

možnosti duplicati-storage-options

Duplicati pracuje s 21 cloudovými službami. Zahrnují služby cloudové infrastruktury, jako jsou Amazon S3, Backblaze B2 a Google Cloud, a také cloudové úložné služby, jako jsou Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive a MEGA. Všechny najdete v našem seznamu nejlepších poskytovatelů cloudového úložiště.

Můžete se rozhodnout nastavit vlastní servery jako cíl a připojit se k Duplicati pomocí FTP, jeho bezpečnější varianty SFTP nebo WebDAV. Pokud nevíte, co tyto protokoly znamenají, přečtěte si naše návody k FTP a WebDAV.

Duplicati také podporuje zálohování na místní externí jednotky a servery. To je dobré, pokud jste někdo, kdo chce implementovat pravidlo zálohování 3-2-1, které zohledňuje místní a cloudové zálohování.

Duplicati zpočátku vytvoří úplnou zálohu. Poté jej aktualizuje přidáním pouze částí dat, která se změnila. To vám ušetří čas a prostor a velikost zálohy obvykle roste pomalu. Celý proces se nazývá „nepřetržitá záloha“. Níže budeme hovořit o procesech zálohování a obnovy.

Duplicati má také pokročilé možnosti, které jsou běžně spojeny s proprietárními cloudovými zálohovacími službami. Zahrnují možnost plánování záloh, nastavení zásad verzování a šifrování souborů. Pokud chcete drotár, můžete přidat další možnosti, například úroveň šifrování zip, skripty, které běží v určitých bodech řetězce, a e-maily, které se odesílají po dokončení zálohování.

Zásady uchovávání umožňují ponechat si vlastní počet verzí. Můžete určit, jak často má Duplicati uchovávat staré zálohy ve dnech, týdnech, měsících nebo letech. Pokud s tím nechcete zápasit, můžete použít inteligentní zálohu, která uloží jednu zálohu za každý z posledních sedmi dnů, každý z posledních čtyř týdnů a každý z posledních 12 měsíců.

V opačném případě si můžete zvolit automatické odstranění záloh starších než specifická hodnota nebo ponechat určitý počet záloh.

Správci systému a další jednotlivci, kteří mají sklon používat příkazový řádek, mohou tak učinit pomocí příkazového řádku spustitelného pro program Duplicati. Umožňuje vám přidávat do skriptů funkce zálohování nebo spouštět zálohy v okně terminálu.

Další informace o cloudovém zálohování do naší online záložní knihovny.

Přehled funkcí Duplicati

Duplicati Logowww.duplicati.com

Začíná od 500 $ měsíčně za všechny plány

Záloha

Plánovač zálohování

Nepřetržité zálohování

Přírůstkové zálohování

Zálohování založené na obrázku

Zálohování externí jednotky

Zálohování NAS

Zálohování serveru

Hybridní zálohování

Zálohování mobilního zařízení

Neomezené zálohování

Neomezená zařízení

Speed ​​Throttling

Kopírování souborů na úrovni bloku

Vícevláknové zálohování

Obnovit

Courier Recovery Service

Přístup do prohlížeče

Přístup k mobilní aplikaci

Verze

Zachování odstraněného souboru

Bezpečnostní

Soukromé šifrování

Šifrování v klidu

In-Transit Encryption

Šifrovací protokol
256bitový AES

Dvoufaktorové ověření
n / a

Vytvrzená datová centra
n / a

Nastavení serveru proxy

HIPPA kompatibilní
n / a

Podpěra, podpora

Podpora 24/7

Podpora živého chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Různé

Sdílení souborů

Synchronizace zařízení

Zkušební verze zdarma
Neomezený

Ceny

Samotná Duplicati je bezplatný a open source software, který si můžete stáhnout z duplicati.com. Neexistují žádné překážky, pokud to chcete zkusit.

Pokud však chcete jako zálohu pro zálohování použít cloudové úložiště, musíte si vybrat poskytovatele. V závislosti na tom, kolik zálohování potřebujete, vás to bude stát. Na bezplatné plány se nemůžete spolehnout, protože neposkytují dostatek úložného prostoru.

Kolik to bude stát, záleží na tom, s jakou službou jdete a kolik místa potřebujete. Za předpokladu, že potřebujete 1 TB prostoru, podívejte se do tabulky níže a podívejte se na oblíbené možnosti.

Ceny za Wasabi, Amazon S3, Backblaze B2 a Google Cloud ve výše uvedené tabulce jsou zjednodušené a odrážejí pouze to, kolik poplatků za každou službu za gigabajt úložiště za měsíc.

Všechny tyto služby vyžadují, abyste zaplatili pouze za úložiště, které používáte, ale také za přenos dat.

Podívejte se na náš srovnávací článek Microsoft Azure, Amazon S3, Google Cloud a Backblaze B2 a zjistěte, jak se tyto služby navzájem spojují. Chcete-li se dozvědět více o Wasabi, přečtěte si naši recenzi Wasabi. Pokud se naklánět k produktu Google, přečtěte si naši recenzi v cloudu Google.

Ačkoli některé z těchto nabídek vám poskytují 1 TB za 60 USD ročně, stále nemohou porazit Backblazeův neomezený plán 5 $ pro domácí uživatele. Více se o tom můžete dozvědět v naší revizi Backblaze.

Ti, kteří potřebují více možností než nabídka Duplicati, mohou vyzkoušet CloudBerry Backup. CloudBerry Backup se může připojit k více než 60 poskytovatelům, ale mějte na paměti, že verze pro počítače stojí 49,99 $ a to nezahrnuje cenu vybraného poskytovatele cloudového úložiště. Přečtěte si více o CloudBerry Backup v naší recenzi Cloudberry Backup.

Snadnost použití

Abyste mohli tuto službu používat, musíte si stáhnout klientského počítače Duplicati, většinu času však používáte prohlížeč. Desktopový klient je k dispozici pro Windows, MacOS a Linux.

Webová aplikace má minimální rozhraní, které se snadno používá. Levá strana obsahuje navigační tlačítka, která vám umožní přístup na domovskou stránku, přidání zálohy, obnovení souborů, vyladění nastavení a přečtení stránky „about“.

Zkušenost je jednoduchá. Při vytváření zálohy postupujte podle pokynů a vyberte požadované možnosti, stejně jako u základní instalační aplikace. V další části si povíme více o procesech zálohování a obnovy.

Porovnali jsme to s Cloudberry Backup v předchozí části, ale uživatelská zkušenost těchto dvou služeb je zcela jiná. Používání Duplicati je mnohem přátelštější a jednodušší, ale je stále komplikovanější než Backblaze a Carbonite. Backblaze i Carbonite automatizují většinu procesu zálohování a obnovy, takže nemusíte dělat hodně práce.

Duplicati nemá mobilní aplikace, takže pokud potřebujete zkontrolovat zálohu ze smartphonu, je lepší vybrat jednu z běžných online zálohovacích služeb. Požádejte o pomoc naše recenze online zálohování.

Zálohování souborů & Obnovení

Chcete-li vytvořit plán zálohování, klikněte na tlačítko „přidat zálohu“.

duplicati-new-backup

Můžete si vybrat, zda chcete nakonfigurovat novou zálohu nebo importovat konfiguraci ze souboru. Pokud vyberete první, zobrazí se vám obrazovka, kde můžete nastavit obecná nastavení zálohování.

duplicati-set-general-settings

Pojmenujte svůj plán zálohování, zvolte úroveň šifrování a nastavte silnou přístupovou frázi, poté klikněte na „Další“.

duplicitní-záložní-cíle

Další krok vyžaduje, abyste vybrali cíl zálohy. Můžete si vybrat místní nebo vzdálený. Místní úložiště vám dává možnost vybrat místní složku nebo jednotku. Pro vzdálený server si můžete vybrat poskytovatele cloudového úložiště nebo se připojit k vašemu vlastnímu serveru pomocí jednoho z dostupných protokolů.

Pro náš test jsme vybrali Disk Google. Pokud tak učiníte, musíte autorizaci Duplicati autorizovat k interakci s Diskem Google kliknutím na odkaz „AuthID“.

duplicati-backup-google

Jakmile to uděláte, můžete vyzkoušet připojení k Disku Google kliknutím na „vyzkoušet připojení“.

duplicati-source-data

Následující krok vyžaduje, abyste vybrali obsah pro zálohování. Duplicati předem nevybere soubory nebo složky podle typu, takže je nutné provést výběr ručně. To znamená, že můžete přidat filtry pro zahrnutí a vyloučení určitých souborů.

Můžete zahrnout soubory založené na příponě pomocí regulárních výrazů a vyloučit skryté, systémové a dočasné soubory, jakož i soubory větší než určitá velikost..

duplikátový rozvrh

Dále můžete nastavit zálohování tak, aby se spouštělo podle plánu. Zálohy můžete spouštět po nastaveném počtu minut, hodin, dnů, týdnů, měsíců nebo let. Můžete si také vybrat, ve které dny v týdnu budou zálohy povoleny.

duplicati-last-options

Na poslední obrazovce můžete nastavit zásady uchování. Můžete se rozhodnout ponechat všechny předchozí verze zálohy, jejich konkrétní počet, použít inteligentní uchovávání nebo odstranit zálohy starší než určité datum.

To je vše, co musíte udělat, abyste vytvořili plán zálohování. Pokud jste nastavili automatické zálohování, měly by začít podle zvoleného plánu. Pokud ne, musíte začít ručně kliknutím na tlačítko „Spustit nyní“.

Rychlost zálohování Duplicati

V závislosti na tom, kolik dat musíte zálohovat, může počáteční záloha trvat dlouho. Dokončení stovek gigabajtů může trvat několik dní nebo týdnů v závislosti na poskytovateli internetových služeb a vzdálenosti od serveru..

duplicati-restore-location

Po počátečním zálohování budou přenosy mnohem rychlejší díky algoritmu kopírování souborů na úrovni bloků a nepřetržitému zálohování. Algoritmus kopírování na úrovni bloku pomáhá vybrat a přenést pouze části souboru, které se změnily od poslední zálohy, nikoli celé soubory..

Chcete-li soubory obnovit, klikněte ve webovém klientovi na tlačítko „obnovit“. Odtud si můžete vybrat, zda chcete obnovit soubory pomocí konfiguračního souboru, přímo ze záložního souboru nebo z plánu zálohování.

duplicati-restore-files

V dalším okně můžete vybrat soubory, které chcete obnovit. Pro nás je to pouze jedna složka se zipem, kterou jsme použili k testování.

možnosti duplikace-obnovení

Můžete si vybrat, zda chcete obnovit původní umístění souborů a přepsat soubory se stejným názvem nebo uložit různé verze. Jinak se můžete vrátit na jiné místo. Až budete připraveni, spusťte proces kliknutím na tlačítko „obnovit“.

Duplicati umístí ukazatel průběhu v horní části obrazovky a zobrazí stav obnovení. Po dokončení obnovy vás společnost Duplicati upozorní a požádá vás o dar. Tento proces funguje dobře a má mnoho možností, které můžete použít k jeho vylepšení. Výsledky testů najdete v následující tabulce rychlostí.

Rychlost

Obecně platí, že rychlost zálohování závisí na poskytovateli služeb Internetu a na tom, jak blízko jste k jednomu ze serverů poskytovatele cloudové služby. V tomto případě to však nebude Duplicati, ale služba poskytující úložný prostor. To znamená, jak rychle budou duplicitní komprimovat a šifrovat soubory.

Rychlosti přenosu Duplicati jsme testovali připojením k Disku Google a nahráním a stažením složky se zipem 1 GB. Naše testy byly provedeny pomocí ethernetového připojení v bělehradském Bělehradě, které mělo rychlost přenosu 6 megabitů za sekundu a rychlost stahování 100 Mb / s..

Vzhledem k tomu jsme očekávali, že nahrávání bude trvat asi 21 minut a stahování bude asi minutu bez jakýchkoli režijních nákladů.

První pokus: Druhý pokus: Průměr:
Čas nahrání:00:24:5500:25:5000:25:23
Čas stahování:00:00:4400:00:3500:00:40

Naše testy byly podobné tomu, co jsme očekávali. Průměrná doba nahrávání byla 25 minut a 23 sekund, zatímco stahování překvapivě trvalo v průměru jen 40 sekund. To je díky globální síti serverů Disku Google.

Pokud zjistíte, že přenosy Duplicati zabírají příliš velkou šířku pásma, můžete je omezit kliknutím na ikonu rychloměru v horní části webového klienta.

duplikátor

Bezpečnostní

duplicitní šifrování

Během vytváření plánu zálohování můžete zapnout šifrování. První krok v procesu zálohování umožňuje zvolit mezi šifrováním, GNU Privacy Guard a 256bitovým AES. Doporučujeme používat 256bitový AES, protože je to standard pro šifrování při přenosu do cloudu. Nebyl to prasklý, pokud někdo ví.

Pokud chcete data zašifrovat, musíte nastavit heslo. Duplicati vám řekne, zda je vaše heslo slabé, a dá vám možnost vygenerovat silné heslo, pokud nevíte, jak jej vytvořit..

Duplicati vaše data před přenosem na server šifruje lokálně. Vaše heslo nikdy neopouští váš počítač. Z tohoto důvodu se Duplicati kvalifikuje jako šifrování s nulovými znalostmi. Díky šifrování s nulovou znalostí nebude nikdo schopen číst vaše soubory. Můžete také zapnout protokol SSL a chránit tak svá data před útoky typu člověk-uprostřed.

To je vše, co závisí na Duplicati. Zbytek bude záviset na cloudové službě, kterou používáte. Měli byste si vybrat službu, která zpevnila datová centra. Naštěstí většina z nich ano. Některé služby nešifrují data, například Amazon Drive, takže umožňují šifrování pomocí služby Duplicati.

Soukromí

Vaše soukromí se bude spoléhat na Duplicati a službu, kterou se rozhodnete hostit vaše data. Příklad služby, která má silné soukromí, naleznete v naší recenzi Sync.com.

Duplicati používá šifrování s nulovou znalostí a nepřenáší vaše heslo. Vaše soukromí je dobře chráněno. Zásady ochrany osobních údajů navíc neobsahují nic podezřelého.

Duplicati shromažďuje informace o vás, když se zaregistrujete na webových stránkách a účastníte se fór. Tyto informace používá ke zlepšení webových stránek a zákaznických služeb a zasílání pravidelných e-mailů.

Duplicati používá mnoho bezpečnostních opatření k udržení bezpečnosti vašich osobních údajů, ale všimněte si, že správci webových stránek mají plný přístup ke zprávám na webu, včetně soukromých zpráv.

Tato služba neprodává, neobchoduje ani jinak nepřenáší vaše osobní údaje třetím stranám. To však nezahrnuje důvěryhodné třetí strany, které pomáhají společnosti Duplicati provozovat její webové stránky, pokud se však dohodnou na zachování důvěrnosti informací. Duplicati může také zveřejnit informace v souladu se zákonem nebo chránit práva a bezpečnost druhých.

Podpěra, podpora

Kategorie podpory je největším rozdílem mezi Duplicati a zbytkem záložních služeb. Důvodem je, že Duplicati nemá specializovaný tým technické podpory, což znamená, že nemáte e-mailovou, chatovou ani telefonickou podporu. Abych byl spravedlivý, Duplicati je open source a zdarma, takže si nemůže dovolit platit.

podpora duplikátů

Místo toho má podpůrné fórum, kde vám ostatní uživatelé pomohou vyřešit váš problém. Mezi uživateli jsou vývojáři Duplicati a další IT odborníci. Doba odezvy je obecně dobrá, přičemž většina témat obdrží odpověď ve stejný den, kdy byla zveřejněna.

Verdikt

Duplicati nabízí hladký uživatelský dojem, i když nastavení zálohy vyžaduje IT gymnastiku. Pokročilí uživatelé IT to však nijak neovlivní. Ti, kteří chtějí efektivní zážitek, by měli najít vhodnější službu.

To znamená, že Duplicati je zdarma a pokud zvolíte službu ukládání, která není drahá, můžete ušetřit peníze. Pokud si vyberete server s globální sítí serverů, dosáhnete také vysokých rychlostí, protože služba Duplicati rychle šifruje a komprimuje soubory..

Proces zálohování a obnovy není složitý a má standardní možnosti, které bychom rádi viděli při používání služby zálohování. Duplicati je také bezpečný, protože k ochraně vašich souborů používá silné šifrování.

Jaké jsou vaše myšlenky na Duplicati? Nakloníte se více ke službě, která zahrnuje úložiště? Pokud již používáte službu zálohování, dejte nám vědět, která z nich v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me